[ieuwe regels uitstallingen bepleit IC ZC Zomergevoel op herfstbeurs Koninklijke eer voor scoutingechtpaar Betere samenwerking door reddingsteams {kouder De Kraker vindt overleg met Hulster ondernemers nodig maandag 18 september 2006 :11 f.fl'ethouder C. de Kra- i# spelregels die gelden stallingen in de binnen- Js kledingrekken en re- ^jen samen met de on- iB nog eens tegen het lien. (Sj er niet om te doen desvlam lelt ichten Itfl-DORP - ,Jk hoop jhoop dag, ik hoop een muziek", zo begint a de gedichten gemaakt jjtren van basisscholen peente Sluis. Muziek 'tok in de Nederlandse aCadzand-Dorp. voor- jan de presentatie van iije met de gedichten, geert met muziek rond aGandlii. sden waren Hans en iVermeersch, leden van Aanl Orchestra. Deze isamengesteld uit Euro- fcdiase musici, fefl.dieeen bijdrage ge- hbben voor het boekje, r aan de mijnwerkers- gafette: „Wij hebben •vredesvlam hier in Cad- e mijnwerkerslamp die naar school binnen rate Sluis gaat", zei Els sooij van het scholenpro- tósschoolkinderen van- pvijf mochten gedichten a De lagere groepen tekeningen gemaakt, al per week bezoek ik wl waar de lamp staat sproject te praten." up van het concert wer- eerste exemplaren van xkje 'Een lint geweven sceslicht' met daarin cle ia van het scholenpro- Wereld Vredes- üdzand aan de musici en Provoost, wethouder van Mie Sluis, uitgereikt. tenbeurs Antonius 6TERZANDE - De activi- fjéleiding van Woon- tolnim Antonius voegt platenbeurs een nieuw toe aan de jaarlijkse ar, slag 11 en zondag 12 no- r worden traditioneel de svan de handwerkgi'oep gesteld. De verkoopexpo- 'it ook steeds meer hob- iVoor de platenbeurs is op zoek Pachten: fel 231 ri;"dag t/m vrijdag ge- de openingstijden; tot 12.00 uur ACTIE WS-VLAANDEREN -Alexanderlaan 45 5-s 145 •;CTERNEUZEN •'15-645769 :"5-645742 'edtern@pzc.nl 'Hoonhorst (chef) 'fereman 'ond de Frel "«n Stee ^her (sport) -M16 1*862 :;5 HULST 0114)372776 '114)372771 :i;'edhulst@pzc.nl "snDoorsselaer '^LE REDACTIE '-"3park 28 fcs3l WA GOES ]113)315500 :'l'edactie@pzc.nl SNET 'Wc.nl web@pzc.n| om als een politieman op te gaan treden. Of ieder jaar dezelf de discussie te gaan voeren dat dit wel mag en het andere niet. Ik voel er veel meer voor om er samen met de ondernemers uit te komen. Als we dat eenmaal hebben vastgesteld, ga ik er na tuurlijk wel van uit dat iedereen zich eraan houdt." Naar aanleiding van de nodige klachten besloot de gemeente en kele jaren geleden paal en perk te stellen aan de uitstallingen voor winkels. Met name voor ouderen, mensen met kinderwagens en invaliden was het nogal eens lastig om zich veilig door de winkelstra ten te kunnen begeven. Maar ook door het winkelend publiek werden de obstakels in de smal le en drukke winkelstraten in de binnenstad vaak als hinderlijk ervaren. Dat deed volgens het gemeentebestuur afbreuk aan het imago van de stad als gast vrije toeristenplaats. Bovendien detoneerden de uitstallingen soms met het oorspronkelijke ka rakter en de architectuur van de historische gevels. Sinds twee jaar hanteert de ge meente als belangrijkste uit gangspunt dat uitstallingen bin nen een meter van de gevel moe ten staan. Dat geldt zowel voor uitgestalde goederen als recla meborden. Deze regel is niet van toepas sing op de autovrije straten zo als de Bierkaaistraat en de Vis markt. Daar is een maximale af stand van anderhalve meter uit de gevel toegestaan. In bepaalde delen van onder meer de Gentsestraat, Steen straat, Overdamstraat en Korte Nieuwstraat zijn helemaal geen uitstallingen toegestaan omdat de straat daar te smal voor is. „De vraag is niet of we nu har der gaan optreden", zegt De Kraker. „Dat doen we de laatste jaren immers al. Het gaat erom te