Gelijkspel is een morele opsteker Zaamslag krijgt voetballes PZC De Kesel doet goede zaken met Valerie Autocross stilgelegd na nekklachten piloot Goossen toont zijn vorm in aanloop naar Kustmarathon Korfbalteams van Luctor en Zaamslag blijven ongeslagen Terneuzense Boys pakt tegen Nieuw-Lekkerland eerste punt van het seizoen YK ïf IÉ* Doelpuntenfestijn in Nieuw-Namen uitslagen ÜSSSMÊÊÊÊÊÊÊÊË maandag 25 september 2006 door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Hier en daar ging een gebalde vuist omhoog, spelers klopten elkaar op de schouder en eindelijk kon er weer eens worden gelachen. Ter neuzense Boys was in aanval lend opzicht weliswaar onmach tig, maar hield voor het eerst dit seizoen de nul. Het gelijkspel te gen Nieuw-Lekkerland (0-0) werd dan ook als eerste winst op een hoger niveau beschouwd. Het gelijkspel was na een turbu lente week bovendien in moreel opzicht een opsteker voor de se lectie. Het gesjoemel rond de ro de kaart voor Daan van Dronge- len had de club in alle geledin gen op zijn grondvesten doen trillen en zal de vereniging onge twijfeld nog lang achtervolgen. In de bestuurskamer werd daar zaterdag met de nodige zelfspot mee omgegaan. In het veld leek de boekhoudkundige verschrij ving voor velen een bron van in spiratie. Drie nederlagen op rij en tien te gendoelpunten hadden tot veel wijzingen ten opzichte van de ontmoeting met LRC geleid. De verdedigers Jordi Goossen en Ayhan Atmaca zaten op de bank. David de Haan maakte als linksachter zijn opwachting in de basisformatie. De jonge Dennis van de Broeke leidde de defensie als laatste man. Op het middenveld begon Ruud Hoogesteger ten koste van Ryan de Regt en stond Ali Eryü- rük na zijn knieblessure voor het eerst aan de aftrap. Marco Faassen ontbrak vanwege stu die in de frontlinie en werd ver vangen door Veli Eryürük. Initiatief Die sterk gewijzigde formatie werkte keihard, maar leek ge bukt te gaan onder de last van de slechte competitiestart. Trai ner Danny van de Velde was veel coachend nadrukkelijk aan wezig en vroeg in balbezit om een snelle balcirculatie en initia tief. Veel spelers kozen echter voor zekerheid, doken de ruimte niet in en beperkten zich tot obligate passjes naar een me despeler dichtbij. De aanvoer naar de frontlinie stokte dan ook in een vroeg stadium, waar door de thuisploeg in aanval lend opzicht geen vuist kon ma ken. Het leidde in negentig mi nuten tot twee mogelijkheden. Arjen Oostdijk mikte vroeg in de wedstrijd naast. Ruud Hooge steger miste na een uur spelen bij één van de spaarzame uitval len in de tweede helft met een kopbal het doel. De bezoekers, vorig seizoen in de beslissende wedstrijd van de nacompetitie door Hoek tot een nieuw jaar in de eerste klasse veroordeeld, hadden lange tijd een veldoverwicht. Veel individuele acties van de behendige aanvallers zagen ei rond het Terneuzense straf schopgebied dreigend uit, maar leidden nauwelijks tot doelge richte pogingen. De thuisploeg, die na de hervat ting veelal achteruit liep en voor eigen doel bleef hangen, leek met die opvatting proble men over zich af te roepen. Die angst bleek door de Zuid-Hol landse besluiteloosheid echter ongegrond. Terneuzense Boys-Niemv-Lekker- land 0-0. Scheidsrechter: L. Koe dam (Woudrichem). Gele kaart: Ruud Hoogesteger, Robert Beze- mer, Ali Eryürük (allen Terneuzen se