Sportbeleid moet kloof dichten Gevel weverij blijft mogelijk behouden is» k 1 H houwen-Duiveland liet subsidies liggen door gebrek aan serieuze sturing Noeste bouwers vieren het Braamfeest -ranSca/é, Maandmenu 23,50 >tefano s Oktober Een nieuwe Karcher K499M hogedruk reiniger 7 voor €100,- veilingkrantenjriï zeeuwse almanak Leren (Advertentie) je0113-315649 scnl Jjgdactie@pzc.nl 3^ 4460 AA Goes «ntie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; •■Vlaanderen: 0114-372770; lal; 020-4562500. 28 september 2006 n opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland tocel Modde IftZEE - Schouwen-Duive- loopt landelijke subsidies jjor het ontbreken van een sportbeleid. Daardoor Jegemeente mogelijkheden aom met financiële en in- ülijke ondersteuning sport- mgingsprojecten op te zet- mor uiteenlopende doelgroe- aldus P. Vader van Sport d Sport Zeeland maakt zich zor gen over de desinteresse van Schouwen-Duiveland, temeer omdat er met de VWS-nota Tijd voor Sport weer een nieuwe aan pak in het vooruitzicht is ge steld, en heeft Verseput om een onderhoud gevraagd. Wat de wethouder betreft een 'perfecte timing', omdat hij de visie van hét instituut onderschrijft. Om dat te onderstrepen, neemt Ver seput zitting in het bestuur van de Sportraad. Bovendien wil hij nog dit jaar de aanzet geven tot het opstellen een gemeentelijk sportbeleidsplan. Zowel Vader als Verseput hechten in dat ver band sterk aan de inbreng van de verenigingen, sportscholen en particuliere sportaanbieders. Ondergeschoven Vader: „We willen van alle denk bare geledingen horen wat zij willen en zouden kunnen om in vulling te geven aan dat beleid. Dus niet alleen binnen de eigen perkjes kijken, maar vooral ook samen nadenken over wat bij voorbeeld een voetbalclub méér kan aanbieden dan het traditio nele spel, zodat ook een ander type sporter daar zijn voordeel mee kan doen." Verseput: „Sport en bewegen is de afgelo pen jaren op Schouwen-Duive land een ondergeschoven kindje geweest. Maar de komende tijd wordt dit een écht .item." Verse put verwacht in de loop van 2007 de lang besproken privati sering van sportcomplexen te kunnen uitvoeren. De gemeente zorgt voor die tijd dat het achter stallig onderhoud aan alle ge bouwen en terreineh wordt weg gewerkt. Dat kosl! meer geld dan tot dusver opzij was gezet, heeft een inventarisatie aange toond. Maar dat mag geen pro bleem zijn, aldus de wethouder. Hij voelt bovendien wel iets voor het idee om het nog aan te leggen skatepark achter de Scheldestraat in Zierikzee uit te bouwen tot een multifunctio neel 'speel- en beweegplein' waar ook de school Pontes Pie- ter Zeeman en zorgcentrum Bor- rendamme, beiden in de directe omgeving, gebruik van kunnen maken. Volgens Vader biedt het project Tijd voor Sport kansen in dat verband. t VAN DER SLOOT SCHOFNMODE Lange Delft 48. Middelburg I avond vanaf 17.30 uur lasseriemenu ■•panzanella, gebakken afliet of gegratineerde ambert en peren tarte -50 of €10,00 (vegetarisch) weren: 0118- 886 866 29*°9.16.00 u. presentatie de tee van Mima's buik 'leen van den Bergen ale Gerestein "'•o. 13.00-17.00 uur •pzondag 10-09,12.00 uur tok ®der Linden ^geïnterviewd over zijn we boek "De-Steniging" '"Theo Rietveld door de bond contact gezocht met Zeeuwland om te kijken wat er allemaal behouden kan blijven. De voormalige weverij is een laatste overblijfsel van een groot aantal calicotweverijen in Zuidwest-Nederland. Calicot is een katoenweefsel dat op grote schaal werd geëxporteerd naar Indië. Het pand aan het Kerk hof is in 1840 aangekocht door de gebroeders G. en H. Salomon- son uit Nijverdal. Voordat het oude herenhuis in gebruik geno men kon worden, moest er wel grondig worden verbouwd. Zo is de verdiepingsvloer verste vigd om de zware weefgetouwen te kunnen dragen. Naast de his torische waarde als voormalige