Schot middelpunt van rumoer PZC heerkracht SSV wordt beloond Hoek bezorgt zichzelf overwerk Hattrick Le Comte bezorgt Duiveland eerste seizoenzege Hemming bedrukt bij Kloetinge ondanks 1-1-gelijkspel bij Geinoord 19 AZVV incasseert eerste goals bij GPC Vlissingen PTINGE - Natuurlijk was bzaterdag bij Kloetinge blijd- „fop om de late gelijkmaker Geinoord, maar de a-1) tegen - t pgde-explosie was van korte ■0, Al snel drong het besef foor dat de Bevelandse ploeg lKl schade had opgelopen in I vierde competitieduel. Bij ,1 opmaken van de balans viel |d ene puntje zelfs in het niet pet rumoer rond de ploeg. houd hier een kater aan stelde Diederik Hiensch. jjoefenmeester van Kloetinge pa zaterdagmiddag opge- üieept met de kwestie John j^ot. De middenvelder ont- gjjte "in de 40e minuut aan een kamikazeactie (over ging met twee benen ge- P'ten opzichte van een spe- jrvan Geinoord. Vervolgens j-jfd de Tholenaar één minuut »or rust naar de kant ge- lialj omdat trainer Diederik lensch de indruk had dat hij ihad van een hamstringbles- ijeen 'mentaal geknakt' was. jüj liep met zijn hoofd te duidden", zei de trainer. Haar wat er precies in zijn vofd speelde, weet ik niet." Sbot dacht er in elk geval het jjlévan, sprintte naar cle kleed- ffir, sprong in een soepele be ding over de omheining en ne- ïsrde zijn vervanger (Niels Ko- Schot nam geen plaats meer ^dé bank,, zocht een plekje op glfibune en liet zich pas na af zweer zien. De verongelijkte Middenvelder wenste geen com- Êntaar te geven. dót is dit seizoen nieuw bij loetinge en wil bij de amateur- Job na een lange jeugdcarrière odd profvoetbal (RBC, PSV en fog NEC) het plezier in het sèal hervinden. De 22-jarige dienaar is een gave technicus, Kceen grote drang zich te be- jijzen. Hij voelt zich op het gjgiiigs)veld echter nogal ^onbegrepen, hetgeen hij in ijord en gebaar laat blijken itDe afgelopen weken zorgde lityoor onderhuidse irritaties de spelersgroep. Zaterdag maandag 25 september 2006 swb werden de ergernissen nog gro ter, toen Schot na een sterk be gin (schot op de buitenkant van de paal) zijn verdedigende ta ken veronachtzaamde. Hiensch wilde zich zaterdag nog niet al te zeer uitlaten over John Schot, maar duidelijk is wel dat de speler deze week in een on derhoud te verstaan zal worden gegeven dat hij zich zal moeten plooien. Zo niet, dan kan het avontuur van Schot bij Kloetin ge wel eens beperkt blijven tot vier competitiewedstrijden. Alsof dat nog niet genoeg was, kreeg Kloetinge ook nog eens te maken met blessureleed. André Siereveld viel uit. Corné Schil- peroort haalde het einde wel, maar had opnieuw last van zijn enkel. Daarnaast werd de ploeg geconfronteerd met een uitslui ting" van verdediger Giovanni Siereveld. Hij kreeg in een tu multueuze slotfase (80e minuut) op aanwijzen van grensrechter De Graaff rood van scheidsrech ter Roel van de WerffDe verde diger van Kloetinge zou een slaande beweging gemaakt heb ben naar Barry Roestenburg van Geinoord, die na een natrap pende beweging met rood op zak juist op weg was naar de kleedkamer, Siereveld beweer de later dat hij door Roesten burg in zijn gezicht was ge spuwd en slechts een duw had uitgedeeld. Ondanks die ldod- der speeksel had Siereveld wij zer moeten zijn en zich niet met het opstootje moeten bemoeien. De verdediger kan nu een schor sing tegemoet zien. Afbraakvoetbal Wellicht had Kloetinge met elf tegen tien er ook nog meer uit kunnen peuren dan een 1-1-ge- lijkspel. Geinoord, dat in de 42e minuut