PZC Kruising Sint Anna bijna open Wethouders promoten stalen ros Gemeenten speuren naar fraude bijstandstrekkers KORTING MODE SHOW Fashion Event bereikbaarheid ziekenhuis en onderwijsinstellingen vanaf november beter NIEUW IN OOSTBURG Provincie werkt aan Zeeuws-Vlaamse wegen TILROE OPTIEK Gimbrêre Tuurlijk met Foto Verschoore naar de grootste fotobeurs van Europa!!! zeeuwse almanak Moslims ie: 0113-315649 :c.nl edactie@pzc.nl ^31,4460 A A Goes 'wrtentie-exploitatie: j en Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; (tonaal: 020-4562500. linsdag 19 september 2006 29 wpi pmbcr 2006 - Vaff*U-.'!r> H#. www.fashioneventyoes.nl Dé avond uit in Zeeland Glamour, fashion fct show editie Zeeuws-Vlaanderen ^René Hoonhorst ftSS'EUZEN - Over twee üanden kunnen verkeersdeel- KWrs eindelijk rechtstreeks iisaf rijksweg N61 streekzie- tahuis De Honte bereiken. Het auispunt Sint Anna wordt in -vember in alle richtingen Wr alle verkeer opengesteld. Vi een half jaar wordt bekeken dde openstelling de verkeers- ifiligheid in de wijken Zelden- «st en Sint Annapolder ten goe- fekomt. U Temeuzense gemeentebe- Saur praat al jaren over open- Üdling van het kruispunt van gN61 (op die plaats Hoofdweg peten) met de Wielingenlaan. iis verkeersdeelnemers recht sreeks vanaf de rijksweg naar «ziekenhuis, andere medische tasten' (Regionaal Geestelijk lscentrum, huisart- revalidatiecentrum) én ijsinstellingen ROC 1de en Zeldenrust Steelant College kunnen, neemt Idnik op de twee Terneuzense sconwijken sterk af. Mits dat ef fect niet wordt opgeheven door sa stroom sluipverkeer dat via Wielingenlaan, Vlietstraat, Zel- airustlaan en Sloelaan verder Terneuzen inrijdt. Wegversmal- ÏDgen en drempels maakt die rente momenteel al niet echt ijk. Maar mocht ken- ;oek aantonen dat och veel 'vreemde' auto's door le wijk rijden dan kan aan meer erkeersmaatregelen worden ge- Ècht. Als die maatregelen niet móende helpen, kan het kruis punt ook alleen worden ge- iimikt als ontsluiting van het parkeerterrein van het zieken- huis Pyromaan slaat opnieuw toe bij container Sint-Jansteen foor Harold de Puysseleijr SINT-JANSTEEN - De 'papyro- saan' die al driekwart jaar met «regelmaat van de klok brand- plicht in de oudpapiercontai- Krop het parkeerterrein aan de Badhuisweg in Sint-Jansteen Wt het afgelopen weekeinde nieuw toegeslagen. W brandweer Hulst rukte afge ven zaterdag om 6.20 uur uit ■a de melding 'buitenbrand' ai de Badhuisweg. Bij aan winst van de brandweer bleek iet alwéér te gaan om een stapel ^pier die bij de container op si parkeerterrein bij de voet gelden in brand was gesto- iai. Met een hogedrukstraal sdden de brandweerlieden het rjljr binnen enkele minuten ge tost. Moedeloos fetuur en vrijwilligers van Wlbalvereniging Steen worden ^moedeloos van. Dit jaar is al Sjen keer brand gesticht in de japiercontainer. Tot drie keer "^brandde de container uit, de :rstbalvereniging keer op keer «diterlatend met een schade- :o;t Een volle container spekt «clubkas van de W Steen met 'Jim zeshonderd euro. Cretans Patrick Hemelaar fa de Steense voetbalclub :".ernde de acties eerder al 'een ^ïnhet gezicht van de vrijwil- -iers die zich met hart en ziel petten om het papier elke dag «tjes op te bergen'. Voor de '«tbalvereniging is de inzame- ~l van het oud papier in het '"T belangrijke bron van -komsten. Het levert de club jaarlijks enkele duizenden eu ros op. Verkeerswethouder J. van Schaik verwacht niet dat de proef mislukt. Terneuzen is ten slotte al jaren bezig met het zoe ken naar alternatieve oplossin gen. Ruim een jaar terug besloot de raad al dat openstelling van het kruispunt de meeste kans op succes bood. Overleg met de buurt én met Rijkswaterstaat kostte uiteindelijk nogal wat tijd. Van Schaik: „Zo moet de ;en verkeersregelinstallatie op het kruispunt