Hulst akkoord met bezuinigingen PZC PZC Wachten op rondweg Aardenburg Golfles in plaats van Engels of wiskunde Dorpsraad steunt tegenstanders bergbezinkbassin Eerderheid raad heeft begrip voor ingrepen KOOPZONDAG IN GOES zaterdag 23 september 2006 1 3 ^jarojddePuysseleijr HULST - Een ruime meerder- van de Hulster gemeente- „jdgaat akkoord met voorstel den burgemeester en wethou- jjfSOin dc gemeentelijke finan ce huishouding weer gezond I maken. Hulst moet voor UI),000 euro bezuinigen om de ,g 2007 sluitend te krij- it de reacties van de fracties i samen een meerderheid van raad vormen, sprak begrip mor de ingrepen. „Bezuinigen ;arnavalsclub De Betekoppen «staat 50 jaar VAN GENT - Carnavalsver- siging De Betekoppen uit Sas 0 Gent bestaat vandaag pre- 06 vijftig jaar. pjclub viert dat zaterdagavond eet een receptie en feestavond ii café Reseda aan de Noord- jetstraat in Sas van Gent. De ceptie begint, geheel in carna- ilstraditie, om elf minuten isracht en duurt tot elf minu- taoverelf. (Advertentie) ^1 BEVEILIGING^ IICOLIJIU INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING ■TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING MELDKAMER FAC ALARMOPVOLGING 24-uurs meldkamer-service 1EWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE 'GOES/KLOETINGE Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/'m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 ®0 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 F-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 F-mail; redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Postbus 31 4460 AA GOES 'ah (0113)315500 F3X: 10113)315669 F-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET wvw.pzc.nl F-mail: web@pzc.nl is niet leuk. Ook wij geven lie ver geld uit aan leuke dingen, maar dan moet dat geld er wel zijn", betoogde A. Hegger (Pro gressief Hulst). Ook de fractie van Algemeen Belang erkende de noodzaak van de bezuinigin gen. „We zullen door de zure ap pel heen moeten bijten", zei R. Roctus. De fracties van CDA, Groot Hulst en SP stemden aan het eind van het debat tegen de maatregelen die in de nota 'Hulst Herstelt' worden voorge steld. Voor hen was het onver teerbaar, dat de gemeente vol gend jaar drie ton minder uit geeft aan voorzieningen voor ouderen en gehandicapten. J. Vereecken (CDA) noemde dat 'een trieste zaak'. Ook A. de Deckere (Groot Hulst) was van mening dat er niet verder gekort mag worden op deze voorzienin gen. Volgens de ouderenvoor- man gaat het om een kwetsbare groep in onze samenleving, die al voor de derde keer in korte tijd de broekriem aan moet trek ken. G. van Unen kwam namens de SP met het voorstel om de drie ton te bezuinigen op onder houd van wegen en "openbaar groen. Het korten van een be drag op die post, gaat de gehele bevolking aan en wentelt de ge volgen van noodzakelijke bezui nigingen niet af op een kleine kwetsbare groep, betoogde de SP-fractievoorzitter. Van Unen vond echter geen enkele mede stander voor haar suggestie. De PvdA en WD spraken de ver wachting uit, dat het haalbaar moet zijn om 300.000 euro min der uit te geven aan voorzienin gen voor ouderen en gehandicap ten zonder al te veel pijn te ver oorzaken. „Ik ben ervan over tuigd dat we daar uit komen en dat de groep die de voorzienin gen echt nodig heeft niet tekort wordt gedaan", zei L. Reijns (WD). Die mening was ook de PvdA-fractie toegedaan. Sledingbeurs IERNEUZEN - De Stichting toterkleding- en speelgoed- kurs houdt vandaag haar jaar- ijkse wintcrkleding- en speel- [dbeurs in het Zelden- rast-Steelantcollege in Terneu- füJi 10.30 tol: 12.00 uur kunnen bpjesjagers met hun aanko- leneen duit in het zakje doen por het goede doel. Dit keer |iat de helft van de opbrengst laar de kinderboerderij in Ter men van Stichting Tragel. (Advertentie) Den Dekker luziek Wing Hon Chang wordt bijgestaan door haar klassenleraar Rudy Buysrogge, op de achtergrond