weverij heeft het pand ook nog een originele achttiende-eeuwse deurpartij en een oude gevel steen. foto Dirk-Jan Gjeltema (Advertentie) instituut voert volgende jd overleg met wethouder jseput (WD) over de situa- 0Schouwen-Duiveland. De itdit jaar aangetreden por iehouder erkent het ge- noeen serieus sportbeleid, ij deze wethouder heeft abilies op dat vlak", al- Verseput gisteren in een Se op de kritische uitlatin- bo Vader. jde eeuwwisseling benader- sport Zeeland alle gemeen- ijde provincie met de vraag 'belangstelling hadden voor breedtesportregeling' van sinislerie van Volksge- Èeid, Welzijn en Sport 5). Het Rijk betaalde één per inwoner voor projecten in dit verband werden Kt, mits de gemeenten hetzelfde bedrag naast a Op Tholen en Schou- Duiveland na haakten alle gemeenten daar op in. tsgezondheid nnde navolgende BOS-re- [(Bliurt, Onderwijs, Sport) grif gebruik gemaakt. Zo door Schouwen-Duiveland. projecten die hier uit nloeien, zijn bedoeld om aoud meer te laten bewe- cok vanuit het oogpunt eitief) van de volksgezond- Advertentie ^'511 Middelburg door Melita Lanting ZIERIKZEE - De karakteris tieke gevel van een oude cali- cotweverij aan het Kerkhof in Zierikzee blijft wellicht be houden. Woningbouwvereni ging Zeeuwland onderzoekt hiervoor de mogelijkheden. In een eerder stadium was sprake van sloop. Bond Heemschut, een vereni ging die vecht voor behoud van cultuurmonumenten, meldt in een persbericht trots dat de bond er in geslaagd is de gevel te behouden, maar dat is - laat woordvoerder J. van Doorenma- len van Zeeuwland weten - een tikkeltje prematuur. „Dit is alle maal nog heel pril. We onderzoe ken hoe we dit kunnen doen. Uit gangspunt is behoud, maar niet tegen elke.prijs." Zeeuwland ging in een eerder stadium uit van sloop omdat het pand te slecht zou zijn om gerestaureerd te worden. In specteurs van Bond Heemschut hebben echter vastgesteld dat de voorgevel nog in goede conditie verkeert en dat restau ratie haalbaar is. Daarop is Thema van het Braamfeest was dit jaar 'Bouwen en Verbouwen'. Menig scholier van obs Duiveland had er zijn kleding op aangepast. foto Dirk-Jan Gjeltema lang toe. Wel eens té veel zelfs, wat schooldirecteur G. Oele betreft. Dit jaarlijkse feestje voor de openbare school wordt gefinancierd uit een legaat van oud-leerling Maximiliaan Braam, die in 1850 in Nieuwerkerk werd geboren en la ter fortuin maakte in Amerika. Sinds de fusie met de school in Sir- jansland in 1996 delen de leerlingen daar vaak ook mee in de viering. Vorig jaar werd het Braamfeest zelfs in Sirjansland gehouden ter gelegenheid van het zevenhonderdjarig bestaan van dat dorp toen. „Sommige ouders hebben daar kri tiek op. Zij vinden dat het Braamfeest uitsluitend een Nieuwei'kerkse aangele genheid is. Dat is natuurlijk ook zo, maar ik denk dat het past in het gedach tegoed van Maximiliaan Braam geen on derscheid te maken tussen de leerlingen uit Nieuwerkerk of Sirjansland", zegt Oe le. Snelle Scheppers Thema van het Braamfeest gisteren was 'Bouwen en Verbouwen'. Beide scholen krijgen daar de komende maanden immers intensief mee te maken. Om al een beetje in de sfeer te komen, togen de leerlingen in stoere werkkleding naar school. Verdeeld in groepjes als Zingen de Zagen, Gespierde Spijkers, Snelle Scheppers, Maffe Meters, Slimme Sjou wers en Toffe Tekenaars namen zij het te gen elkaar op in wedstrijdjes: toren stape len, huizen bouwen, emmertjes zand ver voeren en spijkers slaan. Iets minder in spannend was het inkleuren van een Ti-shirt en een filmpje van Bob de Bou wer bekijken. Nja het volbrengen van het totale spelletjescircuit mocht elke leerling het Braam-certificaat in ontvangst nemen, pagina 15 uitbreiding Duivelandse scholen door Ali Pankow Anderen kennen het traditionele Braamfeest in Nieuwerkerk veel meer be NIEUWERKERK - Op de