Voorlopig geen zendmast in Hoek Overlast dealers zwaar overtrokken Twijfels raadslid over Waterdunen Aardappels rapen loont weer Nog geen oplossing voor Hulst Cultureel Modeshow Twee druppels (jemeente verklaart vergunning niet-ontvankelijk door nalatigheid KPN Bijzondere huwelijken Terneuzen TERNEUZEN - In de gemeente Terneuzen zijn gisteren twee opvallende huwelijken voltrokken. Op kamer 11, af deling C van streekziekenhuis De ITonte in Terneuzen ga ven Michel de Koning en Ilona Bayings elkaar het ja-woord. Michel en Ilona wilden dat aanvankelijk in het Hulster stadhuis doen. Maar toen (schoon)pa Cor Bayings door een fietsongeluk in het ziekenhuis belandde, wilden ze toch graag dat hij de officiële huwelijksvoltrekking kon bijwonen. Ambtelijke regels stonden dat in de weg, maar door bemiddeling van de Terneuzense loco-burge meester Co van Schaik en medewerking van een officier van justitie had het Terneuzense ziekenhuis voor één dag de begeerde status van trouwlocatie. Elders in de gemeente vond eerder op de dag ook een op vallende trouwerij plaats. Onderzoek wees onlangs uit dat veel stellen elkaar op de werkvloer ontmoeten. Dat gold ook voor Mireille Staal en Pieter Dieleman, die bei den bij de brandweer werken. Hun collega's wilden dat heel Sas van Gent het zou weten en rukte daarom met groot materieel uit. De brandende liefde van het bruids paar werd door een historische brandweerautospuit van stadhuis naar kerk overgebracht. Kosten sanering niet voor gemeente HOEK - Zoals het er nu voor staat moet de gemeente Ter neuzen niet meebetalen in de kosten van de sanering van de bodemverontreiniging aan de Molendijk in Hoek. Dat blijkt uit het antwoord van burgemeester en wethouders op raadsvragen van P. Clijsen (GroenLinks.) In de nu ge kozen saneringsaanpak worden de kosten betaald door Subat. Dat is een stichting die door het Rijk en de olie branche is opgericht om bodemverontreiniging bij benzi nestations aan te pakken. Indien alsnog voor een andere variant wordt gekozen is de gemeente contractueel gehou den aan hét betalen van de kosten monitoring en het in stand houden van de beheersmaatregelen. Grote drugscontrole Terneuzen TERNEUZEN - Bij een grote internationale drugscontro le, die gistermiddag en -avond in Terneuzen plaatsvond, zijn meer dan honderd voertuigen gecontroleerd. Er is voor meer dan 7500 euro aan boetes geïnd voor het uitvoe ren van drugs. Meer dan 600 gram hennep is in beslag ge nomen. Twee personen zijn aangehouden voor het bezit van harddrugs. Verder zijn er drie wapenstokken in be slag genomen en is één automobilist bekeurd voor het rij den onder invloed. Een persoon wilde niet meewerken aan de controle en beledigde de agenten. Hij werd aange houden. De man is met een proces-verbaal op zak in vrij heid gesteld. De drugscontrole met de naam Etoile, waar ook Frankrijk, België en Luxemburg aan deelnemen, duurt nog tot en met vanochtend. door Frank van Cooten SLUIS - Raadslid H. Meijer van coalitiepartij Nieuw West in de gemeente Sluis twijfelt aan de aantrekkelijkheid van het grote recreatie- en natuurproject Wa terdunen bij Breskens voor de toerist. Het dagelijks gemeentebestuur van Sluis verwacht een enorme economische impuls van Water dunen voor de' streek, maar Meijer spreekt in een brief zijn twijfels Uit over het volgens hem 'eerste ontpolderingspro- ject van Zeeland'. Een belangrijk element is het in laten van zout water in de Bres- kenspolder. Zoute natuur biedt volgens het college grote moge lijkheden voor de toerist en de landbouw. Het zoute water komt binnen via het gemaal Nieuwe Sluis. „Met een poging de monding van de Somme na te bouwep aan de Nieuwe Sluis ontstaat er nog geen natuurgebied van inter nationale faam", meent Meijer. „De realiteit is dat op kosten van de belastingbetaler ten be hoeve van een campingexploi tant ongeveer tweehonderd hec tare van het landbouwgebied in de Breskenspolder moet worden omgezet in schorren en slikken. Het is de vraag of een dergelijk schorrengebied het antwoord is op de wensen van de moderne toerist." Meijer wijst