Terneuzense Boys weggespeeld Edwin de la Ruelle heerst in Westdorpe PZC Den Doelder beslist zouteloze derby Van der Wiel wordt zwaar op de proef gesteld «a Korfballers Luctor blijven ongeslagen Voetbalsters van Terneuzen langs titelkandidaat Noad jap Zeeuws-Vlaamse eersteklasser heeft niks te vertellen bij LRC: 6-2-verlies Dubbel feest voor Migom uitslagen Tweede plaats atlete Vasseur maandag 18 september 2006 door Rudy Boogert LEERDAM - Terneuzense Boys l'Iaterde er zaterdag lustig op los tegen LRC. Trainer Danny van de Velde vond de 6-2-nederlaag in Leerdam geflatteerd, maar zijn ploeg mocht de handen dichtknijpen dat LRC de dubbe le cijfers niet haalde. En dat het na 25 minuten 2-2 stond, was he lemaal een mirakel. Terneuzense Boys begon nog be moedigend. „Net als vorige week mochten we de eerste tien minuten het spel maken", con stateerde Van de Velde. Maar vanaf de achtste minuut werd de Zeeuws-Vlaamse eersteklas ser volledig onder de voet gelo pen. Acht opgelegde kansen voor LRC volgden elkaar bin nen een kwartier in een razend tempo op. Een vrije schotkans voorlangs (9e minuut), een één-op-éénduel met doelman Gort (10e minuut), een lob naast (17e minuut), weer een één-op-éénduel met Gort (19e minuut), nog een vrije schotkans (21e minuut) en een kopbal voorlangs (24e minuut). Dat waren de missers. De vol treffers in die periode kwamen uit een kopbal van Kevin van Baarlen (13e minuut) en een schot van Wim Looyen (16e mi nuut). Terneuzense Boys werd aan alle kanten overlopen. De backs Ro bert Bezemer en Jordy Goossen AXEL - Kurl Migom had zater dag de dag van zijn leven, 's Och tends was de Belgische trainer van AZVV vader geworden van een zoontje, genaamd Rune. Daarna spoedde hij zich naar Axel, voor de derby tegen Zaam- slag. De oefenmeester zag hoe zijn ploeg met 1-0 won. „Dit is een prachtig geschenk en een feestje waard", jubelde Mi gom na afloop. leken met metalen schoenen te verdedigen, voorstopper Kees Duijtemeijer koos de verkeerde momenten om in te schuiven, verdedigende middenvelder Marco Bolleman passte uiterma te slordig, eigenlijk was heel Ter neuzense Boys de kluts kwijt. Intikken Maar toch stond het na 25 minu ten 2-2. Rara, hoe kon dat? Ener zijds met dank aan LRC-doel- man Roland Stout die een hoge bal zomaar door zijn handen liet glippen, waarna Arjen Oost- dijk de bal voor het intikken had (2-1); anderzijds door de eni ge geslaagde aanval van Terneu zense Boys. Een snelle combina tie kwam via Oostdijk bij de hardwerkende Marco Faassen terecht en die maakte 2-2. LRC stond er even hoofdschud dend bij. Zó'n suprematie, en toch maai- 2-2. Terneuzense Boys stak toen de helpende hand weer toe. Bolleman leed weer eens balverlies, vervolgens liet de snelle linkeraanvaller Ke vin van Baarlen invaller Dennis van de Broeke (net zo makkelijk er uitgesprint als voorganger Be zemer) zijn hielen zien en maak te 3-2. Vlak voor rust leed Faas sen balverlies. In zijn ijver die fout te herstellen ging hij vlak voor de neus van doelman Gort prutsen met Van de Broeke. waarop LRC'er Johan Brugge- man de bal afpikte en door het duo werd neergelegd. Van Baax*- len, vorig seizoen spelend bij Jong FC Dordrecht, maakte van af elf meter zijn derde goal van de eerste helft. In de tweede helft schakelde LRC een tandje terug, maar dat de outfit van LRC-doelman Stout smetteloos wit bleef, vertelde alles over de aan- valskracht van Terneuzense Boys. Toen de Boys met tien man ston den (rood voor Bolleman) bood drievoudig doelpuntenmaker Kevin van Baarlen de invallers Frank Valkenburg en zijn twee lingbroer Jimmy van Baarlen de 5-2 en 6-2 op een presenteer blaadje. LRC - Terneuzense Boys 6-2 (4-2). 