rerneuzen gered door toevalstreffer Aanvallend spel HVV'24 loont zc Halfblind paard wint in Renesse Knap gelijkspel van Cadzand Koewacht gunt RIA W. geen kans Hoofdplaat en Groede zijn nu ook koploper genstander Internos verliest zijn hoofd en ziet vier keer rood «WACHT - Koewacht be- gisteren tegen RIA W. dat „oii ploeg is waarmee reke- i, gehouden moet worden in Jienlt klasse A van hel zon- „oetbal. De matige competi- elail werd met een 2-0-zege .gepoetst. „Verdiend", glun- j* winnend coach Rudy Riet- i swieht-Bia-W was een duel ij 'iirin inzet en passie de boven- maandag 25 september 2006 z21 toon voerden. Dat maakten de wedstrijd van het begin tot het einde boeide. RIA W. was mach teloos. „Al hadden we nog twee uur ge voetbald, zelfs dan zouden we nog niet gescoord hebben. Het liep allemaal mis op de beslis sende momenten", blikte coach Mare de Kunder van de West- dorpse formatie terug. RIA W. kwam tot niet één echt uitge speelde kans. Voor rust resulteerde de gezon de agressie van de thuisclub in een doelpunt van Johnny Len- sen (45e minuut). Hij speelde zich knap vrij en schoot buiten bereik van doelman Erwin de Roover de bal in de touwen (1-0). Nadat Rietjens Rein de Hoogd, vaste bewaker van spits Arno Verlinde, gewisseld had voor Danny Vlasserirood, kreeg Koe wacht na de pauze meer greep op de wedstrijd. Via Jacky Lam bert, Dominique Verlinde en Ro bin Mariman, kwam er steeds meer dreiging van de thuisclub. De genadeslag was een kwestie van tijd. Die kwam op het moment dat Lorenzo d'Hont zijn maatje Ma riman op rechts in de diepte stuurde. De aanval werd door dé kleine spits van de Koewach tenaren voortgezet met een afge meten pass op de inkomende Verlinde: 2-0. Koewacht-RIA W. 2-0 (1-0). 45. Jo hnny Lensen 1-0, 73. Dominique Verlinde 2-0. Scheidsrechter: J. Vos (Rosmalen). Aantal toeschou wers: 150. Koewacht: Danny Pijcke, Harald Verschuren, Dimitri Verlinde, Ru dy Govaert, Rein de Hoogd (57. Danny Vlassenrood), Wim van Gorp, Lorenzo d'Hont, Jacky Lam bert, Johnny Lensen, Robin Man man (85. Kristof Coenen), Domini que Verlinde. RIA W.: Erwin de Roover, Sven Boelens, Maarten Kolijn, Menno den Dekker (57. Rick Klasen), Ruud Audenaerd, Tïmon van dei- Hooft, Arno Verlinde (57. Cliaab- nia Mehdi), Gert-Jan Vael, Dennis van Leeuwen, Tom de Smet (46. Stefan Burbach). cArMriyvan der Hooft jf REUZEN - Met de toppers ten Desk en Nuenen in het ^uitzicht behield Terneuzen jjjienniddag zijn ongeslagen Ülus in de eerste klasse van ld zondagvoetbal. De ploeg j. -ui trainer Ardian Lekaj leek te- a io het onderaanstaande Inter- i).; op een 1-1-gelijkspel af te jan, maar werd in de blessure- ji gered door een toevalstref- rvan Mario de Fouw: 2-1. jielen als een koploper deed [sneuzen niet. De Zeeuws-Vla- iingen lieten zich te vaak terug- Hogen door de tegenstander en nmeix maar sporadisch tot agoed lopende aanval. Uitein- ijk was het meer te danken 40 het feit dat Internos in cle 1 tovaii de wedstrijd het hoofd klooi' dan aan vlot aanvalsspel ilde overwinning' nog binnen- slaald werd. iérmaal rood was er zelfs voor nummer laatst van de rang- jt, voor Ferdi van Haperen, iiihck Beijers en leider Cor van zrHeijden tijdens de reguliere teeltijd en voor Patrick van rongelen na afloop van het iel, «wel Terneuzen zich over het (gemeen ook niet onbetuigd