PZC Bijna alle schadehuizen verkocht Vlissingen verslaat Middelburg Lage politieke opkomst bij actie voor tolvrije tunnel Roep om steun voor behouden Cool FM Modeshow Moeilijk Belangenvereniging Koningstraat vindt regeling te mager Gemeente wil blauwe vlag Banjaardstrand Het cadeau van de jarige Wegenwacht® is onderweg Nu in Zeeland maandag 25 september 2006 (Advertentie) Bruid bruidegom Dinsdag 3 oktober a.s. Ontvangst: 19.30 uur Aanvang: 20.00 uur Locatie: Mercedes Benz Van Oeveren-Vervaet Albert Plesman 2, Goes Kaarten a 10,- verkrijgbaar bij: (Of aan de zaal, op-op) VLISSINGEN - Helaas voor Middelburg: het was Vlis- singen die zaterdag King of the Channel werd. De he le dag roeiden teams uit Middelburg en Vlissingen te gen elkaar in het Kanaal door Walcheren. Gemeente raadsleden uit Vlissingen tegen collegeleden uit Mid delburg, Woongoed tegen L'Escaut en Lionsclub Vlis singen tegen die van Middelburg. Een totaal van 24 ploegen worstelden zich door vier kilometer kanaalwater tussen de Schroebrug en het botenhuis vlak voor de Keersluisbrug. Met als klap stuk de finale sloepen- en drakenbootrace tussen stu denten van de Hogeschool Zeeland en die van de Roosevelt Academy. En tja, dan heeft Middelburg toch echt het nakijken. De HZ lag al snel aan kop en hoewel het nog even kwam tot een nek-aan-nekrace, waren het toch Vlissingse studenten die wonnen. Uit eindelijk lag de Scheldestad met één uur en negentien minuten tien minuten voor op haar stadsgewestelijke buurman. De organisatie is tevreden. Kim Reijnierse: „De race tussen de scholen heeft alles in zich om een traditie te worden. Dat doen we volgend jaar weer. Maar dan vanuit Middelburg. Daar heeft burgemees ter Schouwenaar me al toe uitgedaagd." foto Ruben Oreel Campagne digitale tv-uitzendingen HEINKENSZAND - De gemeente Borsele heeft minister Van der Hoeven van Onderwijs onlangs in een brief ge vraagd een uitgebreide voorlichtingscampagne te gaar voeren over de omschakeling van analoge naar digitale te levisieuitzendingen. Veel mensen in het buitengebied zullen daarmee te ma ken krijgen, aldus het Borsels gemeentebestuur, omdat zi geen kabeltelevisie hebben en een aantal nog een antenn< gebruikt om (analoog) televisie te ontvangen. Het verzoek van Borsele om een informatiecampagne wa: overigens bij het schrijven van de brief vorige week al ach terhaald. Van der Hoeven en haar collega Wijn (Economische Za ken) hebben 15 september reeds meegedeeld per direc voorlichting te gaan geven, met folders, radiospots en ad vertenties in dagbladen. Om ervoor te zorgen dat iedereen maatregelen kan ne men, bijvoorbeeld een satellietschotel aanschaffen, is d< omschakeling opnieuw naar achteren geschoven, naar d< nacht van 10 op 11 december dit jaar. Aanhouding na huisvredebreuk MIDDELBURG - Een 22-jarige man uit Zoetermeer i: vrijdagnacht om 5.20 uur aangehouden in een woning aar de Prinses Margrietstraat in Middelburg. Hij was tege) de wil van de bewoonster binnengedrongen. Daarvoo: had hij de voordeur ingetrapt. De man is ingesloten. De oorzaak ligt in de relationeli sfeer. Winkeldievegge Goes aangehouden GOES - Bij een winkel aan het Schuttershof in Goes is za: terdagmiddag' rond vier uur een winkeldievegge aange houden. Het veertienjarig meisje uit de gemeente Kapelle had eer paar schoenen uit de winkel meegenomen zonder te beta len. Ze kon worden