13. Kevin van Baarlen 1-0. 16. Wim Looyen 2-0, 23. Arjen Oost dijk 2-1, 25. Marco Faassen 2-2, 38. Kevin van Baarlen 3-2, 45+1. Kevin van Baarlen 4-2 (straf schop), 89. Frank Valkenburg 5-2. 90+2. Jimmy van Baarlen 6-2. Scheidsrechter: J.A.M. Stange (Ze venbergen). Rode kaart: 79. Marco Bolleman (2x geel, Terneuzense Boys), 81. Robert Rijnberg (sup porter Terneuzense Boys). Gele kaart: Addy Kleijn (LRC), Matti Buijsse, Jordy Goossen en assis tent-trainer Wim de Blaey Terneu zense Boys). Aantal toeschouwers 300. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Robert Bezemer (25. Dennis van de Broeke), Ayhan Atmaca, Kees Duitemeijer (76. Evert-Jan van Op- dorp) en Jordy Goossen; Anrico van Hecke, Marco Bolleman, Mat ti Buijsse en Ryan de Regt (55. Ruud Hoogesteger); Arjen Oost- dijk en Marco Faassen. door Roeland Alders AXEL - Schaakvereniging Lan dau uit Axel luidde haar zestig jarig jubileum zaterdag in met een simultaan tegen John van der Wiel. De grootmeester werd door 39 spelers zwaar op de proef gesteld. Verschillende verenigingen wa ren uitgenodigd om enkele deel nemers mee te laten doen aan de simultaan met de Leidse groot meester, die dit jaar ook weer uitkomt in de Meesterklasse van de landelijke schaakcompetitie. Dat het een lastige middag zou worden, stond bij voorbaat vast. In zijn openingsspeech vertelde Van der Wiel dat hij het bij het vijftigjarig jubileum van de Zeeuws-Vlaamse schaakvereni ging ook erg lastig had gehad. En dat was nu opnieuw het ge val. Vier van de 39 deelnengj schakers wisten hun part: winst om te zetten. Landau-voorzitter Dick va- Wouw wist te winnen HWP-speler John Gommen bekend staat als een beducht multaanspeler, pakte ookce-.i le winst. De jeugdspelers}^, ten Rademakers en Nick W» man, beiden van HWPj- zien dat ze behoorlijk wat gressie hebben geboekt doork punt te pakken. Naast vier nederlagen L™ Van der Wiel ook genoegens men met zeven remises, Ene PA leman, Martijn de Clerck Pa Kalisvaart en Wim 'ïnkevak organiserende vereniging 3 Wilfried Vleeskens (Terne® Martin de Bock (Souburg) Giovanni Staessens (België)® ten de grootmeester een rass afhandig de maken. door Jan Roovers TERNEUZEN - Na drie speelda gen zijn de korfballers van Luc tor uit Terneuzen ongeslagen lijstaanvoerder in de vierde klas se. Zaterdag werd met 16-12 in en van Zevenbergen gewonnen. In Breskens gaf BKC tegen Blauw Wit in de slotminuten de winst uit handen: 7-7. Zaamslag was vrij. Zevenbergen-Luctor 12-16: De uitslag maakte veel duidelijk: aanvallend haalde Luctor een ruime voldoende, verdedigend gaf de ploeg de tegenstander te veel ruimte voor het afstands schot. Omdat dat goed lag bleef het lang spannend. Luctor moest na rust en een aantal ge miste kansen (bij een 9-7-voor- sprong) zelfs bij 11-10 achter de thuisploeg aan. Met Sylvia Trouwborst