Zierikzee bakt er niet veel van SKNWK blijft ver onder de maat jU&l Bruse Boys beleeft een dramatische middag WIK'57 heeft na zes maanden weer eens iets te vieren Hl' khouwse tweedeklasser wacht nog steeds op eerste velddoelpunt WH, jfjPy wto Fors verlies jeugdspelers van Scaldina maandag 18 September 2006 s BOLEN - ->0m het in één tord te noemen: dramatisch", Geelde Brusc Boys-trainer fejo Prins over het door zijn JJgetoonde spel in de uit strijd tegen Tholense Boys. Ijeidde uiteindelijk tot een pderlaag. fedrie duels wacht Bruse Boys de eerste zege in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal. Volgens Prins, die zijn ploeg via Thomas Groe- neveld op voorsprong zag ko men, was die gelegenheid er wel in Tholen. „Tholense Boys is geen bijzondere ploeg, maar wat er bij ons fout kón gaan, ging ook fout. Het was dramatisch slecht." Omdat Bruse Boys na de 0-1 verzuimde om verder uit te lopen, kon Pieter de Graaf vijf minuten voor rust voor de gelijkmaker zorgen. Hoewel Prins in de rust de puntjes op de 'i' zette, stond Bruse Boys zeven minuten na rust door goals van ex-SPS-speler Thijs Nijmeijer met 3-1 achter. „En weer kre gen we twee goals bij de tweede paal tegen. Vorige week ook al één!", mopperde Prins. Via een kopbal van Alex An- deweg kwam Bru nog wel terug tot 3-2, maar Niels Hopmans zorgde opnieuw voor een marge van twee goals. Mats Willemse liet in de slotfase vanaf de penaltystip, na een handsbal bij de thuisploeg, 4-3 aantekenen. „Ik denk dat twee jongens hun normale niveau haalden. De rest zat er onder", besloot een teleur gestelde Gerjo Prins. Tholense Boys-Bruse Boys 4-3 (1-1). 19. Thomas Groeneveld 0-1, 40. Piet de Graaf 1-1, 48. Thijs Nij meijer 2-1, 52. Thijs Nijmeijer 3-1, 60. Alex Andeweg 3-2, 64. Niels Hopmans 4-2, 85- Mats Willemse 4-3. Scheidsrechter: M. de Haan (Drongelen). Aantal toeschouwers: 150. Bruse Boys: Mark Giljam, Alex Andeweg, Wilko Hanzen (73. Ro bin Meertens), Olaf Willemse en Di- mitri HooftmanGeorge Geluk (61. Gerard Vogel), Marco Ketting, Emiel Dorst en Thomas Groene veld; Peter Willemse en Mats Wil lemse. LvPifitervan Klinken bftZEE - Zierikzee heeft fHa in de wedstrijd tegen ivecr geen indruk kunnen tóiD. Het spel was matig tot {alien dat leidde tot een bloe de 0-0. Linksback Martijn m Grunsven heeft zelfs het dat spelers de bal niet meer hebben. .Zierikzee niet verloor was danken aan de doelman, ussé was de enige op die over heel de wed- gezien een voldoende kon i Met een aantal prima jen was de 32-jarige rou- de man die Zierikzee be- voor een blamage, lijk hebben we de hele ijd met onze rug tegen de liaan gevoetbald", reageerde [op de wanprestatie. „Er zit .d meer voetbal in ons spel (ndit. Die jongens moeten de fhjoom van zich afgooien. Ga (ballen! Je kunt het zo goed. ik plezier." zijn rare opdrachten voor voetballer. De punten die noemt, zouden vanzelf- kend moeten zijn. Maar bij ikzee is tijdens de competi- niets vanzelfsprekend, heeft wel een verklaring •de angst die in de ploeg zit. fe hebben een heel jonge g. En vooral veel zenuwach- jongens. Eigenlijk zijn er kar een paar rustigen. Ikzelf, bar ook Martijn van Grunsven pMariko Rouw. Er is daardoor tranig rust om het voetbal fadezijkanten te zoeken. Dat (sjehelemaal niet. Waarom?" Dreischor wint nis gedeeld ijstaanvoerder USS1NGEN - In de vijfde tecB won Jong Ambon dank- i; onder meer vijf treffers van mWaisapy met 6-2 van hek- rasluiter Rimboe. De Middel- rogers blijven hierdoor samen iel Vivoo (geflatteerde 5-1-ze- op Rcnesse) en Dreischor M-overvvinning bij Nieuw trgvliet) zonder puntenverlies tanglijst aanvoeren. feinv Borgvlict-Dreischor 