inventariseren wat wel en niet klopt. Daar is uiteindelijk iedereen bij gebaat. Zowel de on dernemers als de gemeente. Het heeft geen zin om iedere drie maanden die discussie weer op nieuw aan te gaan. We moeten hier samen uit komen. Dat komt alleen maar de kwaliteit van Hulst ten goede." wal de vinylplaten uit ïdooszijn in trek bij ver is. De kunnen worden de receptie van is. Met de opbrengst van ïy fair en platenbeurs activiteiten voor de be lt? touw gezet. Doel van de grootste najaarsbeurs in Zeeuws-Vlaanderen is de lokale bedrijven uit West-Zeeuws-Vlaanderen op de kaart zetten. door Jean-Lou de Gucht OOSTBURG - Om nu te zeggen dat je een herfstgevoel kreeg tijdens de groot ste najaarsbeurs in Zeeuws-Vlaande ren. Nee, niet echt. Daar waren de tem peraturen afgelopen weekeinde ook niet naar. Het was meer een zomerge voel op de beurs met de titel Herfstge voel. Alles op het gebied van wonen, werken, vrije tijd en ontspanning. En ook nog li festyle en mode. Met deze kreten pro beerde de stichting Eenhoornfeesten be- zoekers naar de tent aan de Nieuwst raat in Oostburg te lokken. Ondanks de oplopende temperaturen in de tent, luk te dat nog heel aardig. En volgens het affiche waren er ook nog eens prachtige prijzen te winnen. „U doet toch ook wel mee", dringt een van de dames aan de ingang aan. „U hoeft alleen maar te raden wat de schade aan deze auto is." Of de dame misschien eni ge hulp kan bieden bij het schatten. „Nee, nee. Ik zou het ook niet weten. Ik sta hier alleen maar. Ik werk bij de plaatselijke bank en daar heb ik hele maal niets met schade van doen." Het is alweer vier jaar geleden dat er een soort gelijke beurs in West-Zeeuws- Vlaande ren werd gehouden. Als het aan organi sator Alexander van Waesberghe ligt zal de volgende beurs zeker niet zo lang op zich laten wachten „Als dit een suc ces wordt streven wij ernaar dit iedere twee jaar te doen. We willen met de beurs de lokale bedrijven uit West- Zeeuws-Vlaanderen op de kaart zetten. Dit jaar is dat in ieder geval aardig ge lukt. We hebben 56 bedrijven die in to taal voor 68 stands zorgen." Van Waesberghe zegt niet te hebben kunnen voorzien dat er zomerse tempe raturen heersen op de beurs met de naam Herfstgevoel. „Nee, natuurlijk niet. Voor hetzelfde geld had het nu ge regend. Wat we gedaan hebben bij het bepalen van deze datum is kijken naar het aanbod van andere festiviteiten in Zeeuws-Vlaanderen dit weekeinde." Een toegangskaartje voor de beurs kost 3,50 euro. Volgens Van Waesberghe is dat niet te veel geld. „Mensen krijgen er nogal wat voor terug. We hebben hier twee hallen en een horecaplein. Bij de prijs inbegrepen is een gratis consump tie. En bovendien zijn er ook nogal wat prijzen te winnen." Nepgeld Zoals in de stand van een bank waar je een bank, om op te zitten, kunt winnen. En kaartjes voor de Efteling. Wat je er voor moet doen? Je laten opsluiten in een hok waar papieren nepgeld omhoog geblazen wordt. Wie het meeste geld vangt heeft gewonnen. De zestienjarige Victor uit Maldegem wil het wel eens proberen. Carla sluit hem op in het hok en vervolgens vliegen de biljetten Vic tor om de oren. Na dertig seconden mag hij het hok verlaten met zijn handen vol papiertjes. „Dat viel nog vies tegen", stamelt hij. Toch heeft hij het nog niet eens zo slecht gedaan. Na het tellen van foto Wim Kooyman alle papiertjes, krijgt hij een pluim van Carla. „4575 euro heb je bij elkaar ge raapt. Je maakt een goede kans op de dagprijs." Wat je voor die 3,50 euro ook nog krijgt is een modeshow. Jonge meiden in dik ke jassen komen de catwalk opgelopen. Nou, die zullen het flink warm hebben. Binnen de kortste keren zijn de jassen dan ook uit. Het volgende kledingstuk, een