Eilandbrede thuiszorg De Wieken Met man en macht graven Priester Van B rakel houdt het voor gezien Fashion l vent Modeshow zeeuwse almanak Moeilijk Concurrentie krijgt met komst tweede organisatie vorm Musicus Hoekman overleden Het cadeau van de jarige Wegenwacht® is onderweg Nu in Zeeland maandag 25 september 2006 waarin opgenomen j de Zierikzeesche Nieuwsbode i 1844-1998 BSS «SïP *335 WW*k tè sh l tij'Utf S .n t Dé avond uit in ,<l Glamour, fashion show editie Schouwen-Duiveland Bruid bruidegom Duikongeval bij Den Osse DEN OSSE - Een 42-jarige duiker uit Rijswijk is zater dagmiddag in problemen geraakt in de haven van Den Os- se. Rond 13.30 uur is de man tijdens een oefenduik veel te snel opgestegen. Zowel de traumahelikopter als een ambu lance hebben eerste hulp verleend. De duiker is met cle traumahelikopter naar het ziekenhuis in Antwerpen ge- bracht. Daar is hij ter observatie opgenomen. Brand in woning Noordgouwe NOORDGOUWE - In een woning aan de Pauwstraat in Noordgouwe is zaterdagochtend rond 5.30 uur brand uit gebroken. De brand woedde op de bovenverdieping van het pand. Omdat niet duidelijk was of er nog mensen in 1 het pand aanwezig waren, is niet alleen de brandweer van Kerkwerve gealarmeerd maar ook de ladderwagen uit Goes. Na aankomst van de brandweer bleek al snel 1 dat de woning leegstaat en niemand in de woning aanwe- 1 zig was. Hoe groot de schade is, is nog niet bekend. Banjaardstrand wil blauwe vlag KAMPERLAND - Het is de gemeente Noord-Beveland wat waard om de blauwe vlag voor het Banjaardstrand, tussen de Veersedam en de Oosterscheldekering, in de wacht te slepen. Het college van B en W wil daarvoor 50.000 euro investeren in extra voorzieningen zoals: ver vanging toiletwagen, aanleg drukriolering, plaatsing van twee pompen en voorlichtingsborden. De blauwe vlag is 1 een kwaliteitskeurmerk voor stranden. Om voor 2007 met 1 succes een gooi te doen naar de vlag moeten de investerin- gen ruim voor het toeristenseizoen gedaan zijn. Lage politieke opkomst bij tolactie TERNEUZEN - Ruim 2500 Zeeuws-Vlamingen hebben za- 1 terdag in Sluis, Hulst en Terneuzen een handtekening ge zet voor een tolvrije Westerscheldetunnel. De deelname van politieke partijen aan de actie viel initiatiefnemer J. Dees van de Socialistische Partij (SP) echter wat tegen. Dees richtte samen met een aantal partij genoten het comi- té Tunneltolvrij.nl op, om te laten zien dat de meeste Zeeuws-Vlamingen ontevreden zijn over het feit dat ze voor het gebruik van de tunnel extra moeten betalen, ter- wijl ze via de (wegen)belasting al meebetalen voor de in frastructuur in het hele land. Met een handtekeningenactie in de aanloop naar de lande- lijke verkiezingen hoopte het comité zoveel mogelijk poli- tieke partijen achter zich té scharen. De actievoerders pro- beerden in elke plaats binnen twee uur zoveel mogelijk 1 handtekeningen te verzamelen. Met 2500 pennenstreken toonde Dees zich een tevreden man, al stelde de opkomst vati de Zeeuws-Vlaamse politiek hem teleur. door Melita Lantinq GOES - Priester Erick van Bra- kel verlaat na anderhalf jaar de parochies in de regio De Beve- landen en Schouwen-Duive land. Van Brakel kon zijn werk hier niet invullen op een wijze die hij graag zelf wil. Met Van Brakel vertrekt de enige pries ter binnen het pastoraal team. Het bisdom Breda en deken P. van Hecke praten zeer binnen kort over een oplossing