*K ergrijzingsstudies te somber Zware weken voor nieuwe ministers PZC Belastingdienst ziet Zeeuwse Milieuprijs als een kansspel PZC Norbertijnen even terug giiiiiiniiiipiiiiiiiiiiig Een nieuwe Epson Stylus Photo 220 voor 25,- {iviesraad: beleidsmakers miskennen pluspunten van oudere bevolking fretalarm ïVlissingen wachten' ling iktobe r. Zeeland alfabet' ïStichting 400 jaar Michiel de ijler krijgt daarom niet de ge- "drage van 26.000 eu- herdenldng van het ^honderdste geboortejaar pDe Ruyter in 2007. Er zijn faspeciale onderwijsactivitei- h rond de zeeheld, een uitvoe rt van het Zeeuws Orkest en p grote Sail met windjam- Krs,die ook Zierikzee aandoet, fetcollege vindt het 'natuurlijk fiina' dat tal van activiteiten 'oden georganiseerd, maar d geen reden mee te betalen. iSthouwen-Duiveland heeft MIDDELBURG - Lang vervlogen tijden herleefden gisteren toen een groep Norber tijnen en Norbertinessen door de gangen van de Middelburgse Abdij wandelden. De abdij is in de twaalfde eeuw gesticht door de Witheren, zoals de Norbertijnen vanwege hun witte habijt ook werden genoemd. Vier eeuwen lang verbleef de kloos terorde in Middelburg. De broeders en zusters, afkomstig van de abdij van Berne uit Heeswijk-Dinther en de priorij Mariëngaard in Hierden, maken elk jaar een uit stapje naar plaatsen waarmee de orde historische banden heeft. Na een rondlei ding door het Abdijcomplex, was er in de Koorkerk een mis. foto Petra Rouwendal DEN HAAG - Het Kamerdebat over de Schipholbrand wordt de S® relatie met de zeeheld ge- belangrijkste klus voor de nieu- pi en de activiteiten hebben we ministers Ernst Hirsch Bal- penrelatie met de gemeente." lin (CDA, Justitie) en Pieter (Advertentie) Winsemius (WD, Vrom). Dat de bat is de voornaamste reden dat de coalitie gezocht heeft naar 'ervaren mensen met kwalitei ten', aldus premier Balkenende. Politie vermoedt: lichaam in bos is van meisje (15) SOMEREN - Het stoffelijk over schot dat de politie gisteroch tend heeft aangetroffen in de bossen in Someren is waar schijnlijk van de vermiste Mela- nie Sijbers (15) uit Geldrop. Dat liet de politie gisteren we ten. Over de doodsoorzaak kon een woordvoerster nog niets zeg gen. Melanie verdween op don derdagmiddag 7 september, na dat ze haar ouderlijk huis in Geldrop had verlaten. Ze was sindsdien spoorloos. ANP (Advertentie) Zie onze wekelijkse vacature-index zie pagina 6 katern 1 Eind volgende week moet het ka binet met een inhoudelijke reac tie komen op het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid over de Schipholbrand. Dat vormde donderdag de reden voor de ministers Donner (CDA, Justitie) en Dekker (WD, Vrom) om af te treden. Waar schijnlijk debatteert de Kamer de week daarop met Hirsch Bal- lin en Winsemius over de conclu sies van de Onderzoeksraad. Bij het opstellen van de kabi netsreactie krijgen beide nieu we bewindslieden een grote rol. „Het is belangrijk om daar de juiste mensen voor te hebben", zei Balkenende gistermiddag na afloop van de ministerraad. „Beiden weten hoe de politiek werkt." Hirsch Ballin was van 1989 tot 1994 ook al minister van Justi tie. Winsemius was Milieuminis ter van 1982 tot 1986. Het kabinet en de Tweede Ka mer hebben nog maar een maand om grote besluiten te ne men. Reces Dan begint het verkiezingsreces en na de verkiezingen van 22 no vember mag het kabinet alleen nog lopende zaken afhandelen. Voor Winsemius en Hirsch Bal lin vormde die korte duur geen beletsel