140 Raak schieten is vaak een kwestie van geluk INGLE Wil I H Gevarieerd feestje Debuut valt toch tegen 1 De luiaard hangt lekker als een harig hangmatje op z'n kop in de boom GEBOEKT zaterdag 30 september 2006 1, Jan Smit - Als De Morgen Is Ge komen (1); 2.Basshunter - Boten Anna (2) 3 Tiesto Ft Maxi Jazz - Dance4life '(3) 4, James Morrison - You Give Me Something (14) 5, Justin Timberlake - Sexyback (5) 6,Gebroeders Ko - Boten Anna.(6) I Scissor Sisters -1 Don't Feel Like Dancing (16) 8, Robbie Williams - Rudebox (4) 9, Nelly Furtado Ft Timbaland - j Promiscuous (13) 10. Bob Sinclar Cutee-B - Rock This Party (9) 11. Evanescence - Call Me When I You're Sober (21) 42. Guillermo Tropical Danny - I Toppertje! (8) 13. Blof- Mens (10) 14. Frans Bauer - Un Dos Tres (-) 15. Sergio Mendes Ft The Black Eyed Peas - Mas Que Nada (11) 16.Rihanna - Unfaithful (15) 17. Kus-Kus Gaat Los (7) Pirates Of The Caribbean - He's A Pirate (Tiesto Remix) (12) 19, Supermode - Tell Me Why (-) 70 Cascada - Everytime We Touch "(27) 21 Ilse Delange - The Great Escape (20) 22. Pakito - Living On Video (22) I, Fedde Le Grand - Put Your Hands Up~4 Detroit (17) 24. Marco Borsato - Rood (19) 25. John Marks - Carnival (36) 26, Gnarls Barkley - Crazy (18) 27. Stone Sour - Through Class (34) 28,Keane- Crystal Ball (23) 29,Chipz-One Day When I Grow Up 30 Infernal - From Paris To-Berlin (24) 31.Armin Van Buuren Ft Racoon - Love You More (-) 32. Beyonce Feat Jay-Z - Deja Vu (25) 33. Kim Wilde - You Came (30) 34. The Pussycat Dolls - Buttons (28) 35.Christina Aguilera - Ain't No Other Man (29) 36. Fergie - London Bridge (39) 37. Lily Allen-Smile (26) 38.Cassie-Me&U (-) 39.R.o.o.o.m - First Thing (33) W. Postman - You Make Me Feel (38) 1.Jan Smit - Op Weg Naar Geluk (-) 2.Rowwen Heze - Rodus Lucius (1) 3. Bob Dylan - Modern Times (3) 4.Paul De Leeuw - Mooi! Weer Een Cd! (4) 5. K3 - Ya Ya Yippee (2) 6. Justin Timberlake - F.uturesex/lovesounds (5) 7. J.J. Cale - Collected (6) 8. Venice - Amsterdam (-) 9. Wende - La Fille Noyee (-) 10. James Morrison - Undiscovered 11. Scissor Sisters - Ta-dah (-) 12. Jannes - Laat Me Vrij (7) 13. Guus Meeuwis - Live In Het Philips Stadion 2006 (8) 14. Belle Perez - Gotitas De Amor (10) 15. Jan Smit-Jansmit.com (11) 16. Ilse Delange - The Great Escape (12) 17. Beyonce - B'day (9) 18. Christina Aguilera - Back To Basics (13) 19. Blof - Umoja (15) 20. Corinne Bailey Rae - Corinne Bailey Rae (14) 21. Diana Krall - From This Moment On (16) 22. Nick Simon - Nick Simon (38) 23. Red Hot Chili Peppers - Stadium Arcadium (20) 24. Nelly Furtado - Loose (23) 25. Iron Maiden - A Matter Of Life And Death (18) 26. Keane - Under The Iron Sea (22) 27. Madeleine Peyroux - Half The Perfect World (19) 28. Maria Mena - Apparently Un affected (29) 29. Audioslave - Revelations (24) 30 Muse - Black Holes Revelations (21) 31. Gerard - Gordon - Rene - Toppers In Conceit 2006(27) 32. The Pussycat Dolls - Pcd (25) 33.Juanes - Mi Sangre (-) 34 The Partysquad - De Bazen Van De Club (26) 35. Veldhuis Kemper - Wat Heb Je Nodig (34) 36. Sergio Mendes - Timeless (30) 37. Madonna - Confessions On A Dancefloor (28) 38. Kim Wilde - Never Say Never (32) 39. Snow Patrol - Eyes Open (31) W.Anouk - Hotel New York (-) BN-ers geven gastles tijdens Dag van Respect Premier Balkenende, presen tator Toine van Peperstra- Jeh, regisseur Guus Verstraete, winster Rita Verdonk en tiental- en andere prominente Neder landers geven 5 oktober een Éstles over respect op de hon derd basisscholen