KRAS.NL BG_ Stampvolle kroeg eert Jan Blok en muzikaal, soms moeilijk, maar mooi mens Verrassend ANTWERPEN Kustpark Egmond aan Zee Winkelstad HASSELT Bospark 't Wolfsven Bruisend BRUSSEL Bospark de Schaapskooi Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 27/10 t/m 26/3 verblijf in het schitterende Bospark't Wolfsven in Mierlo middenin een prachtige natuur waar u heerlijk kunt wandelen park beschikt o.a. over een restaurant met terras, bar, groot overdekt zwembad, kleuterbad, hot whirlpool en tennisbanen heerlijk wandelen en fietsen over de Strabrechtse Heide het pittoreske plaatsje Mierlo met leuke cafés en restaurants de lichtstad Eindhoven met de'Witte Dame'en leuke winkels het mooie en gezellige dierenpark BestZoo in het plaatsje Best Reisnummer auto 73.642zie www.kras.nl/73642 Informatie, voorwaarden en boekingen: kraswww.kras.nl 073 - 5 999 999 ma. t/m vr.: 08.30-18.00 uur, za.: 10.00-15.00 uur Of boek bij één van onze 18 reisbureaus! jé www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl zaterdag 23 september 2006 19 3^/4-tiiaags@ autoreis België Vrijwel iedere vrijdag van 6/10 t/m 29/12 verblijf in het luxe Crowne Plaza Antwerp**** nabij het centrum hotel ligt in een groene wijk en vlakbij het historische centrum o.a. restaurants, bars, lounge, gratis gebruik van o.a. fitnesscen trum met sauna, binnenzwembad, jetstream en stoombad de imposante Onze-Lieve-Vrouwekathedraal,de Grote Markt met de vele gezellige terrassen, de Antwerpse Zoo, het Ru benshuis, de Meir met de vele winkels, talloze gezellige bis tro's, restaurants en bars en struinen over de vele markten Reisnummer AUTO 17.666, zie www.kras.nl/17666 Vrijwel iedere vrijdag en zaterdag van 29/9 t/m 31/3/2007 luxe 4-sterren hotel op ca. 10 minuten van het centrum café-restaurant, bar, gratis gebruik fitnesscentrum en sauna de Grote Markt met zijn gouden gevels en het Stadshuis de Zavelkerk, de St. Goedelekerk en de St. Michielskathedraal Manneken Pis, het symbool van Brussel en het Atomium Bellevuemuseum en de Koninklijke Musea voor Schone Kunsten bourgondische restaurants, gezellige cafés en diverse bistro's het mooie voormalige paleis van Keizer Karei op de Kunstberg Reisnummer AUTO 17.774, zie www.kras.nl/17774 Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 27/10 t/m 26/3 verblijf in Bospark de Schaapskooi tussen de heidevelden het Nationaal Park de Hoge Veluwe op slechts enkele minuten park beschikt over een restaurant met terras, bar, overdekt zwembad, apart kleuterbad en vele verschillende sportvelden wandelen of fietsen door het Nationaal Park de Hoge Veluwe de leuke stad Apeldoorn met het mooie jachtslot het Loo het grootste zeedierenpark van Europa, het leuke Dolfinarium heerlijk shoppen in de leuke stad Arnhem met leuke terrasjes Reisnummer AUTO 73.639, zie www.kras.nl/73639 4'-/5-/&-daagse auforeis Noord-Holland I Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 27/10 t/m 26/3 Kustpark Egmond aan Zee, in mooi duinlandschap park is omringd door strand en duinen, vlakbij het centrum park beschikt over tafeltennis, speelveld, parkwinkel, snackbar in de nabije omgeving van het park is een subtropisch zwembad Egmond aan Zee met gezellige restaurants en leuke winkels het prachtige kunstenaarsdorpje Bergen met leuke terrasjes wandelen of fietsen door de duinen en bossen in Schoorl kaasstad Alkmaar met de leuke hofjes en een gezellig centrum Reisnummer AUTO 73.640, zie www.kras.nl/73640 lezers schrijven Supervoordelige 3-/4-daagse autoreis België Heerlijke 4-/5-/8-daagse bungalow/special Noord-Brabant ^Fnfjène de Kok 0Rock-'n-roll