Boys), Almir Silimovic, Jan-Dirk Verheij (beiden Nieuw-Lekkerland). Aantal toe schouwers: 200. Terneuzense Boys: Ronald Gort: Robert Bezemer, Dennis van de Broeke, Kees Duitemeijer, David de Haan (74. Jordi Goossen); Anri- co van Hecke (81. Matti Buijsse), Ali Eryürük, Marco Bolleman, Ruud Hoogesteger; Arjen Oostdijk en Veli Eryürük (70. Ryan de Regt). door Peter Snelders TERNEUZEN - De voetbalsters van Hulsterloo scoorden er giste ren lustig op los: 13-0. Clinge versloeg FC Moerstraten met een korbaluitslag (7-5). Aardenburg-Kruiningen 4-1: Brigitte de Waele (2x), Cindy de door Lucien Roelandt AXEL - Dat het groene seizoen ten einde loopt was duidelijk te merken aan het geringe aantal deelnemers aan de dressuurwed- strijd van De Vosseruiters. De kwaliteit vergoede echter veel. Een overgrote meerderheid van de combinaties scoorde in de Axelse manege Magrette een vol doende voor een winstpunt. In de klasse LI deed Evelien de Kesel goede zaken. De amazone uit Watervliet schreef met Vale rie beide proeven op haar naam en eiste met Voulez Vous ook nog een tweede plaats op. „Valerie heeft mi] in positieve zin verrast", zei De Kesel. „Ze is nog maar vier jaar en doordat ze drachtig was heb ik haar een tijd niet kunnen rijden. Dat is het nadeel van een merrie. Ze heeft nu een veulen en we pak ken de draad weer op. Dit was mijn eerste wedstrijd en ze gaf me een goed gevoel. Sommige onderdelen zijn nog niet vol doende bevestigd, maar daar door Rinus Verberkmoes EINDEWEGE - De voorlaatste autocross voor het Open Zeeuws kampioenschap bracht naast spektakel ook angst naar de pol der bij Eindewege. Een vermeen de nekblessure van de zeventien jarige Mark de Rond uit Huijber gen bracht een ware invasie aan hulptroepen naar de polder. De wedstrijd lag daardoor lang stil. De Rond, die uitkwam in een groep jeugd van zestien tot acht tien jaar, won in zijn serie de eerste twee manches. Hij werd in de derde manche vierde en was in de slotrace hard op weg de eerste dagprijs binnen te ha len. Die zou hij, zonder het zelf te beseffen, toch winnen Oorzaak van het uitstel was de crash van de jonge piloot uit Huijbergen. Hij klaagde na het ongeval zodanig over nekklach- ten dat de EHBO besloot om 112 te bellen. Twee ambulances, twee brandweerwagens, een po litiebus en de traumahelikopter Vfi f wNr Terneuzense Boys-aanvaller Arjen Oostdijk (links) wordt van de bal gehouden door een verdediger van Nieuw-Lekkerland. foto Camile Schelstraete Valcke en Marjolein de Munck scoorden voor Aardenburg. Zaamslag-RCS 1-2: Na een half uur stond het 0-2. Zaamslag kon slechts één keer tegensco- ren via Karin Schellekens. Nieuw Borgvliet-Steen 3-2: Bij een 2-0-achterstand kreeg Steen aansluiting via Sanne d'Hooghe, maar Nieuw Borg- vliet maakte direct daarop 3-1. Saskia Blommaert zorgde nog voor 3-2. Clinge-FC Moerstraten 7-5: Na een 4-2-achterstand bij rust, te gen tien speelsters van FC Moer straten, pakte Clinge de zaken energieker aan. De doelpunten kwamen op naam van Katrien de Visser (4x), Marina de Visser en Marly Schelfhout (2x). Hulsterloo-WVV'67 13-0: Catha- lijne Meeusen-Broos scoorde vijf keer, waarvan vier goals bin nen vijf minuten. Tamara van Puijvelde (4x), Ines Mahu, Debbie Robbrecht, Tanja Bleijenberg en een eigen doel punt van WVV'67 zorgden er voor dat het duel een 13-0-eind- stand kende. wordt