Ruimte fruitgaardcamping gering Bord moet vrachtwagens weren Skatepark Zierikzee nodigt uit tot meer PZC Van bowl tot beweegplein Oldtimerrit lastemmingsplan Kop van Schouwen biedt weinig uitbreidingsmogelijkheden KOOPZONDAG MORGEN! IN GOES UCOLIJN Overlast van dealers is zwaar overtrokken HovttUw nodig? In Goes heeft Kappetijn een halve bowl neergezet, die door zijn afwijkende vorm skaters uit heel Nederland trekt. door Marcel Modde ZIERIKZEE- Een beetje stad heeft een skatepark. De jeugd die voor Zierkzee ooit het eerste balletje daarover opgooi de, is de plank inmiddels al lang ont groeid. Maar veel langer hoeven de lief hebbers nu niet meer te wachten. De of fertes zijn ingediend, volgende maand maakt het gemeentebestuur een keuze uit de ontwerpen en kan de bouw bij het terrein aan de Scheldestraat begin nen. Hoe ziet een ideaal skatepark er uit? Ontwerper en bouwer Richard Kappe tijn van Meta Products Zeeland (MPZ) uit Zierikzee trekt een la open. Het meest gangbare is de skateramp: twee halfrond lopende opstaande wanden waartussen heen en weer wordt geska- tet. Spectaculairder is de bowl: een soort badkuip in de grond waar in de rondte kunstjes kunnen worden ge daan. En dan zijn er de attributen voor agressive inlineskating: buizen, bankjes en andere smalle richels en muurtjes waar overheen wordt gegleden of ge sprongen. Wensen Voor iedere doelgroep wat wils dus. Maar veel belangrijker nog is dat goed wordt geluisterd naar de wensen van de jongeren die de baan gaan gebruiken. „Ik kan wel met wat standaard object- jes aankomen, maar als ze daar na een paar keer op zijn uitgekeken, gaan ze binnen de kortste keren weer ergens an ders hun kunstjes uitproberen." En goed geluisterd is er dit keer in Zie rikzee. Door de gemeente en zeker niet in de laatste plaats door de ontwerpers. Kappetijn heeft zijn oren vooral laten hangen naar de meer gevorderde ska ter. „Het mooiste is dat je een aaneenge sloten circuit hebt, met daar binnenin een aantal toestellen dat je van verschil lende kanten kunt benaderen. Tegen de tijd dat ze die helemaal onder de knie hebben, zijn ze oud genoeg voor een rij bewijs en kunnen ze op andere plekken weer nieuwe dingen uitproberen. Want zo gaat dat in dat wereldje." Kappetijn ziet daarnaast mogelijkheden voor een mini-amfitheater (zes meter in door snee), waar ook streetdancers en ander soortige kleinkunst van de straat een po dium kan vinden. Zijn idee ook een voet- bal- annex basketbalkooi toe te voegen en het park zo voor meer doelgroepen geschikt te maken, gaat de gemeente nu nog een stap te ver, liet wethouder G. Ploutemaker onlangs weten. Een kwestie van tijd, hoopt Kappetijn vu rig. De gekozen locatie - ingeklemd tussen de Laan van Saint Hilaire, zorgcentrum Borrendamme en scholengemeenschap Pontes Pieter Zeeman - past volgens hem namelijk perfect in de ideeën van het ministerie van VWS die de 'sportie ve samenleving' stimuleren. Onderzoek van TNO wees bovendien op het belang jong én oud aan te zetten tot meer bewe ging. De (herinrichting van wijken met 'speel- en beweegpleinen' kan daar mo gelijk aan bijdragen, aldus de onderzoe kers. Pannakooi Kappetijn toont met een brochure hoe zo'n sport- en spelzone eruit zou kun-, nen komen te zien. Een trapveld voor voetbal, hockey en volleybal neemt een centrale plaats in. Rondom zijn tal van andere functies ingetekend, waaronder een skatebaan, een pannakooi, jeu de boulesbanen en kaarttafels, maar te vens speciale speeltoestellen waar opa of oma samen met de kleinkinderen goed uit de voeten kunnen. Ook ingete- foto Dirk-Jan Gjeltema kend is een (afsluitbaar) materialenge- bouwtje mét buitenpodium, ideaal voor 'interactieve geluidsspellen'. Door scho len is het terrein te gebruiken voor de gymlessen, al helemaal in combinatie met de eveneens