1-2: san sportieve wedstrijd sloot ffisohor een sterke eerste helft taetO-2 door treffers van Ray- Sonnveld en Sander Uijl. k tweede helft was het spel- idd compleet anders en wer- de bezoekers teruggedron- "f De thuisploeg kreeg de no- kansen, maar benutte er aalséén. fa Amhon-Rimboe 6-2: De Se helft werd met 1-1 afge- fafl (doelpunten Levi Waisa- 31 Sophek Sophat). Na rust aeen sterker Jong Ambon uit 1-1 door een hattrick van M Waisapy. Na de 5-1 van thin Waisapy maakte Mari- sKnoops 5-2, waarna Levi [Éapyweer 6-2 maakte. "«•Rcnesse 5-1: Na de snelle van Sven Verseput in de rsde minuut kregen de bezoe- enkele kansen op meer. n voor rust werd het echter ■IcoorSergiu Sava uit een vol- Brussé is er de hele week mee be zig. Hij probeert positief te stu ren, neemt spelers op de trai ning apart die even wat aan dacht nodig hebben, maar in de wedstrijden helpt het nog niet. Barry Hage doet dat ook, maar eigenlijk willen we ons natuur lijk gewoon bezighouden met ons eigen werk. Dat zit er alleen nog niet in." Ook Martijn van Grunsven kwam weinig toe aan zijn favo riete spel. Hij is een back die graag mee opkomt, maar daar voor was geen ruimte. „Op zo'n manier kan ik meer voor de ploeg betekenen. Ik ben ook geen absolute mandekker." Toch was het de linksback die Zierikzee het dichtst bij een doelpunt bracht. Na een van de spaarzame momenten dat hij wel kon opkomen, gaf hij een uitstekende voorzet. Wesley Quist kon echter net niet bij de bal komen. BSC-verdediger Rob van den Buys was iets sneller en schoot tegen het einde van de wedstrijd de bal pardoes tegen zijn eigen doelman. „Nee, het was vandaag weer niet goed", reageerde Van Grunsven op het lage aantal kansen. „We sloegen het middenveld over. Ik had zelfs het idee dat een aantal mensen maar liever weinig bal len krijgt. Daardoor hebben we niet één normale aanval kunnen opbouwen." Alleen de laatste twintig minu ten van de wedstxrijd kon Zierik zee iets laten zien van het spel dat de ploeg wil spelen. Toen was het dominant. Het leidde al leen niet tot veel extra kansen. Nadat Patrick Roggeband en Pa trick Verkaart in de ploeg kwa men, was op het middenveld ein delijk wat meer rust. Met name doordat Patrick Verkaart in de aanval ging staan en Matthijs Hage zich daarom liet zakken naar het middenveld. In die periode kwam Rutger Kooman met een volley op een voorzet van Quist dicht bij een goal. En in de laatste minuten van het duel vergat Verkaart de bal over BSC-keeper William Luijks te tikken toen hij alleen op hem af ging. Zierikzee-BSC 0-0. Scheidsrech ter: G. van Rooden (Papendrecht). Gele kaartWesley Goud, Matthijs Hage (beiden Zierikzee), Youssef Saïdi, Eddy Voeten, Gertjan Per- daems, Thomas de Keijzer (allen BSC). Aantal toeschouwers: 200. Zierikzee: Peter Brussé; Werner Boot (61. Patrick Roggeband), Ma- riko Rouw, Barry Hage, Martijn van Grunsven; Wesley Goud (61. Patrick Verkaart), Freek Torens- ma, Wesley Quist, Vincent Bakker; Matthijs Hage, Rutger Kroon. Zierikzee-speler Mathijs Hage jaagt op de bal in de defensie van BSC. Hockeysters HSD onderuit HULST - In een aantrekkelijk duel moest het vrouwen team van HSD het onderspit delven (4-2) tegen Rapide 2 in de reserve derde klasse van de hockeycompetitie. Rapi de 2 opende sterk en nam in de eerste helft een voor sprong van 2-0. In deze felle wedstrijd kwam HSD, met de uitstekend debuterende sanne Glas in de gelederen, na rust knap terug. Eilianne van de Zande liet 2-1 noteren en Mirenne Koks scoorde zelfs de gelijkmaker. Daarna was het krachtsverschil niet groot, maar de thuisploeg was wel slagvaardiger. Mooie zege driebanders 3BSD GOES - De