Plan voor fusie in rust ontvangen PZC #1 PZC Water genoeg, zou je denken Verhuurder is nog geen huisjesmelker PZC Maandag start de veiling! Hé, wat doet dat papiertje daar? -13 Musical Mozes in Nieuwe Kerk Middelburg Bouw Aquapolis in zicht Medezeggenschapsraad Scheldemond wacht officiële adviesaanvraag af Meer openheid in Sluis Nog even lekker weg met de Herfstvakantie? Vandaag open dag bij Dek verkeersopleidingen Vandaag bij de PZC catalogus veilingkranten.nl. zaterdag 30 september 2006 tonr Maurits Sep JUDDELBURG - Middelburg jet er vandaag weer een stukje schoner uit. Scholieren van de jjeverburch en de Cederhof zijn ASteren met vuilniszakken en af- nlprikkers door hun Stromen- jijk getrokken. üet hun felblauwe afvalzak en en knaloranje veiligheids- jisjes fleurden de tientallen kin ken de wijk toch al op. Maar nadat zij hun reinigende werk hadden verricht zagen de Maas straat, Waalstraat en Rijnstraat er werkelijk een stukje beter uit. En dat ondanks het matige enthousiasme vooraf. „Leuk? Neuh. Saai!", gilden een paar jongedames nog voordat ze aan de slag gingen. Intussen liet een ander meisje haar oog vallen op een papiertje. „Hé, we zijn hier toch bij de opruimingsdienst? Wat doet dat daar dan?" Zodra de grijpers werden uitge deeld waarmee zulke papiertjes zonder te bukken opgeraapt kunnen worden, was het ineens niet meer saai of vies. Massaal stormden ze op de mannen van de gemeentereiniging af, om te leurgesteld af te druipen omdat ze niet allemaal zo'n stok kon den krijgen, maar die met el kaar moesten delen. De Stromenwijk is de laatste wijk waar dit jaar een wijkop- ruimdag is gehouden. Eerder zijn Nieuw-Middelburg, Middel burg-Zuid en Dauwendaele on der handen genomen. De wijkop- ruimdag is een gezamenlijk ini tiatief van de gemeente, Woon- goed Middelburg en Stichting Welzijn Middelburg. Behalve straten zijn ook enkele voortuinen aangepakt. Volgens A. Seerderi van Woongoecl gaat het om tuinen van mensen die zelf steeds meer moeite hebben die te onderhouden. Mensen die hun tuin laten vervuilen omdat ze geen zin hebben erin te wer ken, krijgen op de wijkopruim- daggeen hulp. Woongoed probeert zulke pro blemen juist steeds harder aan te pakken om het woongenot van buren te kunnen garande ren. Er zijn al rechtzaken ge voerd tegen huurders die hun tuin steeds laten vervuilen. De corporatie probeert, zulke huur ders ook uit hun huis te zetten en biedt in ruil een flat aan. door Maurits Sep ÏLISSINGEN - Het plan voor een bestuurlijke fusie met scho lengemeenschap Nehalennia leeft op Scheldemond niet tot onrust geleid. De Medezeggen schapsraad (MR) van Schelde mond zegt de adviesaanvraag in alle rust af te wachten. Van de van Nehalennia was giste- niemand bereikbaar voor commentaar. jiehalennia en Scheldemond Baakten donderdag bekend dat üj een onderzoek gaan doen jiaar nauwe samenwerking. Dat doet uitmonden in de vorming ian één bestuur voor beide mid delbare scholen. De scholen zelf jullen vooralsnog niets merken ran het bestuurlijke samen- aan. verwachten de besturen, lat denkt ook de Medezeggen- jchapsraad van Scheldemond. Secretaris J. Hage, docent op de school, heeft gisteren niets ge merkt van onrust. „Dit geeft een schok. Het is een bestuur- jk verhaal. Op de werkvloer be tekent het nu niets. Bovendien is iedereen goed ingelicht. Als tot meer wordt dan alleen be stuurlijk, dan zal er wel meer reactie komen. Haar of het meer wordt, is nu tolemaal niet bekend. De MR toeft de adviesaanvraag nog SHDDELBURG - De musical- groep van de protestantse ge meente in Serooskerke (w) Ireedt morgen op in de Nieuwe Kerk in Middelburg met de mu sical Mozes. De musical rond de Bijbelse fi guur wordt vanaf tien uur ^morgens opgevoerd. De toe- is gratis. