Politiek houdt vast aan winkels KRAS.NL PZC Ezels dansen zich suf op Shakira-deuntje Pauselijke eer voor Biervlietse Ezeltjesdag op kinderboerderij fracties Sluis tornen niet meer aan locatie voor winkelcomplex in Breskens 99! Hilton LUXEMBURG ERTSGEBERGTE DRESDEN Steden special LILLE NOORDHOLLANDSE KUST ZUIDHOLLANDSE KUST De ezels werden voor hun deelname aan door Raymond de Frel TERNEUZEN - Ja, geef hem eens onge lijk. Staan er aan de andere kant van het hek een heleboel soortgenoten, nog veelal van het vrouwelijke geslacht ook. En jij moet als ezelhengst vanuit een an dere wei lijdzaam toezien hoe zij de grootste lol hebben. Daar zou iedere zichzelf respecterende hengst toch van moeten balken? En dus brult August er deze zaterdag lustig op los. Zeventien ezels hebben pret op de derde editie van de Ezeltjesdag op de Terneuzense kin derboerderij, terwijl hij zich in zijn een tje moet vermaken. Dat voelt als een straf. Maar eigenlijk heeft August dat ook een beetje aan zichzelf te danken. Hij is na melijk met recht een dekhengst en wil nog wel eens te pas en te onpas de vrouwtjes bespringen. Dus is het onver antwoord om hem aan de Ezeltjesdag te laten meedoen. „August zou niet meer te houden zijn, die zou constant achter de vrouwtjes aanzitten", zegt beheerder Jan van Os van de kinderboerderij. ezelstoelendans fleurig uitgedost. Alle andere ezels laten zich 's middags vrolijk uitdossen, 's Ochtends is er ge wandeld, nu is het tijd voor een heuse ezelstoelendans. Tenminste, als-de vier voeters daar zin in hebben. Een ezel blijft immers de koppigheid zelve en dus trekken de baasjes zich af en toe het leplazarus om hun dier naar een vrije stoel te manoeuvreren. Of juist om hun ezels op de heupwiegende muziek van Shakira tot dansen aan te zetten. „Eigenlijk zouden we vandaag 25 ezels hebben, maar een aantal ezelliefheb bers uit Zwolle is onderweg verdwaald. Die konden niet meer op tijd zijn voor de wandeling naar De Griete, dus zijn ze jammer genoeg omgekeerd", zegt Andrea Bakker van de kinderboerderij. De Ezeltjesdag is een initiatief van Stichting De Ezelvriend, een club voor ezelbezitters én liefhebbers van de ei genzinnige dieren. Met regelmaat hou den de ezelfreaks wandelingen op ver schillende locaties in Nederland. De kin derboerderij is sinds drie jaar lid, met name om meer te halen uit hun eigen ezels Ramechan en Lynn. De ezels moesten meer worden dan al leen maar dikke dieren die willen lopen als zij dat willen. Bovendien is een ezel die van wandelen houdt ook voor de ver standelijk gehandicapte cliënten van de Stichting Tragel een stuk aantrekkelij ker. Dagbesteding De cliënten bevolken de boerderij op weekdagen als een vorm van dagbeste ding. En dat hopen ze ook in de toe komst te kunnen blijven doen. De Stich ting Kinderboerderij, waarin de exploi tatie van de Tragelboerderijen in Ter- neuzen en Clinge is ondergebracht, komt structureel zo'n dertigduizend eu ro tekort. Tal van Zeeuws-Vlamingen hebben sinds het luiden van de nood- foto Camile Schelstraete klok (begin dit jaar) met acties geld in gezameld voor de boerderijen. Die ini tiatieven blijven zich overigens nog steeds voortzetten. Zo stelt de Stichting Kinderkleding Speelgoedbeurs deze zaterdag de helft van de opbrengst (1100 euro) van een winterkledingbeurs in het Zeldenrust-Steelantcollege be schikbaar voor de boerderij in Terneu- zen. Al die beetjes hebben geleid tot een bedrag van een slordige tienduizend eu ro. Da's leuk voor dit jaar, maar het lost het probleem voor de lange termijn nog niet op, weet ook Tragel-directiemede- werker én secretaris van de Stichting Kinderboerderij J. van Hooijdonk. „We zijn nog altijd in gesprek met de ge meente Terneuzen over een langdurige oplossing. Het is jammer dat het zolang duurt. We hopen dit najaar spijkers met koppen te slaan", zegt hij. Aanvankelijk wilde hij de Ezeltjesdag aangrijpen voor een boel extra (geld ge nererende) activiteiten, maar daar zag hij later weer van af. „Want hoe