Olympia krijgt klop van Goes PZC Kwaliteit van Rapide geeft de doorslag in duel met Olympia Gebrselassie snel in marathon van Berlijn Motocrossers Oreel en Lampio maken er een één-tweetje van Zilveren plak voor meisj es - j unior en van De Stormvogel 23 gouwen Rapide winnen Derde plaats voor Francke in Zuidwolde BwOLDE - Agnieta Fran- cke mocht na de laatste klassie- hrvan dit seizoen plaatsnemen iphet erepodium. In Zuidwolde «indigde de wielrenster van ffiTC Theo Middelkamp als der de hij de nieuweling-dames. maandag 25 september 2006 De hockeysters van Vlis- jogen gingen op eigen veld on- feuit tegen Tempo. Hel duel in derde klasse eindigde in 2-3. j [en klasse lager won Rapide het lopduel bij Liberty met 3-2. Olympia leed op eigen veld een 'nederlaag tegen Goes: 2-5. jfeingen-Tempo 2-3: Beide ïanis begonnen nerveus aan de ïfdstnjcl. Veel ballen kwamen ::ei aan en de rust in het spel jas ver te zoeken. Na vijf minu- ïokreeg Tempo de eerste kans, jaar oog in oog met de Vlissing- i keeper raakte Jeantine [chuiirmans de bal helemaal verkeerd. Eén minuut later mis- •e Jasmijn de Kam toen ze aan de andere kant vrij voor de keeper kwam. Eva Zelders on- tochepte na tien minuten een slechte pass van een Brabantse teenstander. Ze behield wel kt| overzicht en bood Merel de Sam een open kans. Ze miste, saar in de rebound tikte Zei- fes de bal in. ^Brabanders kwamen daarna feler in hun spel en kregen bin- vier minuten vier strafcor- tfis.Twee werden er goed weg gewerkt door de Vlissingse vrou- vpn.maar de derde werd in de kek geknald door Lieselotte Nijssen. [enminuut later bezorgde Odet- leHeijnen Tempo een 2-1-voor- Sprong. Voor rust schoot Eva Zelders nog een bal op de paal a werd een solo van De Kam ge sopt door de goed keepende Me id Raad van Tempo, jji [énminuut na de pauze maakte Marle Scholma wél de gelijkma- Drie minuten voor tijd ver- geen een tip-in van Rosan Hor de achter de sterk keepende Pa- lelaOkutuate: 2-3. Twee WK-zeges voor Kramnik ELISTA - Vladimir Kram nik heeft gisteren ook de tweede partij van de twee kamp om het wereldkampi oenschap schaken gewon- De Rus won met zwart in een Slavische partij in 53 zetten van de Bulgaar Vese- linTopalov. Kramnik won zaterdag ook I de eerste partij en leidt daardoor onverwacht met 2-0. ANP Liberty-Rapide 2-3 (2-1): Rapi de had het beslist niet gemakke lijk in het topduel in de vierde klasse. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op. Tot het moment dat Tatsjana van der Eynde na elf minuten Rapide op voor sprong bracht. Daarna nam de druk van Liberty toe. Door con centratieverlies aan Hulster zij de kwam Liberty snel op 1-1 en na 21 minuten zelfs op 2-1. Al na twee minuten in de twee de helft kwam Rapide echter op gelijke hoogte. Op aangeven van Leonie de Bruijne kon Karlien Boussen simpel 2-2 binnen tik ken. Liberty trok daarna het ini tiatief naar zich toe en was meer in balbezit. Het team van Rapide stond ech ter als een huis en gaf nauwe lijks iets weg. Via uitvallen kreeg het team uit Pluist zelfs de beste doelkansen. Er werd in een hoog tempo met veel inzet gestreden. Nadat Rapide de paal had getroffen was het kort voor tijd raak. Stéphanie Tune ter gaf een strafcorner aan en Elianne Totté scoorde de belang rijke winnende treffer: 2-3. Olympia-Goes 2-5 (0-3): Olym pia heeft te maken met speel sters die vanwege studie elders trainen. Dat komt het collectief niet ten goede. Goes was in