PZC Bouw Aquapolis snel van start Provincie voorkomt chaos op N254 Auto's moeten vele kilometers omrijden door 'misverstand' KOOPZONDAG tuim 300.000 liter zeewater in nieuwe attractie WaterLand Neeltje Jans Goes gaat voor chic Zondag 1 Oktober a.s. Chaos dactie: 0113-315649 nw.pzc.nl naitredactie S'pzc.nl ■slbus 31,4460 AA Goes jvertentie-exploitatie: Mrd- en Midden-Zeeland: 0113-315520; .jjuws-Vlaanderen: 0114-372770; jjlionaall 020-4562500. jterdag 30 september 2006 editie Bevelanden-Tholen tor Piet Kleemans (EELTJE JANS - Het wordt afstand het grootste se-aquarium van Zeeland. Vol gde maand begint de bouw Aquapolis, de nieuwste at actic van themapark Water- Neeltje Jans. Met het pro- eet is een investering van twee «iljoen gemoeid. lil je als themapark de con- irrentie het hoofd bieden dan :oet je, weet WaterLand-direc- =ir A. van de Hoef, blijven ;;mieuwen en daar is Water land al enkele jaren mee bezig, üet nieuwe entreegebouw Deltaplaza werd neergezet en seivrouw Helga van Leur wijd- jem 2003 de orkaanmachine in. tidertussen werd verder ge- rerkt aan de plannen voor een se-aquarium. Grootse plannen, rant er moet een compleet lieuw gebouw voor neergezet Torden. In het gebouw komen Advertentie acht bescheiden 'themabakken' en krabben- en visaaibakken. Klapper van Aquapolis wordt het grote aquarium met een glas plaat uit één stuk van bijna veer tien meter lang en ruim 2,5 me ter hoog. In het hele systeem stroomt ruim 300.000 liter zee water. Om het publiek zoveel mogelijk bij het aquarium te be trekken, is gekozen voor wat be titeld wordt als 'interactieve voershows'. In de praktijk betekent het dat vijf tot zes keer per dag duikers en robots met onderwatercame ra's het aquarium ingaan en beelden van binnenuit maken. Die beelden worden op een groot beeldscherm aan het pu bliek getoond. Op die manier kan wat normaal verborgen zou blijven voor de toeschouwer nu toch getoond worden. WaterLand-directeur Van de Hoef ziet met de komst van Aquapolis een wens in vervul ling gaan. „Naast het thema vei ligheid tegen overstromingen worden nu in korte tijd ook de thema's visserij en milieu uitge werkt. De Oosterscheldekering, één van de belangrijkste attrac ties, is niet voor niets gebouwd om het ecosysteem van de Oos- terschelde te behouden en de schelpdiercultuur te sparen." Ook aan de zakelijke markt is gedacht. Architect J. Bron van Zelenberg Architectuur heeft in Aquapolis een vergader- en pre sentatieruimte gepland. Daar mee wordt ingespeeld op de sterk groeiende belangstelling voor exclusieve accommodaties op bijzondere locaties. Het is de bedoeling dat de nieu we attractie van WaterLand Neeltje Jans april 2007 geopend wordt. Dinsdag 3 oktober a.s. Ontvangst: 19.30 uur Aanvang: 20.00 uur Locatie: Mercedes Benz Van Oeveren-Vervaet Albert Plesman 2,. Goes Kaarten a 10,- verkrijgbaar bij: (Of'aan de zaal, op=op) STEÖTEL B™idJ!"°de -w: Mardienco =1:0113-270025 Tel: 0113-21 5200 (Advertentie) (tyuun (kËvztfi Yerseke www.bruundebeer.nl. TRAPP® mr -i n Peter Opsvilc jHGflHIL door Cornelleke Blok GOES - Als sterren werden de bezoekers van het twee de Goese Fastion Event gisteravond ontvangen. Over een rode loper en vól in de schijnwerpers liepen de massaal toegestroomde Goesenaren de houtloodsen van Van Riessen aan de houtkade binnen. Goes als mo- destad, de bezoekers konden zich helemaal in het idee vinden. De Goese bezoekers gingen voor chic. De ont vangsthal was al een modeshow op zich. Galajurken, hippe rokjes, aparte hoedjes en modieuze colberts pa radeerden volop in het rond. Opder het genot van een glaasje champagne en bijpas send hapje konden de bezoekers kijken naar tientallen modellen, die op een podium de modernste kapsels aangemeten kregen. Op de catwalk presenteerden de Goese modezaken vervolgens hun najaars- en winter collectie. foto Willem Mieras Rijkswaterstaat ziet af van omleidingsroute langs bouw spoorviaduct loor Frank Balkenende 10ES - Rijkswaterstaat leidt erkeer vanuit de richting Mid- lelburg niet om over de N254 ussen Heinkenszand en Goes, Is volgende weèk de afslag »oes vijf dagen dichtgaat we ens asfalteringswerkzaamhe- en op de zuidbaan van de A58. 