TOP verlost van hatelijke nul Sterk begin van mannen TTCM PZC Henk van den Brink leidt Patrijzen naar eerste overwinning Nieuwe zege hockeysters Vlissingen Aardenburg maaktj pas op de plaats Korfballers uit Arnemuiden spelen knap gelijk HVV'24 en Goes delen koppositie maandag 18 september 2006 door Pieter van Klinken GOES - TOP uit Arnemuiden heeft zaterdag in Barendrecht knap gelijk gespeeld tegen Vitesse/Mabelis. De korfballers pakten daardoor het eerste punt van het nieuwe seizoen. Tjoba moeten waken voor nonchalan ce en kreeg daarvoor een waar schuwing van Tempo. Door een goede tweede helft won de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen nog wel. Fortis-Albatros 11-11. Hoewel drie spelers ontbraken behaalde overgangsklasser Fortis een knap gelijkspel (11-11) tegen Albatros. Dankzij Remco Crucq leidde de thuisploeg al snel met 4-1. Die voorsprong ver dween ook weer als sneeuw voor de zon, waarna beide ploe gen elkaar keurig in evenwicht hielden. Na de hervatting vloei den de krachten weg. Ruth Hol mes en Marieke de Rijke teken den in de slotfase voor twee ui terst belangrijke treffers, maar Timon Lommers bracht Alba tros nog een onverwacht punt: 11-11. Scores Fortis: Remco Crucq 6, Niels Bebelaar 2, Ruth Holmes, Ma rieke de Rijke en Yannic van de Vooren allen 1 Tjoba-Tempo 14-9. Eersteklas ser Tjoba begon slap aan de wed strijd en maakte niet de indruk te willen winnen, in tegenstel ling tot Tempo. Toch bleef Tjo ba, ondanks het uitvallen van Dorien Struyk, goed bij. Na een 6-6-ruststand ging Tjoba toch voor de winst. De ploeg verde digde korter en liep knap uit naar 14-8 en uiteindelijk 14-9. Scores Tjoba: Jouri van de Broeke 4, Gerben van Boven 3, Sander Ha- rinck 2, Jojanneke Fokke, Johanne- ke Vleugel, Dirk-Jan Westmaas, Petra Rijn en Kim Hollestelle allen 1. Swift-Maassluis 13-10. Swift speelde zich gedisciplineerd naar de overwinning. Hoewel de score eigenlijk nog groter had moeten zijn, was trainer Ralph Gillissen wel tevreden over het vertoonde spel. De Mid delburgse eersteklasser stond tot op driekwart van de wed strijd drie of vier punten voor. Maassluis kwam toen terug tot 10-9, maar daarna hei-pakte Swift zich. Scores Swift: Anita Hoekstra en Richard Geldof beiden 3, Rob Sanderse, Pascal Castenmiller en Roel Klootwijk allen 2, Ivo de Hond 1. All Ready-Merwede 11-8. All Ready behaalde belangrijke pun ten in de strijd om lijfsbehoud in de eerste klasse. Merwede werd op basis van veel vechtlust verslagen. Scores All Ready: Dennis Voshart 3, Henk de Graaf 2, Remy Quist 2, Esther Snoek, Desiree Voshart, An- nelies Bothof, Jan-Willem van Nieuwenhuize (allen 1). Vitesse/Mabelis-TOP 9-9. TOP pakte knap een punt mee van Vitesse, dat vorig jaar nog in de eerste klasse uitkwam. De Arne- muidenaren kwamen steeds een punt achter, maar maakten dat steeds weer goed. Doordat één vak moeite had met scoren, luk te het echter niet op voorsprong te komen. De laatste zeven minu ten werd er helemaal niet meer gescoord. Scores TOP: Leon Kloet 5, Petra de Ridder 2, Jantine Meulmeester en Janine Marijs beiden 1 Ondo-RWA 7-14. RWA was dui delijk te goed voor de promoven dus. Qua spel kon Ondo nog wel redelijk mee, maar het scoren werd de spelers moeilijk ge maakt. Het tempo en de druk van RWA zorgden ervoor dat Ondo werd opgejaagd en daar door te gehaast schoot. Na een 4-9-ruststand ging het in