Zeeland natuurlijk doodgeknuffeld PZC Eetstoornissen lijden soms tot terreur binnen gezinnen PZC ZMF gaat ook in ontpolderingszaak voorbij aan belangen van anderen te gast Bü Sharia op gespannen voet met democratie Aandeelhouders hebben amper macht 18 september 1956 Eetklinieken in Nederland maandag 18 september 2006 Scheidend Commissaris van de Koningin Wim van Gelder heeft een boodschap voor alle Zeeuw en. Niet zozeer vanwege zijn ver trek, maar vanuit zijn bij diver se gelegenheden geventileerde overtuiging dat 'de Zeeuwen veel meer kansen moeten oppak ken, die nieuwe getijdennatuur biedt en niet, zoals vanouds het water alleen maar als een bedrei ging zien. Goed omgaan met het water, betekent meeliften met natuurlijke processen'. door Johan Robesin De opening in mei van het museum 'Terra Maris', gre pen Van Gelder en wijlen Pv- dA-gedeputeerde M. Kramer aan om bij het Zeeuwse publiek meer begrip te vragen voor het omstreden ontpolderingspro- ject, waarbij nieuwe getijdenna tuur wordt gecombineerd met 'andere belangen'. w. il ii l. n iiïi iïi'ïi i mi ii min iiiÉi i i Historische publicaties werden aangehaald om de Zeeuwen aan het verstand te praten, dat zij zich veel te veel laten leiden door hun watervrees. Het siert Van Gelder dat hij zich verdiept heeft in de ervaringen van onze voorouders in de Gouden Eeuw. De Zeeuwen ontpopten zich na dien volgens Van Gelder te veel als landrotten. 'Grondgebon den' noemt hij dat; ze zijn het water steeds meer gaan zien als bedreiging. Jammer dat de com missaris bij zijn visitatie aan het museum niet boeken als De Ramp en De Zeeuwse Geschiede nis van Kees Slager op zak had. Waarschijnlijk heeft hij ze wel gelezen, maar was een verwij zing naai- de inhoud minder op portuun op dat moment. Een sterk verzet tegen het terugge ven van een aantal prachtige polders in Zeeland heeft pri mair niets te maken met water vrees. Het is overbodig om in dit ver band nog maar eens alle gerecht vaardigde argumenten tegen De Prunje is een onderdeel van plan Tureluur: nieuwe, natte binnendijkse natuur langs de boorden van de Oosterschelde. Nieuwe natuur met volgens de nieuwe PvZ-voorman Johan Robesin een prijs van 275.Ó00 euro per hectare. foto Dirk-Jan Gjeltema ontpoldering op te sommen. De Zeeuw en het water weten wat ze aan elkaar hebben. Het betreurde overlijden van ge deputeerde Kramer heeft Van Gelder in zijn ijver om Zeeuwen over de ontpolderingsstreep te trekken zeker niet in een isole ment geplaatst. Hij mag zich ge steund weten en aangemoedigd door een stevige groenblauwe lobby, die zich als een luis be haaglijk in de Zeeuwse bestuurs- pels heeft genesteld en daar ruim van voedsel (subsidie) wordt voorzien om zodanig te gedijen, dat opponenten van ont poldering in ruil voor nieuwe na tuur venijnig worden gebeten. Om enig misverstand te vermij den, moge op voorhand onder lijnd zijn, dat diverse natuurbe- wegingen in Zeeland al een reeks van jaren goed werk ver richten en op sympathieke wijze de natuurlijkheid van Zeeland een dienst bewijzen. Al die men sen, veelal in hun vrije tijd en zonder enig financieel belang, aan het werk laten zich niet makkelijk 'abonneren' op juridi sche pendels tussen Zeeland en de Raad van State. Gezond over leg met instanties en beleidsma kers staat doorgaans voorop. Na tuur is in Zeeland in ruime mate aanwezig en als zodanig een be langrijk gegeven. Denk maar aan recreatie en toerisme. Zee land is een rijke provincie en daar moeten we met z'n allen zuinig op zijn. En dat zijn we ook, overheid én burger. De meeste Zeeuwen (zeker twee derde deel) stelt zich dan ook