van de Bosch verdraagt de pijn >ZC Basting geniet van hechte band Terneuzen is een sterk collectief elgië neemt andaag besluit ?er WK 2018 }alyama en Pang litgeschakeld *21 Iidenvelder van Steen heeft last van artritis uitslagen Eerste punt voor Morres vrijdag 22 september 2006 «NEUZEN - Drie wedstrij- 1 het begin van devoetbal- gelitie kan Terneuzen bo lpeen alleszins voortvaren- iiarl. ,an trainer Ardian Le- oorise week ook in de Sjdtegen TOP ongesla gen heeft met een totaal van zeven punten nog altijd kop loper Desk in het vizier. Voor laatste man Tim Faassen zijn de huidige ontwikkelingen niet echt verrassend. Niet dat hij Terneuzen als een titelkandi daat inschatte, maar toch. „We wisten vooraf dat we een in kwa litatief opzicht sterk selectie hadden. Alleen moet het in de wedstrijden wel klikken en dat dóet het momenteel." De kracht van de eersteklasser is vooral het sterke collectief, denkt de 20-jarige verdediger. „Het draait bij ons niet om één of twee man, maar om het hele team. We kunnen elkaar ook scherp houden en steunen el kaar als dat nodig is." Zoals het momenteel gaat, is Terneuzen ook hard op weg om zijn doelstelling („een stabiele middenmoter in het linkerrij tje", aldus Ardian Lekaj) te ver wezenlijken. „Ik denk dat dat wel mogelijk is", zegt Faassen. „Een plaats bij de eerste zes lijkt mij in eik geval niet te hoog gegrepen. Vorig jaar waren we al dicht bij de derde periodetitel en die lijn trekken we tot nu door." Zondag treft Terneuzen op eigen veld Internos, de huidi ge nummer elf die al driemaal op rij verloor en in die wedstrij den elf tegentreffers moest incas seren. Van een gemakkelijke wedstrijd wil Faassen echter niet weten. „Internos is altijd een lastige ploeg. Ze laten de te genstander bijna niet in zijn spel komen. Maar dan nóg zeg; het is 'n ploeg die te pakken is." H-JANSTEEN - Het vervolg izijii carrière hing eind vorig aan een zijden draadje, toch maakt Eddy van de «tlidit seizoen deel uit van de Blf selectie van zondagder- jliser Steen. Honderd pro fit wordt hij nooit meer, ,|fij is nog wel in staat om [olijks zijn partijtje mee te 1. „Zoals het nu gaat, voel jrtn pijn. Maar wat als het lts winter wordt?" «richt kwam halverwege 5 seizoen als een complete passing. Eddy van de Bosch ilastvan artritis en zou, zo fe het verhaal, nooit meer enen voetballen. De gerouti- sde middenvelder was ook tijd uit roulatie, maar idem de slotfase van de com- atie terug in de basis. „Een [geleden kreeg ik last van ge- aèeontsteking", kijkt hij te- tijd. „Ik kreeg steeds pijn en kon ook nauwe- icogvoetballen." Zware me- ijaen brachten uiteindelijk léting. „Daar had ik veel (bij. Op het eind van de com- jtie dacht ik daarom: ik ga imaar weer eens proberen." taelijk had Van de Bosch dat moment geen problemen maar een rode kaart tegen ssmgen (thuis) wierp roet in i. Het gevolg: een schor- n zes wedstrijden, die (diep tot in dit seizoen, slopen zondag pas, thuis te- Goes, stond Van de Bosch het eerst na lange tijd weer de aftrap. Nog zonder suc- want evenals vorig jaar (1-6) kwam Steen ook deze keer veelte kort: 0-3. „Ik moet het afkloppen, maar zo als het momenteel gaat is de pijn te dragen. Ik vraag me al leen af: hoe gaat dat straks in de winter, als het kouder wordt?" De rentree van de spelverdeler kan op geen 'beter