de tweede helft iets beter. Scores Ondo: Bram Nieuwenhuize 2, Iwan de Pagter, Bas de Pagter, Jan Allaart, Joris Hoogwerf en An- nelie Wisse allen 1. Togo-Seolto 6-6. Het was een wedstrijd van gemiste kansen aan beide zijden. Derdeklasser Togo was in de eerste helft ma tig op dreef en sloot deze af met 2-4. Seolto speelde vooral in. het tweede deel van de eerste helft wel goed. Na de pauze kwam To go weer terug tot 4-4 en daarna werd het rommelig aan beide kanten. Hoewel Togo het lang ste zicht had op de winst, ver zuimde de Goese ploeg het af te maken. Scores Togo: Marcel Joziasse, Roel Schipper, Amanda Boelman, Yvon ne Joziasse, Marscha van Belzen en Corné van Rooijen allen 1. Scores Seolto: Johan Ovaa 4, Daisy Verkerk en Anja Ovaa bei den 1. Vios-Stormvogels 14-9. Vios was slimmer dan Stormvogels en maakte ook de kansen beter af. Daardoor was het gat voor Stormvogels bij rust al te groot: 6-2. In de tweede helft kon der deklasser Stormvogels alleen nog bijblijven, maar het gat ver kleinen lukte niet. Suzan Olle- fers viel in de eerste helft uit met een verrekte buitenband- Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Niek Peene en Linda de Witte beiden 2, Sander Koole 1. In de vierde klasse eindigde twee wedstrijden in een 7-7-ge- lijkspel. Er veranderde daarom weinig in de stand. Blauw Wit-trainer Richard Ollefers was tevreden met de remise van zijn Kloetingse ploeg tegen BKC. KVK uit Kapelle hield het duel met het Ritthemse Atlas ook op 7-7. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Ondanks een doelpuntloos gelijkspel in Stampersgat tegen de Schut ters blijft Zeeland Sport de ranglijst in de vierde klasse B van het zondagvoetbal aanvoe ren. De Vlissingers delen de eerste plaats met Val Aan dat het duel bij Grenswachters eveneens met 0-0 afsloot. Wal cheren verloor op eigen veld met 0-2 van Luctor'88. Domburg won in Dinteloord met 3-1 van DIVO en boekte hiermee de eerste overwin ning van dit seizoen. Dit laat ste gold eveneens voor nieuw komer Patrijzen dat met 5-1 duidelijk te sterk was voor Odio. In Westkapelle is het nog wachten op de eerste pun ten van dit seizoen: FC Ber gen won afgetekend met 4-0 van De Noormannen dat hier door hekkensluiter blijft. De Schutters-Zeeland Sport 0-0: In een wedstrijd met wei nig gevaar voor beide doelen kende de thuisploeg voor rust een licht overwicht. Beste kans was voor Leonard Frings, die zijn inzet tegen de paal zag eindigen. In de twee de helft waren de rollen omge draaid. Nu waren het de Vlis singers die pech hadden toen een inzet van Joren Lammers tegen de paal eindigde. De Noormannen-FC Bergen 0-4: Wat veldspel betreft, was de wedstrijd redelijk in even wicht, maar toch stond er na tien minuten al een 0-2-stand op het bord door twee treffers van Robert Belleter. Toen Rob Stoffels er na een half uur 0-3 van maakte was de wedstrijd beslist. Een kwartier na rust werd het via een afstands schot van Ali Ozturk 0-4. Hier na kreeg de thuisploeg nog en kele goede mogelijkheden op een tegentreffer, maar zelfs twee één-op-één-situaties met de Brabantse doelman bleven onbenut. Divo-Domburg 1-3: Nazei® minuten profiteerde Franke Jong van een foute terugspee;, bal door de 0-1 aan te tefe nen. Nog voor er een kwartier gespeeld was zaten de bezoe kers op rozen, toen Sander Willemse uit een voorzet van Robin van de Velde de voor sprong verdubbelde: 