Alternatief voor versterken dijk PZC Een mooi moment om te stoppen PZC PZC toe De echte eer komt Hem Ben Baert zegt huursector gedag provincie onderzoekt landwaartse versteviging met zand bij Westkapelle Politie pakt dieven van bliksemafleiders LPi autogassysteem van Vialle In compleet gemonteerd anal 1.950,-incl. BTW ©VIALLE www.vialle.nl ivww.gavoorLPG.nl Van den Dongen PARKETVLOEREN OOK OP VLOERVERWARMING Amundsenweg IS - GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl www.pzcadverteren.nl Ben Baert tussen de rioleringsbuizen in de voormalige Bonedijkebuurt. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - In de sociale huursec tor is zo'n beetje alles de afgelopen de cennia wel veranderd. Maar de weer stand die mensen hebben als ze horen dat ze hun huis uit moeten omdat het gerenoveerd wordt, is altijd gebleven. „En dat kunnen wij ons goed voorstel len", zegt Ben Baert, een van de twee di recteuren van l'Escaut Woonservice. Na 27 jaar laat Baert de volkshuisves tingssector achter zich om van zijn pen sioen te genieten. Morgen neemt hij af scheid. In aanloop daar naartoe, blikt hij terug op een tijdperk van veranderin gen. „Toen ik in 1979 begon bij de toen malige Basco, waren wij niet meer dan de uitvoerder van Rijksbeleid. U vraagt, wij draaien, was de werkwijze. Als we van een rij woningen de voordeu ren vervingen, kregen we van de over heid een tik op onze vingers omdat ze daar geen opdracht voor had gegeven. Onze verantwoordelijkheid hield letter lijk op bij de voordeur. Tegenwoordig is de insteek dat je niks aan een goede wo ning hebt als die in een rotbuurt staat. Dus richt de corporatie zich op comple te buurten." Dat is nu ook het geval bij het Spaans Kwartier, de voormalige Bonedijke buurt. „Dat zijn omvangrijke projecten waarbij je de bewoners van een hele buurt een vervelende boodschap moet brengen. Maar Vlissingers zijn echt niet gek hoor. Die weten ook wel dat het no dig is. En als je zeeen beter perspectief kan bieden, gaan ze daar echt wel op in." Klachten Een van de eerste dingen waar Baert zich bij zijn aantreden in 1979 op richt te, was de automatisering. „Tegenwoor dig zeggen jongeren: 'Automatisering? Nou en?' Maar voor die tijd was dat heel wat. Klachten werden geregis treerd op bonnen. We ontvingen meer dan 12.500 reparatieverzoeken per jaar. Het was bijna schoenendozenwerk. Als een huurder belde met de vraag hoe het met zijn verzoek stond, wisten we ge woon echt niet waarover hij het had. Dat was heel ernstig." De grootste verandering kwam in 1993. Woningcorporaties werden zelfstandige bedrijven die er niet alleen voor moes ten zorgen dat de sociale huurwoningen goed onderhouden bleven, maar die ook moesten letten op begrotingen en veran deringen op de volkshuisvestingsmarkt. Zo kreeg de woningcorporatie een 'ont- wikkelpoot' die inmiddels bekend is on der de naam Marsaki. Vier jaar geleden fuseerden Basco en de Schelde Woongroep tot het huidige l'Es caut. Voor beide corporaties was dat een grote stap. „We beconcurreerden el kaar op dingen die nergens over gin- foto Ruben Oreel gen", zegt Baert. „En het erge was dat je het niet uitgelegd kreeg aan de huur ders. Die zagen bijvoorbeeld dat wonin gen in de straat geschilderd werden, maar dat de schilder vervolgens hun deur voorbij liep. Leg dan maar eens uit dat de ene woning van de Schelde Woongroep was, en de andere van Bas co en dat die pas over twee jaar zou gaan schilderen. Daar hadden de klan ten geen boodschap aan." Fusie Baert noemt de fusie met de Schelde Woongroep dan ook als een van de hoog tepunten uit zijn carrière. „Na vier jaar zie je dat de twee bloedgroepen zijn ver smolten en dat er een aanwas komt van puur l'Escaut-personeel. Wat dat be treft is dit voor mij een mooi moment om te stoppen. Vier jaar lang vormden Baert en Jan van