ingetekende hardloop- baan. Kappetijn signaleert sinds een jaar of drie in de speel- en spelwereld steeds meer initiatieven gericht op het weer sa menbrengen van kinderen en ouderen. Dat die tendens zich voornamelijk in de Randstad manifesteert, is volgens hem niet verwonderlijk. „Daar gaat gewoon het meeste geld heen. Dat is ook het las tige voor Schouwen-Duiveland. Stede lijke problematiek (en dus ook de subsi dies) kennen we hier nauwelijks (of in ieder geval wordt dat niet als zodanig erkend) en daar bovenop komt nog is dat deze gemeente zo ontiegelijk uitge strekt is. Dus kies je dan voor één heel vet park in Zierikzee dat écht de moeite waard is om speciaal naartoe te gaan, of hou je het hier wat kleinschaliger en zorg je (wat nu wordt gedaan) dat er ook in de omliggende dorpen nog iets te doen is op skategebied. Eigenlijk zou den ze die beslissing ook aan de jeugd over moeten laten." De gemeenteraad heeft gekozen voor een park in Zierik zee en een mobiele skatevoorziening (voor beginners) die gaat rouleren over de dorpen. JU11GH-HAAMSTEDE - Tien- Én bezitters van een klassie- if Mercedes-Benz maken mor- ■eneen oldtimerrit over Schou- un-Duiveland. j Se oldtimers dateren van kort s de Tweede Wereldoorlog tot Kgin jaren zeventig. De deelne- Kisverzamelen zich bij garage- iririjf P. Louwerse op de Rote- tj in Burgh-Iiaamstede. De Klit begint daar om 11.00 uur avoert vervolgens over het he- seiland met tussenstops bij het feeum Watersnood 1953 in Ou- jekerk en bij het Streek-en landbouwmuseum in Drei- ïhor Open dag Cup en Zo SERKWERVE - Met een open li® presenteren Cup en Zo en ilolfeerderij Bram Blakenburg sfh vandaag aan het publiek. Hei Cup en Zo richt Cathy de tóch op het maken van linge- Ée.Haar bedrijf is geopend van i|l tot 16.00 uur. Stoffeerde- IlijBram Blakenburg opent tus- 1® 10,00 en 13.00 uur de deu- |a Hij houdt zich bezig met Kubel- en bootstoffering. De Ireo zaken zijn gevestigd aan büerkweg 34A in Kerkwerve. (Advertentie) Den Dekker Muziek Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE 181:0111-454647 fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 fax:(0113)315669 ■R'Hail: redactie@pzc.nl INTERNET Ww.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl tórMelte^nllna fllKZEE - Voor fruitgaard- ampings in de Kop van Schou ws een nieuw bestcmmmgs- „i, opgesteld. In het bestem- liflrsplan is onder meer de uit ingsmogelijkheid van de «schillende bedrijven gere- sjd, Dat lijkt op papier aanzien- 1 gunstiger dan het in de prak- ifhal zijn. Veel bedrijven wor- inin groei beperkt door de na- jiavans staan tussen de bomen 5 grootschalige recreatievoor- Êaiingen zoals een sportvoorzie- ontbreken. Oorspronkelijk ,ilen fruitgaardbedrijven liniaal acht caravans of ten- plaatsen, legels is .besloten dat bedrij- er voorwaarden mogen .ibreiden. Uit het bestemmings- jan blijkt echter dat daar in de sktijk weinig van terecht- nt, Veel bedrijven zitten dus- jg ingeklemd tussen natuur beden dat van uitbreiding sprake kan zijn. „Het be- De iraitgaardcampings in de jp van Schouwen zijn klein- ialige campings in (voormali- t)boomgaarden. De campings de tenten en stemmingsplan biedt wat dat be treft inderdaad niet veel soe laas", zegt wethouder R. van der Wekken. „Maar wij zijn met handen en voeten gebonden aan provinciale regels en landelijke regels." De terreinen krijgen in het nieuwe plan de bestemming ver- blij fsrecreatie. Daarvoor is geko zen, omdat op slechts één be drijf nog substantieel fruit ge teeld wordt. Bij de andere be drijven is maar zeer beperkt sprake van fruitteelt. Omzetting van agrarische bestemming naar verblij fsrecreatie heeft ook positieve gevolgen voor de bouw van dienstwoningen. In de oude situatie was nieuwbouw moei lijk te realiseren, op terreinen voor verblijfsrecreatie