Goes geeft verzet niet veel hoop Groei varkensbedrijf kan legaal JPZC Fietsruimte genoeg in Zeeland Poortvliet verliest huisartsenpraktijk Delta wil Belgische afvalverwerker definitief kopen Eis 32 maanden cel voor geweld tegen drie broers Fracties akkoord met extra geld voor nieuwbouw Wolphaartsdijk weekenddiensten Middelburg heeft boksschool vrijdag 22 september 2006 door Aector Dooms MIDDELBURG - Tegen een 45-jarige inwoner van Goes is gisteren bij de rechtbank in Mid delburg voor het plegen van ge weld tegen drie broers twee jaar en acht maanden gevangenis straf geëist. Officier van justitie J. Zonder van achtte poging tot doodslag, het toebrengen van zwaar licha melijk letsel en mishandeling be- wezen. Als het aan de officier ligt betaalt de man aan twee slachtoffers een voorschot van elk 1000 euro smartengeld. De verdachte had op 11 juni een broer mishandeld en de twee broers met een mes gestoken. De Goesenaar en zijn vriendin hadden die middag een aantal kennissen, onder wie een van de broers, thuis uitgenodigd voor een barbecue na het zien van de WK-voetbalwedstrijd tussen Ne derland en Servië/Montenegro op televisie. Toen de broer het drugsgebruik van de zoon van zijn partner aanroerde werd hij door de verdachte gesommeerd om weg te gaan. Dat leidde tot een schermutseling, waarbij het slachtoffereen klap of in elk ge val een forse duw had gekregen. Een halfuur later kwam hij met zijn broers terug naar de wo ning. De mannen gedroegen zich luidruchtig aan de voor deur. Er onstond commotie, waarbij de verdachte een keu kenmes pakte. Een van de broers had volgens de de offi cier de stekende bewegingen met zijn hand moeten afweren, omdat hij anders in de hart streek zou zijn geraakt. De man was gewond aan zijn hand en had dertig hechtingen in zijn duim. Het derde slachtoffer liep door een messteek in zijn rug een klaplong op. Raadsman H. Dunsbergen trok tijdens zijn pleidooi alle registers open en voerde alle (mogelijke) verwe ren ter verdediging aan. Zo vond hij dat zijn cliënt het mes had gepakt om zichzelf en zijn vriendin te verdedigen tegen de agressieve en provocerende broers, die naar binnen wilden komen. De strafpleiter beriep zich op noodweer en vroeg zijn cliënt te ontslaan van rechtsver volging. Uitspraak op 4 oktober. door Harmen van der Werf GOES - Weinig hoopvol verlie ten tegenstanders van de bouw van een nieuw woonwijkje aan de oostkant van Wolphaarstdijk gisteravond de Goese gemeente raad. Zij mochten misschien nog wat hoop putten uit kriti sche opmerkingen van enkele partijen, maar alle fracties stem den uiteindelijk toch in met het beschikbaar stellen van extra geld voor de ontwikkeling van het woonwijkje. Aanwonende A. Nonnekes hield bij het begin van de raadsverga dering nog wel een gloedvol be toog. Wolphaartsdijk zit vol gens hem niet op nieuwbouw te wachten, maar veel eerder op het aanpakken van slechte wo ningen in het dorp. De keuze voor nieuwbouw aan de oost kant van Wolphaartsdijk is naar zijn idee ook een erg ongelukki ge. Juist aan die kant is Wol phaartsdijk nog 'ongeschonden'. Een oud polderlandschap be paalt er het beeld. Het is ecolo gisch een waardevol gebiedje. ..Versterk dat", stelde Nonnekes voor, „en breng het onder bij Het Zeeuwse Landschap." Het nieuwe woonwijkje laat zich bo vendien moeilijk ontsluiten voor het autoverkeer. „Het is nu al lastig. Zonder vergaande maatregelen is geen goede oplos sing mogelijk." Applaus Nonnekes kreeg applaus van de publieke tribune, de bijval van uit de gemeenteraad was niet zo groot. Verschillende raadsleden Treinverkeer ligt uur stil door lekkage BERGEN OP ZOOM - Het trein verkeer bij Bergen op Zoom heeft gistermiddag tussen twee en drie uur stilgelegen vanwege een lekkage in een treinwagon. Vloeibare kooldioxide ontsnap te via een