Opluchting bij Bruse Boys Kleurloze derby doelpuntloos Mevo krijgt les in gedrevenheid Renesse houdt leider Jong Ambon op een gelijkspel feierikzee breekt ban ;21 Tweedeklasser boekt tegen Rillandia klinkende 6-1-zege DFS kan geen vuist maken OOSTERHOUT - Zierikzee Lit gisteren de eerste competi- behaald in de tweede Ujssc van het zondagvoetbal, gé Schouwse club won in Oos- k,hout met 0-3 en klom in één Hap naar het linkerrijtje. Het 3-3-gelijkspel in het door oefenduel met SSV'65 had zijn gedaan, vond trai- Qaby Niemantsverdriet. zaterdagavond bleek dat lijs Hage niet kon meedoen, ■zelfs dat konden we opvan gt snelle openmgsgoal van •reek Torensma was eveneens welkome ruggensteun. Na vijf minuten kwam een korte comer via Wesley Quist en Pa- aick Verkaart bij de tweede :3al terecht, waar Torensma j-l binnenkopte. .ffe kwamen daarna wel onder ink te staan", erkende Nieman- sïtrdriet, „maar dat lag groten- ittls aan onszelf. Voorin kon ten we de bal niet goed vasthou- iin. Niettemin hebben we geen ües weggegeven." Ook in de tweede helft had Zie- een vliegende start. Rut- iï Kooman gaf een crosspass ■aar Martijn van Grunsven, aan se linkerkant van het veld. Van kiiten het strafschopgebied lob- •vhij de hal over de doelman ion Oosterhout: 0-2. Ossterhout drong vervolgens maar Rutger Kooman coun- ftrde Zierikzee aan de andere antnaar 0-3. „Dit was een cru- iiaal duel", vond Niemantsver- iiiêt, „Zouden we linksaf gaan {[rechtsaf. Door de winst staan in het linkerrijtje." Ko- sande zondag treft de ploeg op agen veld Vlissingen. telerhout - Zierikzee 0-3 (0-1). 5. ]jj mie Torensma 0-1, 50. Marlijn ill mGnmsven 0-2, 7S. Rutger Koo- m 0-3. Scheidsrechter: Mulders, tile kaart: Wesley Quist, Patrick f/rboom. Aantal toeschouwers: a Zierikzee: Peter Brussé; Barry Ha- jï, Mariko Rouw, Werner Boot, fmcent Bakker; Freek Torensma, si mier Snoek (60. Patrick Ver tin), Martijn van Grunsven; We 'll lil Quist, Patrick Verkaart (85. - Min van Welt), Rutger Kooman \M7esley Goud). maandag 25 september 2006 foto Dirk-Jan Gjeltema Thomas Groeneveld schiet namens Bruse Boys op het doel van Rillandia-keeper Edwin van de Vreede. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Tevredenheid, maar bovenal opluchting over heerste bij Bruse Boys-trainer Gerjo Prins. In de tweede thuiswedstrijd van het seizoen boekte zijn ploeg tegen Rillan dia een afgetekende 6-1-over- winning. Zo kende de overwegend jonge Bruse selectie voor het eerst dit seizoen het gevoel van de over winning. In de jeugd, en ook in de jongste twee seizoenen, maak ten spelers als. Mats en Olaf Wil- lemse, Thomas Groeneveld en Gerard 'Vogel nauwelijks tegen slagen mee. Na tegenvallende re sultaten tegen Zwaluwe en Tho- lense Boys werd duidelijk dat er dit seizoen in de tweede klasse E 'gewerkt moet worden voor de kost'. Tegen Rillandia stond de thuis ploeg er van meet af aan. Trai ner Prins speelde met een, ten opzichte van het eerste thuis duel, op drie plaatsen gewijzig de defensie. Wilko Hanzen, Alex Andeweg en Dimitri Hooftman waren niet (volledig) fit en daar door was er plaats voor Eric Gil- jam en Robin Meertens als backs. Emiel Dorst trad op als laatste man. Een lel Bruse Boys troefde Ril landia vanaf het begin af. Na een -kwartier ging Peter Willem- se op links goed door. Doelman Erwin