trainingsjack, volgt in rap tempo. Als de act voorbij is, staan heren in werkkledij in de schijnwerpers, gevolgd door dames met grote maten en kinde ren. Jonge meiden in badkleding sluiten de show af. Dan is er tijd om de gratis consumptie bon in te wisselen voor een verfrissing. En dan? Nog een hamburger, een vak kundige knipbeurt of een beursaanbie- ding als een voetverzorging met gratis scrubbehandeling nemen? Nou nee. Het is tijd om de steeds meer oplopende tem peraturen in de hal te ontvluchten. Ge wapend met een tas met folders van het Ledeltheater, de gemeente Sluis, een cursus vliegen, een verbouwing bij med- Centric in Oostburg, een whirlpool en nog zo het en een ander. door Gino van den Broecke TERNEUZEN - Totaal verbou wereerd arriveerden André en Marijke Franssen uit 's-Heer Arendskerke zaterdag bij het scoutingterrein aan de Zuiderparklaan in Temeuzen. Na een middag vol activiteiten ter ere van het 60-jarig bestaan van Scouting Doormangroep Terneuzen stonden daar een paar honderd (oud-)leden, be- (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG van 10.00 - 18.00 uur. KUNST ANTIEK 19, 20 en 21 sept. ook kijkdagen Veiling 20 en 21 sept Herengracht 74, 4331 PX, Middelburg, tel. 0118 - 650 680 www.zeeirwsveilinghuis.nl Iangstellenden en familie het echtpaar op te wachten. „Dat was de bevestiging van mijn vermoeden, dat er iets niet in de haak was de afgelopen da gen", zei Marijke Franssen, die even daarvoor uit handen van de Goese burgemeester D. van der Zaag een koninklijke onder scheiding opgespeld kreeg. Ook haar man André werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Zichtbaar geëmotioneerd had 'schipper' André geluisterd naar de loftuitingen van de Goese burgemeester, loco-burgemees- ter J. van Schaik van Temeu zen, kapitein Van Der Decken, enkele van 'zijn' zeeverkenners en een gedicht van zijn eigen moeder. „Ik ben niet iemand die graag in de belangstelling staat. Voor mij is dit een totale verras sing." Daarnaast ontving het tweetal uit handen van 'hun' zeeverken ners een symbolische geluks boom vol wensen en een nagel bank met felicitaties als sym bool voor hun inzet en bevlogen heid die ze al ruim dertig jaar to- André en Marijke Franssen waren verrast door de koninklijke on derscheiding. foto Wim Kooyman Sport, spel en plezier in Hulst HULST - De derde editie van het Zoutvatweekend rond om cafetaria 't Zoutvatje in Hulst stond dit weekeinde in het teken van spel, plezier en vooral feesten. Met activitei ten voor jong en oud haalde de cafetaria de banden tussen de omwonenden aan. Vrijdag schoven zestigliefhebbers in de feesttent aan tafel voor een kaartwedstrijd. Zaterdag middag bonden acht deelnemende teams de strijd met el kaar aan bij de zeskamp. De slingerbaan, het buikglijden, tobbedansen en levend voetbalspel zorgden voor hilari sche taferelen. De dames van Clinge wonnen de felbegeer de bokaal. Het team van 't Zoutvatje legde beslag op de tweede plaats. De jeugd kon naar hartelust springen en glijden op de verschillende luchtkussens en glijtoestellen. Na het middagspektakel was er voor 120 belangstellen den een barbecue. De feestband Carbon trad daarna op. Gistermorgen stalden veertig deelnemers tweedehands - spulletjes uit voor de rommelmarkt de. Bij de hobby - en promotiebeurs kreeg het publiek een gevarieerd aanbod van de creativiteit van tien hobbyisten voorgeschoteld. Fietsersbond eist maatregelen brug MIDDELBURG - Naar aanleiding van het dodelijk onge val op de Stationsbrug in Middelburg eist de Fietsers bond dat de gemeente 'per ommegaande' maatregelen neemt om de brug veiliger te maken voor fietsers. Auto verkeer dat vanuit het centrum komt zou bij rood licht