geheel worden aange past. De levertijd voor nieuwe apparatuur is bijvoorbeeld al vier maanden. Ook zijn dit voor jaar nultellingen gedaan. De ver keersgegevens van dat moment kunnen volgend voorjaar wor den vergeleken met de nieuwe cijfers." De tellingen van vol gend jaar moeten niet alleen uit wijzen hoeveel verkeer er door Sint Annapolder en Zeldenrust komt, maar moeten ook duide lijk maken of de verkeersintensi teit op de Spuiweg (de weg naar Spui en Magrette) niet overma tig groeit. Want ook als daar de drukte schrikbarend groeit, moet het kruispunt Sint Anna weer dicht, eist de provincie. Terneuzen denkt dat - mocht het nodig zijn - te kunnen voorkomen door het verkeer vanuit Spui net als nu alleen de mogelijkheid te geven links- of rechtsaf te gaan. Van Schaik venvacht dat enige tijd nodig is voor alle verkeersdeel nemers aan de nieuwe situatie gewend zullen zijn. Maar tegen de tijd dat de nieuwe tellingen worden gehouden - april, mei 2007 - moet iedereen de kortste en veiligste weg hebben gevon den. De verkeerswethouder is er van overtuigd dat de opening van het kruispunt een succes wordt. Mochten de cijfers hem volgend jaar tegenspreken, dan heeft de gemeente Terneuzen bijna 130 mille voor niets geïn vesteerd en zal ze nog meer kos ten moeten maken om het kruis punt opnieuw af te sluiten. De raad van Terneuzen beslist vol gende maand of ze dat risico durft te nemen. TERNEUZEN - Drie wethouders en een clubje ambtenaren reden gisteren tijdens de lunchpauze op de fiets naar De Griete en terug. De dagelijkse bestuurders en hun gezelschap vroegen met het rijwielritje blijvende aandacht voor de al jaren lo pende campagne 'Fiets naar je werk'. De Terneuzense stadhuisbevolking is overi gens al aardig fietslustig. Ruim eenderde van de ongeveer 650 gemeentebeambten komt op de fiets naar het werk. „Met alle aandacht die er is voor de noodzaak om meer te bewegen, kan het nooit kwaad om nog eens extra aandacht te geven aan de fiets", betoogde woordvoerster Y. Wanders. De in Antwerpen woonachtige mede werkster komt zelf met de auto naar het werk. gaf ze schoorvoetend toe. „Maar ik heb wel een fiets hier staan voor als ik elders in Terneuzen moet zijn", voerde ze ter verdediging aan. Burgemeester J. Lonink is op vakantie. De vraag of de twee oud-gedienden - A. van Waes (sport) en J. van Schaik (verkeer en vervoer) - drin gende, verder van het gemeentehuis liggende verplichtingen hadden dan wel geen fietsliefhebbers zijn, kon Wanders gisteren niet beantwoorden, foto Wim Kooyman Hulst wil dat loods gesloopt wordt HULST - De gemeente Hulst dringt er bij eigenaar Va- reks op aan de loods naast het winkelcentrum aan het Sta tionsplein, waarin onder meer de Edah gevestigd is, te la ten slopen. Dat gebeurt op aandringen van diverse frac ties in de gemeenteraad. De loods is geen sieraad voor de omgeving en nu het winkelcentrum toch een opknapbeurt krijgt, kan de loods ook wel weg. Vareks wil de buiten kant van het winkelcentrum Stationsplein opknappen en het complex uitbreiden met 723 vierkante meter vloerop pervlak. De gemeente wil daaraan in principe meewer ken. Het besluit daarover valt in de gemeenteraadsverga dering van donderdag, als de wethouder de raad ook ant woordt op de vraag of Vareks bereid is de loods te slopen. Die loods diende in het verleden als innamepunt voor leeg- goed van de Edah, en nu als opslagruimte. Om die reden viel eerder niet te onderhandelen over de sloop. Keurmerk voor verzorgingshuizen TERNEUZEN - De zorgcentra Vremdieke in Hoek en Bachten Dieke in Terneuzen zijn voorgedragen voor het bronzen keurmerk van de zorgsector. Het bronzen keur merk is een initiatief van zorgverzekeraar Achmea, die ruim een jaar geleden het kwaliteitskeurmerk lanceerde samen met Stichting Perspekt, Stichting Cliënt Kwali