Eerste punten voor All Ready PZC Jongepier wil agressie kwijt l! Britt de Mendon^a verrast iedereen Scaldina opent met een gelijkspel, Kerkwerve verliest DFS heeft te weinig dragende spelers baL s Geen verrassingen op Open ZK motorcross Hindernissen te hoog voor springruiters Zierikzeese korfballers winnen op eigen veld van Merwede: 11-8 Puntenverlies Terneuzen Merijn de Vos in Jong Oranje Colijnsplaatse Boys foutloos maandag 18 september 2006 door Niels Bouterse ZIERIKZEE - In de strijd om lijfsbehoud in de eerste klasse haalden de korfballers van All Ready zaterdag de eerste pun ten binnen. De Zierikzeese korf ballers wonnen op eigen veld van naaste concurent Merwede met 11-8. De Sliedrechtse korfbalploeg Merwede werd vorig jaar nog kampioen in dezelfde Masse als All Ready. Beide ploegen waren het nieuwe seizoen op het veld slecht gestart en stonden na twee wedstrijden nog zonder punten onderaan. Het was een affiche voor een spannende wed strijd. All Ready startte fel aan de wed strijd. Dit resulteerde binnen ze ven minuten in een 2-0-voor- sprong door een paar moeiteloze afstandschoten van Henk de Graaf. „Dat was ook de bedoe ling", vertelde trainer/speler Dennis Voshart. „We wilden in de beginfase verrassen, feller starten. Dat ging nu stukken be ter dan de vorige weken." van onze sportredactie ZIERIKZEE - Bij de Zeeuws at- letiekkampioenschappen voor C/D junioren en pupillen, dat af gelopen zaterdag in Terneuzen werd gehouden, heeft Delta Sport goede prestaties neerge zet. De Zierikzeese ploeg kwam met 43 medailles thuis. De meest opvallende prestatie kwam van B-pupil Britt de Men- donga, die de 1000 meter over tuigend won in een tijd van 3.43,10 minuten. Het was niet zo zeer de vraag óf De Mendon- ga de race zou winnen, maar meer de vraag in welke tijd ze dat zou doen. Ze was vertrok ken om een aanval te doen op het clubrecord van 3.51,1. Ze opende sterk, kon dit tempo vol houden en verbeterde haar per soonlijk record met dertien se conden. Ze bleef daarmee slachts drie seconden verwij derd van de beste tijd ooit in Zeeland gelopen, die op naam staat van Yvonne Wisse. Naast De Mendonca hepen ook andere Delta Sporters goed op de lange afstanden. Bij de jon gens pupillen C ging de winst op de 600 meter naar Nout van de Bos, vóór Dani de Vlieger. Bij de jongens pupillen Al pakte Tijs van onze sportredactie ZIERIKZEE - De tafeltennis sers van Scaldina hebben het sei zoen in de derde klasse A ge opend met een 5-5-gelijkspel te gen Arnemuiden 5. In de derde klasse C startte het Kerkwer- ve-trio met een 7-3-nederlaag te gen het vierde team van Arne muiden. Scaldina-Arnemuiden 5 5-5: Na acht partijen leidden Hans Vol ken, Arjan Bom en Cor Smal- heer met 5-3. Het zesde en win nende punt kwam echter niet. Bom verloor immers in de vijfde game met twee punten verschil van Mijnsbergen, waarna Smal- heer het in de slotpartij op het conditionele vlak aflegde in vijf games. Volkeri en Bom zorgden beiden voor twee punten, Smal- heer voor één punt. Arnemuiden 4-Kerkwerve 7-3. Het eerste team van Kerkwerve is van samenstelling veranderd. Stoffel van der Wekken (langdu rige armblessure) en Maurice van Slobbe (ziekte) zijn afge- OSS - Terneuzen is in de eerste klasse C van het zondagvoetbal