falent stroomt door bij De Schelde 'ZC Boeing 767 in galerij der kampioenen z2l wemvermogen grote kracht Terneuzense waterpoloërs irote selectie bij de vrouwen duiven uitslagen agenda donderdag 28 september 2006 "tortor Dooms [KNEUZEN - Het inpassen i jonge waterpolotalenten ;|l de kracht van De Schelde. ;aar zijn Kevin Hondsmerk Leon Wagter (18) en Niek spman (17) toegevoegd aan lannenselectie van de Ter- D,nse waterpolovereniging. ,jdspeler Marcel Verlinde i3o vorig jaar al een aantal in- Ibeurten. pjeugd moeten we koesteren. moeten de jeugd goed blij- opleiden, want anders gaat Jiout. Een goed voorbeeld is imvogel. In Vlissingen heb- :zeer nooit iets aan gedaan, •allegevolgen van dien", ver hees Rijnhout. 57-jarige waterpolotrainer de samenwerking met rvemtrainers. „Zij stimule- de jeugd om naast het zwem baan waterpolo te doen. Het it daardoor nog steeds om elk :een goede lichting te heb- trindeling lobout is blij met de herinde- de bondsklassen door XNZB. De Schelde kwam vo- uit in de tweede klasse ad. Vanaf dit seizoen speelt de mannenploeg in de derde klasse. Volgens Rijnhout een goede zaak. „Vorig jaar hebben we een moeilijk seizoen gehad. Het doel was om niet op de laat ste plaats te eindigen. Dat is ge lukkig niet gebeurd, want dan hadden we in de vierde klasse De voorbereiding was niet an ders dan in andere jaren. „Ik vind zes weken voorbereiding ideaal. Na de schoolvakanties komen we bij elkaar voor een trainingsweekeinde. Omdat we nu met de Vliegende Vaart over een prima accommodatie be schikken zijn we dit jaar in Ter- neuzen gebleven." De oefenwedstrijden werden per traditie in België afgewerkt. Rijnhout: „De ploeg heeft deel genomen aan een polotoernooi in Sint-Nildaas en is daar op een vijfde plaats van de veer tien deelnemers geëindigd. We hebben ook gespeeld tegen de Belgische topper MZV Eeklo. We verloren, maar dat is nor maal." In de selectie behoren Cees van Houwelingen, Bas Wesdorp, Chris IJsebaert en Bram van de Heuvel tot de meest ervaren spe lers. Ook Chris van Royen is een routinier, maar de vaste basis speler is alleen de eerste twee [KNEUZEN - Ook het vrou- steam van De Schelde is in breedte gegroeid. Veel ^speelsters zijn doorgeko- naar de eerste waterpolo- ieg. De Terneuzense vrouwen sen dit jaar - de competitie terdag - weer uit in de rte klasse district. Vorig jaar eindigden we ergens de middenmoot", zegt Rowe- Witkamp. De aanvoerster :de tegenstand niet goed in- nüen. maar hoopt met De side weer als middenmoter :de bus te rollen. de selectie niet te groot? „Er ;i hierover goede afspraken ge lakt. ledereen moet voldoen- •peelminuten krijgen. We zul- duels inzetbaar. De allrounder vertrekt dan naar Spanje om een opleiding voor piloot te vol gen. „Het vertrek van Van Royen betekent een aderlating", stelt de coach. Eerder was er het tragische over lijden van Bart van de Rest. Het capnummer vijf zal uit respect door niemand worden gedragen. Doelman Serge van