Jitbreiding Duivelandse scholen ic mm Elke dag sla is ook niet best C Klanten op de catwalk 9 IJ SS E LD IJK modes Leraar in fastfood delijk geld beschikbaar voor plannen die al lange tijd klaar liggen voor iedereen Edwin van de Velde met zijn Super Snack Saus: „De horeca heeft een enorme kwaliteitsslag gemaakt." door Inge Heuff ZIERIKZEE - Fastfood hoeft niet onge zond te zijn. Dat is de vaste overtuiging van Edwin van de Velde, tot 1 oktober eigenaar van Dean's Food Drinks op het Havenplein in Zierikzee. Zijn pas sie. verbetering van kwaliteit en imago van snackbars en cafetaria's, draagt hij nu in het onderwijs uit. Vandaar de ver koop van zijn zaak. Maar zijn erfenis blijft; horecazaken in heel Nederland verkopen zijn Super Snack Saus. Fastfood heeft een slecht imago. Je krijgt er overgewicht van, er zitten te weinig voedingsstoffen in en het ver hoogt het cholesterolgehalte. Dat is een hardnekkig misverstand, meent Edwin van de Velde. „De fastfoodsector heeft een enorme kwaliteitsslag gemaakt. Ik werk met kwaliteitsproducten als vloei baar frituurvet en lightproducten. Onze klanten kunnen ook salades bestellen en we hebben vier soorten vruchtensap. Het ongezonde zit 'm in eenzijdigheid en overdaad. Elke dag verse spinazie of sla is ongezond en te veel olijven met ro de wijn is ook niet best." De horecaman in hart en nieren pro beert al jaren het imago van deze sector te verbeteren. Hij is altijd op zoek naar verbetering van zijn producten, volgt vernieuwingen van anderen en zorgt voor een gastvrije bediening en een blin kend schone zaak. Zijn laatste wapen feit is zijn saus naar eigen recept, die be gin dit jaar werd uitgeroepen tot de lek kerste saus van Nederland 2006. De vak jury was unaniem in haar oordeel en ui termate lovend. De Super Snack Saus is inmiddels in productie genomen door Remia en op de derde dinsdag van sep tember in een koffertje aangeboden door 'het Ministerie van Lekkere Za ken' aan groothandelaren en fastfoodke tens. Sindsdien is de Super Snack Saus van Van de Velde verkrijgbaar bij diver se soorten horecagelegenheden in heel Nederland. Van de Velde: „Mijn saus past bij elke snack, dat maakt 'm aan trekkelijk. De basis is een lightsaus. Dat maakt de Super Snack Saus vet arm, terwijl ik de volle smaak heb we ten vast te houden." Wat anders Ondanks dit succes verkoopt Van de Velde per 1 oktober zijn zaak aan Mare van Dam. „Ik liep al een tijdje met het idee dat ik wat anders wilde", vertelt Van de Velde. „Ruim tien jaar hebben mijn vrouw Tess en ik Dean's gehad. Daarvoor heb ik onder meer gevaren bij de Holland Amerika Lijn. Wat je ook doet in dit vak, je moet altijd werken tij dens de feestdagen en het zijn soms lan ge weken." foto Dirk-Jan Gjeltema Zijn fastfoodzaak was al leerbedrijf en Van de Velde werd regelmatig gevraagd als examinator. Het uitdragen van ken nis kan hij niet laten en daarom heeft hij bij ROC Zeeland een korte stage als docent gelopen waarna hij parttime aan de slag kon. „Dat contract liep na een jaar af, maar direct daarop kon ik wer ken bij het Fastfood Opleidingscen trum. Vorig jaar parttime, nu fulltime in Rotterdam, Amsterdam en Veldho ven." Het vakkenpakket is divers: in koop en voorraadbeheer, kwaliteits zorg, personeel en organisatie, prijsbe paling en rendement, omgaan met gas ten en medewerkers, het komt allemaal aan de orde. Van der Velde is heel en thousiast. „De leerlingen werken alle maal al bij een fastfoodbedrijf en zijn zo geïnteresseerd dat zij van hun werk gever deze studie mogen volgen. Een dag per week komen ze naar de oplei ding, praktijkopdrachten doen ze bij hun werkgever. Prachtig om met hen te werken. Ik kan hier heel veel van mijn eigen ervaring in kwijt." nstwandeling ir Zierikzee nazomersfeer KZEE - Nazomeren bij ga- Sos, verhaal in vorm met oee-gezichten van Sicco l nieuwe kattenkunst bij udra, een najaarsbeelden- jjj Atelier de Komeet, ver- de schilderijen bij Tussen livens en een geheel ver- Ie galerie Kunst en Am- i