pze Ster van Kesikbas stijgt snel Kloetinge krijgt voetballes SSV'65 weet naar het staat Ruime zege brengt Nieuwdorp op kop 19 prie leiders in nveede klasse Hoek dankzij 3-0-zege op Ajax koploper met Quick Boys Kloetinge al 270 minuten zonder goal maandag 18 september 2006 swb ^S-GPC Vlissingen, Arne- oiiden cn Tholense Boys leiden derde speeldag in de twee klasse E van het zaterdag- ,baL De Vlissingers wonner ,q.2 bij De Meeuwen. Arne- -den versloeg Dinteloord met Ja Tholense Boys klopte Bru- iBoysmet 4-3. b Heeuwen-GPC Vlissingen ij. Vooral in de eerste helft uj de thuisploeg niets in te •-«en tegen GPC. Lunven Ver- smaakte in de eerste helft in de slotminuten zorgde in- Robin de Pagter op aange lande eveneens ingekomen jideBuytervoorde 2-0. ^muiden-Dinteloord 2-1: van Belzen werd in de yntigste minuut gevloerd, igma Marinus Baas vanaf elf sKrvoor 1-0 tekende. De twee- ihelft was na een vroege tref- 2 van opnieuw Baas (voorzet ai Arjen Kats) evenwichtiger, fedrie minuten voor tijd werd fcmet een fraaie lob van John ft 2-1. ghndia-Heinenoord 0-4: Via laven Blom kwamen de bezoe- fesna acht minuten op 0-1, rjar de thuisclub leek bij rust gmet kansloos. De bezoekers Achten toen Sylvester Sabayo ïMaradona Philips in en die jse invallers waren de thuis weg te machtig. Via Philips, ftnenBaumler werd het 0-4. Üolense Boys-Bruse Boys 4-3: Ênmas Groeneveld opende uit «scrimmage de score: 0-1. Pie lde Graaf en Thijs Nijmeier |j) bogen die achterstand om :Hi3-l-voorsprong. Alex An- isteg maakte de aansluitings- Kffer, maar Niels Hopmans te- jade een kwartier voor tijd bot 4-2 Een strafschop van IfetsWillenise betekende 4-3. Zdiiwe-Kapelle 1-1: De eerste was met diverse doelpogin- p oog best aardig, maar de tseede helft was bar slecht. Ar- told Lomeyer maakte er na minuten 1-0 van. Tien mi- Ei'.en voor tijd leverde een vrije trap van Rob Oostrom de ver- fendegelijkmaker op. JZW-Zaamslag 1-0: Een gelijk spel leek een juiste uitslag, tot hap den Doelder vlak voor tijd tors besliste. De teruggekeer- k routinier maakte de enige teifer onnen door Frits Bakker HOEK - De subtiele aanrakin gen van de bal maken van Rama- zan Kesikbas een prachtige voet baller. Met de rug naar de goal draait de nieuwe man achter de spits bij Hoek soepel van zijn te genstanders weg en zet hij zijn versnelling met de bal in. Alleen scoren heeft hij nog niet gedaan. Ook zaterdag niet tegen Ajax, ondanks de 3-0-zege op eigen veld. „Maar hij was wel de beste man op het veld", zei Istvan Bakx, zijn mede-aanvaller op links. Kesikbas (20 jaar) werd beloond met een daverend applaus, toen hij kort voor tijd met kramp naar de kant moest. Zelf bleef hij uiterst nuchter on der de ovatie. „Het is sneller ge gaan dan ik had verwacht, de aanpassing aan dit niveau", be kende hij. Ramazan Kesikbas is aardig op weg om de exponent van het nieuwe Hoek te worden. „We hebben een elftal waar muziek in zit", drukte Djamel Buyse, die zelf ook scoorde, het na de eerste thuiswinst plastisch uit. De Belgische routinier doelde onder meer op de combinatie van karakter en creativiteit bij spelers die nieuw zijn in de ploeg. Kesikbas is niet de enige met die twee belangrijke kwali teiten. Het hele Hoekse midden veld, met Alfons, Ameziane en Kesikbas, had tegen Ajax zo veel beweeglijkheid en tech niek, dat