Sluis moet fusieschool regisseren PZC Stoepschade in Philippine a/u ook mi nieme, in Qoeu dis that Wat is de donkerste plek van Zeeland? IJzendijke wil meer dan woorden alleen Voortrekkersrol geboden Knoflook visolie Qio in één capsule! door Raymond de Frel SLUIS - De gemeente Sluis moet een voortrekkersrol spelen in een onderzoek naar een fusie tussen de basisscholen in Schoondijke. Dat stelden P. Loo- nen (Nieuw West) en L. Verpaal- en (CDA) gisteravond in de ver gadering van de raadscommis sie Samenleving. Vorige week ontstond verwar ring over de fusie tussen de ka tholieke basisschool Sint Petrus en de protestants-christelijke basisschool De Wegwijzer. C. Corstanje, interimmanager open baar basisonderwijs van de ge meente Sluis, stelde in een brief aan het gemeentebestuur dat de West-Zeeuws-Vlaamse Stich ting Confessioneel Basisonder wijs (Scoba) een traject had uit gezet om de twee scholen van het bijzonder onderwijs in Schoondijke per 1 augustus 2007 te laten fuseren. In dat tra ject zou volgens Corstanje zeker geen plaats zijn voor een fusie tussen de twee bijzondere scho len en de openbare basisschool Prinses Irene. Woordvoerder H. Verweg van Scoba sprak die woorden tegen, waarna Corstan- Straf voor schop tegen politieauto MIDDELBURG - Een 45-jarige inwoner van Yerseke moet op draaien voor de schade van 1043 euro aan een politieauto. Daarnaast veroordeelde de Mid delburgse politierechter hem voor vernieling tot 160 euro boe te. De verdachte had dit jaar 4 februari in Goes in een dronken bui een deuk in een surveillan ce-auto van de politie geschopt. je toegaf de stand van zaken niet goed te hebben weergege ven. Het traject zit namelijk nog maar in de onderzoeksfase. De interimmanager onderzoekt welke vorm van samenwerking mogelijk is in het primair onder wijs in Schoondijke. Op een al gemene informatieavond van openbare basisschool Prinses Irene in juni bleek bij de aanwe zige ouders behoefte om te on derzoeken (middels een enquê te) in hoeverre kan worden sa mengewerkt en in welke vorm. Als het aan commissielid Loo- nen ligt, komt de samenwerking er. „Eén school is volgens ons de beste oplossing voor dit vergrij zende gebied. Wij zijn geschrok ken van de brief, en bij veel ouders heeft de brief voor on rust gezorgd. Corstanje is veel te ver voor de muziek uitgelo pen. Wij vinden dat de gemeen te in deze een voortrekkersrol moet spelen. Het dagelijks be stuur moet zich sterk maken om in gesprek te komen met verte genwoordigers van het bijzon der onderwijs- Het mag niet zo zijn dat alles al is geregeld, zon der dat de ouders een serieuze mogelijkheid hebben gehad om naar een fusiemogelijkheid te kijken." Verpaalen onderstreep te die woorden met de stelling dat de gemeente Sluis in deze kwestie niet alleen op de hoogte moet blijven, maar zelf de regie moet nemen. PvdA'er L. Wille liet een tegengeluid horen. „Cor stanje liep misschien voor de muziek uit, maar hij dirigeerde wel een muziekstuk dat wij graag meespelen." Wethouder P. Ploegaert meldde daarop dat zijn collega J. Boogaard op maandag 25 september een ge sprek heeft met de schoolbestu ren van de katholieke en protes tants-christelijke basisschool. Aalt en Bernard de Rijke vervangen kapotgereden stoeptegels en herstellen de geronde trottoirhoek op de hoek van het Havenplein en de Visserslaan. foto Wim Kooyman door Ronald Verstraten PHILIPPINE - Niet kapot te krijgen, denk je bij die massief uitziende, vierkante palen. Nut tig gerecycleerd plastic om onge wenste weggebruikers van de stoep af te houden. Maar ze zijn dus wel kapot te krijgen. Enkele zijn er uit de stoep gereden. Op de hoek van het Havenplein en de Visserslaan zijn Aalt en Bernard de Rijke aan het werk. De Thoolse broers vervangen ka potgereden stoeptegels en her stellen de geronde trottoirhoek. „Het stond verderop bij de Zandstraat toch goed aangege ven", zegt Bernard. Maar on danks de wegwerkzaamheden in de Kasteelstraat kwamen au to's en