moment ko men. Steen begon de competitie hoopvol met een 4-0-overwin- ning op Dosko, maar raakte daarna het spoor bijster in de duels met Zeelandia Middel burg (0-4) en Goes (0-3). Twee ruime nederlagen verder is de hoop op een zorgeloos seizoen ver geslonken. „We scoren te moeilijk", verklaart Eddy van de Bosch de problemen van dit moment. „We kunnen een goeie middenmoter zijn, maar dan moet iedereen echt in vorm zijn. Maar dat is bijna niemand. Veranderen Hopeloos is de situatie nog niet, maar volgens Van de Bosch moet er wel snel iets verande ren. „We mogen niet nog eens tweemaal op rij verliezen, wil len we er niet heel slecht voor komen te staan." Zondag speelt Steen uit tegen promovendus Steenbergen. „Ik weet dat ze vijf punten hebben en nog ongeslagen zijn", zegt Van de Bosch. „Aan die reeks moeten wij maar een eind ma ken." Aan de middenvelder zal het niet liggen, beweert hij. „Maar één man kan het tij niet keren. Als de spelbepalende spelers niet in vorm zijn draait geen en kele ploeg. Zijn ze dat wèl dan trekt de rest zich daar aan op. Dat is ook bij ons het geval." Anky van Grunsven geeft clinic HEIKANT - Dressuuramazone Anky van Grunsven geeft vanavond een clinic in Heikant. Ze krijgt daarbij mede werking van de Zeeuwse amazones Carola Paauwe en An toinette Wiskerke en de Belgische Sophie van Lent. Van Grunsven zal ook een ktir op muziek rijden. In die discipli ne werd de amazone uit Erp onlangs wereldkampioen. De Nederlandse international Hans Peter Minderhoud (af komstig uit Westkapelle) en de Belg Stefan van Inghel- gem geven trainingsdemonstraties. Ook zij rijden een küi- op muziek. De clinic in Heikant begint om 20.00 uur Boete voor spelers Cambuur LEEUWARDEN - Cambuur Leeuwarden heeft zijn spe lers een boete opgelegd na het bekerverlies van dinsdaga vond tegen de amateurs van ASWH uit Hendrik Ido Am bacht. De Friezen gingen, onder meer door drie goals van Arjan Human, met 4-2 onderuit. De clubleiding stoorde zich aan het gebrek aan inzet bij de spelers. Over cle hoog te van de boete wilde directeur Alex Pama niets zeggen. Het geld wordt overgemaakt naar een goed doel. GPD Armstrong klaar voor marathon NEW YORK - Oud-wielrenner Lance Armstrong neemt op 5 november deel aan cle marathon van New York. De zevenvoudig Tourwinnaar zei tegen de televisiezender Eu rosport dat hij klaar is voor de nieuwe uitdaging. „Ik heb geen idee wat voor tijd ik kan lopen. Ik hoop fit te zijn om binnen drie uur te finishen, maar misschien is dat te ambi tieus", aldus de Amerikaan. ANP Yorke blijft een Soca Warrior DEN HAAG - Bondscoach Wim Rijsbergen van Trinidad Tobago kan de komende twee jaar blijven beschikken over de 34-jarige aanvaller Dwight Yorke. Dat heeft de ster van de Caribische nationale ploeg toegezegd. Volgens Rijsbergen zal Yorke zich zo veel mogelijk beschikbaar' stellen voor de Soca Warriors. Yorke zei dat hij in elk ge val wil meedoen aan de Gold Cup (het kampioenschap voor landenteams uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied) in 2007. GPD Kewell opnieuw onder het mes LIVERPOOL/DEN HAAG - Liverpool-aanvaller Harry Kewell wordt in Sydney voor de tweede keer geopereerd aan zijn voet. De Australiër liep een infectie op tijdens het WK in Duitsland. Daarna kwam Kewell niet meer in actie. Na een eerste ingreep