}SV wint in tactisch steekspel Van Hooijdonk blijft strijdbaar larcelona ontsnapt in slotminuut aan nederlaag Wil HEBBEN 'M! Ten Cate hanteert roulatiesysteem in Mika Vdyrynen scoort enige treffer in saai duel met Bordeaux: 1-0 donderdag 28 september 2006 19 van onze sportredactie AMSTERDAM - De basisforma tie van Ajax ondergaat van avond tijdens de thuiswedstrijd in de eerste ronde van de Uefa Cup tegen IK Start een meta morfose. De Amsterdamse club verdedigt de ruime voorsprong (5-2) op de Noorse middenmoter met bijna allemaal spelers die dit seizoen nauwelijks in actie kwamen. De ruim 25.000 Ajax-supporters zien aanvoerder Jaap Stam en topschutter Klaas-Jan Hunte- laar nog wel vanaf het eerste fluitsignaal aan het werk. We sley Sneijder, Mauro Rosales, Urbi Emanuelson, Gabri en Maarten Stekelenburg behoren niet tot de selectie. Afgaande op de laatste training voor het duel met IK Start krijgen Ryan Ba- bel, Roger en John Heitinga rust. Naar goed voorbeeld van Frank Rijkaard bij Barcelona introdu ceert Ten Cate bij Ajax een rou latiesysteem. „Dat is niet iets wat ik bij Barcelona heb ge leerd. Dat is overal normaal, be halve in Nederland. Hopelijk word ik trendsetter." AZ Julian Jenner is niet in de selec tie van AZ opgenomen voor het Uefa-Cupduel met Kayserispor van vanavond. De Alkmaarders verdedigen in de eerste ronde een voorsprong van 3-2. „Dat ik Jenner thuis laat, heeft een tacti sche reden", zei trainer Louis van Gaal gisteren in het Atatü- rk-stadion. „Ik geef op dit mo ment de voorkeur aan Rogier Molhoek." Heerenveen Met een vrijwel volledige spe lersgroep kan Heerenveen van avond in het eigen Abe Lenstra stadion aantreden tegen Vitoria Setubal uit Portugal. Alleen de Finse aanvaller Niklas Tarvajar- vi heeft last van een blessure, maar hij behoort niet tot de ba siself. De eerste wedstrijd in Portugal eindigde in een 0-3-zege. ANP Jans langer bij Groningen GRONINGEN - Ron Jans heeft zijn contract verlengd met FC Groningen. De trainer blijft in ieder geval een jaar langer bij de club. Jans is bezig aan zijn vijfde sei zoen bij FC Groningen. Hij staat vanavond in het Ue fa-Cupduel met Partizan Belgrado (waarin Groningen het 4-2-verlies van de uitwedstrijd moet zien goed te ma ken) voor de 153e keer langs de lijn in een officiële wed strijd voor FC Groningen. Jans is na Foeke Booy (FC Utrecht) de langst zittende trainer bij één en dezelfde club in het betaalde voetbal. GPD Blatter wil geen penalty's in finale ZÜRICH - Fifa-voorzitter Sepp Blatter wil niet meer dat de WK-finale door penalty's wordt beslist. De Zwitser ziet meer in het overspelen van de eindstrijd of het verwij deren van spelers tijdens de verlenging. „Voetbal is een teamsport en penalty's hebben niets met teamspel te ma ken", zei Blatter tijdens een bijeenkomst van de Kamer- van Koophandel in Zürich. De finale van het WK tussen Frankrijk en Italië werd dit jaar in een strafschoppense- rie beslist. GPD/RTR rouch maakt est van zijn i [verkiezing I EBPOOL - Liverpool heeft jtoep C van de Champions $iegewonnen van Galatasa- 5 De Engelsen, die eerder ge speeltien bij PSV, versloegen [urkcn met 3-2. i Kuijt scoorde niet in de i jende ontmoeting. DeNeder- j jerwerd in de spits geflan- j ri door Crouch. De Engelse i national scoorde al binnen minuten. Liverpool, met ,i alen op de bank, gaf