fel op tegen plannen om met rijke natuur gezegende poldergebie den bloot te stellen aan 'nieuwe watersnood'. Voor de unieke na tuur die daar dan verloren zal gaan is geen compensatie gere geld, nog los van het leed dat op deze plekken worden veroor zaakt. Logisch dat men zich mateloos ergert aan het eigenzinnige ge dram en de manipulaties van een instituut als de ZMF, die in haar denken en doen de ratione le zorg voor natuur en milieu (re kening houdend met economi sche en maatschappelijke belan gen) verre is ontstegen. Luis in de pels? Klopt. Elitebestuurslaag De ZMF manifesteert zich als een elitebestuurslaag, die han denvol gemeenschapsgeld kost, zich laat betalen om beleid van de bestuurders die gekozen zijn, vierkant voor de voeten te lo pen. Met de nagels in het gelijk. Gretig dreigend met juridische stappen als visies van anderen niet stroken met die van de ZMF. Zogenaamd altijd in een overlegtraject, maar intussen... Dikwijls ook vóór de muziek uit lopend waar het gaat om inter pretaties van wet- en regelge ving op het gebied van natuur en milieu. Onverschillig voor ca tastrofes (mossel- en kokkel branche), die daarvan het ge volg (kunnen) zijn. De ZMF doet of ze begrip heeft voor de problemen, zegt mee te werken aan het zoeken naar oplossin- gen-op-termijn, maar gunt haar aanvalsdoelen niet de tijd om die oplossingen (innovaties) waar te kunnen maken. Men doet schamper over geuite emo ties, verlies aan economische kracht en werkgelegenheid. Er zou in Zeeland geen 600 hectare kostbaar akkerland teruggege ven moeten worden aan de na tuur, maar 3000. Dat vindt de ZMF! Nog steeds klinkt in woord en geschrift de afwijzing van deze hele gang van zaken in felle be woordingen door. Dikwijls om kleed met interessante en steek houdende argumenten. Zeer ve len hopen dat het Zeeuwse pro vinciebestuur en Tweede Kamer terugkomen op hun al te voort varend uitgezet beleid. In Zee land is de laatste jaren voor mil jarden uitgegeven aan natuur projecten. Voorbeeld is Schou- wen-Duiveland. Binnendijks is meer dan 1000 hectare onder wa ter gezet, hetgeen betekent dat grond voor eeuwig ongeschikt is gemaakt voor de landbouw. Kos ten: 275.000 euro per hectare voor natte natuur. Kostbare landbouwgronden, die, gelet op de technologische ontwikkelin gen, volop kunnen produceren voor de biobrand-stoffenindus- trie, worden onder water gezet ten koste van kapitale uitgaven. De desastreuze 'verdiensten' van de groenblauwe lobby vra gen de meest kritische aan dacht. Het zal duidelijk zijn dat toekomstige generaties voor de ze verspilling de rekening gepre senteerd zullen krijgen. Johan Robesin is lijsttrekker voor de Partij voor Zeeland (PvZ) door John Hermse De sharia (de islamitische wetgeving) staat op ge spannen voet met de democra tie, maar ook godsdiensten als het christendom en het jo dendom 'dreigen slachtoffer te worden van religieuze ge zagsstructuren'. Dat heeft ex-premier Ruud Lubbers gis teren gezegd in de zeventien de Abel Herzberg-lezing in de Amsterdamse Rode Hoed. Lubbers deed zijn uitspraak enkele dagen nadat minister Piet Hein Donner van Justitie in de Tweede Kamer onder vuur kwam te liggen na zijn 'theoretische gedachteoefe ning' met twee journalisten van Vrij Nederland 'dat invoe ring van de sharia in Neder land mogelijk zou moeten zijn als tweederde van de Ne derlanders daar voor zou zijn'. Dat liet volgens de bewinds man onverlet dat hij de islami tische wetgeving strijdig vindt met de Nederlandse nor men en waarden. „Het pijnlijke van de sharia is de pretentie dat de profeet in de naam van Allah precie ze gedragsregels