Verstappen weg na ruzie over geld Stam zonder broer Slippens PZC Lammers vindt kleine zege prima Rios favoriet tijdens Alex Tennis Classics T-Mobile door als sponsor wielerploeg Limburgse autocoureur stapt ziedend uit AlGP na uitblijven bankgarantie 18 Fans krijgen geld terug INSPIREREND! ■KKER donderdag 28 september 2006 van onze sportredactie ZANDVOORT - Autocoureur Jos Verstappen keert vanwege een financieel conflict de A1GP, de tegenhanger van de Formu le 1, de rug toe. De Limburger Itreeg niet de door hem gewens te bankgarantie van het manage ment van het Al Team Neder land. Hij komt niet in actie in de A1GP, waarvan komend week einde de eerste race van het sei zoen op Zandvoort wordt gere den. Jeroen Bleekemolen ver vangt Verstappen. Een terugkeer van Verstappen in de A1GP is uitgesloten, meent hijzelf. „Lammers gaat zelf maar in die auto rijden. Of hij stopt 'm in zijn hol. Ik heb hem niet nodig voor mijn car rière. Dat-ie maar goed op z'n ei gen carrière let." Verstappen kreeg vorig seizoen zijn salaris, een miljoen euro per jaar, te laat uitbetaald en vroeg nu om financiële garan ties. „Het klopt dat wij vorig jaar te laat waren met betalen", geeft Jan Lammers toe. „Maar uiteindelijk hebben we alles be taald. Het is echt niet mogelijk om nu een bankgarantie af te ge ven. Dat is een onredelijke eis waaraan we niet kunnen en wil len voldoen. Het getekende con tract, dat moet de garantie zijn. ZANDVOORT - Nu Jos Verstap pen op het laatste moment heeft afgehaakt, kunnen fans met een kaartje voor de Al Grand Prix-race in Zandvoort van zon dag hun geld terugkrijgen. De algemene organisatie van de AlGP-races zwichtte gister avond voor druk van boze fans. Om geld terug te krijgen, moe ten ze voor vrijdag middernacht hun boekingsnummer mailen naar enquiries@AlGPTB.com en hun ticket naar het circuit sturen. Aan de poorten wordt niet uitbetaald. GPD Henman verslaat Murray voor de eerste keer BANGKOK - Tim Henman heeft gisteren ;n de eerste ronde op de Thailand Open voor het eerst in zijn loopbaan gewonnen van Andy Murray. De Engelsman versloeg zijn Schotse opvolger als de Britse nummer één met 6-4 6-2. Hen man had tot gisteren drie keer van Murray verloren. James Bla ke en Marat Safin bereikten evenals Henman de tweede ron de op de Thailand Open. Venus Williams maakte gisteren in Luxemburg een succesvolle rentree in het internationale ten- niscircuit. De Amerikaanse won daar haar eerste partij in bijna drie maanden van de als zesde geplaatste Servische Ana Ivano- vic: 6-3 6-4. Williams kwam wegens een pols blessure niet meer in actie sinds Wimbledon. Op de wereldrang lijst is ze inmiddels afgezakt naar de 54e plaats. GPD/ANP Weer winst voor volleybalsters VARNA - De Nederlandse vol leybalsters hebben gisteren ook hun tweede wedstrijd van het kwalificatietoernooi voor de Grand Prix gewonnen. De ploeg van coach Avital Selinger ont deed zich met 25-16 25-17 25-10 van gastland Bulgarije. ANP Helaas ziet Jos dat an ders. "Verstappen wil niets meer met de A1GP te maken hebben en voelt zich gebruikt. „Er is een spelletje met me gespeeld. Ze hebben mijn naam gebruikt om zoveel mogelijk toeschou wers naar Zandvoort te lokken. En vlak voor de race laten ze me vallen. Jan Lammers had zijn af spraken moeten nakomen en wist dat dit ging gebeuren op het moment dat hij dat niet zou doen. Het was heel duidelijk dat ik dan niet zou racen. Ik vind het echt ontzettend vervelend voor mijn fans, maar ik kan niet anders. De