en blues, to was de muziek die de in jjoverleden gitarist en zanger „Blok liefhad en koesterde, fa pop snapte hij niets. Van- ar dat dat gisteravond ook jjjl |e horen was in het Goese (jfó liaarends, waar tientallen uikantcn de Kloetingse «t-'n-roll-pionier eerden op eerste Jan C. Blok Tribute. a minuten voor het begin us het concert komt er een bid het toch al mudvolle café trends binnenlopen. „Kun- j We nog meedoen?", is de pg van één van de leden van IFlying Electra's, een bandje rjarin Blok in de jaren '60 drie. „Jullie gaan vanavond jj tweede", krijgt de muzikant Hajn verrassing luttele tellen te horen van Sjef Her- ps, die de avond aan elkaar jat i de tussentijd vliegen achter afgedekte biljart, dat als po li dienst doet, de anekdotes si Blok je om de oren. Drin- ad van een biertje en veelal ifend aan een shagje halen i muzikanten herinneringen ipaan hun tijd met de Zeeuwse jck-'n-roll-pionier. talen en drinken H is precies hoe organisator Melius, die al in de jaren '70 jaenspeelde met Blok in Roc- irWest and the Humbuggers, «vooraf voor ogen had. Musi- &ai. praten en drinken in de tffl van Jan Blok. Hoewel. 7df zou hij het nooit zo ge- to hebben", zegt Felius over tl tribute waaraan iedereen Si Blok kende mag meedoen, jan zou vooraf alles al tien g hebben gecheckt. Dat was iilijk ook zijn kracht als mu- Sant, het was een echte perfec- koist." iiandere aanwezige muzikan- a beamen dat. „Het was niet lijd makkelijk om met hem te iden,hoor", zegt gitarist Leen teen. Bloks achterbuurman (jarenlange bandgenoot lacht, i herinnert zich: „Als je op het met christendom en moord, kruistochten, antisemitisme, jo denvervolging, verbranding, vie rendeling, onthoofding, andere martelingen van ketters en de christelijke oorlog van Bush. Voor christelijke naastenliefde en missionarissen heeft ze ook al geen respect. Ze is bang dat de paus de zonden van alle eeu wen in de schoenen schuift van haar geliefde islam, die zij blijk baar als ideaal wil doen voox'ko- men. Haar vraag; Dat is toch niet erg eerlijk, of is dat nu christelijk?, geloof ik te mogen beantwoorden met neen! De christen Paulus schrijft in 1 Ro- rinthiërs 5:12: Oordeelt ook gij niet alleen hen, die in uw kring zijn? En dat is in ieder geval wel christelijk! Jan de Vaan Hattingalaan 2 Hulst Verdonk De ministers Dekker en Donner hebben (terecht) hun biezen ge pakt na de publicatie van het on derzoeksrapport van de commis sie Van Vollenhoven (PZC 22-9). Er wordt veel gesproken over het tekortschieten van over heidsdiensten met betrekking tot de veiligheid van het gebou wencomplex op Schiphol. Waar het mijns inziens te weinig over gaat is het feit, dat wanneer je personen vastzet je een verant woordelijkheid op je neemt ten aanzien van hun bestaan. Vrije burgers dragen een eigen verant woordelijkheid om zich zodanig te gedragen dat hun veiligheid niet in gevaar komt. Daar waar je burgers vastzet in gevangenis sen of psychiatrische inrichtin gen neem je de verantwoorde lijkheid over om voor ze te zor gen. Er is een zorgplicht, ook een nazorgplicht. Daaraan kan je je als overheid niet onttrek ken. Donner en Dekker begrij pen dat. Verdonk begrijpt het niet. Althans tot op dit moment. Iienk Soepenberg Seisstraat 23a Middelburg Israël 4 Priscilla Andoete van het CIDI valt er over dat Corrie Akker mans een dood kind te veel telt. Alsof een kind nog niet erg ge noeg is. In Gaza zijn, terwijl alle ogen op Libanon gericht waren, 224 Palestijnen gedood, de mees ten onschuldige burgers, onder wie 62 kinderen en 25 vrouwen. Voor het CIDI zeker potentiële zelfmoordenaars. Jongelui