van de Vreede pareerde zijn inzet, maar in de rebound zorgde Marco Ketting alsnog voor 1-0. Na ruim een halfuur scoorde de thuisploeg opnieuw. Na een vrije trap van Olaf Wil- lemse torende George Geluk bo ven zijn bewaker Jan-Willem Meeuwsen uit en met een gerich te kopbal klopte hij Van de Vree de in de verste hoek. Daama ver zuimde Bruse Boys om de wed strijd al voor rust op slot te gooien. Het was juist Rillandia dat in blessuretijd, na een verre inworp van Meeuwsen, via Tu- fan Yilmaz terugkwam tot 2-1. Drie minuten na rust incasseer de Olaf Willemse wegens com mentaar op de leiding voor de tweede keer geel en kon inruk ken. Rillandia, dat voor rust voornamelijk achterover leun de, moest opeens gaan voetbal len en daardoor kon juist 'Bru' profiteren van de ontstane ruim te. Vogel, Groeneveld en Peter Willemse lieten kansen op 3-1 liggen en in de 58e minuut kon ook Rillandia met tien man ver der. William Jongenelen haalde een kopbal van Peter Willemse met de hand van de doellijn: strafschop en rood. Mats Willem se bleef vanaf de penaltystip ui terst Icoeli 3-1. Bij Rillandia brak er daarna wat en Bruse Boys kon de score eenvoudig opvoeren. Emiel Dorst stond met een dieptepass aan de basis van de 4-1 van Mats Willemse. Peter Willemse scoorde van buiten het straf schopgebied met de buitenkant van de voet de 5-1. In blessure tijd kopte George Geluk, na een inzet van Ben Schot, voor de tweede keer raak. Vertrouwen Rillandia-trainer John de Frel: „Wij hadden niks in te brengen. Wat ik mijn ploeg kan verwijten is dat ze na de 3-1 de kopjes lie ten hangen." Collega Prins ver weet zijn ploeg slechts dat het Rillandia terug in de wedstrijd liet komen. „Het is erg positief dat we hier zes keer hebben ge scoord. Op sommige momenten konden wij vandaag echt goed voetballen en ook dat geeft ver trouwen. En je ziet het vandaag: het is ideaal dat ik aanvallers als Gerard Vogel en Ben Schot achter dé hand heb." Bruse Boys-Rillandia 6-1 (2-1). 15. Marco Ketting 1-0, 33. George Ge luk 2-0, 45+3. Tufan Yilmaz 2-1, 59. Mats Willemse 3-1 (strafschop), 62. Mats Willemse 4-1, 69. Peter Willemse 5-1, 90+1. George Geluk 6-1. Scheidsrechter: G. Daems (Gil- ze). Rode kaart: 48. Olaf Willemse (2x geel, Bruse Boys), 58. William Jongenelen (Rillandia). Gele kaart: Robin Meertens, Mats Willemse en Gerard Vogel (allen Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 150. Bruse Boys: Mark Giljam, Robin Meertens, Emiel Dorst, Olaf Wil lemse en Eric Giljam; George Ge luk, Marco Ketting, Mats Willemse en Thomas Groeneveld; Peter Wil lemse (69. Ben Schot) en Gerard Vogel (51. Alex Ande weg). van onze sportredactie VLISSINGEN - Omdat Jong 1|!' - Ambon bij Renesse bleef ste ken op een 1-1-gelijkspel is de Middelburgse club de lei dende positie in de vijfde klas se B kwijtgeraakt. Vivoo won met 3-1 bij Dreischor en is nu zonder puntenverlies de nieu we lijstaanvoerder in deze Voor Vosmeer, de enige 1Zeeuwse deelnemer in de vijf- de klasse C, is het ook na de vierde wedstrijd nog wachten op de eerste punten: tegen Achtmaal werd het op eigen veld 1-4. Lcwedorpse Boys-Hansweert- se Boys 0-2: In een gelijk op- gaande wedstrijd met kansen over en weer bracht Jerry Ros de bezoekers nog voor rust op voorsprong: 0-1. Een jeugdig Lebo ging op zoek naar de ge lijkmaker, maar