enigszins gelukkig op voorsprong was gekomen, was in de slotfase op en probeerde zich via overtredingen en af braakvoetbal staande te hou den. De thuisclub nam in die fa se alle risico, ontsnapte één keer aan een 2-0-achterstand, waar na in de 92e minuut de verdien de gelijkmaker viel. Nadat Ro nald Zwager en Niels Kole lat en paal hadden geraakt, was Benjamin Verwest wel trefze ker. Toen de bal uit de doel- mond werd weggekopt, bedacht hij zich geen moment en haalde snoeihard uit: 1-1. Kloetinge-Geinoord 1-1 (0-1). 42. Daniël Oostendorp 0-1, 92. Benja min Verwest 1-1. Scheidsrechter: R. van der Werff (Drunen). Gele kaart: John Schot, André Siere veld (beiden Kloetinge), Meivin Klomp, Jeffrey hammers, Daniël Kops (allen Geinoord). Rode kaart: 79. Barry Roestenburg (Geinoord), 80. Giovanni Siereveld (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld (74. Jaap Esser), Erwin van der Woerdt-Giovanni Siereveld, Joffrey Geldof; Corné Schilperoort, John Schot (44. Niels Kole), Benjamin Verwest; Joel Ma- nusama (54. Besar Xhoxliaj), Daan Esser en Ronald Zwager. John Schot (rechts) begon sterk aan de wedstrijd tegen Geinoord, maar viel daarna ver terug en werd nog voor rust gewisseld. foto Willem Mieras doorWim Broekhoven GOES - GPC Vlissingen leidt zij aan zij met Arnemuiden in de tweede klasse E van het zater- dagvoetba. GPC Vlissingen schoot de eerste tegendoelpun ten bij AZWhinnen (4-1), Arne muiden Maakte Zaanslag: 0-5. GPC Vlissingen-AZW 4-1: Vijf minuten voor rust kwamen de bezoekers onverdiend op voor sprong via Jochem Marcus door een blunderende GPC-doelman Leon Weeda. Tien minuten na rust kwam de thuisploeg via Robin de Pagter op gelijke hoogte en een kwar tier voor tijd door een af stands- schot van Erik de Ruijter op voorsprong. In de slotfase zorg den dezelfde twee GPC-spelers voor 3-1 en 4-1. Kapelle-Tholense Boys 4-2: Via Koen Sinke en Ferdi Tilroe nam de verdienstelijk spelende thuis ploeg een 2-0-voorsprong. Tien minuten na de pauze werd het 3-0 door Tim Jacobusse, maar vijf minuten later kon Michael de Jonge vanaf elf meter voor 3-1 zorgen. Edwin van Damme zorgde elf minuten voor tijd voor 4-1 en Niels Hopmans vijf minuten la ter voor de 4-2 eindstand. Heinenoord-De Meeuwen 3-0: De bezoekers waren tot het doel punt van de net daarvoor inge vallen Cromah in de 75e minuut de betere ploeg, maar faalden in de afwerMng. Diezelfde Cro mah werd zeven minuten latei- neergelegd, waarna Jeroen Blom de toegekende strafschop verzilverde. In de slotminuut werd het door Cromah ook nog 3-0. Zaamslag-Amemuiden 0-5: Hoe wel het bij rust nog maar 0-1 was, was het dynamische spel van Arnemuiden Zaamslag te machtig. Marinus Baas was met drie doelpunten de grootste plaag voor Zaamslag. Marvin Meerman (0-3) en Patrick Siere veld (0-5) scoorden ook. Bruse Boys-Rillandia 6-1: Mar co Ketting en George Geluk scoorden in de eerste helft, waar na Tufan Yilmaz in blessuretijd hoop in de Rillandse harten bracht. Na rode kaarten voor Olaf Wil- lemse (Bruse Boys) en William Jongenelen (Rillandia) liep Bru se Boys via Mats Willemse (2x), Peter Willemse en weer Geluk uit naar 6-1. Eerste punt Terneuzense Boys TERNEUZEN - Debutant Terneuzense Boys heeft in de thuiswedstrijd tegen Nieuw-Lekkerland het eerste punt in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal gepakt. De Zeeuws-Vlamingen kregen voor het eerst dit seizoen geen doelpunt tegen en vierden een zwaarbevochten gelijkspel (0-0) na een rumoerige week als een