pzc Onrust over bouw casino Knokke PZC Plaatwerker is een uitstervend ambacht Waterdunen is een lastig verhaal Volgend jaar films in andere wijken 11 Omwonenden vrezen schaduwwerking door hoge, futuristische toren woensdag 27 september 2006 flfFnjane Verstraeten «NEUZEN - Het project ,1ms in de wijk in de gemeente Jteuzen krijgt een vervolg. Itytnd jaar worden er in de zo- «Bvondnren opnieuw films Jtlóond. Ditmaal in andere wij den kernen. /dopen maand waren er zes prenten te zien op drie loca- ties. Bij het Rivierenhuis en De Triangel in Terneuzen en bij De Vlaschaard in Koewacht, Het project vloeide voort uit de wens van bewoners om eens iets in de wijken te organiseren. Er werd gekozen voor voor film voorstellingen in de openlucht. De dorps- en wijkraden konden de filmvertoningen aangrijpen om zich te presenteren aan de bewoners. De voorstellingen trokken in totaal zo'n 150 bezoe kers. „Wat aan de lage kant", zegt woordvoerder D. Timmers van de gemeente. „Maar het was natuurlijk de eerste keer. We wilden proberen of deze activi teit zou aanslaan, Ondanks het wat tegenvallend aantal bezoe kers kunnen we voorzichtig con cluderen dat dit wel het geval was. We gaan daarom volgend jaar verder met het project, in andere kernen en wijken." De gemeente heeft van de proef wel wat geleerd en de zaken worden volgende zomer waarschijnlijk dan ook iets anders aangepakt. „Het was nu buiten de zomerva kantie en dat kan ook van in vloed zijn geweest op het aantal bezoekers", zegt Timmers. Ver der was er vooral vanuit de jeugd belangstelling voor de filmvoorstellingen. „Je zou dus kunnen overwegen om je bij de keuze van de films ook wat meer op de jongeren te richten." Tenslotte wordt overwogen om het tijdstip te vervroegen. De films begonnen om 21.30 uur. „Dat was voor veel mensen mis schien wat aan de late kant." ft'OKKE - Bewoners van de iiainse badplaats Knokke ma- ,,0 zich grote zorgen over de gelijke overlast die de komst inliet nieuwe, futuristische ca- uioproject met zich zal mee- KDgen. Omwonenden zijn il niet te spreken over de jse toren die volgens hen een dadiuv werpt op de omgeving tocht veroorzaakt. «maast kan de fundering van S5 dergelijk groot en hoog ge- Biiw leiden tot grondverzakkin gen scheuren in de woningen. Kkundigen moeten nu in op lucht van het gemeentebestuur milieueffecten (schaduw, ge il, licht, mobiliteit) en de fi- iële haalbaarheid onderzoe- e. Zodra de resultaten van de- studies bekend zijn, wordt laan de bevolking doorgege- 31. i!gemeentebestuur denkt ech- •rdat de bouwtechnieken zoda- zijn geëvolueerd, dat ook zcotschalige projecten gereali- grd kunnen worden zonder de omgeving hiervan hinder dervindt. Het casino komt er si ook als alle voorzorgsmaat- Jelen worden genomen, ver- Éten de Knokse bestuur- Nieuwsbrief il buurtcomité 'Geen hoog- aw in Knokke' is daarom on rast. De leden verspreidden uitgebreide nieuwsbrief rann ze hun ongerustheid toe- chten. De omwonenden stellen Her inmiddels al meer dan ze- gton is uitgegeven en willen gavoorLPG. Bezorgklachten: 0800-0231231 cpmaandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; sterdagstot 12.00 uur BEDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «0 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 fax:0115-645742 --mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee hits Bakker (sport) Raudeloo 16 Postbus 62 4860 AB hulst Tel: (0114)372776 fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Statïonspark 28 Postbus 31 ^60 AA goes Tel: (0113)315500 fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet 