Eerste seizoenzege Oostkapelle PZC Alles zit tegen bij Rillandia Allaart als enige aan de leiding Arnemuiden bezor De Nooijer grootst nederlaag tot nu to Colijnsplaatse Boys blijft ongeslagen TTCM aan kop na remise tegen Westi Zaterdag-eersteklass er speelt minder dan in eerste twee duels, maar wint wel: 4-2 uitslagen agenda maandag 25 september 2006 door Niels Bouterse OOSTKAPELLE - In de eerste thuis wedstrijd van het seizoen won Oostka pelle zaterdag met 4-2 van Meerkerk. Na de valse start in de beker en compe titie. was het de eerste zege dit seizoen voor de Walcherse formatie. Oostkapelle begon sterk aan het duel met Meerkerk. In de enerverende eerste helft waren de Zeeuwen net iets scher per en sneller dan hun tegenstander. Meerkerk zette in het eerste kwartier amper een voet op de Walcherse helft. „We begonnen de wedstrijd volgens de gemaakte afspraken", vertelde waarne mend trainer Hans Burgs die Karl Verg ouwen nog steeds vervangt. Na tien minuten brak Jan Baaijens door de Meerkerkse verdediging. Op de hoek van het strafschopgebied werd hij met een correcte sliding van de bal ge zet. maar de scheidsrechter dacht daar anders over. De Oostkapelse aanhang was verrast door het cadeautje. Padden van de Water benutte de strafschop. Misschien kwam de voorsprong iets te snel, want na de 1-0 had Meerkerk een tijdlang het betei'e van het spel. Een af standsschot van rechtermiddenvelder Kooijman ging net over de lat en een dribbel van linkermiddenvelder Vink werd gepareerd door Matthijs van Wa- geningen. De Oostkapelse keeper zag vijf minu ten later wel de bal tegen het net vlie gen. Jeroen van de Hagen kwam voor zijn verdediger en tikte de vrije trap van Vink met een volley buitenkant voet in de goal. Verijdeld Daarna waren er over en weer kansen. Rick Pattenier en Padden van de Water misten voor Oostkapelle. Veel andere aanvallen werden vroegtijdig verijdeld door de Meerkerkse grensrechter. Hij was een ware twaalfde man in coaching en vlagwerk. In de eerste der tig minuten ging zijn vlag negen keer omhoog. Aan de andere kant - in het zicht van de Oostkapelle-tribune - over kwam hem dit maar drie keer. Na de tweede gele kaart voor Martijn van de Hagen van Meerkerk zetten de Walcherse voetballers nog één keer aan. Ricardo Schipper werd op de rand van de zestienmeter aan zijn shirt ge trokken. Oostkapelle kreeg op slag van rust nog een vrije trap. Harold Vermeu len schopte de bal met een snoeiharde Oostkapelle-aanvaller Jan Baaijens (links) maakt een sliding op een speler van Meerkerk. trap door de Meerkerkse muur. „Die goal net voor de rust gaf ons de nodige lucht", legde Burgs uit. „Het is een voetbalwet dat ploegen met een man minder beter gaan spelen." Ook bij Meerkerk was dat het geval. Na de thee hadden de Zuid-Hollanders het meeste balbezit, maar de Walchena- ren kregen via Ricardo Schipper (kop bal) en Padden van de Water de beste kansen. Na ongeveer een uur stuurde Remon van Geersdaele Jan Baaijens weg. In het strafschopgebied tikte een Meerkerkse verdediger Baaijens onder uit. De tweede penalty voor Oostkapel le was een feit en ook deze werd door Van de Water benut. Meerkerk zakte even in, maar de eerste klasser herstelde zich daarna goed. Oostkapelle speelde toen te gehaast, vond Burgs. „Je kon zien dat we een jonge ploeg hebben. De jongens liepen uit positie en misten het geduld." Daardoor kreeg Meerkerk nog een aan tal kansen. Een schot van Almer Kon (Meerkerk) belandde op