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl niet ontvangen. Volgens R. Ot tervanger, die namens de ouders in de raad zit, wordt die pas half oktober verwacht. „Dan zien we wel verder." Tot die tijd blijft het gissen, merkt Hage op. „En daar hebben we niks aan." De bestuurlijke fusie leeft ook niet bij ouders en leerlingen, stelt Ottervanger. „Omdat het te maken heeft met het bestuur, en niet met de school en de leraren. En dat is toch waar je als ouders op let. In eerste instantie veran dert daar niks, en wat het latei- brengt, moeten we afwachten." Overigens vindt Ottervanger een samenwerking tussen beide scholen interessant omdat ze goed op elkaar aansluiten. „Scheldemond profileert zich als een school die veel aan sport doet. Dat betekent keuzes ma ken, waardoor andere vakken minder aandacht krijgen. Bij voorbeeld kunst en cultuur. Dat zijn nou net de vakken waarmee Nehalennia zich profileert. Ze passen dus goed bij elkaar. En voor ons als ouders maakt het niet zo veel uit, want je zult moe ten blijven kiezen naar welke school je je kind laat gaan, Scheldemond of Nehalennia." De Medezeggenschapsraad van Scheldemond is van plan om (Advertentie) Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 •vww.dendekkermuziek.com Zeeland, watersportprovincie? Daar heeft Gijs Wezepoel uit Vlissingen een heel andere mening over. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Eigenlijk verraadt de website van de provincie Zeeland alles. Onze provincie herbergt 36 procent van alle wateroppervlak in Nederland, maar watersporters wijken uit naar Friesland. Naar Zeeland kom je voor het strand. Niet zo gek, zegt Gijs Weeze- poel. Om te jetskiën moet hij zelfs naar Eindhoven. „De provincie heeft altijd haar mond vol over watersport. Zeeland, water land. Dat klopt ook. Maar met je jetski hoef je nergens aan te komen. Het is in Zeeland gezapigheid ten top." Geërgerd Gijs Weezepoel is geërgerd. En dat is nog zacht gezegd. Want hoewel Vlissin gen zich met Gijs (27) een jetski-talent rijker kan rekenen, wordt het hem moei lijk gemaakt de echte top te halen. „Als je goed wilt trainen, moet je twee keer in de week het water op. Dan moet je oe fenen op bochten, op achter elkaar va ren. Maar die ruimte krijg je hier niet. Ik moet naar Eindhoven. Alleen, vijf uur rijden voor twee uur trainen, daar heb ik geen tijd voor." Water genoeg, zou je denken. „Maar de enige plek waar jetskiën is toegestaan, is de Speelmansplaten bij Tholen. En dan ook nog alleen in de zomer. Het is privé, dus je betaalt 225 euro per sei zoen. Aan de hele Zeeuwse kust zijn wij verboden", zegt Gijs met het onvoorstel bare in zijn stem. „Ja, behalve die paar honderd vierkante meter op het Veerse Meer, dan. Daar mogen we wel. Maar dat stuk ligt vierhonderd meter uit de kust; je moet er zonder je motor te star ten naartoe gaan. Dat is niet te doen. Ze ker niet als surfers met tientallen per minuut door het hardvaargebied ko men. Die moet je voorrang geven. Ter wijl zij het hele Veerse Meer al tot hun beschikking hebben." Maar waarom mag het dan niet? „Om dat wij mensen doodvaren", klinkt het cynisch. „Althans, zo denken mensen. Bij de jetskiscene bedenken ze jongens met goudep kettingen en geblondeerd haar, die flink het gaspedaal intrappen. Terwijl met speedboten en waterscoo ters veel meer ongelukken gebeuren. Die dingen gaan over de honderd en de eigenaren doen dat ook. Met een jetski, die veel minder stabiel is, haal je dat niet. Zij verpesten het voor ons." Jackass-praktijken Op het jetski is Gijs op zijn best. Vorig jaar werd hij elfde op het Nederlands Kampioenschap en dit jaar lag hij zelfs vijfde. Hij is serieus bezig met de