teit en Stichting Landelijke Organisatie Cliëntenraden. Dat keurmerk werd ingesteld na publiciteit over slechte zorg. Achmea hoopt dat het keurmerk tehuizen stimur leert tot kwaliteitsverbetering. De keurmerk-commissie omschrijft Vremdieke als een open en informele organisa tie. „Het gebouw is licht, mooi gelegen, ruimtelijk en maakt duidelijk onderdeel uit van het dorp." Zorgcen trum Bachten Dieke is 'een open en cliëntvriendelijke or ganisatie'. Cliënten en medewerkers zijn er tevreden over wonen, leven en werken, aldus de voordracht. De keur merken worden eind november uitgereikt. Switch ether-tv in december MIDDELBURG - In de nacht van 10 op 11 december wordt omgeschakeld van analoge naar digitale ethertv. Dat is twee weken later dan gepland. Wie nu analoog tv ontvangt via een spriet- of harkantenne, heeft daardoor drie maanden om te zorgen voor een alternatief. Via de voorlichtingscampagne krijgen zij informatie over die al ternatieven (digitale ether, kabel, satelliet en internet). Samen met belangenverenigingen worden doelgroepen als recreanten en binnenvaartschippers benaderd. Er zijn ongeveer 220.000 Nederlandse huishoudens die tv kijken via de analoge ether. 74.000 daarvan zijn afhankelijk van de analoge ether. De rest kijkt analoog in hun vakantie huisje of op hun tweede toestel. Tegelijk met de overgang naar digitale ethertelevisie krijgt Omroep Zeeland de mo gelijkheid programma's via de satelliet uit te zenden. F A S H a l\l Dé sensatie in mode en prijs! Feestelijke mergeri om 9 00 uur! Kom ook en profiteer van heel veel openingsaanbiedingen, verrassingen, popcorn, rad van fortuin en nog veel meer leuks! U bent van harte welkom. BURCHTSTRAAT 3 OOSTBURG %legi f® delegatie van het bestuur «al enige tijd geleden al eens W wethouder C. de Kraker het probleem gesproken. »T°en zijn er wat suggesties ge- u3n. zoals het afsluiten van de fatainer, verscherping van het tocht en het aanbrengen van verlichting. Want het is na- jrhjk toch een afgelegen aldus De Kraker. Die $önt het jammer dat er nu p weer brand is gesticht in de Percontainer en zegt dat hij Pieuw contact gaat zoeken het bestuur van de W %n. OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN BRILCOLLECTIE 2006-2007 Merkzonnebrillen Ray Ban - Persol- Vogue- Gucci- Esprit - Rodenstock - Nike - Davidoff - Killerloop 30% Korting op=op informeer naar de voorwaarden WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten doen mee aan een grootschalig onderzoek naar de economische activiteiten van bijstandstrek kers. Op die manier hopen zij mogelijke fraudezaken aan het licht te brengen. Terneuzen, Sluis en Hulst haken net als 105 andere gemeenten aan bij een onderzoek van het RCF, oftewel de Regionale Coör dinatiepunten Fraudebestrij ding. Zij gaan na of bijstandsge rechtigden staan ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Daardoor krijgen gemeenten meer zicht op hun economische activiteiten. Zijn die niet of nau welijks bij de gemeente bekend, dan kan de gemeente een uitke ring intrekken of beperken. Bin nen de RCF's werken onder meer de gemeenten, Belasting- (Advertentie) 50 jaar Yvonne de Wolf Proficiat info@zppc.com dienst, politie, het Openbaar Mi nisterie, de Arbeidsinspectie, So ciale Verzekeringsbank en het UWV met elkaar samen. „Er is in Nederland nog niet eer der op zo'n grote schaal samen gewerkt", weet woordvoerster V. van der Windt van de gemeen te Terneuzen. „Wij doen mee, vooral omdat we sinds de invoe ring van de Wet Werk en Bij stand (sinds 1 januari 2004) zelf de volledige financiële verant woordelijkheid op het gebied van bijstand hebben. Dan is het niet meer dan logisch dat wij dit soort dingen graag willen con troleren." Woordvoerster S. de Kievit van Dominee Yerseke Lid in Orde van Oranje-Nassau YERSEKE - Dominee