in juli, ondergaat Kewell de ze week in Australië opnieuw een operatie. GPD Materazzi's torso in reclamespot LONDEN - Marco Materazzi gaat zijn gekwetste torso te gelde maken. De Italiaan, die in de WK-finale een kop stoot van Zinedine Zidane op zijn borst ontving, zal eind dit jaar-verschijnen in een reclamespot van Nike. De ro buuste verdediger krijgt in die commercial tal van objec ten tegen zijn borst, waaronder een bowlingbal. Materaz zi zou 37.000 euro hebben ontvangen voor zijn medewer king. ANP/RTR »onze sportredactie 51 HAAG - De Belgische voet- ftond (KBVB) beslist van- i? of zij zich samen met Ne- ihnd kandidaat wil stellen »t de organisatie van het WK «tal in 2018. In Nederland ill de KNVB anderhalf jaar Men al de intentie uitgespro- nomhet toernooi te organise- l Nederland wacht echter af Je Belgen wel serieus aan de S willen, I-voorzitter Jeu Spren- r ik Nederland hebben we toria en coach fter uit elkaar IN HAAG - Tennisser Guiller- "Coria en zijn coach Horacio tla Pena zijn na 45 dagen al "tuit elkaar. fens de coach is Coria nog Sklaar voor een terugkeer in [top.Coria, ooit nummer drie, %akt naar de 83ste plaats de ATP-ranglij stGPD wat betreft de infrastructuur weinig problemen. Zonder al te grote investeringen kunnen we over vijf stadions beschikken die voldoen aan de eisen van de Fifa. Financieel lopen wij niet tegen grote risico's aan. In Bel gië ligt dat toch echt anders. Daar hebben ze eigenlijk geen enkel stadion dat voldoet. Daar zijn dus enorme bedragen no dig." De Belgen moeten vandaag de knoop doorhakken of ze de ko mende jaren echt verder willen op het traject dat in 2011 tot een officiële kandidaatstelling moet leiden. Sprengers: „Ik verwacht een soort 'ja, mits' van de Bel gen. Als dat er inderdaad komt, dan hebben we nog heel veel te doen. Ook wij in Nederland moe ten dan nog eens met de rege ring gaan praten. Er is wel con tact geweest met Balkenende, maar door de vervroegde verkie zingen hebben we de vervolgaf spraak even uitgesteld." Sprengers verwacht voor de kan didaatstelling overigens wel fik se concurrentie. „Ik denk dat Spanje en Engeland ook in de ra ce zullen zijn." GPD HAAG - Dicky Palyama r'c Pang zijn er niet in ge- fde laatste acht te halen e' WK badminton. Dicky JMia begon goed tegen de «siëi'Muhd Hashim: 21-16. Bvee daaropvolgende games de 28-jarige Nederlan der met 19-21 en 13-21. ÏE"C Pang werd uitgescha- •hi] was in de achtste fina- 'J lange na niet opgewassen i de Zuid-Koreaan Hyun w: 21-16, 21-6, De Koreaan c zien dat er nog 'poot verschil is tussen top pers - Lee staat vijfde - ws die er tegenaan han- e 24-jarige Arnhemmer ."Mg, twaalfde van de we- tverloor kansloos. 'Zette Pang zwaar onder Eelco Basting van Cadzand: „Ze vinden het een zekerheidje als ik van achter sta. Zo van: Eelco loopt die gaatjes wel dicht." foto Peter Nicolai druk, de linkshandige Koreaan' ontwikkelde een hoog tempo. Pang: „Ik heb alle tactieken ge probeerd, maar hij liet mij niet in mijn spel komen. Daardoor zat ik steeds aan de verkeerde kant van cle score.In de tweede game maakte ik erg veel fouten en kon ik maar weinig aanval lende acties laten zien." Pang is ondanks de uitschake ling tevreden met zijn prestaties in Madrid. „Hoe ik terugkijk op dit WK? Toch wel met tevreden heid, omdat ik de laatste zestien