betrapt doordat het alarm in een van dl detectiepoortjes afging. Het personeel van de winké hield haar aan en droeg haar over aan de politie. Duikongeval bij Den Osse DEN OSSE - Een 42-jarige duiker uit Rijswijk is zater dagmiddag in problemen geraakt in de haven van Den Os: se. Rond half twee is de man tijdens een oefenduik veel b snel opgestegen. Zowel de traumahelikopter als een ambu lance heeft eerste hulp verleend. De duiker is met de trau! mahelikopter naar het ziekenhuis in Antwerpen ge bracht. Daar is hij ter observatie opgenomen. door Raymond de Frel richting) ook de WD aan de ac tie deel. In Hulst sloot alleen All TERNEUZEN - Ruim 2500 gemeen Belang zich aan bij d; Zeeuws-Vlamingen hebben za- handtekeningenjagers van d- terdag in Sluis, Hulst en Terneu- SP. In Terneuzen betuigde al zen een handtekening gezet leen GroenLinks openlijk steui voor een tolvrije Westerschelde- aan de actie. „De opkomst val tunnel. De deelname van politie- me tegen, hoewel het merendee ke partijen aan de actie viel ini- van de Zeeuws-Vlaamse politie tiatiefnemer Janco Dees van de ke partijen wel op een ander- Socialistische Partij (SP) echter manier heeft laten blijken de ac wattegen. tie te steunen. Partijen als d- SGP en het 'CDxA in Terneuzei Dees richtte samen met een aan- deden niet mee, omdat zij dit on tal partijgenoten het comité Tun- derwerp al een gepasseerd sta neltolvrij.nl op, om te laten zien tion vinden. En de Terneuzens- dat de meeste Zeeuws-Vlamin- PvdA zag het nut van de acti- gen ontevreden zijn over het feit niet in. Zij denken dat dit geei dat ze voor het gebruik van de gewicht in de schaal legt, omda tunnel extra moeten betalen, ter- natuurlijk bijna alle Zeeuws, wijl ze via de (wegen)belasting Vlamingen als vanzelfsprekem al meebetalen voor de infrastruc- voorstander van een gratis toe tuur in het hele land. „We beta- gankelijke tunnel zijn", aldu len ook voor wegen in Amster- Dees. dam en bruggen in Zwolle, dus GroenLinks-raadslid P. Clijsei waarom moeten we voor de Wes- vindt dat onzin. Hij deed zater terscheldetunnel nog eens een dagmiddag op de Terneuzens- extra duit in het zakje doen?", Markt wel zijn best om zovee hield Dees passanten in de een- mogelijk krabbels op te halen tra van Sluis, Hulst en Terneu- „Want het is toch van de zo tb zen voor. dat wij moeten betalen om in d- Met een handtekeningenactie in rest van Nederland te komen de aanloop naar de landelijke En als België straks het wegen verkiezingen hoopte het comité vignet invoert, zitten we hier a zoveel mogelijk politieke par- helemaal in een tariefsgevang'e tijen achter zich te scharen. De nis. Natuurlijk, vrijwel all actievoerders probeerden in el- Zeeuws- Vlamingen zijn voo ke plaats binnen twee uur zo- een tolvrije tunnel. Maar als da veel mogelijk handtekeningen zo is, mag dat toch woi'den ge te verzamelen. Met 2500 pen- hoord? Wij hebben ook recht O] nenstreken toonde Dees zich goede infrastructuur, zonder t een tevreden man, al stelde de worden gebruikt als melkvee." opkomst van de Zeeuws-Vlaam- Dees wil de handtekeningen bi se politiek hem teleur. een nog te organiseren debat ii In Sluis nam behalve de SP (een de aanloop naar de Tweede Ka Sluise tak is volgens Dees in op- mei-verkiezingen aanbieden. zeeuwse almanak Die Middelburgse was 's mid- veel heb gemopperd, maar ma- dags op weg naar de verjaar- ma heeft het zwaar nu ze niet dag van een klasgenootje van meer rookt. een van haar twee kinderen. Haar driejarige dochter voel- Op de fiets verontschuldigde de met haar mee. ze zich bij haar zesjarige „Ik heb het ook moeilijk, ma- zoon. ma, nu ik mijn fopspeen niet Sorry dat ik vanochtend zo- meer mag gebruiken! Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes' Axelaar gewond bij ongeluk AXEL - Een 27-jarige automobi list uit Axel is zaterdagochtend na ccn eenzijdig ongeluk op de Ziiidsingel in zijn woonplaats met hoofdletsel naar het zieken huis in Terneuzen gebracht. De man raakte rond zeven uur de macht over het stuur kwijt en reed tegen een boom. Zijn auto krulde met de linkerzijde rond de boom, waardoor de man met zijn benen klem kwam te zitten. Behalve verwondingen aan zijn hoofd heeft de Axelaar wellicht ook rag-, nek- en beenletsel op gelopen. (Advertentie) door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - De fractie van de PvdA in Middelburg wil niet dat het college Cool FM zomaar van de subsidielijst schrapt. Eerder deed de gemeente Vlissin gen het, maar nu heeft ook de ge meente Middelburg de subsidie aan Cool FM vanaf 2008 stopge zet. Het totale bedrag van bijna 45.000 euro kan de stadsomroep van Middelburg en Vlissingen niet missen. Voorzitter J. Jansen liet eerder al weten dat zijn om roep zonder dat geld geen be staansminimum meer heeft. Het is dan over en uit. Maar de PvdA-fractie wil dat niet over haar kant laten gaan. Fractievoorzitter S. Szarafinski vindt dat het college in Middel burg wel heel gemakkelijk rede neert. „Zij zegt: als Vlissingen geen subsidie geeft, doen wij het ook niet. Dat is voor ons te kort door de bocht." De fractie dient tijdens de raads vergadering van vanavond een motie in om Cool FM in elk ge val uit de bezuinigingsronde te halen. „De omroep is te belang rijk om zomaar af te schrijven. Ze zenden bijvoorbeeld ook onze raadsvergaderingen uit. Die worden goed beluisterd." „Misschien kunnen we Vlissin gen overhalen om alsnog subsi die te verstrekken. Of misschien vinden we een andere modus. In elk geval moet de raad erover discussiëren. Dat is nu nog niet gebeurd. En ik wil ook wel eens van andere fracties horen wat ze van dit voorstel vinden." KAMPERLAND - Het is de ge meente Noord-Beveland wat waard om de blauwe vlag voor het Banjaardstrand, tussen de Veersedam en de Oosterschelde- kering, in de wacht te slepen. Het college van B en W wil daar voor 50.000 euro investeren in extra voorzieningen en jaarlijks 10.000 euro uittrekken voor het schonen van het strand met een 'beachcleaner'. De extra voorzie ningen zijn: vervanging toiletwa- Betrapt BRESKENS - Een veertigjarige automobilist is zaterdagavond om tien voor half acht in zijn woonplaats Breskens betrapt op het rijden onder invloed van al cohol. Uit een blaastest in de J.F. de Millianostraat bleek dat de man ruim drie keer te veel al cohol had gedronken. gen, aanleg drukriolering, plaat sing twee pompen en voorlich- tingsborden. De blauwe vlag is een kwaliteitskeurmerk voor stranden. Om voor 2007 met suc ces een gooi te doen naar de vlag moeten de investeringen ruim voor het toeristenseizoen gedaan zijn. De gemeenteraad beslist er donderdagavond over. SSWgERNEMEN MET ^(GITALE MEDIA Mèt'adviezen van: Sony muziekuitgeverij, Syntens, KPN-telecom, AAC Cosmos, Promoshol Paree Elektro-Telecom, Remaco