0-2. h de 60e minuut besliste Wileo van Eijzeren de wedstrijd door de 0-3 op het bord te brengen. Tien minuten voor tijd scoorde Jeroen Thomas sen nog wel tegen (1-3), maar echt spannend werd het niet meer. Patrijzen-Odio 5-1: Bij de thuisploeg werd maar weer eens een beroep gedaan op routinier Henk van den Brink zij het ditmaal als vervanger van de zieke trainer Niek var den Houten. Vanaf de bari zag Van den Brink hoe zija ploeg tegen het einde van de eerste helft uitliep naar 2-5 via treffers van Edwin Capel- lo en Mario Mulder. Direct dj rust kende Patrijzen een zwak ke fase, iets waarvan Koer Machielsen al snel profiteer de: 2-1. In de 65e minuut bracht Gabriël Sapulete de. marge weer op twee treffen, (3-1), waarna Sander Sinacen Mario Mulder in de sl de eindstand op 5-1 bi den. Walcheren-Luctor'88 0-2: Na ruim een half uur werd de wedstrijd geruime tijd onder broken wegens een kuitblessu re van scheidsrechter Morelis. Al vrij snel nadat het spel was I hervat onder leiding van inval ler-arbiter Lion van Luyk schoot Ruud van Leeuwen de bal uit een vrije trap onberis pelijk binnen: 0-1. Na een kor te rust leverde de tweede helft eerst een wegens hands afge keurde treffer van BartFelius op. Hierna verdubbelde Rut- ger van Rossum in de 65e mi nuut de voorsprong van de be zoekers: 0-2. De beste kansen bleven hierna voor Luctor'88. GOES - Doordat HW'24 bij SC Gastel niet verder kwam dan een doelpunt loos gelijkspel deelt Goes, dat met 3-0 won bij Steen, samen met de Hulstenaren de eerste plaats van de ranglijst in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Zeelandia Middelburg ver loor ook de tweede uitwed strijd van dit seizoen met 1-3, ditmaal van Roosen daal. SC Gastel-HVV'24 0-0: De bezoekers kenden een ster ke start, hetgeen enkele kansen maar geen doel punten opleverde. In de loop van de eerste helft kwam de wedstrijd meer in evenwicht. Met name in de tweede helft kreeg SC Gastel enkele goede mo gelijkheden via uitvallen, maar ook de Brabanders zagen geen kans het net te laten bollen. Hierdoor ein digde deze door scheids rechter Dorsman op prima wijze geleide wedstrijd in 0-0. Roosendaal-Zeelandia Mid delburg 3-1: In een rede lijk op en neer gaand duel was het Roosendaal dat zeer efficiënt omging met de weinige kansen die er waren. Halverwege stond het al 3-0 via treffers van Kees Flipse, Jasper Reu vers en Niek van Dijk. Kort na rust werd een voorzet van Jasper Reuvers via een Middelburgse ver dediger bijna in zijn eigen doel geschoten, maar de lat voorkwam erger. Twintig minuten voor tijd stond Evert Eikenhout goed bij de tweede paal opgesteld en kon hij de 3-1 binnen- koppen. Steen-Goes 0-3. Goes was op alle fronten beter, in technisch en tactisch op zicht. Uitblinker was Jim my Pinas. Hij scoorde voor rust en vlak na de pauze. Jasper Huisman bepaalde in de slotfase de eindstand op 0-3. Hij verzilverde een penalty, die toegekend was omdat invaller Eelco Fran- ckaert hands gemaakt zou hebben. Keeper Koen Schouten van Rapide stuit een speler van Shot. foto Wim Kooyman door Peter Snelders HULST - Het vrouwenteam van de hockeyvereniging Vlissingen boekte de tweede zege op rij. Er werd met 2-0 bij Shot gewon nen. Ook de vrouwen van Rapi de boekten de tweede overwin ning. Met overtuigende cijfers (5-2) werd DDHC verslagen. De mannen van de ploeg uit Hulst wonnen eveneens hun tweede