de lat. Zeven minuten voor tijd wrong Patrick Vuur- ens zich tussendoor twee verdedigers van Oostkapelle. Toen hij de keeper wil de uitspelen, werd hij aangetikt. Vuur- ens nam en benutte de strafschop zelf. Een minuut later stond Vuurens na een vlotte aanval weer één op één met Van Wageningen, maar nu hij liet de bal van zijn voet rollen. Na 88 minuten ont nam Padden van de Water alle Meer kerkse hoop op een stunt. Hij maakte zijn derde op aangeven van Maarten van Maldegem. Na afloop strompelde Karl Vergouwen het veld af. De trainer van Oostkapelle is herstellende van een rugkwetsuur en heeft de leiding tijdelijk overgedragen aan Burgs. „Ik ben blij met de zege, vooral voor Hans Burgs", zei Vergou wen. „De punten komen hem toe. Hij heeft alles perfect overgenomen." Assistent-trainer Burgs: „De eerste winst is dat de groep beter speelt, dan in de voorbereiding. In de eerste twee wedstrijden speelden we beter, maar foto Ruben Oreel vandaag pakken we drie punten mee." Ooslkapelle-Meerkerk 4-2 (2-1). 10. Pad den van de Water (strafschop) 1-0, 18. Jeroen van de Hagen 1-1, 45. Harold Ver meulen 2-1, 20. Padden van de Water strafschop3-1, 38. Pat-riek Vuurens (strafschop) 3-2, 43. Padden van de Water 4-2. Scheidsrechter: J.H. Uitterhoeve ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Matthijs Lugtenburg (Oostkapelle). Rode kaart: Marlijn van de Hagen (2x geel, Meerkerk). Aantal toeschouwers: 150. Oostkapelle: Matthijs van Wageningen; Joel Pattenier, Ruben Coppoolse, Ron Cre- mer, Rick Pattenier; Matthijs Lugtenburg, Remon van Geersaele (77. Stefan Wielema- ker), Harold. Vermeulen, Jan Baaijens; Padden van de Water en Ricardo Schipper (61. Maarten van Maldegem). door Aector Dooms ZAAMSLAG - Arnemuiden gaf zaterdag voetballes aan Zaam- slag. Het duel in de tweede klas se E van het zaterdagvoetbal ein digde in een 5-0-overwinning voor de ploeg van Jan Poortvliet en dat was nauwelijks geflat teerd te noemen. Uitblinker Ma- rinus Baas scoorde drie doelpun ten. De afstraffing verraste Zaam- slag-trainer Dennis de Nooijer niet. „Ik ken de kwaliteiten van Arnemuiden. We hebben van daag van de toekomstige kam pioen verloren. Het betekent wel de grootste nederlaag in mijn trainersloopbaan." Arnemuiden liet zien over een een sterk collectief zonder zwak ke plekken te beschikken. Het dynamische spel van de Arne- muidenaren was de thuisclub te machtig. „Ze waren een klasse beter", vond Jean Dooms. „In het verleden hadden we nog wei eens een kans tegen Arnemui den, nu waren we kansloos", viel Peter Dieleman zijn laatste man bij. De aanvaller van Zaam- slag kreeg in de beginfase de bes te kans voor de thuisclub, na een lange bal van Joris Radema kers. Zijn inzet werd gekeerd door Amemuiden-doelman Roy den Dunnen. Daarna miste Tho mas Ennik nog, maar meer kan sen zou Zaamslag niet meer krij gen. De linies bij Zaamslag speelden daarvoor te ver uit el kaar. Ook was er een gebrek aan strijdlust. Arnemuiden startte in een hoog tempo, viel aan via de flanken en beheerste met spelbepaler Leon van Belzen, Patrick Siere- veld en Corné van Belzen het middenveld. John Crucq heerste achterin soeverein. „Het eerste halfuur hebben we uitstekend gevoetbald", vond Poortvliet. De openingstreffer paste precies in het beeld van de wedstrijd. Corné van Belzen stuurde de bal naar de opkomende Peter Bil. Marinus Baas anticipeerde uit stekend op de perfecte voorzet van de flankverdediger: 0-1. van onze sportredactie