deze wedstrijd beter en drukte dat binnen 21 minuten uit in 0-3 via treffers van Noortje Hermsen, Marieke van Maanen (strafcor ner) en Lilach de Kraa. Goes kon het zich net na rust permitteren een strafbal te mis sen. Daarna zorgde De Kraa voor 0-4 en nam Van Maanen de vijfde treffer voor haar reke ning. Pas vanaf dat moment kon Olympia daadwerkelijk iets te rugdoen door doelpunten van Marjolein de Poorter en Daphne Verhoeven. Rapide-speler Koen Totté (midden) breekt door de verdediging van Olympia en haalt uit. foto Camile Schelstraete door Peter Snelders TERNEUZEN - De hockeyers van Rapide kregen het niet ca deau in de derby tegen Olympia. De eerste twintig minuten domi neerde het team uit Hulst, maar daarna kreeg Olympia ook diver se goede scoringskansen. Het kwalitatief betereRapide won tenslotte wel-verdiend met 2-0. „De tegenstand van Olympia heeft rne verrast. Het is een ploeg in opbouw met een aantal zeer jeugdige spelers. Je kunt -zien clat er lijn in begint te ko men", complimenteerde Rapi- de-coach Ab Klaeijsen de tegen stander na afloop. Vooraf waren de verhoudingen wel bekend. Rapide gaat voor de titel en Olympia hoopt dat het een plaats in het linkerrijtje kan ver overen. Die verschillende uitgangsposi ties en het kwaliteitsverschil wa ren in de eerste twintig minuten duidelijk zichtbaar. Olympia kwam in die periode niet aan de bak. Het team speelde voorzich tig, wilde niet te snel met een achterstand geconfronteerd wor den, maar kwam in die fase niet aan aanvallende acties toe. Het werd constant op de eigen helft teruggedrongen. -Een vroege tegentreffer kon het echter niet voorkomen. Al in de zevende minuut liet uitblinker Jelle Inghels uit een strafcorner 0-1 noteren. Het duurde tot de achttiende mi nuut voor Olympia in de buurt van het doel van Rapide kwam. In het restant van de eerste helft kwam het wel enkele keren ge vaarlijk door. Maar ook Rapide was dicht bij de tweede treffer. Koen Totté draaide zich handig vrij van zijn tegenstander, maar liet die open kans liggen. Ook Jelle Inghels had de 2-0 op zijn stick, maar ook hij faalde. Prestige „Die tweede treffer hadden we juist nodig", zei Klaeijsen na af loop. „We liepen een beetje te gen onszelf te hockeyen. Want het blijven toch aparte wedstrij den, waarin prestige telt." Olympia was kort voor rust twee keer dicht bij een treffer. Eerst schoot Gijs Schueler na een lange solo vanuit een moei lijk hoek tegen de paal en daar na vond hij uit een strafcorner de goed keepende Rapide-doel- man Koen Schouten op zijn weg. Ook Pieter' Nij sten kwam nog oog in oog met de doelman, maar kon hem niet verschalken. Aan de andere kant onderscheid de doelman Sebastian van Da len zich eveneens. In het bégin van de tweede helft was het de bedrijvige Ingvar Ne ve die doelman Schouten nog eens op de proef stelde. In die pe riode ging het op en neer, al had Rapide wel het beter verzorgde veldspel en kreeg het eveneens de iets betere kansen. Het duur de echter tot vijf minuten voor het einde voordat de tweede tref fer viel. Inghels scoorde op nieuw uit een strafcorner. Zowel de nieuweling- als de ju- aior-datnes moesten 75 kilome- ifleggen. Bij de junior-da- werd Anne Eversdijk uit Kapelle vijfde en kwam Wille men Vette (Iieinkenszand) als Kgentiende over de finish. De klassieker in Zuidwolde was tons de finalewedstrijd van de Meier Revue-competitie. Deze •ondelijke competitie ging over Kgen