heeft vastge legd", stelde Lubbers giste ren nadrukkelijk vast. De rode lijn die Lubbers schetste in zijn geloofsbele ving is de afstand die hij al vroeg voelde tegen Farizeeërs die met hun strenge regels claimen de hoeders van het ware geloof te zijn. Farizeïsme In zijn lezing waarschuwde hij dat alle monotheïstische godsdiensten voor de uitda ging staan farizeïsme te ver mijden. Anderzijds hief de minister van Staat de vinger tegen de 'verlichte' en geseculai'iseer- de wereld die onder het mom van vrijheid van meningsui ting het beledigen tot cultuur verheft. „In naam van de democratie wordt soms spiritualiteit ge weerd en gekleineerd, en gods- j dienst getypeerd als een te il vermijden afwijking." n Lubbers was de eerste Neder- landse premier die Israël be- zocht. Bij dat bezoek in 1955 li voelde hij zich nog sterk ver-1 bonden met zijn joodse vrien- J den, maar die verbondenheid werd steeds meer op de proef gesteld. „Het recht van leven, het recht van terugkeer, of ten minste het recht op erkenning verdreven te zijn, geldt ook voor de Palestijnen. De veilig, heid van Israël kan niet zon der erkenning van dat recht, zoals de Palestijnen niet ver- der komen zonder Israël teer-1! kennen." Afbreuk Lubbers vertelde in zijn le-1 zing hoe zijn poütieke loop- baan aan de ene kant steeds j sterker afbreuk deed aan zip rooms-katholieke geloof, ij maar anderzijds toch ook voor nieuwe impulsen zorgde. Zijn geloof werd steeds roesa- ger, zei hij. „In mijn leven 1 hing een zwaar gordijn tussen jj het werken aan de publieke J zaak en mijn leven als gelovi ge." Als minister-president merk te hij hoezeer de waarschu wing van Marga Klompé ('be wonderend en ironisch 'Opoe Dei' genoemd') voor de beder vende werking van macht, op waarheid berustte. Het was voor hem de reden het te la ten bij maximaal drie rege ringsperiodes. Tegenwoordig is Lubbers on der meer bezig met duurzame ontwikkeling en energie, een 1 onderwerp dat hem terug- j: bracht bij het geloof toen dat steeds meer begon te verdor- ren. Duurzaamheid Naast de perspectieven ziet j! hij vooral de bedreigingen i van de moderne tijd. „Vanwe-1: ge die bedreiging ging ik 1 weer meer op zoek naar God. |i Duurzaamheid werd mijn leidmotief." ANP door Ans Bouwmans Opstandige investeringsfir ma's stappen wellicht naar de rechter om opsplit sing van Stork af te dwingen. Kunnen aandeelhouders hun zin doordrijven? Het komt zelden voor dat aan deelhouders van een bedrijf naar de Ondernemingskamer stappen, omdat zij ruziën met de raad van bestuur over de strategie. Peter Paul de Vries van de Vereniging van Effec tenbezitters (VEB) kan zich maar één geval herinneren: zijn eigen gang naar de rech ter omdat hij wilde dat Hol- landsche Beton Groep een overnamebod van baggeraar Boskalis serieus zou nemen. Die zaak heeft hem een wijze les geleerd: de kans dat je zo'n strategisch gevecht wint via de rechter is hoogst onze ker of klein. In Nederland hebben aandeel houders juridisch gezien wei nig macht, zeker in vergelij king met andere landen. „De raad van bestuur en de raad van commissarissen hebben het voor het zeggen", zegt De Vries. Aandeelhouders kun nen bestuurders bijvoorbeeld benoemen noch ontslaan. Die bevoegdheid berust bij de raad van commissarissen, die wordt geacht de belangen van aandeelhouders en andere be langhebbenden te behartigen. Aandeelhouders met meer dan 10 procent van de aande len - Centaurus Capital en Paulson Co hebben een be lang van bijna 32 procent in Stork - hebben de mogelijk heid hun stokpaardje op de agenda van de aandeelhou dersvergadering te zetten. De bedrijfsleiding