Kol i j n elooft n AZVV PZC SAR verwacht er helemaal niets van erby tegen Zaamslag Alles gaat een stapje sneller in de eerste klasse Selecties en ndelingen Goossen toe aan tiende derby Tafeltennissers zijn optimistisch gestemd I MUZEN - I.„nn WPfl - Twcc nederlii- rii wee wedstrijden hebben %b«ot van Terneuzense te,phtt niveau van de eersle j, het zaterdagvoetbal sea glans kunnen geven. i: Lumetveken terug de uit- legen Meerkerk met 1 I verloren ging, werd het zn- op eigen veld 0-1 tegen illojs. vrijdag 15 september 2006 z23 „Het wordt een seizoen van pun ten sprokkelen", verwacht aan voerder Marco Bolleman. De middenvelder was er op bere kend dat de eerste klasse een ni- veautje hoger was, maar is ver rast door de grote krachtsver schillen. „Alles gaat een stapje sneller", zegt hij. „Maak je een foutje dan wordt dat ook met een afgestraft." Tegen Roda Boys imponeerden bovendien de spitsen van de tegenstander. „Die waren wel heel sterk", heeft Bolleman ervaren. „Ze kwamen niet alleen veel aan de bal maar deden er ook constant iets. goeds mee. Daar hadden wij veel moeite mee." De aanvoerder vindt niet dat Terneuzense Boys vorige week slecht speelde, maar aan het creëren van doelkansen kwam de ploeg niet toe. „We kunnen op dit moment nog te weinig af dwingen in aanvallend op zicht." De kans bestaat hoe dan ook dat Danny van de Velde morgen in de uitwedstrijd tegen LRC een aantal wijzigingen doorvoert. „Misschien staat er wel een heel ander elftal", oppert Bolleman. „Ik zie wel wat Danny van plan is. Voorlopig houd ik me alleen met de eerstkomende tegenstan der bezig. Dat lijkt me wel vol doende." In LRC treft Terneuzense Boys in elk geval een ploeg die al ja ren tegen de top speelt. Na twee vijfde plaatsen is er dit seizoen na twee wedstrijden een derde. „Ik ken ze absoluut niet", moet Bolleman toegeven. „We zullen in ieder geval weel heel hard moeten werken in de hoop dat we een paar kansen kunnen creë ren." ■ivFririyvan der Hooft IXEL - Het is niet dat hij be slaat als een onbescheiden maar toch. De stelling dat ■jfi morgen op eigen veld in derby tegen Zaamslag niet ©loos is durft Gert-Jan Ko- 3(20) wel aan. ik Zaamslag zo bekijk, •iikdat we niet veel voor el- tronderdoen." De middenvel van AZW is een van de spe- wie het vertrek van 3 basiskrachten niet it uitkwam. Drie seizoenen maakt Kolijn deel uit van de rde selectie, maar nooit eer don hij een basisplaats clai- Jk heb inderdaad geprofi- van het feit dat er zoveel rtrokken zijn", zegt hij. „Als het tenminste profiteren wilt men..,. deen uitgedunde selectie be- nKolijn dit jaar dan ook aan Iseizoenmet niet al te hoogge len verwachtingen. Een ba- ;!aats was zijn doel. Voor de was het een kwestie van idéven. Na twee wedstrijden Eteendubbelblanke score (zo- Kapelle als Dintel- rdwerd het 0-0) is zijn conclu- nietlemin dat het hemzelf èn linnen [C Middelburg: Jan Henk Bom- f MarcHackenberg, Marijn Vey- i Weslev Wegman. 1X12: Dennis Verdurmen, Leon Boven, Wim 't Hooft, Pascal [CM 2: Thomas Groenewoud, Louws, Leo Zuidweg, Riny sse, Koen de Vries. louwen 1B"2: Stefanie Fassaert, Lind- fBoerdam, Audrey Koole, La- iKoole. p'J2 2: Chantal Remorie, Natha- kvan Wolffelaar, Marieke Mun- tC Middelburg: Wouter van der bi, Sören de Witte, Emiel de Be. jramiiden: Danny Roks, Max Wl,Thijs Vleugel. 2: Anthony Laco, William winissen, Marco Louisse. KM 3: Kristian Davidse, Niels Rogier Berndsen. Erik Mangnus, Henk Joris Malcontent. jjMina: Koen van Velthoven, *vanVelthoven, Dennis Smal- idelingen amen. We divisie groep 1: TTC Middel s-Kluis, Herwaarden. Unicum, pWesta 2. «de divisie groep 3: SAR'72, 'Phout, FvT 2, Ilac 2, Vice Versa, groep 7: TTCM 2, Ho- Uoad. Westa 3, Belcrum 2. divisie groep 2: SAR'72, Do- Red Stars 2, Vice Versa, «de divisie groep 3: SAR 2, «recht, FvT 2, Belcrum, Vrien- p™ar.Sh&t'65. Sf ^Uasse groep 3: TTC «Wbuig, FvT. HBC 3, Taverzo, - ^rdig, VDN/Salamanders '1: Arnemuiden, DTV'84, VTy5' KamPenion- De Tref- J^e groep 4: TTCM 2, Tana- KefférsV' Rapidity 2' FvT 2' *1'5: Reynaert, HBC 4, Bel- ~2.Doko.SVO, Noad 2. 