'VMv.pzc.nl web@pzc.nl nu eens duidelijkheid. Knokke heeft zon nodig, maar hoge to rengebouwen zoals dit ontwerp brengen juist heel veel schaduw, waar niemand om vraagt of op zit te wachten, betoogt het comi té. „De schaduw komt zelfs tot op het strand. Daarom blijven we ons verzetten", aldus de ac tiegroep. Tijdens een inspraakronde in het voorjaar liet burgemeester Leopold Lippens weten dat er nog niets is beslist. Maai- intus sen wordt volgens de actiegroep wel verder gewerkt aan de voor bereidingen en studies voor het nieuwe casino. Voor de bouw van het nieuwe vijfsterrenhotel La Réserve aan de overzijde van het casino is inmiddels toestem ming verleend. De bouwhoogte is gereduceerd van negen bouw lagen naar zes. De hoogte werd daarmee beperkt tot ruim twin tig meter. De actiegroep hoopt nu dat de bouwplannen voor het nieuwe casino ook worden aan- Öpmerkelijk is wel dat het ge meentebestuur in april besliste om de oude stedenbouwkundige verordening te vervangen door een totaal nieuw bouwregle- ment waarbij elke beperking van bouwhoogte wordt afge schaft. Minister Verwilghen, inwoner van Knokke, heeft inmiddels een enquête gehouden met de vraag of de inwoners mee- bepalen welk ontwerp voor het nieuwe casino gerealiseerd moet worden. Bijna zeventig procent zegt 'ja' op die vraag. Bij de gemeenteraadsverkie zingen van 8 oktober wordt de 'hoge casinotoren' een be langrijk thema in Knok- ke-Heist. Nemi de Vin houdt het voor gezien. Bij gebrek aan een opvolger gaat zijn autoschadebedrijf over in vreemde handen. door René van Stee TERNEUZEN - Na vijftig jaar ver dwijnt in Terneuzen de bedrijfsnaam Autoschade De Vin. Branche- en plaats genoot Autoschade Rida Selekta neemt alle activiteiten per 1 oktober over. Enerzijds betreurt Nemi de Vin dat hij geen opvolger heeft. Anderzijds is hij vooral blij dat het personeel elders onderdak heeft gevonden. In principe konden de drie medewerkers van de werkplaats mee naar Rida Selekta, maar één persoon heeft ervoor gekozen om zijn loopbaan elders voort te zetten. „Ik ben nu 68 jaar, dus is het tijd om te stoppen. Mijn dochter Astrid werkt tot de laatste dag mee in het bedrijf, maar gaat na drie jaar iets anders doen. En wat betreft een opvolger: dat moet je ook maar afwachten. Als ik een zoon had gehad, was de kans daarop mis schien groter geweest. Maar voor het zelfde geld had hij helemaal geen inte resse in het bedrijf van z'n pa. Dan moet je toch ook een andere overname partij zoeken", vertelt Nemi de Vin. Autoschade De Vin begon zijn activitei ten in de voormalige elektriciteitscen trale ter hoogte van de 2e De Korte- straat en de Jozinastraat in de Terneu- zense binnenstad. Zoon Nemi rolde op achttienjarige leeftijd in het bedrijf van vader Adriaan. Tien jaar later werd hij alleen eigenaar. Het bedrijf legde zich niet alleen toe op autoschadeherstel en spuitwerk van vrachtauto's, maar ook op carrosserie- bouw van laadbakken, gesloten bestel wagens of lüep wagens. Nemi de Vin leerde het vak van plaat werker in de praktijk en door avondstu die, het echte handwerk dat hij tot z'n dertigste heeft gedaan. Tegenwoordig zijn dergelijke ambachtslieden met een vergrootglas te vinden. In plaats daar van zijn zogenoemde autoschademon teurs gekomen. Die vervangen vaker on derdelen dan dat zij schade herstellen. Toch zijn plaatwerkers volgens Nemi de Vin nog altijd van grote waarde. „Want zij kunnen in principe alles. En uitdeuken is regelmatig goedkoper dan iets vervangen. Als je die mensen in huis hebt, moet je daar dus gebruik van maken", legt hij uit. De locatie in de binnenstad