driebandei's van 3BSD Partyservice openden het seizoen met een mooie overwinning. Buro Balans uit Oosterhout werd in de kwalificatie van het nationale be kertoernooi verslagen: 6-2. De winst kwam gemakkelijk tot stand, hoewel de duur van het duel tussen Sjaak de Visser en Jos van der Aa - bijna drie uur - anders deed ver moeden. De tegenstand was niet de oorzaak, maar het ge vecht met zichzelf. Het werd toch 3-0 in zijn voordeel. Phi lip van der Male had minder tijd nodig om met dezelfde cijfers Boris Verhulst op de knieën te dwingen. Piet Kox had meer moeite met Huib Engel dan nodig. De tweede set lag voor het grijpen maar Kox faalde in het afmaken. Derhalve moest de derde set de beslissing brengen maar I toen klaarde hij het karwei professioneel. Jan Suyker- buyk trof een sterkere opponent. Vooral in de eerste set bleek dat het geval. Gerrit Roekei maakte middels een se rie van zeven korte metten met de thuisspeler. Die sloeg in de tweede set echter keihard terug door winst in slechts zestien beurten (15-10). Toen was het kruit echter verschoten en trok de bezoeker de winst naar zich toe. 3BSD Partyscrvice-Buro Balans 6-2 (9-3 sets). Jan Suyker- buyk-Gerrit Roekei 1-2 (7-15, 15-10, 9-15); Philip van der Ma- le-Boris Verhulst 3-0 (15-13, 15-8, 15-6); Sjaak de Visser-Jos van der Aa 3-0 (15-13, 15-8, 15-14); Piet Kox-Huib Engel 2-1 (15-7, 13-15, 15-8). Volleyballers openen seizoen ZIERIKZEE - De hoogvliegers in de recreatieve volleybal competitie van Zierikzee van de laatste jaren zijn de nieu we jaargang gestart met een overwinning. Big Boss won met 3-0 van Mevo'80 en Zeelandia verraste vc Lob met de zelfde cijfers. In de andere poules waren er maximale ze ges voor Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf en SV De Brug (B), Fixet Schuddebeurs, Profile Tyrecenter Rinus Roon Mix en Zeelandia 2 (C) enMarleco/C 1000/Cluzona (DA). RCS blijft steken op gelijkspel OOST-SOUBURG - RCS kwam gisteren tegen het verde digend ingestelde Madese Boys niet verder dan een 1-1-ge- lijkspel. De Souburgse zondag-tweedeklasser dicteerde grote delen van het spel, zonder grote kansen af te dwin gen. De ban werd gebroken door Dennis de Nooijer, die na een combinatie met Josimar Pattinama voor 1-0 zorg de. Madese Boys kwam op gelijke hoogte door Geert Neefs. RCS claimde in blessuretijd nog een strafschop, maar die werd niet gegeven. RCS-Madcse Boys 1-1 (0-0). 48. Dennis de Nooijer 1-0, 57. Geert Neefs 1-1. Scheidsrechter: P. Quinten (Colijnsplaat). Gele kaart: Gérard de Nooijer (RCS), Hans van Wolven (Madese Boys). Aantal toeschouwers: 200. foto Marijke Folkertsma door Klaas Verspoor WHS bezorgt Nieuwerkerkse derdeklasser de eerste seizoensnederlaag -r. Kort na rust het 2-1 via Martijn van *;Berg, waarna Pieter Burre- «Einde 75e minuut voor 3-1 tgde opnieuw vanaf elfmeter -«nieuw al even hard door de ^•<ers betwist. In de slotfase het nog 5-1 door opnieuw inden Berg en Burremans. jWeertse Boys-Ouwerkerk 'n een door scheidsrechter goed geleide wedstrijd de thuisploeg na een aarze- W begin het heft in handen, leidde tot 2-0 bij rust door ^pnten van Jerry Ros en Ri- ^d Ridderhof. Kort na het be- 5 van de tweede helft kopte °yRos de beslissende 3-0 bin- waarna Erik Bleiji in de ^mmuut 3-1 maakte. ■ojscBoys-Lewedorpse Bovs 2-2 Woel Franse 0-1 (strafschop), *fngemans 1-1, Rinus de Win- Vercouter 2-2. wr-WW'67 4-0 (2-0). Dennis £fs 1-0, Rick van de Gaag 2-0, Hamoudi 3-0, Ouassim pnoudi 4-0. JVosmeer 3-0 (2-0). Jeffrey XT*!"0, Jeffrey Bruyye' Si-o> Jeffrey Bruggemans 3-0. door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - Vijf keer scoorde SKNWK tegen Duive- land en