vervolgens dwingen hun visie te accepte ren 'is een long shot', zegt De Vries. Oftewel: je probeei-t het in de wetenschap dat je weinig kans maakt. Luisteren „Als ik de raad van bestuur was, dan zou ik wel luisteren, maar me zeker niet onder dxuk laten zetten", zegt hoog leraar Piet Eichholtz, voorzit ter van de werkgroep financi ën aan de Universiteit van Maastricht. De twee durfkapi- talisten uit Groot-Brittannië en de VS hebben Stork om een speciale aandeelhouders- vergadering gevraagd, maar Stork heeft daar nog niet op gereageerd. Op die speciale vergadering willen zij hun plan lanceren om bedrijfson derdelen van het conglome raat af te stoten tot een puur luchtvaartbedrijf overblijft. Zij denken dat dit Stork een hogere beurswaarde oplevert. De Britse zakenkrant Finan cial Times meldde vrijdag dat de gang naar de rechter in zicht komt door de weigerach tigheid van het Stork-bestuur om zaken te doen met Centau rus en Paulson. Dit kan een proefballon zijn om de druk op Stork op te voeren. De twee bedrijven lijken op zoek naar een breekijzer om de macht van aandeelhouders bij Nederlandse ondeinemin- gen te vergroten. Steun Ook bij Ahold is het duo ac tief en probeert het steun on der andere aandeelhouders te venverven voor het splitsen van het concern. Eichholtz denkt dat de dui'fkapitalisten de situatie niet goed inschat ten. „Het is branie. Dikdoene rij en onbekendheid met de si tuatie hier. Ik zou mijn geld elders besteden." De Vries zou graag zien dat aandeelhouders meer invloed kiijgen op het beleid van een onderneming, maar dan ixiet op de manier waarop de An gelsaksische belagers van Stork het doen. De twee aan deelhouders moeten met de billen bloot, meent De Vries. „Ik wil weten waarom hun plan b beter is dan plan a. Maar plan b wordt in niet meer dan een regel uitge legd." Wordt de stap naar de rechter gezet, dan zullen de twee durfkapitalisten moeten aantonen dat er sprake is van mismanagement bij Stork. Dat is niet zo gemakkelijk, ge zien het feit dat het bestuur van Stork het prima doet, al dus De Vries. Volgens Eichholtz kan het manage ment in het Nederlandse be drijfsleven best wel wat verbe tering gebruiken. „Maar het is vrij discutabel of Stork iets fout doet. Hoe kan de rechter dan zeggen dat de strategie moet veranderen?" GPD door Carine Neefjes Zij kunnen én willen niet eten. Kinderen met ernstige eetstoornissen weigeren vaak al vanaf hun geboorte iedere vorm van voedsel. Zij dreigen te over lijden als gevolg van uitdroging en worden in leven gehouden met sondevoeding. In eetkliniek 'De Winkelsteegh' in Nijmegen leren de kleintjes hoe zij weer een hap door hun keel kunnen krijgen. De driejarige Ahmed zit vooro vergebogen boven een schaaltje gele vla. Op zijn linkerwang een pleister met een buisje dat door z'n neus naar de slokdarm en de maag wordt geleid. Zo krijgt Ah med 's avonds voordat hij naar bed gaat, nog sondevoeding toe gediend. Maar als hij overdag ge noeg eet, mag die slang er uit. En dan is het echt feest! „Fiets die hap er in, jongen", roept be geleidster Wilma de Water. „Keurig, kerel! Zo gaat-ie goed." Vanachter de lepel gele vla verschijnt een glimlach. Ah med geniet van al die positieve aandacht. „Mag ik dan straks die pet met die blauwe veer op?", vraagt hij schuchter. „Tuurlijk jongen. Als jij je bord leeg eet, is die pet helemaal voor jou!" Stimuleren, belonen en de angst voor eten wegnemen. Daar draait het om in eetkliniek 'De Winkelsteegh' in Nijmegen. Hier worden kinderen behan deld die vaak al vanaf hun ge hooide iedere vorm van voedsel weigeren. De meesten zijn te vroeg