tegen het eerste puntenverlies aangelopen. De Zeeuws-Vlamin gen kwamen in Oss tegen SV TOP niet verder dan een teleur stellend gelijkspel (1-1). Geheel tegen de verhouding in kwam SV TOP in de laatste tien minuten op voorsprong. Balver lies op het middenveld van Ter neuzen werd knap afgestraft. Met een snel uitgevoerde tegen stoot zette Johan van Dinter de thuisploeg op voorsprong: 1-0. Terneuzen zocht daarna op nieuw het offensief. Kort voor tijd scoorde invaller Mario de Fouw de meer dan verdiende ge lijkmaker: 1-1. SV TOP-Terneuzen 1-1 (0-0). 83. Johan van Dinter 1-0, 87. Mario de Fouw 1-1. ScheidsrechterJ. Ver zijl (Tilburg). Gele kaart: Remco van Leeuwen, Roel Alberti, Daryl Rawidjan (allen Terneuzen), Mitchel van Dinter (SV TOP). Aan tal toeschouwers: 150. Toch waren de Sliedrechters niet onder de indruk en kwa men al snel langszij. Bij de stand van 2-3 verzaakten de gas ten grote kansen om de voor sprong uit te bouwen. Na 35 mi nuten spelen stond All Ready achter met 3-4. Het kwam goed uit voor de Zierikzeese korfbal lers dat de scheidsrechter langer liet doorspelen. Vier minuten kwamen erbij vanwege een bles surebehandeling. Zo kregen Remy Quist en Dennis Voshart de tijd hun eer ste treffers er in te werpen. „Nog net die paar doelpunten voor rust zorgden voor een belangrijk gaatje", stelde Vos hart. Ook na rust pakte All Ready het spel snel op. Binnen vijf minu ten werd het 7-4. Merwede pro beerde daarna nog wel dichter bij te komen, maar het verschil werd niet meer kleiner dan drie punten. Een paar minuten voor tijd stond het zelfs 11-6, maar het Sliedrechtse team kon in een wederom lange blessuretijd periode ook nog een paar keer scoren. Zo werd de eindstand be paald op 11-8. Het was geen overwinning zonder slag of stoot, vertelde Voshart. „We moesten er echt voor knokken." Ook bij Merwede gingen ze vol voor de eerste punten. Twee speelsters werden met blessures van het veld gehaald. De knie- en enkelblessure waren volgens supporters uit Sliedrecht te wij ten aan het 'knollenveld' in Zie- rikzee. Voshart had daar niet veel last van. „Ok, op dit veld is het zwaar om te korfballen. Het is een beetje mosachtige gras en daar zak je in weg, maar blessu res hebben wij daar zelf nog niet doorgehad." Voshart was tevreden over de ge speelde wedstrijd. „Het gaat steeds iets beter. We hadden con trole over de wedstrijd en iedere Geluk in een recordrace het goud op de 1000 meter; Sven de Vos werd derde. Nederlands kampioen Tommy Staal verbeterde zijn tijd bij de jongens D. Met 2.58,70 werd hij eerste, gevolgd door Milan Roe lof s op de tweede plaats. Bij de meisjes pupillen A2 was het Mei- ke van Gastel die in een race te gen de klok de winst pakte. Naast de winst op de 1000m won Van Gastel ook het ver springen in een nieuw clubre cord van 4,36 meter en het kogel stoten. Op de sprint pakte zij het zilver. Ook Tom van de Berg en Joël Hillebrand pakten vier prijzen. Naast winst op versprin gen en respectievelijk kogelsto ten en balwerpen pakten zij zil ver op de 60 meter en brons op de 1000 meter in hun categorie. Voor Nout van de Bos was er naast het goud op de 600m ook nog winst op het verspringen en de 40m. Verder waren er hoofdprijzen bij de sprint voor Noah Heijnen