tweemaal lukte het te gen Dauwendaele, maar in de thuiswedstrijd tegen WHS kon SKNWK het net niet vinden. Perry Snoep kon dat namens de bezoekers wel, waardoor de 0-1-einduitslag een logisch ge volg was. Voor aanvang van het duel werd een minuut stilte in acht geno men wegens het overlijden van Siem Vroegop (27). De assistent van trainer Kees Stoutjesdijk werd geveld door een slopende ziekte. Na afloop was de ontla ding groot bij WHS én trainer Stoutjesdijk. „Deze overwin ning schrijven we aan hem toe. Wij hebben een jongen verloren die er altijd, op de trainingen én bij de wedstrijden, voor ons was." Opponent SKNWK wilde zater dagmiddag wel, maar kon op de eerste tien minuten na geen en kel moment overtuigen. De ne derlaag kwam hard aan bij de Nieuwerkerkers. „Dit is een te genvaller voor ons en het was ze ker niet de planning om hier te verliezen", baalde aanvoerder Martijn Neele die ongedwongen een rol van betekenis speelde bij het doelpunt van de ploeg uit St. Annaland. In de 24e minuut schoot een WHS-speler de bal tegen een hand van Neele. „Ik hield mijn handen langs mijn lichaam", vond Neele. Er was inderdaad sprake van aangeschoten hands, maar het leverde WHS wel een vrije trap op. Met zijn linker voet gaf Perry Snoep een mi nuut later SKNWK-doelman Léon Quik het nakijken. Neele: „Vorige week moesten we eigenlijk de drie punten pak ken, maar vandaag hebben we totaal niks afgedwongen. We hebben terecht verloren. WHS ia—I.iutg:,*v H5^' jB mm 's SKNWK'er Martin Huisman (links) probeert WHS-speler Patrick Ketting te slim af te zijn. was net iets feller. Het is alleen jammer dat we door zo'n doel punt verloren. We zijn weer hele maal terug bij af." Plaag Kees Stoutjesdijk zag zijn WHS de eerste tien minuten van het duel achter SKNWK aanlopen. Op de Nieuwerkerkse rechter flank kon vooral Emiel Kuijten voor gevaar zorgen en Richard van de Repe en Perry Snoep had den hun handen vol aan de Nieu- werkerker. Daarna trok WHS de wedstrijd naar zich toe en wa ren onder impiüs van de goed spelende Michel Mosselman vooral Pieter Lindhout, Patrick Ketting en Patrick van Schetsen een plaag voor de SKNWK-de- fensie. „Op voetbalgebied vond ik ons voor rust beter. Eigenlijk kre gen we voor rust één goal te wei nig. We hadden al wel veel ener gie erin gestopt. Na rust zag je SKNWK wel wat meer gaan pro beren", aldus Stoutjesdijk. SKNWK, dat de laatste 35 minu ten voor rust nauwelijks kansen creëerde, kreeg in de tweede helft wel wat mogelijkheden. „Het was hetzelfde verhaal als vorige week. We waren zo slor dig in de passing. Ballen over tien meter kwamen niet aan. Dit is moeilijk te bevatten, want we kregen kansen zat. Het lijkt wel of we na Duiveland alle goals van het seizoen al gehad heb ben" sprak een teleurgestelde Christian van Vossen. Nadat Patrick van Schetsen in de 47e minuut met de punt over schoot, bleek vooral dat SKNWK fysiek sterker was. De WHS-ploeg sloeg wegens het sterfgeval twee trainingen en een wedstrijd over, en dat was vooral na een uur voetbal terug te zien. Vanaf dat moment kampte een aantal spelers met kramp. SKNWK profiteerde, on danks kansen voor Gert-Jan Tie- rie (schot op bovenkant lat), Maarten Padmos (kopbal over foto Marijke Folkertsma en afstandschot naast), Christi an van Vossen (redding doelman Anton Elenbaas en schot over), Léon de Bruine (schot net naast) en Ronald van Vossen (kopbal naast), er niet van. SKNWK-WHS 0-1 (0-1). 