Zorgsector voelt zich bekocht Afscheid van krokodillenjager IS RÖFRONDE Ongeluk eist tweede leven Zalm en Donner in voor nieuwe termijn Staatssecretaris geeft alleen efficiënte verpleeghuizen extra geld Schedel van 3,3 miljoen jaar Nederland eet meer vis 23 Een nieuwe tomtom Go voor 50,- veTTTng k r a irtenTn I DIGITALE FOTO'S Topkwaliteit Tuurlijk bij: vu BEERWAH - Bindi Irwin, dochter van krokodillenjager Steve Irwin, houdt een toe spraak tijdens de herdenkingsdienst voor haar vader, gisteren in het Australische Beerwah. Familie, vrienden en fans brachten daar publiekelijk de laatste eer aan de bekende en' razend populaire Steve Irwin. Het was voor het eerst dat weduwe Terri en haar twee kinderen in het openbaar verschenen na het overlijden van Ir win. De Australiër kwam op 4 september om het leven nadat een pijlstaartrog hem tijdens het duiken in zijn hart had gestoken. Vorige week zaterdag werd Irwin in besloten kring begraven. foto RTR van onze redactie binnenland DEN HAAG - Gerrit Zalm wil graag nóg vier jaar minister zijn als die gelegenheid zich na de verkiezingen van november voordoet. Zalm zegt dat van daag in een interview met deze krant. Ook zijn CDA-collega Piet Hein Donner op justitie is in voor een nieuwe periode. „Minister van financiën is de mooiste baan die er is'', zegt Zalm. „Het is voorstelbaar dat ik voor een vierde periode op ga." De liberale bewindsman is al twaalf jaar als minister. CDA'er Piet Hein Donner staat eveneens open voor een nieuwe termijn als minister als zijn par tij na de verkiezingen opnieuw in de regering komt. In de jong^ ste uitgave van het Magazine van Justitie zegt de 58-jarige Donner de laatste vier jaar ver slaafd te zijn geraakt aan de dy namiek van het ministerschap. „Ik zou een aantal dingen nog graag in gang zetten of afma ken." Donner staat vijfde op de kandidatenlijst van het CDA en is sinds juli 2002 minister van justitie. GPD pagina 22 minister Zalm is trots ...nn/fi redactie binnenland BEN HAAG - Verpleeghui- zijn boos op staatssecre- aris Clémence Ross-Van Dorp van Volksgezondheid omdat ze nog efficiënter peten gaan werken. Ross stelt weliswaar voor de ko- mende vijf jaar 434 miljoen euro extra beschikbaar, maar alleen verpleeghuizen die effciënt ge noeg werken kunnen daar een beroep op doen. De verpleeghui zen krijgen van staatssecretaris Ross-Van Dorp 63 miljoen extra om komend jaar 2500 perso neelsleden aan te trekken. Sla gen de instellingen er in 2007 vervolgens in om gemiddeld meer uren aan het bed te ma ken, dan wordt dit bedrag nog eens verdubbeld. M. Drost, voorzitter van de Raad van Bestuur van de Stich ting voor Regionale Zorgverle ning in Zeeland, vindt het jam mer dat de staatssecretaris 'al tijd zo generaliseert'. De SVRZ is de grootste aanbieder van ver pleeghuiszorg in de provincie. Drost wijst erop dat de verpleeg huissector in de provincie hart stikke doelmatig werkt, door on der meer kleinschalige woon voorzieningen. Massale linnen kamers, recepties en productie keukens zijn verdwenen of ge centraliseerd, waardoor het per soneel juist veel meer uren aan het bed van de patiënt of cliënt doorbrengt. De zes op de tien uren aan het bed, die de staatsse cretaris eist, wordt door het per soneel van de SVRZ met gemak gehaald. Drost wijst er ook op dat verzorgings- en verpleeghui zen van de SVRZ recentelijk bronzen en zilveren keurmerken hebben gekregen voor de werk wijze. De voorzitter van de Raad van Bestuur van de SVRZ kaatst de bal terug richting de staatssecre taris. „De staatssecretaris had beloofd dat de administratieve lasten met vijfentwintig procent zouden afnemen. We worden daarentegen geconfontreerd met het ene na het andere onder