zich vóór en niet op de brug moeten opstellen, aan de sta tionszijde zouden de verkeerslichten anders moeten wor den afgesteld en bovendien moet door middel van de ver keerslichten het fiets- en autoverkeer op de brug geschei den worden. Voor het einde van dit jaar wil de Fietsers bond voorts dat de brug wordt afgesloten voor doorgaand verkeer, met uitzondexüng van taxi's en bussen die in één richting de brug zouden mogen passeren. Ook zouden fiet sen en het autoverkeer fysiek gescheiden moeten worden, bijvoorbeeld door middel van een hek. Tenslotte roept de Fietsersbond op tot het uitschrijven van een prijsvraag voor het uitbreiden van de brug met dubbele fietsstroken. Het afsluiten van cle brug voor vrachtverkeer alleen noemt de Fietsersbond een schijnoplossing. Sint-Jansteen opent vogelseizoen SINT-JANSTEEN - Met ruim 230 vogels van twaalf clu- bieden heeft de afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Par kieten Speciaal Club dit weekeinde het spits afgebeten van het tentoonstellingsseizoen. De parkieten van diverse soorten waren te bezichtigen in het gemeenschapscen trum de Warande in Sint-Jansteen. Vier keurmeesters van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers namen de dieren onder de loep. Kleur, vorm, houding, tekening van de bevedering en conditie waren bepalend voor het pun tentotaal. In het klassement van verdienste won J. Dank- aart. O. Debbaut eindigde als tweede. De derde plaats was voor E. Audenaert. Het parkietenkruis werd gewon nen door D. Audenaert. Als algemeen kampioen bij zowel; de agaporniden OEK als de grote parkieten OEK kwam P. de Cock uit de bus. In de categorieën grasparkieten OEK en grasparkieten EK kaapte O. Debbaut de titel al gemeen kampioen weg. J. Dankaart werd algemeen kam pioen bij de grote parkieten EK. D. Audenaert kreeg bij de agaporniden EK de kampioenstitel opgespeld. In het weekeinde van zaterdag 21 en zondag 22 oktober houdt de vogelvereniging cle Nachtegaal uit Nieuw-Namen de tweede expositie in Zeeuws - Vlaanderen. nen voor de Terneuzense scou tinggroep. „Het is uniek, dat twee mensen koninklijk onderscheiden wor den en zoiets puur voor scouting- inzet gebeurt. Daar zijn we erg trots op", zei Rinus van Stee van RegioScouting Zeeland. De Doormangroep wilde zater dag speciaal voor oud-leden het scoutinggevoel bovenhalen. Zo stonden er een wandeling, een boottocht, een barbecue en de koninklijke onderscheidingsce remonie op het programma. Voor de oorlog De Doormangroep werd in 1946 opgericht door een fusie van de Mauritsgroep en de Marijke- groep en een eigenlijke voortzet ting van de NPV Groep 1 Ter- neuzen, die dateerde van voor de oorlog. Momenteel telt de Doormangroep vijf verschillen de takken en in totaal 94 leden. Die leden en voormalige scouts genoten zaterdag zichtbaar van de verschillende activiteiten. Zo ook oud-lid Ko Stoffels, die vol lof was over de dag en het feit, dat een oude schippersvaardig- heid als het wrikken nog steeds door de jongeren wordt be heerst. „Het is prachtig om te zien, dat die gasten de stalen vletten al wrikkend op de juiste plek weten te krijgen. Zoiets geeft me een goed gevoel, net als het feit dat ik vandaag heb kun nen bijkletsen en herinneringen heb opgehaald met 27 andere oud-leden. Het was een geweldi ge ervaring om nog een keertje weer 'jong' zijn." door Wilma Valk BRESKENS - De samenwer king bij calamiteiten op zee tus sen de Belgische Kustwacht en onze eigen Koninklijke Redding maatschappij, de KNRM, ver liep niet altijd even gestroom lijnd. Daat gaat nu veranderen. Binnenkort wordt het samen werkingsverband tussen beide instanties bekrachtigd. Zater dag vertrokken de schippers en opstappers van