Hel publiek kan zaterdag ég eer terecht voor een Handeling door Zierikzee. aal tien ateliers en gale ien tussen 12.00 en 17.00 m deuren open. De gepre- «le technieken variëren Khilderkunst tot keramiek, touwwerk, stofversiering (grafie. Ook zijn er 'huis piekers' te bezoeken. De grers zijn te herkennen ie blauwe vlag met de K. bg wordt bij voldoende be- :Éng onder begeleiding jen VW-gids een stadsex- igeorganiseerd. ilstocht langs awe natuur «d Zierikzee 1IKZEE - De Vereniging araionumenten houdt za- g een fietstocht langs de rose zuidkust. Kie loopt langs de inlagen nevelden net achter Zierik- ffi zo buitendijks verder de Oosterschelde. Een fietst mee om onderweg te .en over het ontstaan van sbied en zijn flora en t Ook wordt specifiek staan bij de natuuront- ding in het plan Tureluur oog nieuw in te richten zo- lil Zierikzee. Deelnemers «n zich aanmelden via Mmrmonumenten.nl of 1614044 van de beheerseen- Schelde. donderdag 28 september 2006 iTMiÉIH Wèmbu li» 14 f BHk Vrijdag 6 oktober de Kwikstaart Maandag 23 oktober Ter Reede 14.00 - 16.30 uur Inlichtingen: Shop 54 Scheldestraat 54 Vlissingen 0118-417423 Lepelstraat 1Yerseke - tel. 01 1 3 - 57 15 39 Kijk ook eens op www.ijsseldiikmodes.nl voor een virtuele toer door onze winkel uorgklachten: 00231231 paandag t/m vrijdag ge- Endede openingstijden; 'dags tot 12.00 uur if ACTIE CHOUWEIM-DUIVELAIMD 'achtweg 23a stbus 80 MAB ZIERIKZEE 0111-454647 E0I11-454657 iil: redzzee@pzc.nl 'celModde (chef) Kleemans Pankow Soesman planting 'yBoogert (sport) "TRALE redactie fcospark 28 Sbus3l flAAGOES '0113)315500 10113)315669 pil: redactie@pzc.nl iernet '•pzc.nl web@pzc.nl iLPankow et [ÏERKERK - De beide lo- igl van openbare basisschool 11 (|an(|, in Nieuwerkerk en en janslaud, gaan binnenkort si 1 schop. In beide gevallen jhet uitbreiding engedeel- s [nieuwbouw. De plannen a i er al geruime tijd. „We ja n lang op de uitvoering n wachten, maar ik ben |jdat geld voor onderwijs- i' jiving nu toch ook de min de kleine kernen ten [komt", zegt directeur Je van obs Duiveland. «bouwing van beide scho bt grotendeels samen. Dat «rust op alletwee de loca- jgelijk. „Dat moet dan zegt Oele, omdat er al zo op uitbreiding wordt 'ge- i, maar volgens hem had jander wel beter geregeld s worden. Het stoort hem vooral dat het zo lang geduurd heeft voordat er een ruimte was gevonden voor tijdelijke huisvesting van de leerlingen in Sirjansland gedu rende de verbouwing. De school neemt nu na de herfstvakantie zijn intrek in het plaatselijke dorpshuis. Wat Oele betreft was dat meteen na de zomervakantie al gebeurd. „Dan had de verbou wing ook eerder kunnen starten en was de onrust in Sirjansland achter de rug geweest als het werk in Nieuwerkerk begint. Daar wordt op 1 december de eerste paal geslagen voor de uit breiding." Het dorpshuis in Sir jansland is tot en met zaterdag 14 oktober nog in gebruik voor voorstellingen van toneelvereni ging De Schouwspelers. Als het aan Oele had gelegen, was er voor die groepering een andere oplossing gezocht, zodat de school eerder zijn intrek had kunnen nemen. Maar dat is dus niet gebeurd en derhalve beginnen de werkzaam heden nu op vrijdag 13 oktober. De kleuters verhuizen niet mee naar het dorpshuis, maar kun nen in hun eigen gedeelte van de school blijven. Met regelmaat krijgen ze daar groep drie op be zoek, want obs Duiveland kent een zogeheten glijdende over gang van het speelse onderwijs naar de meer theoretische wijze van lesgeven. Vides In de hoge lokalen van de uit 1872 daterende school in Sir jansland worden twee vides ge bouwd, zodat het ICT-onder- wijs zich straks letterlijk op ni veau zal afspelen. Verder komt er een personeelskamer en een aparte ruimte voor individuele begeleiding van leerlingen. Ook de oude voorgevel wordt ver nieuwd en het schoolplein krijgt een opknapbeurt. „Alle sombere grijze betonstenen aan de bin nenkant zijn door vrijwilligers vorig schooljaar al in mediterra ne kleuren geschilderd. Bij de herinrichting