vraag waarom hij zo'n mooie overall draagt, heeft de vijfjarige Jaron het antwoord direct pa raat: „Omdat hij pappa te klein is." Din gen zijn soms zo simpel. Een Braamfeest zegt de kleuter van openbare basisschool Duiveland nog niet zo veel, maar al die spelletjes met blokken, spijkers, emmer tjes en zand vindt hij wel ontzettend leuk. JRVKKERY Salade met gerookte eendenborstfilet en frambozendressing Een spies van ossenhaas met bospaddestoelensaus Javanais met baileysschuim en stracciatella-ijs 1 tel. (0118) 418 019 w w w. s tefariosn 1 Onderzoek tevredenheid inwoners ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland gaat onderzoeken hoe de inwoners denken over de gemeente. Twaalfhon derd inwoners krijgen een enquête thuisgestuurd met ver schillende vragen over onder meer voorzieningen, woon omgeving, veiligheid en dé gemeentelijke informatie. Het onderzoek maakt deel uit van een landelijk onderzoek in opdracht van de Vereniging Nederlandse Gemeenten. Dit onderzoek met de titel 'De Staat van Nederland' wordt ge lijktijdig in meer gemeenten gehouden en op die manier is een onderlinge vergelijking mogelijk. De resultaten zijn waarschijnlijk begin 2007 bekend. Aanhoudingen brand shoarmazaak ZIERIKZEE - Vier mannen hebben bekend betrokken te zijn geweest bij brandstichting in grillroom pizzeida Gio vanni in Zierikzee. Het gaat om een 27-jarige man uit Zie rikzee, een 21 jaiige man uit Renesse en twee Rotterdam mers van 19 en 41 jaar. Over het motief of de wijze waar op de brand is aangestoken wil de politie geen enkele me dedeling doen. Het pand op de hoek van de Sint Domusstraat/Nieuwe Sint Jansstraat brandde in de de vroege ochtend van 23 maart helemaal uit. Omliggende panden liepen daarbij rook- en waterschade op. In het pand werd na het blussen een hennepkwekerij aangetrof fen. De vier verdachten zitten nog vast. Het onderzoek naar de brand die een maand later in een hoi-ecabedrijf aan de overkant uitbrak is nog volop bezig en ook daarover doet de politie geen enkele mededeling. Sigaretten gestolen uit tankstation SEROOSKERKE (S) - Het BP tankstation aan de N59 bij Serooskerke was in de nacht van dinsdag op woensdag doelwit van roof. Binnen wisten de dadei's het metalen hek voor de sigaretten te forceren, waarna ze er met de voorraad ter waarde van meer dan tienduizend euro van door gingen. Het station beschikt over een camera-beveili gingscircuit. Onderzocht wordt nog of de beelden kunnen worden gebruikt voor het opsporen van de daders. Peuter zit vast in kroontje SINT-ANNALAND - Een peuter uit Sint-Annaland be leefde dinsdagavond enkele benauwde minuten. Het meis je had een ijzeren kroon over haar hoofd getrokken, maar kreeg het ding vervolgens niet meer af. Na enkele misluk te pogingen van de ouders om de kroon van haar hoofd te halen, belden ze de brandweer. Officier van dienst L. Havermans en zijn collega's waren snel ter plekke. „Het kroontje was over het hoofd gezakt, tot op de schoudei's. We hebben eerst geprobeerd het ijzer door te knippen, maar dat lukte niet. Uiteindelijk hebben we het kroontje in drie keer los gezaagd. Het was natuur lijk vervelend voor het meisje. Ze raakte een beetje in pa niek, maar er was geen sprake van letsel." (Advertentie) Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl (Advertentie) Dé regionale veilingsite van BN/DeStem en de PZC Zeeland hctalfaV»*' Hoe soepel de basisscholen de overgang van de kleutergroe pen naar de onderbouw ook j proberen te laten verlopen, de stap naar groep 3 is vaak erg groot. De nadruk komt veel meer te liggen op leren. Dat bevalt menig leerling maar matig. Zo klaagde een jeugdige J Noord-Bevelander laatst: „Waarom moet ik toch altijd maar leren? Ik wil ook wel eens leven. Bijdragen voor deze rubriek: redactie® pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31