om dit gat te vullen. Van Brakel heeft in Zeeland niet gevonden wat hij hoopte. „Ik ben een man die dicht bij de mensen wil staan. Daar voel ik me thuis en die visie is moei zaam uit te dragen in een groot gebied", zegt Van Brakel. Van Brakel was priester in acht parochies op de Bevelanden én op Schouwen Duiveland. Daar door kon hij naar eigen zeggen te weinig contact opbouwen met de parochianen en dat is juist iets wat hij als wezenlijk er vaart in het werk als priester. „Ik ben een mens die graag dicht bij de jeugd staat. Cateche se geeft en jongeren begeleiden naar hun eerste communie." Van Brakel verwacht al deze za ken beter te kunnen verwezenlij ken in Limburg, waar hij naar toe vertrekt. „Ik was natuurlijk nog steeds verbonden aan het bisdom Roermond. Toen ik hier naartoe kwam, heb ik ook ge zegd dat ik het eerst een tijdje wilde aanzien, of dit wel wat voor mij was." In een persbericht dat namens het pastoraal team is uitgegaan over het vertrek van Van Brakel wordt gerept over het 'niet thuis voelen in het team' en 'een te kort aan onderling respect'. Van Brakel wil dit niet met zo veel woorden bevestigen. „Al is, er natuurlijk in elke werksitua tie wel eens iets. Het gaat er om dat ik me niet goed kan voelen in mijn werk als ik het niet kan doen zoals ik denk dat het beste is." Hij geeft aan dat hij met de ze keuze zijn hart volgt. „Hoe spijtig ook want ik heb hier ook hele mooie dingen meege maakt." Deken Van Hecke heeft goede hoop dat het vertrek van Van Brakel niet zal leiden tot proble men met het pastoraal werk. „Dat is niet mijn verwachting. Ik heb op zeer korte termijn, overleg hierover met het bisdom in Breda en verwacht datwe aansluitend aan het vertrek van Van Brakel op 13 oktober een oplossing hebben gevonden. Pax Kinderhulp haalt geld op tijdens concert TERNEUZEN - Pax Kinder hulp heeft zaterdag met een con cert in de Grote Kerk in Terneu zen zeshonderd euro opgehaald voor een vakantie van kansarme kinderen uit Georgië. In totaal heeft de organisatie 24.000 euro nodig om een aantal kinderen van een kerstvakantie in Zeeuws-Vlaanderen te laten genieten. De vakantie wordt me de georganiseerd op verzoek van de uit Terneuzen afkomsti ge Sandra Roelofs, de vrouw van de Georgische president Saakasjvili. Die Middelburgse was 's mid dags op weg naar de verjaar dag van een klasgenootje van een van haar twee kinderen. Op de fiets verontschuldigde ze zich bij haar zesjarige zoon. „Sorry dat ik vanochtend zo veel heb gemopperd, maar ma ma heeft het zwaar nu ze niet meer rookt." Haar driejarige dochter voel de met haar mee. „Ik. heb het ook moeilijk, ma ma, nu ik mijn fopspeen niet meer mag gebruiken!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes Huiszorg De Wieken opent Uvea steunpunten op het eiland. Een in De Vrijburg' in Zierikzee en een in appartementencom- „lex Kloosterendaele in Burgh- Haamstede. Op beide locaties pit niet alleen een kantoor, Laar ook een uitleenpunt voor 'de meest uiteenlopende hulp celen. „Krukken, zieken huisbedden en kolfapparaten voor moeders die borstvoeding seven", zegt M. Kroot, manager thuiszorg van cle Wieken. De Wieken is geen onbekende in I' thuiszorg. De organisatie 'komt voort uit Zorgcentrum De Wieken in Zierikzee en was al actief met thuiszorg in die Door de samenwerking met Zorgstroom kan de organi satie nu het volledige pakket aan thuiszorg garanderen op heel