drukventiel uit de wa gon. Gevaar leverde dit niet op. Vloeibare kooldioxide is alleen erg koud, min 79 graden. Voor onderzoek en uit voorzorg is het treinverkeer toch stilgelegd én omdat door de weggelekte vloei bare kooldioxide een kuil van een kubieke meter in het grind was geslagen. Dit gat moest eerst worden gedicht. Het trein verkeer kon om drie uur worden hervat over één spoor. Om kwart over zes gistermiddag wa ren beide sporen weer beschik baar. Poolse viering in Kwadendamme KWADENDAMME - In de kerk van Kwadendamme wordt zon dag voor Poolse fruitplukkers een speciale mis gehouden. De viering in de Bonifaciuskerk begint om 10.45 uur. Anja Nagel- kerke, Poolse van afkomst, zal haar landgenoten welkom heten in de eigen taal en een gedeelte van de liturgie vertalen. Liede ren worden voor de gelegenheid in het gregoriaans gezongen, de voor rooms-katholieken univer sele en daarmee herkenbare taal. Het is voor de vijfde keer dat in Kwadendamme zo'n speciale dienst plaatsvindt. toonden wel begrip voor de op merkingen van de omwonenden namens wie Nonnekes sprak. Ze kwamen echter allemaal, al was het soms via een zijpad, tot de conclusie dat nieuwbouw nodig is in Wolphaartdijk. „Uit een en quête onder de bevolking is dat vorig jaar duidelijk gebleken", merkte GroenLinks-raadslid D. van Ewijk op. R. Weststrate (SGP/ChristenU- nie) en H. Hoogerland (PvdA) waren het meest kritisch. Zij ga ven aan akkoord te kunnen gaan met het extra geld voor de ontwikkeling van het woonwijk je, maar nog niet met de uitvoe ring. „We moeten ernstig reke ning houden met de inspraak reacties", gaf Hoogerland aan. Wethouder M. Dieleman (CDA, ruimtelijke ordening) nam dit de PvdA'er niet in dank af. Hij reageerde venijnig, zei de kantte keningen van Hoogerland niet te kunnen plaatsen en verweet hem 'langzaam aan het draaien' te zijn. De reactie van Dieleman was verklaarbaar. Het plan voor het nieuwe woonwijkje van vijf entwintig huizen begrensd door de Noorddijk, Hoofdstraat en Nazareth is vorig jaar nog gelan ceerd door voormalig PvdA-wet- houder M. 't Hart. Hoogerland Fietsdrukte op de dijk in Westkapelle. door Emile Calon AAGTEKERKE - Zwarte sandalen, wit te sokken, korte kaki-broek, T-shirt en op zijn hoofd een oud Molteni-koerspet- je. Paul De Mol uit de Belgische Kempen rijdt zo lekker door het Walcherse land. Met veel plezier, zegt hij terwijl hij net buiten Aagtekerke halt houdt om te wachten op zijn vrienden. Die kunnen niet zo goed volgen, zegt de olijke vutter. Samen met zijn vrouw en een bevriend echtpaar is hij op vakantie in Domburg. En hij treft het. Elke dag fietsweer. Elke dag maken ze een 'mooie tour'. Ze zijn zelfs al in Goes geweest. Zeeland is momenteel fietsland. Vooral het kustgebied. Overal fietsers. Met na me 55-plussers die lekker buiten het sei zoen genieten van rust en ruimte. De Mol complimenteert de Zeeuwen met hun pol derwegen. Ideaal om over te fietsen, boft hij. Zijn vriend merkt alleen op dat hij graag wat meer routekaarten langs de weg wil zien. Dat is volgens hem echt een gemis. Op een speciale standaard op zijn stuur heeft hij wel een kaart liggen. Maar een kaart langs de weg is volgens hem toch nog beter. Want soms is hij de weg wel eens kwijt, grapt De Mol. Els en Ria Goossens (Tiel) boffen juist met het fietsknooppuntensysteem dat nog niet zo lang geleden is opgezet dooi de provincie. Ze vinden het heerlijk om aan de hand van dat systeem lekker te dwalen door de streek. De beide wouwen komen elke nazomer naar het Zeeuwse om te fietsen. Het valt hen op hoe druk het momenteel is met fietsrecreanten. Volgens de twee kwamen ze nimmer zo veel fietsers tegen als nu. Ze waarschu wen dat sommige routes wel erg vol ra ken. Die ervaring heeft het echtpaar Van Gin- neken-De Beer (Alphen aan de Rijn) niet. Op sommige