Beekhuizen, de voormalige direc teur van de Schelde Woongroep, de tweehoofdige directie van l'Escaut. Van Beekhuizen neemt nu ook de taken van Baert over. IIDDELBUKG - De Westkap- ÉeZeedijk wordt ten noorden nu Westkapelle wellicht land- gjrls versterkt met zand om «i meer natuurlijke overgang jaiaken naar de vroongronden {i daar zijn aangelegd. Dat ge- 1^1 als hel niet mogelijk is de las! daar zeewaarts met zand te «sterken. ït dagelijks provinciebestuur tójft dit in antwoord op de wties die zijn ingediend op pntwerp-kus tp lan Zuid- fet-Waleheren. De eerste igize blijft om de zeedijk rich el zee sterker te maken, maar |l is nog steeds niet duidelijk dat haalbaar is. Daarom fordt rekening gehouden met een 'terugvaloptie'. Aanvanke lijk Meld die in om de dijk met een steenverharding aan de bin nenzijde te verstevigen. Op aan dringen van de Stichting Duin behoud, de Kamer van Koophan del en de Provinciale Commissie Omgevingsbeleid wordt daar van afgezien. Hun voorkeur is om de dijk met zand aan te vul len. Verduining en vergroening, heet dat in termen van Duinbe houd. Gedeputeerde Staten heb ben dat advies overgenomen, omdat zij inzien dat dat beter aansluit bij de vroongronden die aan de andere kant van de Schelpweg zijn aangelegd. Staatsbosbeheer heeft eerder ge pleit voor het verwijderen van de Schelpweg en het creëren van een groter natuurgebied door de duinen en de vroongron den in elkaar over te laten gaan. Dat voorstel is toen al afgewe zen. Onder anderen de gemeente Veere en de dorpsraad en de on dernemersvereniging in Westka pelle zagen dat niet zitten, om dat het dorp slechter bereikbaar zou worden. De landwaartse ver sterking met zand kan wel wor den gezien als een compromis, beaamt L. Dekker van het pro jectbureau Zwakke Schakels. Het zou een meer natuurlijke overgang worden, waarbij de weg kan blijven liggen. Welke vorm van kustverster- king ten noorden van Westka pelle de grootste veiligheid biedt tegen superstormen, moet de komende maanden blijken. Alle varianten voor de kustver- sterking worden op hun haal baarheid en gevolgen onder zocht. Daarin wordt ook geke ken naar de gevolgen voor de omgeving. Het veranderde alternatief bij Westkapelle is de enige inhoude lijke wijziging van het kustplan Zuidwest-Walcheren. Alle ande re opmerkingen zijn voor het da gelijks provinciebestuur geen aanleiding geweest het plan te veranderen. Westduin Gedeputeerde Staten herhalen dat hotel Westduin bij Dishoek gewoon kan blijven bestaan, on danks de keuze voor een ingrij pende landwaartse kustverster- king. De eigenaren van het hotel maken zich al geruime tijd grote zorgen over hun toekomst. Zij hebben recent flink geïnves teerd in uitbreiding en vernieu wing en zijn bang dat zij die uit gaven niet kunnen terugverdie nen als zij door het project Zwakke Schakels zouden moe ten verhuizen. Van verhuizing zal geen sprake zijn, stellen GS. Hoe ver de dui nen bij Dishoek landwaarts ver sterkt moeten worden, zal uit na der onderzoek blijken. De eige naren van hotel Westduin wor den daarbij betrokken. GS doen wel de harde toezegging dat het hotel 'in alle varianten behou den en bereikbaar zal kunnen blijven'. woensdag 27 september 2006 wil Chauffeur vast voor drugssmokkel TERNEUZEN - Een 36-jarige vrachtwagenchauffeur uit Noordgouwe wordt verdacht van heroïnesmokkel naar Engeland. De douane in Dover trof op 7 augustus bij een controle van de truck met oplegger circa dertig kilo heroï ne aan. De Noordgouwenaar had die dag een trailer met chocola de in Gent opgehaald met bestemming Engeland. Volgens raadsman A. Bals heeft zijn cliënt niet geweten dat er tus sen de lading (chocolade) de harddrugs zat verstopt. „Hij heeft de vracht in België opgehaald. De trailer was verze geld. Hij zou wel gek zijn om dat risico te nemen, want er wordt veel gecontroleerd