GPC geeft niets weg in Zoutelande kwelgeest Yerseke PZC Dammers meteen op achterstand Kater bij Fortis na knap gelijkspel Hindernissen te hoog voor springruiters Geen verrassingen o Open ZK motorcros Vlissingse zaterdag-tweedeklasser speelt als titelkandidaat tegen De Meeuwen: 2-0 Mevo is opnieuw uitslagen maandag 18 september 2006 door Euqène de Kok ZOUTELANDE - Het was zater dagmiddag stil in de dug-outs tijdens het duel tussen De Meeuwen en GPC Vlissingen. Trainer Edwin Kriens van de Vlissingse voetballers kon rus tig achteroverleunend genieten van zijn ploeg, terwijl Wim Da- vidse van de tweedeklasser uit Zoutelande van wanhoop nau welijks meer iets wist te zeggen. GPC won in Zoutelande met 2-0. Wim Davidse staat nou niet be kend als een apathische oe- fenmeester. Als hem iets niet be valt op het veld is hij tot in de wijde omtrek te horen. Zater dagmiddag in de tweede helft zat hij er echter maar stilletjes bij. Het leek alsof hij zich had neergelegd bij de machteloos heid van zijn ploeg en slechts wachtte op het laatste fluitsig naal. ,.Ik heb in de pauze wel flink ge bulderd, hoor", zei hij met een wat cynische glimlach op zijn ge zicht, „maar dan moeten ze daarna maar als groep opstaan, het op willen pakken." Hoewel de groen-witten na de donder- speech en drie wissels iets meer tegenstand boden zat een gelijk spel er nooit in. Dichter bij een treffer dan een schot uit de twee de lijn van Ewout Maas (in de 78e minuut) kwam De Meeuwen niet. Vooral voor de pauze was het krachtsverschil veel groter dan het affiche zou doen vermoe den. „De eerste helft was erg goed van ons. We domineerden volledig", merkte Edwin Kriens na afloop terecht op. „Ze waren vandaag op alle fronten beter", bekende Davidse. Enorme druk GPC gaf in de eerste helft geen kans weg, zette de tegenstander onder enorme druk en was bijna continu in balbezit. Had een spe ler van De Meeuwen de bal eens aan zijn voeten, dan werd die vrijwel onmiddellijk weer her overd door de Vlissingers, als de mat ogende thuisploeg hem zelf al niet had verspeeld. GPC'er Leo de Groot werkt de bal met een omhaal weg uit zijn strafschopgebied. De Meeuwen-speler Timme Kwast (links) kijkt toe. foto Ruben Oreel Wonder boven wonder stond GPC na 45 minuten slechts met 1-0 voor. Lunven Vermeer rond de een pass van Danny Bömer af. Na de 1-0 volgden nog grote kansen voor onder meer Wessel Leyer en Ronald Kloppenburg, maar GPC drukte het veldover- wicht niet in cijfers uit. Het is een punt waar Kriens mee bezig is. „We zijn nu aan het werk om beter te worden in balbezit. Onze omschakeling is bijvoorbeeld nog te zwak en ook moet er meer variatie in ons aan- valsspel komen. Ik ben iemand die in fases werkt. Ik vind dat een verdediging eerst goed moet staan, dan kun je verder gaan met voetballen. We hebben in de voorbereiding aan de laatste linie gewerkt, die staat nu goed. We hebben vandaag geen kans weggegeven", complimenteerde de trainer uit Renesse Martin Wilken, Rico Witsenburg, Leo de Groot en Maarten Peene, die in Leon Weeda een al even be trouwbare sluitpost achter zich hebben. Als Kriens ook in zijn - zoals hij het zelf noemt - tweede fase ver beteringen kan realiseren, lijkt