in Pa lestina hebben een uitzichtloos bestaan. Ze hebben hun hele le ven nog niet anders gekend dan bezetting en agressie van Israël. Journalist en mensenrechtenac tivist Gideon Levy zei een aan tal jaren geleden al: 'Moeten we ons echt afvragen waarom? De moeilijke en voor de meeste Is raëliërs te moeilijke vraag is: wat is er met die mensen ge beurd, wat hebben wij hen aan gedaan dat zij zo ver zijn geko men. Hoeveel Israëliërs realise ren zich dat wij in de loop van de jaren duizenden Palestijnen zwaar hebben gemarteld. Denk je niet dat die redenen hebben om ons te haten. Israëlische pilo ten laten hun bommen vallen en schieten hun raketten af vanuit hun vliegtuig met als gevolg on noemelijk veel leed en keren weer veilig naar huis. En wij, denk je echt dat er Israëliërs zijn die huilen als onze vliegtui gen hun kinderen bombarde ren?' C. van der Hart Vronesteijn 46 Oostkapelle Ziekenhuis De directeur van het Ooster- scheldeziekenhuis heeft blijk baar nog nooit in zijn zieken huis gelegen. Ik zou me scha men te zeggen dat het niet zo erg is om op de laatste plaats van de Ziekenhuis Top 100 te eindigen (PZC 18-9). Onze moe der heeft vorig jaar en dit jaar diverse keren in het ziekenhuis gelegen. De behandeling op som mige afdelingen was ronduit slecht te noemen. Als je na her haaldelijk bellen als volwassen mens genoodzaakt bent je be hoefte in bed te doen, en daar ook nog uren in moet liggen, is dat mensonterend. En als de partner onder het bezoekuur ge zegd wordt: zet u uw vrouw maar op toilet, terwijl de verple ging koffie drinkt, dan is dat een van de voorbeelden hoe het niet moet. Op de afdeling waar onze moeder is overleden, was de verpleging wel erg mee gaand, gelukkig, waardoor de laatste uren voor haar en ons draaglijk waren. Vorige week, toen onze hulpbehoevende' va der van 85 jaar 's nachts uit bed viel, bleek dat er nog niks verbe terd is. Ook hij lag tijdens ons bezoek kletsnat in zijn bed, waarop wij hem geholpen heb ben. De verpleging die wij de was aanboden, reageerde hele maal niet. Hopelijk doet de di recteur toch wat met de verha len van de patiënten en hun fa milie zodat de situatie voor ons en andere mensen beter wordt. Rieke Dek Snellemarkt 10 Kruiningen Heerlijke 2-/3-daagse autoreis België 4-/5-/8-daagse autoreis de Veluwe podium een fout maakte, stopte hij direct en riep hij: je bent toch muzikant, dit moet je kun nen!." Jake Schmid - zanger van de naar hem vernoemde band waar in Blok een decennium gitaar speelde - kent dat. „Hij speelde alleen rock-'n-roll en blues en dat moest je goed doen. Het was een perfectionist. Ik heb hem nooit op een fout kunnen betrap pen." In zijn laatste jaren ging het niet altijd goed met Blok, maar zijn kwaliteiten als muzikant zijn onomstreden gebleven. „Soms kon hij beter via zijn mu ziek praten dan zelf. Het was een muzikaal, soms moeilijk, maar mooi mens. Blijkbaar heeft hij op veel mensen zo'n in druk gemaakt dat ze hem na der tig jaar nog herinneren. Kijk maar rond", wijst Felius op de stampvolle kroeg. De drummer en bassist is blij met de opkomst. Het idee ont stond kort na Bloks overlijden in juni. „De man verdient zoiets als dit", zegt hij. „Hij heeft zo ongelooflijk veel betekend voor de Zeeuwse muziek." Wat dat precies is, vindt hij moeilijk te zeggen. „Wat is dat geweest bij die man?", peinst hij. „Hij leefde voor de muziek. Hij was er altijd mee bezig, be trok er iedereen bij. Het was ook een wandelende discogra fie, hij had een fotografisch ge heugen." Tweehonderd procent Presentator Sjef Hermans, zelf zanger en jarenlang presentator van