echte fans moeten nu achter mij gaan staan en de ra ces van komend weekend boy cotten door massaal weg te blij ven. Ooit zal alles naar buiten komen en ik weet zeker dat ik dan van iedereen gelijk krijg." Verstappen benadrukt dat zijn vertrek uit de A1GP zeer zeker niet het einde van zijn carrière betekent. „Absoluut niet! Ik ben de autosport nog lang niet moe en mensen van over de hele we reld leven nog steeds enorm met me mee. Je hoeft je over mij geen zorgen te maken; er zijn nog mogelijkheden genoeg." Welke wil Verstappen niet zeg gen. „Dat zie je wel. DTM is een optie, ja, maar er zijn er nog veel meer, hoor. Het komt zoals het komt." Waardeloos Lammers betreurt namens het management van Al Team Ne derland de gang van zaken. „Ik vind het echt verschrikkelijk jammer en ook waardeloos voor de fans van Jos. Vorig jaar heb ik als eerste Jos gebeld om hem in de auto te krijgen en daar heb ben we allemaal veel plezier aan beleefd, maar ik heb ook enthou siasme en passie nodig, het gaat nu alleen maar over geld." Lammers kijkt alweer verder. „Onze focus is nu gericht op het maximaal presteren voor het grote publiek. We willen nog steeds als Al Team Nederland goed presteren. Die moeilijke op dracht heeft nu reserverijder Jeroen Bleekemolen. We hebben het volste vertrouwen in zijn ca paciteiten. Het zou tenslotte niet de eerste keer zijn dat hij een race in Zandvoort wint." GPD Jos Verstappen voelt zich gebruikt. „Er is een spelletje met me ge speeld. Ze hebben mijn naam gebruikt om zoveel mogelijk toeschou wers naar Zandvoort te lokken." foto Jack Dabaghian/GPD Jiske Snoeks (rechts) probeert namens Oranje de bal te heroveren in de het duel met India. doorRobert-Jan Friele MADRID - De Nederlandse hockeysters deden op de ope ningsdag van het WK wat van ze verwacht mocht worden: win nen van India. Dat de 3-2-over- winning niet overtuigend was, kon bondscoach Mare Lammers niet verontrusten. De eerste wedstrijd van een be langrijk toernooi als een WK is er altijd een die ploegen snel wensen te vergeten. Zij met een goede voorbereiding achter de rug hopen dat het zelfvertrou wen geen deuk oploopt, Ploegen met een matige aanloop naar het WK willen juist vertrouwen tanken door meteen drie punten in de zak te steken. De Nederlandse hockeysters be horen tot de laatste categorie en pakten gisteren inderdaad hun drie punten. Of ze veel zelfver trouwen geput hebben uit het duel met India is echter de vraag. De 3-2-overwinning leg de vooral bloot dat zelfs de num mer dertien van de wereld een bedreiging kan zijn als de ploeg van Mare Lammers niet zijn ui terste best doet. Lammers zelf vond het wel pri ma. Hij weet dat zijn speelsters scherper worden van verliezen en scherp blijven van nipt win nen. Bij grote overwinningen dreigen ze snel tevreden over zichzelf te zijn. Dat is in zijn ploeg geslopen doordat Neder land na de Olympische Spelen van 2004 bijna twee jaar lang elk toernooi won. Nederland begon gisteren zon der al te veel zenuwen aan het WK en was dominant. De wed strijd speelde zich voor het grootste deel af op de helft van de Aziaten. Maartje Paumen zette Ne derland al in de derde minuut op 1-0 door de eerste straf- comer te benutten. India werd niet één keer echt gevaarlijk en Kim Lammers kon vijf minuten voor de rust de 2-0 binnentik- ken na een schot van Sylvia Kar- res. Diezelfde Karres bracht Neder land drie minuten in de tweede helft op 3-0, zodat een simpele overwinning in het verschiet leek te