deze tegenstander bij vlagen werd overlopen. Taoufik Ameziane is de motor en tegelijk de stoorzender op het middenveld, Ferry Alfons de man van de snelle demarrage en Ramazan Kesikbas van de heer lijke voetbeweging, waarmee hij tegenstanders op het verkeerde been zet. „We voelen elkaar ook perfect aan", vond Kesikbas. Djamel Buyse: „Ik vind dat we echt op zijn Nederlands zijn gaan voetballen. Met veel creati viteit op de vleugels en op het middenveld." Hoek maakte het verschil met Ajax vooral voor de rust, in de ■■BïïiWiail to Barry van der Hooft GOES - Op het traject dat moet ton naar handhaving in de Klasse, kwam SSV'65 za- Kidag een tegenstander van for to tegen. Het contrast met Sparta Nijkerk was zo groot, lat al vanaf de eerste minuut duidelijk was dat de Goese ploeg op weinig hoefde te reke- Mn.De ploeg van Marco Groe neveld mocht slechts sporadisch lopen op een positief resultaat, saar kwam er met 1-4 uiteinde- Sjknoggenadig vanaf. ïen schande was de nederlaag >|en Sparta Nijkerk zeker niet. «de twee selecties vooraf na- tegenover elkaar zette, galeen groot verschil in kwa- to.Bij SSV'65 loopt een aan- «bI spelers voor wie voetballen j de hoofdklasse eigenlijk te tog gegrepen is. En als aan de tore kant van de middenlijn Sn een ploeg staat met enkele a-profs en gelouterde hoofd spelers, is het karwei op «»rhand al bijzonder lastig te Weggetikt Hoek-speler Ramazan Kesikbas breekt door de defensie van Ajax heen. fase nadat Jan Huygens (op aan geven van Bakx en Alfons) van dichtbij voor 1-0 had gezorgd. Djamel Buyse schoot na een hoekschop uit een lage voorzet van de andere centrale verdedi ger, Mamadouba Gueye, na een halfuur de 2-0 onhoudbaar ach ter de Ajax-keeper Moeite De aanvallende daadkracht viel daarna even stil, omdat Jan Huy gens (hamstring) voorin wegviel als aanspeelpunt en Ajax na de rust de speelstijl omgooide van drie spitsen met vleugels naar twee diepe spelers. „Ze gingen meer druk zetten, daar hadden we moeite mee", moest trainer Cees Houtepen vaststellen. „Toch hebben we snel weer het initiatief genomen." Hoek gaf achterin zo weinig weg, dat de kansenteller na de -wedstrijd op tien tegen één stond. Stefan van Dender (weer een puike partij als linksback) en Wesley de Smet bewaakten de flanken, Mamadouba Gueye organiseerde het centrum en Djamel Buyse won alle duels in de lucht en over de grond tegen cle Ajax-spitsen Vincent de Groot en Serginho Lens. Twee riante kansen na de rust van Hoek waren haast niet te missen. Kesikbas en De Valk de den dat nog wel in de dertigste minuut, toen Istvan Bakx de bal na een vloeiende slalom hard en laag voor de goal bracht. Wilco de Valk (invaller voor Huygens) scoorde wel. De met een blessu re tobbende spits schoof de bal na een doorkopper van Thijs Binnerts langs cle keeper (3-0). „Wat gunde ik hem die goal", glunderde Houtepen na de wed strijd. „Hij doet zo verschrikke lijk zijn best om terug te komen, maar heeft het publiek niet op zijn hand. Ik blijf in hem gelo ven, daarom heb ik hem laten foto Wim Kooyman staan. En dat hij nog scoort ook, dat maakt deze overwinning nog mooier." Hoek-Ajax 3-0 (2-0). 6. Jan Huy gens 1-0, 29. Djamel Buyse 2-0, 86. Wilco de Valk 3-0. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: Sinisa Gagula, Marlijn Slemmer en Vincent de Groot (allen Ajax). Aantal toeschouwers: 640. Hoek: Robbie de Moor; Wesley de Smet (72. Thomas Ragut), Mama douba Gueye, Djamel Buyse, Ste fan van Dender; Taoufik Amezia ne, Ferry Alfons, Ramazan Kesik bas (85. Thijs Binnerts); Dennis van der Welle, Jan Huygens (40. Wilco de Valk), Istvan Balcx. Oostkapelle behaalt eerste punt DALEM - Invaller Maarten van Maldegem had vlak voor tijd de winnende 2-1 op zijn schoen, maar voor open doel kreeg hij de voorzet van Remon van Geersdaele niet ver zilverd. Daardoor eindigde het duel in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal tussen GJS en Oostkapelle in 1-1. Het eerste punt voor Oostkapelle. Beide doelpunten vielen in de eerste helft. Halverwege dat eerste part stond GJS'er Albert: van Zandwijk bij een scrimmage op de juiste plaats (1-0). Na 36 minuten ramde Matthijs Lugtenburg van afstand de gelijkmaker binnen. Vlak voor rust viel Davy van Geersdaele uit met een naar later bleek zwaar gekneusde teen. Waarnemend trainer Hans Burgs zag Oostkapelle in het vervolg gecontroleerd spelen, met de kans van Van Malde gem als uitschieter. „Eigenlijk hebben we twee punten la ten liggen", vond Burgs. GJS-Oostkapellc 1-1 (1-1). 22. Albert van Zandwijk 1-0, 36. Mat thijs Lugtenburg 1-1. Scheidsrechter: H.A. Blom (Leerdam). Gele kaart: Rick Pattenier, Padden van de Water, Dave van Geersdaele (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 100. Slappe eerste helft nekt Vlissingen TILBURG - Met een verkeerde instelling stapte Vlissin gen gisteren het veld op in Tilburg. De wil om te winnen ontbrak in de eerste helft, waardoor de ploeg van Ruud Pennings op een 2-0-achterstand werd gezet. Die marge werd in het tweede bedrijf niet hersteld. „Op een paar uit zonderingen na, miste ik de wil om te winnen", zei Pen nings na afloop. Tim van der Vlies bracht de Walchena- ren na zeventig minuten terug in de wedstrijd maar Lon- ga hield stand. Longa-Vlissingen 2-1 (2-0). 23. Bram Somers 1-0, 44 Teun de Groof 2-0, 70. Tim van der Vlies 2-1. Scheidsrechter: R.A. Berger. Gele kaarten: Jordy Bakker, Tim van der Vlies, Mervin Niemants- verdriet. Aantal toeschouwers: 150. Vrouwen Oostkapelle aan kop GOES - De voetbalsters van Oostkapelle zijn na de 4-0-ze- ge op Buitenveldert 2 en het gelijkspel van concurrent RCL tegen Smerdiek (2-2) alleen aan de leiding gekomen in de eerste klasse. Buitenveldert 2-Oostkapelle 0-4: Marieke Kwast zorgde na een half uur voor 0-1. Halveiwvege de tweede helft werd het via Maud Kuipers (voorzet Marjolein Inge) 0-2 Marijke van den Dries zorgde voor 0-3 en opnieuw Marie ke Kwast voor 0-4. RCL-Smerdiek 2-2: De bezoeksters kwamen na twintig minuten op voorsprong door Angelique Hage. Tien minu ten voor rust leverde een terechte strafschop 1-1 op. Smer diek kwam negen minuten na rust door Angelique Hage na een prima voorzet van Anne Hage op 1-2. Vlak voor tijd maakte RCL 2-2, nadat Smerdiek diverse kansen om zeep had geholpen. Terneuzense Boys weggespeeld LEERDAM - Terneuzense Boys heeft ook het derde duel in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal verloren. LRC was in Leerdam met 6-2 te sterk. De Zeeuws-Vlamingen werden volledig overlopen. Halverwege de eerste helft werd het verrassend 2-2 (goals Arjen Oostdijk en Marco Faassen), maar vervolgens hielpen Terneuzense fouten