aan gewerkt. Dat kan nu ongestoord gebeuren." De evenals Evelien de Kesel voorde Haringruiters uitkomen de Dieter Willems maakte het succes van de ruiterclub uit Bier vliet compleet. De ruiter uit Mal- degem stuurde Tristan in de klasse L2 in beide proeven naai* het oranje erelint. Overwinnin gen die Willems met de impone rende ruin beslist niet cadeau kreeg. Het verschil met Nathalie Thijsen met Rasandra bedroeg in de eerste proef slechts een schamel puntje. In de tweede proef beperkte de amazone uit Eede de achterstand tot drie puntjes. In de klasse M2 was Gertie Pauwels met Polle spekkoper. In de eerste proef bleef de voor de Axelse Oranjeruiters uitko mende combinatie clubgenoot Petra Verschueren met Teredie nipt voor (188 om 186). In de tweede proef eindigde het duo in dezelfde volgorde. Met een verschil van zes punten liet Pauwels er echter geen twijfel over bestaan wie de beste was. uit Rotterdam, verschenen ten tonele. De Rond, die overigens niet bekneld zat in zijn auto, werd uit het voertuig geknipt. Met een ambulance ging het naar het ziekenhuis in Goes waar foto's en tests uitwezen dat er niets mis was met zijn nek. Toch werd hij ter observa tie een nacht gehouden omdat hij een enigszins warrige indruk maakte. Toen ook de organisatie duide lijk werd dat het met de ernst van de blessure wel meeviel, werd besloten de cross voort te zetten. Luc de Vries uit Rucphen (ke vers) en Leonard van de Ven uit Vlissingen (sprinters) wisten zich al voor het begin van de wedstrijd zeker van de titel. Frank de Putter uit Sluiskil deed goede zaken in de 1550cc. Hij werd drie keer tweede en één keer derde. Hij kreeg daar door uitzicht op de derde plaats. Die is nu nog in handen van Peter Baaiemans uit Oud-Gas tel, die vijf punten meer heeft. door Aector Dooms ZAAMSLAG - Arnemuiden gaf zaterdag voetballes aan Zaamslag. Het duel in de twee de klasse E van bet zaterdag voetbal eindigde in een 5-0-overvvinning voor de ploeg van Jan Poortvliet en dat was nauwelijks geflatteerd te noe men. Uitblinker Marinus Baas scoorde drie doelpunten. De afstraffing verraste Zaam- slag-trainer Dennis de Nooijer niet. „Ik ken de kwaliteiten van Arnemuiden. We hebben vandaag van de toekomstige kampioen verloren. Het bete kent wel de grootste nederlaag in mijn trainersloopbaan." Arnemuiden liet zien over een een sterk collectief zonder zwakke plekken te beschikken. Het dynamische spel van de Ar- nemuidenaren was de thuisclub te machtig. „Ze wa ren een klasse beter", vond Jean Dooms. „In het verleden hadden we nog wel eens een kans tegen Arnemuiden, nu wa ren we kansloos", viel Peter Dieleman zijn laatste man bij. Beste kans De aanvaller van Zaamslag kreeg in de beginfase de beste kans voor de thuisclub, na een lange bal van Joris Radema kers. Zijn inzet werd gekeerd door Amemuiden-doelman Roy den Dunnen. Daarna mis te Thomas Ennik nog, maar meer kansen zou Zaamslag niet meer krijgen. De linies bij Zaamslag speelden daarvoor te ver uit elkaar. Ook was er een gebrek aan strijdlust. Arnemuiden startte in een hoog tempo, viel aan via de flanken en beheerste met spel bepaler Leon van Belzen, Pa trick Siereveld en Corné van Belzen het middenveld. John Crucq heerste achterin soeve rein. „Het eerste halfuur heb ben we uitstekend gevoet bald", vond Poortvliet. De ope ningstreffer paste precies in het beeld