*»zc Fietsruimte genoeg in Zeeland Delta wil Belgische afvalverwerker definitief kopen Alleen wat meer heuvels graag weekenddiensten Eerste deel brede school in Goes klaar EN WERKELIJKHEID - 1 ^hdtrlijic, papier en Itfrhn1 vrijdag 22 september 2006 door Emile Calon AAGTEKERKE - Zwarte sanda len, witte sokken, korte ka ki-broek, T-shirt en op zijn hoofd een oud Molteni-koerspet- je. Paul De Mol uit de Belgische Kempen rijdt zo lekker door het Walcherse land. Met veel ple zier, zegt hij terwijl hij net bui ten Aagtekerke halt houdt om te wachten op zijn vrienden. Die kunnen niet zo goed volgen, zegt de olijke vutter. Samen met zijn vrouw en een bevriend echt paar is hij op vakantie in Dom burg. En hij treft het. Elke dag fietsweer. Elke dag maken ze een 'mooie tour'. Ze zijn zelfs al in Goes geweest. Zeeland is momenteel fietsland. Vooral het kustgebied. Overal fietsers. Met name 55-plussers die lekker buiten het seizoen ge nieten van rust en ruimte. De Mol complimenteert de Zeeuw en met hun polderwegen. Ideaal om over te fietsen, boft hij. Zijn vriend merkt alleen op dat hij graag wat meer routekaarten langs de weg wil zien. Dat is vol gens hem echt een gemis. Op een speciale standaard op zijn stuur heeft hij wel een kaart liggen. Maai- een kaart langs de weg is volgens hem toch nog beter. Want soms is hij de weg wel eens kwijt, grapt De Mol. Els en Ria Goossens (Tiel) bof fen juist met het fietsknooppun- tensysteem dat nog niet zo lang geleden is opgezet door de pro vincie. Ze vinden het heerlijk om aan de hand van dat systeem lekker te dwalen door de streek. De beide wouwen komen elke nazomer naar het Zeeuwse om te fietsen. Het valt hen op hoe druk het momenteel is met fiets- recreanten. Volgens de twee kwamen ze nimmer zoveel fiet- zaterdag 23 en zondag 24 september 2006 ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol. Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30- ma. 08.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Tandartsen Walcheren P. de Boer, Molenwater 77. Middelburg, tel.(0118)613320. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M. de Jonge, tel. (0118) 626045. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118)633803. Kleine huisdieren: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Kor te Noordstraat 61, Middelburg, tel. (0118) 637077. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Hummelen, Markt 69, Middel burg, tel. (0118)612134. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118) 612538. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek De Singel, Singel 9, Vlissin gen, tel. (0118) 412730. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. sers tegen als nu. Ze waarschu wen dat sommige routes wel erg vol raken. Die ervaring heeft het echtpaar Van Ginneken-De Beer (Alphen aan de Rijn) niet. Op sommige stukken is het soms druk, weet hij. Maar druk is relatief, ver volgt hij. Thuis fietst hij vaak langs de Linge. „Daar is het zo mers pas druk." En ook langs de Vecht, vervolgt zijn vrouw. Nee, wat hen betreft is er nog fiets ruimte genoeg in het Zeeuwse. Paul De Mol is het daar hele maal mee eens. Het enige wat hij mist is wat geaccidenteerd terrein, zoals hij zegt. „Wat heu vels." Wat dat betreft kan het Zeeuwse land zich niet meten met de Vlaamse Ardennen. Dat is zijn stek in het voorjaar. Met trots vertelt de 58-jarige dat hij de Muur van Geraardsbergen nog steeds probleemloos neemt. „Dat zijn er niet veel meer op mijn leeftijd." Vervolgens vertelt hij over zijn grote held; Herman van Sprin- gel. Op 38 seconden na was deze streekgenoot van De Mol in 1968 winnaar van de Ronde van Frankrijk. „Jullie Jan Janssen zat hem toen dwars. Die was al leen in die laatste rit net iets rap per." De Mol heeft nu vrede met de uitslag van bijna veertig jaar ge leden. „Dat heeft wel lang ge duurd hoor." Vervolgens ver haalt