LRC weer in het zadel. raak: 0-1. Het verzet van SSV'65 leek daarmee gebroken, maar de ploeg kwam uit het niets op gelijke hoogte. Mevlud Eryürük werd bij een corner van Mehmet Dolma volledig vrij gelaten en kopte vijf minuten voor rust de gelijkmaker bin nen. Lang kon de thuisploeg ech ter niet genieten van de eerste treffer in de hoofdklasse. Nadat de bal voor de zoveelste keer door SSV simpel was ingele verd, kon Niels Buijtenhuis van dichtbij voor 1-2 zorgen. „We waren zelf in balbezit, maar gaven de bal weer veel te makkelijk weg", merkte trainer Marco Groeneveld op. „We speelden vaak te onrustig en bang, terwijl dat niet nodig is. Natuurlijk is Sparta Nijkerk de betere ploeg, maar ze geven ook ruimte weg om te voetballen." De trainer hoopte na rust op een nieuwe opleving van zijn ploeg. Een positief resultaat raakte na vijf minuten echter al weer ver der uit het zicht. De behendige Salim Amerzgiou maaide eerst over een corner heen, maar kreeg alle tijd en ruimte om de rebound wel te ver zilveren: 1-3. Nadat Arjan Koopmans een uit stekende kans op de aanslui tingstreffer had laten liggen, zakte het niveau van de wed strijd. Groeneveld: „Als we daar 2-3 maken, wil ik het nog wel eens zien. Dat gebeurt niet en na de 1-4 was het natuurlijk over en sluiten." De komende weken moet SSV'65 punten pakken. Groene veld: „Met Ajax, Nunspeet en Huizen komen er nu drie heel be langrijke wedstrijden aan, want ik denk dat zij onderin concur renten van ons worden. Van daag is wel weer één ding duide lijk gemaakt: op dit niveau ko men is makkelijker dan op dit ni veau blijven." SSV'65-Sparta Nijkerk 1-4 (1-2). 27. Lopes Dines Magelhaes 0-1, 40. Mevlud Eryürük 1-1, 42. Niels Buijtenhuis 1-2, 50. Salim Amerz giou 1-3, 80. Salim Amerzgiou 1-4. Scheidsrechter: C.A. Toorenaar (Heinkenszand). Aantal toeschou wers: 200. SSV'65: Christol van Campenhout; Michel de Groote (62. Jorden Ta- kiddine), Ronnie Hillebrand, Mar cel Kole (46. David den Hollan der), Mansour Gader; Niels Paarde- kooper, Mevlud Eryürük, Arjan Koopmans, Robert Stols; Mehmet Dolma (67. Khaled Boufrahi) en Christiaan Boon. foto Ton Kastermans Niels Kole probeert met een kopbal gevaar te stichten in het duel met IJsselmeervogels. IJsselmeervogels laat Bevelandse formatie kansloos: 3-0 door Jan Dagevos SPAKENBURG - Met minder dan de titel nemen ze bij IJssel meervogels geen genoegen. Van daar dat ook dit seizoen alle re gisters weer zijn opengetrokken en diverse topvoetballers van heinde en verre zijn aangetrok ken. „Als het moet halen we ze uit Zeeuws-Vlaanderen", zei de voorzitter van de technische commissie zaterdag. Het heeft ertoe geleid dat er an dermaal een prachtelftal staat, waarin van de negen nieuwko mers er inmiddels vier een basis plaats hebben veroverd. Paul Verboom (ex-SHO) is de nieuwe keeper, Pierre Tosch (Stormvo gels Telstar) is voorstopper, de broers Kevin en Jeffrey Winter (afkomstig van Lisse) zijn res pectievelijk de aangever en de afmaker. Ambities Het vernieuwde elftal maakte zaterdag in de derde competitie wedstrijd op niet misverstane wijze de ambities duidelijk en liet zien te azen op de veertien de titel in het zaterdagvoetbal. Voor 1600 toeschouwers werd de magere competitiestart (twee punten uit twee duels) uitge wist. Opponent Kloetinge stond erbij, keek