GPC een kandidaat voor de top posities in de tweede klasse E. „Het zal afhankelijk zijn van schorsingen en blessures, maar we hebben nu een kwalitatief be tere groep dan vorig jaar. We denken nu ook vanuit balbezit. Vorig seizoen was het meer krachtvoetbal. Dat gaat je -op een gegeven moment opbreken. We hebben nu een goede basis voor een topvierpositie", klonk aanvoerder Peene vol vertrou wen. Spelsysteem Zijn oefenmeester is niet met een eindklassering bezig. „We zijn bezig met een nieuw spelsys teem, ik ben nieuw. Je mag niet verwachten dat we gelijk voor de titel gaan. Wat komt, dat komt, maar we willen eerst een stabiele tweedeklasser worden. Van daaruit kijken we verder, het moet niet te snel gaan." Kriens' collega Davidse heeft an dere zorgen. „We zullen het dit seizoen in deze klasse niet altijd voetballend kunnen oplossen. We zullen ook uit een ander vaatje tappen, mentaal weer baar moeten zijn. Dat heb ik vandaag niet gezien. Het was slecht, onvoldoende." De Meeuwen - GPC Vlissingen 0-2 (1-0). 15. Lunven Vermeer 0-1, 89. Robin de Pagter 0-2. Scheidsrech ter: E.W.A. van Leeuwen (Sprang-Capelle). Gele kaart: Wil lem-Jan Roelse en Eddy Matthijs- se (beiden De Meeuwen). Aantal toeschouwers: 200. De Meeuwen: Danny de VriesPie- ter Roelse (44. Ewout Maas), Job Brasser, Jeroen van Winkelhof, Willem-Jan Roelse (46. Niek Min- derhoud); Ronnie Brouwer, Eddy Matthijsse (46. Wilco Dingeman- se), Maarten Brasser, Amid Qua- dirzada; Arnold Krijger en Timme Kwast. GPC Vlissingen: Leon Weeda; Mar tin Wilken, Rico Witsenburg, Leo de Groot, Maarten Peene; Sven Ronde, Jeroen van Ommen, Ro nald Kloppenburg (62. Joey van Zalen); Wessel Leyer (60. Robin de Pagter), Lunven Vermeer (71. Erik de Ruyteren Danny Bömer. van onze sportredactie GOES - Colijnsplaatse Boys blijft in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal dankzij de 4-2-zege op Wemeldinge zonder puntverlies. De achtervolging wordt verrassend geleid door SVD, dat met 6-0 won van Goes. In 4B liet topfavoriet Yerseke het afweten. De mosselploeg ver loor van Mevo. Wemeldinge-Colijnsplaatse Boys 2-4: De 0-1 door Wouter van Gilst was tegen de verhou ding. De wedstrijd ging daarna gelijk op, maar vlak voor rust sloegen de bezoekers via Bertus Zoetewey en Nigel Holmes nog twee keer toe. Het aandringende Wemeldinge kwam op 2-3 door Wilco van Stel en Arno de Kok. De nerveuze bezoekers wankel den, maar de gelijkmaker wilde er niet in. Een counter leverde via Dave Bout zelfs 2-4 op. SVD-Goes 6-0: Ewout de Graaf, Jason Warman en Jeroen van Zee zorgden voor de 3-0-rust- stand. Diezelfde Van Zee, Louw Bosselaar en opnieuw Ewout de Graaf maakten de zes voll. Borssele-Nieuwland 0-3: Bij rust was het geflatteerd 0-1 door een vroeg doelpunt van Pie- ter van Dijke. De aandringende thuisploeg liep in de slotfase nog tegen twee counterdoelpun- ten op. Carsten Feleus en Ri chard Jacobs scoortden. MZVC-Wolfaartsdijk 1-2: In een gelijkopgaande eerste helft leverde een mislukte buitenspel- val via Arnold van Gemerden de 0-1 op. Tien minuten na rust werd het via Stefan Westerweel 0-2. Pas tien minuten voor tijd kon Ralf Veerhoek met een fraai schot voor 1-2 zorgen, maar ver