Tamara Grabovach. door Sheila van Doorsselaer AXEL - „Bij een hole in one moet je trakteren!De rust op de doorgaans zo beschaafde parkbaan van golfvereni- ging De Woeste Kop in Axel wordt vrij dagmiddag doorbroken door enthousias te lireten van twintig leerlingen van 4vmbo van het Reynaertcollege in Hulst. Zij leren tijdens een middagje golfles hun klassenleraar Rudy Buysrog ge op een ongdwongen manier beter kennen, en hij hen. De zogenaamde 'Dag van de Mentor' van het Reynaertcollege werd gisteren voor het eerst in deze vorm gehouden. De klassendocenten, tijdens het school jaar de vaste steun en toeverlaat van de leerlingen, mochten zelf een originele invulling van de dag zoeken. Sommigen gingen met hun klas door Het Verdron ken Land van Saeftinge baggeren, ande ren namen de leerlingen mee paintbal- len. Buysrogge koos voor golfles. „Om dat ik iets wilde gaan doen waarvan ik wist dat ze dat vast nog nooit hadden gedaan. Midgetgolf kennen de meesten wel, maar dit is toch weer iets heel an ders." De leerlingen kregen les van een echte pro, Graham. Van oorsprong een Schot en daardoor behept met een heerlijk rol lend Engels accent, altijd met zijn eigen tee (afslagstaafje) achter zijn rechter oor. „Kom op guys, los in de heupen, los in de schouders, het is geen hockey! Afslag De groep kreeg achtereenvolgens les in het putten (de bal vanaf kleine afstand in de hole zien te krijgen) en op de dri- vingrange, waar de afslag wordt geoe fend. En zo'n afslag is bepaald nog niet foto Camile Schelstraete makkelijk. Buysrogge oefende fanatiek mee met de leerlingen die de slag letter lijk redelijk snel te pakken hadden. „Kom op jongens! We gaan ze in Sluis kil laten denken dat het hagelt!De em mers met RangeKing golfballen raakten in rap tempo leeg. De leerlingen werden na afloop in het restaurant (Buysrogge: „Ik noemde het eerst 'de kantine'... oei.") van het club huis verwacht voor een chique bord friet. Zowel de leerlingen („Ik zou hier best mijn sport van kunnen maken.") als Buysrogge zelf noemden de golfcli- nic na afloop een succes en zeker voor herhaling vatbaar. Misschien worden ze later ook RangeKings, net zoals de ech te ballen. (APELLE 0113-330330 ww.dendekker muziek.com door Frank van Cooten EEDE - John Staelens van het gelijknamige benzinestation lus sen Aardenburg en Eede is door het ontbreken van een rondweg om Aardenburg genoodzaakt zo'n twaalfhonderd keer per jaar met gevaarlijke stoffen door het centrum van de Kikker- stad te rijden. „En ik ben niet de enige olieboer in de streek. Kijk, de verkeersremmers in Schrijfster signeert nieuw kinderboek HULST - Tijdens de Huls ter boekenvierdaagse pre senteert schrijfster Annc- riek van Heugten vandaag in boekhandel Remortel in Hulst haar nieuwe kinder boek: Diefstal in de polder. Dit is haar zesde boek. Diefstal in de polder is een spannend verhaal met illus traties van Gerd Stoop. Het is bedoeld voor lezers vanaf niveau AVI-8. Anneriek van Heugten is in boekhandel Remortel tus sen 14.00 en 16.30 uur. Wie dan het nieuwe boek of een van de andere boe ken van Anneriek van Heugten koopt, kan reke nen op een exemplaar. Aardenburg zijn prachtig aange legd. Er moet echter wel een rondweg zijn zodat het vracht verkeer niet meer door het cen trum hoeft te rijden." Staelens zei dat gisteren tijdens het werkbezoek van leden van het Bestuurlijk Overleg van Duurzaam Veilig Verkeer West-Zeeuws-Vlaanderen. Dit project is eind dit jaar formeel afgerond. Frans Hamelink, por tefeuillehouder wegen van wa terschap Zeeuws-Vlaanderen, erkende dat Duurzaam Veilig wat hem betreft pas echt is ge slaagd als de rondweg om Aar denburg is aangelegd en de N61 veiliger is. Dertig tot veertig pro cent van het aantal ernstige ver keersongevallen vindt immers plaats op de N61. De delegatie bezocht diverse projecten die re cent zijn aangelegd of waaraan momenteel wordt gewerkt. Zo als het fietspad