jriebanders lopen al averij op Jonge golfers slaan hun slag ZC oogerland heeft iets met Hoogerheide Winstpunten zijn voor vroege vogels in Kloosterzande lila/Frans Bevers start in de eredivisie met verlies in Sprundel (6-2) 23 maandag 18 september 2006 gsBakker ftDEL - De blik van Ro- forthomme stond al niet jen Jean Paul de Bruijn li nog eens heftig met het 1 Op de biljarts van de {traantjes in Sprundel rol- li ballen niet zo gunstig kopmannen van het an Delta/Frans Bevers Daardoor werd de ope nde competitie drieban- a de eredivisie afgesloten legatieve cijfers: 6-2. ^banders van Aartsbouw s- gestart als underdog, "t!eken welhaast collectief p'jnn. Tony Carlsen had Hó tegen Forthomme een •■■ie eindsprint (50-46). Beers bleef tot het ein- aitbaar caramboleren te- spers maakt i een misstap B-Op de eerste speeldag de eredivisie driebanden Üen twee van de vier topfa- ,(eo een misstap. iTrans Bevers verloor van ttaffin Sprundel met 6-2. üteïisie ging voor eigen pu ist! dezelfde cijfers op de jnik tegen Rüttchen Ad- Jaspers kon het debacle radiomen. De kopman ver- nnMurat Coklu (50-48). aiere topspelers hadden fa vlekkeloze start. Torb- Biomdahl en Daniel San- balden het team van Van rcoij, de kampioen van vo- iar, over de streep tegen Catering (6-2). Crystal Kel- ifmetCaudron, Burgman, Kuijk en Ceulemans onge- tegen het debuterende doek: 8-0. iele partij van de openings was voor Christian Ru- die voor Twentevisie een ;van vijftig uitmaakte in Eilipp beuren. De Duitser tie een hoogste serie van gen Jean Paul de Bruijn (50-42). En Roland Uytdewilligen, woon achtig in Wemeldinge, maakte het succes van zijn team en de ontgoocheling bij de Zeeuwen compleet. De ene winstpartij van Peter de Backer tegen good-old Christ van der Smissen (50-43) ging als schrale buit mee terug naar Goes. „Dit is een behoorlijke domper", zuchtte Jan Kikken, die samen met Martin Spoor- mans het team gaat coachen in deze competitie. „Ik ging de boot in door vier, vijf slechte bal len", zocht De Bruijn naar een verklaring. Dat werd onmiddellijk afge straft. Berry van Beers, een snel le, aanvallende speler, maakte één keer tien en hield de hele wedstrijd een overwicht. Roland Forthomme en Tony Carlsen bestreden elkaar met open vizier. De partij was attrac tief, bij vlagen hoogstaand en kon op het eind twee kanten uit. Perfecte start De Deen kreeg de ballen in het zicht van de finish net iets beter in zijn greep dan zijn tegenstan der. „Wat een perfecte start", glom hij daarna van trots. „We hebben toch mooi één van de fa vorieten voor de titel geklopt." En dan nog wel met een team dat vorig jaar slechts op plaats negen van de twaalf is geëin digd. Met Delta liep het eigen lijk al stroef in de eerste sessie. Henk Habraken had zijn dag niet en bleef onder de grens van één moyenne. Kansen kreeg hij nog genoeg. De vlot spelende thuisspeler viel tegen het einde plotseling stil. Zijn laatste twee punten waren een kwelling, maar Habraken was niet meer te inspireren tot een vlammend slot. Peter de Backer kon in die beginfase de balans nog herstellen met een degelijke partij. Dat was de Belg nog gegund ook na wat hij op dag daarvoor had meege maakt. Frédéric Caudron had hem in de halve finale van een Grand Prix zowat van het bil jart gevaagd. „Hij speelde bo venaards biljart", zei De Backer over de memox'abele partij. Caudron maakte de partij over veertig punten uit in zes beur ten en eindigde zelfs met series van elf en negentien. De eind stand was nog spectaculairder. Toen Caudron op veertig kwam, had De Backer één carambole gemaakt. „Ik kon er gelukkig nog drie maken in de nabeurt." Bij zijn debuut voor Delta had hij zelf de regie in de partij te gen Van der