wedstrijden. Anne Eversdijk werd in de eind end bij de junior-dames vier den Agnieta Francke werd bij K nieuwelingdames eveneens Wde, Lisa Phernambucq uit Ovezande moest bij de nieuwe ling-meisjes genoegen nemen de vijftiende plaats in het BERLIJN - Haile Gebrselassie heeft gisteren de marathon van Berlijn op zijn naam geschreven. De Ethiopiër deed in de Duitse hoofdstad een aanval op het wereldrecord van Paul Tergat (2.04,55) uit 2003, maar hij moest een minuut op die tijd toegeven: 2.05,56. Hij boekte zijn tweede zege op de marathon na de zege in Amsterdam in 2005. Gudisa Shentema Kudama uit Ethiopië eindigde in een tijd van 2.10,43 als tweede, voor de Japanner Kurao Umeki (2.13,43). Bij de vrouwen zegevierde de Ethiopische Gete Wami. Zij kwam na 2.21,33 over de streep en verbeterde daarmee haar persoon lijk record dat op 2.22,19 stond. Marius Besuijen uit Sint Laurens finishte binnen de drie uur: 2.58,44. Hij eindigde in het warme Berlijn (28 graden) als 685e. Vlissinger Hans de Nooijer kwam de man met de hamer tegen en moest genoegen nemen met 3.21,39. GPD foto Arnd Wiegmann/RTR Birgit Lavrijssen uit Kapelle, ®lf uitkomt voor PRC Delta, zaterdag vijftiende bij de fuweling-meisjes. In het eind klassement eindigde ze als 25e. dag later kwam Lavrijssen 3an de start van de 38e Ronde WnDongen, Op het stratenpar- rours van 1500 meter lengte, een kasseistrook van twee honderd meter, moest onder uioeilijke omstandigheden ruim W"j kilometer worden afge- o- renster eindig- Dij de nieuweling-meisjes op u kaaie zesde plaats, slechts s"itig seconden achter de kop- door Herman Heuvink GOES - De motorcrossers Mar co Oreel uit Oost-Souburg en Thijs Lampio uit Vlissingen be haalden een eerste en tweede plaats tijdens een nationale mo torcross in Boxmeer. Mark Boot uit Burgh-Haamstede werd vijfde in Rosmalen bij een nationale motorcross in de 85cc grote wielen. Op het circuit 's Snepke in Box meer werd een nationale motor cross onder de vlag van de Mo torsport Organisatie Neder land verreden. Marco Oreel en zijn vriend Thijs Lampio wa ren daar zeer succesvol. In bei de manches legden ze beslag op de eerste en de tweede plaats. In de eerste manche pakte Oreel kopstart en de rest van het veld zag hem pas na de fi nish weer terug. Voor Lampio ging het wat moeilijker. Hij kwam als vierde uit de start blokken en het koste de nodige moeite om terrein te winnen. Hij wist zich nog op te werken naar de tweede stek, maar Oreel was toen al uit het zicht verdwenen. In de tweede manche maakten de Zeeuwse coureurs er een leu ke strijd van. Ze vonden elkaar al in de eerste ronde aan de kop van het veld, Steeds van positie wisselend was het uit eindelijk toch Oreel die de lang ste adem has. „Buiten de baan zijn wij de bes te maatjes maar daarbinnen laat ik niemand zomaar win nen, dus ook Thijs niet", zei Oreel. Lampio: „Ik moet toege ven dat hij net iets sterker was. Ik heb het geprobeerd maar het; lukte net niet." Tn de stand om de titel in de klasse MX1 junio ren bezetten zij ook de plaat sen één en twee. Het onderlinge verschil be draagt met nog drie wedstrij den voor de boeg 26 punten in het voordeel voor de crosser uit Oost-Souburg. Mark Boot, de veertienjarige crosser uit Burgh-PIaamstede, reed in het Noord-Brabantse Rosmalen een wedstrijd meetel lend in de strijd om het Neder lands kampioenschap in de klasse 85cc grote wielen. Hij voert daarin het klassement aan en wist ook in