Belastingparadijs aan de Noordzee VN zoekt zwaargewicht voor 's werelds moeilijkste functie PZC Kernafval sleutelwoord in brief Van Geel Schandalen inzet van stembusstrijd in Oostenrijk Gunstig fiscaal klimaat voor het internationale bedrijfsleven 30 september 1956 zaterdag 30 september 2006 door Ernst Jan Rozendaal Hoewel de deze week ver stuurde kernenergiebrief van staatssecretaris Van Geel (CDA, Milieu) weinig nieuws be vat, is het tijdstip van publica tie opmerkelijk. Waarom heeft het kabinet dit niet over de ver kiezingen getild? Ruim een half jaar geleden, toen hij het voorstel voor een nieuwe Kernenergiewet naar de Tweede Kamer stuurde, liet Van Geel weten die in de zomer te laten volgen door een notitie met de voorwaarden waaronder een nieuwe kerncentrale mag wor den gebouwd. Die verklapte hij toen ook min of meer: ten minste een genera tie 3 kerncentrale zoals nu in Finland wordt gebouwd, de eige naar mag het bedrag voor de ont manteling in veertig jaar bij el kaar sparen en de locatie moet in de buurt van de zee liggen, bij voorkeur bij de Eemshaven of in Borssele. De vraag was alleen welke voor waarden Van Geel zou stellen aan het opruimen van het kern afval. Daarvan hangt namelijk af of CDA en PvdA de bouw van een nieuwe kerncentrale moge lijk willen maken. Laat hij nu juist daarover uiterst vaag zijn. Met het sturen van de brief houdt Van Geel zich aan zijn be lofte. Maar in de tussentijd is er wel een minderheidsregering aangetreden die de meest contro versiële onderwerpen zou laten liggen. Iedereen zou het dus heb ben begrepen als Van Geel het formuleren van voorwaarden voor een nieuwe kerncentrale had overgelaten aan een nieuw kabinet. Vage voorwaarden Nu blijft wel de vaart erin. Van Geel komt investeerders als Del ta, dat in 2016 een tweede kern centrale in Borssele wil openen, tegemoet. In zijn brief stelt hij dat dan op zijn vroegst een nieu we kerncentrale operationeel kan zijn. Uitstel van de brief zou een nieuwe kerncentrale», ker een jaar vertragen. Toch houdt hij Delta «tic ongewisse, door zij»,, waarden over het kemy Dat hij de brief dteoató heeft verstuurd, betekent d, het een praats tuk is voordeb binetsformatie. Alles wat geregeld kan ,0Its is in de brie! geregeld, T„a zien van het kernafvalpreblat is een zo ruim mogelijk gemaakt in de richtingvans PvdA-verkiezingsprogra® Vóór 2016 moet de overheid te besluit hebben genomen oveté eindbestemming van hel afrj Technisch kan de radioacfe, straling van kernafval dan niet drastisch worden teru^ bracht. Van Geel hooptdatfe: in 2025 meer zicht opis.^ zou de oplossing voor 2016 tó voorbeeld kunnen inhoudenhl afval voorlopig op te slaan h; de Covra in Vlissingen-Ooa' waarna het wordt bewerkt e de straling te verminderen,^ het tenslotte diep in de p;( weg te stoppen. Perspectief De voorgestelde oplossingisfe uitstellen van een oplossing. Logisch dat Delta zi geert op de brief van Vi want wie gaat nu 1 m investeren in een k als niet duidelijk is hoevee! uiteindelijke verwerking L kernafval gaat kosten? Anderzijds heeft Van Gee! re: richting gekozen waarin k\ CDA zich kan vinden en die PvdA perspectief biedt, „Dit n tenminste een stuk vew woordelijker dan het nuisget? geld", aldus PvdA-Karaei Samsom. Deze brief maakt een nieuw; kerncentrale bij de vormingw een coalitie tussen WD en CDJ tot een hamerstuk. En dwing de kiezer straks PvdA en CD,1 tot zakendoen, dan is metre duidelijk aan welke passage^ moet worden geschaafd. Dankzij het huiswerk vanVa Geel. Fiscale trucs en belastingverdra gen met het buitenland maken van Nederland een belastingpa radijs voor