toonde zich bnzuiver in de afwerking. J'l Een kwartier voor het einde besliste Kevin Trotman vanaf elfmeter de wedstrijd defini tief: 0-2. Ouwerkerk-Nieuw Borgvliet 0-3: Voor rust leverde bal verlies bij de thuisploeg en snel omschakelen van verdedi ging naar aanval de bezoe kers twee treffers op: 0-2. Na rust voorkwam goed keepers werk van Jochem van de Bos (lat de Brabanders verder uit liepen. Aan de andere kant kreeg Erwin van der Maas een kwartier voor ti j d een uit gelezen kans op de aanslui- Ungstreffer,'maar zijn inzet vanaf de strafschopstip werd gestopt. Kort hierna werd het 1-3 en was de wedstrijd be- ii- Dreisckor-Vivoo 1-3: De be zoekers openden de score via Martijn van den Berg, maar Daan Ruitenbeek maakte ge- Ijk namens Dreischor. Nog voor de thee namen de bezoe kers opnieuw een voorsprong, uitmaal door Pieter Burre- "jans: 1-2. In de tweede helft Stog de thuisploeg op zoek ■a "aar de gelijkmaker, maar het was opnieuw Pieter Burre- mans die in de 80e minuut ditmaal vanaf elf meter, raak schoot. Renesse-Jong Ambon 1-1: Met name in de eerste helft waren de bezoekers sterker. Het was Martin Watsapy, 'die later geblesseerd zou uit vallen, die al na tien minuten profiteerde van een foute terugspeelbal en de score opende: Ö-l. Omdat Jong Am- bon vervolgens verzuimde ver der uit te lopen kon Sven Ver- seput in de 60e minuut de ge lijkmaker aantekenen: 1-1. Bijna liepen de Middelbur gers ook nog onnodig tegen hun eerste nederlaag op toen zowel Vincent Goedegebuure als John Berrevoets in de slot minuten een goede kans kre gen, die zij echter niet benut ten. Rimboe-Robur 2-4: Een ster ke start van Robur leidde na tien minuten tot de openings treffer van Rick van der Gaag: 0-1. Twee minuten later passeerde Leon Geuze zijn eigen doel man en was de stand weer in evenwicht: 1-1. Plieruit putte Rimboe moed en in de 35e mi nuut kwam de ploeg op voor sprong: 2-1. De tweede helft waren de bezoekers beter en na de gelijkmaker van Faouzi Hamoudi (2-2) bepaalden Wij nand Sloos en Rik Hopmans in de slotfase de eindstand op 2-4. Vosmeer-Achtmaal 1-4: Al snel kwamen de bezoekers op voorsprong via Richard van Hooijdonck (0-1), maar tien minuten voor rust maakte Jaco Vaders gelijk: 1-1. Nog voor de thee liepen de be zoekers opnieuw uit via Jeroen Eist en Kevin Spen- kels die voor voor 1-3 zorg den. De tweede helft begon hoopvol voor Vosmeer met een kopbal van Jaco Vaders tegen de onderkant van de lat, In de 50e minuut maakte Kevin Sprenkels echter aan alle illusies van de thuisploeg een einde: 1-4 de eindstand. HsH fWSm Een hoogstandje van ZSC-speler Barry Dorreman in het duel met WIK'57. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ko de Ridder SCHARENDIJKE - Daar waar een derby meestal bol staat van strijd, spanning en emotie heeft het duel tussen ZSC'62 en WK'57 zaterdag geen moment kunnen boeien. De brilstand stond aan het begin van de wed strijd op het bord en ook aan het einde. Na afloop wees alles wat ZSC'62 was afkeurend naai' te genstander WIK'57 en scheids rechter De Boer. De Kerkwerfse ploeg kreeg het verwijt alleen maar uit te zijn geweest op tijdrekken en de leidsman zou hier tegen hebben moeten optre den. Frustaties alom bij de thuisclub. Maar die waren enigs zins misplaatst. ZSC'62-trainer Rini Verwest zat dichter bij de