'ot verbazing van de provincie tond er deze week bij de afslag leinkenszand een omleidings- ord, dat automobilisten die ichting Goes willen volgende eek naar de N254 zou moeten luren. Rijkswaterstaat was ten uit het oog verloren dat aar nu een spoorviaduct wordt emieuwd. Er is daar slechts ?n rijstrook beschikbaar en er laan verkeerslichten. De pro- incie zag de bui al hangen: lan- s files en irritatie bij wegge- ruikers en aanwonenden. ovendien speelt mee dat de pro- wcie juist een ontmoedigings- aleid op de N254 voert om voor- I vrachtverkeer van de route te eren. Dan geeft het geen pas s provinciale weg in te zetten ror omleidingen. Het omlei- ingsbord bij Heinkenszand is middels weggehaald, ijkswaterstaat en de provincie ïbben in een spoedoverleg aar andere oplossingen ge- icht. Zolang de afslag Goes icht is, worden bestuurders al a Walcheren met borden gewe- !n op een alternatieve route aar Schouwen-Duiveland en oes: de N57 (Dammenroute) en t N255 over Noord-Beveland. eerste fase van de asfalte- ngswerkzaamheden op de zuid- aan van de A58 begint van daag en duurt tot en met maan dag 9 oktober. De feiten op een rij: de eerste fase behelst de zuid- baan tussen knooppunt De Poel bij Goes en knooppunt Vierwe- gen bij Kapelle. Op de snelweg büjven in beide richtingen twee rijstroken beschikbaar. Alleen dit weekeinde is er één rijstrook open. De rijstroken zijn wel smaller dan normaal, zodat er een snelheidsbeperking geldt. de afslag Goes is voor ver keer vanuit Middelburg geslo ten van dinsdag 3 oktober 9.00 uur tot en met zaterdag 7 okto ber 24.00 uur. Wie vanuit de richting Middelburg naar Goes wil, kan het best doorrijden naar het knooppunt bij Kapelle, daar de snelweg verlaten, er ver volgens opdraaien en terugrij den naar Goes. De afslag Goes op de noordbaan blijft namelijk gewoon open. Een andere omlei dingsroute is de N255 over Noord-Beveland. bij het knooppunt De Poel bij Goes is de toerit richting Bergen op Zoom dicht van dinsdag 3 ok tober 9.00 uur tot en met zater dag 7 oktober 24.00 uur. Ver keer kan wel de noordbaan op rijden richting Heinkenszand, daar de afslag nemen, een stuk je over de Sloeweg rijden en de zuidbaan van de A58 opdraaien om richting Bergen op Zoom te gaan. Goesenaren, zullen de rou te door de stad kiezen en via de Vlissingen iiiii Aanleg spoorviaduct obstakel op N254 1,1,1 omleidingsroute via Noord-Beveland naar Schouwen-Duiveland en/of Goes ---- Asfaltering zuidbaan A58 eerste fase: 30 sept 9.00 uur t/m 9 okt 6.00 u Tweede fase zuidbaan A58: 13 okt 19.00 uur t/m 23 okt 6.00 uur door Cornelleke Blok KATS - De belijningswerkzaam heden op de N256 tussen Goes en de Zeelandbrug zorgden don derdagavond voor grote frustra ties bij automobilisten. Vanwege de werkzaamheden, die woensdagavond begonnen zijn, was de toegangsweg naai de Zeelandbrug donderdag avond vanaf half tien 's avonds tot drie uur 's nachts afgesloten. De Zeelandbrug kon daardoor vanuit beide richtingen met ge bruikt worden. Automobilisten waren van tevoren niet via bor den op de hoogte gesteld van de werkzaamheden. Tot grote frus tratie van vele automobilisten was vervolgens ook de afslag bij Kats van de N255 naar de N256 (richting Goes) dicht. Mensen die vanuit Zierikzee via Noord-Beveland naar Goes wil den rijden, kwamen daardoor voor een tweede onaangename verrassing te staan. Ze moesten terug, om over de N57 en de A58 via Middelburg in Goes te ko men. Dat laatste overkwam ook P. Gorsse uit Kapelle. „De werk zaamheden waren helemaal niet aangekondigd. Veel mensen wa ren erg boos Ik ben uiteindelijk maar binnendoor gereden. In to taal heb ik er zo'n anderhalf uur over gedaan om van Zierikzee naar Goes te komen." De provincie, die verantwoorde lijk was voor de werkzaamhe den, kreeg gisterochtend van een tiental Zeeuwen klachten. „Dit was niet bedoeling", licht regiomedewerker R. de Lange Feest voor jubilerende echtparen 's-HEERENHOEK - Ruim dertig echtparen uit de ge meente Borsele die dit jaar 50, 55, 60 of 65 jaar zijn ge trouwd, kwamen gisteren bijeen voor een feestje in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. Dat gebeurde op uitnodi ging van de gemeente. De traditie om alle jubilerende pa ren één keer per jaar gezamenlijk in het zonnetje te zetten bestaat al meer dan twintig jaar. De mensen werden giste ren ontvangen met koffie en gebak en konden daarna tot twee keer toe genieten van