PZC Veel werk voor broers Koeman Roda JC zoekt en vindt grens van Ajax Kluivert blij met staande ovatie van PSV-fans PSV is in merkwaardige topper de meerdere van Feyenoord Wereldrecord en 30.000 euro voor Kiplagat AutoTeam Goes AutoTeam Vlissingen Bcdrljfsweg 2 4387 PD Vlissingen A AutoTeam Bcd"",wc9 It 23 79 23 Eindzege Vuelta voor Vinokourov MADRID - Aleksandr Vinokourov heeft gisteren de Ron de van Spanje op zijn naam geschreven. De Kazak won voor het eerst in zijn loopbaan één van de drie grote ron den. De leidende positie van de wielrenner van Astana kwam in de slotetappe, met start en finish in Madrid, niet meer in gevaar. De ritwinst was voor de Duitser Erik Za- bel, die de massasprint won. Vinokourov nam woensdag in een bergrit met finish in Granada de leiderstrui over van de Spanjaard Alejandro Valverde. Een dag later breidde hij zijn voorsprong ver der uit om zaterdag ook nog te zegevieren in de tweede in dividuele tijdrit. Valverde sloot de Ronde van Spanje als tweede af op 1.12 van Vinokourov. De Kazak Andrej Kas- jetsjkin werd derde in de eindrangschikking, pagina 17 op Vinokourov rust geen smet Kroon is in vorm voor WK FRANKFURT - Karsten Kroon is in vorm voor het WK wielrennen op de weg, volgende week in Salzburg. De ren ner van CSC won gisteren de laatste etappe in de 3-Lan- der Tour. Kroon won eerder ook al de tweede rit in de voormalige Hessen Rundfahrt. Sebastian Lang van Gerol- steiner greep de eindzege in de vijfdaagse rittenkoers. Kroon is zondag in de Nederlandse ploeg samen met Mi chael Boogerd één van de beschermde renners op het WK. Rally gestaakt na dodelijk ongeval NIJVERDAL - Een dodelijk ongeval heeft gisteren een vroegtijdig einde gemaakt aan de 25e Golden Tulip Rally. Na een crash in de tweede klassementsproef ter hoogte van Marle, waarbij de auto over de kop sloeg en vervol gens in brand vloog, overleed Nancy Meijer (38) uit Enter. Ze was de navigatrice van Patrick Meijer (39), tevens haar echtgenoot. De bestuurder zelf werd met brandwon den per ambulance afgevoerd naar het Twenteborg-zie- kenhuis in Almelo, maar verkeert niet in levensgevaar. De jubileumeditie van de rally werd na het ongeval direct door de wedstrijdleiding gestaakt.i Nancy Meijer was moe der van drie kinderen. NAC-fans gearresteerd in Arnhem ARNHEM - De politie heeft zaterdagmiddag vijf NAC-supporters gearresteerd die in de Arnhemse binnen stad met Vitesse-fans op de vuist'waren gegaan. Eén van de arrestanten wordt verdacht van mishandeling van een agent door het gooien van glas. De agent raakte lichtge wond. Ongeveer tweehonderd NAC-fans zochten vooraf gaand aan het duel Vitesse-NAC de binnenstad op. Tot twee keer toe kwam het tot ongeregeldheden. GPD door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - De wedstrijd te gen Feyenoord is aan zijn 62e minuut bezig als Patrick Klui vert zich aan de zijlijn meldt voor de warming-up. Vanaf de tribunes klinkt een voorzichtig applaus. Zeven minuten later is de vooraf veelbesproken wissel daar. Diego Tardelli, die andere debutant, ruimt het veld, Klui vert maakt zijn opwachting. Hij krijgt een staande ovatie van de PSV-aanhang. Ook als je dertig bent en zo'n beetje alles hebt meegemaakt als voetballer krijg je dan koude rillingen. „Als dat me niets meer doet, had ik moeten stoppen met voet bal. Natuurlijk doet je dat goed, het is fantastisch als je zo wordt ontvangen. Vervolgens is het aan mij om het op het veld te la ten zien." Kluivert maakt zijn entree op een moeilijk moment. PSV komt nauwelijks meer tot goed voet bal en Feyenoord ruikt een ge lijkspel. „Maar dan kan zo'n wis sel ook een breekpunt zijn", al dus Kluivert. „Ik voelde me lek ker en probeerde ook meteen het verschil te maken Dat lukt niet. Wel zijn bijna alle balcontacten goed en wint hij de meeste duels. Bij een hakbal- letje op Ismail Aissati krijgt hij een open doekje. Er zit nog meer in, maar zoals Arouna Koné gis termiddag vaker ploeggenoten over het hoofd ziet, blijft ook het wenken van Kluivert een paar keer onbeantwoord. De spits wijt het aan onwennig