der kwam de gehandicapte thuisploeg (zonder Henk de Nood en Alexander Bom) niet. Cadzaud-Hoedekenskerke 3-0: De thuisclub kwam via Junior van den Akker na een kwartier op 1-0 en halverwege de tweede helft op 2-0. Johnny van de Voorde maakte er tien minuten voor tijd met een fraai schot in de kruising nog 3-0 van. Spui-Apollo 0-1: Een bar slech te wedstrijd. Frank de Kok te kende twintig minuten voor tijd vanaf de strafscho»,, enige treffer. DFS-Arendskerke I-J l t magere eerste helft bin Loopik na vijf j score. Stefan van de Velde', i te na een half uur mets*' schop 0-2. De thuisclub, na rust aan. Pas tien voor tijd kon Renévand»" de uitblinkende doting 1 elf meter verslaan. Met i ge geluk bleven de \m i daarna overeind. i l Vierde klasse B Kruiningen-ZSC'62 2-3: i rust scoorde Stefan Om 1 1-0 en 2-0. Na rust wasZ; 1 heer en meester. Via twee, van Ai-jan Smalheer s® i 2-2. Vlak voor tijd zorgdej Dorreman voor de 2-3-z® j Mevo-Yerseke 1-0: Deisfe was een kopie van het v©; zoen, toen het ook 1-0 wal seke had het meeste (rj maar Mevo kreeg defer* sen. Toen tien minuten vee Mevo-doelman Ruud rj Linde rood kreeg kwan] met de rug tegen de ma? minuten in blessuretijd Jeroen Volkeri net als vow matchwinnaar. 1 WIK'57-SPS 3-0: Wffi'ii voor het eerst sinds 181 (l 2006 een competitiewedsjij dat werd dan gevierd in j werve. Eelco Boot en Bait scoorden voor rust. In de ti helft leidde een eigen 4 van SPS-speler Leo Vroegct j de eindstand. 1 Chrislandia-StavenisseO-l! venisse prees zich gelukkij de eerste seizoenszege wai gelijkspel had de verhoud beter weergegeven. Tiend ten voor het einde trof Je Gierman doel. Smerdiek-Waarde 5-2: D( ste zege voor Smerdiek,c Souliman El Bazzaomqn sprong kwam. Frank Ld zorgde voor dé 1-1 en Er] Haaften scoorde de 2-1,M strafschop van Jan-Wille Veldhuijzen kwam Waard nieuw langszij maar Jan d? zorgde voor de 3-2-rustslai de tweede helft nam Se: door Erik van Haaften en Stoutjesdijk afstand. door Daaf Kasse MIDDELBURG - De openings wedstrijd van het nieuwe dam- seizoen is voor PWG 's-Graven- polder desastreus verlopen. In Amsterdam verloor de Zeeuwse hoofdklasser zaterdag met 11-9 van Hiltex 2. Het hoofdstedelijke team ver scheen in de sterkst denkbare opstelling, met als 'invallers' oud-wereldkampioen Watsjes- lav Sjtsjegoljev en Marco Wie- ring. De Rus werd door Erwin Hamers probleemloos op een ge lijkspel gehouden, maar de gere nommeerde Wiering won van Andres van den Berge. De twee aanwinsten Arie van de Weteringh en Ruud Klooster man, kwamen niet tot winst. Van de Weteringh kon zijn voor deel net niet verzilveren. Kloos terman trof Hein Meijer, die ja renlang tot de Nederlandse top behoorde. Hij verstrikte de man uit Zwijndrecht in een eombina- tïef web. De derde nederlaag kwam op naam van Arjo Kousemaker, die geen verweer had tegen het ster ke aanvalsspel van zijn tegen stander. Tegenover de drie ne derlagen kon PWG slechts twee overwinningen stellen. Jan van de Weteringh verjoeg zijn tegen stander naar de randen van het bord en verzilverde zijn voor deel. Martijn Rentmeester speel de zijn tegenstander langzaam maar zeker de vernieling in. In de tweede klasse E ging de Middelburgse damclub