Een voetballer met een missie SAR verwacht er helemaal niets van Tafeltennissers zijn optimistisch gestemd =23 Arjan Smalheer hoopt ZSC'62 langs Kruiningen te leiden m vrijdag 15 september 2006 Volkeri wil weer stunten tegen yerseke ZIERIKZEE - In de vierde Uassc B van het zater- dagvoetbal wordt Yerseke, 5 evenals vorig seizoen, ge noemd als de gedoodverfde tampioen. Als het echter aan Mevo-speler Jeroen Volkeri ligt. vindt de Zuid-Bevelandse koploper morgenmiddag zijn Water loo in Zierikzee. petals vorig jaar. GuütMevo weer stunten te- oen Yerseke? jeroen Volkeri: „Daar gaan jewel voor natuurlijk! Ik denk ook dat we kans maken. In deze klasse kan iedereen van iedereen winnen. Dat was vorig sei zoen zo en dat zal nu ook weer zo zijn. Dat wij van [yerseke kunnen winnen, hebben we vorig jaar bewezen. Uit verloren we, maar toen misten wij een paar spelers. Ik heb ook begrepen dat er bij Yer- een goede ver- u ir is weggegaan. We zijn zeker niet kans loos." En jij maakt natuurlijk zou mooi zijn. Ik herinner het me nog wel. Ik begon toen op de bank en als invaller scoorde ik, na een voorzet van Ricky Janse. Hij speelde wat men sen uit en ik stond op de goede plek." Hoe vaak wil je dit seizoen inoi; op de goede plek slaan? Het gaat goed want ik heb |in beide wedstrijden tot nu toe gescoord. Ik heb er nu alweer drie ingelegd. Vorig jaar scoorde ik zestien ;eer. Ik ben vorig seizoen pas halverwege in de spits gaan spelen. En eigenlijk ben ik ook toen pas gaan scoren, Dit seizoen hoop ik meer goals dan zes tien." door Klaas Verspoor BROUWERSHAVEN - Hij loopt nog geen twee maanden rond bij ZSC'62, maar heeft al wel wat indruk gemaakt én een weddenschap lopen. Om die te winnen, moet Arjan Smalheer dit voetbalseizoen nog zestien goals scoren. De aanwinst van ZSC'62 scoor de in twee competitieduels al vier keer. De tiener uit Brou wershaven zit lekker in zijn vel bij de ploeg uit de vierde klasse B en barst van het zelfvertrou wen. „Ik ben een jonge knul die de opleiding tuinarchitectuur volgt aan het Prinsentuin groen- college in Breda. Ik ben net be gonnen aan mijn tweede jaar en heb het daar prima naar mijn zin", introduceert de nu negen tienjarige Axjan Smalheer zich zelf. Iedere treinreis, op weg naar zijn studieplaats, dagdroomt Smalheer. „Ik wil eigenlijk hogerop. Als ik naar Breda reis kom ik langs het trainingsveld van NAC. Dan kijk ik zolang mogelijk naar het veld. Dat vind ik schitterend en ik zou het prachtig vinden om ooit nog een kans te krijgen om daar te spe len." Als vijfjarige begon hij bij de ASV Brouwerhaven. Smalheer: „Tot en met de D-pupillen heb ik daar gevoetbald. Daarna ben ik tot het afgelopen seizoen bij de jeugd bij Zierikzee gaan voet ballen. Ik heb in de A-junioren in de hoofdklasse en vorig sei zoen een half jaar in de eerste klasse gespeeld." Ademnood Smalheer kampte regelmatig met ademnood tijdens trainin gen en wedstrijden. „We weten eigenlijk nog steeds niet wat er toen allemaal met me gebeurde. Met vitamines slikken en veel rust is het eigenlijk overgegaan. Mijn laatste wedstrijd was te gen Kloetinge Al. Dat was na de winterstop." Aanvankelijk leek Arjan Smal heer de overstap te maken naar DFS, maar toen zijn broer Ste fan overschrijving aanvroeg naar ZSC'62 hoefde hij niet lang na te denken. „Dat Stefan bij ZSC ging voetballen was voor mij de belangrijkste reden om ook daar naartoe te gaan. Het was een droom van ons om ooit samen in een eerste elftal te spelen. Eerst zou hij bij DFS blijven, maar bij ZSC maakte hij meer kans op een basis plaats. Door het voetballen krij gen we nog een grotere band." Dat hij bij ZSC'62 ook herenigd werd met trainer Rini Verwest was zeker meegenomen voor