onder meer op de nieuwe natuurgebie den in de Cletems polder en het Erasmusbos waar volgens hem weinig toeristen op afkomen. West-Zeeuws-Vlaanderen moet volgens Meijer kracht putten uit dat wat er is. „Het op grote schaal herscheppen van het be staande landschap is het ontken nen van het verleden en een ont kenning van de intrinsieke waar de van deze landschappen. De aanwijzing als nationaal land schap houdt naar mijn mening niet in dat we moeten proberen een ander landschap te imite- (Advertentie) Bruid bruidegom Dinsdag 3 oktober a.s. Ontvangst: 19.30 uur Aanvang: 20.00 uur Locatie: Mercedes Benz Van Oeveren-Vervaet Albert Plesman 2, Goes Kaarten a 10,- verkrijgbaar bij: (Of aan de zaal, op=op) zeeuwse almanak De gelijkenissen tussen zoon lief en pa zijn meer dan tref fend. Als een voorbijganger jo viaal roept 'hé Bertus', groet de Terneuzense twintiger dan ook maar gewoon terug. Zijn vader heeft die gewoonte in middels ook overgenomen. Terwijl zijn zoon in Arnhem vertoefde en dus voor een keer een wedstrijd van zijn voetbalteam had laten schie ten, keek de stamoudste op het voetbalveld naar de ver richtingen van de plaatselijke hoofdklasser. Dat viel kennelijk niet bij ie dereen in goede aarde. „Zeg, moet jij niet voetballen? Ze hebben er bij het vijfde elftal van Terneuzense Boys te wei nig hoor!" Bertus keek opzij, wilde eerst het misverstand rechtzetten, maar bedacht zich: „Nee, ik ben gebles seerd." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@ptc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes factie: HWW.pZC- 0113-315649 ;.nl Wbus31.4460AAGoes Harten! e-exploitatie. en Midden-Zeeland: 0113-315520; Miws-Vlaanderen: 0114-372770; gia!020-4562500. 23 september 2006 nmn ifHarnld de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst Kf| nog altijd geen oplossing tor de problemen waarin de jcliling Hulst Cultureel te il,! is gekomen. Kithouder F. van Driessche ant- Koordde dat tijdens de gemeen- jraadsvergadering op schrifte- i van de fractie van Belang. Die fractie maakt zich ernstig zorgen over de toekomst van de stichting. „Wat gaat de gemeente doen aan de financiële en organisato rische problemen, op korte maar zeker ook op de langere termijn. De stichting moet im mers volgende maand beginnen met de planning en reservering voor het theaterseizoen 2007/2008", vroeg R. Roctus na mens Algemeen Belang. Toen de wethouder antwoordde, dat er nog geen oplossing voor de pro blemen is gevonden, zei Roctus zich nog veel meer zorgen te ma ken. Hij confronteerde de wet houder ermee, dat de eerste voorstelling in Den Dullaert is afgelast. Het gaat om het optre den van de bekende bandoneon speler Carel Kraayenhof. De voorverkoop van de kaarten is tegen gevallen en de stichting wil geen financiële risico's ne men. Van Driessche was daar nog niet van op de hoogte. „Als dat zo zou zijn, is dat heel erg jammer, want dat is natuurlijk toch een topartiest." Raadslid A. Hegger (Progressief Pluist) mengde zich kort in de discussie en droeg de suggestie aan om sa menwerking te zoeken met het theater in Terneuzen. Volgens de wethouder is dat een van de mogelijkheden die wordt beke ken. Mensen die kaarten hebben gekocht voor het concert van Kraayenhof, kunnen die overi gens terugbrengen naar Den Dullaert. Zij krijgen dan hun geld terug. Liefhebbers van de muziek van de bandoleonspeler kunnen dezelfde voorstelling overigens nog wel bijwonen in de regio. Hij treedt donderdag 19 oktober wel op in het Ledel- theater in Oostburg. p hebben toch besloten het Mistel te steunen, omdat het ïgument van kostenbesparing nor een groot deel door andere raken weer wegvalt", ver aarde R, Bertram voor Pro- Nef Hulst de koerswijzi ng. Het raadslid gaf er wel lijk van dat zijn fractie weinig fchamieerd was van de voorge- diiedenis van het voorstel. Pro- iffisief Hulst nam het wethou- ffF.van Driessche met name ralijk, dat die het had doen wkomen dat het met beperk- i middelen mogelijk zou moe- ia zijn twee peuterspeelzalen 1 de lucht te brengen in Kloos- fóande. De wethouder zei dat aar wel degelijk op