25. Perry Snoep 0-1. Scheidsrechter: H.M. van der Linden (Hagestein). Gele kaart: Léon de Bruine (SKNWK) en Ivan Hage (WHS). Aantal toe schouwers: 110. SKNWK: Léon Quik, Maarten Padmos, Martijn Neele (82. Rob bert Padmos), Frank Boere en Mar tin Huisman (65. Lex Folmer); Ro nald van Vossen, Léon de Bruine, Gert-Jan Tierie en Leon Goedege- bure; Emiel Kuijten (74 Jurjen Vermeer) en Christian van Vossen. GOES - ZSC'62, WIK'57 en Me- vo deden van zich spreken in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal. ZSC'62 is door een 3-2-overwinning bij Kruiningen de nieuwe koploper. Mevo won in blessuretijd van Yerseke en WIK'57 klopte SPS. Brouwers haven ging voor de derde keer op rij onderuit. Kruiningen-ZSC'62 2-3: De eer ste helft was Kruiningen de bo venliggende partij en dat resul teerde na twee doelpunten van Stefan Oppeneer in een 2-0- voorsprong. Na rust was ZSC'62 heer en meester en via twee goals van Arjan Smalheer werd het 2-2. In de 88e minuut zorgde Barry Dorreman er voor dat ZSC'62 er met de overwinning vandoor ging. Mevo-Yerseke 1-0: De wedstrijd was een kopie van het vorige sei zoen, toen de uitslag én de doel- puntmaker hetzelfde waren. Yer seke had het meeste balbezit, maar Mevo de gevaarlijkste kan sen. Toen tien minuten voor tijd Mevo-doelman Ruud van der Linde van het veld werd ge stuurd, na wat duw- en trek- werk bij een spelhervatting, kwam Mevo met de rug tegen de muur te staan. Vijf minuten in blessuretijd kopte Wouter Fi- oole een bal terug naar Jeroen Volkeri die opnieuw matchwin naar werd. Brouwershaven-FSV 0-4: Brou wershaven was niet opgewassen tegen de ploeg uit Fijnaart. Voor rust was Clement van Splunder nog wel dicht bij de 1-0, maar hij raakte de paal. Doordat Edward de Rooij wel scoorde was de ruststand 0-1. Via Wiebe de Kok, opnieuw De Rooij en wederom De Kok kwam in de tweede helft de eind stand op de borden. WIK'57-SPS 3-0: WIK'57 won voor het eerst sinds 18 maart 2006 weer eens een compe titiewedstrijd en dat werd ge vierd in Kerkwerve. Eelco Boot (assist Marco Ganzeman) en Bart Boot (fraaie volley met links) scoorde voor rust. In de tweede helft leidde een eigen doelpunt van Leo Vroegop tot de eindstand. Chrislandia-Stavenisse 0-1: Sta- venisse prees zich gelukkig met de eerste seizoenszege. Een gelijkspel had de verhoudingen beter weergegeven. Lange tijd leken de ploegen af te steve nen op een doelpuntloos gelijk spel. Tien minuten voor het einde van het duel trof Jeremy Gierman na twee nog onschadelijk ge maakte pogingen uiteindelijk toch doel. Smerdiek-Waarde 5-2: De eer ste zege voor Smerdiek dat via Souliman El Bazzaoui op voor sprong kwam. Frank Lobbezoo zorgde voor 1-1 en Erik van Haaften scoorde 2-1. Via een door Jan-Willem van Veldhuij- zen benutte strafschop kwam Waarde voor de tweede keer langszij, maar Jan de Viet zorg de met zijn goal voor de 3-2-ruststand. In de tweede helft nam Smerdiek door tref fers van Erik van Haaften eri Bart Stoutjesdijk verder af stand. ZIERIKZEE - Het eerste jeugd- team van tafeltennisvereniging Scaldina uit Zierikzee is het sei zoen begonnen met een 10-0-ne- derlaag. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, waren Dennis Smal heer en Niels en Koen van Velt- hoven niet zó veel minder dan hun tegenstanders van Middel burg 3. Veel games werden met slechts met twee punten verlo ren en daarom kon de Scaldi- na-jeugd over een ongelukkige wedstrijd spreken. Dat het tweede jeugdteam met 10-0 van Reynaert 2 verloor, was niet zo verbazingwekkend. Natascha van de Toorn, Jaap Steenpoorte en Hanneke van de Werf speelden immers hun eer ste competitiewedstrijd. Ook Dirk Geuze, Gerwin Flikweert en Bart van Zuidland van het derde jeugdteam speelden voor het eerst een competitiewed strijd en wonnen knap met 8-2 van Westerzicht 5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35