iet,was Ardian Lekaj na afloop iet ontevreden over de wijze Rurop zijh spelers zich hadden ii* smanifesteerd. [Hoe jong deze ploeg ook nog is, rij hebben wél volwassenheid •hoond op de momenten die jarom vroegen. Verder dan het öriebanders De Kastanje t competitie i 1LOOSTERZANDE - Nog voor li landelijke competitie drie- ianden groot is begonnen heeft lil team van De Kastanje zich liniggctrokken. De ploeg hikt tigen de grote reisafstanden no. teamleider Jo Boogaert: „Toen »e inschreven, dachten we met teams uit Zeeland dicht bij uis te kunnen blijven. Maar tón de indeling bekend werd, keken de Zeeuwse teams over hee poules te zijn verdeeld. Kt waren we ervan uitgegaan hl we vaker in het weekeinde sniden spelen, maar de meeste Ms in Noord-Brabant moeten 'arde week worden gespeeld." Sterk begin van triebanders Royal/De Parel GOES - De driebanders van Soyal/De Parel kwamen in de We divisie van de landelijke tompetitie driebanden groot Md voor de dag. De ploeg speel- k met 4-4 gelijk tegen J&W Heelrogroep, één van de titel kandidaten. ff tij en kwamen er dankzij de jeugd. Jens van Dam taakte op een schitterende wij- li een achterstand van 11-1 Md en kraakte zijn tegenstan-. e^r Kees Martens. Kl apstuk van avond was de partij tussen Wschalckx en Mathieu Vle- Mt. Binnen de kortste keren tlond het 15-15 na 16 beurten, •oen produceerde Vlerick een Se van 6 en was het gat ge haakt. t Baeyens-Tonny Dobbelaere 49; J. van Aert-Eddie van wthem 35-32, 47; J. Goedschal- «r-Mathieu Vlerick 23-30, 33; K. 'Mens-Jens van Dam 23-30, 47. Café Biljart Reseda debuteerde M een 6-2-overwinning op «khoorn 3 uit Oosterhout. jheo Platjouw en Peter Snel- ;ers §aven hun tegenstanders «f nakijken. Rob Duitemeyer >on ook, Johan van der Dussen Moor. De Geslootene Boom opende het seizoen met een 'cspel tegen Ortgiess De- Rien Sandrini en Ben - zorgden voor de winst- Mjjen. JMgjess Detachering-De Gesloot- ö"°m 4-4: Hans Molier-Albert •Wnte 30-14, 32; Jef Burre- ■ans-Rien Sandrini 19-25, 43; Ad 'fist-Willie van Dorst 25-19, 56; 7s v"'iaar~Ben de Waal 1.7-20, randje zijn wij niet gegaan!" De matige vorm waarin Terneuzen tegen Internos verkeerde kwam vooral voor de rust aan het licht. De thuisclub kon geen moment' greep op het middenveld krijgen en kon zodoende ook zelden tot een goed lopende aanval komen. Die ene keer waarop dat wel ge beurde was het meteen raak ook. In de 18e minuut krulde Remco van Leeuwen de bal na een prachtige combinatie tussen Mario de Fouw en Daryl Rawid jan vanaf links fraai in de verste bovenhoek: 1-0. De vroege voor sprong kon Terneuzen echter niet over de drempel helpen. Het meeste balbezit was na de rüst voor Internos, dat de druk opvoerde nadat Ardian Lekaj op links twee wissels had moe ten toepassen. „We lieten ons toen te ver terugdringen op ei gen helft", vond Lekaj achteraf. „Bovendien waren we niet goed in de omschakeling." In de 77e minuut kreeg Terneu zen daarvoor de rekening gepre senteerd toen Dennis de Kraker de bal tegen de hand kreeg en Rob de Waal de toegekende strafschop benutte: 1-1. Omdat Terneuzen daarna aanvallend onmachtig bleef, leek dat ook de eindstand te worden. Totdat in de blessuretijd Mike But na een scheidsrechtersbal in het straf schopgebied Dennis de Kraker in stelling bracht en diens schot door' Mario de Fouw met het hoofd verlengd werd: 2-1. In de twaalf minuten blessure tijd verloor Internos het hoofd. Tien man (eerder was Ferdi van Haperen al met tweemaal geel weggestuurd door arbiter Bos) werden er negen, omdat Yorick Beijers Dennis de Kraker in het gezicht sloeg. Na afloop werd ook Patrick van Drongelen nog eens met rood bestraft wegens het bedreigen van assis tent-scheidsrechter Cor van den Berg. Terneuzen-Intcrnos 2-1 (1-0). 