van de wedstrijd. Cor né van Belzen stuurde de bal naar de opkomende Peter Bil. Marinus Baas anticipeerde uit stekend op de perfecte voorzet van de flankverdediger: 0-1. Daarna zakte het spelpeil bij Arnemuiden. „Dat was niet vol gens afspraak, want ik wilde juist dat ze het initiatief ble ven nemen", stelde Poortvliet. Peter Dieleman, spits van Zaamslag, (links) wordt gestuit door Bart Jan Kroes en doelman Roy den Dunnen van Arnemuiden. Bij Zaamslag werd op het mid denveld vooral de geschorste Ugur Kahveci gemist. Op slag van rust viel ook Randy Lauret weg uit. de toch al smalle selec tie. Arnemuiden begon zonder Bart Steveninck (blessure) en Ai-jan Kats (studie), maar hun afwezigheid werd eenvoudig gecompenseerd. Voorin was Baas een plaag voor de Zaam- slag-verdediging. Van de spits ging constant dreiging uit. Ar nemuiden dominneerde ook na rust, maar slaagde er niet in om verder afstand te nemen. „We spelen goed, maar scoren is vaak het manco. Daarom ben ik zo blij met deze hoge score", zei Poortvliet later. Comé van Belzen miste twee grote kansen en verder hield Zaamslag-doelman Jeroen Bot- tinga zijn ploeg met fraaie red dingen in de wedstrijd. Tot twintig minuten voor tijd Baas zijn tweede treffer maakte. Bin nen vijf minuten liep Arnemui den, via treffers van Marvin Meerman (fraai afstandsschot) en Baas (strafschop) uit naar 0-4. In de slotfase liet doelman Bottinga een houdbaar schot van Patrick Siereveld door zijn handen glippen: 0-5. De spe lers van Zaamslag snakten naar het einde. „Ik was bang dat de uitslag nog hoger zou uitvallen", verzuchtte De Nooijer. Zaamslag-Arnemuiden 0-5 (0-1). 23. Marinus Baas 0-1, 70. Mari- foto Camile Schelstraete nus Baas 0-2, 73. Marvin Meer man 0-3, 75 Mannus Baas 0-4 (strafschop), 81. Patrick Siere veld 0-5. Scheidsrechter: A. Sard- joe (Vlissingen). Gele kaart: Tom my Tissink (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 300. Zaamslag: Jeroen Bottinga; Tom my Tissink, Jean Dooms, Jim de Jongh, Gerben Schram; Arjan Ha melink, Randy Lauret (44. Bgorn den Hamer), Thomas Ennik (83. John Kloonen), Coen Goossen; Jo ris Rademakers (83. Sebastiaan Dees), Peter Dieleman. Arnemuiden: Roy den Dunnen; Bart Jan Kroes, John Crucq, Cor- jan Marijs, Peter Bil; Patrick Sie reveld, Leon van Belzen 1, Corné van Belzen (68. Leon van Belzen 2); Marvin Meerman (74. Serge Nöthen), Marinus Baas en Jarco Siereveld (80. Arjan Reijnhoudt). door Wim de Vos AXEL - Drie wedstrijden op rij had Edwin de la Ruelle gewon nen. Vorige week riep de atleet uit Koewacht nog dat die zege reeks onderbroken zou worden zodra de Belgische atleten weer massaal naar de Zeeuws-Vlaam- se lopen zouden komen. Zo lang moest De la Ruelle echter niet wachten. Geen Belg, maar Erik Goossen zette hem de voet dwars. In de Appelloop in Axel kwam, zag en overwon de Terneuze- naar. En De la Ruelle? Hij werd tweede. Na afloop keken de twee Zeeuws-Vlaamse atleten met een tevreden blik terug op de wedstrijd. Goossen omdat hij in de aan loop naar de Kustmarathon over twee weken op het goede schema zit en De la Ruelle om dat hij niet te veel toe had moe ten geven op Goossen. De twee lopers werden vooraf al als favorieten bestempeld en maakten die rol ook waar. Kort nadat het startschot van Fré de Feijter had geklonken liepen ze al aan do leiding. „EnErft'a», een hoog tempo. Ik kot