het bluesprogramma Wacht post 64 op Omroep Zeeland, waagt ook een poging. „Het was één van de eerste mensen in Zee land die met blues en rock-'n-roll bezig was-, In al die jaren heeft hij met zoveel men sen gespeeld. Jan had een tome loze inzet en gaf zich altijd twee honderd procent." De Walchenaar probeerde Blok neer te zetten in een nummer dat hij schreef op de dag na de crematie van Blok. „45 Years of rock-'n-roll, left their traces, took their toll. But he kept on wearing his rockin' shoes. Good ol' rockin' Johnny's now singin' the blues." Zanger Jake Schmid brengt met zijn band (waarin Blok een decennium gitaar speelde) een eerbetoon aan de Kloetingse rock-'n-roll-pionier. foto Willem Mieras Dsze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver sdienen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie- tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat deredactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Vrijwel iedere vrijdag en zaterdag van 29/9 t/m 30/12 verblijf in het luxe 4-sterren hotel Radisson SAS in Hasselt mooi gelegen nieuw hotel met prachtig uitzicht over de stad ontbijtbuffet, restaurant, fitnessruimte, zwembad en sauna Hasselt is winkelstad nummer één van België vele leuke boetiekjes, mooie winkeltjes en grote warenhuizen de vele leuke eetgelegenheden, gezellige bars en knusse cafés het jenevermuseum, ligt in een voormalige authentieke stokerij steden in de omgeving: o.a. Brussel, Luik, Leuven en Maastricht Reisnummer AUTO 17.739, zie www.kras.nl/17739 iiriname h Jurna's opsomming van ialijke praktijken in Pararna- geeft - terecht - een zorg- Ikend beeld over de princi- s van de Surinamer (PZC ■8). Het aantreden van 'de m met de tien schone vingers' eft tot nog toe geen ommekeer mkstelligd, Is er bij opeen- Me regeringen wel oog of de grote, echte problemen adeze voormalige Nederland- kolonie en visie? Tot die pro- aien reken ik niet de finan- ?e, die stellen in dit ontwikke lend minder voor dan be oefenden gewoonlijk doen orkomen (niet alleen al die ge- Wijk gelduitgevende Eu- •Surinaamse toerist, ook de 'plaatse verblijvende Surina- wijzen trots naar de steeds cueuzere woningen en wij lt Natuurlijk zal men de te- paar de nering moeten zet- 5 voor begrotingsevenwicht «b zorgen. 0 knellender vraagstuk is nu st het morele tekort, dat aan korastige generaties achterge- ffl wordt. Wanneer maken ede voorbeeldfiguren' de wer- Pjte omslag naar- het reëel «rekenen van de milieubelas- van schatkistgraaiers? Hoe P die omslag uitgesteld ïdt, hoe meer eer, goede iffl en fatsoen van de Surina me grabbel gegooid worden. daarvoor ontbreken al ge- meslang de principes. Som- Kan men te somber zijn "neer studenten nu al weten hnctieverwerving een kwes- lsvan connecties? Trouwens, Is nieuw onder de zon. Het enten is op authentieke Suri- >®s, vervuld van een uitda- 1 levensopdracht, om de af- n in de harten van suspecte listers en parlementariërs te Maskeren. Zo kunnen zijdie I® redenen hebben om zich mtterd of verward terug te en> gelukkig ook de tropi- ezon zien schijnen. B. Monkau Montgomerylaan 11 Middelburg lack tie Men op zijn smalst. Vrij- |ond bij de gala-opening in werd dresscode ge- P black tie, er waren er bij 'ln sPortkleding kwamen (PZC 16-9). Van de zogenaamde upper ten mag je toch vernach ten dat ze weten wat black tie is, maar die kwamen in het amb- tenarenpak waarin ze werken. Die lui moeten toch wel weten wat ermee bedoeld wordt! Ik vind het respectloos tegenover dé gastheer en de organisatie. W.M. Fischer-Tas Walstraat 92 Vlissingen ZMF 3 In de PZC van 20-9 verdedigt