en Ferry de Waele in de hoofdrollen werd Zevs bergen in het laatste kwartq snelheid toch onderuit getuii Scores Luctor: Sylvia Tmxbr. en Ferry de Waele 6, AfaijolatW rink 2, Lisanne Hamelinkenfc, Jonker BKC-Blauw Wit 7-7: In de® ste helft had Blauw Wit hei® te van het spel. Nadat BKCh overwicht in de tweede heift 3 een 7-4-voorsprong wisiüi drukken, had de thuisploeg0 nog twee minuten op de klok s bij 7-5 de zege voor het ghipa Maar het eerste aanvalsvah BKC verzuimde om de tijd 4 te spelen, leed onnodig balre lies en zag twee wanhoopssè ten van de bezoekers doord korf gaan: 7-7. „Eigen st had coach Voorneveld het k moeilijk mee. Scores BKC: Carmen Snouw Marty de Vilder en Pieter ft maker 2, Natasja Boone 1. Belg Speeckaert aanwinst AZVV AXEL - Voetbalclub AZW heeft zich versterkt met de Belgische voet baller Kenneth Speeckaert. De 22-jarige speler van FC Eeklo heeft een conflict met trainer Angelo Nijs- kens. De middenvelder mag vertrekken bij Eeklo. „Speeckaert is een tech nisch begaafde voetballer, die we goed kunnen ge bruiken. Een echte spel bepaler", verzekerde trai ner Kurt Migom. De Belg is overigens pas na de winter stop speelgerechtigd. Joep Frusch, die aan het eind van vorig seizoen stopte, en Antoine Thoen trainen mee met de eerste selectie van AZW. Volgens Migom is het nog niet zeker of Frusch terug zal keren in het eerste elf tal. Met Thoen (39), die voor verschillende Zeeuws-Vlaamse en Bel gisch clubs uitkwam, bezit de Axelse club een ervaren kracht. „Thoen is op de training vooral van waarde voor de jongere spelers. Ik verwacht niet direct dat hij nog gaat voetballen, maar ik zal hem niet tegen houden", zei Migom zater- dag. Erik de Koeijer is de nieu we keeperstrainer van AZVV. De ex-doelman van de Belgische eersteklassers Lokeren en Excelsior Moes- kroen en Terneuzen is on langs aan de technische staf toegevoegd. WATERLAND-OUDEMAN - Veronique Vasseur is zaterdag tijdens de twaalfde editie van de Grensloop in het Belgische Waterland-Oudeman als tweede geëindigd op de vijf kilometer. De atlete uit Oostburg finishte in een tijd van 20.41 minuten. Dorien Vasseur, eveneens uit Oostburg, eindigde als tiende in een tijd van 24.23. Bij de mannen liep Frank Ver- schorre uit Breskens naar de vijfde plaats en zijn tijd was 17.28. Jan van Hoeve uit Oost burg werd negende en realiseer de een tijd van 18.13. Coen Goossen (links) en Gerben Schram (rechts) vechten een duel uit met AZW'er Angelo van Dorsselaer. Tommy Tissink (achter) kijkt toe. door Aector Dooms AXEL - Hij wordt over twee we ken 35 jaar. Jaap den Doelder is zijn voetballoopbaan aan het af bouwen in het tweede elftal, maar door omstandigheden maakte hij zaterdag een terug keer in de hoofdmacht van AZVV. En hoe! Den Doelder scoorde in de derby tegen Zaam slag vlak voor tijd de winnende treffer: 1-0. In de tien minuten blessuretijd was Zaamslag door kopballen van Joris Rademakers (tegen de lat) en Peter Dieleman (door Yo- rick Koekkoek van de doellijn gehaald) nog dichtbij de gelijk maker, maar de ploeg van trai ner Kurt Migom hield stand. Met de 1-0-overwinning kregen de Axelaars te veel, want de slechte derby verdiende eigen lijk geen winnaar. Beide ploe gen eindigden de wedstrijd met tien man, omdat halverwege