Feyenoord tobbend naar winst PZC Ajax toont opnieuw twee gezichten Kuijt weer trefzeker voor Liverpool AZ is een topclub Zorgeloos AZ is nu alleenheerser Topspits Koné kan alleen niet scoren Trainer Koeman kwaad na zwakke vertoning in stadsderby tegen Excelsior Seedorf ruziet met Ancelotti maandag 25 september 2006 door Hans Leber ROTTERDAM - Feyenoord kan geen dure spelers kopen. Maar als de spelers die er wél zijn, on der hun niveau spelen, maakt dat de situatie bij de club zéér zorgelijk. De club won gisteren van Excelsior, maar wederom met de hakken over de sloot: 1-0. Trainer Erwin Koeman zal alle registers open moeten trekken om zijn ploeg beter aan het voet ballen te krijgen wil Feyenoord nog iets van het seizoen maken. De trainer beende na de wed strijd woedend van het veld. Dat de Feyenoord-spelers wat langer óp het veld bleven, had Barcelona morst punten in topper tegen Valencia BARCELONA - FC Barcelona en Valencia hebben gisteravond het eerste puntenverlies geleden in de Spaanse voetbalcompeti tie. De koplopers speelden in sta dion Nou Camp tegen elkaar ge lijk: 1-1. David Villa opende na ruim een kwartier de score namens de be zoekers. Invaller Andres Iniesta herstelde het evenwicht vlak na rust. Door dat resultaat kwa men beide clubs op tien punten uit vier duels. Real Madrid, dat zaterdag in Sevilla met 1-0 won van Betis, heeft hetzelfde totaal. Jan Vennegoor of Hesselink en Evander Sno wonnen zaterdag hun eerste Old Firm. Op Celtic Park werd Glasgow Rangers met 2-0 verslagen door doelpun ten van Thomas Gravesen en Kenny Miller. Celtic vergrootte het gat met zijn aartsrivaal daarmee tot ze ven punten. Beide ploegen zijn acht duels onderweg in de Schot se Premier League. Vennegoor of Hesselink speelde de hele wedstrijd, Sno verving de Japan ner Nakamura twintig minuten voor tijd. GPD/ISS/ANP DEN HAAG - Internazionale heeft in Italië de leiding geno men door een 4-3-overwinning op Chievo Verona. Inter nam een riante 4-0-voorsprong, maar hield na een stormloop van Chievo in het laatste kwar tier nog maar net één doelpunt verschil over. Crespo (2x), Samuel en Stanko- vic scoorden voor de blauw zwarten. Inter kwam aan kop in de Serie A door het eerste ver lies van Palermo. De Siciliaanse ploeg had een slechte dag bij Empoli: 0-2. AC Milan verloor voor het sei zoen al acht punten bij het Itali aanse voetbaltribunaal. Zater dag leverden de rossoneri voor het eerst punten in op het veld. In de uitwedstrijd tegen Livor- no kwam Milan niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Mi lan verzuimde in de eerste helft afstand te nemen van Livorno. Kansen waren echter niet be steed aan Ricardo Oliveira, Kaka en Filippo Inzaghi. In de tweede helft bleef Milan de sterkere ploeg, maar een doel punt bleef uit. David Balleri raakte namens Livorno nog wel de lat. Halverwege de tweede helft was er duidelijk zichtbaar een conflict tussen Clarence See dorf en zijn trainer Ancelotti. Beiden sloegen aan het bekvech ten. De trainer wilde er na af loop niet te veel woorden aan vuil maken, maar erkende wel dat hij Seedorf zou hebben ge wisseld als hij niet al driemaal een vervanging had gepleegd. AS Roma veegde Parma met 0-4 van het veld. Montella, Perrotta, Rosi en Aquilani scoorden. De tweede van zes Siciliaanse der by's dit seizoen, Catanis-Messi- na, eindigde in een 2-2 gelijk spel. GPD ongetwijfeld te maken met de schrobbering die ze in de kleed kamer van hem vreesden. Te vie ren was er namelijk niets. Het huidige Feyenoord heeft het zelfs moeilijk tegen een eerstedi- visionist als Veendam en tegen Excelsior, dat rond de winter stop