de Turk- i (genstander in de daaropvol- ie fase niet de gelegenheid adem te komen. Nog geen e minuten later kreeg de for- :e van voormalig PSV-trai- i Gerets nummer twee om de a i Luis Garcia kopte in na voorzet van Pennant. - cclj maakte na de hervatting v nog groter feest van zijn uit- i kiezing. Na een assist van i aan passeerde hij met een •i ie volley doelman Mondra- 3 ioomeuw, 3-0. ca kwam Galatasaray te- .ooral dankzij Umit Karan. sa tijdsbestek van zes minu- kopte de invaller twee keer i. In de slotfase hield Liver- :i stand. Dat gebeurde zon- Kuijt. Hij werd na 66 minu- gewisseld voor Gonzalez. p PSV'er Mika Vayrynen legt aan voor het enige doelpunt in het duel met Girondins Bordeaux. Evert-Jan Daniëls/ANP Operatie Willem Il-speler Redan TILBURG - Iwan Redan speelt de komende weken niet voor Willem II. De aanvoerder onderging dinsdag een kij koperatie aan zijn knie. Na Mounir el Hamdaoui, die on langs een kruisband afscheurde, is Redan de tweede Wil lem II-spits die wegvalt. FC Twente kan dit seizoen geen beroep meer doen op Patrick Gerritsen. De aanvaller liep maandag een dubbele beenbreuk op in het duel van de be loften tegen Heerenveen en wordt morgen geopereerd. Het herstel zal zes tot negen maanden duren. GPD/ISS Kezman niet in Servische selectie DEN HAAG/BELGRADO - De Servische bondscoach Ja- vier Clemente heeft Mateja Kezman buiten zijn selectie gelaten voor het EK-kwalificatieduel met België van 7 ok tober. De 27-jarige aanvaller van Fenerbahge was de voor gaande twee duels geschorst, maar keert nu niet terug bij de ploeg. Vitesse-spits en eredivisietopscorer Danko Lazo- vic is wel opgeroepen. GPD/ISS Duitse clubs bestraft voor racisme DEN HAAG - De Duitse voetbalbond DFB heeft de Bun- desliga-clubs Alemannia Aachen en Borussia Mön- chengladbach gisteren een geldboete opgelegd voor racis tische uitlatingen van hun fans tijdens het onderlinge duel op 16 september. Alemannia moet 50.000 euro beta len. Mönchengladbach krijgt een boete van 19.000 euro. In het competitieduel tussen beide ploegen werd het optre den van de Braziliaan Kahe (Gladbach) en de Zambiaan Moses Sichone (Alemannia) met racistisch getinte gelui den van supportei's begeleid. De Spaanse voetbalbond RFEF stelt een onderzoek in naar racistische spreekkoren tijdens de wedstrijd Celta de Vigo-FC Barcelona van 28 augustus. In het scheids- rechtersrapport van de wedstrijd werd er met geen woord over gerept, maar op aandringen van de overheid is nu als nog besloten de spreekkoren te onderzoeken. GPD/ISS/RTR ^sportredactie SDEAUX - Ronald Koeman de wetten van het Europe- ,oelbal als geen ander. Hij jdatcen elftal niet spranke- i hoeft te spelen om toch als •2ar van het veld te stap le wetenschap leverde gisteravond in de Cham- jsLeaguewedstrijd tegen FC „„dins de Bordeaux drie pun- 1-0. ljege in Stade Chaban-Del- iiorgt ervoor dat PSV in een komt in Groep C. De Eindhovenaren heb ben nu vier punten. Gezien alle personele problemen was een ge lijkspel in Bordeaux vooraf be zien al een goed resultaat ge weest voor de Eindhovenaren. Ronald Koeman hield op zijn persconferentie voor het duel een slag om de arm door te stel len dat PSV niet naar de Franse stad was gekomen om doelpun ten tegen te houden, maar om zelf te scoren. Die uitgangspositie bleek niet uit zijn opstelling. Koeman koos