zoek. Daar worden we echt hele maal gestoord van." i verschoore.nl py.' 11i -i L^-kt.' i-v, ii i i-uj door Aad Luymes ADDIS ABABA - Wetenschap pers hebben in Ethiopië een 3,3 miljoen jaar oud, vrijwel com pleet versteend skelet gevonden van een 3-jarig meisje. Het is voor zover bekend het meest complete fossiel dat ooit gevon den is. Naast een versteende schedel en torso zijn een schou derblad en diverse botten opge graven, zo berichtte de BBC gis teren. Volgens de experts behoorde het meisje tot de hominidensoort Australopithecus Afarensis, die zich vier miljoen jaar geleden ontwikkelde en volgens sommi ge wetenschappers een verre voorouder van de moderne mens zou kunnen zijn. Scans van het fossiel laten zien dat in de kaak nog tanden en kiezen zitten, waardoor de experts de leeftijd konden vaststellen. Bijzonder is dat er ook botten zijn gevonden die doorgaans niet verstenen. Zo is ook het tongbeen ver steend teruggevonden. Dit kan inzicht geven in de ontwikke ling van de stem en wat voor ge luid de Australopithecus Afaren- sis voortbracht. Het fossiel, dat inmiddels de naam Selam (Ethi- opisch voor vrede) heeft gekre gen, is gevonden in Dikika in de Awash Vallei. Verdronken De onderzoekers denken dat het 3-jarige meisje is verdronken tij dens een overstroming van de ri vier de Awash. Volgens de des kundigen is het fossiel nog ouder dan Lucy, een skelet van een volwassen wouw dat 3,2 mil joen jaar oud is en in 1974 in Noord-Ethiopië werd gevonden. ANP I juI zon en warm. Matige tot vrij Ldrtige zuidelijke tot zuidoostelijke MndMaxima rond 27 graden. Zeeuwen lonken naar Vuelta idoorEmile Calon HOEK - Het ongeluk dal dins dag plaatsvond op de N61 bij Hoek heeft een tweede leven ?eëist. Een tienjarig meisje uit de gemeente Sluis is gistermid dag in het ziekenhuis van Gent aan haar verwondingen overle den. Dat heeft de politie bekend gemaakt. Het meisje, leerlinge van basis school Het Molenbolwerk in IJ- zendijke, was één van de vier •anderen die in in de auto zaten jij de 21-jarige leerkracht van die school. Zij was op slag dood. Lee andere leerlingen die ook in de auto zaten, liggen nog in <st ziekenhuis. De 53-jarige Middelburgse '•touw die het ongeluk veroor- aakte is gistermiddag op last tan de lop van het Openbaar Mi nisterie vrijgelaten uit een poli tiecel van Torentijd in Middel ing Dat gebeurde nadat zij aanvankelijk werd vastgehou den wegens zeer roekeloos rijge drag. Hit onderzoek van de politie #t dat er geen aanleiding is vrouw wegens onverant woord rijgedrag vast te houden, erschillende getuigen van het °ngeval hadden dat dinsdag ook ni verklaard tegenover de poli- Gisteren was er binnen het OM overleg over deze zaak. Daarbij jsdoor de top van het OM beslo- ,en e bestuurster alsnog vrij te *ten omdat er geen enkele ?ond was haar vast te houden. °'gens een officiële verklaring toihet OM is de vrouw ruim sen dag in verzekering gesteld net onderzoek van het onge il zo goed mogelijk te kunnen tochten. Parketmedewerk- E Kool verklaarde dat dit met ongebruikelijk is. Bij de po litie werd echter vreemd opgeke ken van deze handelwijze, om dat de bestuurster hierdoor dub bel getraumatiseerd is. Zij moet leven met het feit dat zij een do delijk ongeval heeft veroorzaakt en moest ook nog eens een dag in een politiecel doorbrengen. Het onderzoek gaat verder en over enige tijd zal de vrouw zich moeten verantwoorden voor de rechtbank. Het verkeer heeft gisterochtend aan nog een Zeeuw het leven ge kost. Een 36-jarige man uit Sas van Gent overleed bij een ver keersongeval in het Oost-Vlaam- se Assenede. De man week aan het kruispunt van de Valkstraat en de Oude Molenstraat om nog onbekende reden af van zijn