de stations Cad- zand-Bad en Breskens naar het Maritieme Reddings- en Coördi natiecentrum (MRCC) in Oos tende voor een eerste kennisma king met de werkwijze van dit centrum. Sinds de noodlottige ramp met de Herald of Free Enterprise be schikt België over een volwaar dig rampenplan. Toch moesten er nog steeds te veel verschillen de instanties bij calamiteiten be naderd worden. Nu is het, dank zij dat unieke meldpunt, moge lijk bij één vraag gelijk ook één oplossing te krijgen. Na ontvangst door communica tie-medewerkster Eva Des- camps, celhoofd van de afdeling scheepvaartbegeleiding en extra uitleg door nautisch dienstchef GNA (Gemeenschappelijke Nau tische Autoriteit) en vice-voor zitter van het station Breskens, Mare de Cocker, konden opstap pers en schipper een kijkje ne men in de operationele controle kamer van het MRCC. Hier was er voor de redders uit Neder land volop tijd voor het stellen van vragen. De controlekamer is uitgerust met de meest moderne communicatiemiddelen en een crisiscentrum. Van hieruit kun nen reddingen op zee live ge volgd worden. De mannen van de KNRM had den vooral vragen over de com municatie onderling en vooral het radioverkeer. Goede ver standhouding is meer dan nodig bij eventuele rampen. De Bel gische Kustwacht beschikt niet over reddingstations oostelijk van Zeebrugge. Operaties aan de monding van de Schelde en op deze drukbeva ren rivier vallen onder de red dingstations van Westkapelle, Cadzand en Breskens. Alle meldingen worden gedaan aan het MRCC in Oostende. Daar wordt gekeken wie wat kan doen. Er is tevens een sa menwerking met Frankrijk en andere landen langs de Noord zee. Oproepen voor onze eigen KNRM zullen altijd, via Oos-. tende, zoals gebruikelijk van Den Helder blijven komen. Tijd- verlies zal dit niet geven. Dit dankzij de touch-screens in de meldkamer van Oostende. De Zeemanshoop, de redding boot van Breskens, had voor de tocht van ruim dertig zeemijl minder dan een uur nodig. Voor een aantal opvarenden een on vergetelijke trip langs de West Zeeuws-Vlaamse en Belgische kust. agenda STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur: Kaarten, vrij biljarten;14.00 uur: Bewe gen 55 De Halle, 13.30 uur: Prijskaarten, biljar ten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar- CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; HEIKANT - t Heike, 13.15 uur: Koers bal, biljarten; 19.30 uur: Line dance; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, kaartjes maken; 10.30 uur: Yoga; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules, yoga; 15.00 uur: Seniorenorkest Con Amore; 19.30 uur: Bijeenkomst de Zon nebloem; De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Koffie ochtend met voorlezen; 14.00 uur: Sjoe len, mannenpraatgroep; 't Kruispunt, 14.00 - 17.00 uur: Clubmid dag de Kruising; KLOOSTERZANDE - Hotel van Leu ven, 19.30 uur: Kaarten: KOEWACHT - Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; LAMSWAARDE - Café de Vier Jaarge tijden, 14.30 uur: Schieting; Café de Lamsoren. 21.00 uur: Optreden Sabrina; OOSTBURG - Hervormd kerkcentrum, 20.00 uur: Guirlande 'healingcircle'; SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO koers bal; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 14.45 uur: Kookles; 15.30 uur: Kreatïeve Vorming; 19.30 uur: Re petitie toneelvereniging; Café de Kroon, 14.00 uur; Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur: Yo ga; 13.00 uur: Kaarten bieden en joke ren en biljarten; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Yoga; 13.00 uur: Koersbal en bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 uur: Country line dance.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39