die meedoen jan de Dag van Respect. Het is a eerste keer dat deze speciale Igwordt georganiseerd. De ac- 'ïteiten zijn bedoeld voor leer- uit de groepen 7 en 8 van lasisschool. Onderdeel van programma is de gastles, a.rin een prominente Neder- 'der vanuit zijn eigen ervarin- over het onderwerp 'res- t' praat. Ook delen de leerlin- een button uit aan een per- voor wij zij respect voelen. Vive Patrick! Vivele champión! De 16-jari ge Patrick Remijnse kan het nog nauwelijks bevatten. Zijn Europese titel bij het handboogschieten - vorige maand behaald in het Noord-Franse Lievin - leid de tot ongekende taferelen. „Een gekkenhuis", lacht hij„Maar wel een leuk gek kenhuis." Met twee Belgen, een Frans man en de Wemeldingse Koen Schouten stond de schut ter uit Ovezande in de finale- schieting tijdens de Europese ti telstrijd. In de elfde beurt lukte het Patrick het blok met veren uit de staande wip te schieten. Patrick: „Dat doet je toch wel wat als je het blok raakt - 'de splinters spatten eruit' - en ver volgens met pluimen en al naar beneden ziet storten. Iedereen stormt op je af om je te felicite ren. Uiteraard je ploeggenoten, maar er waren ook heel wat sup porters uit Ovezande meegeko men. We hebben samen een echt Zeeuws feestje gebouwd, dat be grijp je wel zeker." De schutter van Willem Teil uit Ovezande is geen groentje als het om boogschieten gaat. Zes jaar geleden richtte hij voor het eerst z'n vizier op de 'vogels' in de staande wip. Patrick: „Boog schieten is hier op Zuid-Beve land een populaire sport. In Kwadendamme, Oudelande, Ovezande; overal wordt in het weekend wel ergens een schie ting gehouden. Lekker buiten op de staande wip. Of het een sport is? Dacht het wel. Je moet heel geconcentreerd zijn. Con trole hebben over al je spieren. Kracht is ook nooit weg. Plet aanspannen van een pees vereist best veel spierkracht in je ar men. Trouwens, de techniek heb je ook niet zomaar onder de knie. Bovendien, het schieten op de staande wip is weer niet te vergelijken met de schieting op de liggende wip. Uitgangspunt is steeds hetzelfde: de 'vogels' - blokjes met veren - uit de wip schieten. Eerlijk is eerlijk: dicht bij schieten is een hele kunst, maar het raken is vaak een kwes tie van geluk. Je hebt buiten ook te maken met de wind. Die 'blaast' je pijlen wel eens een richting op, die je niet wil." Schieten en rapen. Het hoort bij het boogschieten. „Na elk schot moet je je pijl gaan rapen. Dan maak je heel wat meters hoor. Bij het doelschieten - schieten op een ronde schijf - is de af stand maximaal negentig meter. Je loopt tijdens zo'n schieting vele kilometers." Goed materiaal Voor elk onderdeel van de hand- boogsport heeft Patrick een ei gen boog. Goed materiaal is een voorwaarde voor succes. „Maar daar hangt wel een prijskaartje aan", voegt hij er fijntjes 'aan toe. „Een beetje goeie boog kost al gauw een 500 euro. Voor een pijl leg je gemiddeld 10 tot 15 euro op tafel. Jé:gaat dus met een aardig kapitaaltje de deur uit." Rijk zul je als handboogschutter overigens niet worden. Er moet dik geld bij. Prijzen bestaan uit bekers, medailles en zo af en toe een prijs in natura: een konijn, een kip of een fles wijn. Op het dressoir staan een fles champagne en een bos bloemen. „Gekregen van de gemeente Bor- sele", legt Patrick uit. „Er komt nog een huldiging, maar wan neer precies weet ik niet. Die fles champagne? Die laat ik voorlopig maar staan. Mis schien wel tot volgend jaar. Dan worden de Europese kampioen schappen in Ovezande