voor een spelwijze met slechts één spits: Arouna Koné. Op het middenveld moest de Zaankanten door blessures ook concessies doen. De Fin Mika Vayrynen kreeg een plek cen traal in de middenlinie met ver der Timmy Simons en Edison Mendez. Vayrynen speelde ver dienstelijk en was een van de be tere voetballers aan de kant van PSV. Opmerkelijk omdat hij aan het einde van de transferpe riode bijna aan Celta de Vigo was verkocht. Halve kansjes Aangezien ook Bordeaux met vijf middenvelders speelde, werd het duel een tactisch steekspel, waarin PSV voor de pauze de bovenliggende partij was. De Eindhovenaren kregen twee goede mogelijkheden om op voorsprong te komen, tegen wat halve kansjes van de Fran sen. Ook in de tweede helft werd het evenwicht tussen de twee ploe gen eigenlijk niet opgeheven. Het resultaat was een duel dat niet tot de verbeelding sprak. In de 65e minuut kreeg PSV de eerste kans van de tweede helft, die meteen een doelpunt oplever de. Tardelli ontving de bal aan de rechterkant van het veld en bediende de mee opgekomen Vayrynen op maat. De Fin be loonde zichzelf voor een goede wedstrijd door het winnende doelpunt te maken: 1-0. Bordeaux drong in het vervolg nog wel aan, maar slaagde er niet meer in de Eindhovense overwinning ongedaan te ma ken. De ploeg kon zelfs een (on terechte) rode kaart van Lamey (85e minuut) de achterstand niet meer wegwerken. ANP (Advertentie) onze sportredactie DIEN - Titelhouder Barcelo- tijdens de tweede speelron- i de Champions League ont- pl aan een nederlaag. De ig van trainer Frank champions eague lier Bremen - FC Barcelona 1-1 56. Puyol 7-0 (eigen doel), 89. i M Scheidsrechter. Rosetti (Ita). teert: Frings, Naldo, Baumann 'fa Bremen). Aantal toeschou- Chelsea 1-3 (0-1). 39. 0-1,52. Drogba 0-2, 68. Drogba Ognyanov 1-3. Scheidsrechter: tl IFra). Gele kaart: Mikel (Chel- tental toeschouwers: 40.000. Milan - Bayern Munchen 0-2 SI Pizarro 0-1, 90. Podolski 0-2. visrechter Bennet (Eng). Rode 58 Ibrahimovic I2x geel). 85. 'o IInter Milan). Gele kaart. Mate- '.er Milan), Ottl, Sagnol, Scholl Munchen). Aantal toeschou- *55000. Moskou - Sporting Portu- M (1-0). 5. Boyarintcev 1-0, 59. Na- I. Scheidsrechter: Hansson Zwe teert: Stranzl (Spartak Moskou), iVeloso (Sporting Portugal). Aan- t&chouwers: 50.000. "idins Bordeaux - PSV 0-1 (O-O). teyrynen 0-1. Scheidsrechter: Ben- ®ica (Por). Rode kaart: 85. Lamey v Gele kaart: Kromkamp, Salcido, Wen (PSV). Aantal toeschouwers: joa "pool - Galatasaray 3-2 (2-0). 9. M 1-0, 14. Luis Garcia 2-0, 52. Ki> H 5ft umit Karan 3-1, 65. (reran 3-2. Scheidsrechter: Medi- W Gele kaart: Alonso, Finnan (Li- Akman, Sas (Galatasaray). toeschouwers44.000. nd: •Pool 2 1 1 0 4 3 - 2 i laAS Roma 2-1 (2-1). 12. An- iji o9' Tott' 7~' (strafschop), 29. '■I Scheidsrechter: Fandel (Dui). '33rt: Ayala, Albelda (Valencia), Rossi, Perrotta (AS Roma). '^toeschouwers: 45.000. ar Donetsk - Olympiakos Pi- 2-2 (1-1). 