Smissen. De Backer schotelde het publiek mooie, technische ballen voor en schit terde vooral met zijn losseban- ders. Het einde kwam bij 50-43 in 33 beurten. Gevaar Met de 2-2 als tussenstand lag het gevaar op de loer. De Bruijn kwam maar niet los in zijn ge vecht met de onberekenbare Ber ry van Beers en kopman For thomme kreeg na een bliksems- tart (11-0 voor) te maken met een fel knokkende Carlsen. De spanning steeg naar grote hoog te, toen op beide biljarts de sco reborden op 30-30 stonden. De Bruijn had geen eindsprint, For thomme bleef bij tot het slot, maar werd toch gevloerd door Calsen. Aartsbouw-Delta/Frans Bevers 6-2. Christ van der Smissen-Peter de Backer 43-50 (33 beurten), Ro land Uytdewilligen-Henk Habra ken 50-42 (47), Berry van Beers-Jean Paul de Bruijn 50-42 (27), Tony Carls en-Roland For thomme 50-46 (28). Otten geeft Klaasen klop BRIDLINGTON - Darter Pieter Otten uit Oostkapelle heeft gisteren de vierde ronde bereikt van de BDO British Open in het Engelse Bridlington. Na zeges op de Britten Bob Cowley (3-0) en Steve Ward (3-2) speelde Otten in de derde ronde Jelle Klaasen, de winnaar van Lakeside 2006, van het bord. De 17-jarige Walchenaar miste een paar pijlen voor een 3-0-winst, maar zegevierde uiteindelijk met 3-1. In de ron de daarna verloor Otten van Engelsman Jim Beardmore met 3-2, nadat hij eerst 2-0 had voor gestaan en zes wed- strijdpijlen had gemist. Karin Krappen uit Vlissingen won zaterdag in Bridling ton de dubbels bij de vrouwen. FVT kansloos tegen landskampioen ROTTERDAM - Net als de kansloze nederlaag vorige week (7-0 tegen Assen), was ook de 7-0-nederlaag zater dag van de tafeltennissers van FVT ingecalculeerd. De Rotterdamse eredivisieploeg van Kimberly 't Hooft en Simone de Klerk uit Kloosterzande had geen enkele kans tegen landskampioen Furst Kantoors uit Heerlen, dat Li Jiao thuis had gelaten. De nummer twee van Nederland (na Li Jiao) Ni Xia Lian versloeg zowel De Klerk als 't Hooft met 3-0. De Klerk verloor met dezelfde cijfers van Nadine Bollmeyer, de nummer vijf van de Nederland se ranking. 't Hooft pakte in haar tweede duel één set tegen Merijn Verburg. In de dubbel snoepten De Klerk en 't Hooft ook een set af van Ni en Bollmeyer. Derde verlies voor Morres EINDHOVEN - De futsallers van Morres/Controlec heb ben voor de derde keer op rij verloren in de hoofdklasse. Tegen EFV/Cibatax 2 werd het 4-3. Door het grote aantal blessures en de ongelukkige speel dag van de wedstrijd moest Morres moeite doen om ge noeg spelers bij elkaar te krijgen. Toch waren de Zeeuws-Vlamingen niet minder dan het team uit Eindho ven. David van Haaien zette Morres in de eerste helft op voorsprong, maar EFV maakte nog voor de pauze gelijk. Na rust liep de thuisploeg snel uit naar 3-1. Gerben Schram bracht de spanning echter weer terug. Met nog zo'n tien minuten te spelen kwam EFV op 4-2. In het alles-of-niets-offensief dat volgde, raakte Morres onder meer twee keer de paal. De tweede en laatste tref fer (4-3) van Van Haaien viel te laat. Skeeleraars naar B-categorie OLDEBROEK - Niels Steenbakker, Erwin Mesu en Oli vier Goud rijden komend skeeler-seizoen in de B-catego rie. De drie Zeeuwen reden zaterdag de slotwedstrijd van het landelijk circuit in Oldebroek en kregen daarna de ze kerheid over promotie. Mesu en Steenbakker waren al zeker, alleen Goud moest nog een plaatsje stijgen op de ranglijst. Dankzij vooi'tref- felijk teamwork loodsten Mesu en Steenbakker hun ploeg genoot naar de zevende plek in Oldebroek en de tiende plek in de eindklassering van het circuit. Steenbakker ein digde in de slotwedstrijd als zesde, Mesu werd negende. Bij de masters reed Leo Janse uit Yerseke naar de 17e plaats. A-rijder