dichter bij de achttiende dan bij de huidige negende plaats op de ranglijst zal staan. Koeman over zijn kwaadheid: „Dit raakt me enorm. Ons veldspel was zeer slecht. Ge woon pijnlijk om te zien. We missen stabiliteit." De zondag voor de beslissende Uefa Cupwedstrijd tegen Loko- motiv Sofia is er voor Koeman weinig om vrolijk van te wor den, behalve de drie punten die de situatie in en om de club mis schien rustig houden. André Ba- hia, iemand die wel iedere wed strijd doet wat-ie doen moet, is wekenlang uitgeschakeld. Hij liep een zwaar gekneusd juk been en een hersenschudding op bij een botsing met Serginho Greene. Beiden wilden de bal koppen. Met de foutloze doelman Henk Timmer was Bahia de enige die eert. goede prestatie leverde, wat veel zegt over de erbarmelijke staat van het elftal. Karim Saidi speelde verdedigend goed, in de opbouw eindigde vrijwel alles wat hij deed bij een tegenstan der. Danny Buijs, overgekomen van FC Groningen, blijkt in Rot terdam plots timide en onopval lend. Theo Lucius is, zeker als aanvoerder, niet belangrijk ge noeg voor de ploeg en een talent als Jonathan de Guzman hun kert naar hulp bij de zoektocht naar zichzelf. Los zand Het elftal hangt van los zand aan elkaar. Nick Hofs speelde zijn eerste vier ballen linea rec ta naar een tegenstander. Ali Boussaboun kan prachtige staal tjes laten zien met voldoende ruimte, maar met een verdedi ger in de buurt verliest hij het overzicht én de bal. En voor Pierre van Hooijdonk tellen de doelpunten: hij had er gisteren zeker twee moeten maken. Een spits die vrij voor het doel de paal weet te raken is doorgaans mentaal van de kaart, maar Van Hooijdonk bleef wel knokken en was in de lucht als aanspeel punt bij lange passes grandioos. Maar zoiets telt amper als een spits zulke kansen mist. Geen communicatie en spelers die onder hun niveau blijven, het is bepaald geen sinecure voor een trainer. Koeman: „Ik reken mezelf dit ook aan. Ik praat door de week meer dan ooit op jongens in. Dat hebben ze nu nodig. Iemand als Dwight Tiendalli lijkt niet op de speler van FC Utrecht en Jong Oranje. Dat is de druk bij een grote club. Dus die haal ik even naar de kant, bewust, om hem latei- sterker terug in het elftal te la- Kenneth Perez viert zijn tweede treffer tegen NEC met Zdenek Grygera. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax won giste ren met 2-0 van het stug spelen de NEC. Na kritische kantteke ningen bij de laatste drie duels was trainer Henk ten Cate dit maal gematigd optimistisch. „NEC heeft één kans gekregen en die hebben we zelf cadeau ge daan." Vooral over het spel in de eerste 25 minuten was de trainer tevre den. Waar de Amsterdammers zich woensdag tegen het tweede elftal van RKC blameerden en na twee minuten met 1-0 achter kwamen, creëerden ze tegen NEC in de openingsfase juist veel kansen. Al drie minuten kreeg Ryan Babel na een prach tige pass van Urby Emanuelson een vrije schietkans vanaf een meter of tien, maar hij stuitte op NEC-doelman Gabor Babos. Ook Klaas-Jan Huntelaar kreeg de bal na negen minuten niet langs de goed keepende Hon gaar. Ajax begon niet alleen werve lend, maar ook verrassend. Ten Cate had maar drie verdedigers opgesteld tegen de twee aanval lers van het verdedigend spelen de NEC, waardoor linksback Emanuelson doorschoof naar het middenveld. Op die positie, zonder al te veel verdedigende taken en met het spel vóór zich, speelde de twintigjarige Amster dammer een puike wedstrijd. Hij was de beste Ajacied. De ver rassende 3-4-3-opstelling van Ten Cate ging ten koste van Tho mas Vermaelen. De Belg, nor maal toch basisspeler, werd ge