PZC Nieuw Vredelust is klaar in 2009 Straks moeten we een gasmasker op Mensen praten graag over vroeger h/ranècafé, Maandmenu 23,50 itefano s Oktober lorgcentrum voert jaar voor verhuizing een opnamestop in mMMmm Celstraf jonge Goesenaar voor diefstal en joyriding hedactie: 0113-315649 rtwv.pzc.nl ;mail:redacties' pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Peeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. 28 september 2006 Salade met gerookte eendenborstfilet en frambozendressing Een spies van ossenhaas met bospaddestoelensaus Javanais met baileysschuim en stracciatella-ijs I tel. (0i I8) 4I8 0I9 www. stefan os n I editie Bevelanden-Tholen rfnnr Rob Paardekam VERSEKE - De bouw van het nieuwe woon-zorgcomplex aan de westkant van Yerseke begint medio 2007. De bouw gaat ver moedelijk anderhalf jaar duren. Omdat het aantal verzorgings- huisplaatsen wordt gehalveerd ten opzichte van het huidige Vre delust, wordt daar op termijn teu opnamestop ingevoerd. Zorgcentrum Vredelust zit mo menteel in een oud en gedateerd rebouvv aan de Damstraat. Er is al jaren sprake van een verhui- naar Yerseke-West en daar lijkt het nu van te gaan komen. Hel nieuwe zorgcentrum komt - samen met een multifunctioneel centrum - op de plek van de hui dige voetbalvelden. Die worden aan de andere kant van de weg opnieuw aangelegd. De velden komen aan het eind van het sei- (april of mei) vrij en dan slaat niets de bouw van het nieu we Vredelust nog in de weg. „Ik weet niet of we meteen begin nen", zegt directeur W. Hurkens Ter Weel. waar Vredelust onder valt. „Maar anders is het zeker meteen na de bouwvak." Het complex moet in anderhalf jaartijd uit de grond worden ge stampt. Met een beetje geluk kunnen de bewoners begin 2009 Mededeling Door een langdurige technische storing in de drukkerij te Best is de PZC gisteren in grote delen 'vandeBevelanden niet of pas in 'eloop van de dag bezorgd. On- e excuses aan lezers en adver teerders voor hel ongemak. Hoofdredactie PZC (Advertentie) (Advertentie) déDRVKKERY vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met panzanella, gebakken zalmfilet of gegratineerde camembert en peren tarte tatin €12,50 of€io,oo (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vr. 29-09,16.00 u. presentatie In de zee van mamma's buik van Leen van den Berg en Femke Gerestein za.30-09,12.00 uur Frenk van der Linden wordt geïnterviewd over zijn nieuwe boek "De Steniging" door Theo Rietveld >5.00-16.30 uur Void of air popliedjes zo. 1-10,.13.00-17.00 uur Koopzondag Markt 511 Middelburg T0118 886 886 verhuizen. In het nieuwe Vrede lust komen echter maar 35 plaat sen, waar dat er nu nog 70 zijn. De directie moet er dus voor zor gen dat straks niet alle kamers meer bewoond zijn. Een opname stop is de oplossing. Hurkens denkt dat die maatregel onge veer een jaar voor de verhuizing zal moeten worden ingevoerd. Kamers die leeg komen te staan worden dan niet meer aan nieu we mensen gegeven. In het nieu we complex komen ook zaken die het huidige Vredelust niet biedt. Drie woongroepen voor psycho-geriatrie, bijvoorbeeld. Ook verrijzen er zestig zorgwo- ningen, die deels voor de huur- en deels voor de koopsector zijn bestemd. Voor dit deel is wo ningcorporatie R&B wonen ver antwoordelijk. De woningen die nen deels als vervanging voor de 24 seniorenwoningen van Bos- burg, die tegenover het huidige Vredelust liggen en ook gesloopt worden. De bewoners van de huisjes krijgen voorrang bij het toewijzen van de nieuwe wonin gen en worden bovendien ge holpen bij de verhuizing. Ze ont vangen ook een verhuisvergoe- ding. Overigens vallen de woningen van Bosburg onder een aparte stichting. Die mag straks bepa len wat er met het geld gebeurd dat de oude woningen en de grond opleveren. „De verwach ting is dat het om ongeveer een miljoen euro gaat", zegt Hur kens. „Het geld wordt waar schijnlijk gebruikt om net wat meer luxe in het nieuwe com plex te brengen. Extra aircondi tioning lijkt me wel een aardig idee. Ik heb verder begrepen dat ze ook geld beschikbaar willen stellen om de restaurantfunctie uit te bouwen, zodat ook men sen uit de buurt kunnen komen eten." Overigens verdwijnt de naam Vredelust op termijn, want de stichting Ter Weel wil het nieu we woon-zorgcomplex een