van start met een overwinning op Gorinchem. Jaap de Jonge gaf het goede voorbeeld door een snelle winstpartij. Door nederla gen van Kees de Wolf en David Davidse en een overwinning van Piet Nieuwenhuijzen werd het 4-4, maar daarna vielen de twee tjes in rap tempo: Jan Moens, Ruud van Eenennaam en Ad Trapman zorgen voor een 10-4-tussenstand. Piet Allaart verloor van de sterke Theo Voor- spuij maar een ietwat fortuin lijk gelijkspel van Frans Blaas en een eindspelzege van Arie Kammeraat bepaalden de eind stand op 13-7. Ook het tweede team van 's-Gra- venpolder kan niet terugzien op een geslaagde seizoensopening. In Heerlen verloor het tiental met 13-7 van Eureka. Zeges wa ren er voor Adrie van de Schraaf en Paulan van Nes, die zijn debuut maakte in de natio nale competitie. De vijf nederla gen van Hans van Akkeren, Jos de Wild, Niels Roelofsen, Ko Louwerse en Izak op 't Hof ga ven de doorslag. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In Nieuw- en Sint Joosland hebben de springruiters zater dag het groene seizoen afgeslo ten. Het was een wedstrijd om snel te vergeten. De balken vlo gen de parkoershulpen in Stal de Kroo om de oren. In het basisparkoers hield een aantal combinaties het straf blad nog blanke, maar in de bar rage was de opgave van par koersbouwer Bram Wattel dui delijk te zwaar. Maxime van der Eijken hield in de barrage met Pearl Jam het strafblad schoon en won daarmee de klasse Z/ZZ. In de klasse M haalde Miranda Ruijten met Odessa in de beslis sende ronde twee palen naar be neden. Haar fouten bleven onbe straft want Emily Wiskerke kreeg met Mirvana B maar liefst 18 strafpunten aan de broek. Ook in de klasse L werden veel fouten gemaakt, maar de wed strijd kende wel een spannend verloop. In de barrage tikte Mar- nix Broosen met Teil My's TT een balk uit de lepels. De concur rentie beet zich later stuk op de snelle tijd van de Brabander. Jo- han Kerstens kwam met Olympi- que een tiende van een seconde te kort. Door een springfout van Knape Hout's Bomba werd Si mon den Exter gedwongen om vroeg voluit te gaan. De oude meester uit Kortgene kwam niet verder dan de derde stek. Angela Melis, de vervangster van Ruth Hoogwerf, zoekt namens Fortis naar een afspeelmogelijkheid. door Rón de Waal OOST-SOUBURG - Vooraf zou den ze voor een punt getekend hebben, maar bij de korfballers van Fortis was de kater kort na het 11-11-gelijkspel tegen Alba tros zaterdag toch groot. De ploeg van Leonard Debbaut had tot twintig seconden voor tijd een 11-10-voorsprong, maar een wanhoopsschot van Alba tros zorgde voor een niet meer verwachte puntendeling. De reactie van Debbaut, een for se tik tegen de dug-out, was be grijpelijk. De frustratie en mach teloosheid dropen van het ge zicht van de oefenmeester, om dat een prachtige kans op een stunt onbenut was gebleven. Pas in de laatste vijf minuten scoorden de vrouwen van For tis, maar het leken wel de twee belangrijkste van de middag. Eerst scoorde Ruth Holmes 10-10, waarna Marieke de Rijke de thuisploeg naar een 11-10-voorsprong schoot. Met nog anderhalve minuut te spe len kreeg Fortis tot tweemaal toe balbezit, maar de rust en het intellect om de wedstrijd op slot te