Peter H. de Dreu de ZMF als waakhond tegen de economie. Dat is nu precies wat veel men sen tegenstaat. De aap komt nu eindelijk uit de mouw. De ZMF gebruikt milieusubsidie op een wijze die niet de bedoeling kan zijn van de subsidiegever. Ik kan dus niet anders dan conclu deren dat de ZMF met twee ton gen spreekt en niet geloofwaar dig is! Het is des te meer schrij nend te weten dat de ZMF met het milieusubsidiegeld makkelij ker kan procederen tegen de eco nomie van een kleine onderne mer die geen of weinig geld en daardoor haast heeft om iets voor elkaar te krijgen. Hierdoor wordt feitelijk met de economie én het milieu gemanipuleerd. Ter verduidelijking: (kleine) on dernemers krijgen geen subsidie om te procederen en hebben daardoor geen tijd om tegen de ZMF te procederen. Ik vraag me af, wat heeft de ZMF op haar ge weten voor nadelige gevolgen van cle Zeeuwse economie en werkgelegenheid, was. het mi lieu hierbij wel echt gebaat? J.J. Duin Leliëndaleweg 15 Burgh-Haamstede On-Zeeuws Gedeputeerde Le Roy van econo mie en voorzitter van Zeeland Seaports geeft aan, dat als de WCT er komt, het met de Rust en Ruimte in Zeeland is gedaan (PZC 16-9). Als gedeputeerde geeft zij nu als eerste toe, dat een WCT en Rust en Ruimte niet samengaan. Dit in tegenstelling tot haar voorgangers die spra ken van nagenoeg geen nadelige effecten. Haar eerlijkheid is te prijzen. Je kunt niet blijven volhouden dat Paus Benedictus XVI. een toename van duizenden vrachtwagens en tientallen trei nen geen invloed heeft op het leefklimaat in Zeeland. Ze maakte ook duidelijk dat als je problemen hebt met de aantas ting van onze provincie, je je on-Zeeuws opstelt. Een poging wellicht om met een leuke woordspeling de afbrokkelende steun voor de WCT op te vijze len. Als echte Zeeuw hou ik ech ter van Zeeland, van Zeeuwse mosselen, de Zeeuwse dijken, de Zeeuwse stranden, de Zeeuwse duinen, de Zeeuwse polders, het Zeeuws dialect, de Zeeuwse rust en de Zeeuwse ruimte. Dat zij koste wat kost van Zeeland een tweede randstad wil maken, vind ik on-Zeeuws. Daarom de hoogste tijd dat in de Provincia le Staten de echte Zeeuwen op staan. C.C. Steketee Ovezandseweg 5 Oudelande Leerplicht Souburger Jack Riethoven is door de kantom-echter veroor deeld tot 200 euro boete of vier dagen cel omdat hij zijn doch ters mee op reis nam naar Gam bia (PZC 21-9). Dat gebeurde in de laatste twee weken van het schooljaar, tex-wijl er geen les sen meer waren. Toch ontdook foto EPA/Claudio Onorati hij volgens de rechter de leer plicht. Volgens Riethoven wordt er in Nederland met twee maten gemeten, omdat minister-presi dent Balkenende niet veroor deeld werd voor hetzelfde ver grijp. Te gek voor woorden! Als die regeltjes echt gehandhaafd moeten worden, verdient Balkel lende ook vier dagen celstraf, liefst nog een paar dagen langer omdat hij zogenaamd wordt ge acht het goede voorbeeld te ge ven. Machtsmisbruik of corrup tie, het is maar hoe je het noe men wilt. Twee weken naar school gaan terwijl er geen les sen worden gegeven? Dan is het toch geen probleem om die leer lingen vrij te geven? Piet Carels Arendhof 3 Heinkenszand. Paus 4 In Lezers Schrijven van 19-9 - probeer ik te begrijpen hoe Cor rie Akkermans naar het wereld gebeuren kijkt. Nu krijgt de paus voor zijn kiezen. Ze is bang dat hij het katholieke ge loof terugduwt naar de middel eeuwen, wat zou kunnen beteke nen dat ze een modern katho liek is, maar dat verklaart haar andere uitspraken weer niet. Ze meent wel boven alle politiek te staan, want ze gaat soepel om

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19