Smalheer. „Als B-junior mocht ik al met het tweede van Zierik zee mee en ik heb ook nog onder hem getraind. Ik vind hem een goede trainer." Vex-west geeft zijn speler het ver trouwen dat hij nodig heeft. „Ri ni zei zaterdag nog tegen me: het maakt niet uit waar jij speelt: je scoort toch wel. In de eerste wedstrijd scoorde ik na één minuut en 43 seconden. Te gen Smerdiek scoorde ik op nieuw heel snel. Ik ging drie man voox-bij en ik schoot de bal binnen. Ik denk dat ik tachtig procent van de kansen die ik krijg scoor. Bij ZSC ben ik het hardst nodig in de voorhoede. Zeker nu Martin Kiezenberg ge blesseerd is. De samenwerking met hem ging prima. In de voor bereiding scoorde ik ook al vijf keer." Bij ZSC'62 heeft Arjan Smal heer inmiddels een wedden schap lopen met Wemer Klaas- sen. „Als ik twintig goals of meer weet te maken, krijg ik een leuk geldbedrag van hem", biecht Smalheer op. Tegen Kruiningen kan hij een vervolg geven aan zijn heerlijke seizoensstart. Kruiningen is me dekoploper, maar Smalheer schat ZSC hoger in. „Ik hoop op weer twee of drie goals. Kruinin gen staat wel tweede, maar ze hebben tegen mindere ploegen gespeeld. Wij zijn favoriet." Dammers van 's-Gravenpolder in breedte sterker MIDDELBURG - De dammers nn PWG 's-Gravenpolder spelen morgen hun eerste wedstrijd in de hoofdklasse van Je nationale competitie. Vorig par reikte het sterkste Zeeuwse darateam na een ongelukkig seizoen niet verder dan de acht- Ste plaats. Het vertrek van Ben- se Provoost en Johnny de leeuw speelde het tiental par ia. Dis ]aar gaat PWG met veel Eer optimisme van start. Dankzij de komst van Arie van JeWeteringh en Ruud Kloos- lennan is het team in de breedte sterker geworden. Op basis van fe gemiddelde rating is de Bevelandse ploeg zelfs het sterk ste team in hoofdklasse B, al sjn de verschillen in de top siein Andere kanshebbers voor ;detitel zijn Den Plaag, Damlust, damclub en Plil- F Tegen dat laatste team, dat ten opzichte van vorig sei zoen aanzienlijk versterkt is, lp PWG zaterdag in Amster dam van start. Deze openings- Nstrijd is een uitstekende padmeter voor de kansen van «Zeeuwen. Me tweede klasse E gaat de [Middelburgse damclub van dart als een van de belang de favorieten. Na een jaar pezigheid maakt Piet Allaart PP rentree bij de Middelbur gs, die zaterdag in wijkcen- Nm Sint-Laurens beginnen Kt een thuiswedstrijd tegen Go- innchem 2. Met tweede tiental van PWG s-Gravenpolder, dat in vergelij- met vorig seizoen nauwe- fs wijzigingen heeft onder aan, begint met een uitwed- stnjd tegen de Heerlense nieuw komer Eureka. Peselecties zien er als volgt uit: s-Gravenpolder: Andres van Ber% Henk Gunter, Erwin ,™ers' Daa/Kasse, R.uud Kloos- p ^ri° Kousemaker, Martijn ■mmeester, Kees Rijk, Aart Wal- en- Arie van de Weteringh en mdeWeteringh «ddetbiirg: Piet Allaart, Frans ws,David Davidse, Jaap de Jon- 7e Kammeraat, Wim Koppe- J m Moens, Piet Nieuwenhuij- S Sehunselaar en Ad Trap- s-Gravenpolder 2: Hans van hik"' Jan. van Beedc, René bait»»» ^-e ^en Ktollander, Ko Vrouwenteam komt tot veler verrassing uit in eerste divisie Deelname Jones onzeker DEN HAAG - De deelname van drievoudig Olympisch kampioene Marion Jones aan de wedstrijden om de World Cup atletiek, dit weekeinde in Athene, is nog onzeker. Sprintster Jones zou de grootste naam zijn op het evene ment, waar alle continenten met hun beste atleten strij den om grote geldprijzen als afsluiting van het atletieksei- zoen. Volgens de organisatie heeft Jones nog niets van zich la ten horen. De Amerikaanse atlete heeft tot vanmiddag om haar aanwezigheid te bevestigen. De 30-jarige Jones werd vorige week vrijgesproken van het gebruik van do ping. GPD/Reuters Squasher