PZC Scholen kraken lesurennorm Maar zes rode kaarten PZC Boksschool geopend 1040 Klokuren-eis volgens Zeeuws voortgezet onderwijs onhaalbaar uit modern living easy living zeeuwse almanak Duifje i;'l iÜHÜViï nhoimumuiii.iorljyun bezoek ons op 29 september 2006f vrijdag 22 september 2006 editie Walcheren Gemeentesecretaris voor Vlissingen VLISSINGEN - Behalve een vrouwelijke burgemeester, vier vrouwelijke wethouders en een vrouwelijke raadsgrif- fier heeft Vlissingen nu ook een vrouwelijke gemeentese cretaris. Dorthe Schipperheijn (1964) is hiermee per 1 no vember algemeen directeur van de gemeente Vlissingen. Schipperheijn komt uit Utrecht en heeft acht jaar mana- gementservaring opgedaan bij de gemeente Lelystad. Oplossing wateroverlast Rondeel SLUIS - De bewoners van de aanleunwoningen in Het Rondeel II in Sluis zijn voor het einde van het jaar verlost van hun voortdurende vrees voor wateroverlast. De ge meente Sluis en woningcorporatie Woonzorg Nederland pakken binnenkort het afvoersysteem bij het complex aan. Acht appartementen van Het Rondeel kwamen begin augustus voor de derde keer in zes jaar blank te staan tij dens een stortbui. Het afvoersysteem kon de hevige regen val niet aan, waardoor rioolwater via de doucheputjes de kamers instroomde. De bewoners stelden daarop een daad: zij betalen geen huur meer aan Woonzorg, totdat de situatie is verbeterd. Woonzorg Nederland en de gemeen te Sluis lieten bureau Haskoning een onderzoek doen naar de oorzaak van de overlast. Een hoofdriool kan vol gens de wettelijke norm ongeveer twintig millimeter wa ter per uur verwerken. Als er meer regen valt, kan er tijde lijk water op straat blijven staan. Dat levert normaal ge sproken binnenshuis geen problemen op. Maar omdat de vloer van Het Rondeel gelijk ligt met de straat, komt hier het water wel binnen via de doucheputjes en stromen de rioolputten op het terrein over, stellen de onderzoekers. Obstakels Tiendenplein weghalen GOES - De obstakels voor het autoverkeer op het Tien denplein in Goes - de rotonde in de Middelburgestraat richting de Deltaweg (Goes-Zierikzee) - moeten 'zo spoe dig mogelijk' verdwijnen. Het Goese raadslid S. Heijning heeft dit het college van B en W gevraagd. De vorig jaar zomer geplaatste obstakels, sluiting van één van de twee rijbanen richting de Deltaweg, zijn bedoeld om automobi listen te ontmoedigen rechtdoor langs 's-Heer Hendriks kinderen te rijden en aan te moedigen de A58 te nemen. Volgens Heijning werkt de maatregel op het Tiendenplein niet en kunnen de obstakels weg. Op het grote kruispunt met de Deltaweg zijn indertijd ook maatregelen getrof fen. Heijning heeft het idee dat die wel nut' hebben. (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit. nsn de Jonge Hoek van Dijke Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl (Advertentie) V&D PRIJZENCIRCUS START ZATERDAG 23 SEPTEMBER VANAF 08.00 UUR ZONDAG 24 SEPTEMBER KOOPZONDAG VAN 10.00 TOT 18.00 UUR DINSDAG 26 SEPTEMBER EXTRA KOOPAVOND VAN 17.00 TOT 21.00 UUR K'.