GOES- Colijnsplaatse Boys heeft zijn ongeslagen status in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal behouden door een minimale zege op DFS. SVD blijft samen met Wolfaartsdijk in de achtervolging dankzij een spectaculaire 5-4-zege in de der by met Hoedekenskerke. Colijnsplaatse Boys-DFS 1-0: De thuisploeg had met veel gro ter verschil moeten winnen te gen de zeer verdedigend ingestel de bezoekers. Nigel Holmes te kende na een uur met een mooie vrije trap voor de winnende tref fer. Nieuwland-Cadzand 1-1: De open kans die Carsten Feleus in blessuretijd om zeep hielp, kost te de thuisploeg twee punten. De bezoekers kwamen na een uur op voorsprong door Junior van den Akker. Een kwartier la ter deed Richard Jacobs hetzelf de aan de andere kant. Wolfaartsdijk-Wemeldinge 2-0: In een gelijkopgaande wedstrijd maakte Harm Fluijt er na een uur 1-0 van. Tien minuten later zorgde Jan Kol'e voor de 2-0. De bezoekers kregen daarna niet de kans zich terug te spelen in de wedstrijd. Hoedekenskerke-SVD 4-5: Jason Warman opende de score voor de bezoekers. Ronald Zuid- wegt miste na een halfuur een strafschop voor de thuisclub. Een minuut later tekende Hen drik Bosselaar voor de 0-2. Jer- mo Stoel maakte er na de pauze 1-2 van en halverwege de twee de helft ook de 2-2. Binnen een minuut nam SVD via Ewout de Graaf opnieuw een voorsprong. Menno de Graaf vergrootte die vlak daarna tot twee doelpun ten. In de slotminuut kwam de thuisclub door een strafschop van Jeroen de Winter op 3-4 en in blessuretijd zelfs op 4-4 door Gerard Verkuil. De thuisclub ging voor de winst, maar via Edwin Goeman ging SVD daar nog mee aan de haal. Apollo-MZVC 3-0: De goed spe lende thuisploeg stond bij rust 1 -0 voor door een doelpunt van Sander Nagelkerke. Dertien mi nuten voor tijd werd het via een strafschop van Frank de Kok 2-0 en drie minuten later op pre cies dezelfde wijze 3-0. 's-Heer Arendskerke-Borsscle 3-0: De thuisclub domineerde volledig. Richard de Jager zorg de met een bekeken lob na een klein halfuur voor 1-0. Een kwartier na rust schoot Jarno van de Kreeke een vrije trap in de bovenhoek. Vijf minuten la ter werd het voor tijd door Dan ny de Jonge nog 3-0. Goes-Spui 1-5: De bezoekers na men voor rust een 0-2-voor- sprong door goals van Remco Hamelink en Michel Fieret. Vlak na de thee werd het 1-2 door Agron Shala. Toen de thuisclub op zoek ging naar de gelijkmaker leverde een counter van Ludwig Kalisvaart de 1-3 op. Mark van Minnen en op nieuw Kalisvaart maakten er in de slotfase nog 1-5 van. Vierde klasse B Waarde - Kruiningen 1-4: Door een kopbal van Martijn Sinke kwam Kruiningen op 0-1, maar Frank Lobbezoo zorgde vlak daarna voor de 1-1. In de twee de helft was Kruiningen duide lijk de betere ploeg. Gert-Jan van de Pol tekende voor de 1-2 en Claude Gounmahina zorgde daarna voor 1-3. Jimmy Fens be paalde de eindstand op 1-4. Waarde beëindigde de wedstrijd met tien man. Rudi Aantjes liep in de slotfase tegen zijn tweede gele kaart op. SPS-Chrislandia 2-2: Arie Huit- kar bracht Chrislandia aan de leiding, maar een eigen doel punt van Leon Stolk betekende de 1-1. Via een treffer van Mar co Polak kwam Chrislandia daarna voor de tweede maal aan de leiding. Leo Vroegop bezorg de SPS met zijn treffer het dik verdiende punt. Stavenisse-Brouwershaven 2-1 Stavenisse boekte de tweede sei zoenszege en daar viel niets op af te dingen. Door een eigen doelpunt van Brouwersha ven-speler Bas de Koeijer stond het na