Naudé in hoofdtoernooi DEN HAAG - Squasher Annelize Naudé heeft het hoofd toernooi van de British Open bereikt. De Nederlandse won in de laatste kwalificatieronde tegen de Engelse Bec ky Botwright: 9-5, 9-1, 9-3. In het hoofdtoernooi is de Ne derlandse Vanessa Atkinson als tweede geplaatst. GPD Tamaëla uitgeschakeld DEN HAAG - Voor Elise Tamaëla is het WTA hardcourt- toernooi op Bali voorbij. De Nederlandse tennisster ver loor gisteren in de tweede ronde met 4-6, 1-6 van de als tweede geplaatste Zwitserse Patty Schnyder. Titelverdedigster Lindsay Davenport en de als eerste ge plaatste Svetlana Koeznetsova bereikten wel de kwartfi nales. Tamaëla en Schynder gingen tot 4-4 in de eerste set gelijk op, maar in het vervolg van de wedstrijd won de Neder landse nog slechts één game. Bij 1-2 in het tweede bedrijf brak Schnyder de 22-jarige Tamaëla en was het verzet ge broken. Davenport en Koeznetsova rekenden in de tweede roncle allebei met een Japanse opponente af. Davenport had wei nig moeite met Akiko Morigami (6-2, 6-3) en Koeznetsova zette Erika Takao (6-1, 6-2) opzij. GPD/ISS Hemmes kwartfinalist DEN HAAG- Fred Hemmes heeft de kwartfinales van het Challengertoei'nooi in New Oxdeans bereikt. De Neder landse qualifier was in de tweede ronde met 6-2, 7-5 te sterk voor de Deen Frederik Nielsen. Bij de laatste acht treft Hemmes de Filipijn Cecil Mamiit. Hemmes kondigde vorig jaar nog aan te stoppen met ten nis. Hij hei-vond echter het plezier in de spox-t. In de tus sentijd was Hemmes afgezakt naar de 791ste plaats op de wereldranglijst, 569 plaatsen lager dan zijn volgende op ponent Mamiit. GPD/ISS Zierikzeeloop voor 25e keer ZIERIKZEE - In Zierikzee wordt vanavond voor de 25e keer de Sporthuis Ziei-ikzeeloop georganiseerd. De trim- loop is voor iedex-een toegankelijk. Het parcours voert de deelnemei'S door cle binnenstad. Start en finish zijn naast Sporthuis Zierikzee op de hoek van cle Visstraat en de Sint Domusstraat. Verder loopt het parcours onder meer langs de Oude Haven en het Havenplein. Eén ronde is één Engelse mijl (1,6 km) lang. Er kan gekozen wox-den voor maximaal vijf rondes. De start is om 19.00 uur. Adrie van de Wild en Evert Wis- door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Lindsey Boerdam, Audrey en Lacey Koole en Stephanie Fassaert ta feltennisten ruim een jaar gele den min of meer in de anonimi teit in het tweede vrouwenteam van SAR/Rabobank. De jonge meiden stroomde na het uiteen vallen van het keurkorps echter door en debuteerden in de hoofd macht. SAR/Rabobank eindigde in de voorjaarscompetitie op de derde plaats van de tweede divi sie, maar komt komend seizoen tot veler verrassing in de eerste divisie uit. SAR/Rabobank is als gevolg van een combinatie van facto ren tot de op één na hoogste klasse doorgedrongen. De vier de divisie is opgeheven. Daar naast wordt komend seizoen in de eerste divisie voor het eerst in twee reeksen gespeeld, omdat van vex-schillende verenigingen twee teams tot deze klasse wa ren doorgedrongen. De Zeeuws-Vlaamse equipe begint het seizoen zaterdag met een uit wedstrijd. De eerste confrontatie wordt meteen een zware, omdat het Amsterdamse US tot de titelkan didaten wordt gerekend. De ploeg uit Kloosterzande is er dan ook veel aan gelegen om de schade zo klein mogelijk te hou den en vooral zelfvertrouwen op te doen voor het restant van de competitie. „Je moet het idealis tisch bekijken", zegt Lindsey Boerdam. „We weten welke clubs er in de eerste divisie spe len en kennen al die dames. We verwachten er helemaal niks van en zijn blij als we wat pun ten kunnen pakken. Het zou na tuurlijk heel leuk zijn als we er in zouden kunnen blijven, maar ik denk dat