Bij RCS geeft niet iedereen thuis 2C Rugbyer Basie scoort er op los Vlissingen krijgt loon naar werken evi Waisapy maakt ijf doelpunten egen hekkensluiter Diiburgers hebben puntenverlies tegen Madese Boys aan zichzelf te wijten: 1-1 21 maandag 18 september 2006 wb jSl-SOUBURG - RCS die fje gisteren bijna de hele inrijd tegen het technisch jjiere Madese Boys, maar positief resultaat bleef uit. leg van Alexander van i kwam net na rust op sprong door Dennis de •L.Vijf minuten later was alweer gelijk, toen Geert ifs ongehinderd in kon kop- F Door het gelijke spel ken- de Souburgers een matige loensstart in de tweede klas- nadagvoetbal. i w Wolven was in zijn x De trainer van Madese s kwam voor een punt en g waar zijn ploeg recht op filet een wissel in blessure- net veinzen van blessures iét ongegeneerd wegrossen je bal haalden de Braban- s het zwaarbevochten punt r de streep. Het ging nog amis, maar een handsbal in strafschopgebied werd door scheidsrechter niet bestraft :een penalty. S «ad het puntverlies aan •iel! te wijten. De ploeg pt over van kwaliteit, maar iintenverlies wrTerneuzen S-lerneuzen is in de eerste C van het zondagvoetbal het eerste puntenverlies agelopen. De Zeeuws-Vlamin- i kwamen in Oss tegen SV IPniet verder dan een teleur- iW gelijkspel (1-1). heel tegen de verhouding in imSVTOP in de laatste tien tuten op voorsprong. Balver- sop het middenveld van Ter men werd knap afgestraft. Seen snel uitgevoerde tegen- öt zette Johan van Dinter de lisploeg op voorsprong: 1-0. muzen zocht daarna op- iuw het offensief. Kort voor 1 scoorde invaller Mario de ra de meer dan verdiende ge- maker: 1-1. liet niet merken dat het een team is. Rechtsachter Youssef Afkir legde de vinger op de zere plek. „Het was de wedstrijd van een team tegen het individu. Zij knokten voor elkaar. Wij hebben veel jonge gasten met een straatvoetbal verleden. Daar heerst een andere mentali teit." Als de ploeg mee wil strijden om de titel in de tweede klasse moet er veel veranderen. „Zij", wees Afkir op Gérard en Dennis de Nooijer, „maken het verschil ook niet. Je speelt met een heel team, niet met twee jongens." Afkir is blij eindelijk weer aan spelen toe te komen, al is zijn te rugkeer met de nodige kaarten- last gepaard gegaan. „Ik heb een jaar niet kunnen voetballen door een liesblessure. Omdat ik zo graag weer wilde spelen, be- Rodi Uranie probeert weg te komen met de bal. foto Ruben Oreel gon ik te vroeg en daardoor kreeg ik de blessure terug, maar dan in een ergere vorm." In tegenstelling tot de wed strijden tegen Unitas en Madese Boys knokte RCS tegen Vlis- singen wel voor elke meter. Afkir: „Ik denk dat het komt doordat dat een derby is. Zelf stond ik toen ook stijf van de adrenaline. Maar ja, we spelen maar twee keer tegen Vlissin- gen, we moeten onze punten vooral in andere wedstrijden pakken." Overwicht Madese Boys bood de Soubur gers die kans. Vooral in de eerste helft trokken de Bra banders zich ver terug op eigen helft en speelden zelfs delen in een 5-4-1-systeem. Ondanks het overwicht wist RCS maar sporadisch in de buurt van de goal te komen. Josimar Pattinama en Dennis de Nooijer kregen beiden een kans, maar waren onzuiver in de afwerking. De tweede helft begon hoop gevend voor RCS. De Nooijer speelde strak in op Pattinama, kreeg de bal terug en zorgde met een droge knal voor de voorsprong van de Souburgers. Een kleine tien minuten later deed Madese Boys iets terug. Geert Neefs dook vrij op voor keeper Roy Sallet en kopte sim pel de gelijkmaker binnen. Trainer Alexander van Keulen was na afloop realistisch. „We verdienden niet meer. In balbezit gaat het wel, maar als er verdedigd moet worden geeft niet iedereen thuis. Het is bij een paar spelers afhankelijk van hoe het zonnetje schijnt." RCS-Madese Boys 1-1 (0-0). 