sport. „Dat moet ook wel. Er gaat ontzettend veel tijd in zitten. En geld. Onderhoud alleen al kost tweeduizend euro per jaar. Een beetje helm kost je elk jaar tweehonderd euro en het wetsuit dat ik nu draag, is alles bij elkaar al zeker dui zend euro. En dan heb ik het nog niet foto Ruben Oreel eens over de brandstof en de peperdure verzekering. Geloof mij, dan ga je heus geen Jackass-streken uithalen." Stel dat de provincie haar profilering van watersportprovincie zou waarma ken, hoe ziet Gijs dat dan voor zich? „Een flinke baan, speciaal voor jet skiërs. Veertig boeien met een touw er tussen, meer hebben we niet nodig. En die willen we nog zelf wel onderhouden ook. Ze kunnen jetski's gaan verhuren. Als je dat in grote aantallen doet, stelt de verzekering zich ook wat coulanter op. Bovendien kunnen we evenementen gaan organiseren. Wedstrijden, mis schien kunnen we het Nederlands Kam pioenschap hierheen halen. Dat trekt nog bekijks van toeristen ook." Over toeristen gesproken: daarvan kan Zeeland er véél meer hebben, als ze wil. „Dat weet ik wel zeker. Iedereen die geen surfplank onder zijn arm heeft, moet uitwijken naar andere provincies. Jetskiërs, kitesurfers: noem maai- op Daaronder zijn veel Belgen, en veel Zeeuwen die je wegjaagt. En het is hele maal niet moeilijk om ons terug te ha len." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Tussen verhu ren aan studenten en verhuren aan buitenlandse werknemers bestaan grote verschillen. Tus sen huisjesmelkers en verhuur ders ook. Twee mensen uit die laatste categorie aan het woord. Peter Barentsen uit Groot-Abee- le heeft drie studentenhuizen in Vlissingen: in de Verkuijl Quak- kelaarstraat, de Bouwen Ewout- straat en in de Kasteelstraat. Als rondom kamerverhuur in Vlissingen niet zo'n commotie was ontstaan de laatste tijd. had Barentsen nog een huis in de Kasteelstraat gekocht. „Ik heb het maar afgezegd. Naar aanlei ding van de berichten over ka merverhuur heb ik een gesprek gehad met wethouder Verhage. Het is nu zo onduidelijk wat nog mag en wat niet, dat ik maar even wacht met investeren. Ik wacht eerst het beleid af. An ders steek ik voor niks geld in zo'n pand." Duur Want denk niet dat verhuren al leen maar geld oplevert. „Er zijn steeds strengere regels. Rookmelders, branddeuren, brandwerende tussenvloeren en plafonds: dat is duur. Het levert heus wat op, maar verhuren kan nooit je hoofdinkomen zijn." Barentsen komt elke week in de studentenhuizen. „Ik kijk of de tuin er netjes bij ligt, of de afval bakken niet op straat staan en of ze him rommel hebben opge ruimd. Dat doen ze keurig. Mijn buurman heb ik van de week ge vraagd of hij last van ze heeft. Nee, zei hij. Maar er is ook ver schil tussen studenten en buiten landse werknemers als huur ders. Die laatsten blijven niet al tijd lang hier wonen. Bovendien heb je bij hen een taalbarrière. Het is moeilijk om regels uit te leggen. Daarom neem ik alleen nog maar studenten aan. Die wo nen hier langer en hebben meer affiniteit met de buurt." Dat de buurt in opstand komt te gen steeds meer kamerhuurders begrijpt Barentsen ergens wel. „Ik vraag me ook wel eens af of het wel goed is om grote groe pen huurders naast een gezin te hebben wonen. Misschien moet er een maximum komen. Dat zal wel duidelijkheid verschaffen. Ook voor ons. Het klopt dat niet elke verhuurder zijn huizen net jes opknapt. Vanwege dat nieu we belastingstelsel wachten ver huurders vaak met grote uitga ven. Voor mij ligt dat anders: ik pleeg zelf al hel onderhoud." Voor Sjaak van den Broecke ligt Klein, en wat kleiner, pakte gisteren aan om de Middelburgse Stro menwijk vrij te maken van zwerfvuil. foto Lex de Meester NEELTJE JANS - Het wordt met afstand