was niet ide aal, met name door ruimtegebrek en slechte bereikbaarheid. En Terneuzen had ruimte nodig voor sociale woning bouw. De verhuizing naar een nieuw pand kwam daardoor binnen handbe reik. De nieuwe vestiging aan de Mr. F.J. Haarmanweg ging in 1989 open. Heimwee naar het oude pand was er meteen al niet meer, want in de nieuwe situatie was alles veel beter. Niet alleen foto Camile Schelstraete de bereikbaarheid van het veel ruimer opgezette bedrijf ging er met sprongen op vooruit, maar ook de arbeidsomstan digheden. Vooral in de spuiterij zijn on der meer dankzij de introductie van lak ken op waterbasis, maskers en luchtaf- zuiginstallaties grote stappen voor waarts gemaakt. De verhuizing naar de Mr. F. J. Haar manweg betekende ook de verdere spe cialisatie van Autoschade De Vin. In eer ste instantie autoschadeherstel en spuit- wei'k van vrachtauto's, in een later sta dium alleen autoschadeherstel omdat die markt het lucratiefst bleek. De car- rosseriebouw was begin jaren tachtig al stopgezet, omdat systeembouw kwam opzetten en daardoor voor De Vin min der interessant werd. Nemi de Vin rust voorlopig niet op zijn lauweren, want het bedrijfspand blijft zijn eigendom. Hij zoekt nog een huur der en gaat de boel ook zelf opknappen. „Helemaal afscheid nemen doe ik dus niet, want ik moet natuurlijk nog wel iets te doen hebben." De Sluise gemeenteraadsle den moeten zich volgende maand uitspreken over de voort gang van het project Waterdu nen tussen Breskens en Groede, oftewel het creëren van driehon derd hectare recreatienatuur door een zachte manier van ont- polderen, inclusief de verplaat sing van camping De Napoleon hoeve. Maar zijn die overpein zingen nog wel nodig, nu veel grondeigenaren in het gebied aangeven dat zij het project ab soluut niet zien zitten? door Raymond de Frel BRESKENS - De boeren vrezen verzilting, beperkingen in hun bedrijfsontwikkeling en planolo gische schaduwwerking, betoog de voorzitter Bram van der Slik- ke van de Stichting Verbeterde Gebieds Aanpak Breskens-Groe- de (een club van 24 verontruste agrariërs) maandag tijdens een informatieavond. Waarna Rinco de Koeijer, voorzitter van belan genbehartiger Agrarisch West én spreekbuis van de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie (ZLTO) opveerde om toe te voe gen dat de complete landbouw sector Waterdunen niet ziet zit ten. Hoofdreden? Het inlaten van zout water in de Oud- en Jong Breskenspolder. En dus zijn de betrokken boeren allesbe halve van plan om over verkoop of ruil van hun gronden te pra ten.' Jammer, al die negativiteit, vindt wethouder Johan Pro voost, want Waterdunen biedt volgens hem juist veel kansen. Investeerders (de Molencaten- groep en Stichting Het Zeeuwse Landschap) staan te trappelen, de werkgelegenheid krijgt met honderd vijf tig extra arbeids plaatsen een oppepper, een stij ging van 300.000 overnachtin gen per jaar komt het toeristen belastingpotje ten goede... en zo klonken er maandag nog veel meer rooskleurige cijfers. Bo vendien is Waterdunen volgens de Gebiedscommissie West- Zeeuws-Vlaanderen (waarin overigens ook de ZLTO is verte genwoordigd) en het college van B en W een ideale combinatie van de noodzakelijke kustver- sterking en het opkrikken van de economie in de streek. Overi gens neemt wethouder Adri Ro- sendaal (Nieuw West) een min derheidsstandpunt in. De Molencatengroep, eigenaar analyse van de in het projectgebied gesi tueerde camping De Napoleon hoeve, stelt dat de ontwikkeling van zoute natuur een absolute voorwaarde is om de helft van de totale investeringskosten voor haar