een optreden van accordeonist Frans Kasander. Ook gingen ze met z'n allen op de foto. Gemeenteraad wil niet inkrimpen ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Schouwen-Duive land kan niet inkrimpen. Dat zegt een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Gezien het plattelandskarakter van deze gemeente en de grote hoeveelheid problemen waar mee de gemeente kampt, is vermindering van het aantal raadsleden ongewenst. Op initiatief van GroenLinks is be sloten minister Remkes van Binnenlandse Zaken hierover een brief te sturen. Remkes heeft het idee geopperd om het aantal bestuurders (waar onder ook raadsleden) te ver minderen. Voor Schouwen-Duiveland zou dat betekenen dat er vier raadszetels ingeleverd moeten worden. Binnen de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland steunt de WD het idee voor minder raadsleden, evenals een meer derheid van het CDA. Voorlichting WMO noodzaak ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland moet de inwoners zo goed mogelijk voorlichten over de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). SGP-raads- lid C. van den Berge stelt voor om hiervoor een speciale krant te laten maken. „Net zoiets als de begrotingskx-ant en die moet dan huis-aan-huis worden verspreid." Van den Berge constateert dat er onder de cliënten nog veel on duidelijkheid is over de nieuwe wet. De gemeente Schou wen-Duiveland wei'kt momenteel hard aan de uitwerking van de nieuwe wet die op 1 januari moet ingaan. Hennepkwekerij in Vlissingen VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend in een wo ning aan de Schaepmanstraat in Vlissingen een hennep- kwekerij aangetroffen. Er zijn ruim honderd planten en benodigde apparatuur in beslag genomen en vernietigd. (Advertentie) Centrum Middelburg... Is gezellig winkelen... (Advertentie) VANDAAG OP HET STRAND provinciale weg naar Kapelle lij den om daar de A58 op te gaan. de afslag Kapelle op de zuid baan van de A58 is van donder dag 5 oktober 6.00 uur tot en met zaterdag 7 oktober 24.00 uur afgesloten. In die periode kunnen weggebruikers richting Bergen op Zoom zowel bij Goes als Kapelle niet van de snelweg af. De eerstvolgende open afslag is die bij Kruiningen. Rijkswa terstaat studeert nog op moge lijkheden om de hinder tussen donderdag en zatei'dag te beper ken. Een optie is de afslag bij Goes vervroegd open te stellen. In de tweede fase wordt de zuid baan tussen Heinkenszand en knooppunt De Poel bij Goes ge- asfalteerd. Dat karwei begint vrijdag 13 oktober om 19.00 uur en duurt tot en met maandag 23 oktober 6.00 uur. De hinder voor het wegverkeer is veel be perkter dan in de eerste fase, om dat er geen afslagen of toeritten worden afgesloten. Van 13.00 uur tot 17.00 uurStrandpaviljoen Piet Hein, strandovergang Westduin tussen Dishoek en Vlissingen Diverse leuke activiteiten zoals een weerwandeling met Marjon de Hond en Jos Broeke, zandsculpturen bouwen, een kustverdedigingsspel en nog veel meer! Kijkt u voor het volledige programma en de gratis pendelbus op www.zeeland.nl 3. VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND Provincie Zeeland zeeuwse almanak van het district wegen-noord na mens de provincie toe. „Door een misverstand heeft de aanne mer de weg niet ten noorden, maar ten zuiden van de afrit met de N256 afgesloten. Toen de verf er eenmaal op zat, konden we de afsluiting niet meer weg halen. Vanuit Zierikzee stond er wel een bord dat de auto's rich ting Goes via Middelburg moes ten rijden. De frustratie van de mensen is begrijpelijk. Het was een vervelende situatie." De belijningswerkzaamheden op de N256 zijn afgelopen nacht afgerond. De vrouw van middelbare leef tijd in Temeuzen heeft een paar chaotische weken achter de rug. Er moest worden ge verfd, er werd een nieuwe wc geplaatst en de gang werd op nieuw betegeld. Dagenlang liep ze met kwas ten door het huis. Het berei den van maaltijden schoot er bij in. Alleen de was deed ze even tussendoor. Toen haar man haar vanaf z'n werk bel de om zoetgevooisd te infor meren hoe de zaken ervoor stonden, riep ze uit: „Het is hier een enorme troep. En de telefoon kan ik ook nergens meer vinden." Het duurde even voor ze het doorhad. Ze had het ding in haar hand. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 55