Rosmalen volop te scoren. Boot behaalde een vijfde plaats in de dagklas- sering, maar was daar totaal niet tevreden mee. „Ik baalde van mijn starts. Steeds moest ik daardoor een inhaalrace rij den." Toch was de vijfde plaats vol doende om zijn voorsprong in de stand op zijn naaste concur rent Jordi Lommen uit Venlo nog eens met 21 punten uit te breiden. Met een voorsprong van 245 punten en nog twee wedstrijden te rijden in Arkel en Valkenswaard staat hij er bijzonder goed voor. Vijfde plaats Rentmeester op NK GOES - Mountainbiker Ruud Rentmeester is gisteren als vijfde geëindigd op het NK marathon. In Groesbeek legde de Goesenaar tevens beslag op de eerste plaats in de klas se onder 23 jaar. Rentmeester maakte deel uit van een kopgroep van achttien renners, maar moest halverwege de wedstrijd lossen uit die kopgroep. Na tweederde van het parcours te hebben aflegd, liep Rentmeester echter weer in en legde uiteindelijk nog beslag op de vijfde plaats in het overallklassement. Oppenneer net naast het podium WERNHOUT - Casper Oppenneer, die uitkomt voor Wille- brord Wil Vooruit, moest gisteren in de Ronde van Wern- hout genoegen nemen met cle vierde plaats. De junioren reden een koers over zestig kilometer. Tien kilometer voor het einde kwam Oppenneer in een kopgroep van vier man terecht, waarna de Vlissinger zijn medevluchters in de sprint voor moest laten gaan. Prima start Delta/Ockenburgh WARMENHUIZEN - Het driebandenteam van Delta/ Ockenburgh kende bij zijn debuut in de eerste divisie een prima start. Snip/Eureka Billard, een van de .titelkandida ten, werd met 6-2 verslagen. Alleen Richard de Bruin uit Zierikzee vormde een negatieve uitzondering. Hij kwam geen moment in zijn spel tegen Tom Beemsterboer. De andere teamleden deden het heel wat beter. Martin Spoormans gaf Bert van Manen geen schijn van kans en tekende voor een keurige 1.216 als gemiddelde. Een grie perige Ronny Daniëls won moeiteloos van Herman van Daalen en scoorde 1.125. Kees Wittens vocht een verbeten duel uit met Herman Slikker en won met 45-44. Snip/Eureka Billard-Delta/Ockenburgh 2-6: Bert van Manen-Mar- lin Spoormans 33-45, 37 beurten; Herman van Daalen-Ronny Da niels 25-45, 40; Herman Slilcker-Kees Wittens 44-45, 39; Tom Beemsterboer-Richard de Bruin 45-37, 62. Eerste overwinning HVM/Darts OOST-SOUBURG - HVM/Darts heeft haar eerste thuis wedstrijd in de Super League gewonnen. In sporthal De Belt in Oost-Souburg werd het team van Mako Cleaning uit Oud-Beijerland met 6-4 verslagen. HVM begon wat nerveus aan haar eerste partij op Zeeuwse bodem, maar won uiteindelijk wel. Uitblinker was Mike van Belle en de overige punten werden door Simon Sijbrands, Henrico Traas, Pascal Swart en Joost de Roos binnengehaald. WS'92 naar tweede ronde beker AXEL - De volleyballers van WS'92 hebben zich ge plaatst voor de tweede ronde van de districtsbeker. De Vlissingse promotieklasser versloeg in Axel Voorwaarts met 0-3 (33-35, 17-25, 19-25). Een hard werkend Voor waarts maakte het VVS'92 niet gemakkelijk. De thuis ploeg begon sterk en profiteerde van gemakzucht in de Vlissingse gelederen. Voorwaarts blonk vooral in verdedi gend opzicht uit en kon daardoor lang aanklampen. Na dat WS'92 in de eerste set met de schrik was vrijgeko men, moest Voorwaarts de tol betalen voor de geleverde inspanningen. Dat resulteerde in twee opeenvolgende sets tot overtuigender overwinningen voor WS'92. door Jeroen Dellebeke