PZC Parkeerterrein NS is niet te koop SieMatic Toerisme heeft nieuwe impuls hard nodig Proefdraaien op de Supernova Nieuwstraat wordt comfortabeler en veiliger voor fietsers Maandmenu 23,50 iSS Vastgoed wil wel meedenken over oplossing parkeerproblemen in Middelburg CDA vraagt over Scheldekwartier Een nieuwe Karcher K499M hogedruk reiniger |f voor €100,- Agressieve winkeldief moet acht weken cel in zeeuwse almanak Leren Redactie: 0113-315649 irtvw.pzc.nl T fmail:redactie@ pzc.nl i postbus 314460 AA Goes advertentie-exploitatie: Hnord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; iws-Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. donderdag 28 september 2006 Oktober Salade met gerookte eendenborstfilet en frambozendressing MIDDELBURG - Het P+R-ter- rtin achter het station in Middel burg is niet te koop. NS Vast- «oed wil wel meedenken over bel oplossen van de parkeerpro blemen in Middelburg. Dat laat het bedrijf weten in reactie op het voornemen van de pemeente Middelburg om met NS Vastgoed te gaan onderhan delen over het kopen van het parkeerterrein. Het gemeentebe stuur ziet daarin een goede kans om de parkeeroverlast in de wij ken Dauwendaele en Veldzigt te verminderen. iHet P+R-terrein stond vroeger vaak grotendeels vol met auto's san mensen die in het centrum de stad werken. Sinds het terrein is afgesloten met een slagboom en het parkeren daar veld kost, staat het grotendeels j. De forensen zetten hun au to's sindsdien in de wijken ten zuiden van het spoor. Dat leidt daar tot veel klachten van bewo ners. Gratis Hel college van B en W wil een aantal maatregelen treffen om de problemen op te lossen. Het kopen van het P+R-terrein is er één van. Als de gemeente ;t bezit, zou het parkeren er Advertentie deDRVKKERY vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met panzanella, gebakken zalmfilet of gegratineerde zamembert en peren tarte 1 tarin €12,50 of€io,oo (vegetarisch) [reserveren: 0118 - 886 866 vr 29-09,16.00 u. presentatie In de zee van mamma's buik van Leen van den Berg en Femke Gerestein n.30-09,12.00 uur i Frenk van der Linden wordt geïnterviewd over zijn nieuwe boek "De Steniging" door Theo Rietveld 15 00-16.30 uur Void of air popliedjes zo. 1-10,13.00-17.00 uur Koopzondag Markt 511 Middelburg T0118 886 886 www.de-drvkkery.nl Advertentie ook weer gratis kunnen wor den. „Maar verkopen is niet aan de orde", reageert een woordvoer ster van NS Vastgoed resoluut. „Wij zijn wel bereid met de ge meente samen naar een oplos sing te zoeken voor de parkeer problemen. Hoe die eruit zou kunnen zien, dat kan ik op voor hand niet zeggen." Het P+R-terrein is in eerste instantie bedoeld voor treinrei zigers, merkt zij op. Dat het par keren daar geld kost, heeft vol gens haar direct te maken met de invoering van betaald parke ren in het centrum van Middel burg. „Parkeerders wijken dan vaak uit naar gratis terreinen, zoals het P+R-terrein was. Wij zijn dus gedwongen geld gaan vragen voor het parkeren. Het staat iedereen nog steeds vrij om er te parkeren, maar het kost wel geld. De treinreiziger kan er overigens goedkoper te recht." Omdat het P+R-terrein dus niet te koop is, zal de gemeente zich moeten richten op andere oplossingen. Een ervan is dat het parkeerterrein naast win kelcentrum Dauwenclaele aan de zijde van het gezondheids centrum en kerk De Hoeksteen een blauwe zone wordt, die geldt op maandag tot en met vrijdag overdag van negen tot zes uur. Ter compensatie van het verlies aan vrije parkeerplaatsen daar wordt een deel van de blauwe zo ne in de Buitenruststraat