internationaal opere rende bedrijven. Sinds vorige week staat Nederland definitief op de kaart: de vennootschapsbe lasting gaat (weer) fors omlaag. door Thomas Olivier en Jasper van de Kerkhof De eieren van het in Amster dam gevestigde super marktconcern Pyaterochka zijn niet in Nederland te koop. Toch is het hoofdkantoor van het Rus sische supermarktconcern ge vestigd in Amsterdam. Waarom? „Belastingvoordelen genieten", zegt Peter Essers, hoogleraar belastingrecht aan de Universiteit van Tilburg. We hebben weliswaar geen uitge strekte palmstranden, geen tro pisch klimaat en geen bankge heim, maar wel een heel gunstig fiscaal klimaat voor het interna tionale bedrijfsleven. Nederland is wat dat betreft een onvervalst belastingparadijs. Nederland wordt binnenkort nóg lucratiever voor het bedrijfs leven. Het kabinet loodste afge lopen week een nieuwe belas tingwet door de Tweede Kamer. Per 1 januari volgend jaar gaat de vennootschapsbelasting om laag van 29,6 naar 25,5 procent. Nog een half procentje minder en Japan en een aantal andere Aziatische landen hadden ons op de zwarte lijst van belasting paradijzen gezet. Internationale belastingverdra gen vormen de spil van het belastingparadijs aan de Noord zee. Nederland heeft verdragen met meer dan honderd landen, van Wit-Rusland tot Koeweit. Tel daar bij op dat onze fiscus geen belasting heft op dividend, rente en royalties. Die zoge noemde bronbelasting wordt wel geheven in vrijwel alle lan den waarmee Nederland een ver drag mee heeft. Bedrijven die in het buitenland actief zijn, kun nen dus veel geld besparen door dividend en rente naar Neder land door te sluizen, net zoals popsterren en topsporters die Internationale belastingverdragen vormen de spil van het belastingparadijs aan de Noordzee. Nederland is echter nooit eindbestemming voor het geld, het is dus zaak om dit door te sluizen naar een ander belastingparadijs zoals de Antillen. illustratie Marco Jeurissen/GPD vanuit alle hoeken van de we reld royalties ontvangen. Es sers: „Dat maakt Nederland heel aantrekkelijk als vestigings plaats." Ziehier de Holland Rou te. Rolling Stones Het Russische supermarktcon cern Pyaterochka is dan ook één van de vele buitenlandse bedrij ven die Nederland als stand plaats hebben gekozen. Staalgi- gant Mittal, Deutsche Bank en het ter ziele gegane Italiaanse zuivelconcern Parmalat wisten allemaal de weg naar het Neder landse belastingparadijs te vin den. Ook de rockende heren van The Rolling Stones en de Ierse band U2 hebben zich gevestigd in Amsterdam. Aan het Amster damse Rokin, waar het hoofd kantoor van de Russische Albert Heijn zit, is alleen een filiaal van de Belgisch-Nederlandse bank Fortis te vinden. Daar wil len ze niks kwijt over het con cern. „Dan moet u het uittreksel bij de Kamer van Koophandel opvragen", zegt de dame achter de balie beleefd maar beslist. Dat uittreksel staat vol met Rus sische namen, op één na: Wilhel mus Gerardus Rieff. Hij is be stuurder en secretaris van Pya terochka, dat sinds 1975 in Ne derland zetelt, èn hij is in dienst van Fortis Intertrust, een trust maatschappij. Het hoofdkan toor van Pyaterochka is een 'brievenbus-bv', die eigenlijk al leen op papier bestaat. Trustmaatschappijen regelen de financiën en leveren tegen lucra tieve tarieven bestuurders en een secretariaat voor dergelijke vennootschappen. Die papieren bedrijven heeft Fortis Intertrust kant-en-klaar op de plank lig gen, pocht de bank op zijn web site. Zij zijn te koop, inclusief één of meerdere bestuurders. Ook an dere Nederlandse banken zoals ABN Amro, ING en de Rabo bank hebben een trustafdeling. Die