ande re naam geven. Daar wordt op termijn nog een prijsvraag voor uitgeschreven. Het verkeer in de Buys Ballotstraat in 1957 (onder) en de Buys Ballotstraat nu. Een groter verschil is nauwelijks denkbaar. foto Willem Mieras door Rob Paardekam KLOETINGE - Bewoners van de Buys Ballotstraat zullen hun ogen uitkijken als ze in het boekje 'Kloetinge in vroeger tij den' bladeren en zien hoe rus tig het vijftig jaar geleden was in hun straat. Nu is het zo onge veer de drukste in Goes. Het boek, met bijna honderd fo to's, is samengesteld door Cees van den Bovenkamp uit Waar de, voor wie het al weer het veertiende boek uit de 'In vroe ger tijden'-serie is. Veel werk is echter verzet door Bert Ver burg. Hij zei meteen ja toen Van den Bovenkamp hem vroeg mee te werken, maar liet maandag bij de overhandiging van het eerste exemplaar we ten dat er meer tijd in is gaan zitten dan hij toen had ver wacht. Vooral het vinden van alle namen bij de mensen op de foto's heeft veel uren gekost. „Dan had ik een klassefoto waar ik drie mensen niet van kende", vertelde hij. „Dus dan ging ik naar iemand toe die op de foto stond in de hoop dat hij me aan de ontbrekende namen kon helpen. Nou, dan kwamen de verhalen los, hoor. Dat is de zus van die en zij heeft nog naast me gewoond; je kent het. Maar na een half uur praten had ik nog geen naam. Eén ding heb ik ontdekt: mensen praten graag over vroeger." Zo kwam hij bij een echtpaar, waarvan de vrouw klaagde dat haar man de hele dag voor zich uit zat te kijken. „Ik heb daar weinig van gemerkt, want hij kwam helemaal los. Ik hoefde een half uur niets te zeggen." In het boekje zitten naast de be kende schoolfoto's, plaatjes van gezelschappen en vereni gingen en straatbeelden, opval lend veel foto's van voetbalver eniging Kloetinge. „Dat heb ben we gedaan, omdat die dit jaar 75 jaar bestaat", verklaart Van den Bovenkamp. „De vere niging heeft zelf geen jubileum boekje uitgegeven en wij had den ruimte over, omdat het dorp maar één basisschool heeft. De meeste andere plaat sen waar ik boekjes over heb gemaakt, hebben er meer. Daar gaat veel ruimte in zitten, om dat je elke school voldoende aandacht wil geven." Het eerste exemplaar van 'Kloe tinge in vroeger tijden' werd maandag in ontvangst geno men door Jeanne van Dijk van 't Velde-Rademacher Schorer; de ambachtsvrouwe van Kloe tinge. Het boekje is vanaf van daag te koop bij de familie Ver burg aan het Marktveld 16 in Kloetinge. door Sanne Schelfaut THOLEN - „Als het nog erger wordt, moeten we straks een gasmasker op". Havenmeester Wessel van Hunnik kan er nog een grapje over maken maar weet ondertussen dat de blauw- algproblematiek in de Thoolse Haven allesbehalve om te la chen is. Het was afgelopen zomer al be hoorlijk erg, maar de laatste da gen is de stank van de rottende blauwalgen amper te harden in en rond de Thoolse haven. De temperatuur van het water koelt door het relatief mooie na- zomerweer nauwelijks af en als de wind uit het zuidoosten komt, is het prijs. Een centime- tersdikke laag algen drijft in de haven. Met name in de handelshaven is er heel veel groene soep (met blauwe slierten) te vinden, maar ook in de jachthaven en rond de woningen van Waterfront is het prijs. „Momenteel is de situatie behoorlijk ernstig. De algen zijn (Advertentie) aan het rotten en dat levert die vieze geur op. Veel mensen kla gen er over. Niet alleen eigena ren van boten, maar ook wande laars en omwonenden. Sommi gen mijden deze week de ha ven", aldus de Thoolse haven meester. Duiker Het grote probleem van de ha ven is dat er te weinig doorstro ming is. „De duiker die bij Wa terfront is aangelegd, biedt wei nig soelaas. Die duiker is veel te klein en functioneert daarom niet. Rijkswaterstaat heeft van de zomer een speciaal scherm aangelegd, maar dat werkt dus ook niet optimaal als je hier eens rondkijkt. We hebben het probleem al meerdere malen aangekaart bij Rijkswaterstaat maar van een duurzame oplos sing is voorlopig geen sprake", aldus Van Hunnik. Op de wal stonden eerder waarschuwings borden tegen de giftige plantjes maar volgens de havenmeester zijn die borden inmiddels over bodig. „Iedereen die in de haven kijkt, weet hoe laat het is. Je zou bijna denken dat het een groen voetbalveld is. Niemand haalt