Bochove heeft een stapje teruggedaan. Leon de Blaey, die drie jaar het doel van het tweede team verde digde, schuift door naar de eer ste ploeg. „Leon is meer een mee spelende doelman. Serge is een echte lijnkeeper." Snelheid Volgens Rijnhout zal het de speelwijze van De Schelde niet aantasten. Het accent ligt op het zwem vermogen. Met de nieuwe lingen bezit de Terneuzense se lectie een surplus aan snelheid. De trainingsopkomst is groot. Rijnhout mikt op een hogere po sitie dan vorig jaar. „Het doel is de middenmoot. In de winter stop bekijken we hoe we ervoor staan. Dan kunnen we onze doel stelling altijd nog aanpassen." De Terneuzense coach ziet de tweede teams van Donk, Vlaar- dingen en PSV Bekkers als titel kandidaten. „Hun eerste teams spelen in de hoogste klasse. Bankspelers zullen regelmatig bij de reserves worden ingezet", verwacht Rijnhout. Selectie De Schelde: Leon de Blaey; Leon Wagter, Bas Wesdorp, Cees van Houwelingen (aanv.), Jel- ko Sweegers, Niek Kampman, Ke vin Hondsmerk, Chris IJsebaert, Chris van Royen, Marcel Verlinde, Sven Schieman, Bram van de Heu vel. Coach: Kees Rijnhout. len rouleren. Speelsters moeten om toerbeurt thuis blijven", ver zekert Witkamp. Zij vindt het wel van belang dat er tijdens de wedstrijden een goede mix van routine en jeugd speelt. De ploeg staat ook dit jaar onder leiding van coach Jo- landa Jansen. Selectie De Schelde: Rowena Witkamp (aanv.) Jessica Kos ter, Renate Louwerse, Inge en Suzan Tanghe, Astrid en San dra Zegers, Maranda van IJk, Gwendolyn Hordijk, Josje van Houiuelingen, Shanyra van Bam- bost, Lisanne de Jong, Leila van Driel, Lisanne de Groot, Varda Wagter, Marissa van de Velde, Sacha van Vorstenborsch, Carlein van de Wort. Coach: Jolanda Jan sen. Slechte ouverture 't Bierwinkeltje SAS VAN GENT - De eerste competitiewedstrijd voor de driebanders van 't Bierwinkeltje belooft weinig goeds voor het komende seizoen. Een 8-0-nederlaag tegen BH Keukens 2 was niet erg hoopgevend. Was het niveau over de hele linie al slecht, de partij tussen Piet Boot en Frans Gommers spande de kroon. Liefst tachtig beurten waren nodig om de vereiste twintig punten vol te krijgen, 't Bierwinkeltje-BH Keukens 2 0-8: Arie Vink-Dave van Nijnatten 16-30, 60; Ruud van Velzen-Jos Havermans 18-25, 61; Joni Sanderse-Wim Aarts 15-25, 54; Piet Boot-Frans Gommers 12-20, 80. Boogaard en Paauwe concurrenten GOES - Tijdens het Nederlands kampioenschap samenge steld mennen staan morgen en overmorgen twee Zeeuwse deelnemers tegenover elkaar. Leo Paauwe uit Nisse en de Vlissingse Perry Boogaard strijden in Uclen-Veghel bei den in het enkelspan paard klasse 2 om de nationale titel. Perry Boogaard is er behoorlijk blij mee dat hij in klasse 2 mee mag doen. „Ik had eigenlijk helemaal niet ver wacht dat ik geselecteerd zou worden. Dit jaar heb ik nog maar aan drie wedstrijden meegedaan. Dat is het minima le aantal wedstrijden dat je gereden moet hebben om deel te kunnen nemen. Andere