opge heven. Het gaat om het stuk van de Vrijlandstraat tot het Rogge veenhuis. De Agaatplaats en de Jadeplaats worden geen blauwe zone, de Johan de Brunestraat in Veldzigt wel. De gemeente gaat politie en brandweer ook vragen hun ei gen parkeerterreinen aan de Se- geerssingel beter te benutten. Zij zetten daar nu hun politie- en brandweerauto's neer. De ge meente wil dat zij er ook meer privé-auto's van werknemers op wegzetten, zodat zij minder par keerplaatsen op straat innemen. door Maurits Sep MIDDELBURG - Dat blauwe draaiding is het echt he-le-maal! De leerlingen van de Klimopschool zijn het er una niem over eens: de Supernova is het allerleukste nieuwe speeltoe stel op het vernieuwde school plein. Zodra het plein officieel is ge opend, duiken ze op de blauwe rand en draaien razendsnel rondjes. Want dat maakt het dr aaiding - de Supernova is een schuine draaischijf - zo specta culair-, verklapt Celeste (11). „Hij gaat zo lekker hard." Ook hard gaat de nieuwe wipkip, weet Stefan (14). Die is daarom zijn favoriet. „Je kont doet er- zeer van." De Klimopschool - voor leerlin gen met een verstandelijke be perking - had al enkele jaren de vurige wens het schoolplein eens flink op te knappen en nieu we speeltoestellen te plaatsen. Omdat sommige waren afge schreven en omdat er steeds meer en jongere kinderen op de school komen. De wens bleek echter onbetaal baar voor de Klimopschool zelf. Dankzij steun van de Stichting Kinderpostzegels, de Nederland se Stichting voor het Gehandi capte Kind, de Lions Club en aannemersbedrijf Vinke en Zoon kon het plein toch worden opgeknapt. De afgelopen twee weken zijn niet alleen de Supernova en de wipkip geplaatst. Er is ook een schommel gekomen, vertelt Ste fan. „En nieuw zand in de zand bak. En twee tafels in de zand bak." Een oud klimrek is door- aannemersbedrijf Vinke omgeto verd in een tekenbord. Ook een aantal oude speeltoestellen staat er nog. Daaronder zijn nieuwe rubberen tegels gelegd. Het speelkwartier duurde giste ren extra lang. Eerst gingen om elf uur tientallen ballonnen de lucht in. Daarna werd intensief proefgedraaid op de nieuwe toe stellen, foto Lex de Meester door Edith Ramakers DOMBURG - De gemeente Veere zit vooraan om het kust toerisme een impuls te geven. Ze is met de provincies Noord- Brabant en Zeeland en het pro jectbureau Zwakke Schakels, dat zich bezighoudt met de kust- versterking, deelnemer aan het project Pieken in de Delta. Het Rijk heeft er geld voor over om in de Delta van Zuidwest-Neder land de economie te versterken en de werkgelegenheid te verbe teren. „We moeten met een ander oog naar onze kwaliteiten voor de toerist en bewoner kijken en die benutten", zegt burgemees ter R. van der Zwaag van de ge meente Veere. Het project komt niet uit de lucht vallen. Het toerisme in het kustgebied staat onder druk. Het doel is om in 2010 een struc tureel stijgende lijn van het aan tal (buitenlandse) toeristen te krijgen. Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl „We doen niet aan luchtfietse rij. De plannen gaan nu nog over de richting die we met re creatie of toerisme op moeten gaan, maar spoedig wordt daar aan ook het traject gekoppeld om ze ruimtelijk in te passen." Het project Pieken in de Delta staat nog in de beginschoenen. „Noem het maar een voor woord, waarmee we bezig zijn. Maar begin volgend jaar willen we duidelijker hebben hoe we de economie op Walcheren ver sterken." De gemeente Veere verwacht winst te kunnen boeken in de driehoek Domburg, Westkapelle en Zoutelande. Daarvoor wor den de komende