om ja te zeggen. GPD t regionale veilingsite van BN/DeStem en de P2C door Ben Jansen MIDDELBURG - De provincie Zeeland heeft het aan de stok met de Belastingdienst. Aanlei ding: de uaheffing die de provin cie krijgt opgelegd voor het uit reiken van de Zeeuwse Milieu- prijs. De Belastingdienst beoor deelt de toekenning van deze tro fee als een kansspel. De provin cie ziet de prijs als een bijzonde re vorm van subsidiëring. De opvatting van de Belasting dienst heeft op het provincie huis - gedeputeerde J. Suur- mond drukt zich diplomatiek uit - 'hevige verwondering' ge wekt. „Wij kunnen niet begrij pen hoe de Belastingdienst ini tiatieven op milieugebied als een kansspel kan aanmerken. Er is een onafhankelijke jury die aanmeldingen voor de prijs toetst aan criteria. Daar komt niks van een gokspel of loterij bij kijken." Volgens Suurmond kan de mi lieuprijs worden gezien als een bijzondere vorm van subsidië ring. „Een middel om milieu doelstellingen te bereiken. Dat is voor ons bepaald geen spel." De provincie vraagt zich af wat de Belastingdienst zou hebben gedaan als niet de aanduiding milieuprijs was gehanteerd, maar milieusubsidie. Eens in de twee jaar kent de pro vincie de Zeeuwse Milieuprijs toe. De winnaar ontvangt een kunstwerk en 4000 euro. Voor de nummers twee en drie is res pectievelijk 2500 en 1000 euro beschikbaar. Suurmond wijst erop dat de be nadering door de Belasting dienst gevolgen kan hebben voor vergelijkbare stimulansen door de provincie en gemeenten op andere terreinen. Zo wordt vandaag de Zeeuwse Visserij Award uitgereikt. De provincie heeft zich verze kerd van juridisch advies en kaart de kwestie aan bij het In terprovinciaal Overleg en de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. (Advertentie) Chinees leren Zie www.ebc.nl óf bel 0164 - 265679 Het hele jaar door VERKLEED- KLEDING het Kinderpaleis Pottenmarkt 22 Tel.: 0118-638351 www.hetkinderpaleis.com Kfcnïilden meen paar buien, zuidoostenwind. Maxima 22 a no. 225 Sag 23 september 2006 Siuimmer€ 1,80 (Advertentie) Seen bijdrage oor herdenking iichiel de Ruyter Hofstede Twistvliet schittert als nooit tevoren Waarschuwing voor bioterreur Dierziekten kunnen een gevaarlijk wapen zijn in handen van terroristen. Opzettelijke verspreiding van dierziekten leidt, naast menselijke slachtoffers, tot vernieti ging van miljoenen besmette dieren en ernstige JÊ maatschappelijke ontwrichting, zeggen experts. Toren tijd wordt regiogevangenis Veranderingen bij penitentiaire inrichting Torentijd in Middelburg. Er komen meer langgestraften te zitten, die veelal uit Zeeland of directe omgeving komen. Ook zijn er plannen om taken van bewakers over te laten nemen door camera's. De reorganisatie leidt tot W om-ust onder het personeel. Tennisteam in verloren positie Het Nederlands tennisteam is bijna gedegradeerd uit de wereldgroep van de Daviscup. Na de eerste dag van de promotie-Zdegradatiewedstrijd in Leiden tegen Tsjechië staat het 0-2. Raemon Sluiter en Robin «C Haase verloren beiden hun partij. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 1113, 15,16,17 en 19; Sport: 20 en 21Reportage: 23, 24, 25, 27 en 28; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W7 en W9; Jong: W11; Reizen: W13, W14 en W17 (Advertentie) fThnmas Olivier IN HAAG - De huidige ijiijangsscenario's die Nederlandse beleidsma- !is hanteren, zijn veel te simistisch. Ze houden on- jllSSINGEN - Twee strandgas- q zijn gisteren gebeten door ja [rel op het strand van Vlis- feen, [rel is vermoedelijk samen een soortgenoot gedumpt jet strand, achter de tennis sen aan de Zwanenburgse- itg. Een man uit Amsterdam ad daar door de fret gebeten si hij iets uit zijn tas wilde lïken. Hij moest zich in het tienhuis laten behandelen ade bijtwond. feilen op het strand vonden iet bij de vloedlijn. Daar pro- ade het beest een langs galop- rend paard aan te vallen. De lïlie kon de ruiter nog waar- taven, en vroeg kinderen een Mere plek op het strand op te ten. Een Poolse vrouw die im aanlopen, werd in haar ingebeten. {dier is uiteindelijk door de senambulance naar opvang Mikke gebracht. kan nog een tweede fret op I strand rondlopen, waar- huwt de politie. voldoende rekening met voordelen die kleven aan een ouder wordende bevol king. Dat zegt de Raad van Economisch Adviseurs (REA) in een advies aan de Tweede Kamer. De studies van het Centraal Planbureau en de Studiegroep Begrotingsruimte gaan volgens de REA 'aan zwaarmoedigheid ten onder'. Volgens de REA ligt de nadruk zoveel op de onbetaalbaarheid van de vergrijzing dat beleids makers en politici niet meer na denken over wat het werkelijke probleem is. Onderhand blijven de zegeningen van de vergrij zing en een krimpende bevol king verborgen, terwijl die er wel degelijk zijn. De vergrijzing, die rond 2035 op zijn hoogtepunt zal zijn, is vol gens de REA een succesverhaal. Ze is het resultaat van vooruit gang - meer innovatie, emanci patie en keuzevrijheid - en dwingt tot actie. Het beleid moet zich onder meer richten op de flexibilisering van de AOW. Zo stellen de economen een ge leidelijke verhoging van de AOW-leeftijd naar 67 jaar voor. Belastingen Ook moet het eenvoudiger wor den voor ouderen om langer door te werken. Dat kan door be lastingen en AOW te vereenvou digen. Daarnaast moet volgens de REA meer geïnvesteerd wor den in kermis en gezondheid. Zo wel jong als oud wordt op die manier meer waard op de ar beidsmarkt. Tot slot pleiten de economen voor een selectiever immigratie beleid. Dat kan bijvoorbeeld door een puntensysteem te ge bruiken en door het werven van hoogopgeleiden. De vergrijzing kan in elk geval niet gestopt worden door immi gratie en maatregelen om het ge boortecijfer te verhogen. Een relativering van het pro bleem is in elk geval op zijn plek, vindt de REA. Na de oorlog overheerste nog de angst voor overbevolking. De toenmalige minister-president Drees moedigde burgers zelfs aan 'een toekomst te zoeken in grotere gebieden dan in eigen land', citeert het advies van de REA. GPD EB1KZEE - Er zijn zoveel be- enule Nederlanders die aanlei- sg kunnen zijn voor een her- iingsfeest. Het voert te vei ls daar steeds maar geld voor schikbaar te stellen, vindt het igdijks gemeentebestuur van (houwcn-Duiveland. Michiel t Ruyter, internationale zee- jld van Zeeuwse afkomst, iimt geen uitzondering. O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toosiummlng voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laalsle drie maanden geen proefabonnement gehad O Noteert u mij voor een vast abonnement. Oe eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 21.501" per kwartaal mei automatische incasso IC 61.50)*. per jaar met automatische incasso 236,00)*. mei gratis PZC-peraplu 8»71 lóSS'lSSSSAZH het alfabet van Zeeland Runningcomputer Polar meet alles De hoofdluis floreert in september a a m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1