Biervliet-Hoofd- plaat, de inrichting van de Oude Rijksweg/Dorpsstraat in Bres- kens en het wegvalt Roofack - Schoondijke. Onderweg werd ge sproken met bewoners in de streek om hun ervaringen met Duurzaam Veilig aan de weet te (Advertentie) 9 november 2006 bij BN/DeStem I PZC zorgbijlage 'In Balans' TÉ? i De zorgbijlage In Balans komt onder ogen van meer dan één miljoen lezers in Brabant en Zeeland. Deze bijlage is hét medium om uw bedrijf of instelling te profileren. Maak gebruik van deze prachtige contactkans. Adverteren? Bel voor meer informatie Centraal Team 076 - 531 22 89 komen. Deze mensen wonen bij de bezochte projecten. Volgens Hubert Uitterhoeve van het pro jectbureau zijn de meeste men sen tevreden over de resultaten van Duurzaam Veilig. „De men sen die wij gisteren hebben ge sproken zeggen dat de verkeers veiligheid in hun omgeving is toegenomen." Onlogisch Toch werd gisteren onder meer afgevraagd waarom niet eerst de belangrijkste wegen zijn aan gepakt. Volgens Uitterhoeve ligt dat aan de lange procedures. „We wilden oorspronkelijk eerst de hoofstructuur aanpak ken zoals de N61, de N58 en an dere belangrijke provinciale we gen. De planologische procedu res duren echter enorm lang. Die gaan nooit van een leien dakje. We konden twee dingen doen. Wachten of eerst de kleine re wegen aanpakken. We heb ben voor het laatste gekozen. Vandaar de wat onlogische fase ring." Het benzinestation van Staelens is gevestigd aan de rijksweg tussen Aardenburg en Eede, de weg die volgende maand duurzaam veilig wordt ingericht. Staelens toonde zich gisteren te vreden over de plannen, maar hij pakte het bezoek van de dele gatie aan zijn verwondering uit te spreken over een aantal uitge voerde maatregelen. Zoals een groot aantal verkeersdrempels op de Ketelaarstraat tussen Aar denburg en Waterlandkerkje en de hoeveelheid rotondes. „Die zijn pas milieuvervuilend, om dat ik met mijn vrachtwagen constant moet afremmen en op trekken." Volgens Hamelink is dat juist het doel van de ver keersremmers. Staelens had er nog één. Op een traject van hoog uit vier kilometer gelden wel zes verschillende snelheidslimieten. Dertig, dan weer vijftig, dan op eens zestig, dan weer tachtig om weer plotseling af te remmen tot vijftig. „De weggebruiker ziet door de bomen het bos niet meer, Vooral veel Belgen wagen aan mij hoe hard ze eigenlijk mo gen rijden. Die snappen het al helemaal niet. Ik kan ze dat niet eens kwalijk nemen." De delega tie moest erkennen dat die ver schillende snelheden wel eens verwarrend kunnen werken. Duurzaam Veilig sluit formeel op 13 december af met een slot bijeenkomst. (Advertentie) WGGGNGR dagbladen BN/DeStem I PZC MORGEN! VAN 13.00 - 17.00 Terneuzen breidt buurtsport uit TERNEUZEN - De Stichting Welzijn Terneuzen breidt het aanbod aan buurtsportspelen vanaf maandag 25 sep tember flink uit. De activiteiten gaan van drie naar vijf dagen, er worden meerdere kernen aangedaan en er zijn nieuwe materialen aangeschaft. Verder komt er op wij- dagmiddag een wekelijkse instuif bij het sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen. Deze activiteit is ge schoeid op dezelfde leest als de instuif die tot een jaar of tien geleden jarenlang succesvol heeft gedraaid. De rest van dit jaar worden op maandag wekelijks buurtsportspe len georganiseerd in Axel, Biervliet en per toerbeurt in Koewacht en Zaamslag. Op dinsdag kan de sportieve jeugd terecht aan de Beneluxstraat in Sas van Gent, op woensdag bij de Oudelandse hoeve in Terneuzen en don derdag in Hoek. bij de speelkooi bij de molen. Alle activi teiten zijn bedoeld voor jongeren vanaf 12 jaar uit de ge meente Terneuzen en worden gehouden van 16.00 tot 18.00 uur. Iedereen kan gratis mee doen aan de buursport- spelen. Voor de wijdaginstuif wordt telkens 50 eurocent intree gevraagd. Afzinken wrakken dichterbij ZIERIKZEE - De Nederlandse Onderwatersport Boncl (NOB) richt een projectgroep