financiële dienstverlening is een Nederlands exportproduct van topkwaliteit. De Nedei'land- sche Bank (DNB) schat dat ze ker tienduizend bedrijven een vennootschap in Nederland ge bruiken om belastingafdrachten te minimaliseren. De totale betaalstromen van en naar Nederland belopen enkele duizenden miljarden euro's. Het overgrote deel van de vennoot schappen is ondergebracht bij een trustmaatschappij. De rest wordt door de betrokken multi nationals zelf beheerd. De fiscale constructies maken Nederland ook aantrekkelijk voor bedrijven die minder op hebben met de regels. Volgens een recent onderzoek van de Utrecht School of Econo mics is Nederland een doorvoer- land voor het witwassen van cri mineel geld. De Amerikaanse energiegigant Enron, die door fraude onderging, maakte ge bruik van meerdere Nederland se bv's. Ook het voorbeeld van het in middels failliete Parmalat is berucht. Het Italiaanse zui velconcern ging een paar jaar geleden over de kop nadat bleek dat bijna zes miljard euro zoek was. Het concern maakte gebruik van Nederlandse in vesteringsvehikels om geld op te halen en tegelijkertijd de Itali aanse fiscus buitenspel te zet ten. Door al dat gegoochel met geld is Nederland niet erg geliefd in het buitenland. Want waar mi nister Zalm van Financiën leuk meeprofiteert van de fiscale con structies (geschatte opbrengst: een half miljard per jaar), lopen andere landen ontzettend veel geld mis van bedrijven die in ei gen land nauwelijks belasting betalen. Innovatie Het is de vraag wat we opschie ten met al die brievenbusmaat schappijen. PvdA-Kamerlid Ferd Crone ziet er weinig heil in. „Natuurlijk moet Nederland aantrekkelijk zijn voor bedrij ven om zich te vestigen. Waar het om gaat is dat die bedrijven de Nederlandse economie ook echt iets opleveren, zoals werk gelegenheid of innovatie. Aan een brievenbusfirma heeft nie mand wat." Nuttig of niet, de brievenbusconstructies zijn vol komen legaal. Nederland is vrijwel nooit de eindbestemming van het geld, zoals het voorbeeld van The Rol ling Stones illustreert. Simpel: over royalties hoeven de Stones hier weliswaar geen bronbelas ting te betalen, maar het zijn wel inkomsten waarover de bandleden eigenlijk relatief ho ge inkomstenbelasting moeten betalen. Dus is het zaak om de royalty-inkomsten door te slui zen naar een ander belastingpa radijs. De Nederlandse Antillen bijvoorbeeld, een bestemming die The Stones ook gebruiken. De Antillen zijn vooral aantrek kelijk doordat zij deel uitmaken van het Koninkrijk. Niet geheel toevallig heeft Fortis Intertrust vestigingen op de Antillen en in andere vooraanstaande belas tingparadijzen, waaronder Guernsey, Luxemburg, Zwitser land en Hongkong. GPD door Monique Broeshart De Groenen gaan er prat op dat zij als enige politieke partij in Oostenrijk niet zijn be smet door schandalen. 'Een re den om op ons te stemmen', hou den zij de zes miljoen kiezers dan ook voor die morgen mogen stemmen. In de verkiezingsstrijd domi neren schandalen. Opvallend genoeg lijkt dat premier en lijsttrekker van de chris tendemocratische ÖVP, Wolf gang Schüssel, niet te deren. Na acht jaar moeizaam regeren staat de ÖVP in de peilingen op winst. Dat ligt anders voor coalitie genoot BZÖ (Alliantie voor de Toekomst). Het is de vraag of de partij de vereiste 4 procent van de stemmen haalt om in het parlement te komen. De BZÖ is de partij van Jörg Haider. Vorig jaar nam hij na veel ruzies af scheid van de FPÖ. Tijdens de campagne probeer den de twee rechtse partijen el kaar de loef af te steken met har de taal gericht tegen moslims, immigranten en