hij over de andere overwin ningen van Herman. „Zeven maal Bordeaux-Parijs. Dat doet niemand hem na." Zeeland is momenteel fietsland. Vooral het kustgebied, zoals de dijk in Westkapelle. foto Ruben Oreel door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Energiebe drijf Delta wil definitief de Bel gische afvalverwerker Indaver kopen. Als het lukt het 800 me dewerkers tellende concern over te nemen, verstevigt Delta zijn positie niet alleen in het buiten land, maar ook in Zeeland. Dat is gunstig voor de hoogte van de Zeeuwse energienota's. Het energiebedrijf heeft de aan deelhouders (provincie en ge meenten) gevraagd om de helft tot driekwart van de aandelen van Indaver te mogen kopen. Delta moet in de week van 9 tot en met 13 oktober een bindend bod indienen bij de Belgische bank DeGroof. Hoeveel geld Del ta wil betalen, is niet duidelijk. Delta doet daarover uit concur- rentieoverwegingen geen mede delingen. De belangrijkste activiteit van Indaver is afvalverbranding'. Het concern heeft daarvoor di verse installaties in België en verbrandt er gemeentelijk en in dustrieel afval. Het is behalve in België ook ac tief in zes andere Europese lan den, waaronder Ierland, Italië, Polen en Portugal. Indaver is er sterk op het gebied van inzame ling en behandeling van gevaar lijk industrieel afval. De overname van Indaver is be langrijk voor Delta, betoogt het bedrijf in een vertrouwelijke no titie aan de aandeelhouders (on der meer de provincie Zeeland en de dertien Zeeuwse gemeen ten). Het energiebedrijf somt twee 'plussen' op. Door bundeling van activiteiten in de milieutak kan Delta meer winst maken. En de nieuwe klanten kopen ook weer energie en water in bij Delta, zodat uitbreiding van het concern ook goed is voor de rest van het bedrijf. Delta Milieu bezit nu geen ver brandingsovens en stelt dat uit breiding op dat vlak haar een stuk sterker maakt. Groei van Delta en het behalen van meer winst is in het belang van de inwoners van Zeeland en de aandeelhouders. Hoe m geld Delta verdient, hoe beter', in staat is om het verlies dat maakt op de verkoop van water en elektriciteit fa» Zeeuwse huishoudens te m penseren en de prijzen 'yr vaardbaar' te houden, sefc- Delta aan de aandeelhouders.'' Voor de provincie en gemeen^ is de economische betekenis va Delta eveneens belangrijk, v wel voor de werkgelegen^' als het jaarlijkse dividend. De versterking van de milïeufe is volgens Delta noodzakéi om de werkgelegenheid inZs land op peil te houden en or zorgen dat het hoofdkant* ook in Middelburg blijft. De provincie en gemeentenb® len tijdens de aandeelhouder vergadering op 9 oktoberofDe! ta een definitief bod op Indavt mag doen. GOES - In de Goese Polder i gisteren het eerste deel van 4 brede school voor die wijkolfki eel geopend. Basisschool D Tweemaster, de penterspsl zaal, de buitenschoolse opvas en het kinderdagverblijf alle nu samen onder één dak. Volgens directeur E. Brandy Kinderopvang De Bevelandea: de brede school vooral een ié komst voor kinderdagveróiij Pippeloentje, dat tot begin a jaar in een paar woonhuizen! de Montgomerystraatzat. „Het was 27 jaar geleden eerste kinderdagverblijf, na- in die tijd was zo'n voorzienis nog niet geaccepteerd. Alle als het in een woonhuis werd huisvest, kon het net door d beugel, omdat dan iets vante huiselijk sfeer ontstond. Nu vin den we dat kinderopvang in k normale woning eigenlijk nu meer kan." Ook de buitenschort se opvang De Stampertjes va huisde naar de brede school. Papier is zo vanzelfsprekend dat wij er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder het is. Want waar vertrouw je de eerste schetsen van het beeld dat je voor ogen hebt aan toe? Natuurlijk, papier en karton. Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org. I^^l intormatiecenlnjm [11 I papieren karton

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 14