48. Dennis de Nooijer 1-0; 57. Geert Neefs 1-1. Scheidsrechter: P. Quin- ten (Colijnsplaat). Gele kaart Gérard de Nooijer (RCS), Hans van Wolven (Madese Boys). Aantal toeschouwers: 200. RCS: Roy Sallet; Youssef Afkir, Al- faro Pentury, Gérard de Nooijer, Dangelo Martien; Aschraf Elhrouz (46. Rudley St Jago), Rodi Uranie, Raymond Wolff; Joey van der Zweep (46. Hoessein Bouzambou), Dennis de Nooijer en Josimar Pat tinama. Stokman wint kogelslingeren STEENBERGEN - Stefan Stokman van AV'56 heeft in Steenbergen bij een atletiekwedstrijd het kogelslingeren bij de jongens A op zijn naam geschreven. Zijn verste worp was 28 meter en 92 centimeter. In de daaropvolgen de wedstrijd slingerde hij de kogel naar 28.38, ook ver ge noeg voor de eerste plaats. Verlies voor futsallers Pubbles GOES - Pubbles heeft haar derde wedstrijd in de eerste klasse van het futsal verloren. De Goesenaren gingen met 5-2 de boot in tegen Bristol Team/De Moriaan. Het ge brek aan wisselspelers brak Pubbles na verloop van tijd op. Onny Scholten (1-1) en Tom Uitterhoeve (4-2) maak ten in Roosendaal de treffers voor de Zeeuwen. Schouwse Boys speelde gelijk tegen MMS/Marrakech 2: 1-1. Leon Sinke maakte de goal voor de thuisploeg. Podiumplaatsen voor X-treme HONSELERDIJK - Vijf jeugdrenners van mountainbike vereniging X-treme hebben zaterdag in Honselerdijk het podium gehaald tijdens een landelijke wedstrijd. Aimee Schoe uit Vrouwenpolder werd eerste in de categorie 1. Erik Boer uit Wolphaartsdijk kwam in de eindsprint cen timeters te kort voor de eerste plek in de tweede catego rie. De Middelburgse Marquérite de Neve behaalde bij de meisjes in categorie 4 de tweede plek. Britta Schoe (Vrou wenpolder) werd derde. Niels van den Boomgaard uit Krabbendijke deed hetzelfde bij de jongens. Kesselaar tweede na botsing VELDHOVEN - Brommerracer René Kesselaar uit 's-Gra- venpolder kon eerste worden in het kampioenschap in de Expi-klasse, maar ging zaterdag tijdens de slotwedstrijd om het Nederlands kampioenschap in Veldhoven onder uit. Kesselaar had eerste moeten worden, lag dat ook tot dat hij in botsing kwam met een achterligger. In de super- motardklasse werd Kees Ridderhof uit Kapelle tweede in zowel het dag- als eindklassement. Adriaan Meeuwse uit Krabbendijke eindigde op de vierde plek, goed voor een derde plaats in het kampioenschap. Kevin Kloosterman uit 's-Gravenpolder eindigde in de sportklasse net naast het podium. Zijn dorpsgenoot Ronald van Liere haalde in de formuleklasse ook het podium net niet. Van Liere werd vierde. Persoonlijk record voor Dirven GOES - Richard Dirven uit Grijpskerke is het powerlift- seizoen goed begonnen. Tijdens de Open Noord-Holland se titelstrijd in Zaandam eindigde de 35-jarige Dirven gis teren als tweede in de klasse boven 100 kilogram. Hij had na drie onderdelen een totaal van 640 kilogram, wat voor hem een nieuw persoonlijk record was. Vierde plaats Lavrijssen KAPELLE - Wielrenster Brigitte Lavrijssen is zaterdag bij een tijdrit in Dordrecht als vierde geëindigd. De 15-ja- rige renster uit Kapelle legde de 9,3 km af in een tijd van 14 minuten, 5 seconden, 36 honderdste. orJos van Belzen 1SSINGEN - In de vijfde feB won Jong Ambon giste- onder meer door vijf treffers Levi Waisapy met 6-2 van Ikensluiter Rimboe. De Mid- Hniigers blijven samen met Vi- (5-1-zege op Renesse) en fischor (2-1-overwinning bij (twBorgvliet) zonder punten- iliesde ranglijst aanvoeren. Borgvliet-Dreischor 1-2. sschor sloot een sterke eerste ft af met 0-2 door treffers i Raymond Sonneveld en San- 1. In de tweede helft was ibeeld compleet anders iwerden de bezoekers terugge ven De thuisploeg kreeg de lekking baart «ach Dierckx »g geen zorgen HïLBURG - Zowel het als mannenteam van sdbalvereniging EMM heeft toen een oefenwedstrijd ge- sten. de dekking hoeft Bi-trainer Hans Dierickx 'voorlopig niet te bekomme- Dat bleek afgelopen zater- de vriendschappelijke drontatie met Helius uit Hel- wtsluis. De defensie, met on- teer sluitpost Erwin van •Broek, stond goed. „De dek raat vrij aardig", relati ve de Vlissingse trainer. discipline in de voorste li- 5 s momenteel nog ver te zoe- -Daar moet nog aan wor- 1 gesleuteld." Tijs de Vos was Ben treffers een