morele opsteker. Ter neuzense Boys moest het initiatief veelal aan de bezoe kers laten, maar stond weinig grote kansen toe. De thuis ploeg kreeg zelf twee mogelijkheden, maar kwam even min tot scoren. Eerste competitiegoal voor Verwest KLOETINGE - Vorige week moest Benjamin Verwest om tactische redenen na 45 minuten het veld ruimen, zater dag haalde hij het einde wel. Dat was maar goed ook. De speler uit Dreischor hielp Kloetinge in de 92e minuut aan een punt tegen Geinoord: 1-1. „Het is mijn eerste competi- tiedoelpunt voor Kloetinge", glunderde Verwest. „De bal viel precies goed. Dan moet je niet nadenken, maar 'poe fen'." Verwest speelde zaterdag op het middenveld. „Dat is de plek waar ik het liefste speel. Lekker duels winnen en pro beren de pass te verzorgen. Het gaat steeds beter met me. Ik voel dat ik groei. Wat dat betreft ben ik blij dat ik bij Kloetinge ben gebleven. Ik ontwikkel me elke week, met dank aan het kader." Oostkapelle blijft aan de leiding GOES - Oostkapelle blijft leider in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal. De ploeg van coach Hans Magnus won met 4-0 van Wartburgia 2. Smerdiek pakte voor de eerste keer de volle winst door de reserves, van Stedoco met 3-0 terug te wijzen. Oostkapelle-Wartburgia 2 4-0: Marieke Kwast zorgde voor de 2-0-ruststand. De dominerende thuisploeg kwam door Marjolein van Ingen op 3-0 en via opnieuw Kwast een kwartier voor tijd op 4-0. Smerdiek-Stedoco 2 3-0: In de zevende minuut maakte Romana van Tiggelen 1-0. Lenny Stoutjesdijk zorgde na een kwartier voor 2-0 en opnieuw Van Tiggelen nog voor rust voor 3-0. Vliegende start Zierikzee OOSTERHOUT - Zierikzee heeft gisteren de eerste com petitiezege geboekt in de tweede klasse van het zondag voetbal. In Oosterhout won de ploeg met 0-3, Een vliegen de start in de eerste helft leverde 0-1 op via Freek Torens- ma, een vlotte start in de tweede helft zorgde via Martijn van Grunsven voor 0-2. In de slotfase counterde Rutger Kooman Zierikzee naar de eindstand. Van der Zweep helpt RCS aan zege GOES - Joey van der Zweep speelde gisteren een hoofd rol bij RCS in de met 1-3 gewonnen wedstrijd bij SC 't Zand. De aanvaller van de Souburgse tweedeklasser kwam in de tweede helft in het veld voor Hoessein Bou- zambou. Eerst had hij een aandeel in de 0-1 van Dennis de Nooijer, waarna hijzelf de 0-2 en de 1-3 verzorgde. RCS rukte op naar de derde plaats in de rangschikking, maar heeft vijf punten achterstand op koploper Unitas. Mr Barry van der Hooft BISTERDAM - De technische üf van Ajax zocht buiten de j Mkamer even een hoek van e gang op. Op fluister- ion spraken ze hun ongenoe- p ün uit over het resultaat, het makke spel van doelman Ron feilen het gebrek aan effectivi- iil, Marco Groeneveld, die en title meters verderop stond, had >j,: iter dat laatste aspect niet te lagen. SSV'65 pakte in de slot- Becen kostbaar punt (3-3), dat Ml een glimlach op het gezicht fi «rd gekoesterd. Smis kan een gelijkspel voelen ikeen overwinning, al is het al- éi tal in morele zin. Dat laatste (ijdzaterdag voor SSV'65, dat dj sliet debuut jaar op het hoogste bezig is aan een overle- tngstocht en iedere week weer I Kt nieuwe zaken geconfron- "d wordt. Na vier wedstrij- kent de ploeg ook steeds Sier wetten van de hoofdldas- k, waarin een voorsprong als ïeeiiwvoor de zon kan verdwij- ai en een achterstand binnen (annum van tijd weer kan wor- Slap vooruit k Amsterdam zetten de Goese- I Iaën in dat opzicht weer een jj§ vooruit. Groeneveld: -"'ant bij vlagen voetbalden we led en Niels Paardekooper had 3 de slotfase zelfs nog de win- •mde op zijn schoen. Op basis strijd en mentaliteit vind ik ij gelijkspel dan ook verdiend. Ueen moeten we nog heel veel Als we na 36 minuten met -ï voorkomen, moeten we de I <®te helft sober uitspelen en een voorsprong de rust in- fc Dat,gebeurde niet en daar af stonden we na 45 minuten «fe-met 2-1 achter." lostand kwam op het bord na Jtopwindende slotfase van het bedrijf. Bij de eerste de keer dat sprake was van fatsoenlijke tegenstoot, ^am SSV'65 meteen op voor tong. Jan-Willem van Dijk be- fSijl Christiaan Boon, die van- links naar binnen sneed en k de handen van doelman j®riaakschoot: 0-1. De marge echter slechts zes minuten 'Stand, Nick van Eijsden feueen corner weer eens op aan, Menno van Roosma- e§ ftjle vrijheid om bin nen te koppen: 1-1. In blessure tijd Meeg Van Eijsden vervol gens een vrije doorgang. Zijn schot in de korte hoek was Chris- tol van Campenhout te machtig: 2-1. Nadat Boon vijf minuten na rust op aangeven van Mansour Gader doelman Smit had ver rast (2-2), viel het duel even stil. Pas in de laatste twintig minu ten kregen beide ploegen weer mogelijkheden op de volle winst. Dat SSV'65 bij een aan tal uitvallen niet zorgvuldig ge noeg was, leek de ploeg in de slotfase op te breken. Dankzij een kopie van de 2-1 kwam Ajax namelijk vier minuten voor tijd via Van Roosmalen op 3-2. De veerkracht van de Goese formatie leverde vervolgens toch nog een punt op. Paardekooper vond Mevlud Eryürük, die de bal met de borst doorspeelde op Arjan Koop- mans, De aanvoerder stond bui tenspel, maar een fluitsignaal bleef uit. Zijn gekraakte inzet rolde vervolgens tergend lang zaam langs de zwakke Smit over de doellijn: 3-3. In blessure tijd knalde Paardekooper nog een volley naast het doel, maar een zege was voor SSV'65 ook iets te veel van het goede ge weest. „Hier moeten we mee verder", zei Groeneveld. „Ik hoop dat dit gelijkspel ons een boost kan ge ven. In mentaal opzicht zijn we in ieder geval uit het juiste hout gesneden. Robert Stols gooide er in de slotfase nog een snoei harde taclde uit om een doel punt te voorkomen en dat vind ik tekenend. We hebben laten zien dat er niet valt te sollen met die Zeeuwen en dat ze de drie punten maar tegen andere ploegen moeten pakken." Ajax-SSV'65 3-3 (2-1). 36. Christi- aan Boon 0-1, 42. Menno van Roos malen 1-1, 45+3. Nick van Eijsden 2-1, 50. Christiaan Boon 2-2, 86. Menno van Roosmalen 3-2, 88. Ar jan Koopmans 3-3. Scheidsrech ter: A. Th. de Witte (Ermelo). Gele kaart: Teddy Afriyie (Ajax) en Ro bert Stols (SSV'65). Aantal toe schouwers: 250. SSV'65: Christolvan Campenhout; Ronnie Hillebrand (48. Michel de Groote), Mevlud Eryürük, David den Hollander, Mansour Gader; Niels Paardekooper, Robert Stols, Jan-Willem van Dijk (80. Khaled Boufrahi); Mehmet Dolma, Christi aan Boon (65. Jorden Takiddine) en Arjan Koopmans. Hoek-speler Istvan Bakx schermt de bal af voor Nunspeet-verdediger Roy van Velzen. foto Bram van de Biezen door Rudy Boogert NUNSPEET - Vijf minuten voor tijd kreeg Hoek-doelman Robbie de Moor de bal waar voor hij zich de hele wedstrijd al concen treerde. Zijn ploeg leidde zaterdag bij Nunspeet met 1-2 toen plots invaller Gerjan Mulder voor zijn neus opdook. Als een muur ging De Moor voor de bal liggen en voor kwam de gelijkmaker. Hoek won uiteinde lijk met 2-3 en bleef daardoor medekoplo per. Die ene cruciale redding gaf de 21-jarige goalie voldoening. Veel