de tweede helft Richard Wullems (AZW) en Ugur Kahveci (Zaam slag) door scheidsrechter IJpe- laar uit Kaatsheuvel met een ro de kaart uit het veld werden ge stuurd. De uitsluitingen stonden in schril contrast met de meest ge vierde Axelaar Den Doelder. Had hij erop gerekend om matchwinnaar te worden? „Och, je blijft hopen op dat ene mo ment. Ut heb heel de wedstrijd voorin op een eiland gespeeld. Het doelpunt maakt alles goed", glunderde de routinier na af loop. De teleurstelling in het Zaam- slagkamp was groot, met name bij Dennis de Nooijer. De trai ner van Zaamslag vond het een verschrikkelijk slechte partij. „Maar als er een ploeg was die het verdiende om te winnen, dan waren wij het. We hebben vier, vijf kansen gehad. Scoor je, dan win je hier met ruime cij fers. De realiteit is echter dal we in de stand onder AZW staan. En dan te bedenken dat we drie zwakke tegenstanders, hebben gehad", keek De Nooijer alvast vooruit naar het komende duel tegen topfavoriet Arnemui- den. De Nooijer had gelijk dat zijn ploeg in de zoutloze derby de beste mogelijkheden kreeg. Zaamslag was op basis van kwa- litiet op voorhand favoriet, maar de meeste spelers zaten niet in de wedstrijd. Straf De eerste helft was een straf voor de toeschouwers. Er werd in een laag tempo gevoetbald en de bal werd snel ingeleverd bij de tegenstander. „Flipperkast- voetbal", gebruikte De Nooijer de juiste term. Het viel AZW nauwelijks kwalijk te nemen. De thuisclub heeft dit seizoen veel kwaliteit moeten inleveren. „Het gebrek aan kwaliteit moe ten we compenseren met veel in zet. We kunnen niet veel beter", zei Kurt Migom. Zaterdag misten de Axelaars de geblesseerden Gerben Steijaert en Ferry van der Veeken. De ploeg zag na een klein half uur Jacco Koekkoek na een botsing met Tommy Tissink ook nog eens het veld verlaten. Ook de verdediger van Zaamslag viel uit met een lichte hersenschud ding en een gescheurde wenk brauw. In de tweede helft leek het er even op dat beide ploegen er een wedstrijd van wilden maken. „Totdat die rode kaarten vie len", vond De Nooijer. Eerst kon Richard Wullems, na com mentaar op de leiding, met zijn tweede gele kaart de kleedka mers opzoeken. Een paar minu ten later liet Ugur Kakveci zich verleiden tot een duw in het ge zicht van AZW-verdediger Danny Aarnoutse. De wedstrijd kende in het slot- kwartier een opleving, met een inzet van Dieleman, gestopt door de AZW-doelman en een dot van een kans voor Radema kers. De aanvaller maaide over de bal heen. Uit een identieke si tuatie wist Den Doelder wel te scoren. De lange bal van Corné Langendoen bereikte Niek de foto Wim Kooyman Meijer. De achttienjarige inval ler zette de Zaamslag-verdedi- ging op het verkeerde been en legde de bal panklaar op de voet van Den Doelder, die doelman Jeroen Bottinga met zijn schui ver kansloos liet: 1-0. AZVV-Zaamslag 1-0 (0-0). S.9. Jaap den Doelder 1-0. Scheidsrech ter: J. IJpelaar (Kaatsheuvel). Ro de kaart: Richard Wullems (AZVV, 2x geel), Ugur Kahveci (Zaam slag). Gele kaart: Danny Aarnout se (AZVV), Joris Rademakers (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 300. AZW: Kim van de Wege; Marlijn Bottinga, Jochem Marcus, Danny Aarnoutse. Corné Langendoen; Gert-Jan Kolijn, Jurgen de Reu, Angelo