klasse it is nog de vraag of de vrou- s van EMM op tijd klaar zul- '3]nvoor het begin van de cpetitie. Ariska Tax, Marieke ®ens> Angela van de Bergh "'grid Gutteling zitten im- nog steeds in de zieken- Het jonge deel van de se- W speelde gisteren degelijk ■volgens plan tegen White De- EEM won met 22-16. „De ^Pzal moeten groeien tijdens «competitie. Dat blijft het uit- ""t", zei trainer John nodige kansen, maar wist er slechts één te benutten. Jong Ambon-Rimboe 6-2. Bij rust stond het 1-1 door doelpun ten van Levi Waisapy en Sop- hek Sophat. Na rust liep Jong Ambon binnen korte tijd uit naar 4-1 door een hattrick van Levi Waisapy. Na de 5-1 van Martin Waisapy scoorde Mari- nus Knoops tegen namens de be zoekers (5-2). Levi Waisapy nam het slotakkoord voor zijn rekening: 6-2. Hansweertse Boys-Ouwerkerk 3-1: De thuisploeg nam na een aarzelend begin het heft in han den, wat leidde tot 2-0 bij rust door doelpunten van Jerry Ros en Richard Ridderhof. Kort na het begin van de tweede helft kopte Ros de beslissende 3-0 bin nen, waarna Eric Bleiji in de 86e minuut nog wat terugdeed namens de bezoekers: 3-1. Kaaise Boys-Lewedorpse Boys 2-2: Na een slechte eerste helft (0-0) bracht kort na rust een vol gens de thuisploeg gemakkelijk gegeven, door Roel Franse be nutte strafschop (0-1) leven in de brouwerij. John Dingemans maakte gelijk, waarna de Zeeuwen opnieuw op voor sprong kwamen door een fraaie vrije trap van Rinus de Winter: 1-2. Lebo leek op weg naar de tweede overwinning van dit sei zoen, maar in de laatste minuut bracht Erwin Vercouter de 2-2 nog op het bord. Robur-WVV'67 4-0. Direct van af de aftrap zette Robur de te genstander onder druk. Dennis Weijers opende na ruim tien mi nuten de score, waarna Rick van de Gaag de voorsprong kort voor rust verdubbelde: 2-0. De tweede helft liet hetzelfde spel- beeld zien. Via twee treffers van Ouassim Hamoudi werd de wed strijd met een 4-0-overwinning SINT-JANSTEEN - Jimmy Pinas (midden) was gisteren de grote uitblinker bij Goes. Hij scoorde twee keer voor de zondag-derde klasser in de uitwedstrijd tegen Steen. Goes won de wedstrijd uit eindelijk met 3-0. Jasper Huisman zorgde in de slotfase voor de derde treffer. Hij scoot raak uit een strafschop. foto Wim Koovman DIOZ-Vosmeer 3-0. Na de ope ningstreffer van Jeffrey Brugge- mans (1-0) ging Vosmeer op zoek naar de gelijkmaker, maar dichterbij dan wat afstandsscho ten kwam Vosmeer niet. Nog voor rust werd het 2-0, opnieuw door Bruggemans. In de tweede helft drongen de bezoekers meer aan, maar opnieuw zonder daar bij echt gevaarlijk te worden. Aan de andere kant was de doel puntenmaker van de eerste helft nog éénmaal succesvol. door Hans Markusse GOES - De rugbyers van Oemoe- menoe behielden in het uitduel tegen het gepromoveerde Obelix hun ongeslagen status. Rink Ba sie nam het grootste gedeelte van de puntenproductie voor zijn rekening: 12-23. Tovaal verloor op eigen veld on nodig van Rotterdam, 17-25. Oemoemenoe-Obelix 12-23. dankte de goede start in Arn hem vooral aan Rink Basie. De Middelburger opende de score vanuit een penalty-kick en voer de de voorsprong middels een tiy, een conversion en een nieu we penalty-kick op tot 0-13. De thuisclub herstelde zich knap en kwam voor rust nog terug tot 12-13. Na de pauze had Oemoe- menoe opnieuw het beste van het spel. In de 60e minuut rond de Rink Basie een aanval af en benutte zelf de conversion: 12-20. Routinier Bob Fuchs be paalde de eindstand met een penalty-kick op 12-23. Tovaal-Rotterdam 17-25. To vaal kreeg in het duel met RRC voldoende kansen om revanche te nemen voor de zwakke compe titiestart tegen Vets. Door de ve le onderbrekingen kwamen de Goesenaren amper in hun spel. Koen Spaas opende in de 9e mi nuut de score. Jan-Joost Wie- brens benutte de conversion. Na twee breaks ging RRC met een 7-10-voorsprong rusten. Daarna zette Alex Vlieland Tovaal welis waar op een 12-1-voorsprong, maar net zo gemakkelijk liep RRC vervolgens uit naar 12-25. Bart Spaas bracht Tovaal weer