heb gehaald. En wat ik van deze partij geleerd heb? Ik zal eraan moeten werken om nog sneller over de baan te bewegen", aldus Pang, die zondag in Nederland bij zijn nieuwe club BC Amers foort de competitie begint. Zijn vriendin Yao Jie zal er vanwege haar kuitblessure dan nog niet bij zijn. GPD door Peter van Kouteren CADZAND - De 25-jarige Eelco Basting woont in IJzendijke, maar voetbalt al jaren in Cadzand. In de laagste klasse van het za terdagvoetbal geniet Basting vooral van de hechte band binnen cle kleine club. Met zijn ploeg kan de verdediger terugkij ken op een sterke competitiestart. Cadzand scoorde gemakkelijk, vergaarde uit de eer ste drie duels zes punten en vertoeft daar mee in het linkerrijtje. Eelco Basting speelde in de voorbereiding op het pas begonnen seizoen als vrije verde diger in het West-Zeeuws-Vlaams elftal meer dan verdienstelijk tegen Hoek en is aan zijn tiende seizoen in de hoofdmacht van Cadzand begonnen. Basting is sterk in de duels, linksbenig en snel. De verdediger zou op een hoger niveau niet misstaan, maar geniet van de hechte band bij de dorpsclub. „We hebben een jonge groep, die één grote vriendenploeg is. Als on ze feestcommissie iets regelt, is het met de vriendinnen erbij altijd heel druk. We heb ben een mosselavond en een barbecue ge had en zijn met zijn allen met een bus naar Brugge geweest. Iedereen kan het goed met elkaar vinden. Natuurlijk wordt er wel eens wat gezegd, maar in het veld accepteert ie dereen alles. Dat is onze grote kracht." Eelco Basting betreurt het vertrek van top scorer Angelo Martlé, die naar Breskens is gegaan. „Dat is voor ons een aderlating", weet hij. „Dat is kort voordat de overschrij vingstermijn gesloten werd beklonken. Voor mij was het te laat om op hem in te pra ten. Ik gun het hem wel en hoop dat hij fit blijft. Angelo heeft vorig jaar veel blessures gehad. We hebben hem trouwens in de voor bereiding nog bijna elke trainingsavond hier in de kantine gezien." „Onze aanvoerder Peter Nieskens is voetbal lend gezien natuurlijk onze grote man. Hij heeft een goede techniek. Als hij er niet is, draait het een stuk minder. Hij verzorgt de passing en is fysiek nog heel goed. Hij crosst over het hele veld. Peter is het kleinste man netje van het veld, maar elke hoge bal is voor hem. Junior van Akker is nog heel jong, maar begint steeds meer zijn draai te vinden. Hij is watervlug en wordt fysiek sterker. Verder hebben we niet zo veel uit blinkers. We moeten het vooral van onze vechtlust hebben en het met zijn allen wil len doen." Zekerheidje De linksbenige Basting speelt noodgedwon gen centraal in de verdediging. Stefan Ver- couteren maakte voorheen altijd een degelij ke indruk, maar heeft vorig seizoen al een stap terug moeten doen. „Ik voel me links langs de lijn wat beter", zegt Basting. „Ik ben wel van jongsaf verde digend ingesteld. Ik speel graag linkshalf of linksback, maar ook voorstopper. Ik kan met mijn snelheid veel compenseren, zeggen ze. Ze vinden het een zekerheidje als ik van achter sta. Zo van: Eelco loopt die gaatjes wel dicht." Met zijn ploeg kan de verdediger terugzien op een betere competitiestart dan vorig sei zoen. „In de beker waren we toen wel goed op dreef en werden we pas door AZW uitge schakeld. Dat was één van de hoogtepunten van het seizoen en