het grootste zee-aquarium van Zeeland. Volgende maand begint de bouw van Aquapolis, de nieuwste attractie van thema park WaterLand Neeltje Jans. Met het project is een inves tering van twee miljoen gemoeid. Klapper van Aquapolis wordt het grote aquarium met een glasplaat uit één stuk van bijna veertien meter lang en ruim 2,5 meter hoog. In het hele systeem stroomt ruim 300.000 liter zeewater. Om het publiek zoveel mogelijk bij het aquarium te betrekken, is gekozen voor wat beti teld wordt als 'interactieve voershows'. In de praktijk be tekent het dat vijf tot zes keer per dag duikers en robots met onderwatercamera's het aquarium ingaan en beelden van binnenuit maken. Die beelden worden op een groot beeldschei'm aan het publiek getoond. Medewerkers van Aquapolis zorgen voor tekst en uitleg. Op die manier kan wat normaal verborgen zou blijven voor de toeschouwer nu toch getoond worden. Voor wat betreft de flora en de fauna van Aquapolis is ervoor gekozen alleen levensvorm men die ook daadwerkelijk voorkomen in de Oosterschel- de en de Voordelta in het aquarium te tonen. Watei'Land-directeur Van de Hoef ziet met de komst van Aquapolis een wens in vervulling gaan. Het is de bedoe ling dat de nieuwe attractie van WaterLand Neeltje Jans april 2007 geopend wordt. met de MR van Nehalennia te gaan overleggen zodra de advies aanvragen binnen zijn. zegt Ha ge. „Als we alles gezien hebben, kunnen we onderling afstem men wat we gaan doen." De ad viezen van beide Medezeggen schapsraden worden eind okto ber verwacht. het wéér anders. De Oostburger heeft zeventig huurders - lang niet allemaal studenten - in de Scheldewijk. Hij vindt, net als de buurtbewoners uit de Rooie Buurt, dat de balans zoekraakt. „Er moet een maximum gesteld worden. Naast mijn panden zijn net een paar panden verkocht. Wat komt daar in, vraag ik mij af. Mensen van een bepaald slag komen de buurt niet ten goede." Daarbij: wie heeft ze gekocht? „Tussen huisjesmelkers en ver huurders is ook nog verschil. Ik knap mijn huizen keurig op en ik heb een vergunning om er ka mers in te maken. Maar niet ie dereen heeft die." SLUIS - de gemeente Sluis zet besluiten van het College van B en W vanaf begin 2007 op de gemeentelijke websi te. Ook komt die informatie voortaan sneller naar de i-aadsleden. Weliswaar was dit voornemen al opgenomen in het be stuursakkoord, maar C. van de Vijver (WD) zette er tij dens de raadsvergadering extra druk op. Zij had voor dit doel een motie voorbereid. Die werd teruggetrokken, na dat burgemeester en wethouders toezegden dat haar eis wordt ingewilligd. Van de Vijver is ontevreden over de wijze waarop het college communiceert met de raad en de inwoners van Sluis. Zij diende haar motie in naar aanlei ding van enkele recente gevallen van gebrekkige commu nicatie. Zo was zij niet te spreken over de procedure en in formatieverstrekking rond de bouwplannen van apparte mentencomplex De Smeedtoren in Sluis. Zij kreeg harts tochtelijk steun van oppositiepartij PvdA. Die fx-actie was onlangs onaangenaam verrast dat pas tijdens een infoxma- tiëbijeenlcomst duidelijk werd dat het woningbouwplan IJzendijke-Oost waarschijnlijk geen meex-opbx-engsten op leveren. Die zouden worden aangewend voor investerin gen in de leefbaarheid van het dorp. Kijk voor alle aanbiedingen in het reizenkatem. Elke week in de zaterdagkrant I Reizen Daar moetje naar toe. (Advertentie) Aan de Olympiaweg (oefenterrein Goes) Van 13.00 tot 17.00 uur Gratis proefrijden met auto (en aanhanger), motor, vrachtwagen of bus. www.pzcadverteren.nl Dé regionale veilingsite van BN/DeStem en de PZC Kj het alfabet van Zeeland W6GGNGR dagbladen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13