is dat al lemaal gemakkelijker te realise ren. Het bouwen van trekkershut ten, chalets of kampeerlodges is maar zeer beperkt mogelijk. Het aantal is beperkt tot maximaal drie per terrein. Het bestem mingsplan regelt verder nog al lerlei zaken zoals inrichting en beplanting van de terreinen. Het nieuwe bestemmingsplan is nog niet definitief. Eerst krijgen inwoners nog de gelegenheid hun zegje hierover te doen en moeten de raadsleden hun oor deel vellen. Fruitgaardcampings op de Kop van Schouwen zijn ontstaan na dat eind jaren zestig en begin ja ren zeventig het Rijk subsidie beschikbaar stelde om fruitbo men te rooien. De omstandighe den in de Kop van Schouwen waren destijds niet goed en daar om voelden veel bedrijven voor een saneringsregeling. De ge meente wilde echter fruitbedrij- ven in de Kop houden, omdat het landschappelijk waardevol was. Het toenmalig gemeentebe- stuurheeft daarop een regeling gemaakt voor fruitgaardcam pings. door Melita Lanting OOSTERLAND - De dorpsraad van Oosterland wil langs de N59 een verwijsbord naar indus trieterrein Meulweic. Rijkswa terstaat kan de dorpsraad niet helpen en daarom doet de dorps raad een dringend beroep op de gemeente om alsnog een bordje langs de weg te krijgen. „Vooral vrachtverkeer vanuit de richting Bruinisse neemt vaak de verkeerde afslag en daardoor rijden grote vrachtwa gens dwars door de dorpskern", legt secretaris P. Kafoe van de dorpsraad uit. Ter hoogte van Oosterland zijn twee afslagen vanaf de N59. Chauffeurs die niet goed bekend zijn, zijn geneigd vanuit Bruinis se de eerste afslag te pakken, ter wijl ze beter de volgende afslag kunnen nemen. Die afslag ligt veel dichter bij het industrieter rein en dan hoijft de vrachtwa gencombinatie niet dwars door het dorp. Om chauffeurs hierop te attende ren heeft de dorpsraad een een voudige en doeltreffende oplos sing verzonnen: een anwb-bord die verwijst naar het bedrijven terrein. Die vlieger gaat alleen niet op. „Rijkswaterstaat (de wegbeheer- der, red.) plaatst alleen borden als het industrieterrein groter is dan 100 hectare", zegt Kafoe. Soepel „Dat klopt", zegt E. de Feijter, woordvoerder van Rijkswater staat. „In het verleden is daar wel eens wat soepel mee omge gaan, maar tegenwoordig hou- (Advertentie) VAN 13.00- 17.00 Daarvoor moet Rijkswaterstaat weliswaar een vergunning afge ven, maar dat zal zeer waar schijnlijk niet op al te grote be zwaren stuiten. De dorpsraad heeft dit advies ter harte genomen en is nu naai de gemeente gestapt in de hoop dat de gemeente bereid is mee te werken. (Advertentie) fe1! BEVEILIGING1* i— i INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING ■TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING MELDKAMER FAC ALARMOPVOLGING den we daar strikt de hand aan." De Feijter verwijst met zijn op merking naar het bord dat een paar kilometer verderop staat ter hoogte van Nieuwerkerk. Daar wordt wél verwezen naar een bedrijventerrein, terwijl dat terrein ook geen 100 hectare is. „Dat had dus eigenlijk niet ge mogen", aldus De Feijter. Volgens hem betekent de afwij zing overigens niet dat er hele maal niets meer te regelen valt. „Wij blijven constructief mee werken." De oplossing zou zijn dat de gemeente besluit een bordje te plaatsen. Geen officieel anwb-bord dus, maar gewoon iets anders waar een duidelijke verwijzing op komt te staan. De dorpsraad van Oosterland wil een verwijsbord naar industrieter rein Meulweie. Nu rijden veel vrachtwagens nog door het dorp. foto Dirk-Jan Gjeltema zaterdag 23 september 2006 s 13 Bijzondere huwelijken Terneuzen TERNEUZEN - In de gemeente Terneuzen zijn gisteren twee opvallende huwelijken voltrokken. Op kamer 11, afdeling C van streekziekenhuis De Honte in Terneuzen gaven Michel de Koning en Ilona Bayings el kaar het ja-woord. Michel en