Huizen bij bouwput verkocht Priester Van Brakel houdt het voor gezien Hansweert en Sint-Annaland in feeststemming reuma dan lezers schrijven Gemeente Middelburg heeft bijna alle beschadigde woningen in bezit Steun reuma- research, in je eigen belang. Giro 324. maandag 25 September 2006 Boven de 35 begint reuma vaak al. Boven de 60 heeft bijna iedereen er mee te maken. door Melita Lantinq GOES - Priester Erick van Bra kel verlaat na anderhalf jaar de parochies in de regio De Beve- landen en Schouwen-Duive- land. Van Brakel kon zijn werk hier niet invullen op een wijze die hij graag zelf wil. Met Van Brakel vertrekt de enige pries ter binnen het pastoraal team. Het bisdom Breda en deken P. van Hecke praten zeer binnen kort over een oplossing. Van Brakel heeft in Zeeland niet gevonden wat hij hoopte. „Ik ben een man die dicht bij de mensen wil staan. Daar voel ik me thuis en die visie is moei zaam uit te dragen in een groot gebied." Van Brakel was pries ter in acht parochies op de Beve- landen én op Schouwen-Duive- land. Daardoor kon hij naar ei gen zeggen te weinig contact op bouwen met de parochianen en dat is juist iets wat hij als wezen lijk ervaart in het werk als pries ter. „Ik ben een mens die graag dicht bij de jeugd staat. Cateeb- se geeft en jongeren beglhI naar hun eerste eomrnum Van Brakeivemachlal dra ken beter te kunnen venvai ken in Limburg, waar htj aai vertrekt. In een persbentht, namens het pastoraal team uitgegaan over het vertrek va Van Brakel wordt gerept het 'niet thuis voelen u, team' en 'een tekort aan onder- hng respect'. Van Brakelwildit niet met zoveel woorden bevesti gen. „Al is erin elke werksitua tie wel eens iets. Het gaat erom dat ik me niet goed kan voel® in mijn werk als ik het niet kan doen zoals ik denk dat het beste is." Hij geeft aan dat hi] metde ze keuze zijn hart volgt, h» spijtig ook." Deken Van Hecke heeft goede hoop dat het vertrek van Van Brakel niet zal leiden tot proble men met het pastoraal werk. „k heb overleg hierover met het bis dom in Breda en venvacht dat we op 13 oktober een oplossing hebben gevonden." Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de P2C schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De react* tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent nietdït de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen wotfa niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. Dt redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Overgf weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Rotonde Graag betuig ik instemming met de raadsvrouwe mevr. J. Cab- boort (PZC 15-9) waar zij de ge vaarlijke en onoverzichtelijke si tuatie op de rotonde in de Antho ny Fokkerstraat beschrijft. De rotonde was en is nog steeds heel gevaarlijk voor de dagelijks passerende honderden scholie ren. Dat de gemeente een eendui dig rotondebeleid bepleit in heel Goes, daar kan ik inkomen. Maar daarnaast zijn toch wel en kele eenvoudige, duidelijke en goedkope aanpassingen moge lijk, lijkt me. Laat nu het inmid dels geplaatste waarschuwings bord voor overstekende fietsers net op de afslag staan waar nog enig overzicht is voor automobi listen. Op het betreffende n van het ongeval staat (nog' niets, maar hier zou o minst een waarschuwingsknip perlicht of een extra bord moo ten staan! Thérèse Bocksiu Roofvogelstrmi Heinkensm De Kraaijert Nu nog de onrechtmatig verkre gen logeerkamer aan de bewo ners van Dijkstede teruggever en wat meer zorg en service vei lenen, dan kan wat ons bete het boek(je) ex-directeur geslo ten worden (PZC 14-9), Aclje en Hans Schippe Dijkstel! Kamilleplein' Heinkensm De tocht gaat over acht kilome ter onder begeleiding van vrij willigers, De start is om 13.00 uur bij zorginstelling De Schut- se aan de F. M. Boogaardstraat, i De rit eindigt daar ook om 17.00 uur. j Wie mee wil doen als scootmo- I bielrijder of vrijwilliger, kan j zich melden bij servicebureau Voor Elkaar, 0166-668 700. door Harmen van der Werf HANSWEERT - Twee jarige muziekvere nigingen, Scheldegalm in Hansweert en Accelerando in Sint-Annaland, hebben hun reputatie waargemaakt. Ze gaven al lebei vrijdag en zaterdag (en Schelde galm ook zondag) het dorpsleven met mu zikale festiviteiten een oppepper. Het Thoolse Accelerando (125 jaar) kreeg daarbij zaterdagmiddag assistentie van muzikanten uit de Poolse zusterstad Itawa. Scheldegalm (120 jaar) nodigde voor vrijdagavond de Zeeuwse dia lectband Surrender uit, haalde zaterdag middag vier muziekkorpsen uit de omge ving naar Hansweert en ging zondag nog door met het jaarlijkse dweilbandfesti val. Voorzitter Kees Verburg van Schelde galm toonde zich zaterdag al een heel te- weden mens. Het zonnetje scheen wolijk over het plein voor het dorpshuis Kaj Munk, tientallen mensen deden zich tegoed aan mosselen, poffertjes en wat dies meer zij. „Heb je die spandoeken op de bejaardenwoningen gezien?", vroeg hij al wijzend. 