18. Remco van Leeuwen, 77. Rob de Waal 1-1, 92. Mario de Fouw 2-1. Aantal toeschouwers: 250. Scheids rechter: C.W. Bos (Eindhoven). Ge le kaart: Roel Alberti, Mike But en Daryl Rawidjan (allen Terneuzen), Maikel Mol, Mark Krijnen en Joost Luijten (allen Internos). Rood: Ferdi van Haperen (2x geel), Yorick Beijers, Patrick van Dron gelen en leider Cor van der Heij den (allen Internos). Terneuzen: Dennis Wondergem; Roel Alberti, Tim Faassen, Dennis de Kraker, Hans van Domme (61. Sinan Coban); Remco van Leeu wen, Mike But, Dwight van Hulle, Jarno Waebeke (58. Jules Bazel- ier); Daryl Rawidjan, Mario de Fouw (98. Niels Gommers). Daryl Rawidjan (rechts) stond aan de basis van het eerste doelpunt tegen Internos. doorJurqen Naeye HULST - HW'24, nieuwkomer in de derde klasse A van het zon dagvoetbal, is na vier speelron den nog steeds ongeslagen. Gis teren werd HSC'28 uit het Bra bantse Heerle verslagen. Na een wedstrijd met veel éénrichtings verkeer werd het 2-1 voor de Hulstenaren. HVV'24 viel gistermiddag aan, HSC'28 verdedigde. De tactiek van de bezoekers was duidelijk. Vanaf de eerste minuut trokken de Brabanders een rood-zwarte muur op rond het strafschopge bied, HW'24, zonder Robin MacTaggart (geschorst) en Chri- stoph Praet (nekblessure), had lang moeite met deze speelwij ze. Het centrum was hermetisch afgesloten en via de zijkanten viel weinig eer te behalen. De voorzetten van de flankspelers Jaimy de Visser en Tim Meche- linck werden door de boomlan ge verdedigers Patrick Dekkers en Nico van Wingerden eenvou dig weggekopt. Toch slaagde HW24 erin een opening te vinden. Na een half uur klopte Jari Vyaene zijn di recte tegenstander op snelheid, waarna hij doelman Bart Swee- re kansloos liet: 1-0. De thuisclub hoopte dat HSC'28 nu meer ruimte zou weggeven. Dat deed het ook, maar het pakte voor de thuisploeg anders uit. Zeven minuten na de openings treffer was de stand weer in evenwicht. Een vrije trap van Remco den Brok werd van dicht bij door Lars Machielse binnen- getikt: 1-1. HSC'28 volhardde na de rust in stug verdedigen, Het kreeg steeds meer greep op het spel van de Zeeuws-Vlamingen. Het uitblijven van een tweede doel punt leidde tot frustraties bij de spelers van HW'24. Wegens commentaar op de leiding kre gen Steffen de Weers en Jeroen Claessens een vrije trap tegen. Jari Vyaene deed er nog een schepje bovenop en kreeg voor zijn 'aanwijzingen' geel, Uit een stilstaande fase door brak Kana da Rosa Bernardo de impasse. Hij knikte na een hoek schop van Jaimy de Visser de verdiende 2-1 binnen. „Een be vrijdende treffer", vond Evert van den Berg. „We hebben het zelf spannend gemaakt door de kansen onbe nut te laten. Zij waren veel eff ec tiever. Eén kans, één doelpunt. Een wijze les, want er zullen meer tegenstanders met verdedi gende intenties naar Hulst ko men." De 20-jarige middenvelder kreeg zelf een kans op 3-1, maar raakte de paal. In de slotfase ontsnapte HW'24 aan de gelijk maker. Invaller Tobie Hopmans was doelman Tim Siersema al gepasseerd, maar de inzet van de 16-jarige aanvaller, die zeven tien dagen geleden zijn sleutel been brak, werd door Kieran O'Shea van de lijn gehaald. IIVV'24-HSC'28 2-1 (1-1). 