in Engeland", reageerde de strafpleiter. Sinds 7 augustus zit de beroepschauffeur in Engeland in voorarrest. De zaak wordt volgens Bals over een paar we ken voorgelegd aan de Magistrates Court (de lagere recht bank). „Deze rechtbank moet beslissen of de zaak wordt doorverwezen naar de Crown Court (de hogere recht bank). Ik verwacht wel dat dit zal gebeuren." De strafplei- ter zal samen met een Engelse advocaat zijn cliënt verde digen. Motorrijder zwaar in de fout MIDDELBURG - De reactie van de Middelburgse politie rechter A. Janssens-van Kampen op het buitengewoon hoog alcoholgehalte (1.320 microgram) dat een :42-jarige; motorrijder uit Terneuzen had geblazen, sprak voor zich. „U moet een gewoontedrinker zijn, want veel mensen- overleven deze score niet eens." De Terneuzenaar werd conform de eis veroordeeld tot achttien maanden rijontzegging en 42 uur werkstraf. De man had 21 juli zes keer zoveel alcohol gedronken als is toegestaan toen hij rond middernacht op de Binnenvaart- weg van Terneuzen op zijn motor werd aangehouden „Ik had die avond thuis gedronken, maar ik moest mijn mo tor nog in de garage zetten." Agenten op een mountainbike hadden de verdachte zien rijden. Ook officier van justitie L. Boogert was verbaasd dat de man in die staat nog kon rijden. „Gezien het alco-; holpercentage zit u in de finale. LT bent zwaar verslaafd: aan alcohol. Daar zult u hard aan moeten werken." De- Terneuzenaar zei contact te hebben gezocht met zijn huis arts. Drankrijder blij met aanhouding MIDDELBURG - Een 50-jarige inwoner uit Schoondijke kwam gisteren voor de Middelburgse politierechter- A. Janssens-van Kampen met de schrik vrij. Hij werd- door de politie 21 juli in Cadzand dronken op zijn motor betrapt. De man blies 830 microgram, maar wist gisteren de offi cier te overtuigen van bijzondere omstandigheden. „Ik was overwerkt en helemaal doorgedraaid. Ik had een fles; wijn op. Gelukkig heeft de politie mij aangehouden." Hij- vertelde geschrokken te zijn van de uitslag van de blaas- test. „Ik heb een ernorm schuldgevoel", zei de onderne mer, die zijn rijbewijs niet kan missen. De Schoondijke-; naar, die tot gisteren een blanco strafblad had, had met-, een hulp gezocht. „Het is niet zonder risico wat u heeft gedaan, maar u' heeft gelukkig een aantal stappen ondernomen. Dat valt; te prijzen", merkte de officier L. Boogert op. Hij eiste 800; euro boete en acht maanden voorwaardelijke rijontzeg ging. De politierechter nam de eis over. Bezorgklachten: 0800-0231231 opmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 «30 EB MIDDELBURG Tel; 0118-493000 Fax; 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pze.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl van onze regioredactie GOES - De politie heeft verschil lende personen aangehouden die betrokken zijn geweest bij diefstallen van bliksemaflei ders. De vermeende hoofddader, een 24-jarige man uit 's-Gravenpol- der, heeft bekend van zes gebou wen de bliksemafleider te heb ben weggenomen. Een 20-jarige Goesenaar is een paar maal met hem meegèweest op het dievenpad. Ook hij is aan gehouden. Een 26-jarige inwoner van 's-Gravenpolder werd aangehou den, omdat hij een aantal keren zou zijn meegereden om het ko per van bliksemafleiders in te le veren bij oud-ijzerhandelaren. Twee opkopers van het koper zijn aangemerkt als heler en der halve ook aangehouden. Het, gaat hier om twee Goesenaren," een 51-jarige en een 37-jarige. De 24-jarige Bevelander heeft; enkele duizenden euro's ver-: diend met het stelen van het ko per. De diefstallen vonden in de afgelopen twee maanden plaatsr Tegen alle daders en mededa-, ders wordt proces-verbaal opge-: maakt én zij mogen zich binnen kort voor een rechter verant-; woorden. Caravan leeg VLISSINGEN - Op de Van Ho-": gendorpweg in Vlissingen is tus sen maandagmiddag