gooien ontbrak. Zodoende kreeg Albatros de kans om met een niet verwacht punt terug te keren naar Zwijnd recht. Timon Lommers zag een alles-of-nietspoging binnen val len: 11-11. Frustrerend „Wat is dit frustrerend zeg", zei een aangeslagen Debbaut. „Dat zijn nu al drie punten die we in de competitie weggeven. We wa ren niet meer in staat om ons aan de afspraken te houden en dan voel je je heel machteloos." Fortis weerde had zich ondanks enkele aanpassingen in de op stelling uitstekend. Wander en Chaïm Koole moesten gebles seerd toekijken, terwijl ook Ha- gar Hoogwerf niet inzetbaar was. Met de forse afstrafffing van de vorige competitie tegen hetzelfde Albatros nog vers in het geheugen, begon Fortis aan een lastige klus. „We beschikken met Mark Trim- pe en Yannic van de Vooren wel over meer lengte. Ik ben be nieuwd hoe de tegenstander daarmee omgaat", zei Debbaut vooraf. Na een nerveuze start kwam de thuisploeg goed los. Onder andere door drie treffers van een ontketende Remco Crucq en een doelpunt van de sterk spelende Niels Bebelaar leidde Fortis na een kwartier met 4-1. Korte tijd daarna werd een forse aanslag gepleegd op het incasseringsvermogen van de thuisploeg. Genadeloos straf te Albatros enkele slordigheden van Fortis af en binnen zes mi nuten was het 4-5. Fortis toonde veerkracht, waardoor de score bij rust in evenwicht was: 8-8. In de tweede helft liepen beide ploegen al snel op hun tand vlees. Het hoge tempo en de ho ge temperatuur begonnen hun tol te eisen. Remco Crucq brak de ban: 9-8. Een marge van twee treffers zat er echter niet in. Daarvoor ontbraken geduld en koelbloedigheid. Albatros kwam weer langszij en na de 9-10 van Leon Theunissen hing een succes aan een flinterdun draadje. Ruth Holmes en Marie ke de Rijke toonden tenslotte toch de hoognodige rust: 11-10. Timon Lommers in de slotmi nuut voor de domper zorgde. „Het gevoel over het resultaat is slecht, maar het gevoel over de ploeg is uitstekend, Ik ben trots op hetgeen de spelers vanmid dag hebben laten zien", was de conclusie van Debbaut, nadat hij de ergste teleurstelling ver werkt had. Fortis - Albatros 11-11 (8-8). Sco res Fortis: Remco Crucq 6, Niels Bebelaar 2, Ruth Holmes, Marieke de Rijke en Yanhic van de Vooren allen 1. Bowling Vereniging Middelburg. Maandagleague: Hoveniersbedrijf Walcheren - De Reutel 2-2, Computers- eervice - Duck/Spar 0-4, Imtech - TCR 4-0, Ijsvogel - Allie angel 2-2, Letternet - Hooizolder 3-1, Jaguliens sport - Brothers in arms 3-1, Mijako - Jamin/Petsplace 1-3. Dïnsdagleague: Spruijt pallet - Steady state 3-1, Van der Zwan - Pinhunters 0-4, Pro hair - Sita 1-3, Flaix - American bulldogs 1-3, Dreamteam - Dow SNP 4-0, TFS - Schrobbelerke 1-3, Verhoeven klussen- bedr. - Doemarwa 2-2, Schoonen elek- tro - M2 3-1. Woensdagleague: Strandpav. Herwegh - Tempoteam 3-1, M en O Zeeland - Timmerwerken 0-4, Braber groenvoorz. - Poseidon 2-2, Jo hns - Partymusic 4-0, Stadscafe - Full house 3-1, Boomkwekerij Haamstede - Binnenuit 3-1, Op de Meir - Cheerz 0-4, Eetlokaal - Tekareklame 1-3. Donder dagleague: EPZ - Brabant mobiel 4-0, Timmerfabr. Wondergem - Pro shop 1-3, Eastman - Auto Smart 1-3, EPZ 2 - Fonsies 3-1, Bowlirooz - EPZ 3 1-3. Jeugdleague: Matties - Dikke Mollie 1-0, Marody - The Flinstones 0-4, Mis sing impossible - Lucky strike 4-0. Regio Walcheren. Eerste klasse: Alfonds/zuidwest negen - VAW 8-8, Tympaan - MO de Schuur 3-16, Murre/De Visser - Eastman/LFA 6-4, Alfonds/zuidwest negen 2 - Taxicentra le 2-14, SVSW '72 - SVSW '72 2 2-11, Meiveld - VZV/Hydrofa 6-6. Tweede klasse: Torna - Milano Domburg 4-15, Geenidee - Onderandere 4-3, PSVW - VZV/Hydrofa 2 5-5, Akkerdaas kado - Slijterij Souburg 2-10, Domburg - SV Sloga 5-5, WZP - Voskampboys 5-8. Derde klasse: Uiterton - Dekker/Tram per 6-6, fc Laurens - Woontrend Zee land 5-4, Garderen/Dekker-TSA brand preventie 5-8, Akkerdaas kado 2 - Uiter ton 2 3-14, Baderie - MO de schuur 2 0-9, DKW advocaten - SSVW 8-4. Vier de klasse: Gouwe gheyt/SVB - EPZ 6-9, De Mix - Garderen/Dekker 2 3-14, VZV/Hydrofa 3 - Groene ster 0-11, Schinkel assurantie - Torentijd 2-8, fc Zeeland - Domburg 2 4-6, Jons muiden - De Stoof 5-6. Vijfdeil Varian - VZV/Hydrofa 4 124,J Hiwako/de Paauw 5-9, Westfcp VAW 2 5-2, Jobse tin Sportfysio Knol 2-6, Scheids Murre/de Visser 2 3-7. Zesde'i! Westkapelle 2 - de Mix 2 5-5,Fs Zeeland - Ristorante Verdi 3-2i rens 2 - Draadkrabbers 64, i Nul5 22-1, Bouwbedrijf Geen»- centrale 2 3-4. Open Zeeuws Kampioenschj land. 50 cc: 7. Corne Blol'.RTi punten. 65 cc: 1. Percy Karelsl minadorp, 100 punten; 3. fes Fouw, Colijnsplaat, 90; 5. Nancyy Ven, Vlissingen, 81; 6. Com, St.Maartensdijk, 80; 7. Karsten6 gebuure, Yerseke, 78; 8 LarsdiJ Oost Souburg, 76; 9. G Oost-Souburg, 74. 85 cc len: 1. Boy de Loo" Gian Carlo Buijs, C Ralph Kerkhove, IV' Fase, St.Maartei Jonge, 's Heer A te wielen: 1. ae LOOIT, ivonyene, i Buijs, Oost-Soubd love, Middelburg.®:! jartensdijk, 88; 5. Rei kant, 87; 5. Luuk Dybala. Rife, Wesley Leijnse, Middelburg,77 ky Joosse, Nw en St Jooslenjl Maikel Bazen, Goes, 72. Finale 125 cc: 1. DavedeJortf. kenszand; 2. Gregory de Nooyer.V gen; 3. Joeri van Stee, Yersetó! Boot, Burgh-Haamstede; 5.1»a Liere, Kapelle; 8 Steven Oost-Souburg; 9. Marlon Motes gekerke 250/500 cc: 1 Rtó^ Ven, Vlissingen, 100; 3. RoyGrss kant, 90; 4. Adriaan de Visser,* pelle, 84; 5. Willem Jaap Oost-Souburg, 83; 6. Martis Oost-Souburg, 80; 9. StefGoa'Jï wedorp, 72. Veteranen: 1 Erft» Wekken, Zierikzee, 100; 6, Pe® nus, Aagtekerke, 79; 7, Hent Oost-Souburg, 79; 8. Marei J boordse, Kamperland, 76; 9. Jo sen, 's Heer Arendskerke,74. foto Ruben Oreel door Herman Heuvink RILLAND - Op het Schelde-cir- cuit in Rilland-Bath waren geen verrassingen tijdens de derde wedstrijd om het Open Zeeuws kampioenschap motorcross. De 125 cc kende een vol pro gramma, waarin series en een fi nale moesten worden gereden. Dave de Jonge uit Heinkens- zand was voor iedereen te snel. De KTM-crosser wist twee van de drie wedstrijden voor het Open ZK te winnen. Door een blessure kwam hij in Aagteker ke niet aan de start. Gregory de Nooyer uit Vlissingen legde za terdag beslag op de tweede plaats en wist daarmee zijn voor sprong op Mark Boot uit Burgh Haamstede uit te breiden. Boot komt met zijn 85 cc Yamaha ver mogen te kort tegen de echte top pers. Hij werd toch nog knap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20