meer je organiseert, hoe meer je moet investe ren. Daar hebben we helaas geen geld voor." maandag 25 september 2006 Bromfietser op je vlucht na stopteken politie OOSTBURG - Een zestienjarige liomfietser uit de gemeente Sluis is in de nacht van vrijdag ip zaterdag twee keer op de (lucht geslagen voor de politie. i Ce jongen reed ter hoogte van i teiburg met hoge snelheid overde N58. De politie gaf hem snstopteken. De jongen stopte, laar gaf weer gas en ging ervan- j door. De bromfietser reed zo roe- leloos, dat hij op een rotonde de racht over het stuur verloor en j nel. De jongen probeerde daar- a opnieuw te vluchten, maar j fetlukte hem geen tweede keer. Cj> het politiebureau bleek dat lij ruim drie keer te veel alcohol :ad gedronken. Zijn bromfiets sin beslaggenomen. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuuus-vlaanderen Willem Alexandertaan 45 Postbus 145 <530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-niail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie I Statlönspark 28 j Postbus 31 <460 AA goes I Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet "ww.pzc.nl J P-mail; web@pzc.nl jfidjaymond de Frel BRESKENS - De zes politieke HTlijen in de Sluise gemeente rad houden vast aan de locatie nor een winkelcomplex aan het yplcin in Breskens. Hoewel die fracties aangeven serieus 0 de bezwaren van tegenstan- te kijken, valt er volgens de fractievoorzitters aan de beoog- j(plek in het centrum niet meer tornen. jcliecomité Dorps 'hart' Bres- iju bezoekt deze dagen alle Acties om zijn bezwaren tegen 'j verhuizing van de Edah, lokker en Bruna naar een (ieUw complex op het haventer- toe te lichten. U5t comité, opgericht door zes loiters: van de Haven Westzij- je, vreest diverse vormen van flirlast door de komst van de rinkels, tfet een huis-aan-huis-actie in vissersdorp wisten zij zeven- [iderd meningen over de kwes tie verzamelen. Tien werkne- :asvan de drie winkels begon- m daarop een tegenactie. Zij [oden anderhalve week geleden $5 handtekeningen van voor- anders aan op het gemeente- [pnOostburg. loorzetten üei Sluise college van B en W rif toen al aan geen overtuigen- argumenten te hebben ge sjord om zijn voorstel voor een sstemmingsplanwijziging te iljzigen. De zes voorzitters van kgemeenteraadsfracties zijn in mjle'lijiien dezelfde mening toe- I jdaan. „We kunnen nu niet op- .-] sus weer terugkrabbelen. On- jimemer Ronald Lohman is al ugen jaar bezig om een locatie uor de Edah te vinden, maar iens liep het door bezwaren yniets uit. Nu moeten we door dien", zegt C. van de Vijver I nu de WD. I l Gijsel van Gemeentebelan gen spreekt soortgelijke taal. Als de huidige plannen nu wor- 1 ja teruggedraaid, kom je als ge- - psntebestuur ongeloofwaardig m. Oók al omdat er aan de tand van Breskens niet direct een alternatieve locatie voorhan den is", aldus Gijsel. CDA-frac- tievoorzitter L. Flikweert vindt de ontstane commotie een beetje mosterd na de maaltijd. „Waar om hebben de bezwaarmakers niet eerder aan de bel getrok ken? Er zijn genoeg presentaties over de plannen geweest. Het zou niet fair zijn om nu weer 'sorry' te zeggen tegen de initia tiefnemer", aldus Flikweert. H. Meijer (Nieuw West) sluit zich daar grotendeels bij aan. „De winkels hebben altijd deel uitgemaakt van de grootschali ge herinrichting van het cen trum van Breskens. Ik ben overi gens absoluut niet vies van com motie, want dat geeft alleen maar aan hoe betrokken de in woners zijn. Alleen, het is jam mer dat ze nu pas hun vinger op steken. Je kan namelijk niet zeg gen dat Breskens niet eerder over deze plannen heeft kunnen nadenken. Wij vinden het huidi ge plan nog altijd een goed ver haal, al willen we best nog over kleine aanpassingen nadenken." PvdA-fractievoorzitter L. Wille krijgt het actiecomité Dorps 'hart' Breskens morgen op be zoek. „Als blijkt dat het huidige plan afwijkt van de eerste versie, dan moeten we met het college om de tafel om over aanpassingen te praten. Maar vooralsnog blij ven