heid. „Het is de eerste keer dat we samenspelen. Ik weet zeker dat er dadelijk een goede klik komt." Kluivert zit fysiek naar eigen zeggen 'tussen de 60 en 75 pro cent'. Negentig minuten spelen is nog te veel gevraagd. „Maar ik hoop wel dat ik zo snel moge lijk een keer mag starten. Mis schien woensdag tegen Kozak ken Boys." Het is ruim negen jaar geleden dat hij bij Ajax vertrok om aan het avontuur te beginnen dat hem via Milaan, Barcelona, Newcastle en Valencia naar Eindhoven bracht. Een belang rijke reden om naar Nederland terug te keren, is dat hij dichter bij zijn kinderen wil zijn. „Ik kan er nu zo heenrijden als ik dat wil. Mijn kinderen hebben een heel grote rol gespeeld in de beslissing." Bij PSV wil hij 'de laatste jaren op topniveau zo goed mogelijk benutten'. En niet goede presta ties zal hij ook weer in aanmer king komen bij Oranje, zo liet Marco van Basten al doorsche meren. Maar dat gespreksonderwerp schuift Kluivert nog voor zich uit. „Ik wil eerst mijn uiterste best doen en goed presteren bij PSV. Wie weet wat er dan nog gebeurt." GPD pagina 16 gedreven door rancune Straftraining TOP Oss tot diep in de nacht OSS - Straftrainingen na een wanprestatie zijn niet ongebrui kelijk in de sport, maar ze wor den doorgaans niet in het holst van de nacht afgewerkt. De voet ballers van eerstedivisionist TOP Oss werden daar in de nacht van vrijdag op zaterdag echter wel op getrakteerd na de 4-0 nederlaag in Velsen tegen Stormvogels/Telstar. Tot half drie 's nachts moesten de spelers rondjes lopen en ande re loopoefeningen doen. „Jullie kunnen onmogelijk moe zijn", zei trainer Hans de Koning, toen hij tien minuten voor aan komst in Oss zijn strafmaatregel meedeelde. Toen de bus rond middernacht bij het stadion arri veerde, konden de spelers gelijk hun trainingskleren aantrek ken. „Sommigen moesten ook naar huis bellen dat het wat la ter werd", aldus aanvoerder Marcel van der Sloot. Hans de Koning besloot tot de strafti-aining overigens mede met het oog op de bekerwed strijd tegen FC Groningen. Niet dat hij de illusie heeft dat TOP Oss veel kans heeft in de Euroborg. „Maar als we voet ballen zoals in Velsen, walst Groningen geheid met 10-0 over ons heen", stelt Van der Sloot. GPD „^8:0113-315640 ft«w.pzc-nl S"31,4460MGoas vLrtentie-exploitahe. Sen Midden-Zeeland: 0113-315520; Sls-Vlaanderen: 0114-372770; S^gr»*00- maandag 18 september 2006 door Jop van Kempen KERKRADE - Met slap en ziel loos spel ging Ajax kansloos ten onder tegen het krachtige Roda JC; 2-0. De Amsterdam mers verloren de strijd op het middenveld en kregen door on achtzaamheid twee goals te gen. Aanvoerder Jaap Stam: „Als we zo slap beginnen, krij gen we het tegen elke tegen stander moeilijk." Een nieuwe trainer in de dug-out, drie nieuwe spelers op het veld en toch behaalde A]ax in het Parkstad Limburg Stadion hetzelfde resultaat als vorig seizoen: een nederlaag. En net als destijds onder Dan ny Blind op 2 maart 2006, was de 2-0-nederlaag tegen Roda JC gistermiddag volledig te recht. „Mijn complimenten voor Huub", zei Ajax-trainer Henk ten Cate tegen zijn colle ga Huub Stevens. Het grote verschil zat 'm in de wedstrijdbeleving. Waar Roda JC met opgestroopte mouwen aan het duel begon, haalde Ajax bij het eerste fluitsignaal van Frank de Bleeckere maar eens de hand door het haar. Op de eerste harde tackle van Mar cel Meeuwis - niet bestraft met geel - hadden de Amsterdam mers geen pasklaar antwoord. Het kunnen de kilometers van de lange reis naar Noorwegen zijn geweest die Ajax gisteren een futloze ploeg maakten. Mis schien was het de verwonde ring bij de Ajacieden over de 17.000 Limburgse toeschou- Kemy Agustien steekt zijn tong uit na de 2-0 van Andres Oper. foto Peter Schols/GPD wers ten opzichte van de 1840 liefhebbers in Lilleström. Wel licht waren de spelers gezien het vroege tijdstip (12.30 uur) nog niet helemaal wakker. Hoe dan ook, Ten Cate en de spelers zelf hadden ook geen echte verklaring voor de weke beleving. Het was gisteren 'ge woon' één van die dagen waar op Ajax mentaal zacht was. Dat is de laatste