3l Scakhna, Rapi- ^leeds Hoger/TSB 2, Vitac 2, de ploeg redelijk afgaat. „Verde digend staat 't goed tot nu toe. Waar het ons nog aan ontbreekt is een beetje stootkracht." Wat dat laatste betreft is trainer Kurt Migom ook nog niet over tuigd van de juiste combinatie voorin. Jacco Koekkoek is een zeker heid je, maar de strijd om de tweede spitspositie tussen Niek de Meijer, Richard Wullems en Yorick Koekkoek lijkt nog altijd niet beslist. Verhoudingen Voor wie morgen gekozen wordt is het daarom nog even koffie- dikkijken, maar dan nóg acht Gert-Jan Kolijn AZW op eigen veld in staat om Zaamslag te ver rassen. „Misschien dat de ver houdingen anders liggen dan an dere jaren, maar ik denk toch dat we een redelijke kans ma ken omdat we voldoende poten tie hebben en er nog groei in de ze groep zit." Eén ding staat voor Kolijn vast: groot zal de uitslag niet worden. „Als er al gescoord wordt, wordt het hoogstens 0-1, 1-0 of 1-1. Wij mogen dan wel kwali teit ingeleverd hebben, zóveel doen we voor Zaamslag niet on der." Gert-Jan Kolijn: „Wij mogen dan wel kwaliteit ingeleverd hebben, zóveel doen we voor Zaamslag niet onder." foto Wim Kooyman door Eddy van der Hooft ZAAMSLAG - Hij mocht zich ja renlang uitleven als middenvel der of aanvaller, maar dit sei zoen lijkt Coen Goossen de vas te linksachter van Zaamslag te worden. „Ik ben gepromoveerd of gedegradeerd tot linksback", zegt hij zelf aan de vooravond van de uitwedstrijd tegen AZVV. „Het is maar hoe je het bekijkt." De reacties variëren tot nu toe van 'je doet 't goed' tot 'we zien je liever als middenvelder', maar zelf heeft hij geen slecht gevoel over zijn nieuwe positie. „Ik vind het wel leuk", zegt hij. „Beetje opkomen en zo..." Waarom Dennis de Nooijer in hem een linksachter zag weet hij niet, wèl dat de trainer zocht naar een verdediger die 'er over heen zou komen'. „Kennelijk was ik wat dat betreft het beste alternatief. En eerlijk is eerlijk: een keer iets anders is ook wel eens leuk." Goossen gaat er dan ook van uit dat hij morgen, uit tegen AZW, zijn tiende derby ingaat als verdediger. Hij doet dat niet zonder vertrouwen in een goede afloop. „AZW en Zaamslag hebben nooit veel voor elkaar onder gedaan. Vorig jaar was AZW misschien iets stei'ker, maar dit jaar zijn wij dat." De linkspoot noemt vooral het vertrek van Joep Frusch voor de Axelse ploeg een aderla ting en denkt daarnaast dat Zaamslag in kwalitatief opzicht AZW voorbij is getreefd. „Al leen in de breedte zijn we mis schien wat zwakker geworden. Maar als we bespaard blijven van blessures en schorsingen hoeft dat geen bezwaar te zijn. Dan hebben we ook een ploeg die in staat moet zijn om bij de eerste vijf te eindigen." Goossen verwacht morgen een tegenstander die op scherp zal staan. „AZW heeft tenslotte nog geen overwnning geboekt." Vrouwenteam komt tot veler verrassing uit in eerste divisie Marion Jones beëindigt seizoen RALEIGH - Marion Jones zal dit weekeinde niet deelne men aan de World Cup-wedstrijden in Athene. De Ameri kaanse atlete voelt zich niet topfit en besloot een punt achter het seizoen te zetten. „Ik heb altijd gezegd dat ik niet sprint wanneer de topvorm er niet is", zei Jones. „Ik voelde me goed, totdat mijn seizoen werd verstoord door het uitlekken van mijn positieve A-staal. Daardoor heb ik veel wedstrijden gemist, waardoor ik nu niet de scherpte