Andries Mindex-houd uit Waax-de haalde door pech de eindstreep niet. ondsmerk letert eigen »euws record Zwemmer Kevin Ismerk van De Schelde tijdens het Langebaangala rneuzen zijn eigen Zeeuw- tordopde 1500 meter vrije met twee seconden verbe id vijfentwintigmeterbad de 18-jarige Terneuze- Hondsmerk tot een tijd 16.47,02. Niek de Ridder a het begin van de race nog ig volgen, maar moest na iïde van de race laten Met 17.20,11 tikte hij als taan. Koen Florijn van de •ede Nautilus Combinatie tordrecht bleef de zwemmer De Bruinvis voor. rade Bruijn (MNC) won zo- wacht de 1500 meter bij rouwen. Met haar tijd van 1,18 kwam ze op de tweede aan de nationale ranglijs- ïstaan. Beste Zeeuwse was ron de Ridder. Zij bleef met ver boven haar beste 1M meter schoolslag werd -f mannen gewonnen door iiandeBerg uit Spijkenisse. 1105,36 was hij ruim te de snelste. Nathan Tram am de Bevelanders tikte als aan in 21.39,39. Bij de Aanging de winst naar La- 'Brak uit Leiderdorp. In «zendeed ze 22.50,29 over '•W meter. De beste Zeeuw- te Eline Nijskens van Koe keen tijd van 24.58,74. door Niels Bouterse BRUINISSE - „De jeugd heeft vandaag zijn slag geslagen." Zo begon één van de organisatoren de prijsuitreiking van het Zeeuws kampioenschap stroke- play. Op de golfbaan van Greve- lingenhout in Bruiixisse waren de jonge golfers een maatje te groot voor de oude garde. Idde Quik werd de onbetwiste win naar bij de mannen en Hanneke Claassens won de titel bij de vrouwen. Grevelingenhout ontvang voor de tweede keer de veertig beste Zeeuwse golfei's op het negende Zeeuws kampioenschap stroke- play. Twintig mannen en hetzelf de aantal vrouwen begonnen za terdag aan de wedstrijd, giste ren wax'en er nog zestien over. Bij de beste vrouwen bleef het spannend tot gisterochtend. In de laatste ronde streden de golf- sters Lisanne van Heel, Hanne ke Claassens en Marianne Uit- tenboogaard om de titel. Bij de mannen was zaterdag de winnaar al duidelijk. Idde Quik had in de eerste twee rondes vijf tien slagen minder nodig over 36 holes dan zijn concurenten. Quik kreeg pas op het laatste moment een toegangsbewijs voor de titelstrijd. De golfer is militair en miste door zijn werk de clubkampioenschappen. „Ik kwam er gewoon niet aan toe. Ik wil ook wel eens een weekend rustig thuis zijn", legde de 20-ja- rige golfer uit. De winnaar van vorig jaar, spe lend bij vereniging Reymers- wael, stond op als reserve. Door het uitvallen van zijn clubge noot Joost Veldkamp kreeg hij alsnog een kans zijn titel te ver dedigen. Met grote nauwkeurig heid sloeg Quik zich in 229 sla gen naar de titel. Het verschil met de nummer twee was 18 sla gen. „Het is de vijfde keer dat ik mee doe en de vierde keer dat ik win. Toch vind ik het elke keer weer leuk", vertelde Quik. De beroepsmilitair denkt niet na over een professionele loop baan. „Golf is voor mij een hob by. Ik zou nog eerder golfleraar willen worden. Lijkt me lekker, de laatste twintig jaar van je werkzame leven op de baan wer ken." Quik wist niet zeker of hij er de volgende keer weer bij is. „Volgend jaar maart moet ik waai'schijrüijk naar Afghanis tan, maar ik hoop op tijd weer terug te zijn voor dit kampioen schap." De nummers twee tot en met vier bij de marxnen streden nog om de tweede plaats. In een spannende laatste ronde werd Mark Lems tweede met 247 sla gen. De 15-jarige speler is net als Quik lid van Reymerswael. De 18-jai'ige Job-Jan Simme- liixk deed 249 slagen over de drie maal achttien holes. De gol fer redde Zmet zijn derde plaats de eer voor de organiserende ver eniging Grevelingenhout. De vrouwen van de golfclub uit Bruinisse waren oppermachtig tijdens het kampioenschap. Ma rianne Uittenboogaard streed ook dit jaar