waarheid. „On ze doelstelling was snel te sco ren en dan de punten thuis te houden. Voor de rust hebben wij echter verzuimd naar voren te spelen. Onze spits Arjan Smal- heer bracht ook niet de goede diepte in ons' spel. Met een 3-5-2-systeem hebben we de druk opgevoerd, maar WIK'57 heeft ons spel goed ontregeld. Ik denk dat we dit seizoen nog wel vaker tegen dit soort wedstrij den zullen aanlopen." WIK'57-trainer Patrick de Broe- kert, die zelf in het hart van de defensie meespeelde, had duide-. lijk een andere mening. De Broe- kert: „Vooraf zouden wij blij zijn met een punt, maar nu te rugkijkend had er misschien nog wel iets meer ingezeten. Wij zijn als ploeg overeind gebleven, de afgesproken taken zijn prima uitgevoerd en wij hebben ge speeld naar onze mogelijkhe den." De Broekert en Bart Boot waren er deze middag verantwoorde lijk voor dat Arjan Smalheer geen rol van betekenis kon spe len. Ook WIK-doelman Ronnie Janson was een sta-in-de-weg. De ZSC'62-clubtopscoorder (zes goals in drie duels) bleef daar door droog staan. Morrend ver liet bij na afloop het sportpark van Scharendijke. ZSC'62 begon niettemin goed. Vrij direct na de aftrap schoot aanvaller Edgar Louwerse, na een fraaie solo, over. Daarna volgden twee waterdunne kans jes voor WIK'57 voor Elmar de Kok en Arjen Berrevoets. In bei de gevallen ging de bal voor langs het doel van Stefan Smal heer, In de dertigste minuut leek ZSC'62 toch op voorsprong te komen. Yoeri Vogelzang kwam vrij voor het doel, maar kopte net over de lat. Na de pauze kwam WIK'57 er ei genlijk helemaal niet meer aan te pas. De ZSC'62-defensie stond nu beter georganiseerd. De meeste kansen waren voor de thuisclub. In de vijftigste mi nuut kopte Barry Dorreman net naast de paal. Even later vlak voor zijn vervanging omspeelde ZSC'62-aanvaller Edgar Lou werse zijn tegenstander Oscar Meijer, maar schoot over. In de 72eminuut kreeg WIK'57 nog een goede kans. Erik de Vlie ger zag zijn schot echter vlak naast de paal verdwijnen. ZSC'62 ging meer en meer druk ken. Een snoeihard schot van Yoeri Vogelzang schampte de ïinkerpaal en WIK'57 kwam met de schrik vrij. Een latere po ging de bal koppend binnen te duwen, werd verhinderd door doelman Ronnie Janson die de bal over de lat tikte. Wat ZSC'62 ook probeerde, het zag geen. kans de winst naar zich toe te trékken. Of die winst terecht geweest was, daarover kon een boompje worden opge zet. Een zekerheid was echter dat er zaterdag in Scharendijke niet; aan klantenbinding werd gedaan. ZSC '62-WIK'57 0-0. Scheidsrech ter: M. de Boer Heinkenszand Gele kaart.: Marco de Jonge (ZSC'62). Aantal toeschouivers: 95. ZSC'62: Stefan Smalheer, Marco de Jonge (59. Wemer KlaasSen), Michiel van de Hoek, Barry Dorre man, Thomas Petiet, Sebastiaan Vaane, Jos Kristalijn, Gerard Ver hoek (84. Taco Post.), Arjan Smal heer, Yoeri. Vogelzang, Edgar Lou- werse (61. Joost Weeda). WIK'57: Ronnie Janson, Oscar Meijer, Patrick de Broekert, Gert-Jan Broere, Bart Boot, Erik de Vlieger (75. Bram Blakenburg), Lennaert den Boer, Arjen Berre voets, Marco Gameman, Elmar de Kok, Eelco Bóol (60. Theo Witten berg), Monsterzege hockeysters HSD ZIERIKZEE - Met voor zichzelf sprekende cijfers (12-0) walste het vrouwenteam van HSD over Tempo 3 heen in de reserve derde klasse van de hockeycompetitie. In de