ernaar en moest diep bui gen: 3-0. „Ze waren een maatje te groot", moest Kloetinge-mid- denvelder Niels Kole naderhand toegeven. En dat terwijl Kloetinge zich vooraf nog enige illusie had ge maakt. De Bevelandse formatie had gedacht de tegenstander te kunnen verrassen, maar dat was ijdele hoop. Eens temeer bleek dat tactische plannen broos zijn als de tegenstander op elke posi tie in het veld een betere voetbal ler (tactisch, technisch en fy siek) heeft rondlopen. „We wer den van het kastje naar de mum- gestuurd" vond Kole. „We kre gen niet eens de kans om een duel aan te gaan, dan was de bal alweer weg." In de plannen van Hiensch be streken Joffrey Geldof en Benja min Verwest respectievelijk de rechter- en linkerverdedigings- zone, was André Siereveld van verdediger tot (rechtermidden velder gepromoveerd en waren Besar Xhoxhaj en Daan Esser de vooruitgeschoven pionnen. Corné Schilperoort, Niels Kole en John Schot hadden in die op zet het kloppend hart moeten zijn. Hogere wiskunde De gedachtes erachter klopten, maar in de uitvoering schoot de ploeg schromelijk tekort. Voor sommigen was de nieuwe aan pak zelfs hogere wiskunde. Nu had dat ook te maken met de kracht van IJsselmeervogels. De ploeg van trainer Willem Leus huis had zijn antwoord klaar door middel van vele positiewis selingen, opkomende backs en snel spel. Na 25 minuten prijkte er al een 2-0-score op het bord. De lange Kevin Winter speelde bij een vrije trap in de dertiende mi nuut het spel slim en mocht bij de tweede paal vrij inkoppen. Zijn broer Jeffrey schoot in de 25e minuut raak na een prachti ge aanval over rechts, waarbij de defensie van Kloetinge uit een werd gereten. In de rust greep Hiensch terug naar de oude (vertrouwde) speelstijl. Verwest werd geof ferd, André Siereveld werd door Klaas Verspoor GOES - Nieuwdorp is de nieu we koploper in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. Zelf won de ploeg van Jos van Bel zen met 0-4 bij Bevelanders. Doordat VCK en Serooskerke onderling gelijkspeelden en SKNWK verloor van WHS, staat Nieuwdorp nu één punt voor op debutant Krabbendijke (1-0-zege op Dauwendaele). Krabbendijke-Dauwendaele 1-0: Dauwendaele begon sterk, maar kwam in die fase niet aan scoren toe. Toen Robert van de Vreede in de 70e minuut met een diagonaal schot voor de 1-0 zorgde, moesten de bezoekers meer risico gaan nemen. Via Martin Bal was het echter Krab bendijke dat daarna de beste mogelijkheden op een doelpunt kreeg. VCK-Serooskerke 1-1: Gezien het spelbeeld een terechte uit slag waai- na afloop vooral VCK tevreden mee was. In de 13e mi nuut leidde een actie van Erik Goudt tot de voorsprong van de thuisploeg. Zeven minuten na rust zorgde Willem-Jan Schoe weer rechtsback, waardoor Jof frey Geldof naar links kon. „Als je ziet dat er niks te halen is, moet je de schade proberen te beperken", oordeelde Hiensch. Dat lukte nog redelijk ook, maar dat was niet de verdienste van Kloetinge. De Bevelandse ploeg werd een afgang bespaard doordat de thuisploeg het na 2-0 wel geloofde. Er werd erg slordig met de kansen omge sprongen. Slechts invaller Sjoerd van der Waal (ex-AS- WH) was in de 83e minuut nog een keer trefzeker. En Kloetin ge? Dat kreeg één echte kans (André Siereveld op de keeper) en produceerde drie gevaarlijke schoten. IJsselmeervogels-Kloetinge 3-0 (2-0). 