zwaar vrachtverkeer door. Ze stuitten in het mossel dorp op omleidingen. Volgens Bernard hadden ze beter via Hoek kunnen rijden. Want de straatjes in Philippine waren er niet op berekend, met flink wat schade van noodgedwongen af gesneden hoeken tot gevolg. Een collega wijst naar een repa ratie op de andere hoek, bij de Kanaalpolderweg. „En toch re den ze vanmorgen weer gewoon over het grasveld", zegt hij ver ontwaardigd. „Als dat hier ook maar niet gebeurt, want we heb ben geen zin om het nog eens op nieuw te doen", mompelen de ge broeders. „De gemeente heeft er zelf om gevraagd. Plet was een puinhoop, ze waren met verschil lende dingen tegelijk bezig. De gemeente en de aannemer. Ver keerde planning", meent een in woner. En als je de rij paaltjes bij De Werf bekijkt, die bepaald niet meer in het gelid staan, zou hij wel eens gelijk kunnen heb ben. Ze zijn geplaatst terwijl het omgeleide verkeer nog door de straat moest en verschillende paaltjes hebben het moeten ont gelden. Andere weg Ze staan nogal dicht bij de stoep rand. En het bochtje, de Vissers laan in, blijk tamelijk nauw, wanneer twee gewone personen auto's elkaar tegenkomen al, laat staan vrachtwagens. „Daar is het centrum niet geschikt voor. Ze hadden een andere weg moeten kiezen", zegt de Philippi- nenaar. Een veelheid van zwarte strepen op het wegdek van de Kanaal polderweg, waar die uit het dorp verdwijnt, maakt duidelijk dat ze dat niet hebben gedaan. Bedoeld als visuele versterkers van de wegversmallers aan het eind, leunen de markeringen richting berm. Hoewel ze van tevoren op de hoogte waren gebracht, werden de inwoners afgelopen vrijdag toch overvallen door de werk zaamheden. Toeristen wisten geen raad met de chaos. Zoals een Belgische automobilist die diep in de nacht bij een autobe drijf aanbelde, omdat hij niet uit de wirwar van omleidingen kon raken. Wellicht werd hij aangespoord tot vragen om hulp, door een bordje langs de weg, vlakbij het bedrijf: 'Provin cie Zeeland, wegsteunpunt Phi lippine'. dinsdag 19 september 2006 door Ab van der Sluis GOES - Wat is de mooiste don kere plek van Zeeland? Die vraag stelt de Zeeuwse Milieufe deratie (ZMF) aan de Zeeuwse bevolking. Tot dinsdag 10 okto ber kan iedereen locaties nomi neren door een e-mail of een brief te sturen naar de milieufe deratie. Nederland, maar ook Zeeland, wordt steeds lichter. De toena me van nachtelijk kunstlicht be draagt drie procent per jaar. Hoewel ook in deze provincie verlichte kassen en reclamever lichting oprukken, behoort Zee land samen met de noordelijke provincies en Flevoland nog tot de donkerste provincies. Dat blijkt uit satellietbeelden. Uit die beelden wordt, uiter aard, niet duidelijk hoe mensen de duisternis en de nacht erva ren. Dat wil de ZMF graag we ten. Wat is volgens Zeeuwen de mooiste, donkere plek? Is dat de eigen achtertuin, een weilandje in de buurt of een dijk aan de Oosterschelde? Iedereen kan tot dinsdag 10 ok tober locaties insturen aan de Zeeuwse Milieufederatie onder vermelding van 'donker'. Een zo exact mogelijke opgave van de locatie wordt erg op pnjs steld. De milieufederatie is vendien erg benieuwd naar motivatie van de favoriete plek van de inzenders. Reacties kun- nen naar: Zeeuwse Milieufede^ tie, antwoordnummer 151,44^ WB Goes of e-mailen naar info@zmf.nl Een jury, bestaande ZMF-voorzitter J. van der Doe? C. Jacobusse (ecoloog bij kt Zeeuws Landschap) en nachtk tograaf J. Koeman beoordelen alle inzendingen. Op zaterdagavond 28 oktober zal de ZMF tijdens de tweede Nacht van de Nacht bekendmj- ken welke plek zich de mooiste donkere plek van Zeeland ihse noemen. Die zaterdagavond wor den in heel Nederland activitQ ten georganiseerd door divers organisaties, zoals sterren kij ken, nachtwandelingen en ex- cursies. Vorig jaar deden mee dan tienduizend mensen mee aan de Nacht van de Nacht. In Zeeland wordt in Grijpsker- ke gezocht naar vleermuizen, wordt gewandeld door de dui nen bij Neeltje