rekening te nemen. Want zoute natuur? Dat sluit aan bij de wensen van de heden daagse toerist. Krabbetjes van gen, zeegroenten snijden en het getij ei*varen zijn zomaar wat be levingen die een verblijf in West-Zeeuws-Vlaanderen een extra dimensie moeten geven. Totale kostenplaatje? Dat hangt af van de nog te bepalen voor keursvariant, maar een slordige negentig miljoen euro moet ze ker worden opgehoest. Daarbij hoopt de gemeente Sluis de knip stijfdicht te kun nen houden. Waterdunen is door het ministerie van VROM aangewezen als een landelijk voorbeeldproject en dus is er hoop op rijksmiljoenen. De al om bekende stedenbouwkundi ge Riek Bakker is ingehuurd om de lijntjes tussen Den Haag en de Gebiedscommissie te stroom lijnen. Gisteren trok zij door het gebied om her en der haar licht op te steken. De vraag rijst echter of dit alle maal nog wel nodig is. De be trokken grondbezitters kunnen immers niet worden gedwongen mee te werken. Vooraf is name lijk afgesproken dat alles alleen op vrijwillige basis tot stand Vlissingen dreigt geld mis te lopen VLISSINGEN - Als de gemeente Vlissingen geen vaart maakt met het aanvragen van subsidie voor het Witte Huis, dreigt het daklozencentrum tienduizenden euro's mis te lopen. Extra zuur, omdat het centrum de prijzige inloop al had voorgeschoten. Sinds kort kent het Witte Huis een inloop: daklozen kunnen vaker terecht in het centrum voor een kopje koffie, een bordje eten en een praatje. De provincie stelde daar eerder dit jaar 53.000 eu ro voor beschikbaar. Vlissingen moest daar vóór 1 okto ber een aanvraag voor indienen. Al vaker tikte de SP-frac- tie in Vlissingen op de schouders van het college, om op te schieten. „Maanden heeft ze de tijd gehad en nu is het bijna te laat", moppert T. de Roos. Als de gemeente niet snel reageert, verdwijnt het geld in het potje van de alge mene reserve en dan zien wij daar nooit iets van terug." Wethouder sociale zaken, E. Walrave, zegt nooit door ambtenaren te zijn geattendeerd op de verloopdatum van de subsidieaanvraag voor het Witte Huis. „Ik wist niet dat er een deadline was. Ik ging ervan uit dat het een prin- cipiële uitspraak van de provincie was." De wethouder wil eerst laten uitzoeken of de gemeente niet zelf veel moet bijleggen, en wat de consequenties voor de komende jaren zijn. En dat duurt even. „Vandaar dat we 1 oktober niet zullen halen. Ik hoop dat de provincie ons extra tijd gunt." Bezwaren hagelkanon afgewezen KRABBENDIJKE - De bezwaarcommisie van de gemeen te Reimerswaal heeft de bezwaren van twee inwoners van Krabbendijke tegen het anti-hagelkanon van enkele fruit- teeltbedrijven afgewezen. De klagers zeggen vooral in de nachtelijke uren last te hebben van de knallen die het ka non maakt. Burgemeester en wethouders brachten daar tegenin dat het kanon op jaarbasis niet meer dan tien uur- wordt gebruikt en dat een verbod voor de nachtelijke- uren het hele kanon nutteloos maakt. Wat is immers het nut als het apparaat overdag schade voorkomt, maar' 's nachts alsnog schade ontstaat. Het college wijst er ver der op dat 75 andere gezinnen, die veel dichter bij het ka non wonen dan de bezwaarmakers, geen klacht hebben' neergelegd. Bovendien zijn er nauwelijks alternatieven, omdat een hagelverzekering haast onbetaalbaar is en ook het plaatsen van hagelnetten forse investeringen vergt. De bezwarencommissie oordeelt dat de gemeente cle be langen van beide partijen goed heeft afgewogen en wijst de bezwaren af. Jongeman moet op de blaren zitten MIDDELBURG - Beginnende bestuurders worden stren ger aangepakt. Dat ondervond