Ilona wilden dat aanvanke lijk in het Hulster stadhuis doen. Maar toen (schoon)pa Cor Bayings door een lïetsongeluk in het ziekenhuis be landde, wilden ze toch graag dat hij de officiële huwelijks voltrekking kon bijwonen. Ambtelijke regels stonden dat in de weg, maar door bemiddeling van de Terneuzense lo co-burgemeester Co van Schaik en medewerking van een officier van justitie had het Terneuzense ziekenhuis voor één dag de begeerde status van trouwlocatie. Elders in de gemeente vond eerder op de dag ook een op vallende trouwerij plaats. Onderzoek wees onlang^ uit dat veel stellen elkaar op de werkvloer ontmoeten. Dat- gold ook voor Mireille Staal en Pieter Dieleman, die bei den bij de brandweer werken. Hun collega's wilden dat heel Sas van Gent het zou weten en rukte daarom met groot materieel uit. Jongen verdacht van mishandeling MIDDELBURG - Een veertienjarige jongen uit de ge meente Veere is donderdagochtend rond tien uur aange houden. Hij wordt ervan verdacht op dinsdag 19 september, op de Laan der Verenigde Naties in Middelburg, een eveneens uit de gemeente Veere afkomstige twaalfjarige jongen te hebben mishandeld. Plet twaalfjarige slachtoffer hield aan de mishandeling - hij werd geschopt en geslagen - blauwe plekken, schaaf wonden en een pijnlijk rug en knie over. Cool FM dreigt te moeten stoppen MIDDELBURG - Cool FM, de stadsomroep van Middel burg en Vlissingen krijgt vanaf 2008 geen subsidie meer van de gemeente Middelburg. Vlissingen had eerder al aangegeven de bijdrage te stoppen. Als de mediawetge ving niet snel verandert, betekent dit het einde van de ra diozender, zegt voorzitter J.W. Jansen van Cool FM. „We zetten de subsidie stop, maar tegen wil en dank", be nadrukt de Middelburgse wethouder F. Streng. „Het liel- ste willen wij het station behouden. Maar Cool FM heeft ons in een brief laten weten genoodzaakt te zijn per 1 ja nuari 2008 te stoppen omdat ze van alléén de bijdrage van Middelburg, niet kan blijven bestaan. Dan zit er voor ons dus niks anders op dan de subsidie te laten doorlopen tot het einde van 2007. De zender heeft dan nog een jaar de tijd om in de lucht te blijven en te zoeken naar andere financiële oplossingen. Want wij gaan de bijdrage van Vlissingen, niet overnemen." Cool FM kreeg van beide gemeenten elk jaar 22.000 euro. Omdat Vlissingen erg moet bezuinigen, is besloten de bij drage verspreid over drie jaar af te bouwen tot nul. Kop-staartbotsing op A58 RILLAND - Op rijksweg A58 ter hoogte van Rilland vond donderdagavond rond zes uur een aanrijding plaats. Een 22-jarige automobilist uit Terneuzen had te laat in de gaten dat zijn voorganger, een 55-jarige automobilist uit de gemeente Almelo, afremde. Er was alleen blikscha- TERNEUZEN - Net als op ande re scholen voor voortgezet on derwijs wordt er geblowd op het Zeldenrust Steelant College (ZSC) en het ROC Westerschel- de in Terneuzen. En ook is er handel in wiet of hasj. Maar dat de parkeerplaats aan de Vlietstraat een supermarkt is voor zwaarder spul zoals cocaï ne, speed of pillen, is volgens een aantal leerlingen tussen de 16 en 18 jaar zwaar overtrok* ken. Beide scholen en de gemeente nemen maatregelen om de dealers te weren. Dat moet gebeuren door de par keerplaats en de weg de Doorlo-s per aan de openbaarheid te ont= trekken. (Advertentie) 9 november 2006 bij BN/DeStem I PZC i WfffTB bijlage 'In Balans dagbladen De zorgbijlage In Balans komt onder ogen van meer dan één miljoen lezers in Brabant en Zeeland. Deze bijlage is hét medium om uw bedrijf of instelling te profileren. Maak gebruik van deze prachtige contactkans. Adverteren? Bel voor meer informatie Centraal Team 076 - 531 22 89 BN/DeStem PZC hovenier Goes zoeken zoekt u op www.ilocal.nl ilocal UUn j&tmtden. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 61