ballen had hij niet voor zijn kiezen gekregen. De eerste bal tus sen de palen was vlak voor rust meteen een doelpunt en de tweede was het man-te- gen-mangevecht bij 1-2. „Als keeper moet je op de juiste momenten opstaan", zei De Moor achteraf. „Het belangrijkste is dat de ploeg op je kan rekenen." De strijd van De Moor was tegen Nunspeet niet zozeer een fysieke zoals zijn ploegmak- kers die voerden, maar eerder een mentale. „Als je weinig te doen krijgt, moet je zorgen dat je geconcentreerd bent. Dat is zwaar. Het zegt genoeg dat ik toch hartstikke moe van het veld stap. Je moet altijd berekend zijn op die ene bal." En dat was De Moor. Luttele minuten na zijn save gooide invaller Wilco de Valk het duel op slot (1-3). De 2-3 van Mulder werd vrijwel direct: gevolgd door het laatste fluitsignaal. Daardoor be haalde Hoek de derde zege op rij en consoli deerde de koppositie naast Quick Boys met tien punten uit vier duels in de hoofdklasse B. Maar ondanks deze jubelcijfers is Hoek nog altijd geen geoliede machine. Trainer en spe lers erkenden ruiterlijk, dat ze Nunspeet al vóór rust op een onoverbrugbare marge had den moeten zetten. Bovendien wisten ze don ders goed dat het achterin bij tijd en wijle rammelde. Onomstreden Om met dat laatste te beginnen: alleen doel man De Moor en aanvoerder/linksachter Stefan van Dender zijn in de achterste linie onomstreden. Wesley de Smet daarentegen speelde slordig en had totaal geen 'controle over de rechterkant. De openingsgoal van Frank van Twillert kwam ook uit die hoek. Trainer Cees Houtepen had het ook gezien en verving De Smet halverwege voor Tho mas Ragut. Daarnaast kon het centrale verdedigings duo Gueye/Buyse weer regelmatig betrapt worden op schoonheidsfoutjes. Na een kwar tier schoof Gueye bijvoorbeeld de bal zo maar in de voeten van een tegenstander, waardoor Nunspeet een schotkans Meeg. Buyse zorgde met name in de tweede helft voor de nodige oeh's en ah's met riskante verdedigingsacties, De aanval is echter sterk genoeg om die fout jes te corrigeren met doelpunten. Met weder om Ramazan Kesikbas als aanjager op het middenveld creëerde Hoek in het eerste part een handvol kansen. De voorzetten van de flankspelers Bakx en Van der Welle gin gen echter allemaal onaangeroerd voor langs of werden tot corner verwerkt. In de tweede helft ging het rendement omhoog. Nadat Huygens eerst nog een sublieme de marrage van Ferry Alfons onbenut had gela ten, kopte hij een minuut later de gelijkma ker binnen uit een voorzet van Van Dender. Nadat het spel een halfuur had stilgelegen, omdat een toeschouwer onwel was gewor den, klaarde Hoek de Mus. Een harde voorzet van Huygens werd door Nunspeet in eigen doel gewerkt (1-2) en De Valk rondde bij de eerste paal knap een voorzet van Ragut af (1-3). Het tweede doel punt van Nunspeet was zuur voor Robbie de Moor, maar bracht geen onrust meer. Nunspeet-Hoek 2-3 (1-0). 36. Frank van Twil lert 1-0, 58. Jan Huygens 1-1, 80. Roy van Vel zen 1-2 (eigen doelpunt), 90. Wilco de Valk-1-3, 90+1. Gerjan Mulder 2-3. Scheidsrechter: H.J. Westland (Leusden). Gele kaart: Pedro van de Bunte, Roy van Velzen (Nunspeet), Taoufik Ameziane, Djamei Buyse (Hoelc). Aantal toe schouwers: 300. Hock: Robbie de Moor; Wesley de Smet (46. Tho mas Ragut), Mamadouba Gueye, Djamel Buyse, Stefan van Dender; Taoufik Ameziane, Ferry Alfons, Ramazan Kesikbas (70. Wilco de Valk); Dennis van der Welle (87. Jeroen van de Broe- ke), Jan Huygens, Istvan Bakx. door Klaas Verspoor