menners reden er meer dan tien." Boogaards negenjarige merrie Regje staat er goed bij. „Ze is topfit", vertelt hij. „We trainen haar zes keer in de week, vier keer voor de kar en twee onder het zadel. Voor een Friezin toont ze heel veel ijver." De 38-jarige Vlissinger rijdt vrijdag en zaterdag in de on derdelen dressuur, vaardigheid en marathon, tegen nog zes andere menners. Eén van de tegenstanders in zijn klas se is Leo Paauwe. „Twee Zeeuwen in dit kampioenschap is een unicum. We zijn concurrenten, maar gunnen elkaar alle goeds", legt Boogaard uit. Militair elftal wint in Oostkapelle OOSTKAPELLE - Het vrouwenvoetbalteam van Oostka pelle heeft gisteravond op eigen veld een oefenwedstrijd tegen het militair elftal met 3-0 verloren. Dat was geen verrassing; 'Oranje' is namelijk de regerend wereldkampi oen. Voor rust kwamen de militairen op 2-0. Na rust viel de derde treffer. „Voor ons was Oostkapelle een mooie sparringpartner", zei coach (kapitein) Corné Oomens. „Wij spelen door heel het land en nu waren wij uitgeno digd om naar Zeeland te komen." Oranje heeft momenteel het sterkste militairenteam van de wereld. Oomens: „We hebben in mei het WK gewon nen en daarna waren we ook nog op een zeslandentoer- nooi met weer alle topploegen de beste. Dat zegt wel wat", vertelde hij trots. Surfer Bouman valt terug TORBOLE - Windsurfer Casper Bouman is gisteren bij het wereldkampioenschap in de nieuwe olympische RS:X-klasse licht teruggevallen. De Hagenaar moest op de eerste dag in de zogenaamde Gold Fleet genoegen ne men met de vijfde en zeventien plaats, goed voor de twee de positie in het klassement na acht races. Hij behaalde op het Gardameer op de eerste drie wedstrijddagen, in vier groepen van 41 windsurfers, nog louter eerste plaat sen. ANP leelnemers in eikant wachten meties KNHS EIKANT - Nederlandse rui- amazones die in novem- f deelnemen aan de Golden irseTrophy in Heikant, zullen or het tuchtcollege van de hip- sche sportbond KNHS wor- ngestraft. •hdrie jaar onderhandelen, be- 'etden, sturen en geen stap eruit komen hebben we het idium van het opleggen van sties bereikt", zegt KNHS- saager Gert Naber. Wat offi- i!s en deelnemers boven het id hangt, weet hij niet. „Het ichtcollege van de bond han dt volledig autonoom." uitspraken van Naber halen streep door de voorstellen de Belg John Lensen, organi- van de cyclus om de Gol- Horse Trophy in Heikant, deed de paardensportbond tangs de suggestie om naast officieel erkende concoursen ft winstpunten en promotie tweede, niet-officieel er- ad circuit in het leven te roe- Daaronder zouden de wed- •jden vallen die, qua regle- atering, af zouden wijken wat de KNHS als gangbaar schouwt. Aan die wedstrijden 'iden geen winstpunten en pro motie verbonden zijn. Als een W douceurtje voor goodwill erkenning uit Ermelo zouden t?amsatoren van dergelijke tdslrijden een afdracht beta- aande KNHS. hoer: „De KNHS kent regie- aten die van toepassing zijn de