PZC Provincie voorkomt chaos N254 Muziekpodium Veere in geldnood V kies en stem Nooit meer zoeken naar je eigen helm KOOPZONDAG rentes! 30 jaar 4,50 Rijkswaterstaat ziet af van omleidingsroute langs bouw spoorviaduct Zondag 1 Oktober a.s. Chaos actie: 0113-315649 v.pzc.nl ,,fl,ail:redactie@ pzc.nl Jostbus 31,4460 AA Goes idvertentie-exploitatie: doofd- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Mjws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. ■aterdag 30 september 2006 toor Frank Balkenende WOp uw Whypotheek 'de »0 laar 4,15 "ww. expertfd.nl GOES - Rijkswaterstaat leidt inkeer vanuit de richting Mid delburg niet om over de N254 lussen Heinkenszand en Goes, lis volgende week de afslag Goes vijf dagen dichtgaat we- jinis asfalleringswerkzaamhe- jcn op de zuidbaan van snelweg ,158. lol verbazing van de provincie stond er deze week bij de afslag Heinkenszand een omleidings- oord, dat automobilisten die richting' Goeswillen volgende seek naar de N254 zou moeten siuren. Rijkswaterstaat was f.en uit het oog verloren dat ■sar momenteel een spoorvia duct wordt vernieuwd. Er is op die plek slechts één rijstrook be- hikbaar en. er staan verkeers- :hten. De provincie zag de bui il hangen: lange files en irrita tie bij weggebruikers en aan wo llenden. Ontmoedigingsbeleid Jovendien speelt mee dat de pro- rincie juist een ontmoedigings beleid op de N254 voert om voor al overlast veroorzakend vracht- rerkeer van de route te weren. Dan geeft het geen pas de pro vinciale weg in te zetten voor omleidingen. Het omleidings- bord bij Heinkenszand is inmid dels weggehaald. .'rijkswaterstaat en de provincie cebben in een spoedoverleg :aar andere oplossingen ge acht. Zolang de afslag Goes dicht is, worden bestuurders al op Walcheren met borden gewe zen op een alternatieve route naar Schouwen-Duiveland en Goes: de N57 (Dammenroute) en de N255 over Noord-Beveland. Middelburg leert Italië op congres doe te bouwen roor ouderen loor Maurits Sep ÜDDELBURG - Middelburg ervult in Nederland al een voor- met het inrichten an woonservicezones, maar na 31 weekeinde kennen ze het ex- ook in Italië. Welhou- er A. de Vries is dit weekeinde p een congres in Rome om het roject toe te lichten. 'e Vries is uitgenodigd om te ko- spreken over de wijze waar- in Middelburg de oude grote worden ver- door steunpunten in de waar mensen die zorg no- ig hebben, terecht kunnen, ankzij die steunpunten kun- :n ouderen langer zelfstandig ihun eigen huis blijven wonen, e wethouder neemt deel aan ronde-tafelgesprek over iderenhuisvesting in de toe- Rome vindt een congres aats waar Nederland en Italië kaar ontmoeten om over wo- ngbouw voor ouderen te pra- n. Beide landen laten el kaai wat hun beste projecten Middelburg is één van de die Nederland edt. Het congres is een intia- van de Nederlandse ambas- de in Rome en het Italiaanse inisterie van Infrastructuur, et project met de woonservice- nes in Middelburg is één van vijf proefprojecten in Neder- voor vernieuwing van oude (Advertentie) insdag 3 oktober a.s. Ontvangst: 19.30 uur Aanvang: 20.00 uur Locatie: Mercedes Benz Van Oeveren-Vervaet Albert Plesman 2, Goes a 10,- verkrijgbaar bij: (Of aan de zaal, op=op) De eerste fase van de asfalte- ringswerkzaamheden op de zuid- baan van de A58 begint van daag en duurt tot en met maan dag 9 oktober. De feiten op een rij: de eerste fase behelst de zuid- baan tussen knooppunt De Poel bij Goes en knooppunt Vierwe- gen bij Kapelle. Op de snelweg blijven in beide richtingen twee rijstroken beschikbaar. Alleen dit weekeinde is er één rijstrook open. De rijstroken zijn wel smaller dan normaal, zodat er een snelheidsbeperking geldt. de afslag Goes is voor ver keer vanuit Middelburg geslo ten van dinsdag 3 oktober 9.00 uur tot en met zaterdag 7 okto ber 24.00 uur. Wie vanuit de richting Middelburg naar Goes wil, kan het best doorrijden naar het knooppunt bij Kapelle, daar de snelweg verlaten, er ver volgens opdraaien en terugrij den naar Goes. De afslag Goes op de noordbaan blijft namelijk gewoon open. Een andere omlei dingsroute is de N255 over Noord-Beveland. bij het knooppunt De Poel bij Goes is de toerit richting Bergen op Zoom dicht van dinsdag 3 oktober 9.00 uur tot en met zaterdag 7 oktober 24.00 uur. Verkeer kan wel de noordbaan oprijden richting Heinkenszand, daar de afslag nemen, een stukje over de Sloeweg rijden en de zuidbaan van de A58 opdraaien om richting Bergen op Zoom te gaan. Goesenaren