voor mij trouwens wel een speciale ervaring, omdat ik nog bij AZW in de jeugd heb gespeeld. Na de win terstop begon het in de competitie pas te draaien, omdat we gingen scoren." Door de degradatie van Spui staat voor ko mend seizoen de ontmoeting met deze twee de Zeeuws-Vlaamse club in deze klasse weer op het programma. „Dat zijn voor ons dé wedstrijden", zegt Basting. „We hebben onze vrienden uit Spui het afgelopen sei zoen goed gevolgd. Het blijft voor ons een leuke derby. Dan wordt er geen centimeter ruimte gegeven, maar na afloop hebben we het er samen nog eens over. Ook DFS en Borssele hebben een leuke ploeg. Vorig jaar zijn we achtste geworden. Ook dit seizoen moeten we weer in de middenmoot kunnen eindigen. Elke wedstrijd zal moeilijk wor den, maar onderaan in het linkerrijtje of bo venaan in het rechterrijtje moet mogelijk zijn." Madrid. WK. Mannen, derde ronde: Hashim (Mal) - Palyama (Ned) 16-21 21-19 21-13, Lee (ZKo) - Pang (Ned) 21-1621-6. Sankt Wendel. WK driebanden. Tweede dag. Poule E: Roland For- thomme (Bel)-Mohsen Fouda (Egy) 3-1 (0.896-0.727). Poule F: Jean Paul de Bruijn (Ned)-Antonio Oddo (Ita) 3-1 (1.404-0.780). Poule G: Marco Zanetti (Ita)-Marco Sobarzo (Col) (w.o. Sobarzo ziek). Poule H: Semih Sayginer (Tur)-Jeremy Bury (Fra) 3-1 (1.341-1.060). Poule I: Christian Ru dolph (Dui)-Nick Tremoulis (Gri). Poule J: Luis Aveiga (Ecu)-Magued Elias (Egy) 3-2 (1.088-0.909). Poule K: Eddy Mer- ckx (Bel)-Cayo Bardales (Per) 3-0 (1.956-0.904). Poule L: Adnan Yüksel (Tur)-Masashi Kojima (Jap) 3-0 (1.285-0.941). Poule M: Peter de Backer (Bel)-Francis Connesson (Fra) 3-0 (1.607-0.7698). Poule l\l: Ramon Rodri guez (Per)-Aurelio Perez (Mex) 3-1 (1.255-0.928). Poule O: John Tijssens (Ned)-Klaus Müller (Dui) 3-1 (1.445-1.057). Poule P: Martin Horn (Dui)-Tony Carlsen (Den) 3-2 (1.300-1.220). Peking. Vrouwen. Tweede ronde: Mauresmo (Fra/1) - Tiantian Sun (Chn) 6-3 6-2, Petrova (Rus/3) - Daniilidou (Gri) 6-1 6-2, Jankovic (Ser/6) - Bartoli (Fra) 6-3 6-2, Davenport (VSt/5) - Zheng Jie (Chn) 6-2 7-6 (4), Li Na (Chn/7) - Vesnina (Rus) 3-6 6-1 6-1. Kolkata. Vrouwen. Tweede ronde: Koedriavtseva (Rus) - Sromova (Tsj) 6-2 6:0, Brianti (Ita) Wid- jaja (Ino) 7-6 (7) 3-6 6-3, Poetsjkova (Rus) - Pratt (Aus/7) 6-2 2-6 6-2, Toelja- ganova (Oez) - DelI'Acqua (Aus) 6-3 6-2, Mirza (lnda/5) - Klösel (Dui) 7-5 6-3. Portoroz. Vrouwen. Tweede ronde: Loit (Fra/7) - Ondrasko- va (Tsj) 3-6 6-3 6-3, Gajdosova (Slw/9) - Tsjachnasjvili (Geo) 6-2 6-4, Klepac (Slv)-Oprandi (lta/5) 7-5 4-6 6-1, Paszek (Oos) - Benesova (Tsj) 6-1 6-2. Goes. Goese Open dubbelkampioen- schappen. HD7 17+: N, Fokke/J. van Wel-J.P. de Pundert/M. van der Ster 6-1 6-4. DD6 17+: H. Koomen/L. Hout- epen-Bustraan-M. Veerhoek/M. van Sab- ben 6-4 6-3. DD7 17+: C. Bellaart/A. Wondergem-J. de Marcobustraan/A. Stomphorst 6-4 6-0, M. Goedegebure/L. Bruynzeel-J. de Marcobustraan/A. Stomphorst 6-1 6-0, A. Rozeboom/H. Koomen-M. de Jonge/E. Gubbels-He- ijnsdijk 6-1 3-6 7-6, C. Bellaart/A. Won- dergem-M. Goedegebure/L. Bruynzeel 6-3 6-7 7-6, J. Sanderse/I. Snoeck-M. de Jonge/E. Gubbels-Heijnsdijk 6-1 6-3. GD6 17+: J. Sanderse/H. Boschaart-I. Kleppe/R. de Ruiter 6-4 7-6, F. Klos/M. Zandee-F. vd Linde/P, Remijn 6-4 7-5. GD7 17+: J. de Boevere/H. Karelse-A. Rozeboom/M. Zandee 6-4 6-4, A. Stomphorst/R. Kalau-H. Paaimans/T. Eb- bens 