-p - ac-f Wo co www.vd.nl V&D GOES Ze bedoelt het allemaal niet zo kwaad. En gezien de recen te berichtgeving over de ver standelijke beperkingen van puberbreinen zoals de weten schap die aantoont, kunnen die Vlissingse ouders zich enigszins verzoenen met de onverhoedse uitlatingen van hun twaalfjarige dochterlief. Toegegeven, haar oefeningen in sociale vaardigheden gaan vaak een tikkeltje ver. Zeker als de schat haar beide ouders ten eigen bate tegen elkaar probeert uit te spelen. „Ik hoop dat jullie gaan scheiden en dan ga ik bij papa wonen. Hoef ik met jou niks meer te maken te hebben", deelde het opgroeiende meisje haar moe der kortelings mee. Die werd gelukkig op staande voet en met veel vertoon getroost door papa. Ze zag het met grote verba zing aan. En leerde weer een lesje. Zo speel je voor havik, en zo word je onbedoeld vre desduif. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes (Advertentie) Business Club ConnnuinaitienNet Tijdens een Netwerk Dinned adviseren 10 deskundigen u aan tafel k over de integratie van ICT, hardware F en software, internet e-commerce, I communicatie, telefonie, fotografie. I videopresentaties etc. ONDERNEMEN MET DIGITALE MEDIA Met adviezen van: 1 Sony muziekuitgeverij. Syntens. KPN-telecom. ■osmos. Promoshot Paree Ëlektro-Telecom. Remaco videoproducties promotie Zuid-West Automatisering, Shop Around the Clock BV en Florad Marketing Group. Wordt snel lid via: www.businessclubzeeland.n of:www.communicatienetzeeland.n (Advertentie) jfefci als gevolg van gestegen productie- en distributiekosten is een aanpassing van abonnementsprijzen helaas noodzakelijk. In verband hiermee zijn de «cnnementstarieven per 1 oktober 2006 als volgt vastgesteld. Staling abonnement automatisch acceptgiro Pc' maand 21.50 24.50 P«' kwartaal 61.50 64.5D Per halfjaar 119.60 122.60 Per jaar 236,00 239.00 «cemde 'arieven 2ijn van toepassing voor bezorging binnen het bestaande geldingsgebied van de PZC. Indien u de PZC pér post ontvangt, worden de wotosten doorberekend ^vertrouwen erop dat abonnees, die een machtiging tot automatische afschrijving oen verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe «wiementsprijs wordt aangehouden. fee PZC het alfabet van Zeeland Redactie: 0113-315649 SS'ctieSpzc.ril Ïbus31, «60 AA Goes S'etSen-Zeeiand: 0113-315620: ^.Vlaanderen: 0114-372770: Snaai: 020-4562500. Uitspraak Goese sladhuisconflict «ver twee weken rónr Emile Calon MIDDELBURG - De Zeeuwse idolen voor voortgezet onder sijs zien niet in hoe ze per jaar [MO klokuren onderwijs kun- i aanbieden aan hun scholie- roi, Volgens de leiding van die stolen is 1000 uur echt het sadmaal haalbare. Rector L. je Kraker (Nehalennia, Middel- borg) vindt zelfs dat er sprake is nn een puur populistisch be sluit. nimaal twee weken langer les ge ven om de nieuwe norm te kun nen halen. Langere lesdagen zijn volgens hem in een platte landsregio echt niet acceptabel. „Dat zou betekenen dat leerlin gen 's winters in het donker thuis vertrekken en aankomen." Alleen al uit oogpunt van socia le veiligheid is het niet wense lijk, vervolgt Geertzen. De drie schoolleiders geven aan dat ze nu al van alles doen om lesuitval te voorkomen. Zo zijn vergaderingen veelal de dinsdag namiddag gepland en wordt ge probeerd zieken snel te vervan gen. Er zijn ook klassenassisten- ten en het aantal studiedagen is beperkt, aldus De Kraker. Het vervangen van langdurig zieken is volgens de schoolleiders ech ter zeer moeilijk. De rector van het Nehalennia wijst daarbij naar de geringe aanwas van nieuwe docenten. „Heel wat af gestudeerden kiezen voor een baan in het bedrijfsleven." De Kraker en Geertzen vinden dat de minister nu te veel kijkt naar kwantiteit. Het aantal lesu ren zegt volgens hen nog niets over de kwaliteit. Beiden zijn voorstander van controleren op kwaliteit. „Kijk