asielzoekers. BZÖ-politicus en staatssecreta ris Eduard Mainoni onthulde on langs dat het om een bewuste strategie gaat. „Alles draait om angst. Dat heeft altijd al ge werkt. Daarmee kunnen we ons profileren." De regering besloot in 2000 om joodse oorlogsslacht offers en dwangarbeiders een schadeloosstelling te geven. Dat deed de coalitie volgens Maino ni alleen om de EU ertoe te be wegen sancties tegen Oostenrijk wegens het antisemitische en ra cistische karakter van de FPÖ, in te laten trekken. De true werkte. Indrukwekkend Premier Schüssel voelde zich niet geroepen te reageren op de openhartigheid van Mainoni. Ook bleef hij stil toen BZÖ-top- man Veit Schalie het econo misch beleid onder het natio- naal-socialisme 'indrukwek kend' noemde. Schüssel beseft dat hij mogelijk met de BZÖ ver der moet. „ÖVP-BZÖ zou de makkelijkste optie zijn", zegt journalist Oli ver Lehmann. De christen-demo craten zouden immers als grote regeringspartij weinig conces sies hoeven doen aan de kleine BZÖ. Een coalitie ÖVP-Groe- nen is in dat opzicht ook aan trekkelijk. De FPÖ wil in de oppositie blij ven en valt daarmee af als rege ringspartner voor de ÖVP. „Een coalitie met de sociaal-democra tische SPÖ wordt erg moeilijk", weet Lehmann. Een linkse com binatie van SPÖ en de Groenen ziet hij niet ontstaan. Liberalen De liberale LIF speelt geen rol. „Wij komen door de verrechts- ing van de samenleving niet van de grond", erkent oud-minister Friedhelm Frischenschlager. „Oostenrijk heeft geen dynami sche, democratische traditie. Te genwoordig overheerst het natio- nalistis'che denken. Voor open, pro-Europese standpunten is geen plaats." Journalist Lehmann ziet de feo dale geschiedenis van het land als een belangrijke oorzaak. Tot 1938 ontwikkelde zich met steun van de joodse middenklas se een liberale stroming, maar die ging met de Tweede Wereld oorlog ten onder en kwam daar na niet meer van de grond. Oos tenrijk is volgens Lehmann een aartsreactionair land, dat zich verzet tegen elke vorm van ver lichting. Kiesdrempel De LIF draagt ook zelf schuld. Omdat de partij bij vorige ver kiezingen de kiesdrempel niet haalde, zocht lijsttrekker Alexander Zach nu aansluiting bij de SPÖ. De sociaal-democra ten dachten met Zach liberale kiezers te kunnen aantrekken. Maar nu dreigt de SPÖ de eigen achterban te verliezen, omdat Zach ervan wordt beticht een rol te spelen bij illegale partij fi nanciering. Hoe dan ook, de SPÖ staat zwaar op verlies. Het 'Ba- wag-bankschandaal' zorgt da gelijks voor opwinding. Negen bankiers en vakbondsleiders staan terecht voor het verdui steren van 1,5 miljard euro bij de sociaal-democratische vak- bondsbank. Bawag-geld zou, illegaal, ook in de kas van de SPO zijn beland. GPD '5 Werelds hoogst geplaatste ambtenaar in een vaak on mogelijke job, zo beschreef Ko fi Annan onlangs zijn functie. Een secretaris-generaal van de Verenigde Naties is meer secre taris dan generaal, ivant met 192 lidstaten heeft hij te ma ken met evenveel opdrachtge vers. Desondanks heeft de Gha- nese diplomaat in zijn tienjari ge ambtsperiode ervan ge maakt ivat ervan te maken was. Annan is zichtbaar opge lucht, dat hij eind december de teugels mag overgeven aan zijn nog steeds onbekende opvol ger. door Bob Kroon Het is de Algemene Vergade ring van de Verenigde Na ties die voor het eind van dit jaar moet stemmen over de op volging van Kofi Annan. Dat gebeurt op voordracht van de Veiligheidsraad, waar vijf van de vijftien leden - Amerika, China, Rusland, Groot-Brittan- nië en Frankrijk - vetorecht hebben. Dat betekent dat de vijf permanente lidstaten iede re kandidaat