zullen de rou te door de stad kiezen en via de provinciale weg naai- Kapelle rij den om daar de snelweg op te de afslag Kapelle op de zuidbaan van de A58 is van donderdag 5 oktober 6.00 uur tot en met zaterdag 7 oktober 24.00 uur afgesloten. In die pe riode kunnen weggebruikers richting Bergen op Zoom dus zo wel bij Goes als Kapelle niet van de snelweg af. De eerstvol gende open afslag is die bij Krui- ningen. Rijkswaterstaat stu deert nog op mogelijkheden om de hinder tussen donderdag en zaterdag te beperken. Een optie is de afslag bij Goes vervroegd open te stellen, maar dat hangt af van de voortgang van het werk. In de tweede fase wordt de zuid baan tussen Heinkenszand en knooppunt De Poel bij Goes ge asfalteerd. Dat karwei begint vrijdag 13 oktober om 19.00 uur en duurt tot en met maandag 23 oktober 6.00 uur. De hinder voor het wegverkeer is veel beperkter dan in de eerste fase, omdat er geen afslagen of toerit- ten worden afgesloten. Ook in deze fase zijn de rijstroken smal ler en ligt de snelheidslimiet la ger. VLISSINGEN - Ze krijgt de opmerking wel vaker te horen. „Nee hoor ik heb niet veel sjans van vrouwen. Ik ben ook niet bang om voor pot uitgemaakt te worden. Ik vind het gewoon geen prettige gedachte dat een ander mijn helm gebruikt. Mannen blijven er nu in elk geval van af. Het is heel effectief." 'Ik val op mannen' staat op de helm van Diana Cornelisse uit 's-Heerenhoek. Ze vindt het vies als iedereen maar haar helm opzet. „Twee jaar geleden kwam ik op het idee om deze tekst erop te zetten. Ik dacht meteen dat het wel een slimme zet was. En het klopt. Ik ben mijn helm nooit meer kwijt geweest." Diana werkt bij betoncentrale VTO in Ritthem. Ze lost een auto vol met betonmor- tel voor een van de vloeren van het nieuwbouwproject 't Spui in Vlissingen. Een van haar mannelijke collega's komt een kruiwagen beton halen. „Nee, ik denk er niet aan om haar helm op te zetten", zegt hij. foto Ruben Oreel Gebruikers vinden verdubbeling van huurprijs voor Grote Kerk onredelijk door Edith Ramakers VEERE - Muziekpodium Zee land (MPZ) vindt het onredelijk dat de eigenaar van de Grote Kerk in Veere, de Domeinen, de huurprijs heeft verdubbeld; van 20.250 euro naar 40.500 euro per jaar. Jaarlijks komen daar (Advertentie) nog ongeveer 25.000 euro aan stookkosten bij. „Als we de huurverhoging zouden betalen, hebben we een liquiditeitspro bleem", zegt W. Rniknie, direc teur van MPZ. Kniknie vindt de huurprijs bui tenproportioneel hoog. „De huur staat niet in verhouding tot de kosten die we kwijt zijn aan de programmering." De gemeente Veere, de provin cie en de MPZ proberen geza menlijk huurverlaging voor el kaar te krijgen. MPZ vindt dat de halvering van de huurprijs noodzakelijk is om de exploita tie fond te krijgen. Half af Kniknie zegt dat de Grote Kerk maar half af is. Daarin zit de on redelijkheid van de huurverho ging. Het gebouw is lek. Er komt water naar binnen en warmte en geluid verdwijnen naar buiten. De basisvoorwaar den voor een goed podium ont breken. Als de Grote Kerk goed geïso leerd en deugdelijk zou zijn, dan zou Kniknie het niet vreemd hebben gevonden als de huurverhoging was doorge voerd. „Maar zolang een ge bouw niet een jaar rond te ge bruiken is, zullen we elders, bij bevriende podia in Middelburg en Vlissingen concerten moeten regelen. Van november tot onge veer mei is het te koud in de kerk voor optredens." Risico De gemeente Veere hangt een fi nancieel risico boven het hoofd. Zij staat garant voor de MPZ. Dat is in 2002 bij de ingebruik name door MPZ van de Grote Kerk afgesproken. De Domei nen meldt dat MPZ de verschul digde huur voor het einde van dit jaar moet betalen. De huurachterstand per 31 augus tus was bijna 59.000 euro. Wet houder J. Bostelaar van de ge meente Veere reageert dat er overleg is met MPZ en de Domei nen. „We vinden dat de argu menten van MPZ om geen huur verhoging te betalen, best hout snijden." Van de beloofde mooie renova tie van de Grote Kerk is wei nig terechtgekomen. Er wordt nu alweer enige tijd overlegd met onder meer de Rijksge bouwendienst over een volgen de fase in de renovatie. Ook is er onderzoek verricht naar de mogelijkheden om het gebouw gebruiksvriendelijker voor musi ci en publiek te maken en beter te isoleren. „Uit het laatste on derzoek is gebleken dat er nog meer onderzoeken moeten wor den verricht", merkt Bostelaar op- Er is eerder over een doos-in- een-doos-constructie