24. Konstantinou 0-1, 'MMwatem 1-1, 68. Castillo 1-2, 70. ii\ri Scheidsrechter: Braam haar Gele kaart: Lewandowski, Hub- Tymoschuk (Shaktar Donetsk), rantos, Georgatos (Olympiakos -31 Aantal toeschouwers: 25.000. Rijkaard kwam gisteravond bij Werder Bremen met 1-1 goed weg. Invaller Messi bracht in de voorlaatste minuut de Spaanse gelijkmaker op zijn naam. In dezelfde groep (A) had Chel sea in Bulgarije weinig moeite met Levski Sofia (1-3). Didier Drogba was de grote man bij de Engelse kampioen met drie tref fers. In groep B boekte Bayern München de tweede zege, 2-0 te gen Internazionale. Barcelona, zonder Giovanni van Bronckhorst, had het puntenver lies in Bremen aan zichzelf te wijten. De Catalaanse ploeg toonde te weinig scherpte en concentratie, vooral in de afron ding. Het Duitse doelpunt kwam ook nog eens op naam van Carles Puyol, die onder druk van Tim Borowksi de bal in eigen doel werkte: 1-0. Dank zij supertalent Messi bleef de schade in Bremen beperkt. Onnavolgbaar Chelsea trad in Sofia aan zon der Boulahrouz, Robben en Ka- lou. Het trio begon op de bank. Robben en Kalou kwamen in de tweede helft nog wel in actie. De Londense ploeg was vanaf de eerste minuut veel beter dan Levski, dat eerder al met 0-5 on deruit ging tegen Barcelona. Drogba (lat) en Ballack (paal) waren in de beginfase al dicht bij het openingsdoelpunt. Dank zij de onnavolgbare Drogba nam Chelsea daarna toch soepel afstand. De Ivoriaan scoorde in de 39e, 53e en 68e minuut. Bayern München deed goede za ken in groep B. De Duitse ploeg versloeg Inter Milan in eigen huis met 2-0. Door een rode kaart voor de onverbeterlijk spits Ibrahimovic (2x geel) speel de Inter in het laatste half uur met tien man. Bayern, met Ma- kaay en Van Bommel in het ba sisteam, profiteerde in de 81e minuut door een treffer van Pi zarro. Rijbewijs De aanvaller uit Peru kwam eer der deze week negatief in het nieuws doordat hij voor de twee de keer dit jaar zijn rijbewijs moest inleveren bij de politie we gens rijden onder invloed. In de 85e minuut kreeg ook Grosso van Inter nog de rode kaart. Daarna scoorde Podolski nog: 2-0. Sporting Lissabon pakte in groep B een nuttig punt bij Spar tak Moskou (1-1). Met vier pun ten staat de Portugese ploeg er ook goed voor. De Russische club heeft nog maar een punt na de zware verliespartij in de ope ningswedstrijd tegen Bayern München (0-4). In groep D behaalde Valencia de tweede zege. De Spaanse ploeg versloeg in eigen huis AS Roma met 2-1. Angulo en Villa maakten de doelpunten voor de thuisclub. Totti scoorde namens Roma uit een strafschop. Het an dere groepsduel tussen Sjaktar Donetsk en Olympiakos eindig de in 2-2. Voor beide pipegen be tekende dat het eerste puntje. ANP door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Dat de tweede ring van stadion De Kuip van avond gesloten blijft, is type rend voor de fase waarin Feye- noord momenteel zit. De fans lo pen niet echt warm voor het Ue- fa-Cupducl met Lokomotiv So fia, waarin de druk op de spe lers voelbaar zal zijn. Pierre van Hooijdonk maakt zich niet zo druk over dat laatste aspect. „Van mij mag er zelfs nog meer druk zijn." Twee weken geleden bekeek de aanvaller het duel in Bulgarije (2-2) een uur lang vanaf de zij lijn en constateerde dat er ook toen heel veel misging. „De om schakeling naar zo'n Europese wedstrijd is. een belangrijke les geweest", weet Van Hooijdonk. „Door de technische staf waren we vooraf ingelicht over die ploeg en gewaarschuwd. En toch laten we ons verrassen en trappen we in de valletjes van die Bulgaren. Het was wel een goed leermoment, zeker voor de jonge spelers binnen onze selec tie. Ze moeten zich aanpassen, want als dat niet gebeurt kun je na twee wedstrijden al klaar zijn in