één helft spelen 1-0 voor Stavenisse. Door een doelpunt van Dennis van Grunsven kwam Brouwershaven aan de ge lijkmaker. Na wat gerommel voor het doel van de gasten schoot Jacco Knuist zijn ploeg naar de overwinning. Yerseke - Smerdiek 1-1: Yerse- ke was sterker, maar verzuimde het krachtsverschil in doelpun ten uit te drukken. In de achtste minuut profiteerde Erik van Haaften van een slordigheidje in de defensie van Yerseke. Edwin van Houte zorgde in de 34e minuut met een afstand schot voor de gelijkmaker. BRUINISSE - Rillandia lijkt een heel zwaar seizoen tegemoet te gaan. Door de 6-1-nederlaag bij Bruse Boys staat Rillan dia na vier wedstrijden nog steeds puntloos onderaan in de tweede klasse E. Rillan- dia-doelman Erwin van de Vreede pareerde na een kwartier een inzet van Peter Willem- se, maar in de rebound scoorde Marco Ket ting 1-0. Na ruim een halfuur was het op nieuw raak. George Geluk klopte bewaker Jan-Willem Mceuwsen in de lucht en met een kopbal verraste hij Van de Vreede. Daar na verzuimde Bruse Boys het duel voor rust op slot te gooien. Het was juist Rillandia dat via Tufan Yilmaz terugkwam tot 2-1. Drie minuten na de pauze incasseerde Olaf Willemse (foto links) voor de tweede keer geel wegens commentaar op de leiding. Ril landia, dat voor rust voornamelijk achter over leunde, moest opeens gaan voetballen. Daardoor kon Bruse Boys profiteren van de ruimte. Gerard Vogel, Thomas Groeneveld (foto midden) en Peter Willemse lieten kan sen op 3-1 liggen. In de 58e minuut moest ook Rillandia met tien man verder. William Jongenelen haalde een kopbal van Peter Wil lemse met de hand van de doellijn en kreeg rood. Mats Willemse scoorde vervolgens 3-1. Door treffers van opnieuw Mats Willem se, Peter Willemse en George Geluk werd het 6-1. Rillandia-trainer John de Frel: „Wij hadden niets in te brengen. Wat ik mijn ploeg kan verwijten, is dat ze na de 3-1 de kopjes lieten hangen." Aanvaller Mark Minnaard baalde na afloop. „Als spits wil ik scoren, maar ik kreeg geen enkele kans. Het is triest, maar van Bruse Boys hadden we moeten winnen. Nu moet het volgende week tegen De Meeuwen maar gebeuren. Het lijkt wel of het geluksengeltje van vorig seizoen is verdwenen. Wat toen mee zat, zit nu allemaal tegen." foto Dirk-Jan Gjeltema van onze sportredactie s-GRAVENPOLDER - In het Zeeuws damkampioenschap is Piet Allaart na de tweede ronde de enige speler met vier punten. De veteraan uit Ritthem boekte vrijdagavond in het dorpshuis van 's-Gravenpolder een verras sende overwinning op Martijn Rentmeester. De jeugdspeler uit 's-Gravenpol der, die de laatste weken een uit stekende vorm demonstreerde, begon ook sterk tegen Allaart. De nummer vier van het jeugd wereldkampioenschap pakte de aanval, maar de verdediging van Allaart zag er goed uit en het voordeel verwaterde lang zaam maar zeker. Na een mo ment van onoplettendheid van zijn tegenstander sloeg Allaart keihard toe. Een lichte combina tie bracht hem op dam, waarna Rentmeester snel de strijd staak te. Johnny de Leeuw, Aart Walra ven en Daaf Kasse volgen in het klassement met een punt achter stand. De Leeuw, die in een in- haalpartij een gemakkelijke overwinning boekte op Ludwig Wilson, leek zaterdag op weg naar zijn tweede winstpartij. De verdediging van Jaap de Jonge was echter lastig te slopen. In he vige tijdnood moest de Goese- naar accepteren dat er niet meer dan een gelijkspel in zat. Ook Daaf Kasse kwam zaterdag niet tot winst. De