gisteren in Middelburg een 21-jarige inwoner van Kapellebrug'. De man werd voor dronken rijden veroordeeld tot 650 euro boete en zes maanden rijontzegging, waarvan twee maanden voor- waardelijk. Politierechter A. Janssens-van Kampen nam in de straf maat mee dat de verdachte in 2004 nog een boete had be taald voor rijden onder invloed. „U was gewaarschuwd." Ook officier van justitie L. Boogert meende dat de jonge man niets van de eerste keer had geleerd en dit moest voe- len. Hij eiste een half jaar rijontzegging en 650 euro boe-' te. De jonge automobilist werd op 6 augustus in Hulst aan gehouden. Uit de blaastest volgde een score van 650 mi-; crogram; ruim zeven keer zoveel als de 88 microgram die voor beginnende bestuurders als limiet geldt. agenda STREEKACTIVITEITEN~ AXEL - Gregoriuscentrum, 13,30 uur: Koersbal, kaarten, vrij biljarten, bridge; 13.45 uur: Fietsclub; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO kaarten, biljar ten en sjoelen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.45 uur: Gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, pieren en handwerken; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Bil jarten, bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 9.30 uur: Fysio gym; 10.00 uur: Koffie ochtend; 10.30 uur: Bibliotheek; 11.30 uur: Senior diner; 13.30 uur: Bingo; 14.30 uur: Optreden seniorenorkest Zee land; De Blaauwe Hoeve, 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; KOEWACHT - Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; NIEUW-NAMEN - Café St. Cecilia, 19.30 uur: Bingo; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; Herberg de Snis, 19.30 uur: Free country dancers; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; SAS VAN GENT - De Regenboog, 19.30 uur: Bridge; St. Albert, 13.00 uur: Vrij biljarten en spelmiddag en diverse handwerktechnieken; SINT-JANSTEEN - De Warande. 9.30 uur: Gymnastiek; 10.30 uur: Volksdan sen; 13.30 uur: Schieting, fietstocht,- Kreatieve Vorming; TERNEUZEN - De Veste, 10.00 uur: Volksdansen; 13,00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Soos; De Wielingen, 17.00 uur: Yo-I ga Palazzolihuis; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; 't Schel penhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen- trum Meetpoint; Portaal van Vlaande-" ren, 13.30 uur: Rondleiding; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. Advertentie mag komen. Met hun statement leggen de boeren de raadsleden heel andere vragen en bedenMn- gen voor: heeft het voor de voor standers nog wel zin om 'ja' te zeggen als de aankoop van gron den een gebed zonder eind lijkt te worden? In opdracht van de gebiedscommissie is immers pas een derde van de benodigde grond verworven. Nieuw West schoot Waterdunen al openlijk af, het CDA laat in de wandelgangen ook horen niet veel voor 'ontpolderen' te voe len. De andere vier Sluise par tijen houden zich meer op de vlakte, hoewel een aantal raads leden aangeeft best wat in het plan te zien. Waarom afschie ten? Het kan de boeren immers ook weieens om verhoging van hun grondprijzen te doen zijn, fluisterde één van de leden. Of die suggestie nu waarheid is of niet, het maakt de conclusie niet anders: de realisatie van Water dunen wordt hoe dan ook een verdraaid lastig verhaal. Van den Dongen PARKETVLOEREN OOK OP VLOERVERWARMING Amundsenweg 15 - GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl laatste nieuwtjes in glossy bijlage www.pzcadverteren.nl Advertentie het alfabet van Zeeland WeGGNeR dagbladen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39