kunnen blokke- De nominatie door de Veilig heidsraad is een vreemd soortig proces. Een paus wordt gekozen uit het college van kardinalen, maar zo'n college bestaat bij de VN niet. Bij de Veiligheidsraad trekt men gewoon strootjes voor de voorkeurskandidaat uit de aangemelde gegadigden. Daarbij moet worden aan gegeven of men de sollicitant 'aanmoedigt' of 'niet aanmoe digt', met als derde mogelijk heid 'geen mening.' Volgens een ongeschreven wet is het ditmaal de beurt aan Azië om een secretaris-generaal te leve ren. Teruggetrokken De Veiligheidsraad heeft sinds gisteravond de keuze uit zes sollicitanten, uit Zuid Korea, India, Thailand, Jordanië en Afghanistan, met als hek kensluiter Vaira Vike-Frei- berga, de president van Let- Secretarissen-qeneraal Verenigde Naties 1950 1960 1970 Verkiezing opvolger Annan voor einde 2006 Stemprocedure Bij de stemming in de veiligheids-raad over een opvolger van Kofi Annan moet de winnaar minimaal negen van de vijftien stemmen krijgen (inclusief alle vijf stemmen van de permanente leden). De vijf vaste leden kunnen een benoeming tegenhouden met een veto. Elk land kan zich onthouden van stemming. Een onthouding van een permanent lid wordt uitgelegd als een voor-stem. De Algemene Vergadering moet uiteindelijk met het oordeel van de raad instemmen. Samenstelling van de huidige VN-veiligheidsraad: DEN Permanent lid met vetorecht Tijdelijk lid sinds 1 jan2006 Tijdelijk lid sinds 1 jan. 2005 (ziltingstermijn lijdelijke leden 2 jaar zonder vetorecht) De kandidaten Voor de post van VN-secretaris-generaal zijn zeven kandidaten, zes uit Azië en één €1 Ban Ki-moon (Zko), minister buitenlandse zaken Z-Korea €f ShashiTaroor (Ind), huidige onder-secr.-generaal VN w Vaira Vike-Freiberga (Let), presidente Letland w Jayantha Dhanapala (Sri) adviseur president Sri Lanka Zeid at-Hussein (Jor), VN- ambassadeur sinds 2000 C/ Surakiart Sathirathai (Tha), oud-vicepremier Thailand Ashraf Ghani (Afg), adviseur VN voor Afghanistan anp - bron: vn sgn met land, de enige niet-Aziatische staat. De VN maakten gisteravond bekend dat de tot dusver ze vende kandidaat, de Srilan- kaanse diplomaat Jayantha Dhanapala zich heeft terugge trokken uit de race. De Srilankaan was eerder ondersecretaris-generaal bij de VN. Er zijn nu nog zes kan didaten over om Annan per 31 december op te volgen. De hoogste ogen gooit momen teel de niet algemeen bekende Ban Ki-moon, de Zuid-Kore- aanse minister van Buitenland se Zaken. Hij staat in Azië echter te boek als een doorgewin terde diplomaat en de voor naamste architect van Seouls verzoeningspolitiek tegenover Noord-Korea. Ban Ki-moon heeft op dit mo ment veertien aanmoedigin gen. Op de tweede plaats staat Shashi Tharoor uit India, Annan's onder-secretaris- generaal voor Communicatie en Informatie. De intellectuele Tharoor, bekend auteur en co lumnist, is de lieveling van de pers, maar heeft tegen dat hij uit de stal van Kofi Annan komt. De meeste lidstaten ge ven de voorkeur aan een bui tenstaander. Coup Nummer drie is de Thaise diplomaat Surakiart Sathira thai, maar diens kansen zijn sterk verminderd door de re cente coup in Bangkok, Daardoor krijgt prins Zeid al-TIussein, de Jordaanse ambassadeur bij de VN in New York, mede door de steun van islamitische landen, meer kansen dan zijn huidige vierde plaats suggereert. Gekleurd stembiljet De rest lijkt voorlopig kansloos, maar volgende week kristalliseert de zaak zich uit, wanneer de vijf permanente leden met vetorecht een ge kleurd stembiljet leringen, dat duidelijk maakt wie de defini tieve afvallers zijn. Zo wordt er voor en achter de