wedstrijden waarbij Ne- rlandse combinaties en Neder landse officials betrokken zijn. tn concours dat zich niet aan [^reglementen houdt, noemen wild. Want we willen als inzicht hebben en houden at aantal starts van een 'fd op één dag. We willen we- of een combinatie in de juis- op de juiste hoogte springt. En we willen we- of er op een verantwoorde mier met de dieren wordt om gaan. Ook tijdens de proef. Er gereden worden met het, onze ogen, juiste bit. Dat ze m België wellicht allemaal jt minder nauw nemen met de pandeling van de dieren, dat pun zaak. Maar in Nederland pen de Nederlandse regie- Men." ■fasen heeft inmiddels een ad- '••aat in de arm genomen. Die paj uitzoeken of de KNHS corn- Mies die deelnemen in Hei- mag straffen Duivinnetje pakt hoofdprijs voor Kees en Carlo Dominicus uit Goes door Fred Rabout GOES - Het gebeurde allemaal op zondag 9 juli 2006. Om 2 mi nuten over zeven in de vroege ochtend landde de 'Boeing 767' op het duivenhok dat zich op het dak van café Restaurant 'De Landbouw' in het hartje van Goes bevindt. Geen vliegtuig maar een zesjarig kras witpenne- tje voerde na de trip vanuit Bar celona een perfecte landing uit. Kees Dominicus werd per sms-je ingelicht. Zijn zoon Car lo, met wie hij sinds 1987 de dui vensport bedrijft, lag na een zware nacht - hij is naast kok ook nog nachtportier - nog op bed en zijn vader wilde hem niet wekken. Kees, die op 300 meter afstand in de Korte Kerkstraat woont, is fysiek gehandicapt. Zijn longen laten hem al een aantal jaren in de steek en hij wacht op een transplantatie. Hij spoedde zich echter zo goed en kwaad naar het dak van 'De Landbouw'. Daar was de duif al elektro nisch geklokt, maar die moest volgens de regels ook nog met de hand worden geklokt. Daar naast moest het geheime vleugel- merk ontcijferd worden. Dan pas kon de duif op het centrale meidadres gemeld worden en was het wachten op de contro leur. De 'Boeing 767', die haar naam te danken heeft aan het ringnummer, bleek de snelste duivin van Nederland, België en Duitsland te zijn en won dus het internationale concours vanuit Barcelona, jaargang 2006. Kees: „Het is ongetwijfeld het aller mooiste moment uit onze dui vensportcarrière. Kees Dominicus, die slijter was, begon met de duiven in 1976. Daarvoor had hij zich al met tro pische vogels beziggehouden. „Op tienjarige leeftijd was ik met mijn Australische pracht- vinken al Zeeuws kampioen ge worden. Het bleef bij die vogel tjes tot ik een keer bij een ken nis naar het 'vallen van de dui ven' ging kijken. Daar, bij Har ry Kerkhove in Vlissingen, kreeg ik het duivenvirus te pak ken. Ik werd in Goes lid bij PV de Zeeuw. Mijn hok had ik bo ven de slijterij." De eerste duiven kwamen van Wim Muller, de grote fondman uit Wilhelminadorp. Nog steeds zijn de Muller-duiven de basis Een snelle duivin heeft Carlo (links) en Kees Dominicus het hoogtepunt van hun sportcarrière gebracht. van het hok. Later is daar wat 'Aarden en Braakhuis'-bloed