eerste helft kon de bezoeksters het nog enigszins bijbe nen. Toen bleef de score beperkt tot 4-0 door doelpunten van Cynthia Spiekerman, Jaqueline Smits (2x) en Miria Clarijs. Na rust deed de thuisploeg er nog een schepje bo venop en degradeerde Tempo 3 tot een figurant. Sanne Glas, Mirenne Koks, Jacqueline Smits (3x), Goswhin van den Assem, Ilse Hardon en Maite Timmermans tilden de score naar maar liefst 12-0. Een opvallend positieve rol was weggelegd voor de jeugdige meisjes B Véërle Kleppe en Anneloes Lammers. Zonnemaire nog ongeslagen MIDDELBURG - De voetballers van Zonnemaire behiel den gisteren hun ongeslagen status. Met een 6-2-zege wa ren ze een maatje te sterk voor Jong Ambon 4. Leonardo Geelhoed scoorde een hattrick en Maurice Hart maakte de vierde. Jong Ambon scoorde de 1-1 uit een penalty. Net voor rust scoorden de Middelburgers de 2-4. Na rust zorgden Stefan Verseput en Peter Stouten voor een 6-2-eindstand. Punt voor Hoondert/de Waard GOES - In de derde divisie van de landelijke competitie driebanden werd er matig gepresteerd door de Zeeuwse teams. Hoondert/de Waard en Royal/De Parel speelden gelijk, De Stene Brug verloor. Hoondert/de Waard verras te met een gelijkspel in Oudenbosch tegen Veilingzicht 2. Op bord drie en vier bleken Bram de Waard en Eddie der Weduwe te zwak om een positieve bijdrage aan het resul taat te leveren. De Stene Brug kreeg bij BC Goirle, één van de titelkandidaten, met meer tegenstand te maken. De thuisploeg liet met drie spelers boven 0.700 zien grote ambities te hebben. Goesenaar Piet Koek leverde de meest opvallende prestatie. Hij stond in zijn partij tegen Roger Spijkers met 28-12 achter, maar leefde weer op na een serie van zes. Direct daarna volgden vijf, drie en twee en was het gebeurd. Spijkers bleef op een punt van de fi nish steken. De superstunt van Koek hielp zijn team niet verder. Arjo Hollestelle en Ad Menheere verloren kans loos, Wim de Kok kwam ook te kort. Dubbele zege voor Stokman EEKLO - Stefan Stokman uit Goes heeft in het Belgische Eeklo twee overwinningen behaald. Bij het kogelstoten was een afstand van 12 meter en 54 centimeter voldoende voor de eerste plaats. Bij het discuswerpen liet Stokman een winnende worp noteren van 33.32. Stokman, die ja ren lid was van AV'56 is overgestapt naar het Vlissingse Dynamica omdat er bij AV'56 geen werp trainer is. Gerbrands te gast bij Kloetinge KLOETINGE - Toon Gerbrands verzorgt morgen een le zing bij de voetbalvereniging Kloetinge. De bijeenkomst in de Goederenloods in Goes begint om 19.30 uur. Ger brands is directeur van AZ en was in het verleden bonds coach van het mannen volleybalteam. De bijeenkomst is een initiatief van de Stichting Vrienden van Kloetinge. door Klaas Verspoor GOES - De voetballers van Me vo verzuimden in de vierde klas se B te profiteren van misstap pen van de concurrentie. De ploeg van trainer Cock Knijnen- burg werd op felheid afgetroefd door Vrederust en verloor met 3-2. Na vier duels bezet Mevo de achtste plaats op de ranglijst. Vrederust-Mevo 3-2: Mevo ver galoppeerde zich in de tweede helft. Na 43 minuten voetbal leidde de ploeg uit Zierikzee nog met 0-2. Pieter van der Neut en Jeroen Volkeri, uit een strafschop, scoorden namens Mevo. Jean-Paul Suiker bui jk maakte op slag van rust de aan sluitingstreffer. Vrederust