liggen. „Maar toen dach ten sommige speelsters dat ze niet meer zo hard hoefden te werken", aldus Lammers. Ook leek het erop dat de WK-zenu- wen met enige vertraging alsnog toe sloegen. Weifelend India begon te hockeyen, versier de een kwartier na rust een straf- corner en Surinder Kaur maak te uit de tip-inn de 3-1. Neder land bleek plotseling opvallend weifelend in de cirkel van de te genstander. India maakte, via opnieuw Kaur, vier minuten voor tijd zelfs 3-2. Sylvia Karres: „We probeerden het met te veel individuele ac ties, in plaats van iets rustiger te spelen." Lammers: „Wij zijn afhankelijk van onze teamtac tiek. Als we daarin hard wer- (Advertentie) Deelnemers aan de Nationale Keuken 4-daagse® 2006: ,Ss"r Site filil *gg "W.KIMKX .SaatórS dRliïjv.i/WH [t~n Kijk voor de vele acties op www.keuken4daagse.nl -) Alleen geldig op 28.29 en 30 september en 1 oktober 2006 bij t Nationale Keuken 4-daagse 2006 Vraag naar <H Kijk voor de filialen die open zijn op <K Schep vult lege plaats op tijdens Zesdaagse van Maastricht door Theo Brinkman AMSTERDAM - Danny Stam begint vanavond in Maastricht aan zijn 57e zesdaagse. Toch wordt het bepaald geen routi neklus: voor het eerst start hij zonder zijn 'broer' Robert Slip pens. Ooit, lang geleden, reed hij eens een paar avonden met een an der, herinnert Danny Stam zich na lang nadenken. „Robert werd ziek, halverwege de zes daagse van Zürich, een jaar of vijf geleden. Toen heb ik de laat ste avonden gereden met Andreas Kappes. Maar verder? Altijd met Robert." Honderd, honderdvijftig dagen en nach ten per jaar zijn ze samen: bij zesdaagsen, wereldbekerwed strijden en WK's. Waar Stam is, is Slippens, en andersom. Nu moeten ze het al vier weken zonder elkaar stellen. Stam traint voor weer een nieuw zes daagseseizoen, Slippens herstelt thuis van een zware valpartij. Hij brak tien ribben en een sleu telbeen en liep ook nog een inge klapte long op. Ook voor Stam waren het emotionele dagen. „Robert is geen vriend, hij is een broer. We staan heel dicht bij el kaar. Dan komt zo'n ongeluk heel hard aan." Terwijl Stam zelf bij Slippens in het zieken huis van Brasschaat bleef, haal de zijn vrouw snel de hoogzwan gere vriendin van Slippens op en bracht haar naar België. Afgestapt Een paar dagen later moest Stam weer fietsen, de Tour de Rijke. Het werd helemaal niks. „Ik kwam gewoon niet vooruit. Ik had geen moraal, durfde niet op de kant te rijden, was er met het hoofd niet bij. Ik ben afgestapt. Diezelfde dag werd Robert vader van een doch ter. Zijn we weer naar België ge reden." Daarmee werd een emotionele week afgesloten. De knop moest om. De zesdaagsen kwamen er aan, Stam moest weer gaan trai nen. Met Patrick Sercu, de grote regelaar van de zesdaagsen, sprak hij af dat hij met Peter Schep zou gaan rijden. „Daar waren we snel uit. Peter is we reldkampioen puntenkoers, hij is niet een of andere pannen koek die ik probeer ertussen te krijgen." Het nieuwe duo Stam/Schep zal in elk starten in Maastricht, Am sterdam, München en Gent. „Dit is een mooie oplossing. Peter is geen Robert, maar hij is wel een vriend van me. We ken nen elkaar goed, we reden in 1997 al samen bij Agu. Daarna hebben we ook bij Rabobank en Axa nog bij elkaar in de ploeg gezeten." Toch zal het voor Stam wennen zijn, in meerdere opzichten. De verschillen tussen Slippens en Schep? „Robert weegt 65 kilo, Peter 77 kilo. Dat verschil voel je. Ik moet bijna krachttraining gaan doen. Je zou zeggen dat Peter mij krachti