Middelburger zet te Jan van de Weteringh welis waar onder druk, maar de defen sie van de man uit Stavenisse klopte als een bus. Aart Walra ven voegde zich bij het achter volgende trio door een overwin ning op Ludwig Wilson, die in een simpele damzet trapte. Drievoudig Zeeuws kampioen Kees Rijk won vrijdagavond zijn eerste partij in dit toernooi. Slachtoffer was Wim Koppejan, die in een spannende partij be zweek aan een omknelling. Ook Peter Schunselaar leek tegen Ar- jo Kousemaker op weg naar zijn eerste winstpartij. In het Bowling Vereniging Middelburg. Maandagleague: Imtech Jamin/Petsplace 3-0, Duck/Spar - Ijsvo gel 1-3, Letternet - TCR 4-0, Allie Angel - Goes 2 0-4, Hooizolder - Hoven.bedr. Walcheren 1-3, Mijako - De Reutel 3-1, Jaguliens - Computerservice 1-3. Stand aan kop na 9 games: Goes 2 8 pt, Imtech 8, Letternet 8. Dinsdagleague: TFS - Doemarwa 2-2, Pro hair - M2 3-1, Pinhunters - Flaix 0-4, Dream team - Sita 3-1, American bulldogs - Schrobbelerke 2-2, Dow SNP - Spruijt pallet 4-0, Schoonen elektro - Steady state 4-0, Verhoeven klussenbe- dr. - Van der Zwan 1-3. Stand aan kop na 9 games: Schoonen elektro 8, Dow 8, Dream team 8. Woensdagleague: Boomkwekerij Haamstede - Cheerz 0-4, Braber groen -Teka reklame 3-1, Timmerwerken-Jo hns 3-1Stadscafe - Poseidon 2-2, Your partymusic - Binnenuit 2-2, Full house - Herwegh 0-4, Eetlokaal - Tempoteam 0-4, Op de Meir - M en O 1-3. Stand aan kop na 9 games: Cheerz 11.5. Her wegh 9, Timmerwerken 7.5. Donderdagleague: EPZ 3 - EPZ 2 1-3. Auto Smart - Bowlirooz 3-1, Fonsies - Wondergem 1-3, Brabant mobiel - East man 3-1, Pro shop - EPZ 4-0. Stand aan kop na 9 games: Auto Smart 9, EPZ 2 9. Pro shop 8. Jeugdleague: Flintstones - Lucky stri ke 1-3, TM - Missing impossible 4-0, Dik ke Mollie - Marody 0-4. Stand na 6 ga mes: TM 5, Flintstones 5, Marody 4, Mis sing impossible 4, Lucky strike 3, Dikke mollie 0. Regio Walcheren. Eerste klasse: MO de Schuur - Alfonds/zuidwest negen 10-5, VZV/Hydrofa - Murre/de Visser 5-7, Taxicentrale - Meiveld 4-5, eindspel met enkele schijven voorsprong zat er meer in voor de Vlissinger. Maximale score In de promotieklasse doet Jaap Veerhoek het aanzienlijk beter dan vorig jaar, toen hij niet ver der reikte dan de vierde plaats. Zaterdag won de Nissenaar over tuigend van Jan Flikweert. waardoor hij als enige speler een maximale score heeft. Frans Blaas, Eric Boogert en Paulan van Nes leiden in de eer ste klasse met vier uit twee. In de tweede klasse zijn er na twee ronden twee koplopers: Lex Ma- med en de jonge debutant Thijs Wisse. door Alex Krappen MIDDELBURG - De tafeltennis sers van TTC Delta Middelburg hebben in hun tweede wedstrijd in de eerste divisie gelijkge speeld tegen Westa 2 uit Wes- sem. Door het resultaat staan de Middelburgers aan kop in de klasse, samen met Pecos uit Oeg- steest. In de Zandkuil kwam Middel burg door zeges van Jan Henk Bomhof en Mare Hackenberg op een 2-0-voorsprong. Daarna kwam er echter de klad in. We sley Wegman verloor van kop man Paul van de Leur en in het dubbelspel liet TTCM punten liggen. De twee thuisspelers kre gen twee matchpoints, maar ze moesten Westa na vijf spannen de games toch feliciteren. Daar na had Middelburg nogmaals een kans op meer. Nadat Hac kenberg van Van Pol hadden verloren, betraden de twee kop mannen Bomhof en Van de Leur het strijdperk. In een mooie wed strijd lieten de tw'ee spelers maandag BjUartérTl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20