en Maud van Liere. Ook bij de werpnummers waren er veel prijzen. Bij het kogelstoten pak te Tijs Geluk bijvoorbeeld de winst bij de jongens Al-pupil- len. In dezelfde categorie bij de meisjes stond Wendel van Moort op het hoogste podium. haakt. Alleen Arie de Mik bleef over. Toegevoegd zijn Albert de Vos en Jaap Huigens. Door deze wijzigingen neemt Kerkwerve 2 niet deel aan de competitie. Te gen Arnemuiden 4 won Arie de Mik twee keer. Het derde punt pakte Albert de Vos. Markiezaat 4-Scaldina 2 7-3: Jan Kik en invaller Jan Rem mers zorgden tegen Annemiek Boesveld voor twee enkelzeges, terwijl Kik met Pang Yuen het derde Scaldina-punt in de dub bel veroverde. Kerkwerve 3-Amemuiden 6 4-6. Jos Lindeman klopte Mare Riemens in een vlotte partij en won ook van Lianne Meulen- berg (11-6, 11-7 en 11-8). Knol pakte de winst tegen dezelfde spelers maar moest, evenals alle Kerkwerve-spelers, een neder laag incasseren tegen Dennis Po wer. Reynaert 4-Scaldina 4 7-3: In vier vijfgamers trokken Arno van Grunsven, Jan Kastelein en Jan Remmers aan het korste eind. Remmers zorgde bij 5-0 voor het eerste punt, waarna Kastelein het restant opraapte. Westerzicht 3-Kerkwerve 4 2-8. Anja Plandsoen, Leo Flikweert en Daan van de Hoek begonnen voortvarend aan de competitie. Alleen Leo Flikweert moet nog ritme zien te vinden, hij won al leen van Kroezen. Zowel Pland soen als Van de Hoek won drie partijen. Scaldina 5-Scaldina 7 4-6: Ed Voshol won in de broederstrijd driemaal voor het zevende; sa men met Joop van Houdt pakte hij ook het dubbelpunt. Koop Broekhuizen pakte de andere twee punten. Youri van Dijken scoorde tweemaal voor het vijf de. Kerkwerve 6-Kerkwerve 5 5-5. Johan Pannekoek was de sterk ste bij het vijfde, hij won drie keer. Robin Kool zegevierde tweemaal. Scaldina 6-Middelburg 11 5-5: Gerrit van den Bosch verraste vriend en vijand door drie pun ten te scoren. Bram Vroegop en Jan Willem Uijl boekten beiden één punt bij met een zege op Deen. Scaldina 8-Yerseke 5 3-7: Leon Boogaard zorgde voor twee Scal- dina-punten, Evelien Kostense voor het derde, terwijl Ilona Broekhuizen puntloos bleef. ZIERIKZEE - Merijn de Vos (rechts) is geselecteerd voor de nationa le handbalselectie voor spelers van vijftien en zestien jaar. De zes tienjarige opbouwspeler van het Zierikzeese Delta Sport gaat daar door een druk jaar tegemoet. Hij rekende het gisteren zelf voor tijdens de oefendriekamp in sport hal Onderdak. „Twee keer in de week trainen bij Delta Sport. Elke zaterdag zit ik in Brabant voor de selectietraining van Brabant. En daar komt nu eenmaal in de twee weken op Papendal een training met Jong Oranje bij. Wil ik een kans maken, dan zal de trainingsar- beid opgeschroefd moeten worden naar tien uur in de week. Voor el- door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - In het voorjaar van 2003 hing hij zijn schoenen aan de wilgen. Op 22 maart in Kwintsheul om precies te zijn. Het derde garnituur van Quin- tus werd verslagen. EMM eindig de als tweede in de regioklasse. Een mooi moment om eruit te stappen, zo dacht de 32-jarige cirkelspeler Sjoerd Jongepier destijds. Na drieënhalf jaar afwezigheid keert de Middelburger weer te rug op de velden, met als thuis basis Meco/Delta Sport uit