ger kan aflossen. Maar het gaat bij de aflossing vooral om tech niek. Ik moet niet zo'n zwieper krijgen dat ik meteen op rij drie lig." Een ander verschil: Slip pens is snel, Schep is meer van de lange adem. Dat vereist een andere strategie. „Het zal moeilijker worden om punten te scoren, omdat we de snelheid van Robert missen. Maar met nul punten kun je ook een zesdaagse winnen. Als je in de koppelkoers maar genoeg ron den pakt. Misschien moeten Peter en ik ons daar maar voor al op richten." GPD Squashvrouwen naar kwartfinale EDMONTON - De Nederlandse squashvrouwen hebbe zich gisteren geplaatst voor de kwartfinale van het reldkampioenschap voor landenteams. Oranje bleek iT laatste groepswedstrijd veel te sterk voor titelverderi' Australië: 3-0. Annelize Naudé, Vanessa Atkinson en (f la Noom wonnen elk hun partij. In de kwartfinale Oranje op Ierland. ANP Ult Opnieuw remise in tweekamp ELISTA - De schakers Vladimir Kramnik en Veselin T palov hebben gisteren in hun vierde partij van de twee' kamp om de wereldtitel het punt gedeeld. Een dageerder was dat ook het geval. De Rus Kramnik blijft op voor1 sprong (3-1) met nog acht ontmoetingen te gaan. Gisteren kwamen de twee na vier uur en 54 zetten remise o\wpm ANP n' Rallyrijder Loeb breekt arm PARIJS - De Franse rallyrijder Sebastien Loeb heeft gis teren bij een ongeval zijn arm gebroken. De 32-jarige au tocoureur zal hierdoor de Rally van Turkije moeten mis sen. Hij had bij deze wedstrijd zijn wereldtitel kunnen prolongeren. ANP/AFP Megacontract voor Nowitzki DEN HAAG - NB A-basketbalclub Dallas Mavericks' heeft het contract met zijn sterspeler Dirk Nowitzki ver lengd. De Duitser zal de komende drie jaar zo'n zestig mil joen dollar gaan verdienen. Nowitzki eindigde de afgelo pen twee jaren als tweede in het klassement van meest waardevolle speler. GPD Jackson gaat talenten coachen DEN HAAG - Oud-wereldkampioen 110 meter horden Colin Jackson wordt coach. Hij gaat twee talentvolle Brit se sprinters - Tim Benjamin en Rhys Williams - begelei den naar de Olympische spelen in Peking. Benjamin is een 400-meterloper, Williams is gespecialiseerd in de 400 meter horden. GPD FIA kiest voor Nürburgring DEN HAAG - De Formule-1 Grand Prix van Duitsland voor 2007 is toegewezen aan de Nürburgring. Het circuit van Hockenheim moet het volgend jaar zonder Grand Prix stellen. De internationale autosportbond FIA besloot onlangs jaarlijks nog maar één Grand Prix in Duitsland te laten verrijden. GPD/ISS Rezazadeh toch naar WK DEN HAAG - Wereld- en olympisch kampioen gewicht heffen Hossein Rezazadeh mag toch mee doen aan het WK in Santo Domingo. De Iraanse gewichthefploeg werd in eerste instantie uitgesloten van deelname omdat negen van de elf leden op doping waren betrapt. Rezazadeh, die uitkomt in de klasse boven 150 kilogram, testte echter niet positief en kreeg alsnog groen licht. GPD/ISS foto Jasper Ruhe/GPD ken, komt geen enkele ploeg snel in onze cirkel." De twee waren niettemin tevre den met de overwinning. De waarschuwing die India 's mor gens had gegeven, kreeg in de middag navolging. Engeland won onverwacht met 3-2 van China en zorgde daarmee voor de eerste verrassing van het toer nooi. Kort daarop won Spanje van een mat Duitsland (1-0). Het waren resultaten die het WK vanaf dag één spannend ma ken en aantoonden dat goede ploegen zomaar kunnen verlie zen als ze niet spelen naar hun vermogen. Dat is goed voor het hockey, maar het gaf Lammers laat in de middag misschien