Jans en kan in Oostkapelle een nachtwande ling gemaakt worden door de Manteling. Het volledige programma staat op www.nachtvandenacht.nl door Frank van Cooten IJZENDIJKE - „We zijn het echt zat", brieste R.J. Calon, voorzitter van de ondernemers vereniging, gisteravond tijdens een inspraakavond in partycen trum Mauritshof. Daar werd informatie gegeven over het beeldkwaliteitsplan van de uitbreidingswijk IJzen- dijke-Oost en over een geactuali seerd bestemmingsplan van het hele dorp. Na afloop herinnerde M. Jansen van de Dorpsraad wethouder J. Provoost eraan dat de meerop brengst van de nieuwe wood- wijk ten goede zou komen aa: de leefbaarheid van het doip Ambtenaar M. de Paauwzeim echter dat er wellicht helemaa geen meeropbrengsten van he plan te verwachten zijn. Calce ontplofte. „De gemeente zegt a jaren dat er zeker een miljos euro uit Plan Oost wordt gere serveerd voor IJzendijke. Enm krijgen we ineens te horen da er wellicht helemaal niet komt." De zaal explodeerde in applaus Provoost en De Paauw probeer den de zaak nog te sussen, maa tevergeefs. Liliane giro 7 800 800 's-Hertogenbosch Idriss Kabrel is vier jaar en woont in Kameroen. Zijn benen zijn vergroeid, daarom loopt hij met beugels. Idriss gaat graag naar school. In de pauze voetbalt hij samen met zijn vriendjes. Zolang hij groeit, heeft Idriss begeleiding nodig. o1 De revalidatiekosten tot nu toe bedragen 114,76 euro. q_ Het Liliane Fonds helpt kinderen zoals Idriss; kinderen die zonder steun geen kans maken op medische en of sociale revalidatie. Helpt u mee1 Hét speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden Bij BOUWMAN kunt u terecht voor "new classic" INTERIEUR, HEREN EN DAMESMODE. Bouw mee aan een toekomst voor weeskinderen Kijk voor meer informatie op www.soskinderdorpen.nl Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Koewacht: Drogisterij Bleijenbergh, Nieuwstraat 55 Sas van Cent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 Kruiningen: Drogisterij de Esculaap, Hoofdstraat 69 SUPERAANBIEDING! 1 verpakking 60 capsules Garlic Vitaal Forte: 12,95 2 verpakkingen: nu van 25,90 voor 19.95 geldig t/m 2 weken na verschijning Uw voordeel 5,95 Jan Peter leidt een noodhulpproject na een natuurramp. Hij hoeft niet na te denken over het bieden van hulp. En jij? Bel 0900-9585 en help mee voor 5 per maand. |JitTl>Lvk6Kj »WAAK-DOÉ-V ARTSEN V*v ZONDER GRENZEN www.artsenzondergrenzen.nl Grote markt 1 GOES Ooststraat 1 DOMBURG Markt 73 MIDDELBURG 0118-650151 Langstraat 11-13 ZOUTELANDE 0118-566003 SOS-KINDERDORPEN bouwt voor weeskinderen een toekomst Verbeterde Zwitserse formule: Dat knoflook goed is voor het hart, de bloedvaten en de bloeddruk is natuurlijk allang bekend. Nieuw zijn de knoflook multicapsules die niet alleen bijzonder snel en goed werken, maar die bovendien zijn gecombineerd met een groot aantal andere zeer werkza me preparaten. Wetenschappers zijn er in geslaagd om knoflook vele malen krachti ger te maken. Circulatie Aan het geconcentreerde knoflookmace- raat heeft men heel slim extra kruiden zoals ginkgo, vitaminen, mineralen, vis olie en Qio toegevoegd. Daardoor wordt de werking van de actieve stoffen uit knoflook breder en sterker. De knof look multicapsule heeft dan ook een positieve werking op alles wat in ons lichaam met circulatie te maken heeft. Dagelijkse voedingsstoffen Naast de werkzame bestanddelen bevat elke capsule nog een reeks van natuurlijke stoffen, die de werking van knoflook GOED VOOR: y de bloedcirculatie y hart en bloedvaten y koude handen en voeten y het geheugen y cholesterol en bloeddruk ondersteunen, versterken en verder uit bouwen. Het gaat om lecithine, de krui denextracten maretak, rutine, ginkgo en meidoorn, het mineraal selenium en de vitaminen A, C en B6. Door de complete en geconcentreerde samenstelling van de knoflookcapsules kunt u met het innemen van slechts één capsule per dag volstaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 40