J toen amper volgen. Toet kih" een keer aanzette was het Lï maal voorbij", vertelde Dek Ruelle over het momettdiij. beslissing van de AppJ over een afstand J twaalf kilometer) inluidde De versnelling van Goossen vieia al na drie kilometer te tot,» „Voor mij paste de wedstriid toch nog in de voorbereiding oo de Kustmarathon", vertelde Goossen na zijn overwint» „En ik denk dat ik voor die wed" strijd in de goedevornttjj komen ben. Vorige week kij nog wat aan intervallraimn=ee. daan en ook dat ging naarvdle tevredenheid." De la Ruelle bleef Goossen wel steeds in zijn gezichtsveld hou. den, maar kon het verschil riet meer overbruggen. Bij de wouwen ging de overwin ning naai- de Belgische Andra Vermote, die Monique Allefsui; Hulst wist voor te bhjven.Opdê korte afstand (vier kilometer) kwam Marisse van Cauteren ui: Hulst als eerste over de fe lijn. Axel. Appelloop, 12,5 kilometer. Mannen: 1. Erik Goossen (Terneuzen) 43.14 minuten, 2. Edwin de la Ruelle (Koewacht) 43.43, 3. Patrick de Cock (B) 46.06, 4. Marco Ottjes (Ossenisse) 46.29, 5. Nico Ros (B) 46.48, 6. Patrick van Remortel (Hulst) 47 39, 7. Freddy van Eynde (B) 48.08, 8. Patrick Vervaet (Sint-Jansteen) 48.11, 9. Wouter Kruisi- fikx (Breda) 48.29, 10. Johan Eeckhout (B) 48.47. Vrouwen: 1 Andrea Vermo te (B) 55.06 minuten, 2. Monique Allefs (Hulst) 58.53, 3. Els Zweistra (Terneu zen) 1.06.18. 7 kilometer, mannen: 1. Freddy van Landeghem (B) 25.23 minuten, 2. Jos de Koek (Graauw) 26.03, 3. Michael den Hamer (Terneuzen) 27.37, 4. Michel Al- bertijn (B) 28.04, 5. Georges Goole (Zuiddorpe) 29.56. Vrouwen: 1. Wendy van de Velde (B) 32.13 minuten, 2. Marti- ne Goossens (B) 32.38, 3. Marina van Royen (B) 36.59. 4 kilometer, mannen: 1 Arne Lip pens (B) 13.38 minuten, 2. Anthony Masson (B) 14.36, 3. Jos Goossens (B) 15.24, 4. Patrick de Sutter (B) 15.48, 5. Leo Staessens (B) 17.04. Vrouwen: 1 Marissa van Cauteren (Hulst) 17.28 mi- 'nuten, 2. Liselot Kaijser (Terneuzen) 18.19, 3. Haike van de Velde (B) 19.02. Eindewege. Autocross. Achtste wedstrijd Open ZK. Regioklasse, tot 1600cc: 1. Eddy Ghenne (Colijns- plaat), 2. Harry Imanse (Nieuwdorp), 3. Ludwig Walrave (Westelijk). Stand: 1. Mark van Steenbergen (Ovezande), 2. Pelo de Cock (Hansweert), 3. Piet Huis- kens (Hansweert). Tot 2000cc: 1. Sjaron van Gent (Koewacht), 2. Jacco Oele (Wemeldinge), 3. Jan Lokerse ('s-Heer Arendskerke). Stand: 1. Jan Lo kerse ('s-Heer Arendskerke), 2. Pieter Koeman (Wolphaartsdijk), 3. Hans van Weele (Krabbendijke). Toer Tot 1550cc: 1. Ruud Sin- Haag), 2. Frank de Ruller (SI Onno Harte (Schiedam), S Ruud Simon (Den Haag), 2. Oi Schiedam), 3. Peter Baalems Gastel). Tot 1950cc: 1. Leo de Ven (Vlissingen), 2. Sebas Ie (Kruiningen), 3. Benny de Rit singen) Stand: 1. Benny d (Vlissingen). 2. Eddy Ghenne plaat), 3. Sebas van Weele (Krui'™ gen). Boven 1950cc: 1 Erik Mute (Klarenbeek), 2. Fons Pli ge). 3. Michel Nuyten (I Kevers: 1. Luc de Wouter Verbocht (Roosendaal),3. Inj mar van Leer (Roosendaal). Stand: Luc de Vriese (Rucphen), 2, Ma$ Broekhoven (Hoek), 3. B; (Sluiskil) Sprinters: 1 L Ven (Vlissingen), 2. Sja (Sluiskil), 3, Johan Baaiemans lüod- Gastel). Stand: 1. Leonard van de Ven (Vlissingen), 2. Sjakko de Visser ISfc kil), 3. Martijn Ferket (Graauw). Oostburg. Orevo: Signtex/De Suite- De Eenhoorn 5-0, RVS/Engelaar-Spte broek 8-8, Blauwe Tulp-Teleposi O-!, Avance-Trendy Telecom 2-4, GAOS-ls Porte d'Or 2-2, Jopie Sluis-Drie Konin gen 2-12, Meeuwsen-Oranje Duivek 5-0, Expert Bakker/Diancy-l'Equipe 1-3. Standen. A-poule: 1, Meeuwsen 24, 2. GAOS 2-3, 3. Polderman 1-2,4 Sign tex/De Sutter 1-2, 5. Teleposi 12,6. Oud Sluis 1-1, 7. Oranje Duivels2-U La Porte d'Or-2-1, 9. De Eenhoorn Hl 10, Blauwe Tulp 2-0,11Security Neder- land 1-0. B-poule: 1. Drie Koningen24. 