4-6 6-4 7-6, H. Ulijn/R. de Ruiter-I. Kleppe/M. Nouse 6-7 7-6 7-6, A. Stomphorst/R. Kalau-R. Boone/H. Van Sabben 3-6 6-4 7-6, Sint Maartensdijk. Smalstad Open. HE16+: J. Kurpershoek-H.Peels 2-6 6-2 6-2. HD7 17+: R. Schot/B. Vroegop-E. Spaan/T. Post 5-7 6-2 6-3, S. de Groot/S. Bosman-M. Bentvelsen/T, van Dijk W.O. GD6 17+: S. Verswijveren/J. Verswijve- ren-M. Boogaart/W. Bosters 6-4 6-1, E.Kooij/J. Kooij-E. Arts/R. van de Velde 2-6 6-2 6-2. GD7 17+: M Dam/B, Schel- lius-J. Bruijnzeel/D. Oosterbaan 6-4 6-0, C. Bazen/H. Giljam-A. Goudzwaard/E, de Vos 1-1 Opgave. Salzburg. WK wielrennen. Tijdrit, mannen: 1. Cancellara (Zwi) 50,6 km in 1.00,11 (50,664 km/u), 2. Zabriskie (VSt) 1.29, 3. Vinokoerov (Kaz) 1.49, 4. Vand- borg (Den) 1.53, 5. Lang (Dui) 2.08, 6. Ki- rienka (WRu) 2.13, 7. Hoste (Bel) 2.31, 8. Rogers (Aus), 9. Grivko (Oek) 2.46,10. Goesev (Rus) 2I53, 24. Clément 4.16, 42. Posthuma 6.37. Goes. Zeeuwse zomeravondwieler- competitie, tiende wedstrijd. A-ca tegorie: 1. Johnny van der Klooster (Le- wedorp), 2. Maarten Janse (Wolphaarts- dijk), 3. Paul Jeremiasse (Wemeldinge), 4. Christian Kik (Kruiningen), 5. Jacq Schuit (Arnemuiden). B-categorie 1. Nick Eversdijk (Kapelle), 2. Nick van der Lijke (Middelburg), 3. Adri-Jo van de Dries ('s-Heerenhoek), 4. Marcel Cle ment (Goes), 5. Nick Nieuwdorp (Yerse- ke). Vrouwen: 1. Willemïen Vette (Hein- kenszand), 2. Annelies Kempe (Vlissin- gen), 3. Suzan Lavooy (Hansweert). Eindstanden, A-categorie: 1. Jack van der Horst (Oost-Souburg) 201, 2. Ke vin Gideonse (Heinkenszand) 133, 3. Paul Jeremiasse (Wemeldinge) 105. B-categorie: 1Evert Eckhardt (Kruinin gen) 179, 2, Adri-Jo van de Dries i's-Heerenhoek) 158, 3. Marcel Clement (Goes) 158. Vrouwen: 1. Suzan Lavooy (Hansweert) 204, 2. Anneke Kempe (Vlis- singen) 189, 3. Willemien Vette (Hein kenszand) 136. TERNEUZEN Morres/Controlec is na vier wed strijden in de hoofdklasse van het futsal van de nul af. Na drie nederlagen speelden de futsal- lers met 4-4 gelijk tegen Braban- tia. De thuisploeg begon afwach tend in de Vliegende Vaart in Terneuzen en kwam op een 1-0-achterstand- Kenneth Oker- ley zette dat na een mooie indivi duele actie na een kwartier recht. Vijf minuten later zorgde Okerley op al even knappe wijze voor de 2-1-ruststand. Na de pauze schoot Ralph Zegers de 3-1 binnen. Een eigen doelpunt van Mevlud Eryürük bracht de Brabanders terug in de wed strijd. Morres werd nerveuzer, leed meer balverlies en zag Bra- bantia terugkomen tot 3-3. Twee minuten voor tijd kwamen de gasten zelfs op 4-3. Okerley bezorgde Morres in de laatste se conden, na een schitterende com binatie, alsnog een punt. Gomes en Alex DEN HAAG - Bondscoach Dun- ga van Brazilië blijft een beroep doen op de PSV-spelers Gomes en Alex. De doelman en de verdediger zijn opgeroepen voor de twee in terlands tegen Koeweit en Ecua dor op 7 en 10 oktober. Dunga heeft Ronaldo niet opgenomen in zijn selectie. De spits van Real Madrid is bij zijn club nog niet in actie gekomen maar is wel weer fit. Hij had gezegd het. niet erg te vinden op de reser vebank te beginnen. GPD/ANP -[Av/AL- «y BR® Eddy van de Bosch (links) kwam afgelopen zondag, in de thuiswedstrijd tegen Goes, na lange tijd weer in actie voor Steen. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45