'Scheldegalm, 120 jaar, proficiat', stond er op. „Zo leeft onze ver eniging nou in het dorp. We hebben niet al te veel leden, 49, maar één derde van de bevolking is wel donateur van ons. Als vereniging moet je dan om de zoveel tijd iets terug doen. Laten zien dat je er bent voor de leefbaarheid van Hans weert." Surrender leverde daar een bijdrage aan door vrijdagavond driehonderd man te trekken. Het alweer zesde dweilbandfes tival trok gistermiddag vele honderden liefhebbers en zette Hansweert als van ouds op stelten. Het kanaaldorp stond even op de kaart. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Ruim ander half jaar na het bouwputdrama in Middelburg zijn bijna alle huizen in de Koningstraat ver kocht aan de gemeente. Eén be woner weigert nog te verkopen. De gemeente heeft ook dat pand nodig om nieuwe huizen te kun nen bouwen. Nadat de huizen in de Koning straat zwaar beschadigd raak ten door de lekke bouwput, stel de de gemeente een regeling in. Alle bewoners van de Koning straat mochten hun huis verko pen aan de gemeente. Toen de gemeenteraad afzag van de bouw van een theater, werden de woningen betrokken bij de bouwplannen voor een nieuw woonwijkje. De woningen zou den worden gesloopt. Dit voor jaar besloot de gemeenteraad om een termijn te verbinden aan de aankoopregeling. Bewoners kregen nog drie maanden de tijd om te verkopen. Vier bewoners hadden dat toen nog niet ge daan. Nu de regeling officieel is beëin digd - het aanbod was geldig tot begin september - is er nog één bewoner die niet heeft verkocht. De gemeente is ondanks het aflo pen van de regeling nog steeds in onderhandeling, zegt wethou der A. de Vries (PvdA). Hij zegt nog niet nagedacht te hebben Scootmobielrit Sint-Annaland SINT-ANNALAND - De twee de scootmobielroute wordt woensdag verreden vanuit Sint-Annaland. Bijna 40.000 Zonnebloemvrijwilligers brengen per jaar één miljoen bezoekjes aan mensen die ziek of gehandicapt zijn. Word lid. Bel 0900-5000 4000 of kijk op www.zonnebloem.nl over de stappen die de gemeente neemt als de bewoner blijft wei geren. Hij noemt het 'niet lo gisch' om te onteigenen. „Ik be grijp dat de gesprekken con structief verlopen." De projectontwikkelaar die wordt gekozen om het wijkje te bouwen, zal de gesprekken moeten voortzetten. De woning staat precies in het rijtje waarvoor de plannen zijn ge maakt. Uit gegevens van het Kadaster blijkt dat de gemeente 120.000 tot 180.000 euro heeft betaald voor de woningen. Van één wo ning is nog geen koopsom gere gistreerd. De Vries noemt die prijzen 'marktconfonn'. De gemeente is niet van plan om de laatste bewoner zo'n gewel dig aanbod te doen dat hij als nog toehapt. „Het instellen van die termijn was juist bedoeld om te laten zien dat we geen ge weldige aanbiedingen doen. De woningen zijn tegen taxatie waarde gekocht. Het wordt net jes geregeld, maar het kan na drukkelijk niet zo zijn dat we tienduizenden euro's extra ge ven. De mensen worden netjes schadeloos gesteld." In totaal heeft de gemeente tot nu toe ruim twee miljoen euro uitgege ven aan de aankoop van bescha digde woningen rond de bouw put. De bewoner zelf wil niet reage ren. Belangenvereniging Van A tot Z vindt dat de gemeente wel erg zuinig is geweest. „Voor het bedrag dat men krijgt, kan nie mand iets vergelijkbaars ko pen", zegt woordvoerster L. Cla- rijs. „Niemand is erop vooruit gegaan. De gemeente heeft dit veroor zaakt, die moet ervoor zorgen dat alles ruimschoots wordt ge compenseerd. Niemand wilde ei genlijk weg. Veel mensen heb ben verkocht omdat ze het niet langer aankonden." Ook een groot deel van de achterblijvers in de buurt hebben de schade nog niet vergoed gekregen. Bin nenkort worden de resultaten verwacht van de contra-experti se die veel bewoners hebben la ten uitvoeren. Hansweert stond afgelopen weekend in het teken van de jarige muziekvereniging Scheldegalm. foto Willem Mieras VReumafonds 0 www.reumafonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 30