2. Trendy Telecom 1-2, 3. Olympics 1-2, 4. Riemens 1-2, 5. Avance 2-2, S l'Equipe 2-2, 7. RVS/Engelaar 1-1,8. Spitsbroek 1-1, 9. Potterie Sluis 1-0,11 Expert Bakker/Diancy 2-0, 11 Jow Sluis 2-0. van zwak verdedigen en hei fel dat de helft van de tegendeel- punten regelrechte weggeven i waren. Dat de coach daar tijdens de. pauze wat van had gezegd biedt in de tweede helft. De geconcen treerd bezoekers hadden hel te- te van het spel en kregen ook voldoende kansen om de winst te pakken. „Maar in de afwer king hebben we te veel laten lig gen", treurde De Herdt om het onnodige verliespunt, Scores Zaamslag: Linda Barnliè 3, Debby Cerpentier, Pieter Haat- link en Joris de Bree 2, Sandra Hc- melink, Marjan Verhage en Marw van Reeuwijk 1- door Jan Roovers TERNEUZEN - Na vier speelda gen zijn de korfbalteams van Luctor en Zaamslag nog altijd ongeslagen. Luctor won thuis met 18-8 van KVK uit Kapelle, Zaamslag leverde in Kloetinge tegen Blauw Wit na 12-12 het eerste verliespunt in. BKC was vrij. Luctor-KVK 18-8: Omdat het er bij de ploeg in een eerder sta dium duidelijk aan mankeerde, legde Luctor in de voorberei ding het accent op afwerken op de korf en conditie. Met vier rui me overwinningen heeft dat in middels in een koppositie gere sulteerd. Tegen KVK maakten de wou wen het verschil: na een aarze lend begin (2-1 na een kwartier) liet Marjolein Durink aanval lend zien hoe het moest en dat goede voorbeeld deed goed vol gen. Naar 9-4 bij de rust waren met Durink aanvoerder Evelien van den Dool, Sylvia Trouw borst en Lisanne Hamelink goed voor acht doelpunten. In het tweede part ging de thuis ploeg voor een grote score. Met 18-8 kwam die er ook. Met elf doelpunten voor de vrouwen van Luctor. Nu wachten de Zeeuws-Vlaam se derby's. Scores Luctor: Marjolein Durink 5, Sylvia Trouwborst en Adrie de Jonge 3, Evelien van den Dool 2, Lisanne Hamelink, Paul Tholens, Davy Jonker, Wilco Durink en Fer ry de Waele 1 Blauw Wit-Zaamslag 12-12: Zonder Frans Verpoorte en An- net Scheele was het bij Zaam slag even zoeken naar de goede combinatie. „Maar we begon nen ook veel te slap", vond coach Ivan de Herdt. Bij rust keek zijn ploeg tegen een 10-7-achterstand aan. Volgens De Herdt was dat een gevolg Vijfde plaats voor Vasseurin Sint-Laureins SINT-LAUREINS-Bij dt twaalfde editie van de Ker- misjogging in het Belgische Sint-Laureins is Veronique Vasseur uit Oostburg bij de vrouwen op de 5000 meier als vijfde geëindigd. Ze rea liseerde een tijd van 22.03. Haar streekgenote Bemadi- ne van Hevele uit Sint Kruis werd achtste in 22 sL en Dorien Vasseur uit Oost burg elfde in 23 12. Bij de mannen liep fran» Verschorre uit Breskens naar de elfde plaats (1/- minuten) en werd Jan vaE Hoeve zeventiende in 18.22. Bij de jeugdlopen ware] vierde plaatsen weggeleg] voor Wouter Thomaes uü Oostburg op de 1500 nieter en FlorisHuigh uit Schoon- dijke op de 500 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44