heb." De drievoudig olympisch kampioene van Sydney kwam de afgelopen tijd in opspraak wegens een positieve dopingtest. De contra-expertise wees echter geen gebruik van epo aan. Bij cle Amerikaanse kampioenschappen in juni was de test wel positief uitgevallen. Ze liep het risico van een schorsing van twee jaar. ANP/RTR Squasher Naudé in hoofdtoernooi DEN HAAG - Squasher Annelize Naudé heeft het hoofd- 1 toernooi van de British Open bereikt. De Nederlandse won in de laatste kwalificatieronde tegen de Engelse Bec ky Botwright: 9-5, 9-1, 9-3. In het hoofdtoernooi is de Ne derlandse Vanessa Atkinson als tweede geplaatst. GPD Tamaëla uitgeschakeld DEN HAAG - Voor Elise Tamaëla is het WTA hardcourt- toernooi op Bali voorbij. De Nederlandse tennisster ver loor gisteren in de tweede ronde met 4-6, 1-6 van de als tweede geplaatste Zwitserse Patty Schnyder.Titelverde- digster Lindsay Davenport en de als eerste geplaatste Svetlana Koeznetsova bereikten wel de kwartfinales. Ta maëla en Schynder gingen tot 4-4 in de eerste set gelijk op, maar in het vervolg van de wedstrijd won de Neder landse nog slechts één game. Bij 1-2 in het tweede bedrijf brak Schnyder de 22-jarige Tamaëla en was het verzet ge broken. Davenport en Koeznetsova rekenden in de twee de ronde allebei met een Japanse opponente af. Daven port had weinig moeite met Akiko Morigami (6-2, 6-3) en Koeznetsova zette Erika Takao (6-1, 6-2) opzij. GPD/ISS Cash naar Tennis Classics EINDHOVEN - De organisatie van de Alex Tennis Clas sics heeft de Zuid-Afrikaan Wayne Ferreira en de Austra liër Pat Cash vastgelegd. Daarmee is het deelnemersveld van het dubbelevenement - van 12 tot en met 15 oktober in Indoor Sportcentrum Eindhoven - compleet. Henri Le- conte, Marcelo Rios, Richard Krajicek, Michael Stich, Jan Siemerink, Goran Ivanisevic, Mansour Bahrami, Paul Haarhuis en Jacco Eltingh hadden zijn de andere cracks die meedoen. GPD Hemmes kwartfinalist DEN HAAG- Fred Hemmes heeft de kwartfinales van het Challengertoernooi in New Orleans bereikt. De Neder landse qualifier was in de tweede ronde met 6-2, 7-5 te sterk voor de Deen Frederik Nielsen. Bij de laatste acht treft Hemmes de Filipijn Cecil Mamiit. Hemmes kondigde vorig jaar nog aan te stoppen met ten nis. Hij hei-vond echter het plezier in de spoil. In de tus sentijd was Hemmes afgezakt naar de 791ste plaats op de wereldranglijst, 569 plaatsen lager dan zijn volgende op ponent Mamiit. GPD/ISS door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Lindse.v Boerdam, Audrey en Lacey Koole en Stephanie Fassaert ta feltennisten ruim een jaar gele den min of meer in de anonimi teit in het tweede vrouwenteam van SAR/Rabobank. De jonge meiden stroomde na het uiteen vallen van het keurkorps echter door en debuteerden in de hoofd macht. SAR/Rabobank eindigde in de voorjaarscompetitie op de derde plaats van de tweede divi sie, maar komt komend seizoen tot veler verrassing in de eerste divisie uit. SAR/Rabobank is als gevolg van een combinatie van facto ren tot de op één na hoogste klasse doorgedrongen. De vier de divisie is opgeheven. Daar naast wordt komend seizoen in de eerste divisie voor het eerst in twee reeksen gespeeld, omdat van verschillende verenigingen twee teams tot deze klasse wa ren doorgedrongen. De Zeeuws-Vlaamse equipe begint het seizoen zaterdag met een uit wedstrijd. De eerste confrontatie wordt meteen een zware, omdat het Amsterdamse US tot de titelkan didaten wordt gerekend. De ploeg uit Kloosterzande is er dan ook veel aan gelegen om de schade zo klein mogelijk te hou den en vooral zelfvertrouwen op te doen voor het restant van de competitie. „Je moet het realis tisch bekijken", zegt Lindsey Boerdam. „We weten welke clubs