31. Jari Vyaene 1-0, 38. Lars Machielse door Lucien Roelandt RENESSE - llona de Vrieze kon gisteren in de dressuurwedstrijd van de RV Renesse op een uitste kend debuut in de klasse Z1 te rugzien. De 24-jarige amazone uit Renesse stuurde Lucky Lord in de tweede proef met 208 pun ten naar de overwinning. Met een fraai uitgevoerde eerste proef gaf llona de Vrieze haar vi sitekaartje af. Lucky Lord toon de zich wel wat gespannen, maar maakte geen echte fouten. De score van 204 punten was meteen goed voor het eerste winstpunt en een fraaie tweede plaats. Een plaats die de combi natie overigens moest delen met de zestienjarige Oostburgse Romy Boeye met Narco onder het zadel. Achter de Brabantse Claudia Oomen die met Lexing ton het Zeeuwse duo twee punt- jers voor bleef. Voor Lucky Lord was het kenne lijk even wennen aan de omge ving. In de tweede proef toonde de veertienjarige ruin zich im mers al heel ontspannen. Vooral in de uitgestrekte gangen vorm de de combinatie een fraai plaat je. Elona de Vrieze: Lucky Lord is een heel fijn paard om te rijden, maar is aan één oog blind. Daar door is hij in het begin altijd een beetje kijkerig en wat gespan nen. In de eerste proef lukte het mij niet om die spanning er af te rijden. Maar in de tweede proef liep hij gewoon super." In de klasse M werd er wisse lend gepresteerd. Jurylid Mara de Bel: „Bij veel combinaties lag het tempo te hoog en waren de paarden erg onrustig. Daardoor verloren de ruiters de controle. Dat was goed te merken bij de overgang van de eenvoudige wis sels naar de stap. Daar ging het bij veel combinaties mis. Ook ontbrak het nogal eens aan vol doende verzameling." In de klasse M2 ging de overwin ning in beide proeven naar Alin- da Moes met de apart bewegen de Mr Omario. Een succes dat volgens de 21-jarige amazone uit Westkapelle te danken is aan haar trainster Tamara den Outer. „Omario is een paard met veel capaciteiten, maar niet Vijfde plaats Jens van Dam ROTTERDAM - Jens van Dam uit Sas van Gent boekte tijdens de nationale voorwedstrijden extra klasse libre jeugd een alge meen gemiddelde van 15,58. Te vens won hij drie partijen en ein digde daardoor op de vijfde plaats in de poule Rotterdam. Hij won in de tweede ronde in 12 beurten (250 caramboles) van Ricardo Goud. In de vierde ron de versloeg hij in 16 beurten Mi chael Vuurens en in de vijfde ronde zette hij zijn kortste par tij neer. Hoek 2 verliest op eigen veld HOEK - Eén week na de verrassende 2-0-overwinning op ASWH 2 leed het tweede elftal van hoofdklasser Hoek za terdag een nederlaag tegen Groote Lindt 2. Op eigen veld werd het 0-2. Onverdiend was dat niet, omdat Groote Lindt 2 over het algemeen het beste van het spel had en ook de meeste dreiging had. Ondanks de inbreng van vier eerste selectiespelers namen de bezoekers in de tweede helft binnen een tijdbestek van vijf minuten een 2-0-voor- sprong. Hoek 2 kwam niet verder dan een schot op de paal van Niels Dominicus en een inzet van Peter Hame link, die van de lijn