op die moet gaan zorgen voor het afzinken van scheepswrakken in Zeeland. De be doeling is dat alle belanghebbenden in de provincie verte genwoordigd worden, aldus bondsbestuurder M. Waijers. Het voorzetje van de NOB tijdens een bijeenkomst met ge deputeerde M. Ie Roy, afgelopen voorjaar, is in een stroomversnelling terechtgekomen. De NOB is inmiddels benaderd door de eigenaar van een 73 meter lang schip, die' zijn boot (type en thuishaven geeft Waijers nog niet prijs) beschikbaar wil stellen. Het project vergt een zorgvuldige voorbereiding en af stemming met de verschillende spelers op het vlak van de Zeeuwse waterrecreatie, tempert hij een al te groot ent housiasme. Van belang is vooral dat de natuur niet te lij den heeft van een wrak. Felle kritiek op bibliotheek Goes GOES - De openbare bibliotheek in Goes moet op het mat je geroepen worden, vindt de SGP/ChristenUnie in de Goese raad, omdat zij ruimte zou bieden aan commerciële spirituele activiteiten. Volgens een woordvoerster van de bibliotheek is geen sprake van commerciële activiteiten, maar van informatieverstrekking zoals bij een biblio theek hoort. Gealarmeerd door aankondigingen van de bi bliotheek dat er een spirituele septembermaand wordt ge houden, trok SGP/ChristenUnie-raadslid P. Colijn deze week aan de bel. In de bibliotheek wox-dt onder meer aan dacht besteed aan toekomst voorspellen met tarotkaar ten. Colijn is op zich al tegen dergelijke, wat hij noemde, paranormale activiteiten. Volgens Colijn gaat het ook nog eens om commerciële activiteiten. Kop- staartaanrijding op A58 RILLAND - Op rijksweg A58 ter hoogte van Rilland vond donderdagavond rond zes uur een aanrijding plaats. Een 22-jarige automobilist uit Terneuzen had te laat in de gaten dat zijn voorganger, een 55-jarige automobilist uit de gemeente Almelo afremde. Er was alleen blikscha de. door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - In tegen stelling tot de beweringen van de Hulster wethouder C. de Kra ker, steunt de dorpsraad van Kloosterzande de bewoners in hun strijd tegen de aanleg van een bergbezinkbassin in een groenstrook tussen de Lange Munt en de Michiel de Ruyter- straat. De Kraker (Openbare Werken) verklaarde in de raadsvei'gade- ring dat de dorpsraad van Kloos terzande is geïnformeerd over de plannen voor een overstort- riool in de groenstrook en dat zij niet negatief tegenover deze plannen staan. Dat blijkt echter een niet hele maal juiste voorstelling van za ken. „De dorpsraad staat posi tief noch negatief tegenover de plannen. „We hebben nog geen officieel standpunt ingenomen, behalve dat we achter de omwo nenden staan", zegt secretaris M.L. Verras van dorpsraad Kloosterzande. In feite betekent dit dat de dorpsraad ook geen bex-gbezink- bassin wenst in de groenstrook tussen de woningen. De omwo nenden zien het bassin om ver schillende redenen niet zitten! Zo zijn ze onder meer bang voor schade aan hun woningen door verzakkingen. Verras: „Wij steunen de omwo nenden. Hun vraag het bezink- bassin aan te leggen op een alter natieve locatie, dé paardenwei aan de Groenendijk, lijkt ons niet onredelijk. Daarbij kunnen ze met heldere argumenten aan geven waarom ze het bassin niet willen achter hun woningen. De uitspraak van De Kraker over niet afwijzende houding van de dorpsraad leidde tot eni ge commotie op de publieke tri* bune, waar een groep bewoners de discussie volgde. Zij begre pen niet waar de wethouder zijn informatie vandaan haalde, maar konden hun ongenoegen slechts laten blijken met heftig nee-geschud. De wethouder acht de groen strook tussen de woningen de beste plaats voor een bergbe zinkbassin omdat dit goedkoper is en technisch de beste oplos sing. De omwonenden menen echter dat dit niet opweegt tegen hun vrees voor schade aan huis en tuin. zoeken I :oekt u op www.ilocal.nl ~(S' ilOCal hecin slim gevonden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 67