weer mee voor de prijzen. „Ik zou het leuk vinden als ik mijn Zeeuwse titel vol gend jaar kwijt zou raken aan een jeugdige speelster. Dat zou heel goed zijn voor de sport", vertelde Uittenboogaard al in 2002 toen ze het Zeeuwse Kam pioenschap voor de vijfde keer op haar naam had geschreven. Dit jaar gebeurde waarop de 60-jax-ige golfster in 2002 al hoopte. Uittenboogaard werd derde. De twee hoogste plaatsen gingen naar twee jonge debutan ten van het organiserende Greve lingenhout. De 18-jarige Hanneke Claassens mag zich komend seizoen Zeeuws kampioen strokeplay noemen. Haar één jaar oudere clubgenote Lisanne van Heel werd tweede in Bruinisse. Boven verwachting De jeugdige Claassens maakte 's ochtends binnen negen holes een kleine achterstand goed. „Het ging boven verwachting", vertelde Claassens die dit week einde de bal 252 maal raakte. De jonge speelster heeft dit sei zoen weinig kunnen spelen. „Ik woon hier aan de baan, maar vanwege mijn studie kom ik er niet aan toe om veel te trainen." Vandaag moest Claassens sa men met haar vxdendin Van Heel de achttien holes over. „Dat is gezellig, maar je moet wel op je spel blijven letten", legde de winnares uit. Van Heel was de lachende twee de met 257 slagen. „Ik gun het haar. Marianne Uittenboogaard won al zo vaak. We wilden nu ze ker een keer van haar winnen." WHEIDE - Tientallen hyoor de streep gingen er F dngers triomferend de P Johnny Hoogerland roteren voor de derde ach- Ngende keer de wieler- p*in Hoogerheide. Vooral de ptf waarop maakte indruk. Mand reed makkelijk, zijn praalde er langs alle kan- Mf. „Dat was meteen het pie gevaar voor hem. Alles peen reed hier in Hooger- op zijn wiel", merkte Ko peven voor de huldiging a-prof uit Yerseke is een i e grootste supporters van pand en ook iemand op Se een beroep kan doen als het wat tegenzit. En dat zat het dit seizoen regelmatig. „Er waren ook wel de nodige blessu res die de regelmaat in mijn prestaties wat afremden", zei Hoogerland. Toch kwam Hoogerland dit jaar al tot vijf overwinningen. „Voor al de laatste weken loopt het als een trein." Met als hoogtepunt afgelopen dinsdag zijn winst van de Memoxïal Briek Schotte in Desselgem. Daar klopte de 23-jaxïge Zeeuw subtoppers als een Wouter Weyland, die van kopman Tom Boonen (ook aan de start overigens) de vrije hand had gekregen om voor een keer zijn eigen kans te gaan. Hoogerland was er gisteren in Hoogerheide als de kippen bij om de aansluiting te zoeken bij Gerwin de Regt en Gerhard Klijnhout. Die gingen er na der tig van de negentig af te leggen kilometers vandoor. Het duo kreeg al snel de steun van Davy Jaspers en Rob Disseldorp. Met Hoogerland en Ward Bogaert, die in België al een tiental over winningen boekte, er van voren bij, was het duidelijk dat een vroege beslissing in de maak was. Snelle reactie Wilfxïed Bastiaaanse had het be grepen. Een snelle reactie was gewenst. Anders kon hij een hoofdrol voor eigen publiek wel op zijn buik schrijven. „Ik ben achteraf meer dan tevreden met mijn derde plaats, na Hank een tweede podiumplaats binnen acht dagen. Ik hoor er weer bij. Op Johnny stond vanmiddag geen maat, hij was veruit de sterkste." Tot die slotsom kwam ook Ger win de Regt. „Voor het publiek is het tot de laatste meters span nend gebleven. Door de uitval len van vooral HoogexTand spat te de kopgroep van zeven steeds uit elkaar." Vooral Jaspers en De Regt had den het moeilijk bij de steeds weer doorgevoerde tempover snellingen. De Regt: „Maar we kregen het gaatje ook steeds weer dicht. Om daarop doodge woon zelf een aanval in te zet ten. Dat ik naar de tweede plaats sprint, verrast me niet echt. Vorig jaar in Numansdorp heb ik Zuiderwijk en Farenhout geklopt voor