werd gehaald. Tern. Boys Al terug op aarde TERNEUZEN - Na de even ruime als opvallende 0-4-overwinning van vorige week tegen Terneuzen Al kwamen de A-junioren van Terneuzense Boys zaterdag weer met beide benen op de grond. Op eigen veld verloor de middenmoter met 0-4 van HW'24. Mica Nikolajczyk opende op slag van rust de score. Daarna drong Terneu zense Boys wel sterk aan, maar was het HW'24 dat in het slotkwartier verder afstand nam. Met twee doelpunten van Robbert van Driessche en één van Hakan Cetin werd de eindstand op 0-4 bepaald. Nieuw verlies Terneuzen Al VLISSIiXTGEN - De A-junioren van Terneuzen leden op de vierde speeldag van de voetbalcompetitie de tweede ne derlaag. Uit tegen Vlissingen werd het 4-2. De thuisclub nam al vroeg in de wedstrijd een 1-0-voorsprong en bouw de die in de loop van de tweede helft uit naar 4-0. Pas daarna kreeg Soufian Doorns de ruimte om zijn seizoento taal met twee doelpunten uit te breiden. Terneuzen en HVV'24 onderuit TERNEUZEN - Voor de B-junioren van Terneuzen en HW'24 dreigt een seizoen zonder al te veel succes. Beide ploegen verloren zaterdag opnieuw, Terneuzen op eigen veld met 2-5 van Kloetinge en HW'24 met 5-3 van Dau- wendaele. Voor Terneuzen scoorden in het duel met cle nummer drie Jasper Vick en invaller Nick Claassen. Voor HW'24, dat halverwege nog met 2-1 leidde, troffen Ti mothy van den Branden en Ruben Gelderland doel. De 1-0 was een eigen doelpunt. Terneuzen Cl herstelt zich TERNEUZEN - Na de 4-1-nederlaag' van vorige week te gen Internos Cl was er dit keer voor de C-junioren van Terneuzen een overwinning op Dauwendaele Cl: 1-2. Wil- co van Waes en Nick Claassen bogen in de tweede helft een 1-0-achterstand om. Vierde nederlaag Terneuzen Dl TERNEUZEN - Voor de D-pupillen van Terneuzen blijft het wachten op de eerste punten van het seizoen. Zater dag werd tegen FC Dordrecht alweer in cle vierde neder laag op rij geleden: 0-6. De ruststand was 0-3. De bezoe- kers waren wel beter, maar het verschil was minder groot dan de eindstand doet vermoeden. foto Camile Scheistraete 1-1, 66. Kana da Rosa Bernardo 2-1. Gele kaarten: Jari Vyaene, Dennis Rodrigo (HVV'24), Lars Machielse (HSC'28). Scheidsrech ter: P. van Loon uit Drunen. Aan taltoeschouwers: 225. HW'24: Tim Siersema; Steffen de Weers (75. Jorn Knibbeler), Job Ing- hels, Kieran O'Shea, Maarten Scheerders; Jaimy de Visser, Jeroen Claessens, Evert van den Berg, Tim Mechelinck; Kana da Rosa Bernardo, Jari Vyaene (78. Dennis Rodrigo). de gemakkelijkste om te rijden. Zelf was ik te lief voor hem. En daar maakte hij behoorlijk mis bruik van. Ik durfde hem ook niet af te straffen. Dankzij Tam ara lukt mij dat nu wel en dat helpt. Af en toe probeert hij nog wel eens wat, maar dat wordt steeds minder. Vandaag liep hij heel fijn." Julia Poppe heeft met Tresoir ook bepaald niet het gemakke lijkste jongetje van de klas on der het zadel lopen. Maar het lijkt dat de amazone uit Vrou wenpolder cle strijd om de lei ding in haar voordeel gaat be slissen. Met een tweede en vierde plaats toonde Julia Pope zich dan ook best tevreden. „Tresoir is een echte dondersteen. Een Fle- mingh-afstammeling, het zit in de genen. Hij loopt met gemak de proeven. Maar je moet steeds alert zijn of hij gaat er vandoor. Maar het gaat steeds beter. Bei de proeven waren goed