Europa." Feyenoord zit al weken in een diep dal en probeert daar met al le macht uit te klimmen. Van Hooijdonk bekent dat hij af en toe hoofdschuddend om zich heen kijkt. „Maar ik weet ook dat ik zondag tegen Excelsior een dramatische wedstrijd speel de. Ik kon me niet onttrekken aan de negatieve spiraal waar we in zijn beland. Het probleem Een paar jonge fans krijgen een handtekening van Van Hooijdonk. „Feyenoord is nog steeds een top club, maar op het veld even niet." foto David van Dam is dat er momenteel dingen fout gaan, die ik nog nooit fout heb zien gaan. Dat komt ook, omdat dit Feyenoord minder kwaliteit heeft dan voorheen. En de jon gens die normaal gezien wat extra's brengen, zijn nu ook niet in vorm." Goed gevoel De man die in januari van dit jaar werd binnengehaald als pinchhitter, mag vanavond van af de eerste minuut op zoek naar een goed gevoel. Dat zou kunnen komen in de vorm van een doelpunt, want de laatste treffer van Van Hooijdonk da teert al weer van 16 april, toen hij één van de twee treffers te gen RBC maakte. „Toch hik ik niet tegen dat doelpunt aan. Ik denk dat het tijdens mijn car rière ook een voordeel is ge weest, dat ik me daar nooit druk over heb gemaakt. Ik heb altijd en overal gescoord, dus dat doel punt valt echt wel weer een keer." De teller in de Nederlandse eerste en eredivisie staat inmid dels op 199 goals. Hij zou dus zondag in de competitiewed strijd tegen zijn oude club NAC een mijlpaal kunnen bereiken. Dat gegeven doet hem niets, zegt hij stellig. „Want als je al mijn doelpunten optelt, dus ook die in Europese wedstrijden en interlands, dan zit ik al boven de vierhonderd. Dan kun je bij wijze van spreken bij ieder doel punt wel een feestje gaan vie ren." Hoewel de voormalig internatio nal eind november zijn 37e ver jaardag hoopt te vieren, is van li chamelijke ongemakken nog geen sprake. Van Hooijdonk voelt zich topfit en weet mede daardoor nog niet wat er na dit seizoen gaat gebeuren. Zijn contract in Rotterdam loopt komende zomer af. „Ik weet echt nog niet wat ik ga doen. Ik weet wel, dat als ik stop, ik mijn trainersdiploma's wil halen. Daar heb ik twee jaar voor nodig en in die periode wil ik verder geen vaste verplichtin gen. Als ik dan bij wijze van spreken in het weekeinde wil gaan golfen in Portugal, dan moet dat kunnen." Spelvreugde Over die hobby zal hij vandaag niet nadenken. Alles bij Feye noord staat in het teken van het bereiken van de groepsfase van de Uefa Cup. Het resultaat staat voorop, maar in de ogen van Van Hooijdonk kan een goede wedstrijd de ploeg wel licht ook een positieve impuls geven. „Er moet spelvreugde zijn en een overwinning kan je daarbij helpen. Maar ook sommi ge momenten in een wedstrijd, zoals een lekkere combinatie, kunnen een fijn gevoel geven. We hebben de afgelopen wed strijden wel gewonnen, maar echte progressie heb ik nog niet gezien. Feyenoord is nog steeds een topclub, maar op het veld even niet. Dat is een trieste con statering en daar moeten we ver andering in brengen. Daarom moeten wij een signaal afgeven dat we weer op de goede weg zijn." De Samsung E500 beschikt over een 1,3 megapixel camera, een MP3-speler, Bluetooth 2.0 technologie en 80MB geheugen. Exclusief bij Ritel. T--Mobile- l.c.m een T-Moblle Flex of Relax abonnement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19