gehou den. Een thuiswedstrijd ja. Als ik m'n titel prolongeer maak ik hem soldaat." Het feestje zal dan ongetwijfeld een wat minder Frans en wat meer Zeeuws tintje krijgen. Dan geen 'vive Patrick', maar ge woon: 'hoed gedaen joengsje!' Hans Segboer Europees kampioen Patrick Remijnse: „Boogschieten is hier op Zuid-Beveland een populaire sport." foto Ronald den Dekker DJ Jerry Leembruggen en host/MC Ruben Fernhout (ook bekend als Ruben Funk- doobie) maken er op hun lang verwachte debuut een geva rieerd feestje van. Diversiteit hebben de internationaal succes volle feestbeesten dan ook hoog in het vaandel staan. Alles is ge oorloofd,- zolang de muziek de dagelijkse sleur maar doet verge ten. The Partysquad laat zich bijstaan door een keur aan va derlandse artiesten, onder wie Ali B, La Conexion, Lange Frans, RMXCRW, K-Liber en The Opposites. Het hoofdzake lijk Nederlandstalige De Bazen Van De Club luistert zodoende als een staalkaart van de heden daagse veelzijdige urbancul- tuur. The Partysquad maakt mo menteel een clubtournee door Nederland. Peter van der Heide The Partysquad - De Bazen Van De Club (Goodlife/Universal), speelduur 78.49 min. Zelden begint een cd zo origi neel, fantasierijk eri meesle pend als Through The Window- pane van Guillemots. De ope ning is tegendraads met een be klemmende pianoballade, rolt door in rijke, uitbundige pop van prachtliedjes als 'Made Up Lovesong 43' en 'Trains To Brazil' en duikt weg in het hui veringwekkende 'Red Wings', dat uiteindelijk explodeert in wringende blazers, strijkers, kre ten en belletjes. Het is een ver bluffend .staaltje veelzijdigheid van het wonderlijke internatio nale gezelschap. Helaas blijft de kwaliteit niet zo hoog. De ande re liedjes zijn gewoner en de ba lans slaat door naar klankover- daad en musicalneigingen. Guil lemots is uniek, talentvol en ge durfd, maar het officiële debuut bereikt niet de grootheid, die het zelf belooft. Maaike Borst Guillemots - Through The Win- dowpane (Universal), speelduur 59.58 min. AA A Rv K u GOED, DE kOP ]S ER AF... WAT NU? laten we op ons hoede zijn HET VENIJN zit 'm IN bE STAART illustraties Fleur van der Weel, uit Bibi's bijzondere beestenboek Wereldberoemd.werd ze - en dat blijft ze. En toch, was ze maar een vis geweest of een spin... Had ze op die bewus te dag in oktober 1957 maar een ommetje ergens anders ge maakt, een baasje gehad, een riempje om haar nek... Volgende week woensdag be gint de tweeënvijftigste Kinder boekenweek. Op de avond er voor wordt in Amsterdam tij dens het Groot Griffeldiner be kendgemaakt welk boek de Gou den Griffel 2006 krijgt. Waarna het op het Kinderboekenbal tot in de late uurtjes gemeten is ge blazen met dansen, handtekenin gen scoren, met auteurs en illus tratoren praten of gewoon stille tjes en verlegen naar ze kijken. Eregast op dat 'Carnaval der die ren' zal Bibi Dumon Tak zijn. Ze schreef het Kinderboeken weekgeschenk Laika tussen de sterren, vandaar. Wie Het koeienboek gelezen heeft (Zilve ren Griffel) of Camera loopt... actie! (ook Zilver) of Wat een cir cus! of Rundreis om de wereld hoeven ze niks te vertellen. Die weet dat je haar boeken leest als een verzetje waarbij je tegelij kertijd een heleboel interessants aan de weet komt. In het Kinderboekenweekge schenk vertelt ze over hoe die ren mensen helpen. Over dolfij nen die dokter, therapeut en juf tegelijk zijn, omdat, ze kinderen zover krijgen dat die doen wat ze éérst niet konden, niet durf den, niet wilden doen. Over proef konijn 02735, het