passeerd. Ten Cate dacht dat het drietal Jaap Stam, John Heitinga en Zdenek Grygera de fensief de meeste zekerheid bracht. Gezien de strafschop die Gryge ra met een domme handsbal ver oorzaakte tegen Jong RKC en de 'gepaste maatregelen' die Ten Cate aankondigde voor zijn se lectie, was de basisplaats voor de Tsjech opzienbarend. Het was verder opzienbarend dat in de laatste linie van Ajax giste ren alleen rechtsbenigen speel den. Misschien was de plek op de bank voor linkspoot Vermae len wel een 'gepaste maatregel'. „Maar ik ga mijn gepaste maat regelen niet aan de grote klok hangen", aldus Ten Cate. Vermaelen had zelf overigens geen idee waarom hij op de bank begon. „De trainer heeft me geen uitleg gegeven." Ten Ca te toonde zich gisteren wel tevre den over de defensie. „NEC heeft zelf geen kans gecreëerd." Zo goed als Ajax aan het duel begon, zo matig was het ver volg. Roger gaf na een kwartier een verkeerde terugspeelbal en bood NEC-spits Chris Eagles een enorme kans. Maar oog in oog met Maarten Stekelenburg faalde de Engelsman. Tien minuten later speelde de van onze sportredactie DEN HAAG - Dirk Kuijt bezorg de Martin Jol zaterdag een ver velende middag. De aanvaller droeg met een rake uithaal bij aan de 3-0-thuiszege van Liver pool op Tottenham Hotspur. De ploeg van Jol bleef daardoor na zes Premiership-wedstrijden op vier punten steken. Liverpool breidde zijn puntenaantal uit tot tien. De ploeg van Rafael Benitez zet te zaterdag Tottenham dankzij treffers van Mark Gonzalez, Kuijt en John Arne Riise opzij. De oud-Feyenoorder begon voor de vierde maal op rij in de basis en maakte zijn tweede treffer in Engelse dienst. Frank Lampard bezorgde Chelsea zaterdag met twee treffers de zege op stadge noot Fulham. De ploeg van Col lins John hield lang' stand op Craven Cottage, maar capitu leerde laat in de tweede helft. Lampard scoorde uit een straf schop en rondde tien minuten voor tijd een vloeiende combina tie door het hart van de Ful- ham-defensie af. Arsenal liep in eigen huis pas in de tweede helft over promoven dus en hekkensluiter Sheffield United heen. Na een 0-0-rust- stand wonnen de Gunners thuis met 3-0. William Gallas (64e mi nuut), Phil Jagielka (eigen doel punt, 69e) en Thierry Henry (80e) maakten de goals. Arsenal trad aan zonder Engelsman. Ro bin van Persie mocht na 72 mi nuten invallen. Manchester Uni- Dirk Kuijt viert zijn fraaie tref fer tegen Tottenham Hotspur. ted verzuimde op gelijke hoogte te komen met Chelsea. De ploeg van manager Alex Ferguson bleef zaterdag op bezoek bij Rea ding op een 1-1- gelijkspel ste ken. United-verdediger Gary Neville maakte vlak na rust hands, Kevin Doyle benutte de strafschop. Cristiano Ronaldo voorkwam een nederlaag. Mark van Bommel kan voorlo pig niet stuk bij zijn nieuwe club Bayern München. Na een treffer in zijn competitiedebuut vorige week tegen Bielefeld, maakte de Limburger zaterdag het winnende doelpunt in de thuiswedstrijd tegen Alemannia Aachen. De promovendus, die tot nu te aardig meedoet in de Bundesliga, kwam zowaar op Wat moet het een genot zijn om supporter van AZ te zijn. Als fan krijg je elke week prachtig voetbal te zien. Niet alleen het resultaat telt, maar de ploeg wil ook nog eens het pu bliek vermaken. De spelers blijven gaan. zijn altijd scherp en hebben het geduld om op de kansen te wachten. Dat zag je gisteren wel tegen Roda. AZ speelde de bal rus tig rond en wist gewoon dat die goal zou vallen. AZ is de subtoppers voorbij gestreefd. Kijk, AZ was al een slapende reus on der Henk van Stee. Hij kreeg de ploeg toen alleen nog niet aan de praat, maar daarna heeft Co