het eiland. „We richten ons niet alleen op ouderen, :inaar op iedereen", benadrukt fP. van der Velden van De Wie ten. De overweging om samen Ie gaan werken, ligt volgens A-Snoeck, rayonmanager van Zorgstroom vooral in het feit dat beide organisaties zelfstan dig niet goed een volwaardige thuiszorgorganisatie op poten n zetten. „Samen lukt dit rel. Bovendien hebben beide or ganisaties dezelfde ideologie door Ali Pankow BRUINISSE - Musicus Lennard Hoekman uit Bruinisse is zater dag op 34-jarige leeftijd overle den. Hij was als dirigent betrok ken bij meerdere koren op Schouwen-Duiveland. Verder trad hij met grote regelmaat bin nen en buiten Zeeland op met zijn eigen trio 't Bruust. Muziek speelde van jongs af aan een belangrijke rol in zijn leven. Zijn fascinatie daarvoor ont sproot al op jeugdige leeftijd door het orgelspel thuis van zijn vader. Het begrip bezig zijn met muziek betekende voor Hoek man ook sjouwen met instru menten als hulpje in een muziek winkel. Later volgde hij cursus sen piano, orgel en accordeon aan de Schumann Akademie. Hoekman was dirigent bij het Christelijk Gereformeerd Koor De Lofstem in Zierikzee, van Gospelkoor The Message in Brui nisse, van het Kinderkoor Renes- se en van het Interkerkelijk koor in Burgh-Haamstede. Ver der was hij organist in de Her vormde Kerk in Bruinisse en ver zorgde hij muzieklessen in or gel, piano en accordeon. De laat ste jaren maakte Hoekman met regelmaat eigen composities. Binnen trio 't Bruust was hij zelf toetsenist en accordeonist. Tegenstellingen markeerden zijn muzikale loopbaan. De ene dag dirigeerde hij een christe lijk gereformeerd koor, de ande re dag verzorgde hij tot diep in de nacht een feestavond met zijn trio, „Die verschillen zijn soms groot, maar dat geeft niet. Het gaat er toch allemaal om dat mensen plezier beleven aan muziek", vond hij. ijnnrMelita Lantincj 8 ZIERIKZEE - De Wieken in Zie- ie start een volwaardige a Éiszorgorganisatie op Schou- n flcn-Duiveland. De Wieken Joet dit in nauwe samenwer king met Zorgstroom uit Middel burg. Met de komst van thuis- zorg De Wieken krijgen de inwo ners van Schouwen-Duiveland [demogelijkheid om te kiezen. over zorg voor mensen", zegt Snoeck. „En met de samenwer king krijgen de mensen op Schouwen-Duiveland iets te kie zen." Tot nu toe bood alleen Al- lévo het volledige pakket van thuiszorg op het eiland aan. Zorgstroom probeert al enige tijd voet aan de grond te krijgen op Schouwen-Duiveland. De or ganisatie heeft de wortels op Walcheren en is ook al geruime tijd actief op de Bevelanden. De activiteiten kwamen in een stroomversnelling toen de vere niging van eigenaren van appar tementencomplex Kloosteren daele in Burgh-Haamstede aan klopte bij de organisatie. Kloos terendaele is een luxueus com plex waar bewoners desgewenst zorg op maat kunnen krijgen. Omdat Ailévo geen belangstel ling had voor vestiging binnen het complex is contact gezocht met Zorgstroom. „In Kloosterendaele hebben we een multifunctionele ruimte. Die kan gebruikt worden door bijvoorbeeld een fysiotherapeut of een arts en we kunnen daar ook voorlichtingsbijeenkomsten organiseren. Hoe de zorg voor de bewoners van het apparte mentencomplex vorm krijgt, moet nog nader worden inge vuld. Maar gedacht wordt aan cursussen bewegen of geheugen training, maaltijdvoorziening of mensen in de persoonlijke sfeer helpen met structuur- te krijgen in de