jaren immers wel vaker gebeurd. Ook Jaap Stam, toch een toon beeld van een harde vorm van professionaliteit, kon het tij niet keren. Sterker nog, door een moment van onachtzaam heid in de tweede helft was de aanvoerder zelf mede schuldig aan de tweede treffer van Roda JC. Terwijl Stam nog protes teerde tegen een vrije trap, snel de aanvaller Andres Oper rich ting het doel van Ajax. Ro- da-uitblinker Boldizsar Bodor lanceerde Oper pijlsnel en haar- zuiver, waardoor Stam een fractie te laat kwam: 2-0. Problemen „Deze nederlaag moeten we onszelf verwijten", vond Stam. „We kunnen er achteraf wel allemaal over lullen, maar we zijn gewoon veel te slap aan de wedstrijd begonnen. Als we zo slap beginnen, hebben we niet alleen problemen met Ro da, maar met elke tegenstan der." Ajax kwam al vroeg in de pro blemen. Na acht minuten had Davy de Fauw al geprofiteerd van de eerste Amsterdamse dekkingsfout. De Roda-verde- diger kon een vrije trap van dichtbij intikken. „Er liepen geloof ik drie men sen vrij, terwijl er van tevoren duidelijke afspraken zijn ge maakt over wie wie dekt", al dus Ten Cate. De enige keer dat Ajax dichtbij een treffer was, raakte Wesley Sneijder met een afstandschot de paal. Ajax verloor de wedstrijd te gen Roda JC op het midden veld. Het drietal Sneijder, Gab- ri en Roger was niet opgewas sen tegen het spierballentrio Bodor. Kemy Augustien en Meeuwis. Vooral Roger en Gab- ri moesten het afleggen. Niet voor niks haalde Ten Cate zijn twee aankopen in de tweede helft naar de kant. Olaf Linden- bergh (voor Roger) en Michael Krohn-Dehli (voor Gabri) kwa men in het veld. Hedwiges Ma- duro maakte geen kans op speelminuten, want hij zat ziek op de tribune in Limburg. Franse slag Waar de twee Spanjaarden door Ten Cate kort geleden nog werden geroemd om hun pro fessionele wedstrijdmentali teit, speelden ze gisteren met de Franse slag. Net als alle Aja cieden waren Gabri en Roger niet opgewassen tegen het krachtvoetbal waarmee Roda de grens zocht van de ploeg van Ten Cate. Het verloop van de wedstrijd en de uitslag toon den aan dat Roda die grens ook vond. „Als je Ajax laat voetbal len, kun je achteraan sluiten", wist Ten Cate. „Dus moet je ons proberen het voetballen on mogelijk te maken. Dat heeft Roda gedaan. Wij moeten er aan gaan wennen dat we op de ze manier worden aangepakt." GPD ^fHflnri van der Steen QNDH0VEN - Met de punten- «deling (drie voor PSV, nul ,wr Feyenoord) kon iedereen tel instemmen, maar de eerste traditionele topper van het sei- jjen was een merkwaardige ndstrijd. Het werd 2-1, het bijS-l moeten worden, het had tjtin 2-2 kunnen eindigen. lÜkwaardig was PSV-Feye- ïoerd met alleen vanwege de mire, maar ook vanwege het on- «fcoorde geklungel, met name Feyenoord. De ploeg werd a'dfi eerste helft volledig van Jj veld gespeeld, kwam met Bachter (goals van Farfan, na Sr misser van Timmer, en j|«), maar ontsnapte uiteinde- Sjkaan een blamerende uitslag ftoreen foutje van invaller Ais sati die in de blessuretijd van de eerste helft een verre ingooi ran Lucius verzuimde weg te terken, zodat De Guzman de M kon maken. ?SV was al enkele minuten eer der opgehouden met voetballen, vachtend op het nakende rust- flgnaal, en ging in de tweede ielft tot ieders verrassing door eet achterover leunen. Het gaf Feyenoord de kans op de helft van de tegenstander te gaan spelen, zonder dat het tot meer dan één kans (De Guzman) leidde. Als dan even de corner van diezelfde De Guzman, die pal voor tijd zomaar in het doel van PSV viel, niet wordt meege rekend. Diegoal werd afgekeurd, omdat de verder voortreffelijke scheids rechter Vink in een struikelpar tijvan doelman Gomes een over treding had gezien. Gomes viel over de benen van zijn collega Salcido. Vink verklaarde echter na afloop dat hij had gefloten voor een eerdere duwfout van Kolkka. Er waren nog enkele momenten die anders hadden kunnen uit vallen, zoals een voor buitenspel afgekeurde goal van Koné en twee niet verstrekte strafschop pen, aan iedere kant eentje. Feyenoord verdiende gisteren evenwel geen puntje, daarvoor was het