wedstrijd. De mannen van Olympia kunnen ook terug blikken op een voortvarend be gin. Door het gelijkspel (1-1) bij Oudenbosch heeft die ploeg nu vier punten uit twee duels. Rapide-Shot 3-1. Shot heeft ten opzichte van vorig seizoen wel wat aan kwaliteit ingeleverd. Dat nam niet weg dat Rapide een sterke wedstrijd speelde. Na een aantal kansen te hebben ge mist. kreeg het zelfs in de twin tigste minuut een tegentreffer te incasseren. Na een half uur liet Egbert de Bakker uit de re bound van een strafcorner 1-1 noteren. Ook na rust was er veel druk van Rapide. Dat leverde een aantal strafcorners op waar uit niet werd gescoord. Het was op de voor hem bekende wijze (solo vanaf het middenveld) dat Koen Totté de 2-1 liet noteren. Even later liet Pieter Voorbrood uit een moeilijke hoek 3-1 aante kenen. Oudenbosch-Olympia 1-1. Ze ven minuten na rust kwam Oudenbosch op 1-0. Kort daar na werd een doelpunt van die ploeg terecht afgekeurd. Halver wege de tweede helft gaf Pieter Nijsten uit een vrije slag van Gijs Schueler net voor de doel lijn het broodnodige tikje en scoorde daarmee de gelijkma ker. Vrouwen Shot-Vlissingen 0-2. Derdeklas ser Vlissingen had vrijwel de gehele wedstrijd een overwicht. Dat werd in de eerste helft uit gedrukt via doelpunten. Na een half uur opende Rossane van Eijkelenburg de score en op slag van rust liet Merel de Kam 0-2 aantekenen. Daarnaast bleven er nog diverse kansen on benut. In de tweede helft had Vlissingen ook een overwicht, maar beperkte zich toen meer tot het controleren van de wed strijd. De zege kwam niet in ge vaar. Rapide-DDHC 5-2. Een dege lijk duel van vierdeklasser Rapi de. Vooral in de eerste helft werd de basis gelegd voor de riante zege. Toen liep een zeer sterk Rapide uit naar 3-0 door treffers van Karin Martens, Tatsjana van der Eynde en Son- ja Matena (strafcorner). In de tweede helft werd gewisseld om de jeugd ook wedstrijdritme op te laten doen. Toen was het ni veau iets minder, maar nog liet Rapide het beste samenspel zien. DDHC kwam wel op 3-1, maar Leonie de Bruijne en Karin Martens tilden de stand naar een veilige 5-1. In de slotfa se scoorden de bezoeksters nog een keer tegen. Gilze-Rijen-Olympia 8-0. Olym pia, dat niet zo vaak traint, kwam na een half uur in adem nood door conditiegebrek. Pre cies 28 minuten hield het de 0-0 vast. Toen stormde Gilze-Rijen nog voor rust naar 3-0. Na de doelwisseling had Olympia de pech dat de keepster met een blessure aan de kant moest blij ven. Met tien speelsters, onder wie verschillende jeugdspeel- sters moest Olympia verder. Gil ze-Rijen profiteerde daarvan en liep uit naar 8-0. Goes-Liberty 2-5. Vooral in het begin speelde Goes met te wei nig inzet. Liberty strafte dat af door naar een voorsprong van 2-0 uit te lopen. Bij die stand scoorde Lillach de Kraa tegen. Voor rust liepen de bezoekers nog uit naar 1-3. Ook in de twee de helft speelde Goes veelal te slap en werd daardoor op een achterstand van 1-5 gezet. Ma rieke van Maanen liet 2-5 note ren. Daarna kreeg de thuisploeg nog enkele kansen om de score een dragelijker aanzicht te ge ven, maar die werden gemist. Tafeltennissers SAR komen na 4-0-achterstand goed terug van onze sportredactie GOES - De tafeltennissers van TTC Delta/Middelburg kenden een sterk begin in de eerste divi sie. In Geldrop werd Unicum met 3-7- verslagen. In de twee de divisie begonnen de