dat vrij hoog gegre pen is." Studentes Boerdam is met haar 24 jaar de oudste van een team, dat verder uit studentes bestaat. De in Sint-Jansteen woonachtige speelster met de meeste dienst jaren traint als enige in Kloosterzande, waar Naomi Schelfhout en verschillende mannen trainingspartner zijn. Audrey en Lacey Koole stude ren sinds kort in Nijmegen. Ste phanie Fassaert studeert in Til burg. Lindsey Boerdam: „Audrey en Lindsey Boerdam: „Balvastheid wordt in de eerste divisie wel belangrijk." foto Wim Kooyman Lacey proberen een club in Nij megen te zoeken, waar ze kun nen trainen. Ze hebben genoeg trainingen gehad om zelf een oe fening in elkaar te steken. Ste phanie zit met haar zus Liselot- te (die in het tweede team van SAR speelt) in Tilburg. Het is voor het eerst dat ik als enige van mijn team nog in Klooster zande train." Qua trainingsarbeid leggen de Zeeuws-Vlamingen het op voor hand af tegen de meeste oppo nenten, weet ze. „De meeste ploegen trainen drie of vier keer per week. Ik train zelf nu nog twee keer per week, maar ga bin nenkort onregelmatige diensten draaien. Ik hoop dat ik dan nog één keer kan trainen. Balvast heid wordt in de eerste divisie wel belangrijk. Het gaat boven dien sneller. Het wordt voor ons belangrijk om het tempo eruit te kunnen halen. We zullen onze service moeten aanpassen. We zijn bovendien vrij sterk gericht op onze forehand topspin. Het wordt heel belangrijk om die laat te pakken. Dan vertraag je het spel. Dat hebben de meeste tegenstanders niet graag. Ze hebben liever dat je hard speelt, dan hoeven ze alleen maar te blokken." Spanningen Voor Lindsey Boerdam en haar teamgenoten kwam de indeling in de eerste divisie als een vol slagen veiTassing. SAR/Rabo bank wist in de najaarscom petitie degradatie naar de derde divisie maar net te ontlopen en legde in het laatste seizoen beslag op de derde plaats. „We waren één van de titelkandida ten, omdat er geen ploeg uit de eerste divisie terugkwam", weet ze. „We zijn niet goed met die druk omgegaan. Ik ben daar zelf nooit geweldig in geweest", be kent ze. De schrijvende pers, de radio en televisie kwamen. Ik kan niet goed met spanningen omgaan." „We hebben punten laten liggen tegen titelkandi daat Docos en tegen een ploeg die minder was dan wij. Pas toen vaststond dat we niet zou den kunnen pi*omoveren, zijn we weer beter gaan spelen. Van spanningen zullen we nu gaan last hebben", voegt ze er snel aan toe. „We hebben in deze klasse niks te verliezen. Ik wist niet wat ik zag, toen ik op de site van de NTTB (tafeltennisbond) naar de indeling keek. Het is heel leuk, maar we verwachten er hele maal niks van. We zullen vooral veel ervaring opdoen." De verre reizen neemt ze daarbij net als voorgaande jaren voor lief. „Het wordt alleen wel veel nachtwerk", verwacht ze. „De meeste wedstrijden be ginnen pas om vijf uur of half zes. Dan wordt het laat als je te rug moet komen uit Veenendaal of Amsterdam. In de auto is het altijd wel gezellig hoor. We kunnen direct na een wedstrijd soms verschrikkelijk balen, boos zijn of verdriet hebben. Het eerste kwartier in de auto woi'dt de wedstrijd nog even geëvalueerd, maar daarna gaat de muziek aan. Dan houden we optredens in de auto. Een beetje play-backshow. Dat ziet er grappig xdt voor mensen die ons inhalen. We laten onze kop niet hangen door een nederlaag." door Alex Krappen MIDDELBURG - Elf Zeeuwse teams komen dit seizoen uit in de landelijke tafeltenniscompeti- tie. Van TTC Middelburg komen de meeste teams aan de start, twee mannen- en drie jeugd- teams. De enige vrouwenploe- gen komen traditioneel van SAR'72 uit Kloosterzande. Voor het tweede seizoen op rij zijn er geen Zeeuwse meisjesteams