er in de eerste divisie spe len en kennen al die dames. We verwachten er helemaal niks van en zijn blij als we wat pun ten kunnen pakken. Het zou na tuurlijk heel leuk zijn als we er in zouden kunnen blijven, maar ik denk dat dat vrij hoog gegre pen is." Studentes Boerdam is met haar 24 jaar de oudste van een team, dat verder uit studentes bestaat. De in Sint-Jansteen woonachtige speelster met de meeste dienst jaren traint als enige in Kloosterzande, waar Naomi Schelfhout en verschillende mannen trainingspartner zijn. Audrey en Lacey Koole stude ren sinds kort in Nijmegen. Ste phanie Fassaert studeert in Til burg. Lindsey Boerdam: „Audrey en Lindsey Boerdam: „Balvastheid wordt in de eerste divisie wel belangrijk." foto Wim Kooyman Lacey proberen een club in Nij megen te zoeken, waar ze kun nen trainen. Ze hebben genoeg trainingen gehad om zelf een oe fening in elkaar te steken. Ste phanie zit met haar zus Liselot- te (die in het tweede team van SAR speelt) in Tilburg. Het is voor het eerst dat ik als enige van mijn team nog in Klooster zande train." Qua trainingsarbeid leggen de Zeeuws-Vlamingen het op voor hand af tegen de meeste oppo nenten, weet ze. „De meeste ploegen trainen drie of vier keer per week. Ik train zelf nu nog twee keer per week, maar ga bin nenkort onregelmatige diensten draaien. Ik hoop dat ik dan nog één keer kan trainen. Balvast heid wordt in de eerste divisie wel belangrijk. Het gaat boven dien sneller. Het wordt voor ons belangrijk om het tempo eruit te kunnen halen. We zullen onze service moeten aanpassen. We zijn bovendien wij sterk gericht op onze forehand topspin. Het wordt heel belangrijk om die laat te pakken. Dan vertraag je het spel. Dat hebben de meeste tegenstanders niet graag. Ze hebben liever dat je hard speelt, dan hoeven ze alleen maar te blokken." Spanningen Voor Lindsey Boerdam en haar teamgenoten kwam de indeling in de eerste divisie als een vol slagen verrassing. SAR/Rabo bank wist in de najaarscom petitie degradatie naar de derde divisie maar net te ontlopen en legde in het laatste seizoen beslag op de derde plaats. „We waren één van de titelkandida ten, omdat er geen ploeg uit de eerste divisie terugkwam", weet ze. „We zijn niet goed met die druk omgegaan. Ik ben daar zelf nooit geweldig in geweest", be kent ze. De schrijvende pers, de radio en televisie kwamen. Ik kan niet goed met spanningen omgaan." „We hebben punten laten liggen tegen titelkandi daat Docos en tegen een ploeg die minder was dan wij. Pas toen vaststond dat we niet zou den kunnen promoveren, zijn we weer beter gaan spelen. Van spanningen zullen we nu gaan last hebben", voegt ze er snel aan toe. „We hebben in deze klasse niks te verliezen. Ik wist niet wat ik zag, toen ik op de site van de NTTB (tafeltennisbond) naar de indeling keek. Het is heel leuk, maar we verwachten er hele maal niks van. We zullen vooral veel ervaring opdoen." De verre reizen neemt ze daarbij net als voorgaande jaren voor lief. „Het wordt alleen wel veel nachtwerk", verwacht ze. „De meeste wedstrijden be ginnen pas om vijf uur of half zes. Dan wordt het laat als je te rug moet komen uit Veenendaal of Amsterdam. In de auto is het altijd wel gezellig hoor. We kunnen direct na een wedstrijd soms verschrikkelijk balen, boos zijn of verdriet hebben. Het eerste kwartier in de auto wordt de wedstrijd nog even geëvalueerd, maar daarna gaat de muziek aan. Dan houden we optredens in de auto. Een beetje play-backshow. Dat ziet er grappig uit voor mensen die ons inhalen. We laten onze kop niet hangen door een nederlaag." door Alex Krappen MIDDELBURG - Elf Zeeuwse teams komen dit seizoen uit in de landelijke lafeltenniscom- petitie. Van TTC Middelburg