wij bij ons standpunt dat de Edah nu eindelijk een nieuwe plek moet krijgen. De commotie is volgens mij helemaal niet te laat, want het heeft zich alle maal afgespeeld, binnen de ter mijn van de inspraakprocedu re." C. Bolijn van Dorpsbelangen Toerisme vindt dat het complex erg dicht bij de woningen aan de Haven Westzijde is gedacht, maar stelt desondanks dat de plannen moeten worden doorge zet. „De vraag is of het nog in een aangepaste vorm kan. De dijk is eerder dit jaar afgebro ken, dat was een miljoenenklus. En dus moet er ook geld terugko men. Bovendien, zo'n super markt moet je echt niet buiten het centrum van een kleine kern situeren. Zonder dit soort voor zieningen bloedt het centrum dood, want met alleen maar ho reca red je het echt niet." door Frank Gijsel BEEKVLIET - Zaterdag vierde Marie Louise Goossens-Ver- straete haar zeventigste verjaar dag. Diezelfde dag ontving de in woonster van Biervliet uit han den van pastoor Ignace D'Hert de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifiee. Dat ge beurde tijdens een drukbezoch te heilige mis ter gelegenheid van het honderdvijftigjarig be staan van de kerk van Onze Lie ve Vrouw Maria Onbevlekt Ont vangen. Het was een complete verras sing voor de jarige, die nota be ne zelf de dienst had helpen voorbereiden. Zij toonde zich zeer verheugd met de onder scheiding, die haar werd toege kend uit dank voor alles wat zij voor de rooms-katholieke ge meenschap heeft betekend. Pas toor D'Hert prees haar inzet en bezieling. „Haar werk brengt mensen op de been." Een beroep op de Biervlietse, motor achter het vrijwilligerswerk, is nooit te vergeefs. Als lid van het kerkbe stuur van Biervliet zette zij van 1988 tot 2000 welbewust een koers uit naar één parochie voor Biervliet, Breskens, Hoofdplaat en IJzendijke. Plet werd de eer ste fusie van plattelandsparo chies in het Bisdom Breda. Als hoofdlid van de liturgie- en lee- torengroep zorgt zij al jaren voor de altaaruitgaven en zon dagsmissaaltjes. Daarnaast leidt Goossens-Verstraete de werkgroep van gezamenlijke en bijzondere vieringen, de vorm selgroep en de gemeenschappe lijke ziekenzalving. In haar werk valt zij op door haar oecu menische houding. Als propa gandiste en leidster van de regio was Marie Louise Goossens-Ver straete medeverantwoordelijk voor de succesvolle bedevaarten naar Rome en Santiago de Com- postela. Na de uitreiking van de onderscheiding hief de geloofs gemeenschap spontaan het Lang zal ze leven aan. De jubila ris droeg haar onderscheiding op aan alle vrijwilligers. Na de heilige mis volgde een receptie, Marie Louise Goossens-Verstraete. foto Camile Schelstraete agenda STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur: Kaarten, vrij biljarten;14.00 uur: Bewe gen 55 De Halte, 13.30 uur: Prijskaarten, biljar- Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar- CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: ANBO bingo; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Koers bal, biljarten; 19.30 uur: Line dance; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, kaartjes maken; 10.30 uur: Yoga; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules, yoga; 15.00 uur: Seniorenorkest Con Amore; De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Bloemschikken; 14.00 uur: Sjoelen, mannenpraatgroep; 19.00 uur: Film club; KOEWACHT - Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; SAS VAN GENT - St. Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO koersbal; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 14.45 uur: Kookles; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.30 uur: Re petitie toneelvereniging; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur: Yo ga; 13.00 uur; Kaarten bieden en joke ren en biljarten; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Yoga; 13.00 uur: Koers bal en bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00-18.00 uur: Jeugdcentrum Meet- point; 19.00 uur: Country line dance; Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting op de staande wip. TOPhotel tegen "bodemprijzen* 3-/4-/5-/8"daagse autoreBS Luxemburg Stad i i HiU;>ïï Virijwe! iedere vrijdag en zaterdag van 29/9 t/m 18/12 verblijf in het super-de-luxe Hilton Luxemburg***** o.a. restaurant, bar, terras en'GRATIS parkeergelegenheid GRATIS gebruik binnenzwembad, sauna en fitness Luxemburg-Stad (op UNESCO-lijstvan werelderfgoederen) prachtige oude stad met leuke stenen straatjes de 17e-eeuwse kathedraal Notre Dame en het historische stadhuis gevarieerd en uitgebreid winkelaanbod vele uitstekende restaurants, gezellige cafés en bistro's Reisnummer auto 17.621, zie www.kras.nl/17621 ALL INCLUSIVE! 4~/5~/®-daagse autoreis Elleringlhiausem Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 6/10 t/m 15/12 Haus Keuthen ligt in het centrum van het plaatsje Elleringhausen o.a. restaurant, televisieruimte, tegen betaling sauna en solarium het pittoreske dorpje Olsberg in het hart van Sauerland prachtige vakwerkhuizen en schitterende heuvellandschappen de oude Hanzestad Korbach met vele middeleeuwse steegjes het oude vestingstadje Attendorn in het dal van de Bigge bij voldoende sneeuw kunt u een afdaling maken van de hel lingen nabij de gezellige plaatsjes Winterberg en Willingen Reisnummer AUTO 17.503, zie www.kras.nl/17503 hotel dichtbij het centrum! 3-/%-/5-/&-/7-/®-éaagse autoreis Saksen Vrijwel iedere ma., vr. en za. van 29/9 t/m 25/12 het luxe Renaissance Chemnitz Hotel ligt op de Schlossberg o.a. uitstekende keuken, bar,zwembad, sauna en fitnesscentrum het schitterende Ertsgebergte tegen de grens met Tsjechië Meissen aan de rivier de Elbe, bekend van haar porselein het historische Jena met vele bezienswaardigheden het mooie Dresden, ook wel het 'Florence aan de Elbe' genoemd de kunst- en cultuurstad Leipzig, met o.a. de Madlerpassage, de Thomaskerk, het operagebouw en het café van Goethe Reisnummer AUTO 17.741, zie www.kras.nl/17741 het Noorden^ 3-/4-daagse autoreis Frankrijk Vrijwel iedere vrijdag van 29/9 t/m 22/12 verblijf in het luxe Sofitel Lille Metropole**** openbaar vervoer naar het centrum stopt voor de deur o.a. brasserie, restaurant, bar, bibliotheek met open haard Lille is een sfeervolle stad met een gezellig levendig centrum de mooie Notre Dame en de authentieke beursgebouwen volop genieten van een gevarieerd en uitgebreid winkelaanbod talrijke musea, gezellige restaurants, cafés en terrasjes Valleé de la Somme met mooie wandelroutes en oude loopgraven Reisnummer AUTO 17.616, zie www.kras.nl/17616 het strand! 3-/4-/5-daagse autoreis IJmuiden Vrijwel iedere maandag, vrijdag, zaterdag van 6/10 t/m 25/12 verblijf in het luxe Holiday Inn Seaport Beach Hotel**** o.a. restaurant, bar, brasserie, sauna en fitnessruimte ligt op slechts 150 m van het strand en dichtbij luxe jachthaven omgeven door het mooie natuurgebied Kennemermeer wandelen door de prachtige bossen, duinen en de stranden heerlijk dineren in één van de vele gezellige visrestaurants uitstapjes: Zandvoort, winkelen in Haarlem, de Zwarte Markt in Beverwijk, kaasstad Alkmaar, de Zaanse Schans in Zaandam Reisnummer AUTO 17.639, zie www.kras.nl/17639 Luxe hotel direct aanhet strand! Homes 4-/5-daagse autoreis Zandvoort Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 6/10 t/m 30/3 verblijf in het luxe NH Hotel Zandvoort in Zandvoort**** ligt direct aan het strand en de duinen o.a. gezellig restaurant, bar,terras en kinderspeeltuin Zandvoort met de gezellige dorpskern met vele oude vissershuisjes heerlijke strandwandelingen richting Noordwijk aan Zee Den Haag en Amsterdam met vele bezienswaardigheden de gezellige historische binnenstad van Haarlem verken de levendige universiteitsstad Leiden Reisnummer AUTO 73.634, zie www.kras.nl/73634 Informatie, voorwaarden en boekingen: khab|m«4 www.kras.nl 073 - 5 999 999 ma. t/m vr.: 08,30-18.00 uur, za,: 10,00-15. Of boek bij één van onze 18 reisbureaus! WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41