naar de exa mens, naar de jaarlijkse resulta ten." De directeuren van de Zeeuwse VO-scholen hebben onlangs een brief gestuurd naar de minister. Ze vinden nu dat de politiek opnieuw bewerkt moet worden om aan te tonen dat het echt niet mogelijk is die norm te halen. De Kraker zou graag zien dat een politicus een tijd meeloopt op zijn school. Hij voorspelt dat zo'n stagiaire nim mer zo'n idioot voorstel nog eens zal ondersteunen. Hij vindt het jammer dat het oorspronke lijke plan van de minister door de Kamer is getorpedeerd. „Aan vankelijk zat ze veel meer op de kwaliteitsnorm." Onder druk van de Kamer koos ze voor de urennorm. De Kraker vindt dat de scholen nu een massaal nee moeten laten horen. „Nu, vlak voor de verkiezingen, kan dat nog." MIDDELBURG - Eindelijk is zijn droom verwe zenlijkt: een eigen boksschool. Of ja, eigenlijk is De Stadsring van Hedwig Samson al een half jaar in bedrijf. Maar nu is ook de verbouwing aan de Middelburgse Kruitmolenlaan voorbij. Aannemers eruit, Albert de Vries erin. Vol wee moed stond de sportwethouder gistermiddag in de ring. Dit was de plek waar hij altijd stond te tafeltennissen, vertelde hij trots tijdens de ope ning. Toch van een heel ander kaliber, bleek la ter bij de boksdemonstratie. En dan meppen de jongens nog niet eens op hun fanatiekst, grin nikte Samson. De boksschool moet jongeren hun agressiviteit in de ring doen uiten, in plaats van op straat. De gemeente geeft er geld voor. De lessen zijn gratis voor jongeren die het niet kunnen beta len. foto Ruben Oreel Volgens hem eist de overheid nu wat met de beste wil van de ïereld met uitvoerbaar is. „De zenskracht, het geld en - in som- -r;e gevallen zelfs - de ruimte Jbreken om al die uren aan te bieden." i Onderdruk van de Tweede Ka- j -er bepaalde minister Van der Eoeven (onderwijs) dat in de eer- ij aejaren van het voortgezet on- óawijs de scholieren 1040 uur :s moeten krijgen. Uit onder dek blijkt namelijk dat er veel 611 isuitval is. De Onderwijsinspec- K lie gaat extra opletten of de scholen aan die norm voldoen. Mocht een die niet halen, dan 'an de minister geld inhouden. Inliet uiterste geval wordt zelfs ld de licentie ingetrokken en volgt i, duiting. De Kraker, B. Hamann (CSW, Middelburg) en C. Geertzen (Pontes Pieter Zeeman, Zierik- ree) weten geen van allen hoe ze ie lessen zo moeten organiseren rodat voldaan kan worden aan de eisen van de minister. Ha- cann: „Het is gewoon niet moge- lijk." feKraker stelt dat het geld een- Tdudig ontbreekt om al die i extra uren te betalen. Volgens kan moeten de leerkrachten mi- i MIDDELBURG - Over twee we- i bis bekend of het Goese stads- j kantoor op zaterdagochtend «pen gaat of niet. Dan doet de Middelburgse kantonrechter M. Klarenbeek een uitspraak in een toil geding dat de gemeente Does aanspande tegen de onder- temingsraad. Die laatste wil de opening van depublieksbalie niet, en het ge- aeentebestuur vindt eigenlijk dat de ondernemingsraad daar- 3i niets te vertellen heeft. Om it de partijen niet tot een ver gelijk kunnen komen, mag de kantonrechter het zeggen. Afge sproken is dat eenieder zich bij deuitspraak zal neerleggen. He;conflict sleept al een tijdje. Het gemeentebestuur stelde na edereoek vast dat een groot «1 van de Goesenaren open stelling van de publiekshal ie op aterdagochtend uiterst wense lijk vond. Dat moest dan maar, fe 10.00 en 12.00 uur. lil verkennende gesprekken seeg de gemeente de