veldspel te pover. Is dat verrassend? Wie de selectie van Feyenoord bekijkt, kan geen en kele topspeler ontwaren, hoog uit twee talenten die in potentie zouden kunnen uitgroeien tot een topspeler, De Guzman en Hofs. De rest van Feyenoord is van een ellendig makende mid delmaat. Het zegt alles dat Theo Lucius aanvoerder is van het gezel schap. Lucius is een fijne maar technisch buitengewoon beperk te teamspeler. Na ruim een half uur, toen het nog 1-0 was, kreeg Lucius de bal subtiel aange speeld door Van Hooijdonk, wat hem in een vrije positie voor Go- mes had kunnen brengen, als Lu cius de bal tenminste enigszins kundig had gecontroleerd. Het mocht niet zo zijn. PSV speelde voor rust alsof de tegenstander maar negen man had, zo veel ruimte was er. Met het uitvallen van Afellay, die door een vrije trap van Van Hooijdonk werd geveld (de bal sloeg met een snelheid van 129,4 kilometer per uur bij de jonge middenvelder in het gezicht), bleek het goeddeels gedaan met het spel van PSV. Na rust was er van het ouderwets frisse voet bal van Kromkamp, de aanval lende rushes van Alex of snelle combinaties op het middenveld geen sprake meer. In de slotfase, die werd ingeleid met de entree van Patrick Klui vert, door de PSV-aanhang ove rigens buitengewoon hartelijk welkom geheten, moesten inci dentjes voor de opwinding zor gen. PSV counterde alleen en speelde zich op die manier naar een aantal kansen, vaak door toedoen van Koné tot stand ge bracht, vaak ook door Koné zelf om zeep geholpen. Geïnstrueerd Ronald Koeman reageerde na af loop teleurgesteld over het spel van zijn ploeg in de tweede helft. Koeman wil PSV aantrek kelijker laten spelen, maar de coach moest na rust Farfan naar de zijkant halen en Addo in het midden posteren in een poging de greep op de wedstrijd te her stellen. Voor rust leek het er en kele momenten op dat hij Alex had geïnstrueerd regelmatig door te schuiven, maar dat was wellicht gezichtsgedrog. Dat ele ment uit de Hollandse school lijkt definitief tot het verleden te behoren. Vreemd is dat niet helemaal, met het Zuid-Ameri kaanse centrum van PSV. In dat opzicht snapt Greene bij Feye noord het beter, hoewel die weer te veel loopt met de bal en te weinig passt. Zo is er nog veel werk aan de winkel voor beide Koemannen, misschien voor de oudste (Erwin) zelfs onbegon nen veel werk. GPD pagina 24 Koemannen houden het luchtig ZAANDAM - Regeren is vooruit zien, Lornah Kiplagat hield vier jaar geleden bij de Dam tot Damloop in het zicht van de fi nish de benen praktisch stil, na- dal zij in de gaten had gekregen dat haar de vvereldbesttijd op de lien Engelse mijl (16,1 kilome ter) niet meer kon ontgaan. Ze wilde zichzelf nog een kans op aanscherping van het record geven. Gisteren, in de 22e afleve ring van het grootste hardloop evenement van Nederland, be taalde de opmerkelijke tactiek van destijds zich uit. Mei een marge van vier tellen te kende Kiplagat voor een nieuw record. Het 'wereldrecord', dat slechts een officieuze status ge niet, staat nu op vijftig minuten «vijftig seconden. „Ik heb in 2002 goed gegokt", grijnsde de winnares. „Ik vermoed dat ik tóen vijf a zes seconden heb la ten liggen. Had ik wel vol door- getrokken, dan had ik het. nu ttarschijnlijk juist niet gered." Voor het nieuwe record incas- eert Kiplagat een winstpremie van 25.000 euro. Ook was er een piraatje van 5000 euro, omdat de 32-jarige Noord-Hollandse pi Keniaanse wortels de klop- kcht van de 5.46 minuten later Sestarte mannen wist te door slaan Het geld is bedoeld om in het da gelijkse levensonderhoud te women en - bovenal - om het Altitude Training Centre tóhet Keniaanse Iten te bekosti gd Daar kunnen jonge, talent je atletes trainen en een oplei- ®ngvolgen. GPD Feyenoorder Jonathan De Guzman (links) en PSV'er Eric Addo zijn in een fel duel verwikkeld en testen de kwaliteit van eikaars shirt. foto Michael Kooren/RTR We zijn stapel-gek! Supercomplete Corsa Silverlines vanaf 14.295 3 jaar garantie AutoTeam.nl 3 jaar financieren tegen 0% rente

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15