het in zijn hoofd om hier te gaan zwemmen." De verwachting is dat de algen- overlast zeker nog een aantal weken aanhoudt. „We zijn die stank helaas nog niet kwijt. Wel licht moeten we toch maar die gasmaskertjes uit een doos ha len. Hebben we tenminste wat frisse lucht." (Advertentie) Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg 17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl Thoolse peuter vast in kroontje SINT-ANNALAND - Een peuter uit Sint-Annaland be leefde dinsdagavond enkele benauwde minuten. Het meis je had een ijzeren kroon over haar hoofd getrokken, maar kreeg het er vervolgens niet meer van af. Na enkele mis lukte pogingen van de ouders om de kroon van haar hoofd te halen, belden ze de brandweer. Officier van dienst L, Havermans en zijn collega's waren snel ter plekke. „Het kroontje was over het hoofd gezakt, tot op de schouders. We hebben eerst geprobeerd het ijzer door te knippen, maar dat lukte niet. Uiteindelijk hebben we het kroontje in drie keer los gezaagd. Het was natuur lijk vervelend voor het meisje. Ze raakte een beetje in pa niek, maar er was geen sprake van letsel." Binnen een kwartier hadden de brandweerlieden het hoofd van het meisje uit het kroontje bevrijd. Havermans: „Dit hadden we nog nooit meegemaakt." Advocaat: geen mensensmokkel MIDDELBURG - Advocaat A. Bals betwijfelt of zijn Goe- se cliënt tijdens een routinecontrole is aangehouden door een gezamenlijke patrouille van kustwacht, marechaus see en douane. Hij vermoedt dat er meer aan de hand is. Wat, dat hoopt hij te weten te komen tijdens een nader verhoor van de opsporingsambtenaren. De raadsman sluit zelfs niet uit dat sprake is van uitlokking. Bals staat de veertigjarige Goesenaar bij die drie weken geleden tien mijl voor de kust van Vrouwenpolder werd aangehouden in zijn zeiljacht. Bij nadere inspectie van het jacht werden vijf Chinezen aangetroffen. Volgens jus titie probeerde de Goesenaar de vijf illegale Chinezen naar Engeland te smokkelen. Om die reden wordt hij ver dacht van mensensmokkel. Bals stelt op zijn beurt dat de Goesenaar helemaal niet van plan was om de Noordzee over te steken en ook geen sprake is van mensensmokkel of een poging daartoe. Volgens hem moet de boottocht vooral gezien worden als een gewoon uitje. Haags dievenduo bestraft MIDDELBURG - Officier van Justitie E. Bethlehem eiste gisteren in Middelburg tegen twee Hagenaars van 22 jaar voor diefstallen en heling, celstraffen van respectievelijk vier maanden en zes weken. Er was volgens de officier sprake van een samenwerking bij de diefstallen van drie gsm's en twee truien, 29 augustus in Goes. Ook werden er bij de mannen dure truien aangetroffen die van diefstal afkomstig waren uit een winkel in Bergen op Zoom. „De een leidt het personeel af, terwijl de ander zijn slag slaat." Politierechter R. Lameijer zag in het dossier wei nig aanknopingspunten voor een samenwerking. Een van de verdachten, die nog in zijn proeftijd zat, werd veroor deeld tot zes weken cel en 120 uur werkstraf. Zijn leef tijdsgenoot kreeg zes weken gevangenisstraf. MIDDELBURG - Een achttien jarige inwoner van Goes beken de gisteren in Middelburg geld en bankpasjes te hebben gesto len. Politierechter R. Lameijer ver oordeelde de jonge verdachte tot drie maanden gevangenis straf, waarvan een maand voor waardelijk en verplicht reclasse- ringscontact. In de strafmaat werd joyriding op een scooter meegenomen. De jongeman had 28 juli in Goes een deur gefor ceerd van een kantoortje van Stichting „De Zuidwester", hij maakte met een sleutel de kluis jes open en nam er geld uit. Twee dagen later, 30 juli, ging hij weer het kantoortje binnen. Dit keer nam hij bankpassen; mee. Daarmee pinde hij voor een bedrag van 1100 euro. Het geld besteedde de zwakbegaaf de Goesenaar aan mooie kleding en schoenen. (Advertentie) zeeuwse almanak Leren Hoe soepel de basisscholen de overgang van de kleuter groepen naar de onderbouw ook proberen te laten verlo pen, de stap naar groep 3 is vaak erg groot. De nadruk komt veel meer te liggen op le ren. Dat bevalt menig leerling maar matig. Zo klaagde een jeugdige Noord-Bevelander laatst: „Waarom moet ik toch altijd maar leren? Ik wil ook wel eens leven. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27