de eerste plaats. Sindsdien weet ik dat mijn eind- schot best aardig is." Johnny Hoogexdand door Lucien Roelandt KLOOSTERZANDE - Het ver schil tussen de prestaties van de combinaties in het ochtend en middagprogramma van de dres- suurwedstrijd van de Honterui- ters was zaterdag enorm groot. Een groot aantal vroege vogels zag in Kloosterzande hun erelin- ten vergezeld gaan van twee winstpunten. Na de lunch was de jury minder gul met het toe kennen van bonuspunten. Vooral in de klasse Z werd er zwak gepresteerd. In de eerste proef scoorde alleen Stephanie de Frel een voldoende voor een winstpunt. De jeugdintemational uit Koe wacht won met de merrie Allure van de Riethoeve de klasse Z1 met een totaal van 204 punten. In de tweede proef zag alleen Mi reille Cappendijk het oranje ere- lint beloond worden met het ex traatje. De amazone van de Honterui- ters stuurde de ruin Power met 212 punten naar de overwinning in de klasse Z2. De klasse M2 deelde in de malai se. Jxxrylid Piet Kielman: „De paarden werden te weinig voor uit gereden. Het ontbrak aan po wer vanuit de achterhand. Door dat de paarden in de kx*ul wer den getrokken, kregen ze te wei nig kans om lekker los door het lijf te bewegen." De kritiek van het jurylid was zeker niet ge richt aan het adres van Milou Anthonisse. De amazone uit Biervliet was met Madini Tomos een uitzondex-ing in de klasse M2. Met respectievelijk 183 en 190 punten schreef ze beide proeven op haar naam. „Madini is een fijn paard om te rijden. We vormen een goed koppel. Vooral in de uitgestrekte gan gen scoren we hoog, daardoor gaat het hard. Als het zo goed blijft gaan, zit ik zo in Z. In mijn ogen komt dat nog iets te vroeg." Vivanta In de klasse LI is Nicole Vaes aan een opmerkelijke reeks be zig. Na een aantal jaren alleen te hebben gekeken, pakte de amazone uit Axel enkele maan den geleden de draad weer op. In Vivanta blijkt de 37-jaxige amazone een uitstekende part ner te hebben gevonden. Ze boekt met de vierjarige merrie succes na succes. In tien wed- strijden haalde de combinatie twintig winstpunten. Zaterdag was ze dan ook vol lof over de Gribaldi-dochter. „Vivanta is een paard met veel potentie. Het klikt tussen ons. Dat is mis schien wel het voornaamste. Als het karakter van amazone en paard niet bij elkaar passen, kun je het schudden." Vaes wil de overstap naar L2 nog niet maken. „Ik heb nu twin tig punten. Dan kun je kiezen voor een klasse hoger, maar dat wil ik niet. Ik ga pas als het moet, bij dertig winstpunten. Dan geef ik Vivante nog wat meer tijd. Ze is jong en loopt er nog als een veulen bij. Ik wil niets forceren. Ik heb meer ta lentvolle paarden kapot zien gaan omdat er te veel van ze werd gevraagd op jonge leeftijd. Daar pas ik voor." In de klasse Ml was Marika Schreurs van de Honteruitei's in beide proeven het beste met Mer- lijn. Tennisduo verovert titel in minitennis RIJEN - Peter de Vrieze en Alexander Nonnekes uit Goes hebben afgelopen weekeinde de Nederlandse titel minitennis ge prolongeerd. Minitennis wordt gespeeld op een kleiner veld en er mag niet hard worden gesla gen. Het koppel behaalde dit week einde in Rijen zes zeges. Alleen in de halve finale balanceerde het duo even op het randje van de afgrond. In de finale speelden De Vrieze en Nonnekes tegen het als twee de geplaatste duo Van Gils/Janson. Na een vlotte 4-1-winst in de eerste set kwa men de tegenstanders beter in hun spel. Ze wonnen dan ook de tweede set met 2-4. Na enerve rende slagenwisselingen werd in de derde set de winst veiligge steld: 4-2. foto's Marijke Folkertsma De twee jonge Zeeuwse kampioenen: Idde Quik (links) en Hanneke Claassens (rechts).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23