gespro- Voorwaardelijke straf burenruzie MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 31-jarige Vlissinger voor een be dreiging veroordeeld tot veertig uur voorwaardelijke werkstraf. De man heeft problemen over geluidsoverlast met zijn buurman. Het ging mis op 6 juli toen verdachte zijn buur man bedreigde met „ik maak je af.De Vlissinger ontken de die uitlatingen te hebben gedaan, maar volgens de poli tierechter was er voldoende overtuigend bewijs. De ver dachte werd ook een vernieling van een schutting verwe ten, maar daaraan werd minder zwaar getild. De politie rechter hield er rekening mee dat verdachte zelf de scha de aan de schutting had hersteld. Hennepkwekerij in Vlissingen VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend rond half tien bij een onderzoek in een woning aan de Schaepman- straat in Vlissingen, een hennepkwekerij aangetroffen. Er zijn ruim honderd planten en benodigde apparatuur in beslag genomen en vernietigd. Feest voor jubilerende echtparen 's-HEERENHOEK - Ruim dertig echtparen uit de ge meente Borsele die dit jaar 50, 55, 60 of 65 jaar zijn ge trouwd, kwamen gisteren bijeen voor een feestje in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. Dat gebeurde op uitnodi ging van de gemeente. De traditie om alle jubilerende pa ren één keer per jaar gezamenlijk in het zonnetje te zetten bestaat daar al meer clan twintig jaar. Onderhoud begraafplaatsen SLUIS - De gemeenteraad van Sluis wil dat de staat van onderhoud van de gemeentelijke begraafplaatsen verbe tert. Naar aanleiding van een schriftelijke vraag van het L. Baarends Dorpsbelangen en Toerisme) vroeg de raad om extra onderhoud. Wethouder A Rosendaal verklaarde dat de slechte onder- houdstoestand vooral te wijten is aan de natte periode in augustus. De groendienst kon door de overvloedige on- kruidgroei de achterstand niet op tijd wegwerken. Vol gens de wethouder is die achterstand inmiddels wegge werkt. Daarnaast is er op het onderhoud door de raad een bezuiniging toegepast. Het raadslid J. Wielakker (PvdA) vroeg om een aparte onderhoudsregeling voor de begraaf plaatsen. (Advertentie) Centrum Middelburg... is gezellig winkelen... VANDAAG OP HET STRAND OPEN DAG KUST EN VEILIGHEID gte&Ml tuamr--- ken. „Maar die valt af, omdat het een te dure verbouwing wordt en het monument daar door te veel wordt aangetast." Volgens de wethouder is het goed mogehjk dat er met voorze tramen wordt gewerkt en dat er een plafond in de kerk wordt in gebracht. „De geluidsoverlast worclt teruggebracht en de stookkosten zullen omlaag gaan," Worst case Kniknie zegt dat hij voor de ko mende jaren er voor zal zorgen dat er weer gewoon 65 concer ten geprogrammeerd zijn. „Wij blijven in elk geval bestaan. In het worst case scenario zou het kunnen zijn dat de Domeinen het huurcontract verbreekt. Zo ver is het nog lang niet. Maar duidelijk is wel dat we voor on ze concerten niet aheen maar af hankelijk moeten zijn van een lo catie." MEER KEUZES, WWW.ZEELAND.NL Van 13.00 uur tot 17.00 uur, Strandpaviljoen Piet Hein, strandovergang Westduin tussen Dishoek en Vlissingen Diverse leuke activiteiten zoals een weerwandeling met Marjon de Hond en Jos Broeke, zandsculpturen bouwen, een kustverdedigingsspel en nog veel meer! Kijkt u voor het volledige programma en de gratis pendelbus op www.zeeland.nl VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND JÜ "7 Hj/iDT Provincie Zeeland MAAK f ■■■ii zeeuwse almanak De vrouw van middelbare leef tijd in Terneuzen heeft een paar chaotische weken achter de rug. Er moest worden ge verfd, er werd een nieuwe wc geplaatst en de gang werd op nieuw betegeld. Dagenlang liep ze met kwas ten door het huis. Het berei den van maaltijden schoot er bij in. Alleen de was deed ze even tussendoor. Toen haar man haar vanaf z'n werk belde om zoetgevooisd te informeren hoe de zaken er voor stonden, riep ze in de hoorn: „Het is hier een enor me troep. En de telefoon, die kan ik ook nergens meer vin- den." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Richting A Haamstede Richting Afslag Goes zuidbaan en toerit richting B.o.Z dicht van 3 okt t/m 7 okt Vlissingen in ii Aanleg spoorviaduct obstakel op N254 1111 omleidingsroute via Noord-Beveland naar Schouwen-Duiveland en/of Goes Asfaltering zuidbaan A58 eerste fase: 30 sept 9.00 uur t/m 9 okt 6.00 uur Tweede fase zuidbaan A58: 13 okt 19.00 uur t/m 23 okt 6.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11