Adriaanse de boel in gang gezet. Louis van Gaal maakt AZ nu nog beter. AZ is een topclub. Je kunt ze vergelijken met Ajax en PSV. Ze houden er bij AZ een slim aan- en verkoopbeleid op na. Ze slaan op het juiste moment toe. Toen Van Galen de ze zomer stopte dacht iedereen dat de boel zou instorten. En toen Mathijssen vertrok, waren de mensen weer in rep en roer. Maar ze haalden gewoon Lui- rink op in Groningen en bij Willem H werd Dembele weggehaald en onlangs hebben ze ook Donk van RKC nog aan getrokken. Dat is een geweldig talent. Het is een kwestie van goed scouten. Technisch directeur Marcel Brands is daar verantwoordelijk voor. Hij had bij RKC al een neus voor het opsporen van talenten en nu bij AZ gaat hij verder op de ingeslagen weg. Elke plek in het elf tal is dubbel bezet. Natuurlijk heeft dat met het grote geld van Scheringa te maken, maar je moet de mensen bij AZ nageven dat ze ook visie en lef hebben. Had Feyenoord maar zo'n lijstje met ta lentvolle spelers aangelegd. En het zijn nog allemaal Nederlandse spelers ook hè. Ja, Arveladze is een buitenlander, maar die was al eerder actief in Neder land en kun je als een voetbal-Neder lander beschouwen. Van Gaal is de ideale trainer voor AZ. Het doet een beetje denken aan zijn suc cesperiode bij Ajax. Toen werkte hij ook met een jonge, talentvolle groep en ten komen." Een vroeg doelpunt van De Guzman bracht Feye noord op voorsprong maar de club verzuimde de 2-0 te ma ken. Excelsior had evengoed de gelijkmaker kunnen scoren. Dat zou de druk in en om het elftal alleen maar groter hebben ge maakt. Koeman kon na de wedstrijd niet veel meer dan een sprankje hoop zoeken voor aanstaande donderdag. In Sofia werd het 2-2, donderdag moet Feyenoord thuis een plaats in de poulefase van de Uefa Cup afdwingen, een belangrijke stap na het debacle van vorig jaar. „We hebben drie punten erbij en de nul gehou den. Als we dat donderdag ook doen, is het goed." GPD door Frank van den Heuvel DEN HAAG - PSV-spits Arou- na Koné tekende zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark voor twee assists. Niet onaardig, zou je zeggen, maar na afloop had toch bijna iedereen het over de twee grote kansen die hij tegen ADO Den Haag (0-2) had ge mist. Arouna Koné is een schrik voor elke verdediger. Hij is snel, atle tisch, wendbaar, sterk en heeft een heerlijke actie in huis. De 22-jarige Ivoriaan herbergt alle kwaliteiten om een absolute topspits te worden, op één na. De kansen die hij veelal zelf creëert, maakt hij niet af. Op het moment suprème mist Koné het overzicht, de rust en de voet balintelligentie om het vaak pri ma voorbereidende werk ook te bekronen. Het manco is niet van vandaag of gisteren. Probleem is dat er nauwelijks op te trainen valt, een neus voor de goal is vooral een talent dat je van huis uit meekrijgt. Of niet, zoals bij Koné. Ronald Koeman wil door gaans niet te lang stil staan bij de gemiste kansen. Hij wil voor komen dat Koné het uitblijven van doelpunten als een obsessie gaat ervaren en blijft zijn pupil vertrouwen schenken. „Het gaat wel komen", zei hij zaterdaga vond zalvend. „Maar oké, het rendement is magertjes, dat is duidelijk. Hij is wel belangrijk voor de ploeg, maar het zou goed zijn als hij een keer dat doelpuntje meepikt." Dat deed Koné woensdag wel te gen Kozakken Boys, toen hij de belangrijke 0-1 scoorde, maar dit seizoen nog niet in competi tieverband. Zijn laatste treffer in de eredivisie dateert van 25 maart (de 3-0 uit bij Willem II). Matig Zaterdagavond hadden er één of twee bij kunnen, of beter, moe ten komen. De grootste kans was die kort voor rust, toen hij