kwam drie minuten na rust uit een strafschop, na een handsbal bij Mevo, door Marco de Jong op gelijke hoogte. Vijf minuten voor tijd bezorgde Mark Suiker- buijk met zijn treffer Mevo, dat speelde zonder enige gedreven heid, een behoorlijke kater. Waarde-Kruiningen 1-4: In de eerste helft kon Waarde aardig mee in het spel van Kruiningen. Door een kopbal van Martijn Sinke kwam Kruiningen op 0-1, maar Frank Lobbezoo zorgde voor de 1-1-ruststand. In de tweede helft was Kruiningen duidelijk de betere ploeg en het kwaliteitsverschil leidde tot drie treffers. Gert-Jan van de Pol tekende voor de 1-2 en Clau de Gounmahina zorgde voor 1-3. Jimmy Fens bepaalde de eindstand op 1-4. SPS-Chrislandia 2-2: Gezien het spelbeeld een terechte uit slag. Arie Pluitkar bracht Chris- landia aan de leiding, maar een eigen doelpunt van Leon Stolk betekende 1-1. Via een treffer van Marco Polak kwam Chris- landia daarna voor de tweede maal aan de leiding. Leo Vroeg- op bezorgde SPS met zijn tref fer het verdiende punt. Stavenisse-Brouwershaven 2-1: Stavenisse boekte de tweede sei zoenszege en daar viel niets op af te dingen. Door een eigen doelpunt van Brouwersha ven-speler Bas de Koeijer stond het na één helft 1-0 in het voor deel van Stavenisse. Door een doelpunt van Dennis van Gruns ven kwam Brouwershaven aan de gelijkmaker. Na wat gerom mel voor het doel van Brouwers haven schoot Jacco Knuist door een woud van spelers zijn ploeg naar de overwinning. Yerseke-Smerdiek 1-1: Yerseke was sterker, maar verzuimde het krachtsverschil in doelpun ten uit te drukken. In de achtste minuut profiteerde Erik van Haaften van slordigheid in de defensie van Yerseke. Edwin van Houte zorgde in de 34e mi nuut met een afstandschot voor de gelijkmaker. De tweede helft was éénrichtingsverkeer rich ting het doel van SmeMiek, maar doelpunten bleven uit. GOES - DFS kon zaterdag Co- lijnsplaatse Boys niet van zijn honderd-procentscore afhou den. De ploeg uit Burgh-Haam- stede verloor buitenshuis met 1-0. Van de achtervolgers op Colijn liet Nieüwland twee punten lig gen door tegen Cadzand 1-1 ge lijk te spelen. Het verrassend sterk gestarte SVD blijft na de 5-4-overwinning op Hoedekens- kerke wel in het goede spoor. Colijnsplaatse Boys-DFS 1-0: De thuisploeg had met veel gro ter verschil moeten winnen, maar doelman, paal, lat en ei gen onmacht voorkwamen tegen de zeer verdedigend ingestelde bezoekers een ruimere zege. Ni- gel Holmes tekende met een mooie vrije trap na een uur voor de winnende treffer. Apollo'69-MZVC 3-0 (1-0). Sander Nagelkerke 11-0, Frank de Kok 2-0 (strafschop). Frank de Kok 3-0 (strafschop). 's-Heer Arendskerke-Borssele 3-0 (1-0). Richard de Jager 1-0, Jamó van de Kreelce 2-0, Danny de Jon ge 3-0. Goes-Spui 1-5 (0-2). Remco Hame- linlc 0-1, Michel. Fieret 0-2, Agron Shala 1-2, Ludwig Kalisvaart 1-3, Mark van Minnen 1-4, Ludwig Ka lisvaart 1-5. IIoedekenskerke-SVD 4-5 (0-2). Jason Warman 0-1, Hendrik Bosse- laar 0-2, Jermo Stoel 1-2, Jermo Stoel 2-2, Ewout de Graaf 2-3, Menno de Graaf 2-4, Jeroen de Winter 3-4 (strafschop), Gerard Verkuil 4-4, Edwin Goeman 4-5. Nieuwland-Cadzand 1-1 (0-0). Ju nior van den Akker 0-1, Richard Jacobs 1-1. Wolt'aartsdijk-Wemeldinge 2-0 (0-0). Harm Fluijt 1-0, Jan Kole 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37