ac tief in de landelijke competitie. Voor het hoogstspelende Zeeuw se team, TTC Middelburg, is handhaving in de eerste divisie het hoofddoel. Trainer en tech nisch coördinator Peter Boon van de Middelburgse vereniging ziet daartoe reële mogelijkhe den. „We hebben een prima voorbereiding gehad. Met name Marijn Veijgen heeft de training serieuzer aangepakt dan voor gaande jaren. Hij had al lang aangegeven weer eens op zijn oude niveau te willen terugke ren." Jan Henk Bomhof en Mare Hac- kenberg speelden al diverse ke ren op dit niveau, Wesley Weg man is nieuw. Aan de mogelijk heden van Wegman zal het niet liggen, weet Boon. „Tafeltennis sen kan hij pi-ima en hij traint echt heel veel. Tactisch zijn er nog wel vex-beterpunten voor hem, het wordt afwachten hoe hij dit oppakt, maar ik heb er wel vertrouwen in." Eén klasse lager zit SAR'72 in hetzelfde schuitje. Ook kopman Dennis Verdurmen is optimis tisch. „Elke jaar spelen we na promotie uit de derde divisie voor handhaving. Dit jaar is de kans daarop groter dan andere jaren. De poule die we hebben is minder sterk dan andere jaren." Toch is de sterkte van de poule niet de enige factor van belang, volgens Verdurmen. „Van me zelf, Pascal Neve en Wim 't Hooft is ongeveer bekend wat er verwacht mag worden. Leon van Boven is de onberekenbare factor. Leon kan geweldig tafel tennissen, maar hij heeft grote moeite met het lang vasthouden van zijn concentx-atie. Dat was ook de oorzaak van zijn matige optreden vorig jaar. Als hij dat nu beter doet dan blijven we er zeker in." In de derde divisie komen de re serves van TTC Middelburg uit. Zij promoveerden uit de hoofd klasse en treffen slechts onbe kende tegenstanders. Omdat dit team met veel verschillende spe lers aantreedt zal het lastig wox- den om handhaving te bewerk stelligen. Peter Boon: „Maar het' zijn wel allemaal spelers die ach ter tafel niets weggeven. En wie- weet, als ze zich handhaven mis schien komt dan bij de oudge dienden het vuur terug." De herstructurering van de vrou- wencompetitie leverde het vrou-- wenteam van SAR'72 een eer- ste-divisieplaats op. Dat was' even schrikken, vond speelster Stefanie Fassaex-t. „Na ons slech-'' te resultaat in de vorige competi tie (vierde) hadden we daar niet op gerekend. Het zal wennen worden." Ook de x-eserves van SAR profiteerden van de her structurering en komen nu uit in de tweede divisie. In de C-klasse (jongens) komen maar liefst vier Zeeuwse teams1 in actie. De twee TTCM-teams doen mee voor de titel. Voor de andere twee teams, Reynaert en Scaldina, is leren en handhaven het hoofddoel. Scaldina-coach Cor Smalheer: „We begonnen goed vorig jaar, maar op een ge-' geven moment verloren we het op ervaring van veel oudere te genstanders. Maar nu zijn de jongens zelf ook weer een jaar-"-' tje ouder. Dat zou in de wed strijd terug te zien moeten zijn." Onderdak voor biljarters van Old Dutch ZIERIKZEE - Voor de tweede keer in twee jaar tijd stond bil jartvereniging Old Dutch door overmacht op straat, maar voor de tweede keer ook slaagde het clubbestuur erin vervangende ruimte te vinden. Na de tweede brand in café Old Dutch in Zierikzee, de thuisha ven van de biljarters, moest het bestuur op zoek naar nieuwe speelruimte. Na een zoektocht kwam er een snelle oplossing uit de bus. Eetcafé Het Visslop biedt de mannen van Old Dutch onderdak. De nieuwe eigenaar was al van plan een tafel te plaatsen en heeft nu het proces versneld. Als alles meezit kan er binnen twee weken wox-den ge speeld. De wedstrijden van vol gende week wox-den in clubhuis De Graanbeurs gespeeld. Arjan Smalheer scoorde in twee competitieduels al vier keer. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39