Zie- rikzee. „De liefde voor het spel letje is behoorlijk diep gewor teld." Gisteren debuteerde hij bij een oefendriekamp in Zierik- zee. Jongepier zat er kort na de winst op het Vlaardingse WIK (25-21) ontspannen bij. Het voel de vertrouwd in sporthal Onder dak. Met een brede glimlach pro beerde de balvaste eerstelijnspe- ler de eerste pijntjes te maske ren. De kwetsbare rechterschou der en de nog steeds zeurende linkerknie. „Ik word op een rus tige manier gebracht, maar het blijft afwachten na de eerste op- taters. Gek genoeg heb ik dat best wel gemist. Dat glijden en dat gekke vallen. Je wilt graag je goeie agressie kwijt. In de af gelopen tijd heb ik niet veel ge daan, maar in een beetje fitness lukt dat gewoon niet." Het beeld dat gisteren na de drie kamp ontstond door de terug keer van de routinier mocht er best zijn. Op de beginfase na. De afwerking ging met horten en stoten. Maar naarmate de strijd vorderde, werd er op veel posities steeds beter gecombi neerd. Het vertrouwen groeide. Niet alleen rond de cirkel maar ook aan de linkerkant bij Jim my Niemans. Die zette na de pauze (9-9) zijn directe belager een aantal malen op het verkeer de been. De succesvolle break van Kenneth Mellaart die daar meteen op volgde, bracht het verschil op drie punten (16-13). WIK, dat een klasse hoger ac- speler vervulde zijn taak. Zo stonden we individueel als col lectief sterk te spelen." Toch denkt de spelende trainer van All Ready nog niet dat het spel goed genoeg is voor de eer ste klasse. „Het was een goede wedstrijd en een goede revan che, maar het spel is nog niet su per. Ik zie wel dat we groeien. We proberen in deze klasse te blijven, maar als dat niet lukt dan lukt het niet." Scores All Ready: Dennis Voshart 3, Henk de Graaf, Remy Quist bei den 2, Esther Snoek, Desiree Vos hart, Annelies Bothof, Jan-Willem van Nieuwenhuize allen 1 door Ko de Ridder BURGH-HAAMSTEDE - De voetballers van DFS konden za terdag in het duel met 's-Heer Arendskerke geen vuist maken. Een nederlaag (2-1) was het ge volg. Door dit verlies neemt DFS nu de achtste positie in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal in. Aanvoerder Huib Nortier van de thuisploeg legde na afloop de vinger op de zere plek. „Het is jammer dat wij te weinig dra gende spelers hebben. Het ge brek aan ervaring en voetbalin telligentie breekt ons op." 's-Heer Arendskerke kwam za terdag al in de derde minuut op voorsprong. Stefan van Sabben haalde op links de achterlijn, waarna hij de bal voor het doel bracht. Robin van Loopik was de afmaker: 0-1. DFS was ver rast, maar had nog alle tijd om terug te komen. Het leek erop dat dit ook snel zou lukken. De ploeg speelde met passie en in een behoorlijk tempo. De goal bleef echter uit. 's-Heer Arendskerke kreeg in de 30e minuut een strafschop, toen Stefan van Sabben in het straf schopgebied werd gevloerd. Ste fan van de Velde liet DFS-doel- man Leander Rouw hierna van elf meter kansloos: 0-2. DFS tap te in de tweede helft uit een an der vaatje. „Als ik het positieve eruit haal, dan ben ik tevreden over de tweede helft. Wij gingen toen meer druk uitoefenen", vond trainer Wil Wijnands. In de tweede helft was DFS ster- Nederlaag van Schouwse Boys GOES - De zaalvoetballers van