GOES - In de zes duels in de derde klasse A van het zater dagvoetbal werd maar liefst 28 keer gescoord. Koploper Nieuwdorp won met 2-1 van VCK en staat drie punten voor op Serooskerke, dat nog wel een wedstrijd minder speelde. Duiveland boekte, mede door een hattrick van Dennie le Comte, tegen Veere (4-3) de eerste seizoenszege. WHS-Krabbendijke 2-2: Een oppermachtig WHS deed zich zelf tekort met het gelijkspel. Na een vrije trap van Perry Snoep bracht Patrick van Schetsen zijn ploeg op 1-0. Kort voor rust was Snoep bij een goal van Patrick Ketting opnieuw de aangever. Na de hervatting was Krabbendijke feller en Martin Bal zorgde al snel voor 2-1 Joeri Riedijk maakte de gelijkmaker. Zes goede kansen voor de thuis ploeg en één voor Krabbendij ke leverden daarna geen goals meer op. Duiveland-Veere 4-3: Tom Nieuwelink bracht Veere aan de leiding, maar een onverval ste hattrick van Dennie le Comte, tweemaal op aange ven van Marcel Zwager, zorg de voor een 3-1-ruststand. In de tweede helft was Zwager bij de treffer van Dingeman Voorbeijtel voor de derde keer de aangever. Veere kwam in de 70e minuut uit een door René-Michel Gerrit sen benutte strafschop terug tot 4-2. Giacomo Wattel bracht vijf minuten voor tijd uit een vrije trap de spanning terug in de wedstrijd. Daarna was het vooral aan Duive- land-doelman Hans Capelle te danken dat de achtste tref fer van de middag uitbleef. Heinkenszand-Bevelanders 4-1: De bezoekers kwamen in de 23e minuut via Mark He- ijstek op 0-1, maar daarmee was de koek op. Heinkens- zand boog nog voor het ver strijken van de eerste helft de achterstand om in een voor sprong. Gerben Menheere en Armando Langebeke verzorg den de goal s. Langebeke zorg de in de tweede helft, op aan geven van Guido Wiskerke, ook voor de 3-1. Wiskerke scoorde daarna zelf de vierde goal voor Heinkenszand. Serooskerke-SKNWK 3-2: De thuisploeg begon sterk, maar zag SKNWK via Christi an van Vossen op voorsprong komen. In de beste fase voor rust profiteerde Frank Alla- art van de vrijheid die hij Meeg en zorgde voor de gelijk maker. Na een doelpoging van Bas Rooze kopte Bernado Wattel in de 33e minuut Serooskerke naar een 2-1-voorsprohg. Na rust kop te Martijn Neele SKNWK uit een corner naast Seroosker ke, maar de Nieuwerkerkse vreugde duimde slechts twee minuten. In de 52e minuut stond Frank Allaart na een voorzet van Jasper Wilderom op de juiste plaats. Nieuwdorp-VCK 2-1: In een tot het einde toe spannend treffen boekte Nieuwdorp een verdiende zege. VCK opende sterk, maar na een kwartier kwam Nieuwdorp ook in de wedstrijd. Nadat Teun Rentmeester na een half uur over schoot, leidde een aanval vlak voor rust tot de 1-0. Niels Mulder werd vrijge- speeld in het strafschopge bied en scoorde. VCK kwam na de pauze op gelijke hoogte toen Bas de Regt profiteerde van wat foutjes in de Nieuw- dorpse verdediging. Uit een door Turan Dogan slim geno men vrije trap kopte Martin de Hamer Nieuwdorp een kwartier voor tijd naar de overwinning, Dauwendaele-Noad'67 2-2: Dauwendaele liet erg veel kansen onbenut. Jorrit Schuurman scoorde wel: 1-0. Omdat.de thuisploeg verzuim de verder afstand te nemen, kon Martijn Reijngoudt op slag van rust na een spaarza me aanval Noad'67 aan de ge lijkmaker helpen. Na rust hielp Dauwendaele-speler Guus Toornstra Noad'67 met een eigen doelpunt aan een 1-2-voorsprong. Een afstand schot van Francis Langemai- re bracht de Middelburgers weer langszij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35