videoproducties promotie, Zuid-West Automatisering, Shop Around the Clock BV en Florad Marketing Group. *jinnrNadia Berkelder MIDDELBURG - Ruim ander half jaar na het bouwputdrama jn Middelburg zijn bijna alle huizen in de Koningstraat ver kocht aan de gemeente. Eén be woner weigert nog te verkopen. De gemeente heelt ook dat pand nodig om nieuwe huizen te kun nen bouwen. jijladat de huizen in de Koning- slraat zwaar beschadigd raak- |en door de lekke bouwput, stel de de gemeente een regeling in. pe bewoners van de Koning straat mochten hun huis verko pen aan de gemeente. Toen de t|emeenteraad afzag van de bouw van een theater, werden kie woningen betrokken bij de 'bouwplannen voor een nieuw foonwijkje. De woningen zou den worden gesloopt. Dit voor jaar besloot de gemeenteraad om een termijn te verbinden aan de aankoopregeling. Bewoners kregen nog drie maanden de tijd om te verkopen. Vier bewoners hadden dat toen nog niet ge daan. Niet logisch Nu de regeling officieel is beëin digd - het aanbod was geldig tot begin september - is er nog één bewoner die niet heeft verkocht. ''De gemeente is ondanks het aflo pen van de regeling nog steeds in onderhandeling, zegt wethou der A. de Vries (PvdA). Hij zegt nog niet nagedacht te hebben over de stappen die de gemeente neemt als de bewoner blijft wei geren. Hij noemt het 'niet lo gisch' om te onteigenen. „Ik be grijp dat de gesprekken con structief verlopen." •De projectontwikkelaar die wordt gekozen om het wijkje te bouwen, zal de gesprekken moeten voortzetten. De woning staat precies in het rijtje waarvoor de plannen zijn ge maakt. Uit gegevens van het Kadaster blijkt dat de gemeente 120.000 tot 180.000 euro heeft betaald voor de woningen. Van één wo ning is nog geen koopsom gere gistreerd. De Vries noemt die prijzen 'marktconform'. De ge meente is niet van plan om de laatste bewoner zo'n geweldig aanbod te doen dat hij alsnog toehapt. „Het instellen van die termijn was juist bedoeld om te laten zien dat we geen geweldi ge aanbiedingen doen. De wo ningen zijn tegen taxatiewaarde gekocht. Het wordt netjes gere geld, maar het kan nadrukkelijk niet zo zijn dat we tienduizen den euro's extra geven. De men sen worden netjes schadeloos ge steld." In totaal heeft de gemeen te tot nu toe ruim twee miljoen euro uitgegeven aan de aankoop van beschadigde woningen rond de bouwput. De bewoner zelf wil niet reage ren. Belangenvereniging Van A tot Z vindt dat de gemeente wel erg zuinig is geweest. „Voor het bedrag dat men krijgt, kan nie mand iets vergelijkbaars ko pen", zegt woordvoerster L. Cla- rijs. „Niemand is erop vooruit gegaan. De gemeente heeft dit veroor zaakt, die moet ervoor zorgen dat alles ruimschoots wordt gecompenseerd. Niemand wilde eigenlijk weg. Veel mensen heb ben verkocht omdat ze het niet langer aankonden." Ook een groot deel van de achterblijvers in de buurt hebben de schade nog niet ver goed gekregen. Binnenkort worden de resultaten verwacht van de contra-expertise die veel bewoners hebben laten uitvoe ren. Advertentie De Wegenwacht bestaat 60 jaar. En wie jarig is trakteert! Ziet u de Volkswagen Touran met gele strik rijden, ga dan snel naar anwb.nl en kijk hoe u kans maakt om deze autot.w.v. 25.000,-te winnen. Let goed op, want op 26 september a.s. rijdt ons cadeau in uw provincie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9