dagindeling. De Wieken hoopt half oktober het kantoor in Vrijburg te openen en waarschijnlijk zal in januari ook Kloosterendaele opengaan. Tot die tijd heeft De Wieken onderdak in het gelijk namige zorgcentrum in Zierik zee. (Advertentie) Dinsdag 3 oktober a.s. l'Stóangst: 19.30 uur Aanvang: 20.00 uur Locatie: Mercedes Benz Van Oeveren-Vervaet Albert Plesman 2, Goes Kaarten a €10,- verkrijgbaar bij: (Of aan de zaal, opop) (Advertentie) door Melita Lantinq OOSTERLAND - Drie graafma chines staan bij een diepe kuil. Onophoudelijk bewegen de ar men heen en weer. Telkens met een flinke hap grond in de grij per die vervolgens in een gereed staande kar wordt gegooid. Grote trekkers rijden af en aan om al die grond snel af te voe- aan de rand van de nu nog lege vijver te kijken. Ze verheugen zich al op het moment dat ze hier een hengel uit kunnen gooien. Ze vissen regelmatig. „We gaan nu vaak naar de visvij ver van Nieuwerkerk", vertellen de jongens. Dat is ook een van de redenen waarom Oosterland een eigen visvijver krijgt. De kinderen moesten telkens de drukke rijksweg over om naar Nieuwerkerk te gaan en dat is geen ideale situatie. Vier jaar ge leden is een groep enthousias telingen begonnen met het plan. Dit weekend was het eindelijk zo ver, maar dan wordt het ook wel groots aangepakt. Het is niet zomaar een bak met water waar voorntjes in rondzwem men. De vijver is behoorlijk groot met ronde vormen en verschil lende dieptes waarin allerlei vis sen, zoals karpers, zich zeer thuis zullen voelen. Aan het ein de van de middag heeft de brandweer de vijver vol laten lo pen met water. De aanleg van de rest van het terrein kost ook nog wel de nodige tijd. Gras moet ingezaaid, bankjes ge plaatst evenals picknicktafels en er komt een kinderboerderij. Het is de bedoeling dat er ook wat speeltoestellen komen te staan, maar daar moet de ge meente nog toestemming voor geven, foto Dirk-Jan Gjeltema Advertentie Met man en macht is zaterdag door een groep vrijwilligers ge werkt aan aanleg van de visvij ver in Oosterland. Het is een in drukwekkend gezicht. Dat vin den Leander van Dijken en Jan Kees Brekelmans ook. Ze staan (Advertentie) pmgERNEMEN MET jgliGITALE MEDIA m aijtfiezen van; Sony muziekuitgeverij,- Syntens. KPN-telecom, AAC Cosmos, Promoshot, Paree Elektro-Telecom, Remaco videoproducties promotie, Zuid-West Automatisering, Shop Around the Clock BV'en Flörad Marketing Group. Auto in de sloot na botsing ZIERIKZEE - Zondagmiddag rond zes uur zijn op de Weg naar de Val bij Zierikzee drie personen gewond geraakt bij een ongeval. Vlak voor de Zee- landbrug botsten twee personen auto's frontaal op elkaar. Een van de auto's belandde na de botsing in de sloot. De trauma helikopter, vier ambulances en twee brandweerwagens waren ter plekke om de gewonden te helpen. Ze zijn alledrie naar het ziekenhuis vervoerd. Over de aard van de verwondingen is niets bekend en ook de oorzaak van het ongeval is nog onduide lijk. Door het ongeluk is het weg verkeer over de Zeelandbrug eni ge tijd gestremd geweest. foto Rob van den Bergh De Wegenwacht bestaat 60 jaar. En wie jarig is trakteert! Ziet u de Volkswagen Touran met gele strik rijden, ga dan snel naar anwb.nl en kijk hoe u kans maakt om deze autot.w.v.€ 25.000,-te winnen. Let goed op, want op 26 september a.s. rijdt ons cadeau in uw provincie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31