bij gekomen. Longproblemen In 1987 kreeg Kees longproble men. Sinsdien speelt Carlo een grote rol. Kees: „Met name het schoonmaken van de hokken komt allemaal op Carlo neer. Kan ik niet meer. Is me ook door de doktoren verboden. Er wordt ook geconcourst onder Carlo's naam." Het eerste grote succes voor va der Kees en zoon Carlo, die op het grote fond gespecialiseerd zijn en hun hokken dan al boven 'De Landbouw' hebben, komt er al in 1989: Gloria, een driejarige kras duivin, is de eerste vanuit Barcelona in provinciaal ver band. Het jaar daarop vliegt ze weer in de kop (de zevende pro vinciaal), waarna ze op het kweekhok mag. Ze zet in 1996 Rode Gloria op de wereld, de ab solute topduif van de Domini- cussen. Die vliegt onder meer de zeventiende nationaal op Bar celona en komt ook op Per- pignan nationaal een paar keer op het 'eerste blad'. Rode Gloria zit nog steeds op het kweekhok en zorgt voor goed na geslacht. Zo is de 'Boeing 767' een achterkleindochter van Ro de Gloria. De renstal van vader en zoon Do minicus bestaat uit 75 koppels. Jaarlijks worden 75 jonge ge kweekt. Pas na het tweede jaar vindt de selectie plaats, puur op prestatie. Wie niet presteert, krijgt geen contractverlenging. Geconcourst wordt er uitslui tend met duivinnen. Daarbij hanteren vader en zoon het nest- spel. Op de plaquette die boven de driezitsbank in de huiskamer hangt, staan alle coryfeeën uit het verleden. Dus ondermeer Gloria en Rode Gloria. De naam 'Boeing 767' ontbreekt nog, maar die zal ongetwijfeld ook in deze galerij der kampioenen worden opgenomen. Verenigingsklassementen 2006: PV Hooglandsevliegers St. Kruis: Oude duiven: Vitesse: OA: A. de Vos; A: A. de Vos; Keizer: A. de Vos. Midfond: OA: N. Duininck; A: H. van Damme; Keizer: H. van Damme. Jonge duiven: Vitesse: OA: comb. Coppens/Baart; A: H. van Damme; Keizer: H. van Damme. Mid fond: OA: A. de Croock; A. F. Baas; Kei zer: A. de Croock. Natoer: OA: comb. Coppens/Baart; A: comb. Coppens/ Baart; Keizer: comb. Coppens/Baart. Asduif oud: C. Baute. Asduif jaarlingen: A. de Vos. Asduif jong: comb. Coppens/Baart, Generaal Hok: 1. H. van Damme, 2. A. de Croock, 3. A. de Vos. PV Sluiskilse Reisduif: Oude duiven:Vit- esse: Hok: C. de Mul; Duif: C. de Mul. Midfond: Hok: A. Rammeloo; Duif: A. Rammeloo. Dagfond: Hok: comb. Roegiest/de Visser; Duif: comb. foto Willem Mieras Roegiest/de Visser. Overnachtfond: Hok: H. Zegers; Duif: H. Zegers. Jonge duiven-.Vitesse: Hok: T. de Bruijn; Duif: B. v.d. Molen. Midfond: Hok: A. Ramme loo; Duif: comb, de Mul/Vermeirssen. Natoer Hok: C .de Mul; Duif. C. de Mul. Generaal Duif: 1. C. de Mul, 2. C. de Mul, 3. T. de Bruijn. Generaal Hok: 1. C. de Mul, 2. comb. Roegiest/de Visser, 3. T. de Bruijn. PV De Herleving, Hulst: Oude duiven: OA: Joh. van Spaandonck; A: Joh. van Spaandonck; Duif: Joh. van Spaandon ck. Midfond: OA: P. d'Hondt; A: Th. Cas teels; Duif: Th. Casteels. Dagfond: OA: Joh. van Spaandonck; A: Joh. Van Sp