maanden de kansen verder onderzocht. „Uit het vooronderzoek (uitgevoerd door ZKA consultants en plan ners) zijn enkele mogelijkheden naar voren gekomen, waarop nieuwe en lokale ondernemers zich kunnen toeleggen." Een van de voorbeelden van ZKA is een 'Agro-Garden Del ta'. Het bureau ziet in de kwij nende grootschalige landbouw aanleiding voor de aanleg van typische Hollandse tuinen. Er kan geleerd worden van de ont wikkelingen in het Engelse Kent, waar het 'gardentoerisme' veel meer is dan tuinen kijken. Daaraan zijn culinaire, kunst zinnige en biologisch-dynami- sche lifestyle-arrangementen ge koppeld. ZKA haalt aan dat aan sluiting met deze overzeese markt gezocht kan worden. Het bureau verwijst naar het Limburgse Heuvelland, waar in 2003 het startsein werd gegeven voor een nieuwe richting voor het toerisme. Wellness in Weel de is een van de nieuwe Lim burgse concepten. Daarvoor zijn trainingen bedacht en kun nen kuren en cursussen worden gevolgd, die gericht zijn op ont spanning en gedragsverande ring. Dat gebeurt in een toeris tische entourage. „Daardoor ont staat een win-winsituatie voor de ondernemers en bevolking." Van der Zwaag gaat ervan uit dat ondernemers verder dan hun eigen zaak kijken. „Dat is in het belang van iedereen. Als er een mooie zaak is in een ver der weinig bruisende omgeving, dan ziin de gevolgen voor die on dernemer te voorspellen. Die krijgt het moeilijker en moeilij ker. In een vitale omgeving (Advertentie) wordt iedereen er beter van. We moeten daar samen van over tuigd zijn." Voor creatieve ondernemers komt ruimte, zegt hij. Bij dit pi- lotproject voor Zuidwest-Neder land gaat het niet om het oppoet sen van een product. „Er wordt een andere weg ingeslagen, die nieuwe groepen naar het kustge bied moeten trekken voor ver maak en werk." itla'fcirtj»?:; H03 WCW("' DeveiW®"' 2 oktober. VLISSINGEN - De discussie over de naamgeving van het Scheldeterrein komt maar niet tot een einde. Uitte de SP onlangs nog haar ongenoegen over het grote spandoek ter promotie van Dokkershaven op de Timmerfabriek (dat moest volgens de partij Scheldekwartier zijn) nu zet het CDA haar vraagtekens bij het doek. Want in februari hield het college nog halsstarrig vast aan de naam Dok kershaven, omdat al kosten voor promotiemateriaal zou den zijn gemaakt. Maar blijft het bij dit ene spandoek, vragen de christen-democraten zich af. Zo nee, wat kan Vlissingen nog meer aan reclame verwachten? En wat kost dat? De fractie hoopt daar vanavond tijdens het vra genuurtje in de raadsvergadering antwoord op te krijgen. Advocaat: geen mensensmokkel MIDDELBURG - Advocaat A. Bals betwijfelt of zijn Goe- se cliënt tijdens een routinecontrole is aangehouden door een gezamenlijke patrouille van kustwacht, marechaus see en douane. Hij vermoedt dat er meer aan de hand is. Wat, dat hoopt hij te weten te komen tijdens een nader verhoor van de opsporingsambtenaren. De raadsman sluit zelfs niet uit dat sprake is van uitlokking.Bals staat de veertigjarige Goesenaar bij die drie weken geleden tien mijl voor de kust van Vrouwenpolder werd aangehou den in zijn zeiljacht. Bij nadere inspectie van het jacht werden vijf Chinezen aangetroffen. Volgens justitie pro- beerde de Goesenaar de vijf illegale Chinezen naar Enge land te smokkelen. Om die reden wordt hij verdacht van mensensmokkel. Bals stelt op zijn beurt dat de Goesenaar helemaal niet van plan was om de Noox-dzee over te ste ken en ook geen sprake is van mensensmokkel of een po ging daax-toe. Volgens hem moet de boottocht vooral ge zien worden als een