stuitte op de uitkomende Stefan Postma, Een voorsprong voor PSV op dat moment was hoogst onverdiend geweest. PSV speel de voor rust zeer matig en bor- duurde ogenschijnlijk vo«t het voetbal in de tweede u.: gen Feyenoord en inde»;: wedstrijd in Werkendam man was kernachtig m alte „Slap. veel balverlivS verstanden." Na het afhaken van Kluiw werd Koné naar de spifcj gedirigeerd en maakte Rovjj, rens zijn opwachting. Dejom aanvaller deed hel niet o» dienstelijk. Het oogt soms wat ongepolijst, maat tij op de linkerflank in ieder nadrukkelijk aanwezig, In de 57e minuut stond hij aan de basis van het beslissenc en na afloop meestbesproke moment in de wedstrijd, Bo rens stuurde Koné weg, P0$tE kwam uit en brak bij die Ècl zijn been. Die dramatische beurtenis ontging Koné, die aanval voortzette. Zijn e® schot werd van de lijn gelui en in tweede instantie zetieh voorop Diego Tardelli, diesc pel binnenknikte. Kermend ADO had toen al luidkeelsg® clameerd bij scheidsrechtert lol' Luinge dat Postma er s ernstig aan toe was. maardea biter liet doorspelen. Bosschaart heeft in woorden baar aangegeven dat Pos kermend van de pijn op i grond lag. Luinge had neme lijkheid om het spel toen -rit leggen", zei ADO-coach Fm Adelaar. Ronald Koeman..: Luinge het gezien heeft, hal moeten fluiten, maar ik r niet of dat het geval is.' Anek verweet de PSV'ers niets, jfe en Tardelli hebben het weüd niet eens verstaan. Los daarn gebeurde het in hun rug.zekc. den het niet zien." Volgensig was zijn ploeg nadien hek-na van slag. „Het beeld van hetg broken- been had op een aant spelers grote impact. Ze ra zichzelf niet meer." PSV kwam mede daardoor ni meer in de problemen en spee de het duel volwassen en b heerst uit. ADO kwam er ni meer aan te pas en ïncasseen in de 85e minuut de 0-2 rj Edison Mendez, daartoe in sta gesteld door Arouna Koné. Gf foto Hans van Weel/GPD Spaanse spelverdeler weer ver keerd af, al leidde het ditmaal niet tot een levensgrote kans voor NEC. Rogers tweede fout was echter wel genoeg om Ajax terug te werpen op krampachti ger en slechter spel. Het publiek liet in de eerste helft zelfs een fluitconcertje horen. Niet voor niets werd Roger in de tweede helft vervangen door Kenneth Perez. De Deen ging op zijn favo riete positie achter de spitsen spelen, maar het spelpeil kwam niet terug op het niveau van de openingsfase. Toch had Perez grote waarde voor Ajax. Met een zondagsschot (60e minuut) en een bekeken knal (82e mi nuut) haalde hij de verdiende ze ge binnen. GPD een 0-1-voorsprong, maar nog binnen de minuut maakte Pizar- ro gelijk. Van Bommel zorgde na rust voor de 2-1. Roy Makaay kreeg weer eens een basisplaats, ten koste van Podolski. Het was de honderdste wedstrijd voor de Nederlander in het shirt van Bayern. HSV, zonder de geblesseerde Van der Vaart, kwam in het duel met Werder Bremen niet verder dan 1-1. Nigel de Jong en Joris Mathijsen speelden de hele wedstrijd. HSV wacht al negen wedstrijden op een overwin ning. Schalke 04 ontrekt zich enigszins aan de malaise. De tra ditieclub won in eigen stadion met 2-0 van Vfl Wolfsburg. GPD/ISS haalde hij het beste in de spelers naar boven. Van Gaal is een toptrainer. Daar hoeft niemand meer aan te twijfe len. Hij zit er bovenop, traint altijd scherp, laat zijn ploeg aantrekkelijk voetballen en haalt ook nog goede resul taten. Dat moet je AZ ook nageven hè. De leiding van de club durft het aan om trainers als Adriaanse en Van Gaal aan te stellen. Ze staan in Nederland bekend als lastig, maar ze hebben wel visie en kwaliteiten. Dennis de Nooijer door Ruud Ramler KERKRADE - Schijnbaar zorge loos stapt