voor een winstpunt." door Peter Snelders TERNEUZEN - Schoondijke moet in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal de koppositie delen met Hoofdplaat en Groe de, Schoondijke speelde gelijk bij Graauw, maar Hoofdplaat en Groede wonnen. Groede-SDO'63 4-2: Groede was in de eerste helft sterker en liep uit naar 3-0 door doelpun ten van Niels Verduijn, Ralf Kra mer en Bart van den Hemel. Nog voor rust scoorde SDO'63 tegen via Michel Colpaart. Een aandringend Groede kwam vijf minuten na de pauze op 3-2 door Rob d'Hont. Er was een ei gen doelpunt voor nodig om de 4-2 op het scorebord te brengen. Philippine-Hoofdplaat 0-3: Hoofdplaat had het beste van het spel. Het was dan ook ver diend dat het in de slotfase van de eei'ste helft uitliep naar 2-0 door doelpunten van Loek Tho- maes en Pascal Pijcke. Op slag van rust kwam het echter goed weg dat Timmy Goossens voor Philippine de lat trof. Toen Pas cal Pijcke kort na rust 0-3 liet aantekenen was het duel beslist. Sluis-Volharding 5-2: Sluis speelde een puike wedstrijd. De ploeg is eindelijk weer com pleet. Het liep uit naar 3-0 door doelpunten van Antonio Balza- ni, Martin Achtenhoven en Rafat Korkmaz. Nog voor rust scoorde John Sommeijer tegen. Hij liet kort na de pauze ook 3-2 noteren. Sluis hervond zich en trok de winst naar zich toe door treffers van Koen Quaak en Glenn de Ruijsscher. Kwadendamme-Oostburg 3-1: Een beter Kwadendamme kwam na acht minuten op 1.-0 door Martin Smaardijk. Tien mi nuten later liet Mario Mosiej 2-0 noteren. Na rust was Oost burg wel meer in balbezit, maar werd niet echt gevaarlijk. De wedstrijd werd beslist toen Ar- ne Honingh voor 3-0 zorgde. Daarna scoorde Rick Maenhout nog tegen. Graauw-Schoondijke 1-1: De teams waren de gehele wed strijd aan elkaar gewaagd. Schoondijke speelde verzorg der, maar Graauw toonde meer inzet. In de 65e minuut scoorde Claude Kornelis 0-1Tien minu ten voor het einde bepaalde Ka- rel Steijaert de stand op 1-1. Reserve vierde klasse. Terho le-Axel 2 3-1 j Terhole had het beste van het spel. Toch kwam de ploeg in cle achtste minuut op achterstand door Jeroen van de Heyden. Voor rust boog Terhole de achterstand om in 2-1 door treffers van Bart van de Meer en Bram Ingels. De beslissing viel twintig minuten voor het einde. Toen schoot een speler van Axel in eigen doel. van onze sportredactie GOES - Cadzand hield in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal Nieuwland op een gelijk spel: 1-1. Spui had geen moeite met Goes. Het werd 5-1. Nieuwland-Cadzand 1-1: De open kans die Carsten Féleus in blessuretijd om zeep hielp, kost te de thuisploeg twee punten. De bezoekers kwamen na een uur op voorsprong door Junior van den Akker, die een door Peter Nieskens tegen de paal ge schoten vrije trap alsnog in het doel wist te werken. Een kwar tier later deed Richard Jacobs hetzelfde aan de andere kant bij een vrije trap van broer Tim. Goes-Spui 1-5: De bezoekers na men voor i-ust een 0-2-voor- sprong door goals van Remco Hamelink en Michel Fieret. Vlak na de pauze werd het 1-2 door Agi'on Shala. Toen de thuisclub op zoek ging naar de gelijkmaker leverde een counter van Ludwig Kalisvaart de 1-3 op. Mai'k vaix Minnen en op nieuw Kalisvaart maakten er ixx de slotfase nog 1-5 van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45