Schouwse Boys hebben met 1-1 gelijk gespeeld tegen MMS/ Mar- rakech 2. Leon Sinke was de doelpun tenmaker van de Zierikzeese thuisclub. In dezelfde klasse ver loor Pubbles zijn derde duel met 5-2 van Bristol Team/De Mo riaan. Onny Scholten en Tom Uitterhoeve scoorden. ker, maar Remco Rotte en lm art Padmos konden het net» 1,1 vinden. In de 80e minuut Lennart Padmos neergelegd nen het strafschopgebied. Sin, schop. René van der Linde nyfr zijn verantwoording en passed de fraai Arendskerke-doeW Jeffy Geuze. DFS drong hiem nog aan, maar de gelijl kwam er niet. DFS-'s-Heer Arendskerke |i (0-2). 3. Robin van LoopikO-i jj Stefan van de Velde 0-2 (m schop), 80. René van der Linde f (strafschop). Gele kaarten. Mo-, BergsmaRené van der Lindeft. den DFS), Huber van Sabben k di van de Sluis, Stefan mdèiü de, Pieter Adema (allen 'j-Jfe Arendskerke). Scheidsrecht II H.C. Verhoeff (Alblasserdam).i2 tal toeschouwers: 120. j" DFS: Leander Rouw; Marco BtJ i ma, Gerard Boshoven (84. JM Bom), René Brusse, 1 Braam, Lennart Padmosit van der Linde, Marlijn Boo: Robbert van der Loos), Huib tier, Remco Rotte en Jeroen DL bout. GOES - Colijnsplaatse Boy: de enige ploeg met een W derd-procentscore in de vierde klasse A van het zaterda™. ;l| De ploeg won zijn derde wefe- J, rijd met 2-4 bij Wemeldiqe" SVD, Nieuwland en Wolfaard dijk volgen op twee punten. Borssele-Nieuwland 0-3 (0-l|.f* ter van Dijke 0-1, Carster 0-2, Richard Jacobs 0-3 I Cadzand-Hoedekenskerke 14 (1-0). Junior van den Akker M.fr K nior van den Akker 2-0, Mnj p van de Voorde 3-0. MZVC-WoIfaartsdijk 1-2 (0-1) Ar K nold van Gemerden 0-1. Slijt Westerweel 0-2, RalfVeerhoikïl Spui-Apollo'69 0-1 (0-0). Fmkv Kok 0-1 (strafschop). SVD-Goes 6-0 (3-0). Ewoul i Graaf 1-0, Jason Warman 2- Jeroen van Zee 3-0, Jeroen ti Zee 4-0, Louw Bosselaar 11 Ewout de Graaf 6-0. Wcmeldingc-Colijnsplaatse Hon 2-4 (1-2). Wouter van Gils! l-j i Bertus Zoeteivey 1-1, Nigel Hei mes 1-2, Wilco van Stel 1-3, ,ta i de Kok 2-3, Dave Bout 2-4. door Herman Heuvink RILLAND - Op het Schelde-cir- cuit in Rilland-Bath waren geen verrassingen tijdens de derde wedstrijd om het Open Zeeuws kampioenschap motorcross. De 125 cc kende een vol pro gramma, waarin series en een fi nale moesten worden gereden. Dave de Jonge uit Heinkens- zand was voor iedereen te snel. De KTM-crosser wist twee van de drie wedstrijden voor het Open ZK te winnen. Door een blessure kwam hij in Aagteker- ke niet aan de start. Gregory de Nooyer uit Vlissingen legde za terdag beslag op de tweede plaats en wist daarmee zijn voor sprong op Mark Boot uit Burgh Haamstede uit te breiden. Boot komt met zijn 85 cc Yamaha ver mogen te kort tegen de echte tc? pers. Hij werd toch nog knï vierde. De 250/500 cc was vet Rinus van de Ven. De crosserui Vlissingen hoefde maar m man af te rekenen, Henk Thij! uit het Belgische Aclegem, Zijn' grootste concurrent in de stam Casper Ovaa uit Oost-Soubun kon door een knieblessur slechts vanaf de kant toekijken.. Martin Stroo uit Oost-Soitaj werd zésde en dat was ve de om de tweede plaat' stand over te nemen van Ovaa. Bij de veteranen was Erik wj de Wekken uit Zierikzee W de beste. De veteraan die zii nog lang geen veteraan v« koos voor deze klasse omdat wel eens Zeeuws kampioen