was gestu urd, maar dat het niet moge- ia was gebleken 'e CDA-fractie was verdeeld wde kwestie. Twee fractiele- in stemden voor het voorstel, j®. stemden tegen. Van Eek 'rak mede namens fractiege- ®tté en nam het het colle- kwalijk, dat er niet gekozen asvoor de bouw van één nieu we peuterspeelzaal. „Je kunt 't niet maken voor elf peuters 'I de ene school een nieuw ge- )uw neer te zetten, terwijl de ameente zoveel andere finan ce problemen kent", vond Eek. Het door het college ge tokte argument dat die twee «zalen er moeten komen n te voorkomen dat er tussen 1 Wee scholen in het dorp con ventie ontstaat, ging volgens 1 «stendemocraat niet op. n Hulst werkt het ook, met en veel meer peuters." Kloosterzande fcrijgt twee peuterzalen ifaorHarold de Puysseleijr Leerlingen Zeldenrust Steelant en ROC delen bezorgdheid schoolleiding niet toRené van Stee HOEK - De plaatsing van een Bis-mast op een lap grond ach- lirde Noordstraat in Hoek gaat liel door. Aanvrager KPN had Krztiimd tijdig aanvullende in- iirmatie aan te leveren, waar- te dc gemeente Terneuzen de Mguimingaanvraag niet-ont- nnkelijk verklaarde. De tegenstanders van plaatsing Wen wethouder F. Van Hulle juimte) gisteren bijna tweehon- èrd handtekeningen en be waarschriften aan om hun pro- Bi Wacht bij te zetten. Actie loerder A. Hendriltse be- Üoinvt die actie niet als mos- ferdna de maaltijd. Daardoor is het in ieder geval duidelijk dat wij zeer bezorgd jijn. Het is nu aan de gemeente mi daar zorgvuldig mee om te jaan", aldus Hendrikse. te bezwaarmakers in en rond i Noordstraat en de nieuwe iijk Windlust zijn fel tegen plaatsing van een mast vlakbij W woningen in de dorpskern, «adat er nog te weinig bekend aei'isde effecten van straling, ij wijzen hierbij op een recente (rechtelijke uitspraak in Athe ne, waardoor in de Griekse hoofdstad alsnog tien zendmas ten zijn verwijderd. Ook zijn de bewoners bang voor waardever mindering van hun huizen en la waaioverlast als de wind door de 39 hoge mast giert. Verder vinden zij dat een umts-mast het dorpsgezicht van Hoek voor goed verpest. Plendrikse is er heilig van over tuigd dat KPN - of een andere telecomaanbieder - een nieuwe vergunningaanvraag voor een zendmast in Hoek doet, omdat dit nodig is om volledige dek king van het umts-netwerk te bewerkstelligen. Wat hem en zijn mede-opposanten betieft moet dit exemplaar op een ac ceptabele afstand van de bebou wing komen. Van Hulle zegde toe zorgvuldig om te gaan met de bezwai'en die uit Hoek zijn binnengekomen als er wederom een vergunning- aanvraag binnenkomt. Ten aan zien van het laten meewegen van gezondheidsaspecten, ver klaarde de wethouder dat hij ge bonden is aan landelijke wetge ving. Maar hij voegde ér ook aan toe dat de gemeente zelf iets kan doen om ongewenste ont wikkelingen ten aanzien van de plaatsing van zendmasten te voorkomen. Plij wees daarbij on der meer op de mogelijkheid die bestemmingsplannen bieden om dergelijke masten te weren. BULST - De meerderheid van It gemeenteraad in Hulst heeft le kritiek tegen de bouw van te nieuwe peuterspeelzalen bKloosterzande bij het nemen nn het definitieve besluit daar- teweer ingeslikt. door René van Stee TERNEUZEN - Net als op ande re scholen voor voortgezet on derwijs wordt er geblowd op het Zeldenrust Steelant College (ZSC) en het ROC Westerschel- de in Terneuzen. En ook is er handel in wiet of hasj. Maar dat de parkeerplaats aan de Vliet- straat een supermarkt is voor zwaarder spul zoals cocaïne, speed of pillen, is volgens een aantal leerlingen tussen de 16 en 18 jaar zwaar overtrokken. „Ik ken tenminste niemand op school die harddrugs gebruikt. Ook heb ik nooit gehoord dat (Advertentie) daarin op de parkeerplaats wordt gedeald. Dan had ik het vast wel geweten. Maar mis schien komt dat ook omdat ik niet in een dergelijk milieu zit", zegt ROC-leerlinge Melissa. „Het probleem wordt zwaar overtrokken. En veel aandacht ervoor is ook niet goed. Dat trekt nu pi'ecies de mensen aan die de schoolleiding hier juist niet wil zien rondhangen", voegt medescholiere Lien er aan toe. Soortgelijke