rijbaan. Daar na botste hij frontaal op een voertuig dat aan de linkerkant van de weg geparkeerd stond. De Sassenaar droeg geen gordel. De bestuurder van de andere wa gen raakte lichtgewond. Advertentie GOES - Nederland eet steeds meer ris. Er is vooral belangstel ling voor uitheemse, veelal op in dustriële wijze gekweekte, en in gevroren soorten. De markt is daarmee de afgelopen jaren overspoeld. Ondertussen blijven de fijnproevers trouw aan de verse Noordzeeris. Een echte viseter is de Nederlan der nog lang niet. Een doorsnee gezin verorbert in een jaar tijd krap 7,5 kilo. In 2000 was dat nog niet eens 6 kilo. Dat blijkt uit onderzoek in opdracht van het Nederlands Visbureau. Noordzeevis wordt steeds duur der betaald. In vijf jaar tijd is de prijs verdubbeld. Maar dat weer houdt de fijnproevers niet. Ondertussen legt de groothan del zich steeds meer toe op in voer van uitheemse soorten uit alle delen van de wereld. Tot de toppers behoren Victoriabaars en tilapia. pagina 21 Nederland valt voor tropische vis S&SS VANDAAG BIJ DE PZC •rt He» It no. 223 21 september 2006 t los nummer 1,25 internet: www.pzc.nl GOES - Het Zeeuwse comité Jal al jaren tevergeefs op een elappe in de Tour de France jaagt, gaat de kansen bekijken om een andere grote ronde bin ten te halen. De organisatie van de Ronde van Spanje heeft plan ten om volgend jaar of over Inee jaar in Nederland te star ten. Cees Priem, die met zijn materi aalwagens goede contacten leeft in de Vuelta, is de markt op gegaan om een geschikte kan didaat te vinden. Niet alleen Zeeland is een gegadigde, Assen zou zich ook hebben opgewor pen voor de ronde. Pieter Stoter i-an het Zeeuwse Tourcomité leeft in een eerste gesprek met Priem interesse getoond. Binnen kort wil hij concreter praten over de plannen. Ook Delta, dat hoofdsponsor zou zijn van de louretappe, is op de hoogte ge tracht. Het zou de eerste keer rijn dat de Vuelta zo ver buiten Spanje start. Franse voorsteden «pnieuw kruitvat PARIJS - In Frankrijk groeit de mes voor nieuwe rellen in de verpauperde buitenwijken van grote steden. Directe aanleiding vormt een ernstig geweldsincident waarbij jtwee agenten in elkaar zijn ge slagen door jongeren, en een ver- jontrustend rapport over de toe- {Stand in een probleemwijk bij Parijs. ANP/AFP Airbus A380 mogelijk opnieuw vertraagd «Airbus Woning skinheads vol wapentuig De Nationale Recherche heeft gisteren een woning van twee skinheads in Rotterdam compleet leeggehaald. In het huis lagen wapens, grondstoffen voor het maken van explosieven en rechts-extremistische documen ten. Het duo bedreigde maandagavond op straat een allochtoon met een pistool. Leven met Alzheimer Wim Grootendorst (70) uit Heinkenszancl heeft sinds een jaar Alzheimer. In tegenstelling tot veel van zijn lotgeno ten stopte hij het niet weg, maar vertelde hij het meteen aan iedereen in zijn omgeving. Het heeft hem geholpen om beter om te gaan met zijn ziekte. „Je moet de toekomst niet als een donker gat zien omdat «C je niet weet wat er komt." Becht verkoopt zijn huid duur Met zijn voetbalclub Ko zakken Boys legde Terneu- zenaar Jean-Philip Becht (foto liggend) gisteravond landskampioen PSV het vuur na aan de schenen. Slechts door twee late doel punten van Arouna Koné en Timmy Simons bereik ten de Eindhovenaren in Werkendam dè derde beker- 4 ronde. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13 en 15; Sport: 17 en 19; Economie: 21, 22, 23 en 25 De 3,3 miljoen jaar oude schedel van een 3-jarig meisje die weten schappers in Ethiopië hebben ontdekt. foto Euan Denholm/RTR Dé regionale veilingsite van BN/DeStem en de PZC wnZecla"* 1 hciatobev

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1