diplomatieke coulissen hard gelcoehandeld en geknokt. Dat heeft alles te maken met het ongeëvenaarde prestige, dat afstraalt op het land dat de volgende secretaris-generaal mag leveren. De bestuurlijke kwaliteiten of integriteit van de nieuwe VN-baas lijken daarbij minder belangrijk dan zijn nationaliteit. GPD VEERDIENST - Met ingang van vandaag vaart op de veer dienst Kruiningen-Perkpolder de tot diesel-elektrische pont omgebouwde veerboot Dord recht. De Willemsdorp, die aanvankelijk in reserve zou worden gehouden, zal nu met een voor de dienst Zijpe-Anna Jacoba worden aangeboden. TBC - Op Walcheren worden regelmatig veel meer nieuwe gevallen van tuberculose ge vonden dan op Beveland. Om te ontdekken wat daarvan de oorzaak is, is het TNO uit Delf ingeschakeld. De kwestie wordt met alle aandacht dos: de artsen bestudeerd. DIEPVRIES - In Borsseleisdf eerste diepvriesinrichting val Zuid-Beveland in gebruik ge nomen. In het gebouwtje staan dertig diepvrieskluizen, diege- huurd kunnen worden. Deze kluizen hebben elk een inhoud I van bijna 200 liter. WATER - In de gemeenteraad van het Walcherse Seroosker- ke is aangedrongen op een veh hoging van de tarieven vante slachthuis. De exploitatie is niet meer lonend. Hoofdredactie: Peter Jansen Dick Bosseher (adjunct) Arie Leen Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Lezersredacteur: A. J. Snel Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315660 Fax: (0113)315609 E-mail: lezersredacteur@pzc.nl Middelburg: Buitenruststraal'T8 Postbus 8070 4330 EB Middelburg Tel: (0118)493000 Fax: (0118)493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315670 Fax. (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115)645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern®pzc,nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel: (0111)454651 Fax: (0111)454657 Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail; web@pzcnl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur. Abonnementen: 0800-0231231 autom. afschrijving accepl per maand: 21,50 n.v.t per kwartaal: 61,50 C 61,50 per jaar; €236.00 6 239,00 Voor toezending per post geldl een toeslag. E-mail: lezersservlce@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voorfs einde van de betaalperiode. PZC, t.a.v. lezersservice, Postbus 31, 4460 AA Goes Losse nummers per stuk- maandag t/m vrijdag: 1,26 zaterdag: 1,80 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bar Advertenties: Alle advertentie-orders worden uitgevoet overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV envoi®" de Regelen voor het AdvartentieweBn Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: zondag: v< Tel. (076)5312550 Fax. (076)5312340 ot 18,00 uu E-m ,nl Opening k< Goes, Zierikzee en Hulst: Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur Personeelsadvertenties: Tel: (076)5312240 Fax: (076)5312340 Rubrieksadvertenties (kleintjes): Tel. (076)5312104 Fax. (076)5312340 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel. (0113)315520 Fax. (0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0113)315570 Fax:(0113)315571 ,nnsd Business to Business/Onroorondg Tel: (076)5312277 Fax: (076)5312274 Internet: v jzc.nl/service/adver» Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een br (abonnememen)administratie en om u te (laten) Informeren ov ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener de derden. Als u op deze Informatie geen prijs stelt dan kunt zersservlce, Postbus 314460 AA Goes. :s ss,«"-•» vooru relovantedlenslensnpm- fwwjBS® Behoort tot WGGGNGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 4