één uur en'; gisterochtend half acht een ge-.' parkeerde caravan leeggehaald.: De eigenaar mist een radio, ka chel, koffiezetapparaat, water koker en een paar handdoeken. het alfabet van Zeeland WGGGNGR dagbladen bodschappen roor ouderen ii Westkapelle [ESTKAPELLE - In Westka- kunnen ouderen of hulpbe- Hvcnden zich aanmelden voor mi boodschappendienst. j salie Hengst wil donderdag- aidag mensen naar de winkels j Westkapelle brengen en ze i-ji boodschappen laten doen. ^vergoeding voor het vervoer slwee euro. Inlichtingen bij [Knijpers: 0118-583687 van de ichting Welzijn Veer-e. agenda 'mEKACTIVITEITEN I iMBURG - Schuttershof, 19.00 - lOuur; Gym vanaf vijftig jaar; 3DELBURG - Kinderboerderij de pperhoeve, 13.30 uur en 14.30 uur: bsjrtocht voor kinderen van 4 tot 13 IEERE - Gymzaal Zanddijk, 9.15 -10.15 wGym vanaf vijftig jaar; iHAkkoord, Oudestraat, 13.30 - 16.00: j^sardensoos; (IISSINGEN - Sporthal Baskensburg, SMuur: Power yoga; OUTELANDE-13.00-17.00 uur: Open- ic'jig bunker. Te Quiero brengt Weer of geen Weer SEROOSKERKE (W) - Alge meen gemengd koor Te Quiero brengt zaterdag het concert 'Weer of geen weer'. Het Zierik- zees Klarinet Ensemble werkt hieraan mee. Op het programma staan alle maal nummers die iets van doen hebben met het weer, van Sin- ging in the Rain tot Good Day Sunshine. Het concert begint om 20.00 uur in de Zandput in Serooskerke, aanvang 20.00 uur. Rerserveren: 0118-616041 of loniarijnberg@hotmail.com Advertentie klederdracht gekleed, gisteren zelfs op z'n zondags. „Ja, dat had de presidente gezegd, dus dat heb ik gedaan. Ik wist ook niet waarom. Ja nu wel", lacht ze. Zo veel jaren vrijwilligerswerk, dat ging eigenlijk heel vanzelf. „Ik ben pas laat getrouwd, dus ze vroegen mij overal voor. Toen ik trouwde, ben ik minder gaan doen. Dat doe je immers niet hè, als vrouw, zo vaak 's avonds weggaan." Naaien Behalve bij de vrouwenbond heeft ze ook bij de meisjesvereni- ging gezeten, vertelt ze. „Dat was voor de oorlog. Daar moes ten we kleren naaien voor be jaarden. Hemden, broeken. Maar ja, dat was voor vissers hè, en dat vissersspul is niet zo moeilijk." Nu ze bijna tachtig is, is ze niet meer zozeer de grote steun voor anderen, maar krijgt ze zelf hulp. Dat valt haar heus niet zwaar. „Het zijn heel lieve meiden hoor. En bovendien, ik help zelf nog steeds wel mee hoor. Ik kan nog wel wat." foto Lex de Meester door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Een eer? Me vrouw Hoek-Marijs kijkt nog eens met een schuin oog naar de koninklijke onderscheiding die burgemeester Schouwenaar haar zojuist heeft opgespeld. „In ieder geval wel heel leuk. De echte eer komt Hem toe, want Hij heeft me de gezondheid ge schonken om al dat werk te kun nen doen." Tja, glimlacht de Arnemuidse, zo is ze opgevoed dus zo voelt ze dat. Maar dat neemt niet weg dat ze ontzettend trots is op de onderscheiding. En enorm ver rast. „Ik weet niet wat me is overkomen", stamelt ze, en Mjkt nog weer eens schuin naar bene den. „Het is toch wat hé." Het lintje - Lid in de Orde van Oranje Nas sau - heeft mevrouw Hoek-Ma rijs (79) gisteravond gekregen voor haar vele vrijwilligers werk. Vijftig jaar was ze lid én be stuurslid (tweede presidente en secretaris) van de vrouwenvere niging Ruth van de hersteld her vormde kerk in Arnemuiden, 25 jaar bovendien lid én bestuurs lid (secretaris) van de Neder lands Christelijke Vrouwen Bond, en 18 jaar lid én bestuurs lid (secretaris) van de zangver eniging De Lofstem. „Nee, ik ben nooit eerste presi dente geworden. Ik ben niet vrij postig, laat mij maar wat op de achtergrond." Bovendien heeft ze jarenlang haar ouders ver zorgd, tot hun overlijden, en een dorpsgenote geholpen, onder meer met het aankleden in dracht. Zelf gaat ze ook nog in (Advertentie) (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11