van Dorsselaer (67. Niek de Meijer), Bert Apperlo (71. Yo- rick Koekkoek); Jacco Koekkoek (30. Richard Wullems) en Jaap den Doelder. Zaamslag: Jeroen Bottinga; Tom my Tissink (27. Björn den Hamer). Jean Dooms, Jim de Jongh (73. Thomas Ennik), Coen Goossen; Ar jan Hamelink, Gerben Schram, Randy Laurel, Ugur Kahveci; Jo ris Rademakers en Peter Diele- door Wim de Vos WESTDORPE - En hij deed het weer. Drie uit drie, oftewel een honderd-procentscore. Dat is toch een aardig rapportcij fer voor Edwin de la Ruelle. Na zijn overwinningen in de Bevrijdingsloop in Axel en Dwars door de Zwingeul in Cad- zand-Bad was de atleet uit Koe wacht zaterdag de sterkste in de vierde editie van de Baeckermat- loop. Het waren vooral de weersom standigheden die zaterdag de grootste tegenstanders waren voor de atleten. Tropische tem peraturen en een felle zon in de polders rond Westdorpe maak ten van de bijna elf kilometer lange loop bepaald geen alle daagse training. „Vooral op de asfaltwegen sloeg de warmte tegen je lichaam. Daar was het erg moeilijk", ver telde Edwin de la RueUe terwijl hij stond bij te komen van de vermoeienissen die hem op het eerste gezicht weinig hadden ge daan. Hij was immers al vroeg in de wedstrijd aan de leiding gekomen (in de openingsfase moest hij alleen de Belg Freddy van- Landeghem voor laten gaan, maar die liep de mid denafstand) en het verschil liep steeds verder op, tot ruim één minuut. Aantrekkelijker was het ge vecht om de tweede plaats. Die werd gevoerd door het Zeeuws- Vlaamse duo Marco Ottjes uit Ossenisse en Patrick van Remor- tel uit Hulst. Temperaturen In eerste instantie liep Ottjes viij vlot naar die tweede plaats maar naarmate de wedstrijd vorderde en de hoge tempera turen hun tol begonnen te eisen kwam Van Remortel steeds dichterbij. In de slotfase wist hij Ottjes toch nog te passeren en als tweede te finishen. Ottjes moest genoegen nemen met de derde plaats. Het podium bij de Baeckermatloop in Westdorpe, de eerste wedstrijd om het Run nerscriterium, was dus een volle- Edwin de la Ruelle is op weg naar de finish in Westdorpe. foto Wim Kooyman Westdorpe. Vierde Baeckermat loop, 10,7 kilometer. Mannen: 1 Edwin de la Ruelle (Koewacht) 38.35, 2. Patrick van Remortel (Hulst) 39.44, 3. Marco Ottjes (Ossenisse) 39.54, 4. Ron- ni van Acker (Nieuw-Namen) 40.11, 5. Patrick de Cock (B) 41.17, 6. Fons War rens (Kloosterzande) 41.34, 7. Patrick Vervaet (Sint-Jansteen) 42.04, 8. Nico Ros (B) 42.42. 9. Frank Boerebach (Hoek) 43.41,10. Manfred Meulmeester (Vlissingen) 45.32. Vrouwen: 1. Moni que Allefs (Hulst) 52.11, 2. Els Zweistra (Terneuzen) 1.03.28. 5,2 kilometer, mannen: 1. Freddy van Landeghem (B) 18.34, 2. Jan San- tens (B) 18.58, 3. Marcel Magnus (Hulst) 19.13, 4. Michael den Hamer (Terneu zen) 19.36, 5. Stefaan Bonte (B) 20.14. Vrouwen: 1. Wendy van de Velde (B) 23.33, 2. Carla Zegers (Koewacht) 24,18, 3. Ingrid van Overloop (Koewacht) 27.43. 