indruk it ook het 32-koppige perso- taclvan de afdeling het wel zag -Men. Er kwam een besluit en werleg met de ondernemings raad over de uitvoering. Vervol- ris bleek dat het personeel er problemen mee had. Het wrcet bracht het bestuur ertoe proef van enkele maanden "Or te stellen, maar het perso- ^ging niet akkoord. Scholieren van openbare basisschool 't Vierschip in Arnemuiden kregen gisteren een groene kaart omdat ze of op de fiets of te voet naar school waren gekomen. foto Ruben Oreel door Emile Calon ARNEMUIDEN - Maar zes rode kaarten. Niemand van de open bare basisschool 't Vierschip in Arnemuiden had verwacht dat dat kon. Want normaal gespro ken worden elke dag toch vele, vele kinderen per auto naar school gebracht. Gisteren maar zes. Zelfs een moeder, woonach tig op de Oranjeplaat, die altijd met de auto komt, had speciaal de fiets genomen zodat haar kind ook een groene kaart kreeg. Deze hele week vraagt de Zeeuwse afdeling van Veilig Ver keer Nederland met de actie 'Op Voeten en Fietsen naar School' aandacht voor de vervoerswijze van kinderen van en naar school. WN wil dat zoveel mogelijk kinderen te voet of per fiets naar school gaan. Want brengen per auto. daar kleven heel wat bezwaren aan. Om te beginnen creëren ouders op die manier zelf een gevaarlijke situatie bij de scholen. Zeker als ze door rijden tot in de straat waarin de school staat. En dat gebeurt op andere dagen vaak bij 't Vier schip, weet leerkracht Joke Barends maar al te goed. Het liefst zetten de ouders de kin deren vlak voor de school af. Het is 's morgens dan ook erg wringen voor alle schoolgan- gers. Enkele leerlingen waren giste ren door hun ouders op enige af stand van de school afgezet zo dat de kinderen toch een groene kaart konden scoren. De leerlin gen die normaal gesproken per auto naar school worden ge bracht, komen beslist niet alle maal uit het buitengebied van Arnemuiden. Er zijn er zelfs die maar een viertal straten verwij derd van school wonen. Toch worden die uit een soort gemak zucht door hun ouders per auto gebracht. WN pleit voor een an dere houding. Niet alleen uit een oogpunt van veiligheid en milieu, maar ook met het oog op de gezondheid van ouder en kind. Daarnaast leert een kind dat per auto wordt gebracht het verkeer niet kennen. Het duurt dan ook veel langer voor het zelf standig deel kan nemen aan het verkeer. Oversteken Ook de Louise de Colignyschool in Vlissingen besteedde gisteren aandacht aan de actie. Daar stond het thema 'Oversteken' centraal. Uit een recent ge houden enquête öp school bleek dat er veel behoefte was aan veiligere oversteekplaatsen rondom de school, omdat het verkeer te hard en gevaarlijk rijdt in de dertigkilometerzone. Ouders vinden volgens die peiling de schoolroute onveilig en kinderen worden daarom steeds meer gebracht met de au to. De school benadrukte dat het belangrijk is voor de ontwikke ling van de zelfstandige mobili teit van kinderen dat ouders met hen van jongs af aan fiet send of lopend naar school gaan. Door die dagelijkse routi ne leren kinderen van hun ouders vanzelf gevaarlijke situa ties herkennen en hoe er vervol gens mee om te gaan. Gisteren werden de oversteekplaatsen rondom de school extra zicht baar en opvallend gemaakt. En tijdens de lessen werd extra aan dacht besteed aan het overste ken en aan gevaarlijke punten in de buurt. Provinciale Staten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11