geluiden laten ook Jasper, Mike en Stefan ho ren, net als de ZSC-leerlingen Kay, Rowdy en Joris. Beide scholen en de gemeente nemen maatregelen om de dealers te weren. Dat moet ge beuren door de parkeerplaats en de weg de Doorloper aan de openbaarheid te onttrekken. Bo vendien zijn zowel het ROC als het ZSC niet blij met het voorne men om vanuit het Regionaal Gezondheidscentrum aan de Vlietstraat, pal achter de par keerplaats, methadon te ver strekken aan harddrugsverslaaf- den. Want de vrees bestaat dat de me- thadonpatiënten op weg naar het ziekenhuis ook nog overlast veroorzaken bij de scholen. Wet houder C. Liefting (volksgezond heid) verklaart echter dat de scholen daar niet bang voor hoe ven te zijn, omdat de mensen die methadon gebruiken niet dezelf den zijn als degenen die met dealers omgaan. In de middagpauze is het vrij dag op de parkeerplaats een drukte van belang. Auto's rijden af en aan. En dan niet alleen leerlingen of onderwijzend per soneel, maar ook een aanzien lijk aantal blinkende bolides, voorzien van zwaar ronkende uitlaten of brede banden. De be stuurders van die voertuigen zijn vaak jeugdig. Ze willen niks kwijt over hun vermeende handel. Opvallend „Het is natuurlijk wel opvallend dat ze in die mooie bakken rond rijden", zegt Robert, oud-leer ling' van het ROC die bij de pai-- keerplaats op zijn vriendin wacht. „Het gaat zeker niet om studenten, maar om lui die iets willen slijten. Je ziet het bijna ie dere middagpauze. Dan komen niet alleen allerlei auto's het ter rein op, maar ook scootertjes die je de rest van de tijd nauwe lijks ziet. Noem ze maar postbo des die hasj of wiet vei-kopen, maar ook andere dingen zoals il legale dvd's, lekkere luchtjes of T-shirts." Drukte volop dus. Maar ook Ro bert wil niet spreken van over last. Want het zou alleen maar gaan om softdrugs, spul dat je zelfs op legale wijze in de bin nenstad kunt kopen. Hij ziet het pi'obleem dan ook niet zo, „Want als het daar wel mag, is het onnozel om te veronderstel len dat het hier niet gebeurt," Kay en Rowdy zijn het daar hele maal mee eens. Kay: „Als blo wers hun spul nodig hebben, ko men ze er toch wel aan. Is het niet in de koffieshop, dan is het wel ergens anders." „De parkeerplaats afsluiten is dus helemaal geen oplossing. En ik ben daar ook niet voor. Het moet hier geen gevangenis wor den", vindt Rowdy. ZSC-docent Flans Bos, die toezicht houdt op het schoolplein, ziet het toch al lemaal heel anders. Volgens hem is de boel binnen de school- muren onder controle, maar is hij ook voor een harde aanpak. Want hij ervaart het dealen wel als overlast. Ook het imago van beide scho len lijdt er onder. Wat hem be treft is de afsluiting van de par keerplaats nog maar het begin. „Een stevig lik-op-stukbeleid. Dat hebben we veel harder no- dig." (Advertentie) Dat betekent dat de gemeente ten kwart miljoen euro uittrekt roor de bouw van peuterspeelza- fenbij de katholieke basisschool [«'Duinen en de openbare San- fechool. tomeerderheid van de gemeen- toad bracht onlangs in de com- üissie Samenleving nog nega- kf advies uit over het voorstel, toien de penibele financiële «ratand van de gemeente, zou fe moeten volstaan met de «uw van één peuterspeelzaal, ras toen de teneur van de dis- HEIKANT - De aardappelrooiers zijn nog niet van het land of daar heb je ze weer, zoals hier op een perceel bouwland onder Heikant; de over het algemeen wat oudere mensen die de akkers afstruinen op zoek naar aardappels die de rooier in de grond heeft laten zitten of die van de kar gevallen zijn. Bedreven rapers hebben zo een paar zakken vol gesprokkeld. De voorbije jaren waren de prijzen van de aardappels, ook in de supermarkt zo laag, dat je het rapen meer voor de sport deed dan voor het geld. Dit jaar lijken de aardappelprijzen echter zo hoog te worden dat het rapen wel dege lijk loont. foto Camile Schelstraete Baby-kinder- speciaalzaak Kerkplein 8, Yerseke www.bruundebeer.nl \SlokkeTrippTrapp®dealer/- (Advertentie) -VN (Advertentie) Positie kleding Ê?UWM d&B&eJb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 65