2,5 kilometer, mannen: 1. Da vy Goossens (B) 9.43, 2. Anthony Mas- son (B) 10.24, 3. Jos Goossens (B) 10.43, 4. William Verminck (B) 12.04, 5. André Maes (Terneuzen) 12.05. Vrou wen: 1. Haike van de Velde (8) 12.33,5 Tamara Dees (Koewacht) 15.09,3.V; rie-Jeannne Weemaes (B) lat Jeugd, 500 meter. Jongens:! Git Verhoosel (Westdorpe) 2.05. Metsj 1. Sophia Muylwijk (Hulst)5.13. ESJSISliHMHHHIi Sas van Gent. Persoonlijk lu pioenschap driebanden derde k5if se poule zuid: 1. Johan van Eerder. (VEGABV) 7-13, moyenne 0-367,1» ste serie 3; 2. Marcel Rooze (IBViTi 0.330, 3; 3. Rob Duiten (HGL/KOT'86) 7-9, 0.473,7; 4. JsnRa- meester (OBK) 7-8, 0,314, 4; 5. RaJ Traas (De Toekomst) 7-6, 0368,';'. Huib Verdonk (OBK) 7-6,0.352,3;7.fj dy Rooze (LBV) 7-4, 0.317,4; 8. Jaste pondt (ALM) 7-0, 0.258,3. Oostburg. Orevo: Blauwe Tulp-G'JK 2-6, Avance-Jopie Sluis 4-0, la rwa d'Or-Meeuwsen 0-5, Drie KoningerrE pert Bakker/Diancy 5-0, Oranje D. vels-Oud Sluis 4-4, l'Equipe-Olymi» kos 2-3, Polderman-Security Nedetl" 14-1, Potterie Sluis-Riemensl-2. te kansen. Daaruit scoorde fe trien de Visser twee keer Ine tweede helft was NSV balbezit, maar de goedgeorgss seerde Clinge-vt geen kansen weg. Cluzona-Hulsterloo 2-1: Dj meest gelukkige ploeg ging®3 de drie punten aan de bajjj Door Ines Mahu nam Hulsten® de leiding. Nog voor rust ww het 2-1 door tréffers van W mien Melis en Nancy BrosusJS rust werd er niet meer gescooa Rijsoord 2-Aardenburg 9-1: Binj nen vijf minuten was de wj strijd in de vierde klasse van M zaterdagvoetbal beslist. Een tij siek sterker Rijsoord 2 iiert naar 3-0. Daarna kreeg Aar», dig Zeeuws-Vlaamse aangele genheid. Bij de vrouwen viel eveneens een Zeeuws-Vlaamse overwinning te noteren. Moni que Allefs uit Hulst was de snel ste. door Peter Snelders TERNEUZEN - De voetbalsters van Terneuzen zetten gisteren een knappe prestatie neer. In Til burg werd Noad, titelkandidaat in de derde klasse, met 1-0 ver slagen. Steen won op de valreep met 4-3 van Victoria'03. Noad-Terneuzen 0-1: Alle Ter- neuzen-speelsters vochten voor wat ze waard waren. Door die verbeten tegenstand kon Noad geen moment in het ritme ko men. Laura Grguric was de uit blinkster in de verdediging en Debbie Bakker vervulde een hoofdrol op het middenveld. Uit een fraaie dieptepass van haar scoorde Linda van Meurs na een half uur het enige doelpunt. Steen-Victoria'03 4-3: Een col- lectief beter Steen won het duel in de vierde klasse verdiend. De bezoeksters waren afhankelijk van de gevaarlijke aanvalster Debbie Blommerde, die aUe doelpunten voor Victoria'03 maakte. Steen nam wel de lei ding door Marieke de Visser, maar Blommerde bracht de stand voor rust nog op 1-2. Kort na rust werd het zelfs 1-3. De thuisploeg vocht zich knap terug in de wedstrijd en won door treffers van Jolanda de Vos, Roos de Wulf en Melanie de Cock. NSV-Clinge 0-2: Voor rust was het duel in evenwicht. Clinge kreeg in die periode wel de bes burg zeven open kansen, :WJ: die werden allemaal verpnji De thuisploeg was slagvaardig ger en liep voor rust uit naaj 7-0. Bij die stand scoorde lein de Munck in de tweed, helft tegen. J Zeelandia Middelburg-ZM®" slag 1-2: Al na twee minnj kwam vijfdeklasser Zaan^S op 0-1 door Karin Schelleken De ploeg domineerde in de te ste helft en ook in het een kwartier na rust. Net voor pauze liet Milou Hamelink °P aangeven van Patricia Dn man 0-2 noteren. In de twee* helft verzuimde Zaarosbg score verder uit te breiden, werd nog even spannend toen j zanne van Overwijk in de minuut voor 1-2 zorgde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42