stukken is het soms druk, weet hij. Maar druk is relatief, vervolgt hij. Thuis fietst hij vaak langs de Linge. „Daar is het zomers pas druk." En ook langs de Vecht, vervolgt zijn wouw. Nee, wat hen betreft is er nog fietsruimte ge noeg in het Zeeuwse. Paul De Mol is het daar helemaal mee eens. Het enige wat hij mist is wat geacci denteerd terrein, zoals hij zegt. „Wat heu vels." Wat dat betreft kan het Zeeuwse Advocaat: Onderzoek moet aantonen dat dijk niet kwetsbaar is door Harmen van der Werf OUD-VOSSEMEER - De uit breiding van varkenshouderij Britt BV bij Oud-Vossemeer kan alsnnog worden gelegaliseerd, ondanks dat de Raad van State de milieuvergunning daarvoor deze week vernietigde. Advo caat J. van Groningen van het bedrijf liet dit gisteren weten in een reactie op het vonnis van de Raad van State. De Raad van State vernietigde de provinciale milieuvergun ning enkel en alleen vanwege de mogelijke negatieve gevolgen van de uitstoot van ammoniak door de varkenshouderij voor een bloemdijk in de directe om geving. Volgens advocaat Van Groningen is het nu zaak beter te onderzoeken of de dijk, de Oud-Vossemeersedijk, wel een kwetsbaar gebied is. Hij ver wacht dat dit onderzoek zal aan tonen dat dit niet zo is en dat de provincie vervolgens een nieuw besluit zal nemen. De milieuver gunning die dan wordt afgege ven, zal de toetssteen der kritiek kunnen doorstaan, voorspelt Van Groningen. In dat verband wijst hij op een andere, verge lijkbare zaak op Tholen met be trekking tot uitbreiding van var- kensmesterij Cochon BV aan de Priestermeetweg bij Poortvliet. De Raad van State velde over de door Ben van den Aarssen POORTVLIET - De huisartsen praktijk van Poortvliet verhuist naar het nog te bouwen woonser- vicecentrum in Scherpenisse. Wel blijft er in Poortvliet een de pendance in het dorpshuis of in Poorthove. Wethouder K. van Dis deelde dat deze week mee in de, commissie bestuur, na wa gen van Rien Klippel (RFT). De verhuizing van de arts moet een eind maken aan de huisves tingsproblematiek van de prak tijk. Volgens Van Dis worden de wensen van de arts meegeno men bij de planvorming in Scherpenisse. „Hij heeft wel oren naar een vertrek." De huisartsenpraktijk kwam in de commissie aan de orde bij een tussenrapportage over de eerder tijdens het dorpsbezoek aan Poortvliet gemaakte afspra ken. Hoewel B. van de Sande (CU) anders wilde, wordt de speelvoorziening in het dorp niet versneld aangelegd. De ge meente wil eerst zekerheid over de 12.000 euro subsidie die voor het project bij de provincie is aangewaagd. Voor 1 december wordt een positief antwoord ver wacht. Juist omdat de ambtelij ke seinen op groen staan, wilde Van de Sande dat de speelvoor ziening (totale kosten 30.000 eu ro) door de gemeente wordt voorgefinancierd. Richting de bewoners zou dat volgens hem een mooi gebaar zijn. „Het duurt nu allemaal veel te lang." Van Dis vond de verstreken tijd tussen het dorpsbezoek en de aanleg geen probleem. In dat jaar is volgens hem veel energie gestoken in een breed overleg met gebruikers, omwonenden en sponsoren uit het bedrijfsle ven. „Daardoor hebben we een breed draagvlak waar we nu en straks ons voordeel mee kunnen doen." Een versnelde verplaatsing van het informatiebord aan de rand van de kern zit er omwille van de daarmee gemoeide financiën niet in, hoewel met name Jaap Bout (CDA) daar op aandrong. Door de onlogische plaatsing van de plattegrond rijdt nu vaak zwaar wachtverkeer dooi de kern, op zoek naar hun afle veradres. Het infobord wordt echter pas verplaatst bij de (ver traagde) herinrichting van de Stoofstraat. Een plan van aanpak stond aan vankelijk voor deze tijd op het programma. De gemeente ver wacht echter nu pas in het eer ste kwartaal van 2007 een plan met de bewoners te kunnen be spreken. Ook een directe aanpak van de hondenpoepoverlast in Poort vliet zit er niet in. De gemeente wil eerst, door middel van een enquête, alle inwoners van Tho len naar hun mening over een aantal mogelijke oplossingen vragen. Daar gaat ook Poort vliet op termijn van profiteren. bleef kalm in antwoord op Diele man. „Ik vraag alleen rekening te houden met alle opmerkingen bij de uitvoering." Inspreker Nonnekes kondigde alvast aan dat de omwonenden tot in allerhoogste instantie zul len proberen om de nieuwbouw tegen te houden. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Energiebe drijf Delta wil definitief de Bel gische afvalverwerker Indaver kopen. Als het lukt het achthon derd medewerkers tellende con cern over te nemen, verstevigt Delta zijn positie niet alleen in het buitenland, maar ook in Zee land. Dat is gunstig voor de hoogte van de Zeeuwse energie nota's. Het energiebedrijf heeft de aan deelhouders (provincie en ge meenten) gevraagd om de helft tot driekwart van de aandelen van Indaver te mogen kopen. Delta moet in de week van 9 tot en met 13 oktober een bindend bod indienen bij de Belgische bank DeGroof. Hoeveel geld Del ta wil betalen, is niet duidelijk. Delta doet daarover uit concur- rentie-overwegingen geen mede delingen. De belangrijkste activiteit van Indaver is afvalverbranding. Het concern heeft daarvoor di verse installaties in België en verbrandt er gemeentelijk en in dustrieel afval. Het is behalve in België ook actief in zes andere Europese landen, waaronder Ier land, Italië, Polen en Portugal. Indaver is er sterk op het gebied van inzameling en behandeling van gevaarlijk industrieel afval. De overname van Indaver is be langrijk voor Delta, betoogt het bedrijf in een vertrouwelijke no titie aan de aandeelhouders (on der meer de provincie Zeeland en de dertien Zeeuwse gemeen ten). Plussen Het energiebedrijf somt twee 'plussen' op. Door bundeling van activiteiten in de milieutak kan Delta meer winst maken. En de nieuwe klanten kopen ook weer energie en water in bij Delta, zodat uitbreiding van het concern ook goed is voor de rest van het bedrijf. Delta Milieu bezit nu geen ver brandingsovens en stelt dat uit breiding op dat vlak haar een stuk sterker maakt. Groei van Delta en het behalen vjn,« winst is in het belang vmü woners van Zeelandende® deelhouders. Hoe meet geldft: ta verdient, hoe beter te is om het verlies dat ee neg op de verkoop van gas. mia, elektriciteit aan Zeeuwse hh houdens te compenseren esc prijzen 'aanvaardbaar'te te. den, schrijft Delta aan de!; deelhouders. Dividend Voor de provincie en gemeenh is de economische betekenis ri Delta eveneens belangrijk, a wel voor de werkgelegen!® als het jaarlijkse dividend D versterking van de milieutaki volgens Delta noodzakelijk o' de werkgelegenheid in Zeeian op peil te houden en om te® gen dat het hoofdkantoor ooki Middelburg blijft. De provincie en gemeenten bepi len tijdens de aandeelhouder vergadering op 9 oktober of De ta een definitief bod op Inik; mag doen. Themamiddag oude fruitrassen KAPELLE - Oude fruitiasse staan morgen centraal op g speciale themamiddag in fruitteeltmuseum aan de Bieze lingseweg in Kapelle. Wie een oude fruitboom in i tuin heeft staan, kan me", j vruchten van die boom bij es panel deskundigen terecht v« informatie. Ook wordt er vcc lichting gegeven over aanpls en onderhoud van hoogstaa fruitbomen. Vruchtboomkwekers, wijnua kers, een mandenmaker en ee pottenbakker zijn aanwezige* een stand. Er is een kraam a tweedehands fruitteeltbode en een demonstratie kanlkfe sen. Voor kinderen is een spa: tocht uitgezet. Het fruitteelten seum is morgen gratis toeganki lijk. De openingstijd is ra 13.00 tot 17.00 uur. foto Ruben Oreel land zich niet meten met de Vlaamse Ar dennen. Dat is zijn stek in het voorjaar. Met trots vertelt de 58-jarige