mannen van SAR/Rabobank met een ge lijkspel tegen het Rotterdamse FVT. Unicum speelde zonder kopman Martijn van der Leur en daar maakte TTC Delta/Middelburg dankbaar gebruik van. Jan Henk Bomhof speelde een ster ke wedstrijd en won driemaal. Mark Hackenberg won twee wedstrijden en Wesley Wegman één. In de strijd om lijfsbehoud speel den de mannen van SAR/Rabobank in Kloosterzan- de gelijk tegen concurrent FVT. Na een 4-0-achterstand kwa men de mannen goed terug. Den nis Verdurmen en Leon van Bo ven wonnen tweemaal, terwijl Pascal Neve op één zege bleef steken. De mannen van TTC Middel burg 2 kenden een matig debuut in de derde divisie. In eigen huis ging de wedstrijd tegen Hotak met 1-9 verloren. Rini Kasse red de de eer door een overwinning op Roald Vos. In Amsterdam gingen de vrou wen van SAR/Rabobank hard onderuit tegen US. Bij hun de buut in de eerste divisie verlo ren de Zeeuws-Vlaamsen met 1-9. Het verlies was geflatteerd getuige de zes verliespartijen die in vijf games nipt verloren gingen. Audrey Koole maakte het enige punt. Knappe winst In de tweede divisie wonnen de vrouwen van SAR/Rabobank 2 in Kloosterzande met 6-4 van FVT. Een knappe overwinning, omdat er vaak van dit team ver loren is. Vooral Nathalie van Wolffelaar was goed op dreef met drie overwinningen. Chan- tal Remorie en Marieke Munne wonnen één wedstrijd. De vrouwen van SAR 3 speel den gelijk tegen het Hoofddorp- se HTC. Sara van Belle en Li- selotte Fassaert scoorden twee maal. Judith Morcus maakte het vijfde punt. De jongens van TTC Delta/Middelburg begonnen in de jacht naar de kampioens- groep met een klinkende Leon van Boven 1-9-overwinning bij HBC uit Heemstede. Alleen Wouter van der Mark liet een steekje vallen. Arnemuiden kende in de lande lijk A-competitie een mindere start. In Dalfsen werd met 3-7 verloren van DTV. Max Vleugel foto Wim Kooyman speelde prima en won twee maal. Danny Roks was wat ner veus en won éénmaal. Het tweede jongensteam van TTC Middelburg begon in de landelijk C klasse met een 6-4-overwinning op Tanaka. Marco Louisse was de uitblin ker met drie overwinningen. Het derde jongensteam van TTC Middelburg behaalde een maxi male score tegen Scaldina. On danks deze ietwat geflatteerde uitslag was de overwinning te recht. Reynaert kende een ner veuze eerste wedstrijd tegen HBC 4. Joris Malcontent speel de goed en boekte twee overwin ningen. Dit was niet genoeg voor de winst. In Heemstede werd met 7-3- verloren. SAR begon in de hoofdklasse A met een goede overwinning op Flash. De 2-8-overwinning kwam tot stand door drie over winningen van Johan 't Hooft, en twee van Mare Maas en Simo- ne de Klerk. Arnemuiden ging hard onderuit tegen titelkandi daat Irene. In Tilburg ging met met 9-1 onderuit. Stefan de groot redde de eer. In de hoofdklasse B verloor Smash met 8-2 van titelkandi daat Tanaka. Christian van 't Hof kon éénmaal scoren en ook het dubbelspel werd in winst omgezet. In dezelfde poule ging TTCM 3 met 8-2- onderuit in Goirle. Tegen Redstar kwam al leen invaller Sander Oostrom tot winst. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Clinge is na de 3-1-zege op Axel koploper in de vierde klasse van het zondag voetbal. RIA W bleef in het spoor door in eigen huis Sluiskil met 2-1 te verslaan. Aarden burg, dat ook als een belangrij ke kampioenskandidaat van start is gegaan, moest opnieuw een pas op de plaats maken door een 2-1-nederlaag in de uitwed strijd tegen IJzendijke. RIA W-Sluiskil 2-1: RIA W be gon niet onaardig aan het duel met Sluiskil en kwam al in het eerste half uur op een ogen schijnlijk beslissende 2-0-voor- sprong. Nadat Arno Verlinde de score had geopend, schoot ook Ruud Audenaerd raak. Na de rust zakte RIA W steeds verder weg en was de wedstrijd het aan kijken nog nauwelijks waard. Omdat Sluiskil aanvallend machteloos was, leek het duel lange tijd af te stevenen op een 2-0-eindstand. In de slotfase scoorde Hensly Victorina echter alsnog voor Sluiskil: 2-1. Corn Boys-Koewacht 2-0: Corn Boys nam al in de derde minuut een 1-0-voorsprong door een doelpunt van Xavier Herman en had daarna lange tijd het beste van het.spel. In de eerste minuut na de rust werd het door Tom my van Oosten ook niet onver diend 2-0. Koewacht zette hier na aan voor een offensief, maar veel zoden zette dat niet aan de dijk, ook al omdat paal en lat de aansluitingstreffer in de weg stonden. Hulsterloo-Breskens gestaakt in 71e minuut bij 1-0-stand. Hul sterloo-Breskens kwam gister middag aan een vroegtijdig eind toen scheidsrechter Maalman uit Hendrik-Ido-Ambacht in de 71e minuut een zweepslag op liep en niet verder kon. Omdat geen vervanger aanwezig was zat er voor de leidsman niet an ders op dan af te fluiten. Bres- kens leidde op dat moment met 0-1 door een doelpunt van Alexander Oosterlee. IJzendijke-Aardenburg 2-1: IJ zendijke verraste Aardenburg met een voorbeeldige inzet en sleepte puur op karakter de ze ge weg. Beslissend bleken ach teraf de 30e en 33e minuut van de eerste helft, toen eerst Ivo van de Calseijde met het hoofd scoorde en vervolgens ook Paul Taelman raak kopte. De 2-0-ach- terstand verplichtte de bezet kers na de rust tot een groot oi- fensief, maar verder dan één en kele tegentreffer kwam Aarde-, burg niet. Niek van Sprunfej i die voor de rust vrij voor doel ali eens naast had geschoten, seoon, de als enige tegen. Hontenisse-Biervliet 3-0: Honie-i nisse was qua voetbal niet eens zoveel beter dan Biervliet, maar', bleek wel veel doelgerichter. Na dat Jeroen Verschuren in de eer ste minuut de paal al eens hnd geraakt, was het Jeroen Maas die de thuisclub in de 12e mi-: nuut op 1-0 zette. Biervliet nam daarna het initiatief weliswaar over maar bleek aanvallend vrij machteloos. In de slotfase van het duel kon Hontenisse de wad- strijd dan ook naar zich toetrek ken. Vijf minuten voor het eind scoorde Gion Asselman met tel hoofd de 2-0 en in de derdee- nuut van de blessuretijd was h; Robin Verschuren die de eini-, stand op 3-0 bepaalde. Clinge-Axel 3-1. Zestig minute: lang was er geen vuiltje aan lucht voor Axel. Timo de Bruii had zijn ploeg in de 41e minui aan een voorsprong geholpen es het was wachten op de tweede treffer. Die bleef uit. Clinge' kreeg vervolgens de geest en, kwam via Thomas Leegwaterop 1-1. Vervolgens ging Ral gers in de fout bij Axel. Percy Verlinden moest aan de nood-i rem trekken en schoffelde Tho mas Leegwater onderuit. Peter Drumont bleef koel en schoot- raak vanaf elf meter: 2-1. h blessuretijd bepaalde Thor&- Leegwater de eindstand op 3-1. Prima debuut Carola Paauwe OUDE TONGE - Met drie wins punten op zak kon Carola Paai- we uit Yerseke op een uitste kend debuut in de klass ZZ-zwaar dressuur terugkijken VERBRUGCI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18