13. Kevin Winter 1-0, 25. Jef frey Winter 2-0, 83. Sjoerd van der Waal. Scheidsrechter: R. Landman (Hengelo). Gele kaart: Joffrey Gel dof (Kloetinge). Aantal toeschou wers: 1600. Kloetinge: Jaco van der Schee; Jof frey Geldof, Enoin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Benja min Verwest (46. Regilio Pinas), André Siereveld (75. André Siere veld), Corné Schilperoort, Niels Kole (60. Jaap Esser), John Schot; Besar Xhoxhaj en Daan Esser. SPAKENBURG - Na 270 minu ten voetbal in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal wacht Kloetinge nog altijd op zijn eer ste doelpunt. In tegenstelling tot de twee voorgaande duels kreeg de ploeg zaterdag tegen IJssel meervogels (3-0-verlies) nauwe lijks mogelijkheden. Met twee punten uit drie duels beleeft Kloetinge een moeilijke start. Toch is er nog geen reden tot paniek, vindt trainer Die- derik Hiensch. „Met de eerste wedstrijd tegen Hoek was wei nig mis, tegen SSV speelden we heel aardig en tegen IJsselmeer vogels hadden we even niks te zoeken", analyseerde de oefen- meester. „We zijn pas drie wed strijden onderweg, we moeten gewoon rustig blijven en zorgen dat we tegen de komende tegen standers (Geinoord en Benne- kom) punten pakken." met een afstandschot, via cle on derkant van cle lat, voor de ge lijkmaker. In de slotfase raakte Seroosker ke de paal nog en ontsnapte VCK aan een nederlaag. SKNWK-WHS 0-1: WHS speel de met rouwbanden en boekte na een zware week, wegens het overlijden van de 27-jarige Siem Vroegop die assistent-trai ner van Kees Stoutjesdijk was, een verdiende overwinning. In de 25e minuut zorgde Perry Snoep uit een vrije trap, na een handsbal van Martijn Neele, voor 0-1. Daarna verzuimde WHS voor rust verder afstand te nemen. De tweede helft pro beerde SKNWK het wel, maar aanvallend overtuigde het geen moment. Bevelanders-Nieuwdorp 0-4: De bezoekers maakten het verschil vooral voor rust, want toen werd er drie keer gescoord. Fer- han Topal zorgde voor 0-1 en via treffers van Turan Dogan en Marcel van de Does stond het na 45 minuten voetballen 0-3. Vlak na rust scoorde Tom van Liere 0-4 en daarna kreeg Bevelan- ders-speler Sander van de Kreeke de enige kans voor de thuisploeg, maar een Kamper- lands doelpunt bleef uit. Noad'67-Duiveland 2-2: Een aantrekkelijk duel waarbij de ploegen aan elkaar gewaagd wa ren. Al na vijf minuten zorgde Chris IJzelenberg, na een pass van Barry Steenpoorte, voor 0-1. Door doelpunten van Arjan Moerland en Danny Steijn boog Noad'67 de achterstand nog voor rust om in een voorsprong. Lang leken de punten in St. Phi- lipsland te blijven, maar in de zesde minuut van de blessure tijd bezorgde Leen IJzelenberg na een goede Duivelandse aan val zijn ploeg toch nog het eer ste competitiepunt. Veere-Heinkenszand 5-1: Het werd de middag van René-Mi- chel Gerritsen, want hij scoorde maar liefst vier keer. Op aange ven van Jason Blommaert en na een schot van Joachim Comelis- se zorgde hij voor 2-0. Toen Joe- ri Weststrate Heinkenszand in de 27e minuut naar 2-1 kopte, namen de bezoekers de resteren de speeltijd van de eerste helft het initiatief. Na de pauze zette Veere aan en met nog twee tref fers bracht Gerritsen zijn ploeg in veilige haven. Ronnie Louwer- se maakte 5-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33