gewoon uitje. De rechter-commissa- ris heeft gisteren het voorarrest van de man vei-lengd met. negentig dagen. Peuter vast in kroontje SINT-ANNALAND - Een peuter uit Sint-Annalancl be leefde dinsdagavond enkele benauwde minuten. Het meis je had een ijzeren kroon over haar hoofd geti-okken, maar kreeg het ding er vervolgens niet meer al'. Na enkele mis lukte pogingen van de ouders om de kx-oon van haar hoofd te halen, belden ze de brandweer. Officier van dienst L. Havermans en zijn collega's wai-en snel ter plek ke. „Het ki-oontje was over het hoofd gezakt, tot op de schouders. We hebben eerst gepi-obeei-d het ijzer door te knippen, maar dat lukte niet. Uiteindelijk hebben we het kroontje in drie keer los gezaagd. Het was natuurlijk ver velend voor het meisje. Ze raaktë een beetje in paniek,: maar er was geen sprake van letsel." Binnen een kwartier hadden de bx-andweexlieden het hoofd van het meisje uit het kroontje bevrijd. door Maurits Sep MIDDELBURG - Nog een paar weken en dan kunnen fietsers veiliger en comfortabeler door de Nieuwstraat in Middelburg. De kinderkopjes die zo mooi bij de huizen pasten, gaan er na klachten van fietsers én bewo ners weer uit. Ze worden vervan gen door granietentegels zoals die ook in de Segeerstraat lig gen. „We kiezen nu voor het com fort van de gebruikers", ver klaart B. Pekaar van de gemeen te. „We kregen ei-g veel klachten van mensen die door de straat fietsen. En tachtig procent van de bewoners wilde ook iets an ders." Het vei-wijderen van de kinder kopjes en het leggen van de te gels duurt nog drie weken, ver-, wacht Pekaar. Pas als de Nieuwstraat klaar is, verhuizen' de kinderkopjes naar de Sint Barbaragang, een zijstraat van; de Nieuwstraat. In de tussentijd worden ze opgeslagen. Overigens wordt de rijbaan in de Sint Barbaragang in de bi-eedte verdubbeld tot twee me ter, kondigt Pekaar aan. De kin derkopjes komen niet in het rij-: gedeelte, maar daarbuiten. Het werk aan de Sint Barbaragang' neemt vier weken in beslag en wordt uitgevoerd aansluitend aan de heiïm-ichting van de Nieuwstraat. Ook in de Johan van de Bran- destraat woi-dt aan de weg ge werkt. Daar ligt de stoep over' een flinke afstand scheef. De te-1 gels worden herlegd en geëgali seerd. door Aector Doorns MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter R. La- meijer heeft gisteren een 42-jari- ge Souburger tot acht weken ge vangenisstraf veroordeeld voor een winkeldiefstal met geweld en een mishandeling. De man werd op 22 augustus in Vlissingen in een supermarkt door de bedrijfsleider betrapt op het stelen van een reep choco lade, die hij in zijn binnenzak had gestoken. Hij gebruikte ge weld tegen de bedrijfsleider toen die hem aan wilde houden. In de Penitentiaire Inrichting De Torentijd in Middelburg mis handelde de verdachte op 20 juni een medegedetineerde dooi; twee vuistslagen aan het slacht- offer uit te delen. Ze zouden ru-: zie hebben om een pakje shag.' Ploewel de drugsverslaafde Sou burger hiervoor door de lei ding van Torentijd was be-; straft, hield officier van justitie E. Bethlehem daar geen reke-; ning mee in haar eis van veer tien weken gevangenisstraf. Hoe soepel de basisscholen de overgang van de kleuter- groepen naar de onderbouw ook proberen te laten verlo pen, de stap naar groep 3 is vaak erg groot. De nadruk komt veel meer te liggen op le ren. Dat bevalt menig leerling maar matig. Zo klaagde een jeugdige Noord-Bevelander laatst: „Waarom moet ik toch altijd maar leren? Ik wil ook wel eens leven. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13