worden de nieuwe kleuren daarop afgestemd", ver telt Oele. In Nieuwerkerk moet het kar wei zonder tussentijdse verhui zing van leerlingen worden ge klaard. „Met wat interne ver schuivingen moet dat wel luk ken", meent de directeur. Na vijf jaar in het speelwerklokaal te hebben vertoefd, krijgen de kleuters daar een gloednieuw ei gen lokaal. De uitbreiding gaat ten koste van een stukje school plein, maar dat is volgens Oele toch groot genoeg. Aan de kant van de Weststraat krijgt de school een volledig gemoderni seerde entree met veel glas. Ver der wordt er in de hele school een nieuwe vloer gelegd en ko men er nieuwe ruimtes voor do centen, directie en individuele begeleider. Oele verwacht dat de verbouwing in Nieuwerkerk circa dertig weken in beslag zal nemen. ZIERIKZEE - Van lingerie tot sportswear, nette pakken en Amsterdamse hebbedingetjes, de Nieu we Kerk in Zierikzee was gisteravond het toneel van een niet-alledaagse presentatie voor het preekgestoelte. Twaalf modezaken uit Zierikzee toonden de hoogtepunten uit hun nieuwe winter collectie. Hel bijzondere aan de show was, aldus Carlo Vreeken van Mili's Fashion, dat de mode werd uitgedragen door vaste klanten van de deel nemende winkels. In totaal 80 potentiële model len hadden zich aangemeld, van wie er uiteinde lijk 45 werden geselecteerd om over de tien meter lange catwalk te paraderen. Voor de meesten was dat de eerste keer. De modeshow trok ruim drie honderd bezoekers. Er wordt nog bekeken of het initiatief volgend jaar een vervolg krijgt in een mogelijk nog grotere opzet. foto Dirk-Jan Gjeltema Scoutinggroep in de problemen BURGH-HAAMSTEDE - Scou tinggroep De Kaninefaten uit Burgh-Haamstede verkeert in fi nanciële nood. De slechte staat van het clubgebouw, dat onder meer door houtrot is aangetast, zorgt voor veel extra kosten en een teruglopende verhuur. Met een speciale actie zaterdag 7 oktober hopen De Kaninefa ten geld bijeen te krijgen voor de renovatie van hun clubhuis. Voor de sponsoractie worden za terdag twintig spinningfietsen op het terrein van boerderij Mo lenberg aan de Hoge Weg in Burgh-Haamstede geplaatst. Be drijven uit de regio sponsoren deze fietsen en Molenberg heeft toegezegd de totale opbrengst van deze dag te zullen verdubbe len. Naast de spinningactie wordt za terdag op het' scoutingterrein aan de W.G. Bootlaan in Burgh- Haamstede oók open dag gehou den om kinderen vanaf zes jaar kennis te laten maken met scou- tingactiviteiten. bij nader inzien In het artikel over Toneelvereniging De Schouwspelers staat een onjuist tele foonnummer vermeld. Het correcte re serveringsnummer is: 0111-483058. De juiste namen in het foto-onderschrift zijn: Joke Bot en Annelies Oomen. agenda STREEKACTIVITEITEN DREISCHOR - Wijnhoeve de Kleine Schorre, 14.00 uur: rondleiding door wijngaard en wijnkelder inclusief proe ven; ZIERIKZEE - MFC, 19.30 uur, seizoens start Groei en Bloei met lezing Romke van der Kaa. Zeeuwse Avond Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Ada van Klooster zet in samenwerking met beheerder Johan Goemans van het Tonnenmagazijn in Brouwershaven een traditie voort met de organisatie van de jaarlijkse Zeeuwse Avond. Het evenement wordt dit keer gehou den op zaterdag 7 oktober. Het programma in het Tonnen magazijn wordt verzorgd door kleinkunstenaar Adrie Ooster ling. Hij schetst met zijn liede ren en anekdotes mensen, ge beurtenissen en het kenmerken de landschap in deze provincie. Oosterling bezingt afwisselend indringend, nuchter en vrolijk de problemen van het leven, de menselijke verhoudingen, de liefde en het afscheid nemen. De Zeeuwse Avond begint om 20.00 uur. Kaarten kunnen gere serveerd worden via telefoon nummer 0111-401576 of 0111-691816. Villa Happ biedt dit najaar een mix van stijlen die je naar hartenlus! kunt combineren1 Kóm dus gauw langs bij Villa Happ: Gravenstraat 3 Middelburg I Ganzepoortstraat 20-22 Goes Hoek Lange Delft/Segeersstraat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33