J. Verweij van de gereformeerde gemeente in Yerseke is zaterdag benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Die eer komt hem toe, omdat hij zich al tientallen jaren inzet voor kerk en maatschappij. Ver weij diende in zes kerkgemeen ten, zat in diverse schoolbestu ren en was nauw betrokken met de opleiding en vorming van toe komstige predikanten. De onder scheiding werd uitgereikt tij dens de viering van zijn 35-jari- ge jubileum als predikant. Advertentie 21 september 10.00 - 13.30 - 16.00 19.00 uur reserveren gewenst LANGE DELFT 16 MIDDELBURG TEL.NO. 01 1 8 - 61 2036 door Raymond de Frel SLUISKIL - De N252 tussen Sas van Gent en Terneuzen, de N683 tussen Sas van Gent en Westdorpe (Oostpoortweg) en de op- en afrit van de N62 (Trak- taatweg) naar de N686 (kruis punt Axelse Sassing) worden de ze week wegens werk aan de weg afgesloten voor alles behal ve bromfietsers en fietsers. Het verkeer wordt tijdens de werkzaamheden omgeleid. Van daag wordt op de N252 het ge deelte vanaf de rotonde aan de Baljuwlaan bij Sluiskil tot de ro tonde aan de brug van Sluiskil aangepakt. Het stuk van het ver keersplein bij de brug tot het kruispunt Wulpenbek is morgen aan de beurt. Donderdag wordt er gewerkt op de N252 van de ro tonde Westsluis (Buitenhaven) bij Terneuzen tot de oostelijke rotonde bij de toe- en afritten naar de WesterscheldetunneL Donderdagavond wordt er om 19.00 begonnen met een opknap beurt van de N252 vanaf de grens met België tot de bebouw de kom van Sas van Gent en de rotonde bij de brug van Sluiskil. Deze werkzaamheden worden vrijdagochtend om zeven uur af gerond. In de nacht van vrijdag op zaterdag (van zeven tot ze ven uur) worden de markerin gen op de N252 bij de toe- en af ritten naar de Westerscheldetun- nel en de op- en afrit van de Traktaatweg tot de Buthdijk (N62) verbeterd. In diezelfde nacht wordt er gewerkt aan de N683 (Oostpoortweg), vanaf de bebouwde kom van Sas van Gent tot de Traktaatweg (N62). de gemeente Sluis laat een soort gelijk geluid horen. „Het is niet zo dat we grote fraudezaken op het spoor zijn, maar een kans op zo'n controle moet je niet laten liggen. Dit is een prima moge lijkheid om ons beter te informe ren en, indien nodig, in te grij pen." Communicatiemedewerk ster M. van Bunder van de ge meente Hulst beaamt dat. „Voor heen voerden wij individuele controles uit bij bijstandsgerech tigden. Dat vergde nogal veel energie. Een kant-en-klaar pak ket laten we daarom niet lo pen." De controles vinden plaats tot begin 2007. Een verge lijkend onderzoek in Groningen toonde aan dat 8,3 procent van de bijstandsgerechtigden zich had ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Er is toen niet onderzocht op fraude. Op zondag 1 oktober gaat Foto Verschoore Vlissingen naar de Photokina in Keulen. Op deze beurs kunt u alle nieuwe ontwikkelingen op het gebied van fotogra fie bewonderen. Verder bestaat er de mogelijkheid om de nieuwste artikelen zelf uit te proberen! Er zijn vier plaatsen waar u kunt opstappen: Vlissingen, Middel-burg, Goes en Bergen op Zoom. Voor het reserveren van een plaats in de bus of voor meer informatie kunt u contact opnemen via: info@fotoverschoore.nl (o.v.v. Photokina) of tel. 0118-414081. De prijs voor de busreis en het entreebewijs bedraagt 50,-. Ze mag dan pas vier zijn, Fem ke, maar ze weet al best wat van de wereld om zich heen. Dat bleek maar weer eens toen ze op de Markt in Goes twee vrouwen met hoofddoe ken zag lopen. „Dat zijn boe rinnen, he mam?" „Nee", legt haar moeder uit. „dat zijn moslimvromven. „Die geloven niet in God, maar in Allah. Die uitleg was op zich in orde, ware het niet dat er één duidelijke misser in zat. Zuchtend verbeterde Femke haar moeder: „Mam, het is 'Alladin'..." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37