PURMEREND - De meisjes-ju nioren van De Stormvogel uit Vlissingen hebben op het NK es tafette in Purmerend de zilveren medaille behaald. Manon Minne- boo, Judith Stap, Anniek Min- derhoud, Merel van der Ent, Priscilla Meerman en Amira Fa- thi behaalden dat resultaat na een indrukwekkende race op de 4x100 meter rugslag en tweede plaatsen op de 4x100 meter school-, wissel- en vrije slag. De nationale titel ging naar het team van PSV uit Eindhoven, maar de achterstand van de Vlis- singers bedroeg slechts zes se conden. Met 4.18,71 verbeterden ze het Zeeuwse record tot 15 jaar op de 4x100 meter vrije slag met drie seconden. Op de 4x100 me ter wisselslag zwommen de jeug dige zwemsters een bestoft Zeeuws record uit de boeken. Het oude record, dat sinds 1995 met 4.52,29 op naam van het team van Scheldestroom stond, werd met een imponerende tijd van 4.50,91 uit de boeken ge zwommen. Dat betekende een verbetering bij zowel de vijftien- als de ze ventienjarigen. Omdat de ploeg kon beschikken over teams in alledrie de catego- Zweistra wint met Roumanda GOES - Thamar Zweistra heeft gisteren met de achtjarige mer rie Hexagons Roumanda haar opmars in de dressuurwereld voortgezet. Na haar zege van vorige week in de prestigieuze Pikeur Trophy won ze gisteren in Schaik een wedstrijd in de Prix Saint Ge- orge-klasse met 69,63%. Met Hexagons Sinderella, een zevenjarige merrie, eindigde Zweistra op hetzelfde niveau als zesde. De score was 66%. Chantal Nijpjes reed met Hexa gons Rodinde, net als Sinderella een zesjarige merrie, naar de zes de plaats in een andere Prix Saint George-wedstrijd in Schaik. De jury beloonde haar met 62,42%. rieën (tiende bij de minioren, tweede bij de junioren en vijf tiende bij de jeugd) werd er ook goed gepresteerd in het alge meen klassement. Na PSV, dat oppermachtig was op dit Nederlands kampioen schap, De Columbiaan uit Voor hout en Hoogeveen, eindigde de meisjesploeg van De Stormvo gel op de vierde plaats. De ach terstand bedroeg slechts zeven tien seconden op de nummer drie. De twee jongensteams van de Vlissingse equipe kwamen goed voor de dag. Zowel de minioren als de junioren-2 eindigden op de achtste plaats. Judoka's pakken goud in België OLEN - Het over twee weekein den uitgesmeerde judotoernooi 'De Pot van Olen' werd gisteren afgesloten met wedstrijden voor de jeugd. In het Belgische plaats je deed de Zeeuwse jeugd het met elf podiumplaatsen bedui dend beter dan de senioren een week eerder. Toen mocht Crum van der Lin den (Sportschool Geelhoed, -73 kilogram) uit Vlissingen met een tweede plaats als enige Zeeuw het podium beklimmen. Bij de meisjes miniemen (tot 13 jaar) prolongeerde Annelien Boutens (Judo Ryu van Schaik) haar titel van vorig jaar. De Mid delburgse versloeg al haar tegen standsters met een vol punt (ip- pon) in haar poule tot 40 kilo gram. Clubgenoten Quincy Nagtegaal (-34 kilo) en Jasper Veen (-42 ki lo) uit Vlissingen behaalden bij de jongens een bronzen plak. Sjors Riddersma legde bij de jon gens miniemen tot 60 kilo be slag op misschien wel zijn laat ste gouden plak voor Sport school Geelhoed. Riddersma komt namelijk nog een paar wedstrijden onder de naam van Geelhoed uit, voordat hij defini tief de overstap maakt naar Sportinstituut De Korte uit Hoogvliet. Vier judoka's van Geelhoed wis ten bij de mini's (tot elf jaar) goud te behalen en drie het brons.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23