worden. „Het liefst kom ik in de 250/500cc maar voor de tel heb ik daar weinig kans ke positie zijn vier kandidaten, dus de concurrentie is groot. Ik zit daarnaast ook nog eens in het examenjaar van de havo. Dus ik heb nog genoeg te doen." De Vos heeft ook al een drukke periode achter de rug, die eigenlijk twee weken terug begon. Toen plofte een uitnodiging op de mat van Jong Oranje. „Daar moest ik afgelopen donderdag verschijnen voor een eerste training", legt de Zierikzeeënaar uit. Na drie uur trai ning werd iedereen in een cirkel gezet. Van de 39 man vielen er der tien af. „Ik was gelukkig een van de 26 die doorgaan voor het EK en WK in 2007." foto Marijke Folkertsma que een tiende van een second? te kort. Door een springfout van Knape Hout's Bomba werd Si mon den Exter gedwongen os vroeg voluit te gaan. De otö meester uit Kortgene kwam na verder dan de derde stek. teert, probeerde op allerlei ma nieren het gaatje te dichten, maar slaagde daarin niet: 25-21. De winst in de driekamp was gis teren in het slotduel met Orion uit Rucphen nog discutabel. Van de gemaakte afspraken kwam voor de pauze niet veel te recht (11-9). Via een flinke tus- senspurt werd de eindzege (26-14) voor Delta Sport alsnog een feit. „Daar was in de pauze wel een flinke preek voor no dig", zei trainer Bert Nuijens na afloop. De Schouwse oefenmees- ter is niettemin content over de vorderingen van zijn ploeg. „De afwerking kan en moet beter, maar dat weten de gasten zelf ook wel." door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In Nieuw- en Sint Joosland hebben de springruiters zater dag het groene seizoen afgeslo ten. Het was een wedstrijd om snel te vergeten. De balken vlo gen de parkoershulpen in Stal de Kroo om de oren. In het basisparkoers hield een aantal combinaties het straf blad nog blank, maar in de bar rage was de opgave van par koersbouwer Bram Wattel dui delijk te zwaar. Maxime van der Eijken hield in de barrage met Pearl Jam het strafblad schoon en won daarmee de klasse Z/ZZ. In de klasse M haalde Miranda Rui j ten met Odessa in de beslis sende ronde twee palen naar be neden. Haar fouten bleven onbe straft want Emily Wiskerke kreeg met Mirvana B maar liefst 18 strafpunten aan de broek. Ook in de klasse L werden veel fouten gemaakt, maar de wed strijd kende wel een spannend verloop. In de barrage tikte Mar- nix Broosen met Teil My's TT een balk uit de lepels. De concur rentie beet zich later stuk op de snelle tijd van de Brabander. Jo han Kerstens kwam met Olympi- uitslagen IÜkW Zierikzee. Recreatieve compel" Poule A: vc Lob-Zeelandia N. vo'80-Big Boss 0-3, Brogum-W f recenter Rinus Roon 1-2. Pcf» Ravia/Tolhoek SchilderbedrijtMtfw C 1000/Cluzona 3-0, connexxiongn der de Oude/Kwiek H4 1-2, HC Kroon/Wiska-SV De Brug 0-3. Potd'b Fixet Schuddebeurs-Sgravo-de bron 3-0, Zeelandia 2-SgravO-DM keersopleidingen 3-0, Schouwse m materialen handel-Profile Tyrecen nus Roon Mix 0-3. Pouh Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1-M« C 1000/Cluzona D 0-3, Grand Cafen- der-SV De Brug D 2-1. agenda maandag Biljarten Vierde divisie, poule 6. Cat •- Peer/'t Pleintje - 3BSD PartyseT®^ fé 't Pleintje, Sint Willebrord).Mm 19.30 u—

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34