komen de meeste teams aan de start, twee mannen- en drie jeugdteams. De enige vrouwen- ploegen komen traditioneel van SAR'72 uit Kloosterzande. Voor het tweede seizoen op rij zijn er geen Zeeuwse meisjesteams actief in de landelijke competi tie. Voor het hoogstspelende Zeeuw se team, TTC Middelburg, is handhaving in de eerste divisie het hoofddoel. Trainer en tech nisch coördinator Peter Boon van de Middelburgse vereniging ziet daartoe reële mogelijkhe den. „We hebben een prima voorbereiding gehad. Met name Marijn Veijgen heeft de training serieuzer aangepakt dan voor gaande jaren. Hij had al lang aangegeven weer eens op zijn oude niveau te willen terugke ren." Jan Henk Bomhof en Mare Hac- kenberg speelden al diverse ke ren op dit niveau, Wesley Weg man is nieuw. Aan de mogelijk heden van Wegman zal het niet liggen, weet Boon. „Tafeltennis sen kan hij prima en hij traint echt heel veel. Tactisch zijn er nog wel verbeterpunten voor hem, het wordt afwachten hoe hij dit oppakt, maar ik heb er wel vertrouwen in." Eén klasse lager zit SAR'72 in hetzelfde schuitje. Ook kopman Dennis Verdurmen is optimis tisch. „Elke jaar spelen we na promotie uit de derde divisie voor handhaving. Dit jaar is de kans daarop groter dan andere jaren. De poule die we hebben is minder sterk dan andere jaren," Toch is de sterkte van de poule niet de enige factor van belang, volgens Verdurmen. „Van me zelf, Pascal Neve en Wim 't Hooft is ongeveer bekend wat er vernacht mag worden. Leon van Boven is de onberekenbare factor. Leon kan geweldig tafel tennissen, maar hij heeft grote moeite met het lang vasthouden van zijn concentratie. Dat was ook de oorzaak van zijn matige optreden vorig jaar. Als hij dat nu beter doet dan blijven we er zeker in." In de derde divisie komen de re serves van TTC Middelburg uit. Zij promoveerden uit de hoofd klasse en treffen slechts onbe kende tegenstanders. Omdat dit team met veel verschillende spe lers aantreedt zal het lastig wor den om handhaving te bewerk- - stelligen. Peter Boon: „Maar het zijn wel allemaal spelers die ach ter tafel niets weggeven. En wie weet, als ze zich handhaven mis schien komt dan bij de oudge dienden het vuur terug." De reserves van SAR profiteer den van de herstructurering en komen nu uit in de tweede divi sie. Handhaving in deze klasse wordt lastig. Alle speelsters kwamen nog nooit op dit niveau in actie. KNVB zwicht voor wens van Vitesse ARNHEM - Er lijkt een einde ge komen aan het conflict tussen Vitesse, Gelredome en de KN VB. Het duel Vitesse-Heerenveen mag van de bond toch naar een andere datum. De competitie wedstrijd stond oorspronkelijk 1 voor woensdag 25 oktober op 1 het programma. Op die dag kan in Gelredome echter niet wor- den gevoetbald, aangezien het stadion dan is 'verbouwd' van wege enkele concerten van zan ger Marco Borsato. Aanvanke lijk wilde de KNVB niet afwij ken van deze datum. Vitesse pro beerde vervolgens onderdak te vinden bij De Graafschap en FC Utrecht, maar zowel in Doetin- chem als als in Utrecht gaf de burgemeester geen toestem ming. Omdat er geen andere oplossing was, is de KNVB alsnog ge zwicht voor de wens van Vitesse het duel met Heerenveen te ver plaatsen. De KNVB heeft wel als voorwaarde gesteld dat Vites- se en stadion Gelredome op nieuw met elkaar om de tafel gaan zitten, om een soortgelijk probleem in de toekomst te ver mijden. „Gelredome en Vitesse bezorgen ons jaarlijks de nodige kopzorgen, omdat het stadion zo vaak geclaimd wordt voor evenementen", zegt Henk Ke- 1 sier, de directeur van de KNVB. „Het is onacceptabel dat een BVO vier weken niet thuis speelt. We hebben nu toch wa terbij de wijn gedaan." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45