geboren en kampen met een lichamelijke afwijking. Ze hebben bijvoorbeeld een gaatje in de slokdai*m of een 'reflux': het voedsel loopt uit de maag te- rug naar de slokdarm. Eten is dan pijnlijk waardoor ze veel moeten hoesten en braken. In de eetkliniek worden ook kin deren behandeld die géén licha melijke afwijking hebben, maar toch iedere hap weigeren. Zoals bijvoorbeeld Maartje. Het vijfja rige meisje is er ter observatie, want het is onduidelijk wat er precies met haar aan de hand is. Thuis terroriseert ze haar ouders. Die krijgen bijna niets bij haar naar binnen. En als het wél een keer lukt, kotst Maartje haar eten uit. Ook zij is thuis in leven gehouden met sondevoe Kinderen met ernstige eetstoornissen weigeren vaak al vanaf hun geboorte iedere vorm van voedsel. Zij dreigen te overlijden door uitdroging. foto Erik van 't Hullenaar/GPD ding. Vandaag zit het meisje lek ker achter de computer spelle tjes te doen. Want ook zij heeft haar portie gele vla opgegeten en dus een beloning verdiend. Wat is het geheim van de behan delaars? Waar ouders na jaren lang strijden geen hap naar bin nen krijgen, worden hier na een paar maanden toch lepeltjes vla doorgeslikt. Gedragsweten schapper Daniël Seys, hoofd be handeling en onderzoek: „Thuis gaan oudei's de strijd aan, maar die win je nooit. Eten kun je nu eenmaal niet naar binnen prop pen. Wij negeren ieder negatief gedrag. Keert een kind zijn bord om, dan zetten wij rustig een nieuw bord neer. Ruimen de troep niet op. Wordt een behan delaar onder gekotst, ook dan blijft hij rustig in zijn vieze kle ren zitten. Wij negei'en hun vel zet." Dood Thuis is dat vaak onmogelijk, vertellen Gregg en Iheizza Alva rez, ouders van Ti-istan. De twee jarige peuter verbleef een half jaar in De Winkelsteegh en is in middels thuis. „Tristan kotste werkelijk alles uit. In de wagen, in de auto, aan tafel en dat ging de hele dag door. Voortdurend liepen we achter hem aan om die voor de zoveelste keer uitge kotste sonde er weer in te krij gen. Hij moest eten", vertelt Gregg Alvarez. Tristan heeft vanaf zijn geboor te voedsel geweigerd. Hij lijdt aan het Noonan-syndroom: hij heeft een afwijkend gen waar door hij problemen heeft met eten. Bovendien lijdt hij ook aan 'reflux': het voedsel loopt uit de maag terug naar de slok darm. „De kinderai*ts in ons zie kenhuis kon niets voor hem doen. Wacht maar tot hij diie is, dan kunnen we hem mogelijk be handelen. Onder het mom van 'hij heeft sondevoeding en gaat toch niet dood', laten ze je eigen lijk gewoon zitten." Vorig jaar kwam Tristan in De Winkelsteegh terecht. Stapje voor stapje leerde hij eten. Zijn behandelaar spoot met een slan getje kleine hoeveelheden vloei baar voedsel door zijn mond, zo dat Tiïstan leerde slikken. Uit eindelijk leerde ook hij hier eten met een lepel. Tristan is helaas niet zonder sonde naar huis ge gaan. Zijn maag blijft heel ge voelig waardoor eten pijnlijk is. Nog zes keer per dag krijgt hij sondevoeding. Zelfs al gaan kinderen zonder sonde naar huis en worden ouders overladen met instruc ties, de maaltijd blijft in veel ge zinnen een gevecht, vertelt be handelaar Netty Bouman. „Neem Ahmed. Bij ons gedraagt hij zich voorbeeldig, maar ik ver wacht dat hij zich thuis gaat ver zetten. Als zijn moeder hier op bezoek komt, gaat hij hoesten en braken. Het is een vorm van aandacht trekken. Ouders moe ten daar niet op reageren. Conse quent en nuchter blijven." GPD In Nederland zijn er acht in stellingen waar kinderen met eetstoornissen worden behan deld. Het gaat om vijf ziekenhuizen en drie