terug in de race, maar in de tien minuten blessuretijd wist To vaal niet meer te scoren. Bassets-Oemoemenoe 43-12. In Sassenheim bleek Bassets een te zware tegenstander voor het vrouwenteam van Oemoemenoe. Door twee tries van Jasmine van der Waal en een conversion van Linda Riel bleven de Mid delburgers in de buurt, maar na rust liep de thuisclub uit naar een 43-12-overwinning. door Jeremy Deug VLISSINGEN - De jongensju nioren van BC Vlissingen heb ben ook hun tweede wedstrijd in de eredivisie gewonnen. BS Weert werd verslagen met 81-79. BS Weert - BC Vlissingen 79-81. In Weert begon Vlissingen onge concentreerd. De aanvallen ver liepen rommelig en in de verde diging gaven de Zeeuwen te veel Van Eenenaam kampioen van de regelmaat SAS VAN GENT - Het persoon lijk kampioenschap driebanden derde klasse van het district Del ta Zuid-West poule zuid is ge wonnen door Johan van Eenen- naam van VEGABV. Hij ver sloeg in de finale Marcel Rooze van LBV. Na afloop noemde Van Ee nenaam zich de kampioen van de regelmaat. Uitschieters had hij niet. De Oost-Souburger is een verrassende winnaar, omdat driebanden nou niet bepaald zijn ding is. Normaal richt hij zijn aandacht vooral op het li- bre en het bandstoten. In die dis ciplines veroverde hij wel eens ereplaatsen, maar nog nooit won hij. Juist in de spelsoort waaraan hij nog moet wennen, pakt hij zijn eerste titel. „Ik ben hier erg blij mee en ook wel een beetje trots." Spannend was de eindstrijd niet, het krachtsver schil was veel te groot: 20-12. Rob Duitemeyer tekende met 1.052 voor de hoogste partij en met 7 voor de hoogste serie van het toernooi. In poule noord werd Toon Klaassen van Delta zevende met 4 punten, 0.310 ge middeld en een hoogste serie van 4. Eindstand persoonlijk kampioen schap driebanden derde klasse poule zuid: 1. Johan van Ee nenaam VEGABV 7-13, moyenne 0.367, hoogste serie 3; 2. Marcel Rooze LBV 7-10, 0.330, 3; 3. Rob Duitemeyer HGL/KOT '86 7-9, 0.473, 7; 4. Jan Rentmeester OBK 7-8, 0.314, 4; 5. Rinus Traas De Toekomst 7-6, 0.368, 4; 6. Huib Verdonk OBK 7-6, 0.352, 3; 7. Ru dy Rooze LBV 7-4, 0.317, 4, 8. Jan Depondt ALM 7-0, 0.258, 3. ruimte weg, wat al snel resul teerde in een 17-9-achterstand. In het tweede kwart zette Vlis singen de defensie goed en vocht zich terug in de wedstrijd. Bij rust restte er nog slechts een kleine achterstand (31-30). Met nog acht seconden op de klok en een 69-69-stand kreeg de Vlis singse ploeg twee vrije worpen toegekend. Ze misten beide wor pen. In de verlenging bleef Vlis singen koel en won met 12-10. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters en Dorde Karadzic beiden 20 punten, Wytse de Jong 15, Den nis de Paauiv 12, Abdel el Khar- bouchi 10 en Sjoerd van Pelt 4. Toernooi Het basketbaltoernooi van BC Vlissingen werd gisteren bij de mannen en vrouwen gewonnen door de organisatoren. Bij de vrouwen won BC Vlissingen in de voorronde van Vossenberg (51-19) en BV Souburg (38-8). Het tweede team van Vlissingen plaatste zich ook verrassend voor de finale. In de finale bleek het eerste team van Vlissingen duidelijk het sterkst en won met 49-22. De Vlissingse mannen wonnen in de voorronde met 40-18 van Souburg en met 52-36 van Volharding. Ook in de finalegroep bleef Vlissingen ongeslagen door zeges op Duna- tos (46-36) en Scheldesport (33-24). De tweede plaats ging naar Dunatos, terwijl Schelde sport als derde eindigde. Cees de Graaf pakt verrassend driebandentitel NIEUWERKERK - Na een span nende finale is Cees de Graaf van Windenburg kampioen drie banden geworden van het dis trict Delta Zuid-West poule noord. Voor aanvang van het slotak koord was het onderscheid tus sen De Graaf en zij opponent Stins 0.0003 van een punt. De Graaf leek in de finalepartij aan het langste eind te trekken bij 19-17. Stins rechtte echter nog een keer de rug en maakte er twee en miste de laatste op een haar. De Graaf maakte vervol gens het ene ontbrekende punt en werd kampioen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21