varken dat pas dood mocht gaan, nadat eerst nog tien chirurgen geoe- fend hadden hoe ze met wonder- lijm eeiilevensgevaarlijke bloe ding bij mensen kunnen stop pen. Over Muscleman (spreek uit: Masselmen), Saartje het oudste reddingspaard ter we reld, Hedra Lize 255 ('Geen bom metje!'), de paarse Milka-koe, het kuikentje van Radio 3FM, de, blindegeleidehonden Jilly en Taiga, oorlogsheld G.I. Joe (djie aai djo), nog tientallen andere dieren en natuurlijk Laika uit de titel van het boek. Laika was een hondje dat in 1957 op een dag in oktober - domme pech - op het verkeerde moment precies op de verkeerde plek in Moskou over straat scharrelde. De Sowjet-Unie (Rusland) had als eerste land ter wereld net een satelliet de ruim te ingestuurd. Met veel bravou re werd onmiddellijk erna aan de bouw van een tweede, grote re kunstmaan begonnen. Een wel heel speciale, want in de Spoetnik 2 zou voor het eerst een levend wezen rondjes om de aarde gaan draaien. Omdat te rugkeer uit de ruimte onmoge lijk was, kon 's werelds eerste astronaut niet een mens zijn. Wel een dier dat een beetje op mensen lijkt. Een aap, een poes, een konijn. Het werd.een straat hond; een beestje niet hoger dan je knie en door niemand gemist - Laika dus. Hoe het Laika daarna is ver gaan en hoe ze al kort na de lan cering op 3 november 1957 met riempjes vastgesjord in de neus van de Spoetnik 2 stierf, kun je lezen in het boek dat je tijdens de Kinderboekenweek cadeau krijgt als je voor minstens 10,00 aan kinderboeken koopt. Bibi Dumon Tak weet als geen ander uit alles wat over dieren te vertellen valt juist die verha len te kiezen waarvan je zegt: 'Interessant om te weten, en leuk om te lezen, en verrassend ook.' Zo schrijft ze over wat je voelt als je een dolfijn voelt: '(Skinny) voelt zacht en glad en warm aan. Ze voelt als een ge kookt eitje met een beetje spuug erop.' Heel veel van dat soort rake ob- servaties vind je in Bibi's bijzon dere beestenboek. Er staan veer tig korte stukken in over dieren die allemaal iets doen of kunnen wat geen enkel ander dier kan of doet. Over de luiaard bijvoor beeld, een 'harig hangmatje' dat j een levenlang ondersteboven in een boom soezelt. Over het vo- gelbekdier, 'van alle dieren ter wereld het dier dat het meest op zichzelf lijkt'. Over de zebra, 'een wandelende streepjescode'. Over nog meer dieren die.stiik voor stuk bijzonderder willen zijn dan andere. De tekeningen in het boek zijn gemaakt door Fleur van der I Weel. Geestige portretten van j pittige beesten die de indruk wekken dat niet wij naar hén 1 maar zij naar óns kijken - soms onbeschaamd uitdagend, een an- dere keer betrapt. En zelfs als je ze (zoals de zwarte zwelger) niet ziet, voel je dat je met grote. j ogen bekeken wordt. Jan Smeekens Bibi Dumon Tak: Laika tussen de sterren. CPNB; gedurende de Kinderboekenweek gratis bij aankoop van tenminste 10,00 aan kinderboeken. Bibi's bijzondere beëstenboek. Querido; 98 pag.; vanaf 8 jaar; 10,00. Op dinsdag 10 oktober is Bibi Dumon Tak met haar Beesten bus 's morgens in De Drukkerij in Middelburg en 's middags in de Bibliotheek in Vlissingen. Vanaf 4 oktober is ook het pren tenboekje 'Het dierenfeest van Fiep Westendorp' verkrijgbaar. Het bevat niet eerder in boek vorm verschenen tekeningen bij versjes van Frank van Pamelen. CPNB; 2,50. 'Een 10 met een Griffel' heet het boekje dat je in elke Openbare Bibliotheek cadeau krijgt met alles over de Zilveren Griffels van 2006.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41