AZ woensdag in het vliegtuig naar Turkije. Waar de alleenheerser in de eredivisie, sinds de 2-0-zege gisteren op Ro da JC, het aan zijn status ver plicht is ook de groepsfase in de Uefa Cup te bereiken. In afwachting van de mental coach die wordt aangetrokken is het in Alkmaar voorlopig nog aan de trainer om sluimerende zorgen weg te praten. Louis van Gaal nam die taak gisteren in Limburg serieuzer dan hij de laatste weken gewoon was. En werkte zich langs de lijn meer in het zweet dan de meeste van zijn spelers daarbinnen. Om maar aan te geven dat de zorge loze situatie bij AZ ten dele in derdaad schijn is. De vele slordigheidjes in balbe zit en de te vaak gebrekkige af werking hebben AZ in de eredi visie nog geen noemenswaardi ge pijn gedaan. Donderdag, te gen het on-Turks georgani seerde Kayserispor. kunnen der gelijke slippertjes in Europees verband wél ongenadig worden afgestraft. En vooral daarom koos Van Gaal de zijlijn opzich tig als toneel van zijn acteer- kunst. Gesteund door de eigenlijk vrij eenvoudig behaalde zege op Ro da kon hij daarna de geopperde problemen weer zorgeloos weg wuiven. Nee, hij zit niet in over de komende uitwedstrijd in de Uefa Cup. Waarom zou hij, als trainer van een ploeg die dit sei zoen bewees altijd en overal te kunnen scoren. Op de door Ar senal verziekte opening van het nieuwe stadion na. Toch is de productiviteit van AZ, na rijf duels goed voor zes tien treffers in de eredivisie, ook voor Van Gaal een welkome ver rassing die hij niet had voor zien. Want zonder de gepensio neerde Barry van Galen en de naar Ajax vertrokken Kenneth Perez zit er geen noemenswaar dige creativiteit meer in een ploeg die ook als zakelijker ge heel net zo makkelijk scoort. En ook nog eens in een systeem, met twee spitsen in plaats van drie, dat sneller dan verwacht blijkt te renderen. Shota Arveladze en Moussa Dembéle waren gisteren, weder om, de prijsschutters. De laatste kwam na rust opnieuw !sd zien dat Danny Koever® zich wél serieus zorgen m gaan maken. Net als Martijn Meerdinkd voor de tweede helft binnen2 blijven ten faveure var. Jé Jenner. Ondanks de blijdsh rond de, beslissende, treffern Dembéle plaatste Van Gaal k kanttekeningen bij het schlsq dermaatse positiespel var. Belgische international ensa overzicht voor het dod te door de teller, zeker in desks se vol dreigende situaties, ri verder opliep. Hoofdwonden Maar dat zijn in de beleringn een tevreden trainer slechtsve beterpuntjes in een zorgelooss lieu als dat van AZ. Waar o; de hoofdwonden van Barry 0) dam en David Mendes da Sih achteraf geen nieuwe kopzorg; betekende. Binnen het kwartü moesten beiden het bloed v; de gezichten laten vegen wega een sneetje boven dezelfdefred ter) wenkbrauw. Mendes k( blijven staan. En waar bij Oj dam, vervangen door 3y; Donk, in de rust nog voore lichte hersenschudding werda vreesd, konden ook hier de zo: gen, met twee paracetamol.: tjes, worden weggespoeld. GP1 Lazovic loopt nu één op één ARNHEM - Danko Lizovitk zorgde Vitesse zaterdagavon de tweede zege van liet seizW De spits scoorde driekcer'^ Heracles (4-0) en bracht zi]n« taal daarmee op vijf goals uril wedstrijden. Groningen zag PSV V voorbij schuiven. In de brut» de Euroborg bleef RKC wijk eenvoudig overeind Nevland zorgde nog v.e: a 1-0, maar invaller Janssen iff- de voor de verrassende H FC Utrecht boekte een «KW zege op Heerenveen (1-0) goor van Dijk ^ënutte w extra speeltijd een.slra^ Daarvoor had Danijel eenzelfde trap van elt voor Heerenveen gemist FC Twente nestelde zich va. - de subtop met een M - Sparta: 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 16