aandonck; Duif; Joh. van Spaandonck. Overnachtfond: OA: A. Thijs&Znn; A: A. Thijs&Znn; Duif: A. Thijs&Znn. Jonge duiven: Vitesse: OA: Joh. van Spaan donck; A: C. Dehulsters; Duif: Joh. van Spaandonck; Midfond: OA: Joh. van Sp aandonck; A: Joh. van Spaandonck; Duif: Joh. van Spaandonck. Natoer: OA: Joh. van Spaandonck; A: Joh. van Sp aandonck; Duif: Joh. van Spaandonck. Koning 2006: Th. Casteels. Prins 2006: Joh. van Spaandonck. Generaal Hok: 1. Joh. van Spaandonck, 2. Th. Casteels, 3. P. d'Hondt. Eindstand Meerdaagse fond inkorfcen- trum Hulst: 1. J. v.d. Bosch, 2. gebr. van Beveren, 3. A. Thijs&Znn. Madrid. WK vrouwen. Groep A, eerste speelronde: Neder- land-lndia 3-2 (2-0). 3. 1-0 Paumen (sc), 31. Lammers 2-0, 37. Karres 3-0, 49. Su- rinder 3-1, 67. Surinder 3-2. Nederland: De Roever; Paumen, Booij, Schopman, De Bruijn; Smabers, Van- Geenhuizen, Moreira de Melo; Van As, Karres, Mulder. Wissels: Polkamp, Go- derie, Snoeks, Lammers, Hoog. Engeland-China 3-2 (2-1), Spanje-Duits- land 1-0 (0-0). Groep B: Zuid-Korea-Japan 2-1 (1-1), Australië-Zuid-Afrika 1-0 (1-0), Argenti- nië-Verenigde Staten 2-1 (2-1). Elista. WK-tweekamp. Vierde partij: Kramnik (Rus)-Topalov (Bul) 0,5-0,5. Stand: Kramnik 3-Topalov Edmonton (Can). WK. Poule D: Nederland-Australië 3-0: Noom-Desira 9-6 9-0 9-6, Atkin son-Brown 9-7 9-5 9-0, Naudé-Martin 9-7 9-510-9. Zuid-Afrika-Duitsland 2-1. Eindstand: 1. Nederland 3-6, 2. Zuid-Afrika 3-4,3. Australië 3-2,4. Duits land 4-0. Bangkok. Mannen. Eerste ronde: Henman (GBr)-Murray (GBr/4) 6-4 6-2, Schüttler (Dui)- Hyung-Taik Lee (ZKo) 6-1 6-4, Nieminen (Fin/5)-Massa (Arg) 6-7 (6) 6-3 6-2, Ben- neteau (Fra)-lwabuchi (Jap) 6-4 6-2, Sri- chaphan (Tha/8)-Lopez (Spa) 6-1 6-4, Balleret (Fra)-Waske (Dui) 7-5 2-6 6-1, Udomchoke (Tha)-Bastl (Zwi) 6-3 6-0, Safin (Rus)-Kim (VSt) 2-6 6-1 6-4, Blake (VSt/3)—Cilic (Kro) 6-1 6-2. Guangzhou. Vrouwen. Eerste ronde: Chen (Chn)-Czink (Hon) 6-1 6-2. Tsjakvetadze (Rus/3)-Zhang (Chn) 3-6 7-5 6-0, Vesnina (Rus/7)-Kan- epi (Est) 6-1 3-6 6-3, Shuai (Chn)-Bejgel- zimer (Oek) 6-4 6-4. Tweede ronde: Medina (Spa/4)-Ren (Chn) 6-0 6-1, Molik (Aus)-Dominguez (Spa/5) 7-6 (3) 6-0. Seoul. Vrouwen. Eerste ronde: Hingis (Zwi/1)-Woz- niacki (Den) 6-3 6-2. Tweede ronde: Zvonareva (Rus/5)-Laine (Fin) 6-4 6-0, Morigami (Jap)-Nakamura (Jap) 7-5 6-2, Daniilidou (Gri)-Doesjevina (Rus) 1-6 6-1 6-0. Mumbai. Mannen. Eerste ronde: Toersoenov (Rus/4)- Wagh (Ina) 6-2 7-5, Berdych (Tsj/3)-Ku- bot (Pol) 6-2 6-2, Robredo (Spa/1 )-Peya (Oos) 6-4 6-2, Devilder (Fra)-De Voest (ZAf) 6-4 4-6 6-3. Palermo. Mannen. Eerste ronde: Zabaleta (Arg)-Patience (Fra) 7-5 3-6 6-3, Naso (Ita)-Vanek (Tsj) 1-2 opgave Vanek, Verdasco (Spa/1 )- Baracciali (Ita) 5-7 6-4 6-4, Cermak (Tsj)-Pavel (Roe) 6-3 2-6 7-5, Lapentti (Ecu)-Mathieu (Fra/5) 3-6 6-2 6-3, Volandri (lta/2)-Garcia-Lopez (Spa) 7-6 (3) 3-6 6-3. Luxemburg. Vrouwen. Eerste ronde: Venus Williams (VSt)— Ivanovic (Ser/6) 6-3 6-4, Srebotnik (Slv)- Camerin (Ita) 6-4 6-1, Radwanska (Pol)— Santangelo (Ita) 5-7 7-6 (8) 6-3. Tweede ronde: Safina (Rus/4)-Hantuchova (Slw) 7-5 6-3, Peschke (Tsj)-Knapp (Ita) 6-4 6-4, Schnyder (Zwi/3)-Rubin (VSt) 6-0 6-3, Dementieva (Rus/1 )-Stosur (Aus) 7-5 6-1. Varna. Kwalificatie Grand Prix, Sport-BN/De Stem 3-0, ROS-Dow 2-1 Stand: ROS 4-11, Dees Sport 4-11, Dow 4-9, Jacobs/Tuin 4-5, Delta 4-4, Za- man Sport 4-4, BN/De Stem 4-3, Schel- desport 4-0. Klasse B: PSOVZ-BN/De Stem 2 2-1, Ra bobank Terneuzen/Sas-Dees Sport 2 1-2, Dow 2-NHI Terneuzen 1-2, De Poot- er-Van de Poel BV 2-1. Stand: PSOVZ 4-9, Rabobank Terneuzen/Sas 4-7, NHI Terneuzen 4-7, Van de Poel BV 4-7, Dow 2 4-5, BN/De Stem 2 4-5, De Pooler 4-5, Dees Sport 2 4-2. Klasse C: Gemeente Terneuzen-Delta 2 1-2, De Hoop-EI. Van Fraeyenhove 1-2, Echo Audio-TeVoRe 0-3, Visser Smit Hanab-V&K/C1000 Hoek 2-1. Stand: El.Van Fraeyenhove 4-10, TeVo- Re 4-8, V&K/C1000 Hoek 4-7, Delta 2 4-7, De Hoop 4-5, Visser Smit Hanab 4-5, Gemeente Terneuzen 4-4, Echo Au dio 4-1. Klasse D: ASYA Kartallari-Dow 3 0-3, Scheldesport 2-NHI Terneuzen 2 0-3, PS OVZ 2-URS 1-2, WBAZ-Yildiz 2-1. Stand: WBAZ 4-10, Dow 3 4-10, URS 4-7, Yildiz 4-6, PSOVZ 2 4-5, Schelde sport 2 4-4, NHI Terneuzen 2 4-4, ASYA Kartallari 4-2. Klasse E: HCO-Gemeente Terneuzen 2 3-0, Philippine-NACAP 1-2, BN/De Stem 3-Hydro IS Partner 1-2, Zeeland Seaports-V&K/C1000 Hoek 2 2-1. Stand: HCO 4-10, NACAP 3-8, Zeeland Seaports 4-8, Gemeente Terneuzen 2 3-6, V&K/C1000 Hoek 2 4-5, BN/De Stem 4 3-4, Philippine 4-3, Hydro IS Partner 3-2, BN/De Stem 3 4-2. Torbole. WK windsurfen RS:X-klas- se Stand na 8 races: 1. Ashley (NZe) 11 punten, 2. Bouman (Ned) 11, 3. Van Dijk (Ned) 14. Palamos. EK Finn Stand na 5 races: 1. Wright (GBr) 12, 2. Högh-Christensen (Den) 18, 3. Florent (Fra) 20,17. Willems 65,22. Postma 73. Samenwerking baanselectie met Ubbink-Syntec NIEUWEGEIN - Een groot deel van de nationale baanselectie en de wielerploeg Ubbink-Syntec gaat intensief samenwerken om de renners een goed wegpro gramma in voorbereiding op de Olympische Spelen van 2008 te bieden. De KNWU heeft hiertoe een overeenkomst afgesloten met de formatie. Komend seizoen zullen Danny Stam, Robert Slippens, Peter Schep, Jens Mouris, Wim Stroetinga en Gert Jan Jonk man voor Ubbink-Syntec in ac tie komen. Er worden wellicht nog wat an dere renners aan de ploeg toege voegd. Het programma wordt sa mengesteld volgens de wensen van bondscoach Peter Pieters. ANP Groep 1: Nederland-Bulgarije 3-0 (25-16 25-17 25-10), Azerbeidzjan - Po len 3-2 (23-25 25-20 22-25 25-16 15-7). Stand: 1. Nederland, Azerbeidzjan 2-4 (6-2), 3. Polen 2-0 (4-6), 4. Bulgarije 2-0 (0-6). Terneuzen. Najaarscompetïtie Bevo- bo. Klasse A: Delta-Dees Sport 0-3, Jacobs/Tuin-Scheldesport 2-1, Zaman Donderdag Volleybal foto Peter Nicolai Trainer Kees Rijnhout (links) wil met zijn verjongde team eindigen in de middennmoot van de tweede klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39