toch wat kopzorgen. GPD GPD doorTijmen Lensink EINDHOVEN - Marcelo Rios is de grote favoriet bij de Alex Ten nis Classics, die van 12 tot en met 15 oktober wordt gehouden in Eindhoven. De Chileen, voor malig nummer één van de we reld is de grote publiekstrekker, naast Richard Krajicek en Paul Haarhuis. Gisteren maakten organisatoren Paul Haarhuis en Jacco Eltingh de poule-indeling van het toer nooi bekend. In poule A zitten Marcelo Rios, Michael Stich, Ri chard Krajicek en Pat Cash. In de andere poule zijn ingedeeld titelverdediger Goran Ivanise vic, Henri Leconte, Wayne Fer- reira en Paul Haarhuis zelf. Rios heeft, sinds hij de Se nior-tour begin dit jaar betrad, nog geen wedstrijd verloren Op de vraag of hij niet veel te goed is voor de rest van het veld, zegt Eltingh: „Misschien wel. maar voor de anderen is het een stimu lans harder te gaan trainen om hem een keer te verslaan. Het zou mooi zijn als Krajicek hem dit jaar kan pakken." Het niveau van de 'oudjes' moet volgens Eltingh overigens me: onderschat worden. „Ik ben er van overtuigd dat jongens als. Krajicek, Rios en Stich op een indoorbaan minimaal zestigpro cent van de huidige tophonderd zouden verslaan." Haarhuis en Eltingh dubbelen tijdens het toernooi tegen de Au straliërs Todd Woodbridge en Mark Woodforde. „Voor dat duel ben ik zenuwachtiger dan voor het organiseren van het- toernooi", aldus Eltingh. GPD van onze sportredactie BONN - Telecomgigant T-Mobi- le heeft het contract met de ge lijknamige Duitse wielerploeg verlengd tot 2010. De contract verlenging is enigszins verras send, aangezien de Duitse for matie in diskrediet raakte door de dopingaffaire waarbij ook kopman Jan Ullrich is betrok ken. Ullrich werd vlak voor de Ron de van Frankrijk uit de Tour- ploeg gehaald, omdat zijn naam op de beruchte lijst van doping- arts Fuentes voorkwam. Ook zijn Spaanse teamgenoot Oscar Sevilla en de persoonlijke bege leider van Ullrich, de Belg Rudy Pevenage, werden om dezelfde redenen per direct op non-actief gesteld. T-Mobile begon vrij snel daarna een schoonmaakope- ratie. „We hebben overwogen ermee te stoppen", erkende financieel directeur Thomas Winkler van het telecombedrijf. „Maar het is niet goed om weg te rennen. We geloven in een 'schone' toe komst van de wielersport." De wielerformatie kreeg een nieuwe leiding en veel nieuwe coureurs. De Amerikaan Bob Stapleton en de Duitser Rolf Al- dag werden benoemd tot mana gers, daarnaast werd onder meer de Nederlander Tristan Hoffman aangesteld als ploeglei der. Ook wielrenner Servais. Knaven trok naar de Duitse for matie. „Het jaar 2007 zal zeker niet ons meest succesvolle jaar worden", maakte Aldag duide-- lijk. „Maar wat is succes? Aan vallend rijden en daarmee sym pathie winnen, betekent voor mij ook succes." Blessureleed Voor de Nederlanders Bas Gi ling en Bram Schmitz is in 200i geen plaats meer bij T-Mobile. Giling (23) informeerde inmid dels bij Skil-Shimano, maar heeft van die ploeg nog g«n aanbieding. Schmitz hoorde pas vorige week dat hij na een jaar- vol blessureleed wegmoet-Da kwam voor mij behoorlijk ui de lucht vallen. Ik had het ke ver iets eerder vernomen Hei is nu laat om op zoek te moe ten naar een andere P'0^, hoop maar dat het nog luk zei de 29-jarige renner uit waal- re. Bij Schmitz worden op 1-ok tober operatief nog eukee pinnen verwijderd uit de enke Hij brak het gewricht begin <w jaar kort voor de ploegpresen a- tie. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18