dat hij de Muur van Geraardsbergen nog steeds probleemloos neemt. „Dat zijn er niet veel meer op mijn leeftijd." Vervolgens vertelt hij over zijn grote held; Herman van Springel. Op 38 secon den na was deze streekgenoot van De Mol in 1968 winnaar van de Ronde van Frankrijk. „Jullie Jan Janssen zat hem toen dwars. Die was alleen in die laatste rit net iets rapper." De Mol heeft nu vrede met de uitslag van bijna veertig jaar geleden. „Dat heeft wel lang geduurd hoor." Vervolgens ver haalt hij over de andere overwinningen van Herman. „Zeven maal Bordeaux-Pa rijs. Dat doet niemand hem na." zaterdag 23 en zondag 24 september 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/'m vr van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pij lers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland W. J. Duininck, Dorpsstraat 93a, Krabbendijke, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: A. C. Mosselman, tel. (0113)381233d (0113)228866. Dierenartsenpraktijk Karelse.va Dijk, Stokman, van Anrooy: M C. van Anrooij, Hoofdstraat22, gene, tel.(0113)302145. Praktijk voor gezelschapsdieren. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevcs Molenlaan 24, Yerseke,teU0!'i3i 572756. Spreekuur zat. 9.30-10uw. Dierenkliniek Goes, kliniek voort zelschapsdieren, C.W. Dreesmaae-. M A R. van den Boomgaard,'sGsir polderseweg 92, Goes, tel.(0!13) 270072 (24 uursspoeddienst),Spa uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden,iel 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weehri spreekuur Poortvliet, Kalfsdamsawjl zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen,Boa markt 10, zat.van 11.00-12.00uur- Wijkverpleging Allévo. tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Zorgstroom De Bevelanden tel.(0113)273636 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M. de Winter, tel. 0113 224099 Bi| geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. provinciale milieuvergunning voor deze firma hetzelfde oor deel als over die voor de varkens houderij bij Oud-Vossemeer. In middels is het onderzoek naai de gevolgen van de uitbreiding van het Poortvlietse bedrijf voor bloemdijken in de nabije omge ving klaar, aldus Van Gronin gen. Hij verwacht dat de provin cie voor die varkensmesterij op korte termijn een nieuwe milieu vergunning afgeeft, waardoor de uitbreiding uiteindelijk toch kan doorgaan. De varkenshoude rij aan de Groene- of Hokseweg bij Oud-Vossemeer is al uitge breid. Het zal in elk geval niet zo zijn, stelt advocaat Van Gro ningen, dat de uitbreiding onge daan moet worden gemaakt. „In die zin heeft het vonnis geen con sequenties." Een woordvoerster van stichting Varkens Nee op Tholen liet zich daar deze week heel anders over uit. Zij stelde dat handhavend moet worden opgetreden. Of de provincie dit gaat doen, was gisteren niet te achterhalen in Middelburg. Van Groningen meldde contact te hebben gehad met de provincie. Hij had vernomen dat geen actie zou worden ondernomen. MIDDELBURG - Eindelijk is zijn droom verwezenlijkt: gen boksschool. Of ja, eigenlijk is De Stadsring van Hedffig Samson al een halfjaar in bedrijf. Maar nu is ook de verbou wing aan de Middelburgse Kruitmolenlaan voorbij. Aanne mers eruit, Albert de Vries erin. Vol weemoed stond de sportwethouder gistermiddag m c ring. Dit was "de plek waar hij altijd stond te tafeltennissen, vertelde hij trots tijdens de opening. Toch van een heel an er kaliber, bleek later bij de boksdemonstratie. En dan meppen de jongens nog niet eens op hun fanatiekst, grinnikte Samson De boksschool moet jongeren hun agressiviteit in de ring o uiten, in plaats van op straat. De gemeente geeft er geldtoot De lessen zijn gratis voor jongeren die het niet kunnen betalt foto Ruben Ores'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 32