revalidatie/zorgcentra: Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht, Amphia Ziekenhuis in Breda, Academisch Zieken huis Nijmegen, Academisch Zie kenhuis Groningen en Juliana Kinderziekenhuis in Den Haag. De revalidatie/zorgcentra zijn: De Winkelsteegh in Nijmegen, St. Maartenskliniek in Nijme gen en Heliomare in Wijk aan Zee. GPD FORMATIE - Nu ook profes sor De Gaay Fortman er als vierde informateur niet in is ge slaagd is partijen bij elkaar te vinden voor een volgende coali tie, onderzoeken staatsrechts- geleei'den de mogelijkheid om het vorige kabinet door te la ten gaan. Dit zou mogelijk zijn door het eerder door de konin gin verleende ontslag aan het kabinet weer in te trekken. Het nu demissionaire kabinet zou dan weer de gerecon strueerd worden. LAGERE SCHOOL - Feest in Kloetinge, waar een nieuwe la gere school werd geopend. Ge- deputeei'de Schout, die op de gelegenheid sprak, roemde het gebouw als een van de mo- dernsten in de omgeving. Hier na kreeg de hij de sleutel op een kussen aangereikt door leerlinge Tini van de Weele VEER - Door het uitvallen van i het veer Anna Jacobapolder- Zijpe, vanwege problemen met het roer, is het verkeer van en i naar Schouwen-Duiveland zo ontwricht dat tientallen auto mobilisten gedwongen wareo op het eiland te overnachten Het veer tussen Zierikzee en het Katseveer kon de extra toe loop niet vei-werken. Hoofdredactie: Peter Jansen Dick Bosscher (adjunct) Arie Leen Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail, redactie@pzc.nl Lezersredacteur: A. J. Snel Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315660 Fax:(0113)315609 E-mail: lozersredacteur@pzc.nl Middelburg: Buitenruststraat18 Postbus 8070 4330 EB Middelburg Tel: (0118)493000 Fax: (0118)493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315670 Fax. (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115)645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel: (0111)454651 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren Goes, Zierikzee en Hulst: Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur voorbehouden Uitgeven) Provinciale Zeeuwse Courant BV is ee aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgeno (abonnementenadministratie en om u te (laten) ducten van de titels en de werkmaatschappijen v; de derdon. Als u op deze informatie geen prijs sti zersservice. Postbus 31.4460 AA Goes. Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur. Abonnementen: 0800-0231231 autom. afschrijving acceptgiro per maand: 21,50 n.v.t per kwartaal: 61.50 64.50 per jaar: €236.00 239.00 Voor toezending per post geldt een toeslag. E mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voorliet j einde van de betaalperiode. PZC, t.a.v. lezersservice. Postbus 314460 AA Goes Losse nummers per stuk maandag t/m vrijdag: 1,25 zaterdag: 1,80 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties: ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties: Alle advertentie-orders worden uitgevoerd overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV en volgens de Regelen voor het Advertentiewezen Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (076)5312550 Fax. (076)5312340 Personeelsadvertenties: Tel: (076)5312240 Fax: (076)5312340 Rubrieksadvertenties (kleintjes): Tel. (076)5312104 Fax (076)5312340 Tel. (0113)315520 Fax. (0113)315529 Zoeuws-Vlaanderen Tel: (0113)315570 Fax:(0113)315571 Business to Business/Onroerendgoeo Tel: (076)5312277 Fax:(076)5312274 v. pzc.nl/service/adveneren •vante diensten en pro- j [orgvuldig geselen*'' ijk melden bij PZC. L Behoort tot WeGeNeR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 4